NIPPY™ Smart Home STARTUJE | Profesjonalne sterowniki smart home dla Home Assistant i Domoticz

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 лип 2024
  • ► Tu kupisz sterowniki Smart Home nippy™ nippysmart.com/
    Sterowniki inteligentnego domu nippy™ dedykowane są wszystkim, którzy szukają profesjonalnej alternatywy dla komercyjnych systemów Smart Home.
    Sterowniki inteligentnego domu nippy™, to solidna podstawa do budowy systemu automatyki budynkowej opartego o system Home Assistant czy Domoticz. Moduły nippy™ zostały zaprojektowane przez osoby, które są pionierami w budowie systemów inteligentnego domu opartego o rozwiązania open source. Dostępne obecnie moduły sterowników inteligentnego domu nippy™ można umieścić zarówno w rozdzielnicy (rozwiązania na szynę DIN), jak i w puszkach instalacyjnych (moduły BOX). Z nippy™ masz wybór, możesz zaprojektować swój inteligentny dom w topologii gwiazdy lub za pośrednictwem magistrali. Możesz też mieszać oba rozwiązania ze sobą. Co więcej, dostajesz kompletny, profesjonalny sprzęt, wyposażony w szereg zabezpieczeń, spełniający wszelkie potrzebne normy, zaprogramowane już przez nas, do wykonywania swojego dedykowanego zadania. Jeśli chcesz możesz oprogramowanie sterowników inteligentnego domu nippy™ zmienić wedle własnych upodobań. Sterowniki nippy™ są kompatybilne z Arduino IDE.
    TU JESTEM
    ► nippy™ www.nippysmart.com/
    ► WWW www.iot.pl
    ► FACEBOOK / iotplfb
    ► INTELIGENTNA GRUPA / inteligentnagrupa
    SPIS TREŚCI:
    00:00 Inteligentny Dom z nippy™ po raz drugi
    00:39 Kiedy rusza przedsprzedaż !?
    01:12 Jak zbudować inteligentny dom oparty na sterownikach nippy™
    04:58 Jak dodać sterowniki nippy™ do Home Assistant czy Domoticz
    #homeassistant #smarthome #inteligentnydom
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 193

  • @qbud2767
    @qbud2767 10 місяців тому +8

    Napiszę komentarz bo już trochę zwariowałem czytając inne komentarze. To nie jest system bezprzewodowy czy taki doraźny, jak ktoś chce sobie coś "przerobić" na inteligentny dom, tylko celujecie w nowobudowane domy czy jakieś remonty generalne gdzie ktoś chce mieć to zrobione od zera, konkretnie pod wasz system, a właściwie pod home assistanta, tyle że w całości na waszych sterownikach? Czyli rozumiem (jeśli nie to wyprowadźcie mnie z błędu) że chcecie być takim Grentonem czy innym graczem tego typu tylko na rynku open source. W takim razie trochę się dziwie innym komentarzom i szkoda, że projekt nie wystartował 2 lata temu, bo na pewno bym wypróbował. Obecnie mam całość na controllino i nie powiem, bo działa to dobrze, ale to właściwie zwykłe plc z przekaźnikami, więc rolety czy oświetlenie plus sterowanie piecem itp. na tym działa bardzo dobrze, czujniki temp (DS) też mam wpięte prosto do wyprowadzeń z atmegi, ale chociażby takiego ściemniacza to na tym nie dało się już postawić, a do rolet musiałem samemu kombinować warystory (na razie to działa bardzo dobrze). No i jakby coś padło to mam wprawdzie kupiony jedne zapasowy, ale zdecydowanie lepsze byłyby właśnie takie małe moduły jak pokazujecie chociażby dlatego że jakby mówiąc wprost coś się zjarało to wymieniam sam zjarany element, a nie całego wielkiego kloca. No nic mam nadzieję że controliino podziała jeszcze co najmniej 10 lat bezawaryjnie.
    Z tego co liczę na stronie, to całość by mnie tu wyszła podobnie, a jeśli dobrze zrozumiałem, że wszystkie rzeczy są zaprogramowane już u was i ja dostaje moduł, który po podpięciu jest od razu widoczny w home assistancie? Jeśli tak to jest to rewelacja i chyba jedyne takie rozwiązanie obecnie, z które przynajmniej ja kojarzę. Proponuję uderzać za granicę na jakiegoś kickstartera.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому +1

      Dokładnie tak ;)

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому +6

      Dzięki za komentarz, przykleiłem go na górze. Ja jeszcze tylko dodam jedną uwagę. To nie musi być przygotowanie "konkretnie pod nasz system". Praktycznie każdą magistrale kładzie się podobnie, niezależnie czy to będzie pod KNX nasze RS-485 czy coś innego. Praktycznie zawsze masz 2 żyły do komunikacji i 2 do zasilania (w wielu przypadkach może to być również zwykła skrętka). Także to nie jest tak, że ktoś robi coś konkretnie pod nas, tylko jeśli ma zrobioną w ogóle magistralę pod właściwie dowolny system, czy też instalację w gwiazdę, to jak najbardziej może użyć naszych sterowników. Oraz tak, nasze moduły są od razu widoczne w Home Assistant czy Domoticz, niczego nie musisz "programować" itp. Co więcej, w razie wykrzyczenia się w/w mogą działać również autonomicznie (ale to potrafił nawet skrypt pod zwykłe Arduino udostępniony na moim kanale, więc nie ma się czym chwalić, tyle że tu się to może odbywać na zasadzie p2p pomiędzy różnymi modułami, a nie w ramach tylko 1 urządzenia). Dzięki za miłe słowa!

    • @johnynoise1474
      @johnynoise1474 Місяць тому

      @@IoT Dlaczego Nippy? Dlaczego akurat to rozwiązanie? Gdzie są przewagi/zalety? Nie jestem instalatorem i szczerez mówiac cieżko mi znaleźć argumenty przemawiajace "za" - może warto popełnić jakiś fajny materiał video ale tym razem troszke inaczej, tak z drugiej strony.

  • @qc24pl
    @qc24pl 10 місяців тому +45

    Te ceny w przedsprzedaży to za 10 sztuk jest?

  • @SmartSolutionsForHome
    @SmartSolutionsForHome 10 місяців тому +9

    Wygląda to naprawdę dobrze! Trzymam kciuki! :)

  • @michalp.1484
    @michalp.1484 10 місяців тому +6

    Patrząc ile kosztuje zwykły roller shutter dla jednej rolety to zgaduję, że (być może z racji niewielkich mocy produkcyjnych) nie celujecie póki co w klienta masowego. W każdym razie klienta masowego w Polsce, bo za granicą te ceny są na pewno dosyć konkurencyjne. Ale tak czy siak trzymam kciuki.

  • @semipawel
    @semipawel 10 місяців тому +9

    pięknie lecz cen spodziewałem się niższych :) czekamy na więcej :)

  • @zpe
    @zpe 10 місяців тому +12

    Gratulacje i życzę powodzenia w nowym biznesie. Zapowiada się ciekawie 😉💪

  • @szymonkurzeja7598
    @szymonkurzeja7598 10 місяців тому +5

    Moduły ciekawe, ale cena może uśmiercić projekt. Wg mojej skromnej opinni pierwsza partia powinna iść bez zarobku, w ramach rozreklamowania swojego sprzętu do momomentu zwiększonego popytu.

  • @tabletkuchniowy814
    @tabletkuchniowy814 10 місяців тому +5

    To jest lepsze niż najlepsze! 🎉🎉🎉

  • @msalamon
    @msalamon 10 місяців тому +7

    Gratulacje startu! System prezentuje się świetnie ❤
    P.S. mrugajcie czasami :P

  • @AndrewSpec
    @AndrewSpec 10 місяців тому

    Gratulacje. No, tym razem etykietki poprawione ;) hehe

  • @mechlopak
    @mechlopak 10 місяців тому +3

    Kibicuję pomysłowi! No i czekam na nowe tutoriale na temat konfiguracji modułów.

    • @janusz1178
      @janusz1178 10 місяців тому

      O to się obawiam, podobnie zaczynałem z tutorialami o smart home na arduino a potem coraz dłuższe przerwy... jak masz pojęcie to sobie poradzisz, jak liczysz, że ktoś cię poprowadzi to licz na siebie.

