Дивився це відео свого часу і російською, і англійською ( так, я підписаний на канал оригінального відео😄) Тепер із величезним задоволенням подивився рідною. Дякую за роботу Клятому Раціоналісту і Мар'янці МаріНям 💙💙💙 💛💛💛
Чудове відео! Дуже дякую! Особливо сподобалося про невідому силу, яка змінила масу еталонів. Дуже хотілося би подивитися таке за всі одиниці вимірювання :)
Клятий раціоналіст: - Можна потримати? Дівчина: - Тільки якщо дуже-дуже обережно. Клятий раціоналіст: Обіцяю, я буду максимально обережний... Я буду неймовірно обережний з нею. Обіцяю! Дівчина: - Ну добре. Вона - слизька! Будь обережний! Ахахаха! :)))
От тільки це переклад відео 7-річної давнини. З 2018 кілограм визначається через сталу Планка h, яка точно дорівнює 6.62607015×10−34 Дж⋅с (Дж = кг⋅м2⋅с−2), та визначення метра і секунди.
6:55 Якщо комусь цікаво, то в оригінал не "suck it", а "sucked in", що означає: "to become involved in a situation, especially a bad situation, when you do not want to" "бути втягнутим у ситуацію, особливо погану ситуацію, коли ти не хочеш цього" Момент відео в оригіналі: ua-cam.com/video/ZMByI4s-D-Y/v-deo.html Визначення зі словника: www.ldoceonline.com/dictionary/be-sucked-in
А ще (для вибуху мозку) вага змінюється в залежності від висоти і наближеності до екватора - через обертання землі. Бо є така штука як відцентрова сила, яка міняє вагу обєкта на 0,3% від полюсу до екватора.
Цікаво, дякую. Але в процесі перегляду виникли деякі питання: 1. Найсферичніший об'єкт у Всесвіті? Невже нейтронна зірка менш сферична? 2. Дійсно не зрозуміло чим сфера краща за монокристал (необов'язково кремнію)
@U K Вони з часом сповільнюються, принаймні, якщо це пульсар, який активно випромінює. Вікіпедія каже, що найповільніший відомий зараз пульсар - це PSR J0250+5854 з періодом в 23.5 секунди. Радіус нейтронної зірки - десь в районі 10-15 км, що дає 2.6 км/с та 4 км/с швидкість обертання на поверхні і, відповідно, доцентрове прискорення 675 та 1075 м/с². Гравітаційне ж прискорення на поверхні - 2×10¹² м/с², каже Вікіпедія, на 9.5 порядків більше. Але зауважу, з часом пульсари сповільнюються й ми вже не бачимо їх. Не можна також виключати, що окремі об'єкти, кшталту нейтронних зірок чи білих карликів утворилися (чи еволюціонували) через зіткнення зірок з протилежними обертальними моментами або нахапались десь газу з хмари, що чомусь оберталась в іншу сторону й природньо повільно обертаються.
Можливо уточнення типу "зафіксований людством" або "точно виміряний" авторами відео були визнані занадто банальними? Бо точність виміру форми космічних об'єктів на відстані міліонів світлових років доволі сумнівна.
Вау, вже третій ролик за кількі днів до якого приклав руку Клятий, і під двома попередніми я писав «чекаємо на основному/цьому каналі». Схоже, це працює, що ж. Чекаємо на Гуманітарці)
А чому б не зберігати еталонні значення у цифровому вигляді? Так вони завжди будуть сталими і незмінними. Досить буде тільки порівняти параметри потрібного об'єкту на відповідність цифровим значенням.
А какой практический толк в переназначении кг и в привязке его к кол-ву атомов и т.д.? На рынке весы будут считать атомы? Или поменяют всё вычислительное оборудование?
@@olegomarov8245 а до этого это что неочевидно было? И про массу атомов тоже не факт. Отчего тогда меняется общая масса предмета, если масса атомов остаётся неизменной?
Погано буде коли вчені дізнаються що всесвіт розширюється , і діамтр кулі збільшиться і відповідно збільшується відстань між атомами і від повідно від штовхуватись при розрахунку маси від відстані ,тоді треба виводити формулу залежності збільшення швидкості зміни цих параметрів відносно один одного і відносно часу)
Цікаво те , що сам кілограм є одиницею лише тому , що людина назвала тетчи інше кілограмом, тому важко судити що це і скільки насправді повинен важити кілограм 🙂
Звідки він знає що той еталон кілограмовий єдиний у всесвіті?! Можливо інші цивілізації десь за 1000 світлових років від нас теж зробили об'єкт рівно 1кг...
