Świetne prezentacje ! Zaraz przechodzę do kolejnej, ale prócz wyrażenia pełnej aprobaty dla Waszej pracy, chciałbym dorzucić małą sugestię. Nie traktujcie tego proszę jako uszczypliwość, ale w kilku prezentacjach usłyszałem "w okresie czasu", a jest to błąd, bo "okres" jest sam w sobie określeniem czasu. Powtarzam jednak, że nie jest to złośliwość z mojej strony, a chyba jedyna forma, w jakiej mogę dorzucić coś od siebie do Waszej, jak już wcześniej wspominałem, świetnej pracy ;). Lecę dalej i pozdrawiam serdecznie ;).
No nie do końca... Wystarczy wybrać się na lekcję matematyki by się dowiedzieć, że "okres" to nie tylko powtarzający się odcinek czasu ale także powtarzający się w nieskończoność ciąg cyfr. Taki szczegół:)
Wydaje mi się, że Bitcoin ma duze szanse na wygraną bo najbogatsi i najbardziej liczący się na tym Swiecie (łącznie z kilkoma wielkimi bankami) juz zainvestowali ponad miliard dolarów w samego Bitcoina jak i w jego cała infrastrukturę. Tak czy tak zainwestowałem w wydobycie Bitcoina w sposób pasywny co da mi zarobki bez wykonywanej pracy fizycznej na etacie. Inwestując podjąłem ryzyko straty ale większość nowych technologii na start upie była związana z ryzykiem dla inwestorów dlatego się nie boję.
Cena 1BTC Podczas powstania filmu - ok. 400USD Cena bitcoina szczytowa w 2020 - 68.000 USD Cena bitcoina teraz/ 2021/12.01 44.000USD Wrócę tu za 5 lat i mam nadzieje, że się zdziwię
Mam pytanie. Aczkolwiek w sklepie play jest wiele aplikacji które pozwalają nam na zarabianie bitcoinow. Jak można wypłacić te bitcoiny? Można je wypłacić przez psc i dostać po prostu kilka kodów do psc za bitcoina?? Help
Nie rozumiem czemu Pan mówi o Bitcoinie jako o pieniądzu, skąd taka wiedza? Satoshi Nakamoto używał określeń CASH i COIN, a nie pisał o MONEY. W podsumowaniu: "we have proposed a system for electronic transactions without relying on trust". A zagrożenia i koszty? oczywiście, że są. O skali zagrożeń wynikających z ataków hakerskich pisał Nakamoto (hashrate), co grozi załamaniem całego systemu. Ataki DDoS z kolei mogą powodować znaczny wzrost kosztów kopania. Jednym słowem dobra TECHNOLOGIA DO PRZELEWÓW, choć jeszcze nie sprawdzona. Ale skąd ten pomysł z pieniądzem? :-)
+SzymiMAX jest legalny, a co do podatków to możesz poczytać tu: bitcoin.pl/1148-inpay-pl-pierwsza-indywidualna-interpretacja-podatkowa-dotyczaca-zwolnienia-obrotu-bitcoinami-z-podatku-vat
Założę się, że wraz ze wzrostem popularności BC zostanie zdelegalizowany nie tylko w Polsce. Przykre, bo to genialna idea zachowania prywatności majątkowej, w czasach wszechobecnej inwigilacji.
+Dimitri Smirnow Jeśli jego popularność (która prawdopodobnie nie wzrośnie, już z 3 czy 2 lata temu jego wartość drastycznie spadła) wzrośnie to na 100% zostanie zdelegalizowany - skoro zdobywasz go w miningu to z definicji jest to fałszerstwo pieniądza... Gdyby natychmiast stworzono X bitcoinów i tyle to byłoby ok, ale ich ciągłe "dorabianie" jest de facto fałszerstwem, fałszerstwo, z racji na mining, jest w jego definicji. Co do anonimowości i unikania inwigilacji zaś - płać gotówką i inwestuj w metale i kamienie szlachetne. Złoty czy dolar mogą zmienić wartość a diament zawsze będzie warty mniej więcej tyle samo. BTW: Microsoft czy google i tak wiedzą co robisz w necie, żadna toto prywatność, podobnie twój dostawca internetu ma 100% twojej historii przeglądania, haseł, płatności itd.
HowlX Nie, wydobycie złota z naturalnych złóż nie jest fałszerstwem gdyż wartość złota pozostaje mniej więcej taka sama. Fałszerstwo pieniądza jest karalne ponieważ pieniądz którego podaż nagle wzrasta będzie warty coraz mniej -bitcoin ma już ustaloną wartość maksymalną i wydobycie coraz większej ilości sprawia że pojedyncza jednostka będzie warta coraz mniej - to prosta analogia.