  • @escopablo
    @escopablo 10 місяців тому +6

    Czekałem aż pojawi się cos takiego ale niestety nie będę tego miał ze względu na cenę

  • @Bartek2OO219
    @Bartek2OO219 10 місяців тому

    Powodzenia!

  • @danieldobrowolski3104
    @danieldobrowolski3104 7 місяців тому

    Cześć, właśnie stoję przed trudnym wyborem na czym oprę cały system Smart, chciałem zapytać czy wasze sterowniki umożliwiają konfigurację np podwójnego, dłuższego wciśnięcia jakiegoś guzika? Chodzi mi o to, żeby np zaprogramować 1 wciśnięcie zamykanie lewej rolety, podwójne wciśniecie tego samego guzika zamykanie drugiej rolety. Powiem szczerzę, że zbyt mocno nie siedzę w temacie a muszę coś w miarę szybko wybrać :)

  • @stanisawkowalczyk3816
    @stanisawkowalczyk3816 10 місяців тому

    Zapraszamy w niedzielę wieczorem 😮

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      F5 ;-)

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      zaginamy czas XD

  • @masslool
    @masslool 10 місяців тому +3

    Pomysł i wykonanie - super! Niestety, spodziewalem się, że ceny modułów będą ok 20% niższe 🫤
    Druga sprawa... Zapisalem sie do newslettera i nie dostalem żadnej informacji o premierze...

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Bardzo przepraszam, za problemy z newsletterem, bo dochodzą do mnie informacje z wielu stron o podobnych problemach. Wysyłaliśmy go za pośrednictwem Freshmaila i najwyraźniej coś po ich stronie nie pykło. W spamassassin nasz mailing otrzymał 0.1 punktu (czyli wynik doskonały), wszelkie bramki dostały wynik pozytywny z wszelkich uwierzytelnień, mailing testowy również wcześniej dotarł do przeróżnych usługodawców (w tym gmail, onet itp.), nie oznaczony jako spam i w pełni uwierzytelniony (wraz z obsługą obrazków itp.), a jednak ewidentnie problem z wysyłką wystąpił. Zgłosiliśmy to do supportu, ale support problemu nie widzi XD.
      Wiem, że to nie naprawi sytuacji, ale napisz proszę wiadomość na bok@nippysmart.com, to prześlemy kod bonusowy z mailingu.

  • @mariuszgruszka
    @mariuszgruszka 10 місяців тому +9

    Serio ? 420 PLN za Atmegę, W5100, MAX485 i trochę drobnicy ? ... no i tak - zaraz zacznie się lawina hejtu, że przecież polskie, że koszty produkcji i opracowania ... ale przecież skoro to tylko bramka i potrzebne jest np. Raspberry - to nie prościej włożyć do niego bezpośrednio konwerter USB-RS485 lub w formie nakładki na GPIO ? Ceny reszty modułów też mocno oderwane od rzeczywistości.

    • @qbud2767
      @qbud2767 10 місяців тому

      Wiesz co, ja dałem 2 lata temu ok. 2K złotych "za atmegę" w controllino mega i w sumie z zakupu jestem zadowolony, bo działa to bezawaryjnie i było/jest najtańszym tego typu rozwiązaniem na rynku. Chodzi mi o coś co faktycznie bez stresu montujesz w rozdzielnicy, a nie o płytkę pcb itp. Teraz wyszło jeszcze arduino OPTA, ale dalej wychodzi drożej na w wejscie/wyjscie. Natomiast jakbym miał to robić drugi raz to pewnie bym poważnie rozważył to co na filmie, bo wychodzi podobnie cenowo do controllino, a drugiego takiego systemu nie widziałem - w sensie pod HA, bo wiadomo jest Grennton, Loxon itp. ale to ani nie jest pod HA, a do tego kosztuje mały majątek... Rozważałem jeszcze wago, ale wychodziło jakieś 2-3x drożej więc odpuściłem. A tu jest chociażby to, czego mi obecnie trochę brakuje czyli ściemniacze.

  • @mzawrotniak1
    @mzawrotniak1 10 місяців тому +10

    Pomysł fajny, kupa pracy i gratulacje rozwiązania. Mam nadzieję że biznes się uda i będzie tak znany jak np. Shelly. Jednak widzę dwa problemy które już tu padły. Pierwszy oczywiście finansowy, chociaż oczywiście są na rynku droższe rozwiązania to koszt chociażby do sterowania roletą jest dość wysoki, niemniej wiadomo - pomysł, wykonanie itd kosztuje więc powiedzmy że przyjmuje. Natomiast drugi problem, poważniejszy to brak możliwości działania autonomicznego co kompletnie dyskwalifikuje dla mnie osobiście to rozwiązanie. Ktoś już to tutaj napisał, co podsumowaliście że w ten sposób można zejść do poziomu żarówki. No nie, tak nie można. Jeśli system wysypie sie centralnie, a serwer jest od Waszych urządzeń niezależny w sensie producenta to wszystko staje sie bezużyteczne. Nie wyobrażam sobie tego i nie chciałbym mieć w domu urządzenia które tak działa. I teraz dam przykład systemu, który zastosowałem u siebie w domu, ot Wasza konkurencja, ale nie mam z nimi żadnych związków poza tymi że używam - ROPAM. Tez posiadają sterowniki rolet, świateł itd. I mają dwie zasadnicze przewagi - cena (np sterownik rolet do puszki kosztuje w granicy 170 zł, ma amperometrykę, a nie wiem czy Wasze produkty mają) a także może działać autonomicznie oraz w systemie. Podobnie duży sterownik oświetlenia, koszt około 1400 zł za 16 torów oświetlenia co daje niecałe 90 zł za jedno oświetlenie i to autonomiczne itd. W Waszym systemie wystarczy że wysypie sie HA czy jest w trakcie aktualizacji i już można po domu chodzić ze świeczką. Sorry - No nie :)..

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому +1

      To trochę nie tak. Nasz produkt jest kierowany głównie do power userów, i jest to chyba jedyny taki produkt na rynku w tej chwili. Co za tym idzie, to jak on będzie działał zależy w dużej mierze od użytkownika. I te problemy o których pisałeś nie istnieją. My oddajemy sprawdzoną platformę sprzętową, która może przyjąć dowolny sketch usera, co za tym idzie może działać na wiele sposobów. Może działać autonomicznie, może działać Peer2Peer, może działać nawet jako modbus, to zależy od usera, co sobie wgra w urządzenia. My ze swojej strony dajemy "firmware startowy" który po prostu działa :)

    • @karolkarpinski6481
      @karolkarpinski6481 10 місяців тому +1

      @@leniwiecorg Każdy system działa w zależności od tego jak go zaprogramujesz, i większość urządzeń komercyjnych ma możliwość wgrania alternatywnego firmwaru a co za tym idzie i różnych funkcjonalności. Pytanie jak bardzo będzie trzeba być zawansowanym użytkownikiem aby samemu to skonfigurować. Poza tym w filmie kolega powiedział że nie lubi polegać na urządzeniach opartych o wifi bo jest zawodne , co wg mnie nie jest prawdą. Poprawnie zaprojektowany i wykonany system bedzie równie niezawodny jak na przewodach, sam jestem jednak tego zdania że co kabel to kabel. I tam gdzie sie da daje kable. Ale czasem nie ma takiej opcji a wifi czy inne rozwiązania potrafią tchnąć trochę nowoczesności w np stare lampy stojące, gdzie nawet nie trzeba wymieniac włącznika na chwilowy...
      Więc oczywiście że masz racje na temat tego że to zależy od tego jak zaprogramujesz system, ale tego typu urządzeń jest juz na rynku duzo i w konkurencyjnych cenach.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому +1

      @@karolkarpinski6481 otwartych? Szczerze, nie spotkałem się z otwartym systemem tego typu. Daj jakiś przykład bo chętnie się zapoznam :)
      A co do moich przemyśleń na temat wifi, to działa ono tak długo, jak długo Twój sąsiad nie postanowi zostać krótkofalowcem :)

  • @krolwnl
    @krolwnl 10 місяців тому +1

    Super brawo

  • @theantypepciu
    @theantypepciu 10 місяців тому +7

    Czy możecie rozrysować proste schematy przyłączeniowe np. z włącznikiem światła i lampy itp. aby dla początkującego adepta automatyki domowej było prościej zrozumieć, co zyskuje decydując się na wasze rozwiązanie?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому +1

      Tak w najbliższym czasie będę dużo tego typu materiałów.