Цікаво, як співвідносяться виробничі нерівності на цій кулі і ті, які можна, отак у руку взявши, пальцем на ній видавити, чи за рахунок температурних деформацій. Точність розміру кулі, кажуть, порядка 10^-7, а температурний коефіцієнт розширення кремнія 5·10^-6 /°С. Тобто мабуть таки так, від одного дотику ця куля прогинається дуже-дуже відчутно!
@@cikavanauka Як? Не так? Та ні, я мала на увазі температурний коефіцієнт _лінійного_ розширення. Але брешу: 2,6 мільйонні розміру на градус, і відповідно 9 мільйонних об’єму (en.wikipedia.org/wiki/Thermal_expansion_coefficients_of_the_elements_(data_page)).
так, від нагріву навіть пальцями поверхня зміниться. Форму поверхні контролюють після відстою, в термостабілізованому приміщенні. Через кілька годин, через добу, через кілька діб
Дякую за пізнавальний матеріал, як завжди, цікаво, приємно слухати рідною мовою.
Вподобайка і комент, щоб поширити контент.
:)
Дивився це відео свого часу і російською, і англійською ( так, я підписаний на канал оригінального відео😄) Тепер із величезним задоволенням подивився рідною. Дякую за роботу Клятому Раціоналісту і Мар'янці МаріНям
💙💙💙
💛💛💛
Українська мова співуча! Дякую за задоволення чути її!
Ці всі відео вже давно передивився в оригіналі, але кожний ваш переклад лайкаю. Заради розвитку. Так тримати!
Вподобайка, дуже цікаво, але найбільш сферичний об’єкт у світі - це нейтронна зірка, хоча її в руках не потримаєш!
Як гарно розмовляє цей бородатий дядько українською , та ще й голосом Артема Албула.👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Між іншим, цікаво! Звичайно ж - вподобайка. 💛💙👍
Ви чудові. Дуже не вистачало научпопа на українській. Дякую.
Дуже цікавий випуск.
З кожного хто подивився лайк і коментар, підтримаймо канал!
Дякую сердечно, перекладачам за змогу почути-Дерека, не тільки солов'їною, а ще й в озвучці-Артема)) P.S. Ви неймовірно крутецькі, і я це ціную;)
❕Підтримайте "Цікаву науку" на www.patreon.com/CikavaNauka або
картка ПБ: 4149 4996 5006 7992
Приємно бачити такий цікавий контент українською! Дякую за переклад і за озвучку, з мене лайк, коментар і підписка!)
Дякую за контент!
Чудове відео! Дуже дякую!
Особливо сподобалося про невідому силу, яка змінила масу еталонів.
Дуже хотілося би подивитися таке за всі одиниці вимірювання :)
дякую за переклад і озвучення цікавого відео!)
Маріам та Артем неначе десь за кадром - на стільки вже знайомі голоси)
Спасибо Вам! За вашу работу!
Ну, будемо сподіватись, що хоч кремній нас не підведе ))) дякую!
Клятий раціоналіст: - Можна потримати?
Дівчина: - Тільки якщо дуже-дуже обережно.
Клятий раціоналіст: Обіцяю, я буду максимально обережний... Я буду неймовірно обережний з нею. Обіцяю!
Дівчина: - Ну добре. Вона - слизька! Будь обережний! Ахахаха!
:)))
😂
@@K.Rationalist о, і ви тут
Скоро доведеться вчити нову сталу.цікаве відео та дослідження:) і дякую за дубляж та переклад українською
Було дуже цікаво глянути відео, дякую за вашу роботу!)
Дякую за цікаве та пізнавальне кілограмне відео! ⚖️🏋️👍😷
Дякую за відео!
Дуже цікавий матеріал! Дякую за переклад!
Дерек крутий. Дуже люблю його відоси.
Шедеврально
Спасибі за круте відео! Дуже цікаво!
Дякую ! Здоров`я та процвітання Вам !
Снідаю під ваше відео і день вже пройшов не даремно :)
Лайк україномовному контенту
От тільки це переклад відео 7-річної давнини.
З 2018 кілограм визначається через сталу Планка h, яка точно дорівнює 6.62607015×10−34 Дж⋅с (Дж = кг⋅м2⋅с−2), та визначення метра і секунди.
А якщо точніш, з травня 2019го
У тебе помилка
Про пропозицію визначити кілограм через сталу Планка уже було відомо на момент створення відео й в кінці ролику про це сказано.
очень своевременно. Молодцы!
Дякую за переклад!
Круто! Дякую!