+mareczek00713 nie wiesz najwyraźniej na czym polega wydobywanie bitcoinów :) jeśli uważasz, że łatwo można oszukać ten mechanizm to spróbuj, a dowiesz się jakie to trudne. Zresztą tak czy inaczej jego ilość jest ograniczona.
z jakiego narzędzia korzystacie do nagrywania filmów i tworzenia animacji? ogólnie rzecz biorąc - widać u Was pod tym względem bardzo wysoki poziom zaawansowania i świetne konstrukcje obrazowania contentu :)
Wytłumaczcie mi proszę ten proces weryfikowania transakcji? Nikt o tym nie mówi. Przecież do weryfikowania transakcji waluty o takiej ilości użytkowników wystarczyłby 1 duży serwer, a tymczasem w obiegu działa już pewnie miliony kart graficznych. No i właśnie tutaj kolejne pytanie, dlaczego do weryfikacji transakcji nie używa się procesorów, przecież one głównie do tego typu obliczeń są stworzone. Zrozumiałbym jeszcze, że te pieniążki biorą się z udostępniania mocy obliczeniowej tych kart dla np. jakiś dużych koncernów czy właśnie serwerowni, ale wychodzi na to, że ta praca wykonywa przez karty graficzne, nie ma najmniejszego użytku w świecie realnym.
zacząłem drążyc od niedawna więc: bitcoin jest pieniądzem fiducjarnym tak jak każda waluta świata, czyli ma wartość bo uznajemy, że ma wartość. Powszechność pieniądza fiducjarnego następuje gdy rząd danego państwa akceptuje go do płacenia podatków, jeżeli nie działa jak waluta lokalna czyli pieniądz barterowy, tylko bitcoin w tym przypadku jest globalnym pieniądzem barterowym (ja to tak rozumiem). Każdy pieniądz jest towarem (banki są producentami) i jego wartość zależy od podaży, im więcej "drukujemy" (banki a rządy pożyczają) tym bardziej rośnie inflacja - rosną ceny więc spada wartość nabywcza pieniądza. Podaż bitcoina jest ograniczona do 21 0000 000 więc podlega deflacji (odwrotność inflacji) : nie będzie go nigdy więcej ale coraz więcej ludzi może zacząć go używać. Bitcoin podlega zmianom KURSU względem innych walut (które też są puste) a wartość zależy od tego co można za niego kupić/sprzedać - czyli siła nabywcza. Bitcoin to SIEĆ - jakby zakodowane jednostki informacji oparte na technologi BLOCKCHAIN : bloki łancucha, po każdej transakcji dopisywany jest unikalny klucz. MINING - procesz automatyczny kryptowania - można przeprowadzić na procesorach albo kartach graf. i opłacalność zależy od poboru prądu przez komputer - zwyczajnego chłodzenia- karty graf do gier komp okazały sie przypadkiem wydajniejsze. Ważne jest zrozumenie technologi blockchain i uświadomienie sobie czym jest a właściwie czym juz nie jest tradycyjny pieniadz: dolar, euro, itp. Drąże dalej:) pozdr
Nie utknie, ale trzeba czekać. Im dłużej czekasz tym Twoja transakcja ma większy priorytet... po pewnym czasie w jakimś bloku zostanie ona uwzględniona... obecnie się czeka chyba 4-5 dni.
+kiwus87 rozmawiałem z twórcą filmów :D animacje powstają na Adobe After Effects i generalnie nie jest to dziecinna zabawa tylko parę ładnych lat doświadczenia.
+FRiPciuch Nie jest to oficjalny środek wymiany, ale można się nim posługiwać ;) Transakcje tak czy siak są anonimowe. Przez internet nikt praktycznie nie jest w stanie Ci udowodnić, że korzystasz z bitcoinów.
mrwombator oczywiście anonimowość da się złamać o ile korzystamy ze zwyczajnego systemu operacyjnego i nie wiemy co tak naprawdę robimy z komputerem ;) Ale sieć TOR + specjalnie przygotowany do tego system operacyjny daje raczej 99.99% anonimowość przy transakcjach bitcoin.
Przemek Nowak Na pewno to ukrócą. Nie wiem dlaczego zatwierdzili, to naprawdę podejrzane - jakby chcieli wciągnąć w to rzeszę ludzi a potem ich okraść? W sumie nic nowego by to nie było...
Ja jestem zwolennikiem walut elektronicznych, ale mają swoje wady wspinamy brak dostępu do sieci uniemożliwi transakcje i są podatne na manipulacje, a dodatkowo Bitcoin ma swoje inne wady przez całe istne waluty będzie trzymana cała historia transakcji, jest zalany od algorytmu szyfrowania czuły czyli wraz z wzrostem dostępność mocy obliczeniowej będzie maleć jego bezpieczeństwo i jego ilość defalto maleje, ponieważ jak ktoś a pomyli to monety idą w nicość (za błędy się płaci, ale po co te monety mają marnować pamięć sieci, ) i malejące wynagrodzenie dla kopaczy. Niżej opiszę idealny moim zdaniem algorytm.