  • @ukaszdabrowski732
    @ukaszdabrowski732 9 місяців тому

    Czy udostępniacie ramki rs485? Mam już system częściowo oparty o RS485 i pytanie brzmi czy mogę użyć modułów np dimmerów bez dedykowanej bramki.

  • @Gwynnbleid1
    @Gwynnbleid1 10 місяців тому

    Można prosić o namiary na złączki na szynę DIN widoczne w 3:41?
    Czy macie może pomysł jak zakończyć w skrzynce skrętki (4x2) od włączników świateł ? Chodzi o rozwiązanie na szynę DIN. Widać coś takiego np w 5:21. Możecie podesłać namiary na to i na to co jest pomiedzy tym i modułami NIPPY? Ewentualnie jakieś proste rozwiązanie z WAGO(połączenie śrubowe/zaciskowe z obu stron), które będzie zabierać mniej miejsca? Skrętka obecnie nie jest zakończona RJ-45 i nie jest to dla mnie konieczne. Chciałbym ją zakończyć w jakiś czysty/elegancki sposób (pozbywając się długiego zapasu który mi zabiera miejsce) i potem według potrzeby doprowadzić do modułów NIPPY odpowiedniej długości kablem.

  • @polpoliko2222
    @polpoliko2222 10 місяців тому

    Obsługujecie ipv6? Jest plan na moduły radiowe ?

  • @MrMagnumPL
    @MrMagnumPL 10 місяців тому

    Czy programowalne przełącznik dodtykowe takie wiecie podzialone np. na 4 pola do programową czegoś też zadziała ?

  • @MrPanKtos
    @MrPanKtos 10 місяців тому +3

    Ceny chyba nie na polskie instalacje. Zostaję przy shelly

    • @MaciejKrKr
      @MaciejKrKr 10 місяців тому

      na bogato, shelly wychodzi 3,29 razy drożej :)

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Generalnie nie chciałem porównywać cen, ale tu sam robisz porównanie bezpośrednie, więc nie do końca rozumiem zdanie "ceny chyba nie na polskie instalacje", a zostajesz przy Shelly? Moduły Shelly do rozdzielnicy wychodzą 2x drożej niż Nippy XD, co jest generalnie logiczne, bo tam każdy moduł jest jednocześnie bramką. Do tego są póki co mocno niekompletne jeśli chodzi o funkcjonalność typowo pod smart home. Bezprzewodowych nie porównuję bo to nie ten typ systemu.

  • @elektromax
    @elektromax 10 місяців тому +2

    Fajny pomysł i życzę sukcesów w biznesie. Ja natomiast nie zostanę waszym klientem ze względu na zaporową cenę. Wiadomo, że produkcja, R&D i certyfikacja swoje kosztuje, a jeszcze musicie na tym coś zarobić. Być może uda wam się zainteresować tematem odbiorców hurtowych (instalatorów) chociaż tacy nie idą raczej w systemy typu HA lub Domoticz. Zwykły "dłubacz" chcący usmarować swój dom będzie raczej szukać tańszych, niekoniecznie gorszych rozwiązań. Nie piszę tego po złości. Po porostu daje wam feedback z punktu widzenia przeciętnego gościa, który bawi się amatorsko w smart home. Liczę, że znajdziecie grupę odbiorów, która na takie rozwiązanie czekała.

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Dzięki za feedback :) Co do instalatorów, to od już pewnego czasu wiemy, że jest więcej osób niż nam się wydawało (chociaż muszę przyznać, że też początkowo myśleliśmy tak jak Ty), które tego typu rozwiązaniem byłyby zainteresowane. Taki też mieliśmy feedback z ankiety przy mailingu na przedsprzedaż i tak się to również odzwierciedla obecnie w zamówieniach.
      Co do użytkowników DiY to tu myślę że na ten moment wypuściliśmy jeszcze zbyt mało materiałów, żeby taki użytkownik dostrzegł wszystkie zalety czy wyróżniki takiego systemu, stąd też pewne niedopowiedzenia czy wątpliwości i ja bym tu wcale nie wykluczał ludzi, którzy obecnie się krzywią, widząc nasze ceny :).

  • @albertmajkut7030
    @albertmajkut7030 9 місяців тому +2

    Kiedy dimmery i rs-y będą w wersjach dopuszkowych?

    • @IoT
      @IoT  9 місяців тому

      W tym miesiącu pokażemy kilka kolejnych modułów BOX ;)

  • @korro123
    @korro123 10 місяців тому

    Hej,
    gratulacje! Czy będzie wersja wielokanałowego roller shutter'a ?

  • @jasiustodoa5693
    @jasiustodoa5693 10 місяців тому +1

    Moduły Relay mają w opisie informację że może sterować zarówno urządzeniami AC jak i DC. Czy pod jeden moduł można podłączyć oba typy urządzeń jednocześnie czy tylko jeden rodzaj ? I poprawcie opis w Realy3 bo jest to samo co w Realy9

    • @marcin7118
      @marcin7118 10 місяців тому

      Logiczne że nie można mieszać

  • @RobimyPole
    @RobimyPole 10 місяців тому +1

    Czy można wykorzystać prezentowaną przez was platformę do dedykowanych rozwiązań dla przemysłu wykorzystanie rs485 i urządzenia wykorzystujące tą magistrale w różnego typu miernikach, falownikach i sterownikach niekoniecznie zaimplementowane w domoticzu tylko na dedykowanym sofcie bazującym na tcp/ip (własnym)? Moglibyście jakoś w skrócie opisać jakby mogła wyglądać taka implementacja?

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      Można. Ale to temat rozległy. Jeśli masz taką potrzebę i poszukujesz informacji na ten temat, to najlepiej wysłać zapytanie przez formularz na stronie.

  • @piotrr597
    @piotrr597 10 місяців тому

    Super opisy na zlaczki. Czym drukowane, ze w kolorze ?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Zwykła laserówka + nożyczki :P

  • @kristomen
    @kristomen 10 місяців тому

    Czy sygnał z bramki gatwey rs485 można rozdzielić i puścić w samej rozdzielni ale też do kilku puszki w którym był by relay w puszce? Z każdego pokoju mam skrętkę (sieć typu gwiazda). Czy wszystkie urządzenia muszą mieć wpięte w szereg

    • @weberito
      @weberito 10 місяців тому +1

      Jest FAQ na stronie

  • @piaskownica7648
    @piaskownica7648 8 місяців тому +1

    Pięknie ładnie, czekałem i kibicuje, pewnie też uzupełnie w przyszłości swoje rozwiązanie o Nippy, ale Panowe, wiem że komponenty są "super hiper ninja turbo itd ..." ale cenami na poziomie Grentona to trochę słabo to wygląda

  • @michah3956
    @michah3956 10 місяців тому +2

    Drogie to.

  • @scoorpioon111
    @scoorpioon111 10 місяців тому +14

    Te ceny , to rozumiem że taki chwilowy żarcik ? 🙂

    • @TheXgdd
      @TheXgdd 10 місяців тому +3

      już myślałem, że tylko mnie te ceny nieco oszołomiły :D

    • @msalamon
      @msalamon 10 місяців тому +4

      Według mnie ceny są adekwatne do jakości produktu 👍

    • @MrDanon14119
      @MrDanon14119 10 місяців тому +4

      @@msalamonnie kupiłeś, a już wiesz jaka jest jakość?😂 fakt cena bardziej konkurencyjna do tych dużych firm niż do innych DIY, ale jeżeli będzie łatwiejsza do podłączenia, pewnie znajdzie swoich zwolenników.

    • @msalamon
      @msalamon 10 місяців тому +3

      @@MrDanon14119 zdążyli już trochę opowiedzieć o tym jak to zbudowali i czego użyli, więc chyba mogę tak mówić 🤔

    • @slawomirk4138
      @slawomirk4138 10 місяців тому

      Widzisz, masz super opcję, żeby zacząć produkować taniej! Powinieneś się cieszyć :)

  • @wojciechzielinski7825
    @wojciechzielinski7825 10 місяців тому +1

    Kiedy jakiś filmik z integracji z HA?