молодці, я все дивився все в оригіналі, а тепер є українською...
супер, дякую!
Велике Дякую! Дуже класне відео!
дякую за випуск!
Дякую
Вау! Ухтишка! Дякую!
Дуже дякую за відео!
Це дуже круто
6:55 Якщо комусь цікаво, то в оригінал не "suck it", а "sucked in", що означає:
"to become involved in a situation, especially a bad situation, when you do not want to"
"бути втягнутим у ситуацію, особливо погану ситуацію, коли ти не хочеш цього"
Момент відео в оригіналі: ua-cam.com/video/ZMByI4s-D-Y/v-deo.html
Визначення зі словника: www.ldoceonline.com/dictionary/be-sucked-in
👍 дякую!
Дуже пізнавально!
Круть - верть !
Це було дуже цікаво!
довго чекав на ці переклади))
Голос Артема ідеально лягає на відеоряд, у мене не виникло сумнівів, що цей бородань розмовляє цим голосом)))
Лойк!👍
Це круто
шкода що це відео не в трендах
Супер круто! 🔥
Дуже, дуже, дуже дякую!
А ще (для вибуху мозку) вага змінюється в залежності від висоти і наближеності до екватора - через обертання землі. Бо є така штука як відцентрова сила, яка міняє вагу обєкта на 0,3% від полюсу до екватора.
Ось це я називаю перфекціоністи, а не ці художники, що роблять абстрактні картини :-)
🤦
Добре, що переклали, а це якась маячня бородатого.
Круто!
Прикольно. Так і не зрозуміла, чому з часом змінювались зразки кілограмів
Єєєєє! Дрімкаст голосових акторів. Каааааааайф! Мар'яна й Артем, єєєє!!!!
Круто )
Цікаво, дякую. Але в процесі перегляду виникли деякі питання:
1. Найсферичніший об'єкт у Всесвіті? Невже нейтронна зірка менш сферична?
2. Дійсно не зрозуміло чим сфера краща за монокристал (необов'язково кремнію)
@U K Вони з часом сповільнюються, принаймні, якщо це пульсар, який активно випромінює. Вікіпедія каже, що найповільніший відомий зараз пульсар - це PSR J0250+5854 з періодом в 23.5 секунди. Радіус нейтронної зірки - десь в районі 10-15 км, що дає 2.6 км/с та 4 км/с швидкість обертання на поверхні і, відповідно, доцентрове прискорення 675 та 1075 м/с². Гравітаційне ж прискорення на поверхні - 2×10¹² м/с², каже Вікіпедія, на 9.5 порядків більше. Але зауважу, з часом пульсари сповільнюються й ми вже не бачимо їх. Не можна також виключати, що окремі об'єкти, кшталту нейтронних зірок чи білих карликів утворилися (чи еволюціонували) через зіткнення зірок з протилежними обертальними моментами або нахапались десь газу з хмари, що чомусь оберталась в іншу сторону й природньо повільно обертаються.
Можливо уточнення типу "зафіксований людством" або "точно виміряний" авторами відео були визнані занадто банальними? Бо точність виміру форми космічних об'єктів на відстані міліонів світлових років доволі сумнівна.
Щось трапилося з описом....
Щоб у Вас потім не виникло проблем через не згадування автора посиланням...
Вау, вже третій ролик за кількі днів до якого приклав руку Клятий, і під двома попередніми я писав «чекаємо на основному/цьому каналі». Схоже, це працює, що ж. Чекаємо на Гуманітарці)
Овва, "Твоя підпільна гуманітарка" завітала в гості. Приємно
Цікава наука, йой, здається, я не так сформулював. Най буде.
Най буде ;)
Цікава наука мова про те, що поки всі побажання Таємного агенти збуваються) от тепер він загадав мою появу на Гуманітарці)
Клятий раціоналіст, дякую, я саме це й мав на увазі
👍
Вподобайка і комент і отримаєш контент, а щоб все не пропустити сміло тисни на підписку!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Думаю, що наступний фільм Нолана буде шпигунський триллер, де Патінсон, Бейл, Дікапріо і Харді повертаються в минуле і міняють еталон кілограма.😂
плюс
Десь я це вже чув
Жінку МаріАм озвучувала ?
І дякую за роботу, дуже цікаво )
Вказано наприкінці.
@@Demo_Domini хех, зазвичай не дивлюсь титри. Дякую за підказку )
2:18 - 2:19 - Я один почув в цьому відео композицію Damce Macabre ?