Nie zależność od algorytmu szyfrowania (możliwość wyboru przez użytkownika) żeby nie tworzyć waluty od nowa w razie złamania szyfru do czego kiedyś dojdzie; konieczność zgłaszania utworzenia konta żeby pieniądze nie szły na nie istniejące konta; kasowanie historii transakcji po upływie czasu x (proponuje między 5, a 10 lat); blokowanie możliwość wpłacania na konta z których nie wypłonano pieniędzy przez czas x (zakładam że jest to spowodowane brakiem dostępu do konta) lub na życzenie właściela (na przykład zmiana konta co powinno się czasem robić); usuwanie kont po czasie 2x bez wypłacania środków (wraz z pieniędzmi, oszczędności pamięci); stała ilość emitowanej waluty w czasie, ponieważ zapewni to wynagrodzenie kopaczom i im większeja ilości waluty tym więcej jest tracone a przy mniejszej na mniej to po pewnym czasie będziemy mieć sytuację w której ilość traconej jest równa emitowanej co utrzyma stała ilość waluty co moim zdaniem jest sytłacjom idealną; umożliwiający opłatę za przyspieszenie trakcji przy braku kopaczy; możliwość wpłaty na domenę jeśli właściciel domeny utworzy konto za pomocom podpisu domeny; będący przygotowanym na problemy łączności cywilizacji kosmicznej (proponuje podział na obszary nie zależnie księgowane do puki nie dojdzie do trakcji między obszarami obszary pewny być jak największe dlatego nie powinny być tworzone do momentu wystąpienia problemów z opóźnieniem), jak duże opóźnienia między plenerami (to może być nie długo); kurtki czas księgowania < 0,1s jak płace w sklepie to sklep chcę mieć odrazu potwierdzenie, a nie czekać pół dnia.
Proponuję zainteresować się kryptowalutami, które zadbały o to, aby nie powielać błędów poprzedników. Wady BTC nie występują już w nowych projektach. Osobiście zainteresowałam się kryptowalutą PrimeStone (polski projekt) i póki co jestem bardzo mile zaskoczona - wszystko napisane przejrzyście, portfel umożliwia kopanie monet, a zespół PSC jest stale antywny na forach, więc nie ma problemu na kontakt z nimi. Jedyne czego mi jeszcze brakuje to ofcjalny pool PrimeStone, ale myśle, że się doczekam ;)
Jest zależny od sieci cebulowej (p2p) i istniejących w niej portali aukcyjnych (nielegalnych), zamkniecie jednego z nich spowodowało dyrastyczny spadek wartości bitcoina.
każda kryptowaluta jest nie zalerzna a bitkoina nie opyla się już wole Libre coina lub Trona który ma miejsce a raczej jest w 10/tce a kosztuje 20 gr :) i został ogłoszony potomkiem bitkoina
Świat się zmieniał, zmienia i będzie się zmieniał. Kiedyś nie było w ogóle pieniądza i ludzie funkcjonowali. Zresztą świat zwierząt do tej pory funkcjonuje bez pieniędzy i ma się dobrze. Teraz jest pieniądz coraz bardziej kontrolowany przez rząd i korporacje co nie jest dobre. Według mnie bitcoin jest kolejnym krokiem w ewolucji pieniądza. Wchodzi nowe pokolenie obeznane z internetem no i powstają takie filmiki jak te, które edukują i zwiększają świadomość młodego pokolenia. Kryptowaluta zatem to tylko kwestia czasu, a po niej może przyjść zupełne odejście od pieniądza. Bo pieniądz jaki by nie był ma swoje wady np. lekarzom bardziej opłaca się leczyć pacjenta niż go wyleczyć, bo pacjent wyleczony to klient stracony. Fajnie jest to pokazane w tym filmie. Lektura obowiązkowa! ua-cam.com/video/8rtUIdHLvvc/v-deo.html
Jest jeszcze jedno zagrożenie o którym materiał nie wspomniał. Żeby używać bitcoina trzeba mieć swoje hasło. Jeśli je zdradzimy komuś dobrowolnie lub pod przymusem to możemy stracić wszystkie bitcoiny, transakcja jest nie do odwrócenia a organy ścigania nie dojdą, gdzie pieniądze powędrowały
+Paweł Szarmach W wielu miejscach można płacić BTC w internecie lub w niektórych sklepach: bitcoin.pl/placowki/sklepy. Przechowuje się w szyfrowanym pliku - tzw. portfelu.