  • @marcinmilczanowski8160
    @marcinmilczanowski8160 10 місяців тому

    Planujecie w przyszłości swoją centralę do tych modułów? Tak żeby nie trzeba było używać HA lub Domoticz.

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      I tak i nie :) Planujemy i testujemy 2 IMO świetne rozwiązania zwiększające niezawodność, w tym własną centralkę, ale nie zamierzamy rezygnować z HA czy Domoticza jako systemu samego w sobie.

  • @PatrykGM
    @PatrykGM 10 місяців тому

    Pytanie osoby początkującej - jaki prąd może maksymalnie przepływać przez Wasze moduły dopuszkowe i co się stanie jak się przekroczy?

  • @mixhak6315
    @mixhak6315 10 місяців тому +1

    Instaluję Grentona, Loxone oraz digital systems laboratory PLC, ale Nippy nie spiepszcie tego to i kilkanaście realizacji się zrobi na tym ;)

  • @mailwash
    @mailwash 10 місяців тому

    @IoT czekam na instrukcje i tutoriale bo póki co to kupno kota w worku ;)

  • @scotty2athome
    @scotty2athome 10 місяців тому +7

    Osobiście bardzo Wam kibicuję i życzę powodzenia. Dla mnie niestety Wasze rozwiązanie jest drogie.
    Mając malinę i do tego za ułamek ceny bramkę zigbee mam temat rozwiązany i działa niezawodnie. O cenie czujników na zigbee też nie muszę pisać, są po prostu tanie.

    • @Salarieri
      @Salarieri 10 місяців тому +1

      Sprawdziłem na Allegro i rzeczywiście te moduły dopuszkowe, o których piszesz są bardzo tanie. Niestety z tego co widzę, to wszystkie są bezprzewodowe, a nie chciałbym sobie robić niepotrzebnie elektrosmogu w domu, po za tym tego typu rozwiązania z tego co słyszałem mogą być trochę awaryjne. Nie orientujesz się może czy istnieją podobne tanie rozwiązania dla majsterkowiczów, ale przewodowe, np. oparte na skrętce, bo nie mogę znaleźć. Jestem początkujący w temacie smart home.

  • @MariuszPok632
    @MariuszPok632 10 місяців тому +1

    Fajnie, że wystartowaliście. Szkoda, że do połączenia z home assistantem potrzebna jest bramka.

    • @majtej2403
      @majtej2403 7 місяців тому

      Bramka to nic innego jak połączenie sieci Ethernet z siecią RS485 tak jak to widać na 1:24 Masz pomysł jak inaczej to zrobić? Oczywiście oprócz bramki WIFI na RS485.

  • @greggregowki2840
    @greggregowki2840 9 місяців тому

    Zasadnicze pytanie: Kiedy będzie można nabywać wasze produkty w normalnej, bezpośredniej sprzedaży i w jakiej cenie ? (wyższej , czy takiej samej w stosunku do przedprzedaży)...

    • @IoT
      @IoT  9 місяців тому

      Listopad-Grudzień, powinniśmy być zastokowani tak, żeby większość sterowników sprzedawać „z półki”. Więcej szczegółów podamy wkrótce, wraz z prezentacją nowych modułów :)

  • @poulkrol7338
    @poulkrol7338 10 місяців тому

    Panowie co z certyfikacja CE dla tych urządzeń? To jednak dość ważne dla wielu osób.

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Tu dosyć szeroko o tym wspominamy ua-cam.com/video/edYcHDNCmiU/v-deo.htmlsi=hXk2HqG90Kxmf-He&t=1132 . Jest również informacja na stronie głównej i na w specyfikacji każdego modułu.

  • @studzin
    @studzin 10 місяців тому

    @IoT @leniwiecorg ćwiczyliście programowanie po magistrali? MKbootloader albo inne rozwiązanie?

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      Tak

    • @studzin
      @studzin 10 місяців тому

      @@leniwiecorg rezultaty pozytywne?

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      @@studzin tak, ale z wielu względów nie praktyczne. Wygodniej i szybciej było dla mnie podłączenie programatora pod specjalnie przygotowane gniazdo.

    • @studzin
      @studzin 10 місяців тому

      @@leniwiecorg teoretycznie wpięcie w magistralę w rozdzielni jest mniej problematyczne jak demontowanie łącznika I wydłubywanie modułu dopuszkowego.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      @@studzin to zależy. Softy przykładowe będą udostępnione, więc każdy będzie mógł sam zdecydować czy chce taką czy inną funkcjonalność i wgrać sobie co mu odpowiada :)

  • @krystianczyzewski1998
    @krystianczyzewski1998 10 місяців тому +3

    Bardzo fajny pomysł i przystępne cenowo. Szkoda żebyście ograniczali się tylko do Domoticza i HA. Pomyślcie nad implementacją MQTT - tak jak robi to shelly, protokół uniwersalny używany nie tylko w Smart Home. Powodzenia!

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому +2

      Można wgrać w bramkę soft z mqtt i po takim zabiegu mamy wszystkie urządzenia dostępne przez mqtt :)

    • @wojciechzielinski7825
      @wojciechzielinski7825 10 місяців тому +2

      @@leniwiecorg no ale płaci się dlatego że nie ma czasu, chęci, wiedzy, możliwości, wgrywać soft samemu, powinni to rozważyć out of box, albo jakoś idiotoodpornie

  • @jeicampl
    @jeicampl 10 місяців тому +2

    Co się stanie w sytuacji niedostępności HA? Nie będę mógł niczym sterować do czasu powrotu HA?

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      To zależy jak sobie system skonfigurujesz. Jeśli poświęcisz czas na ustawienie P2P, to pady HA czy nawet gatewaya nie będą straszne. Pytanie, czy nie lepiej zrobić tak żeby HA nigdy nie padło? Bo to wydaje się dużo prostsze.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      @@apiorta high availability nie jest niczym ani nowy ani niezwykłym w IT. Nie rozumiem poruszenia...

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому +2

      @@apiorta rozwinę myśl bardziej, żeby nie było nie domówienia. Użyłem tu pewnego skrótu myślowego, ponieważ na co dzień zajmuje się IT i pewne rzeczy są dla mnie oczywiste. Chodziło mi tutaj o to, że w dzisiejszych czasach nie jest już problemem zrobić taki system aby jego statystyczny uptime był większy od pozostałej części systemu. Co za tym idzie przesunięcie wąskiego gardła na inne elementy systemu. A więc z praktycznego punktu widzenia, w takim systemie prędzej zaszwankuje coś innego a nie serwer z oprogramowaniem kontrolera. Więc z punktu widzenia automatyki, serwer z softem jest "pancerny". Oczywiście to wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, ale w końcu to inteligentna grupa, więc jesteśmy tutaj wszyscy żeby dyskutować i się rozwijać :)

    • @janusz1178
      @janusz1178 10 місяців тому

      ​@@leniwiecorgno i czekać na odpowiedź która przyjdzie albo i nie. Z reguły odzywają się znawcy odpowiadający półsłówkami i skrótami myślowymi bo pewnie masz czas hobbysto, a ty czekasz, szukasz co te skróty oznaczają, tlumaczysz sie ze tyle kasy wydales za fantastyczne noce egipskie no i ostatecznie popadasz w irytację. Przestrzegam wszystkich co myślą, że tu się nauczą i że co tydzień w niedzielę będzie nowy odcinek dla początkujących.

  • @szybki9465
    @szybki9465 10 місяців тому +2

    Ciekawy jestem ile się Togo sprzeda bo cena wygórowana.Pozostaje przy arduino mega za 50 zł i kilka przekaźników i to już działa.

    • @Salarieri
      @Salarieri 10 місяців тому

      A ten system co wybudowałeś jest przewody czy bezprzewodowy? Jakie zastosowałeś moduły w puszkach?

    • @szybki9465
      @szybki9465 10 місяців тому

      @@Salarieri przewody stara szkoła Radka. Zobacz sobie pierwsze odcinki

    • @janusz1178
      @janusz1178 10 місяців тому

      ​@@szybki9465jedyne odcinki potem już nie bylo

    • @Salarieri
      @Salarieri 10 місяців тому

      @@szybki9465 ok, dziękuję bardzo za podesłanie namiaru na filmy.