Класне відео) Але "система сі" трошки різала слух)
uk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C_(%D0%A1%D0%86)
@@cikavanauka я про те, що виходить тавтологія, типу система система одиниць. Я не хотіла образити, просто звернула увагу:)
А чому б не зберігати еталонні значення у цифровому вигляді? Так вони завжди будуть сталими і незмінними. Досить буде тільки порівняти параметри потрібного об'єкту на відповідність цифровим значенням.
Сотий коментар!)
Антоан Лоран Лауаз'є, ех, скільки раз я це повторив щоб вимовити правильно)
Саундтрек на слові ґрейв: Diabolical Masquerade - Death's Design (2001)
Примечательно, что шарик этот не выбрали в качестве эталона. Интересно, что с ним дальше стало?
дуже цікаво, але таке враження що вчені просто шукають собі роботу яку оплачують
+за переклад -за музику на початку. Можливо варто змінити??? Я от в школі працюю. Дітям показую. Але початок - лякливий?
А какой практический толк в переназначении кг и в привязке его к кол-ву атомов и т.д.? На рынке весы будут считать атомы? Или поменяют всё вычислительное оборудование?
Ну з точки зору ковбаси, то толку ніякого. Тобі ж у відео пояснили, що маса фізичного об'єкта не є стала в часі, а маса конкретного атома незмінна.
@@olegomarov8245 а до этого это что неочевидно было? И про массу атомов тоже не факт. Отчего тогда меняется общая масса предмета, если масса атомов остаётся неизменной?
@@Piratina1109 маса ІЗОТОПА 28 кремнію. До цих пір визначення спиралось на фізичне тіло певного обєму (платино іридієвий стержень)
А відео Vsauce 3 Traveling light колись озвучувалося українською?
🇺🇦
Grave 3x2 могила
Українською слухати причудово!
06:56 - трохи неточно ви переклали "sucked in" як "точно"... www.urbandictionary.com/define.php?term=Sucked%20in
Погано буде коли вчені дізнаються що всесвіт розширюється , і діамтр кулі збільшиться і відповідно збільшується відстань між атомами і від повідно від штовхуватись при розрахунку маси від відстані ,тоді треба виводити формулу залежності збільшення швидкості зміни цих параметрів відносно один одного і відносно часу)
І число Пі для обрахунків не саме точне.
Цікаво те , що сам кілограм є одиницею лише тому , що людина назвала тетчи інше кілограмом, тому важко судити що це і скільки насправді повинен важити кілограм 🙂
Ви плануєте створювати переклад з російської мови?
Очманіти!
Як що дійсно усі величини на землі усі міряють до тої хірнюшкі, то при її заміні на щось інше такі і буде хаос. Добре що запас +- в побуті є нормою.
Обчислення об'єму кулі прив'язане до числа "пі", яке не є конечним (іраціональне число). Отже "прив'язали"... Обрати куб було би раціональніш.
130деньвійни................................здається всі зрозуміли що потрібно знати рідну мову.
4:54 зникла ціль в житті.
і навіщо мені та куля о пятій годині ночі
Випаровується циліндр мабуть
Метр перевизначили, швидкість світла теж, моль теж, тепер ще кілограм, що це діється?!
из чего шар, кремний не стоит 1 млн евро
Звідки він знає що той еталон кілограмовий єдиний у всесвіті?! Можливо інші цивілізації десь за 1000 світлових років від нас теж зробили об'єкт рівно 1кг...
Це ж який магічний склад мислення треба мати що вірити, що інопланетяни назвуть свою одиницю виміру ваги кілограмом...
А вы уверены что гравитация не меняется слегка?
Цікаво, як співвідносяться виробничі нерівності на цій кулі і ті, які можна, отак у руку взявши, пальцем на ній видавити, чи за рахунок температурних деформацій. Точність розміру кулі, кажуть, порядка 10^-7, а температурний коефіцієнт розширення кремнія 5·10^-6 /°С. Тобто мабуть таки так, від одного дотику ця куля прогинається дуже-дуже відчутно!
Температурний коеф розширення описує зміну об'єму (~r³), у той час як розмір - r.
@@cikavanauka Як? Не так? Та ні, я мала на увазі температурний коефіцієнт _лінійного_ розширення. Але брешу: 2,6 мільйонні розміру на градус, і відповідно 9 мільйонних об’єму (en.wikipedia.org/wiki/Thermal_expansion_coefficients_of_the_elements_(data_page)).
так, від нагріву навіть пальцями поверхня зміниться. Форму поверхні контролюють після відстою, в термостабілізованому приміщенні. Через кілька годин, через добу, через кілька діб