+Paweł Szarmach w pliku, wirtualnym portfelu a kupujesz za nią rzeczy głównie w sieciach cebulowych, więc jeżeli lubisz handel bronią to bardzo proszę xD
+Paweł Szarmach Od dość dawna popularność jest niska, zwłaszcza po zamknięciu Silkroad, który kiedyś podobno nieźle napędzał ruch i zainteresowanie (do tego stopnia, że właściciel SR zdołał zgromadzić 0,5% bitcoinów z obiegu). Bitcoiny przechowywane są w taki sposób, że publicznie wiadomo jaki adres ile tych bitcoinów posiada, ale żeby je ruszyć musisz użyć klucza prywatnego (zwykle kilku) do podpisania transakcji (jeśli zgubisz te klucze, to zalecane jest pomachanie rączką bitcoinom na pożegnanie). Ogólnie system jest dość mocno pokręcony, ale udało mi się ogarnąć ogólną zasadę działania (bez wchodzenia w szczegółowe technikalia, formaty zapisu, te sprawy). To nawet ma prawo działać :)
Istnieją opłaty transakcyjne i zakłada się, że to w przyszłości to będzie głowny zarobek dla gornikow. To też jest obecnie jedna z największych bolączek bitcoina. Bloki z transakcjami za ktore dostaje się BTC (obecnie 25BTC, za około miesiąc spadnie do 12.5) powstają co około 10 minut. Każdy przechowuje 1mb transakcji. Co daje realnie 3-7 transakcji na sekundę co jest ilością nieakceptowalną już przy obecnym ruchu. Przy opłacie rzędu kilku groszy za "przelew" na potwierdzenie trzeba czekać wiele godzin. Dopiero przy opłacie 10-100gr dochodzi w ciągu kilkunastu minut. Przy obracaniu kilkoma tysiącami złotych to żaden problem, przy kupnie snickersa już jak najbardziej. Rozwiązania problemu to oddzielny temat, trwa od kilku miesięcy zażarta polemika.
3:44 i dziękuję za uwagę. Wahania cen dyktowane sa wlasnie przez tych macherów, wiec dzis kosztuje tysionc pincet a jutro bedzie czysta. Bedzie tak, ze jak dojdzie do 21 mln to cena spadnie na łeb, byźmesneny opierdola te bitkojny, a jak zostanie w obiegu kilkadziesiat tys czy nawet kilkaset tys tych bitkojnów to cena poszybuje do 10k za 1btc albo i wiecej. Potem ci ktorzy mają wiekszosc bedą wyzbywać sie tego gówna. a jak dojdzie do kilku problemów z płatnosciami to jego wartosc zacznie spadać i dzieki efektowi kuli sniegowej, jak jebnie to z 10k zł zrobi sie 10zł/szt. I ten cały satoszi zarobi hajsiure a burek zostanie z jakims kurwa czymś na komputerze :D
+andr27 Ciężko to przewidywać, Bitcoinem będą kierować przeciwstawne siły chciwości i strachu, wszystko zależy od zaufania do tej waluty. Gdy cena mocno podskoczy, to manipulacja będzie trudniejsza bo kapitalizacja się zwiększy. Chyba, że ktoś celowo będzie do tego momentu trzymać dużą pulę, tylko po to, żeby ją rzucić na rynek w momencie odpowiedniej ceny. To tylko gdybanie jak na razie. Jeśli będzie miał zostać tylko jako aktywo spekulacyjne to pewnie nie będzie kolorowo, ale jeśli zostanie przyjęty jako dość powszechny środek wymiany, to może się ustabilizować na jakimś poziomie.
Nie zwracacie uwagi na kolejną rzecz- nie wiadomo kto za tym stoi. Osobiście nie wierzę, aby ktoś (w dodatku anonimowy!) powołał do życia coś, co jest stricte związane z obrotem finansowym dla samej idei. Ktoś musiał na to poświęcić czas, know how, środki na komputery, oprogramowanie, serwery i inne rzeczy związane z informatyką i nie chce nic w zamian? Nie pobiera prowizji, nie zarabia na obrocie danymi klientów, nie wyświetla reklam, nie prowadzi działalności która przynosi zysk? Jeśli się mylę i twórcy jakoś zarobili np. na pierwszej partii- ok. Ale coś tu śmierdzi.
Na początku kopanie wymagało niewielkiej mocy obliczeniowej więc zdobycie nawet kilkudziesięciu tysięcy btc było tanie a wartość tej partii stała się ogromna. Ktoś mógł to stworzyć tak w celu rozrywkowym by pokazać znajomym być może to były 2 konkurujące grupy studentów szukające dziwnych rozwiązań. Bardziej prawdopodobne,że szukano zysku za początkowe btc. A najbardziej prawdopodobne, że za stworzeniem tej technologii stoją ci, którzy najlepiej na niej zarabiają czyli producenci kart graficznych.
bitcoin mi się podoba akurat za rzeczy wirtualne wolę płacić wirtualnymi środkami wymiany. np. w grach online zamiast kupić przedmiot wolę wymienić własny. natomiast wolę płacić gotówką za rzeczy które dostaję od razu do własnych rąk
Przydałby się UPDATE tego filmu - można pokazać jak BTC jest powolny i dość drogi przy przesyłaniu, a jednocześnie przydatny przy zapaści ekonomicznej (np. w Wenezueli). Jest też dobrą alternatywą dla dolara jako nośnika wartości (przy płaceniu w różnych krajach w przypadku podróżników - gdzie nie koniecznie trzeba płacić BTC - chodzi mi o np.kartę Wirex ).