    • @Salarieri
      @Salarieri 10 місяців тому

      A jeszcze pytanie - czy do każdego włącznika światła ciągnąłeś osobną skrętkę z rozdzielnicy, czy dałeś szeregowo kilka punktów na jednej skrętce?

  • @piotrpiersa5459
    @piotrpiersa5459 10 місяців тому

    Jest moc.

  • @danieldobrowolski3104
    @danieldobrowolski3104 7 місяців тому

    szkoda, że DIN Roller Shutter jest tylko na 1 rolete bo wychodzi to 1,5 raza drożej niż w ampio, jeżeli to możliwe proponuję zrobić wersje na obsługujące większą liczbę rolet, w moim przypadku mam 13 rolet + brama garażowa + bama wjazdowa = 15 pozycji do sterowania co daje Ampio 3795 zl, Nippy 5130 zl. Chyba, że coś źle rozumieme to prosze o poprawienie mnie.

    • @IoT
      @IoT  7 місяців тому

      Rozumiem, że piszesz o konkurencyjnych modułach z serii Rel? Jak widzisz, nie są to moduły dedykowane do rolet tylko uniwersalne moduły przekaźnikowe, które po zmianie trybu działania (w sofcie) mogą pełnić (według producenta) rolę sterownika rolet. Jeśli zrobiłbyś taki manewr u nas (na 15 rolet) i zakupił nippy Rel 9 x4 + 5x nippy Input 6 x5, to za 3458 zł miałbyś komplet + 6 dodatkowych przekaźników do wykorzystania :). Za tydzień wchodzi w ogóle nowy moduł, więc takie zastawienie wyniesie Cię wtedy już w ogóle +- 1k zł taniej (przy 30 przekaźnikach i 30 inputach)... tyle że my takiego czegoś nie zalecamy. W przeciwieństwie do modułu dedykowanego do rolet, moduły Relay 9 / Relay 3 itp. nie mają zabezpieczeń przed przepięciami oraz nie mają fizycznego zabezpieczenia przed podaniem fazy na oba wyjścia sterowania roletą.
      Jakbyśmy robili "skok na kasę" to pewnie zmienilibyśmy tylko soft i sprzedawali je jako moduły roletowe :). Jednak nie po to powstało nippy, żebyśmy chodzili na skróty, więc posiadamy faktycznie dedykowany moduł do rolet z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi oraz fizycznym zabezpieczeniem przed podaniem fazy na 2 wyjścia jednocześnie (reszta znanych mi rozwiązań umieszcza jedynie taki warunek w sofcie i później w opisie produktu widnieje informacja "przeciwsobne", tylko że nie zawsze). Niestety jak to w sofcie, takie zabezpieczenie jest wadliwe i w momencie kiedy np. skleiłby się przekaźnik (a jest to możliwe, bo większość producentów nie niweluje takiego zagrożenie, używając chociażby przekaźników AgNi), to takie zabezpieczenie nie zadziała i elegancko możemy spalić silnik w rolecie. Do tego same przekaźniki posiadają zestyki z AgSnO2 co przekłada się bardzo mocno na żywotność (ale to akurat u nas temat uniwersalny, bo we wszystkich modułach stosujemy wyłącznie przekaźniki AgSnO2).
      Dla osób, które będą chciały zaoszczędzić kosztem ergonomii, prawdopodobnie będziemy mieli wersję obsługującą 3 rolety w obudowie 2DIN, ale to temat bardziej na wiosnę.
      Mam nadzieję że to trochę rozjaśniło Ci pewne kwestie, wybierz co Ci najbardziej odpowiada :).

    • @danieldobrowolski3104
      @danieldobrowolski3104 7 місяців тому

      dziekuje za odpowiedz, jak najbardziej troche to juz dla mnie bardziej jasne, niestety nie posiadam zbyt rozległej wiedzy na ten temat i przeliczam wszstko na koszt wejscia/wyjscia@@IoT

  • @ukasznowak3033
    @ukasznowak3033 10 місяців тому

    Widzę w bramce siedzi Wiznet tylko jaki W5100 czy w5500 ?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      W5100

    • @ukasznowak3033
      @ukasznowak3033 10 місяців тому

      @@IoT Nie mieliście problemów ze czasem, raz na powiedzmy 1000 połączeń w w5100 zostawał otwarty port i można było do tylko resetem zamknąć. Kiedyś z 5 lat temu robiłem kartę LAN do avr i kostka działał dobrze pomimo tego feleru, który oczywiście dało się programowo załatwić, choć nie powinno się tak dziać.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      @@ukasznowak3033 różne problemy były i je wyeliminowałem, ale z czymś takim się nie spotkałem. 5 lat to sporo czasu, być może w nowszych bibliotekach ten problem został już rozwiązany "z automatu"

  • @Kaizenpol
    @Kaizenpol 10 місяців тому +6

    Jakoś nie ogarniam pozycjonowania tego produktu. Jak HA i Domoticz, to alternatywą jest Arduino i tani osprzęt. Za całe oświetlenie 16 kanałów na SSR wychodzi

    • @dawidbiniaszczyk7653
      @dawidbiniaszczyk7653 10 місяців тому +2

      Drutuj z kleju na cieplo i wykałaczek... jak za drogo

    • @Kaizenpol
      @Kaizenpol 10 місяців тому +2

      ​ @dawidbiniaszczyk7653 Już dawno wydrutowałem z poradników Radka. Ale chętnie pooglądam te tutoriale z kleju i wykałaczek. Podrzucisz?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Przez lata pokazywałem jak takie rzeczy robić za pół darmo i absolutnie nie twierdze że są to rzeczy złe. A co do pozycjonowania produktu, to zwyczajnie są to moduły dla osób, które chcą zachować swobodę otwartych systemów, chcą wykonać system smart home u siebie samodzielnie lub zamontować u kogoś innego, ale chcą skorzystać z gotowców, które są wydajne, bezpieczne, trwałe i nie ładnie opakowane, bez kombinowania jak to zrobić i czy to zadziała :). Do tego w cenie o wiele, wiele niższej niż konkurencyjne rozwiązania komercyjne, ale również o wiele wyższej niż płytki prototypowe.

    • @Kaizenpol
      @Kaizenpol 10 місяців тому +4

      @@IoT Jak ktoś chce "bez kombinowania jak to zrobić i czy zadziała" to nie wybiera HA ani Domoticza. Jak ktoś wybiera je, to raczej wybierze 11x tańszy osprzęt, do którego są tony tutoriali i wielu użytkowników służących doświadczeniami i pomocą.
      Przy Nippy nie wiadomo, czy/jak zadziała, z czym się dogada, z czym nie. Jak z tym pożenić np. bojler elektryczny czy inne urządzenie o większym poborze mocy? I tak trzeba ogarnąć Arduino z mocniejszym przekaźnikiem? Dwa razy nauka i eksperymentowanie?
      Pamiętasz, co opowiadałeś w pierwszym filmie na kanale? "OD CZEGO ZACZĄĆ | Inteligentny Dom DIY #1" Polecam wszystkim dla przypomnienia. Do mnie to wszystko bardzo trafiło. Tylko jeden cytat dla zachęcenia, bo całość bardzo warta obejrzenia nawet, jak ktoś już kiedyś oglądał:
      "Chodzi po prostu o to, żebyśmy dobrali elementy tak, żeby za 5 czy 8 lat nie obudzić się z ręką w nocniku bo dany element będzie niedostępny, a my wybraliśmy akurat taki nietypowy, którego żadnym innym nie możemy zastąpić".
      Jak padnie Wasza bramka a firma się zwinie to zostajemy ze złomem wartym tysiące? Gdyby to było 2, może 3x droższe - do zaryzykowania nieprzewidywalną przyszłość, nieznane wsparcie, brak tutoriali i doświadczonej społeczności.

  • @karolkarpinski6481
    @karolkarpinski6481 10 місяців тому +4

    Wg mnie ważne jest by w sytuacji gdy masz zainstalowany taki system w domu w przypadku awarii działała podstawowa funkcjonalność jak zapalanie świateł w domu, żaluzje itp. Wyobraź sobie że mam klienta gdzieś w kraju, pada mu serwer lub sieć i koleś siedzi w ciemnościach do przyjazdu serwisu. Trochę słaba sytuacja ( a prawda jest taka że zawsze trzeba brać taką ewentualność pod uwagę ).

