Ako Použiť Kompresor na Spev

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лип 2024
  • Vítajte na mojom UA-cam kanáli, volám sa Jaroslav Lukáč a som z nahrávacieho štúdia Negative Tunes (Dymytry, Michal Pavlíček, Portless, Stroy,...), ktoré sa zaoberá mixovaniu hudby.
    V dnešnom videu Vám ukážem ako použiť kompresor na spev. Takisto si vypočujeme aký je rozdiel medzi rôznymi simuláciami analogových kompresorov.
    Portfólio: • Portfolio Negative Tunes
    ⚡️ SOCIALS:
    ➡️ FACEBOOK ➔ / negativetunes
    ➡️ INSTAGRAM ➔ / negative_tunes
    ➡️ MAIL ➔ negativetunesstudio@gmail.com
    0:00 - úvod
    0:54 - skladba
    1:42 - kompresia
    3:43 - Purple Audio MC77
    5:22 - LA2A
    7:36 - VariMU
    9:21 - El Rey
    10:47 - Distressor
    12:47 - CLA MixHub 1176
    14:36 - Michael Brauer metóda
    16:04 - Porovnanie
    17:05 - Záver
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 4

  • @whoisfoxeigh
    @whoisfoxeigh 2 місяці тому

    super video

  • @hugotrkal5924
    @hugotrkal5924 2 місяці тому

    Ahoj Jaro! Rád se koukám na tvá videa, supr tvorba. Většinou jen nechám lajk a jdu dál, ale dneska bych měl jeden fídbek. Trochu mi to vadilo i u nějakého minulého videa o eq na zpěvu. Ono se tam pracovalo se stejnými stopami, že jo. Mluvil jsi o tom, že ten vokál se zjevně nahrával přes nějaký channelstrip a prošel nějakou ekvalizací a kompresí. Podle mě by pro takové srovnávačky bylo víc vypovídající, kdyby byla ta stopa syrová, tím myslím mikrofon-preamp-interface-daw. Protože tak asi nahrává většina nás hobíků, kdo jsme cílovkou tvých videí :)) Nebo nevím, třeba jsem jeden z pár posledních blbců, co si ještě nekoupili hardwarový kompresor :D . Zpět k videu: Zvlášť u těch kompresorů mi přišlo, že je znát, že reagují na to audio jinak, než jak by reagovaly na úplně syrový vokál. Ale to je drobnost. Prostě jsi rozdíly mezi těma kompresorama ukázal na takovém projektu, který byl po ruce. Díky za super video, těším se na další epizody!

    • @NegativeTunes
      @NegativeTunes  2 місяці тому +2

      Ahoj Hugo! Ďakujem za komentár, napísal si to trefne a rozumiem, čo myslíš. Všeobecne platí, žiaľ, že mixér nemá tu vymoženosť si vyberať, aké data dostane. Preto vždy kladiem dôraz na to, že je nutné každý track analyzovať. Ber to pozitívne, mohlo by sa ti totiž stať, že si doma nahráš super vokál, a zbytočne by si ho preprocesoval :) Ja osobne netuším, aký chain sa použil pri nahrávaní, ja len dedukujem z toho, čo počujem v tom projekte. Avšak mám pripravený aj projekt, kde data niesú najšťastnejšie, kde vokál je úplne surový bez kompresie a celkom určite urobím video aj na to. Ak ti môžem dať tip v predstihu, to, čo ukazujem vo videu je určitý základ, ktorý napríklad ja používam stále dokola. Pri kompresii je len ten rozdiel, že redukujem viac, čiže -10 aj -20 db ak treba. Prípadne mám 2 kompresory v sérii za sebou. Mix je komplexná záležitosť a niektoré veci sa prakticky vysvetľujú tažko, nakoľko každý projekt je diametrálne iný, preto ti ďakujem za feedback a budem rád, ak napíšeš vždy, keď budeš mať nejakú myšlienku, verím, že aj debata v komentári môže niekomu pomôcť urobiť lepšiu nahrávku :)

  • @NegativeTunes
    @NegativeTunes  2 місяці тому

    Ako kompromitujete spevákov Vy?