@@karolstrzelec5852 fanatycy tacy jak Ty Karolu ogarniają temat na tip top i się jarają takimi sprawami jak LN. Ale dla pana Mirka czy pani Grażyny to może być za dużo. A jak kupujesz nawet na giełdzie za 320 zł BTC to tej końcówki już nie uświadczysz. Po prostu rewelacja.
@@piterstg Wybacz, nie umiem rozmawiać z betonem więc nie wiem jak się odnieść do Twojego postu. Portfel phoenix to pierwszy portfel korzystający z nowinek BTC w tle, przeciętna grazia nawet o tym nie wie za to BTC śmiga.
@@karolstrzelec5852 drogi Karolu, słowa jakie skierowałeś w moim kierunku są karygodne i pokazują Twój poziom. Ps. Wiesz, że nie jesteś anonimowy, prawda?
@@piterstg Jestem w branży od ponad 4 lat... i średnio raz w tygodniu osoba totalnie niezaznajomiona z branży odstawia eksperta po obejrzeniu kilku filmów na yt. Ostry język to kubeł zimnej wody, który zauważyłem że działa znacznie szybciej niż racjonalny argument. Proszę wybaczyć ale nie znalazłem i wciąż nie potrafię znaleźć lepszego określenia dla kogoś ktoś kto obejrzał kilka filmików i pisze z tonem sugerującym jego nieomylność i unikalne, bystre spojrzenie na tak oczywiste elementy jak koszt transakcyjny. P.S. Nikt nie jest anonimowy, tym bardziej ktoś kto używa googla, facebooka itd. to mogę zagwarantować.
Dość płytka analiza bitcoina. W polskim prawie bitcoin nie jest uważany za prawny środek płatniczy. Jeżeli korzystasz z tej waluty nabywając za nią dobra lub inne waluty możesz mieć wytyczona sprawę o nie zarejestrowanie działalności gospodarczej. Środek ten podlega także opodatkowaniu VAT przy kupnie sprzedaży. Z analizy prawnej wynika że bitcoin jest najlepszy do nabywania lub sprzedaży nielegalnych towarów oraz prania pieniędzy.
EDOS PL....Jeśli mogę kupić bilet w LOT płacąc Bitcoinem to raczej nie jest w nim nic nielegalnego. W tym roku ponad 6000 bankomatów euronet będzie obsługiwać wymianę Bitcoin na złotówki. To raczej chyba tez nie jest nielegalne.
Ograniczona ilość szybko doprowadzi do sytuacji gdy gromadzący majątki ściągną wszystkie bitcoiny z obiegu i żaden z nich nie będzie chciał podjąć wymiany - a tym samym wszyscy stracą i wartość spadnie do 0. W Polsce jest to legalne, tak samo jak legalna jest wymiana bartelowa. Zakaz posługiwania się takimi wirtualnymi walutami niekoniecznie jest czymś złym, ponieważ waluta ta powstała z niczego. Ktoś stworzył serwer i ustawił, że co jakiś czas rzuci on nominałem, który nie ma w niczym pokrycia i jedynie wiara w niego daje mu jakąś wartość. Pieniądze mają taką samą wadę, lecz są wydawane przez państwo i ogólnie przyjęte światowo. Wyobraź sobie, że oddajesz swoje 100h pracy za nic ? Współczuje tym którzy zainwestowali w to swoje pieniądze, posługują się nimi. Bo bitcoin nie będący w obiegu wcale nie podwyższy jego wartości, to by utrudniło skupowanie go przez bogaczy, a szansa że "pieniądz" wyparuje jest dość spora.
John Doe Nie, fajnie że im się udało. Dziś jest to mało możliwe by powtórzyć ten fenomen, bo wszyscy chcą go powtórzyć a tym samym od razu tworzą dużą wartość. Dziś Bitcoin już nie przynosi zarobków, wydobycie graniczy z wygraniem 4z4 w multimulti :)
Cezary Czarkowsky Nie poszybuje. Załóżmy, że w pokoju masz 10 osób. Każda ma 1000 bitcoinów, jedna zaczyna skupować je, to cena rośnie do pewnego obrotu na rynku. W rynku jest obrót 10 tyś, natomiast kiedy na rynku zostaje około 1 tyś to wtedy następuje krach ponieważ nie istnieje osoba, która wiązałaby swoją przyszłość z Bitcoinem ponieważ istnieje obawa braku możliwości zbytu. To tak jak z unikatowymi orderami, order może być wart 100 mln zł, jednak jeśli nie istnieją osoby zainteresowane tym orderem, właściwa wartość wynosi 0zł. Tak działa rynek, giełda operuje na rynku nieograniczonym, gdzie zawsze można kupić z zawsze sprzedać, nie istnieje obawa że nie sprzedasz - a jedynie kwestia ceny. Sama giełda pracuje tak jak ja napisałem, jeśli istnieje mało osób które kupują, to cena spada.