    • @darekmistrz4364
      @darekmistrz4364 10 місяців тому

      To nie jest kwestia systemu tylko tego jak podłączysz go. Jeżeli automatyzacja jest np. do każdej żarówki podłączona jako wyłącznik schodowy, to pomimo wyłączenia automatyzacji, nadal masz kontrolę nad światłem.

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      jak przedmówca napisał. To czy system będzie działał po padzie HA/Domoticz, czy nawet Gatewaya (który jest nie potrzebny w przypadku komunikacji Peer2peer), zależy tylko od usera jak go zainstaluje i na co się zdecyduje.

    • @xani666
      @xani666 10 місяців тому

      @@darekmistrz4364 Niektóre mają wejście na przełącznik że nawet jak centrala padnie to włączanie świateł przełącznikiem na ścianie działa, tutaj nie ma takiej opcji

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      @@xani666 jest, w modelu P2P który można wykonać na tych urządzeniach.

    • @xani666
      @xani666 10 місяців тому +1

      @@leniwiecorg 2 moduły po to żeby jedno światło przełączyc to troche sporo. IMO taki moduł 2x input 2 output miałby dużo sensu

  • @grzegorzczochara
    @grzegorzczochara 10 місяців тому +2

    Fajnie ale jednak trochę za drogo moim zdaniem.

  • @karolkarpinski6481
    @karolkarpinski6481 10 місяців тому +10

    Generalnie wydaje mi się że system jest słaby z prostej przyczyny, wywala się serwer czy to HA czy Domoticz i system przestaje działać... Nie powiedzieliście słowa o tym czy po skonfigurowaniu jeśli się wywali serwer lub zniknie LAN czy urządzenia potrafią autonomicznie działać choćby najprostsze włączenie/wyłączenie przyciskiem przekaźnika ( z wejścia input sterowanie przekaźnikiem na wyjściu out).
    Proszę zatem o info co się dzieje z systemem w takim przypadku.

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Tak generalnie można napisać o praktycznie każdym systemie centralnie sterowanym. Jak udostępnimy bramkę autonomiczną - pojawią się komentarze, że jeśli bramka się wysypie, to również całość przestanie działać XD.
      Generalnie możemy tak schodzić z ryzyka padu systemu, aż do lampy naftowej, a jednak korzystamy na co dzień z systemów z zasady o wiele bardziej awaryjnych do o wiele poważniejszych zadań.
      Mamy w planach bramki autonomiczne, ale przy obecnej stabilności tego typu systemów (o ile są dobrze skonfigurowane), widzę w takim rozwiązaniu sens głównie np. na etapie przejściowym - budowy. Mamy też w zanadrzu rozwiązania redundantne (na wielu płaszczyznach, serwer/router itp.), które za niedługo zostanie zaprezentowane, właśnie dla osób, które chcą uzyskać maksymalizację bezpieczeństwa.

    • @karolkarpinski6481
      @karolkarpinski6481 10 місяців тому +6

      @@IoT To nie zarzut tylko pytanie... Niestety sam Radek na filmach kiedyś opisywał sytuacje że na RPi potrafi paść karta SD (tak, tak... ostatnio był filmik że kupił super serwer zamiast Rpi) stąd pytanie.
      Dla mnie ważne jest by w sytuacji gdy ja lub klient ma zainstalowany taki system w domu w przypadku awarii działała podstawowa funkcjonalność choćby zapalenia świateł w domu. Wyobraź sobie że mam klientów po całym kraju i pada mi serwer i koleś siedzi w ciemnościach do mojego przyjazdu. Trochę słaba sytuacja.
      Nie ma mnie w domu bo jestem na delegacji i taka sama sytuacja do czasu mojego powrotu... Dlatego dopytuje bo pomysł fajny, ale trzeba znać nie tylko mocne strony ale i słabe każdego systemu który komuś mam proponować.

    • @henrykanonim6482
      @henrykanonim6482 10 місяців тому +7

      @@IoT Od pewnego czasu używam Home Assistanta i nie tylko awarie, ale problemem są też dość częste aktualizacje. Podczas restartu HA mój system oparty na Arduino Mega i MySensors nie był w stanie rozpoznać naciśnięcia przycisku, czy rozpoznania sygnału z czujnika ruchu i przez kilka minut nie działały światła. W tym roku zrobiłem całość opartą o ESP D32 i ESP Home - Home Assistant może się resetować, a światła działają bez żadnych problemów. Karol pyta o bardzo poważny problem i obrażanie się nie jest rozwiązaniem. Może macie jakiś sposób na poprawną pracę MySensors bez działającego HA czy Domoticza?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      ​@@karolkarpinski6481 Ja tego nie odebrałem jako zarzut :). Po prostu wiem jaki często kierunek tego typu rozmów :P.
      To co opisałeś obecnie jest dla mnie zrozumiałe doskonale i właśnie o z myślą o wszelkiej maści profesjonalistach (tak uogólniając) opracowaliśmy rozwiązanie redundantne, którym wspomniałem. Właśnie będzie to takie rozwiązanie, że w razie "W" nic dla odbiorcy się nie zmieni, poza tym że będzie miał świadomość wystąpienia usterki i tego, że w najbliższym czasie trzeba ją usunąć - coś powiedziałbym takiego, co można porównać trochę do RAIDa, tyle że działające na kilku różnych płaszczyznach.

    • @karolkarpinski6481
      @karolkarpinski6481 10 місяців тому +1

      @@henrykanonim6482 Ja mam postawione bramki na Mysensors jako relay/switch i shutter na Aruino Mega w (relay ma 32 przekaźniki i 32 przyciski a shutter ma 14 rolet ) i w czasie wgrywania aktualizacji nigdy nie miałem problemu z działaniem ani świateł ani rolet. Zastanawia mnie co sie u Ciebie dzieje że masz taki problem.

  • @kubaekut7836
    @kubaekut7836 10 місяців тому

    Cena mnie trochę przygasiła bo mialem dość rozdmuchane nadzieje zwiazane z waszym projektem.. co do instalatorow to myślę, że nikt poważny nie bedzie wchodzil w system i propagował go u klientów jak sam nie przetestuje bo można później na serwisie popłynąć ;p

    • @mixhak6315
      @mixhak6315 10 місяців тому +1

      ja tak zrobiłem z grentonem, że zaczynałem go isntalować u klientów i testować na ich budowach :), ale wszystko do tej pory śmiga bardzo ładnie. O ile zaraz dadzą instrukcje do tego nippy to z nim zrobie podobnie :d

  • @gpu-miner9244
    @gpu-miner9244 7 місяців тому +2

    Droższe niz automtyka przemysłowa 😢

  • @dawidduda920
    @dawidduda920 10 місяців тому

    Czy ktoś prostym językiem wytlumaczy jaką przewagę ma Nippy nad Suplą?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Trudno mówić o przewadze, bo to 2 inne produkty, do moim zdaniem innych zastosowań. Po pierwsze Supla są to urządzenia bezprzewodowe. Jeśli ktoś chce zrobić automatyzację pojedynczej rzeczy typu furtka, drzwi od garażu itp. to Supla, Blebox itp. będzie rozwiązaniem moim zdaniem lepszym niż Nippy. Możesz skorzystać z ich dedykowanej Apki, nie potrzebujesz HA czy Domoticza itp.
      Jeśli ktoś chce przerobić stary dom czy mieszkanie na smart i nie zamierza kuć w ścianach - tu również właściwie nijako skazany jest na tego typu rozwiązanie i wybiera pomiędzy chińszczyzną typu Sonoff czy wszelaka Tuya itp., a rozwiązaniami lepszej jakości czyli właśnie Suplą czy Bleboxem, Shelly itp.
      Natomiast nie wyobrażam sobie budować nowego domu (czy przeprowadzać remontu generalnego), pakować w ściany setki tysięcy złotych i w takiej sytuacji myśleć o postawieniu smart home na urządzeniach bezprzewodowych (jako core systemu). Choćby takie systemu działały najlepiej, to wystarczy że sąsiad w domku obok odpali przykładowo bezprzewodową przedłużkę hdmi i robi się nam wielki problem. Już pomijam, że połączenie radiowe z zasady nie ma szans na tak stabilne działanie co przewód.
      I tu całe na biało wpada nippy :), czyli możesz stosować wszelkie moduły potrzebne do inteligentnego domu (ściemniacze różnego rodzaju, SSRy, zwykłe przekaźniki, inputy, sterowniki rolet itp.), tyle że po kablu.