+Mr4hitch a jaki jest sens skupowania żeby coś osiągnęło zero. o czymś takim to nie słyszałem. płynność jest istotna, ale bitcoin jest na to zaprogramowany.mozna go dzielić na ile się chce części więc jak ktoś większość kupi to pomijając ryzyko spekulacji (bardzo mozliwe) nawet pico bitcoiny można kupować i sprzedawać
A kto kontroluje banki centralne i decyduje o tym kiedy i na jakich zasadach mogą wyemitować pieniądz? To co powiedziałeś to jak stwierdzenie "podatek akcyzowy nie trafia do rządu a do urzędu skarbowego.:)
Po kolei: 1) Kryptowaluty (,,KW") to NIE SĄ pieniądze. Pieniądz ma dwie zasadnicze cechy: a) jest POWSZECHNIE używany jako środek wymiany, oraz b) służy do przechowywania wartości (TEZAURYZACJA). Re 1 a) POWSZECHNOŚĆ oznacza, że wszyscy zgadzają się na to, by nawzajem regulować swoje zobowiązania właśnie w pieniądzu, a nie np. w chusteczkach z płótna; ,,wszyscy" - czyli (i) władza - do pobierania podatków, oraz (ii) przedsiębiorstwa i (iii) osoby fizyczne - do zapłaty za zakupione dobra i usługi. I tu leży pies pogrzebany: żadna władza nie zgadza się, by płacić jej podatki w KW, a liczba użytkowników takiego np. Bitcoina jest bardzo mała (w 3 kwartale 2017 poniżej 15 mln ludzi. Tymczasem ludzi na świecie jest coś ze 7 miliardów, a przedsiębiorstw pewnie kolejny miliard. Re 1 b) TEZAURYZACJA oznacza, że ludzie zgadzają się, by trzymać w tym pieniądzu swe oszczędności, gdy nie mają pomysłów na inwestowanie. Żeby pieniądz spełniał tą funkcję musi m.in. być ograniczona jego podaż - wtedy ludzie wierzą, że władza jest względnie rozsądna i nie będzie drukować jak oszalała, więc wartość danego pieniądza jest względnie przewidywalna; takie zaufanie buduje się przez wiele pokoleń, i jeżeli warunek ten jest spełniony (jak np. w USA czy Szwajcarii) dana waluta jest powszechnie akceptowana właśnie dlatego, że można w miarę polegać na jej wartości; jeżeli zaś władza robi głupoty (jak np. w Zimbabwe) ludzie uciekają od danego pieniądza (czyli zanika funkcja środka wymniany) - właśnie dlatego, że nie wierzą w jego zdolność do tezauryzacji. 2) Widać więc, że KW OBECNIE nie są pieniądzem, bo nie mają funkcji powszechnego środka wymiany (może kiedyś będą miały, ale do tego droga BARDZO daleka). Czy natomiast KW mają funkcję tezauryzacji ? Teoretycznie tak (np. zaszyty w Bitcoinie ogranicznik 21 mln jednostek) ALE: a) Kto nam zaręczy, że autorzy algorytmu nie zmienią go kiedyś i nie zwiększą limitu o dowolną wielkość (czyli nie zrobią dokładnie tego samego co rząd Zimbabwe) ? b) Nawet jeśli algorytm Bitcoina jest wolny od takiego zagrożenia jest druga sprawa, nawet ważniejsza: liczba KW jest w zasadzie nieograniczona, zależy tylko od ludzkiej skłonności uwierzenia w ich wartość - każda odpowiednio zdolna grupa ludzi może wykreować KW i próbować ją upowszechniać; tymczasem liczba walut realnych jest ograniczona liczbą państw na świecie, a biorąc pod uwagę to, że większość państw nie jest zbyt poważna (w tym Bulanda), liczba państw na tyle solidnych, by ludzie ufali ich pieniądzom jest względnie mała. 3) Jeszcze o kontroli ilości pieniądza w obiegu - władze poważnych krajów dlatego są godne zaufania, bo starają się jakoś dopasowywać emisję pieniądza do realnej gospodarki (czyli ilości dóbr i usług na rynku), a nie drukują wedle swego widzimisię np. wyłącznie po to, by deprecjonować własną walutę i tak pobudzać eksport. Tak to działało przynajmniej do lat 80-tych, bo wtedy rozwój instrumentów pochodnych doprowadził do oderwania ilości pieniądza od realnej gospodarki (w tym sensie, że władza kontroluje już tylko część ilości swojej waluty, a nie całość). Tym niemniej przynajmniej jakaś część ilości takich walut jak USD, CHF czy nawet PLN ma oparcie w realnych ludzkich potrzebach. Tymczasem ilość KW ma oparcie tylko w algorytmie - i stąd właśnie bierze się ryzyko ,,rozsadzenia" całego systemu po tym, jak zostanie osiągnięty limit jednostek danej KW, o którym Autor mówi ok. 24 minuty. Natomiast ww. częściowe oderwanie wielu głównych walut od realnej gospodarki spowodowało (jako jedna z przyczyn) eksplozję popularności alternatywnych form oszczędzania (np. butelki whisky czy fizyczne złoto). I tym właśnie są KW - alternatywnymi formami inwestowania (o charakterze spekulacyjnym - duże ryzyko), a nie pieniądzem. Wystarczy spojrzeć na kurs Bitcoina względem USD by zobaczyć, że już dwa razy była duża korekta (czyli ci, co uznali że swoje już zarobili wyprzedawali, a nowi wsiadali na karuzelę). Na koniec lekcja z historii (bo to naprawdę już było): w XVII w w Holandii było szaleństwo na giełdzie kwiatowej w Amsterdamie, kiedy ceny cebulek tulipanów rosły o tysiące procent po to, w jednego dnia runąć z hukiem i stać się powodem do fali samobójstw. KW to współczesne cebulki tulipanów...