    • @dawidduda920
      @dawidduda920 10 місяців тому

      @@IoT Dzięki za wyjaśnienie! Właśnie kończę remont generalny - wybór padł na Suplę bo akurat mam kuzyna instalatora i moje wątpliwości co do działania w chmurze, a nie po kablu rozwiązaliśmy w ten sposób, że wszystkie moduły będą w rodzielnicy i tam zrobimy osobną sieć Wi-Fi tylko do modułów. Z racji, że nie mam jeszcze ani jednego urządzenia tylko instalacje pod Suplę jeszcze rozważę czy nie skorzystać z Waszego pomysłu sprawdzając wszystkie za i przeciw. Jeśli jednak chce się mieć coś innego niż wszyscy np. LED-y adresowalne sprzężone z czujnikami ruchu i tak trzeba dłubać z Arduino więc systemu co ogarnie wszystko niestety nie ma...

  • @marcin7118
    @marcin7118 10 місяців тому +10

    Zapowiadaliście że będzie w końcu system przystępny cenowo dla zwykłego zjadacza chleba, a tu klops.
    Ceny jak każdy inny system SmartHome ze sklepu.

    • @dawidbiniaszczyk7653
      @dawidbiniaszczyk7653 10 місяців тому +1

      To jak jest taniej od konkurencji to jest drogo ?

    • @tabletkuchniowy814
      @tabletkuchniowy814 10 місяців тому +4

      Przy module 9 przekaźnikowym, jeden przekaźnik kosztuje tyle co dwa chleby w dobrej piekarni.. bez przesady 😎

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwit 10 місяців тому +1

    tak jak ktos pytal, to sa pakiety po 10 sztuk czy jutro zamykacie firme

    • @Gameplay-il4ss
      @Gameplay-il4ss 10 місяців тому +2

      Jak dodasz 10 szt. do koszyka, to będzie i za 10 (:. Ceny są IMO całkiem spoko, patrząc na to, że takich rzeczy praktycznie nie dało się wcześniej kupić - w sensie w ogóle nie ma chyba nigdzie przewodowych gotowców takich modulików smart home dla hass czy domoticza, a porównując do przewodowej konkurencji typu grenton czy loxone to cenowo wychodzi połowę taniej za same moduły, a monataż robisz sobie sam więc za kilka k złotych masz elegancki system, który normalnie byłby wyceniony z robocizną "certyfikowanych instalatorów" na 50k+. Do tego jestem na b2b, więc sobie wrzucę całość w koszty to już ogóle cenowo wychodzi mega przyjemnie. Akurat jestem na świeżo po wycenie, bo choć byłem napalony na te sterowniki, to chciałem mieć jakieś porównanie, zwłaszcza z opcją że samemu się nie będę męczyć, ale po wycenie odpuściłem. Także ja na pewno prędzej czy później będę robił temat na sterownikach szmala. Mam tylko nadzieje, że faktycznie są z takich dobrych komponentów i tak dobrze zrobione, jak się chłopaki chwalą i będą śmigać przez lata, bo samemu mogę ocenić tylko że płytka czy logo ładne no i samo działanie, jak moduły przyjdą, ale to tyle, bo u mnie nawet z lutowaniem jest problem (:.

    • @TheXgdd
      @TheXgdd 10 місяців тому

      @@Gameplay-il4ss Do tego jestem na b2b, więc sobie wrzucę całość w koszty - ciekawa teoria :p Moduły są Ci potrzebne do pracy lub zainstalujesz je klientowi :p ?

    • @karolkarpinski6481
      @karolkarpinski6481 10 місяців тому +2

      @@Gameplay-il4ss Sonoff SPM i SPM 4Relay (bramka działa po LAN'ie) przekaźniki podłączone po 485. Cena bramki w zależności od miejsca zakupu to od 100pln, moduł 4 przekaźniki 20A z pomiarem prądu od 200pln. Więc słaby argument. |Bez problemu integrujesz z HA, Domoticzem itp.

    • @MrZiemwit
      @MrZiemwit 10 місяців тому

      @@Gameplay-il4ss
      ja patrze na to wszystko z pozycji amatora ktory ma czujki zigbee z ali za 20zl a system na dellu za 200zl albo rpi kupionym dawno za 200zl
      a teraz mam kupic kostke za 300zl jedna plus baze i rozumiem musze miec w zasadzie dom na gwiezdzie
      jesli to jest system pod instalatorow to ok ale ten kanal byl amatorski, ja tam nic nie mam do zarabiania i zycze sukcesow, ale nie kupie
      wyceny polskich budowlancow sa z tylka od 3lat
      350zl sterownik 1 rolety, nawet nie wiem jak ma nia sterowac bo wszystke rozwiazania ze sterowniem procentowym rozjezdzaja sie, 500zl kosztuje sterownik orginalny producenta z wifi i chmura i obsluzy mi 99rolet integracja z roznymi rzeczami jest
      z drugiej strony rozumiem ile to pracy kosztuje i pewnie te 350zl przy niewielu polskich klientach moze byc ciezkie do zwrotu z inwestycji wiec musi byc wysoko

    • @Gameplay-il4ss
      @Gameplay-il4ss 10 місяців тому

      ​@@karolkarpinski6481 Chyba sobie jaja robisz, że porównujesz cokolwiek produkowane w EU do Chińskiego sonoffa. Po drugie co sobie mam zrobić z tym sonofem i bramką, skoro są one wielkości autobusu. Sam koszt powiększenia rozdzielnicy sprawi, że taki zakup może się okazać wątpliwy i to nawet biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie kwestię finansów :) Jestem też ciekawy na co Ci 4 przekaźniki 20A w domu jednorodzinnym (już nie mówię o większej ilości), tyle co nic, do tego z zajebistymi zapewne chińskimi terminalami LOL. btw przekaźniki szmala, masz w tej samej cenie moduł rly 9 (co z tego ze 5a, skoro w domu nie ma to znaczenia) do tego zajmujące minimum miejsca, więc właśnie odkrywamy, że nippy są właściwie w cenie sonofa, ale dla ciebie dalej za drogo O_o. Oraz z tego co widzę to sonoff nie ma niczego oprócz tych przekaźników po przewodach, także elegancki smart home. Rozumiem, że ściemniacze to sobie mam z jakiś strupów do tego polepić...

  • @janusz1178
    @janusz1178 9 місяців тому

    Kiedy nastepne wideo w temacie?

    • @IoT
      @IoT  9 місяців тому

      Za tydzień :)

    • @janusz1178
      @janusz1178 9 місяців тому

      @@IoT to już dzisiaj ? 😀

    • @janusz1178
      @janusz1178 9 місяців тому

      @@IoT za tydzień?

    • @IoT
      @IoT  9 місяців тому

      @@janusz1178 Trochę się nam tydzień wydłuża, ale pewnych rzeczy nie przyspieszę.

    • @janusz1178
      @janusz1178 9 місяців тому

      @@IoT spoko rozumiem:) poprostu pilnuję obiecanego wsparcia.

  • @janusz1178
    @janusz1178 5 місяців тому

    Co się stało z projektem?

    • @IoT
      @IoT  5 місяців тому

      Idzie pełną parą :) Skończyliśmy trzeci cykl produkcyjny i od jutra w sklepie będzie sprzedaż regularna z wysyłką 48h + kilka nowości. Jutro też na kanale pojawi się pierwszy tutorial z najczęściej sprzedawanymi modułami, czyli Bramka + Input 6 + Relay 9.

    • @janusz1178
      @janusz1178 5 місяців тому

      @@IoT pięknie ! :) gratulacje, już się martwiłem. Czy planujecie jakieś promocje cenowe?

    • @IoT
      @IoT  5 місяців тому

      Promocje, jak promocje ;) Będzie myślę pewien ukłon w stronę komentujących, bo zrobiliśmy pewien pancerny moduł o który wiele osób pytało (i jest IMO bardzo dobrze wyceniony + działa rewelacyjnie). Już nie będzie tekstów, że "co jak padnie HA, router, bramka itp., a żona sama w domu" ;)
      Co do samych promek to mamy obecnie w planach dwie. Jedna będzie w najbliższym czasie na bramkę Modbus, a druga na wiosnę (zobaczymy jak się wyrobimy z nowym BOXem). Natomiast mamy trochę inną filozofię niż "reszta świata" z tymi promocjami. Większość firm robi raczej tak, że na maxa próbują zwabić nowych klientów, a my jednak zamierzamy działać odwrotnie, czyli będą na pewno fajne akcje dla osób, które już coś od nas kupiły. Dla nas osoby zadowolone z zakupu/produktu czy samej obsługi to największa rekomendacja, poza tym samemu chciałbym być tak traktowany, a nie jak jednorazówka, która już została złowiona ;)

    • @janusz1178
      @janusz1178 5 місяців тому

      ​@@IoTPanowie kiedy ta promka na bramkę?
      Mam ograniczona ilość miejsca i boję się że wpadnie jakiś fajny nowy box jak ten teraz 6+6 i będę żałował, może zdradzicie plany bo nie wiem na co czekam? :)

    • @IoT
      @IoT  5 місяців тому

      @@janusz1178 Bramka Modbus będzie do kilku dni w sklepie :) Co do planów to postaramy się wkrótce pokazać przybliżoną "mapę drogową", bo mamy już na najbliższe pół roku pewne rzeczy zakolejkowane. Na pewno będzie więcej modułów Simple.

  • @solidforce
    @solidforce 10 місяців тому

    Kiedy kolejny film o proxmoxie?

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Niebawem :)

  • @Gameplay-il4ss
    @Gameplay-il4ss 10 місяців тому +2

    O kurde ale cebula, goście zrobili system za +- połowę ceny konkurencji licząc po zapotrzebowaniu na same moduły, a januszerka w komentarzach płacze że drogo. Widzę ze u nas jak się nie rozdaje za darmo czy najlepiej dopłaca żeby wzięli, tylko robi dobrą robotę i broń boże chce się na tym coś zarobić, to jest wielka obraza majestatu. Lol teraz patrzę to nawet moduły shelli do rozdzielnicy są droższe w botlandzie i to licząc już zakup modułu i bramki (!). I potem dziwne, ze co mądrzejszy to u nas za granicą ląduje, a rządzi kto rządzi...

    • @msalamon
      @msalamon 10 місяців тому +3

      Moduły nippi jako socjal! 😅 Nippi+
      A rak na serio, to też tego nie rozumiem :( dobry produkt w dobrej cenie 👍 nic tylko się cieszyć, że polacy zrobili coś świetnego

    • @xani666
      @xani666 10 місяців тому +2

      tu pytanie raczej co oferują powyżej sonoffa/tuya zflashowanego jakimś Tasmota.

  • @MFBcode
    @MFBcode 9 місяців тому

    Ja bym tej przedsprzedaży nie traktował jako weryfikację. Możecie się (niepotrzebnie) zniechęcić wynikami przedsprzedaży, ale uważam że to przez brak marketingu, a nie ocena ogólna waszego produktu.
    Z tego co zrozumiałem Wasz produkt jest skierowany do ludzi którzy zajmują się IoT, często hobbistycznie a jednocześnie chcą mieć świetne wykonanie.
    To właściwie zawęża waszych odbiorców do dobrze zarabiających elektroników/informatyków. Rozumiem to, bo mam sam w planach budować dom i jakość jest ważna.
    Problem w tym, że nie macie dokumentacji. Nie widzę sprecyzowanego co siedzi wewnątrz, jak to programować, jakie są ograniczenia itd. Nie macie przypadków użycia opisanych czy ludzi którzy potwierdzają, że to wykorzystują. A jakbym sam chciał spróbować i coś przeprogramować to od razu muszę kupować każdy moduł w conajmniej dwóch sztukach (backup), więc koszty mocno rosną.
    Myślę, że zamiast przedsprzedaży powinniście się skupić na budowie społeczności. Ludzi którzy pokażą jak to wykorzystywać (zrobię reklamę, również po angielsku), dają feedback, zaproponują kreatywne wykorzystanie/soft. Nawet znaleźć takich którzy chętnie przyjmą parę takich układów za marketing, feedback i rozwój oprogramowania. To oczywiście kosztuje, ale marketing zawsze dużo kosztuje. A raspberry pi/arduino udowodniło jak ważna jest społeczność.

  • @eofek
    @eofek 6 місяців тому

    shut up and take my money!

  • @MarcinFlorkiewicz
    @MarcinFlorkiewicz 10 місяців тому

    Szkoda, że kanał z takimi zasięgami cały czas używa wyrażenia "domotiCZ". To nie jest polska nazwa i na końcu nie występuje dwuznak, a poprawnie powinno to brzmieć "domotiKS".

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      Masz racje, jednak tak się już w PL społeczności przyjęło i jakbym mówił poprawnie, to większość by nie wiedziała o co chodzi.

    • @MarcinFlorkiewicz
      @MarcinFlorkiewicz 10 місяців тому

      @@IoT Poważnie? Większość osób oglądających jedynie treści w języku polskim nie zna poprawnego nazewnictwa, ponieważ wszyscy powielają nieprawidłowe. Dla tych, którzy chociaż trochę ogarniają język angielski brzmi to "nieprofesjonalnie". Rozumiem, że jest tu już ogrom treści, których się nie zmieni, ale nigdy nie jest za późno aby się poprawić i po to chyba powstał ten kanał aby wyjaśniać przeróżne zagadnienia osobom, które "nie wiedzą o co chodzi". Mocno wydaje mi się, że wystarczą góra dwa odcinki z krótkim wyjaśnieniem, ale można też z grubej rury nagrać osobny i wrzucać odnośniki. Oczywiście to tylko takie moje przemyślenia i pomysł na prostowanie rzeczywistości 😉

  • @swatstudio
    @swatstudio 10 місяців тому +3

    Niesprawdzone, nowe urzqdzenia w cenie złota. Pierwsze partie ktore kupia ludzie to betatesty?

    • @dawidbiniaszczyk7653
      @dawidbiniaszczyk7653 10 місяців тому

      Jesli dla Ciebie to są ceny złota to przykro mi ... są zapewne ludzie których na to stać :)

  • @rafal7217
    @rafal7217 10 місяців тому +1

    wyglądacie jak Steve Ballmer i Bill Gates, jeden handlowiec i marketingowiec z ciekawym kanałem IoT a drugi ogarniacz techniczny. Życze powodzenia w porjekcie

    • @IoT
      @IoT  10 місяців тому

      XD

    • @leniwiecorg
      @leniwiecorg 10 місяців тому

      Dobrze że nie Steve Wozniak xD

  • @electronical_matrix
    @electronical_matrix 10 місяців тому

    Szczerze? Materiał nagrany słabo. Patrzycie gdzieś w kamerę nie tą co trzeba, całość chaotyczna.
    Tylko i wyłącznie Supla. Żadne inne wynalazki.

    • @dawidbiniaszczyk7653
      @dawidbiniaszczyk7653 10 місяців тому

      Twoje filmy za to są swietne .... jak byś nagrywał z wąsatym wójkiem kamerzystą z oddechem na plecach
      Co ma supla wspolnego z tym systemem ?

    • @electronical_matrix
      @electronical_matrix 10 місяців тому

      @@dawidbiniaszczyk7653 skąd kolega wiedział że z tyłu był jakiś wąsacz? Nawet dwóch, Mario i Luigi.

    • @electronical_matrix
      @electronical_matrix 10 місяців тому

      @@dawidbiniaszczyk7653 na marginesie, ja nie zajmuje się profesjonalnym nagrywaniem filmów, nie jestem youtuberem.

    • @dawidbiniaszczyk7653
      @dawidbiniaszczyk7653 10 місяців тому

      @@electronical_matrix nie jestes? To po co wklejasz filmy .

    • @electronical_matrix
      @electronical_matrix 10 місяців тому

      @@dawidbiniaszczyk7653 żeby nie zapomnieć o tym co udało mi się z jakimś sukcesem wykonać. Wszak na własnym dysku lokalnym miejsce w końcu się kończy.