+Artimal ♛ Masońscy bankierzy? Tasujesz się do wizerunków Ojców Założycieli USA (wnioskuje po avatarze), którzy również byli Madonami, a przeszkadzają Ci jacyś bankierzy. A może to ich pierdolony pęd do kontrolowania sprawia, że robią takie cuda? Pomyśl o tym, zanim odpalisz neta.
+Artimal ♛ rating - ocena zdolności kredytowej. Ogólnie świat został "zdominowany" przez kilka Amerykańskich agencji ratingowych, które są respektowane, kto im dał taką władzę? Właściwie to przedsiębiorcy, ponieważ kiedy widzą, że jakiś podmiot ma słaby rating, od razu wycofują swoje inwestycje, w obawie przed stratą pieniędzy, dlatego złoty poleciał na łeb i szyje kiedy amerykańska agencja ratingowa, obniżyła nam go. Moim zdaniem ocena agencji była niesprawiedliwa i krzywdząca, w zasadzie to nie tylko moim zdaniem.
Do zagrożeń można dodać fakt, że na "czarnym rynku" (wirusy na zlecenie, narkotyki) płaci się głównie w kryptowalutach (przy sprzedaży internetowej) ze względu na anonimowość transakcji. Wyłudzenia pieniędzy przez tak zwany ransomware też oczekują płatności "okupu" przez kryptowalutę.
A dlaczego ma nie pozwolić? Co to wogole znaczy że ma pozwolić? To tak jakbyś musiał prosić ich o zgodę na płacenie uncjami złota, to nie od nich zależy a od tego czy sprzedawca akceptuje taką płatność
Świetny materiał. Technologia Bitcoina ma ogromny wpływ na świat. Dał początek wielu ciekawym projektom. Np. teraz blockchain jednej z kryptowalut będzie wykorzystany w projekcie Blockchain Africa - na moim kanale znajduje się wideo na ten temat. Zobaczcie jak nowa technologia, jak blockchain zmieni i pomoże krajom afrykańskim. A to wszystko dzieje się na naszych oczach i również możemy w tym uczestniczyć. Kontakt ze mną: e-mail p.paczka@op.pl
+mik123184 bitcoin nie jest do końca anonimowy, wszystkie transakcie są zapisywane w bazie (blockchain) i trzeba dużo zachodu, aby pozostać anonimowym. A jak zapłacisz gotówką "płatnemu mordercy" gdzieś na zadupiu to nie ma jak tego wykryć.
Szkoda, że nie powiedziałeś, że bitcoiny powstały po to aby kupować narkotyki, broń, trucizny i inne rzeczy, których legalność jest wątpliwa w dawnym sklepie Silk Road w Dark Webie. Rażący braki w przygotowaniu materiału
Skąd masz informacje, że po to powstały? Jakieś rzetelne źródło informacji posiadasz? To podaj w takim razie, chętnie się zapoznam. Równie dobrze mógł powstać w celu zwiększenia sprzedaży kart graficznych, sfinansowania te*****zmu lub innych wielkich planów lub zwyczajnie w celu osiągnięcia zysku z późniejszej sprzedaży wydobytych małym nakładem pierwszych jednostek.
Skąd ma? Bo służby coraz bardziej wzięły się za podejrzane transakcje internetowe. A rynek nie zna próżni, więc ktoś zlecił komuś napisanie pomysły na taką wirtualną walutę. I skoro mafie obecnie tą walutą się rozliczają, to chyba coś jest na rzeczy...................
Dlaczego podajecie BŁĘDNE INFORMACJE??? 1. Nieprawdą jest, że bitkojn jest gdziekolwiek "legalny" w takim sensie, jak legalne są oficjalne pieniądze. Po prostu NIE JEST NIELEGALNY. A to jest RÓŻNICA. 2. W żadnym państwie nie można zapłacić bitkojnem żadnego podatku (a to jest sprawa KLUCZOWA dla uzyskania przez jakąś jednostkę płatniczą WARTOŚCI) 3. Jedyną (JEDYNĄ !!!) rolą i cechą pieniądza jest RETENCJA WARTOŚCI. Reszta cech (które wymieniliście) są w 100% IRRELEWANTNE. A wartość może pochodzić WYŁĄCZNIE z dwóch źródeł: - z cech fizycznych - z cech PRAWNYCH O ile złoto, żywność, ziemia itp mają swoją wartość z powodu swoich cech fizycznych (nie potrzebna jest żadna regulacja prawna, aby miały swoje cechy), o tyle wartość prawna może zaistnieć wyłącznie w ramach państwa zdolnego EGZEKWOWAĆ stanowione przez siebie prawo. Państwo ustanawia swoją walutę jako oficjalny środek płatniczy, którym nie tylko "można", ale i "trzeba" spłacać podatki. Z kolei państwo jest ZOBOWIĄZANE do zaakceptowania spłaty podatku w swojej walucie. W efekcie nawet jeżeli my sami nie mamy do spłaty podatku, to zawsze znajdziemy kogoś, kto ma i mu odsprzedamy nasze pieniądze. W przypadku bitkojna NIE MA TAKIEJ SYTUACJI. Ani cech fizycznych, ani cech prawnych. Nikt nie jest ZOBOWIĄZANY do przyjęcia bitkojna. Dlatego JEDYNĄ wartość, jaką posiada bitkojn jest BEZWZGLĘDNE ZERO. p.s. jest dla mnie niezwykłą TRAGEDIĄ, że Instytut Misesa popularyzuje zwykłe OSZUSTWO.
I co zrobisz z tym metalem? Niszczenie środków pieniężnych jest nielegalne. 1, 2, 5 groszówki już są stalowe. Kilogram stali kosztuje 80 groszy. Kupisz sobie za to jedną suchą bułkę, a zbierania na kilka lat.
Widziałeś kiedyś stal? te monety są z mosiądzu. Wartość metalu w 1 groszówce to 2 grosze zaś koszt jej wytworzenia przekracza 5 groszy. Im większy nominał tym mniejsza jest wartość realna w stosunku do wartości materiału i tak przy banknotach można już śmiało stwierdzić, że nie posiadają istotnej wartości, a wartość wyznacza im tylko informacja na nich zawarta i to pod warunkiem, że emitent jest wiarygodny dla odpowiedniej liczby ludzi a ilość pieniądza jest ograniczona.
Świetny kanał. W prosty sposób tłumaczycie podstawy ekonomii. Nawet gimbusy (jak ja) mogą zrozumieć
Może jakaś aktualizacja na 2020? :D
Świetne prezentacje ! Zaraz przechodzę do kolejnej, ale prócz wyrażenia pełnej aprobaty dla Waszej pracy, chciałbym dorzucić małą sugestię. Nie traktujcie tego proszę jako uszczypliwość, ale w kilku prezentacjach usłyszałem "w okresie czasu", a jest to błąd, bo "okres" jest sam w sobie określeniem czasu. Powtarzam jednak, że nie jest to złośliwość z mojej strony, a chyba jedyna forma, w jakiej mogę dorzucić coś od siebie do Waszej, jak już wcześniej wspominałem, świetnej pracy ;). Lecę dalej i pozdrawiam serdecznie ;).
Tak wiem, złe nawyki:( Będę zwracać uwagę. Fajnie, że filmy Ci się podobają:)
No nie do końca... Wystarczy wybrać się na lekcję matematyki by się dowiedzieć, że "okres" to nie tylko powtarzający się odcinek czasu ale także powtarzający się w nieskończoność ciąg cyfr.
Taki szczegół:)
Wydaje mi się, że Bitcoin ma duze szanse na wygraną bo najbogatsi i najbardziej liczący się na tym Swiecie (łącznie z kilkoma wielkimi bankami) juz zainvestowali ponad miliard dolarów w samego Bitcoina jak i w jego cała infrastrukturę. Tak czy tak zainwestowałem w wydobycie Bitcoina w sposób pasywny co da mi zarobki bez wykonywanej pracy fizycznej na etacie. Inwestując podjąłem ryzyko straty ale większość nowych technologii na start upie była związana z ryzykiem dla inwestorów dlatego się nie boję.
Cena 1BTC Podczas powstania filmu - ok. 400USD
Cena bitcoina szczytowa w 2020 - 68.000 USD
Cena bitcoina teraz/ 2021/12.01 44.000USD
Wrócę tu za 5 lat i mam nadzieje, że się zdziwię
90.000USD delikatne zaskoczenie haha
Dobry materiał. Czy powstanie kiedyś film o ogólnoświatowym kryzysie z lat '30? Chciałbym się dowiedzieć o tym nieco więcej.
+Meph1k Tak, powstanie.
kiedy :D ?
A ciekawe kiedy powstanie film o ogólnoświatowym kryzysie z roku 2020, który właśnie zapukał do drzwi:(
@@ProstaEkonomia przypominam się z prośbą o wyżej wspomniany film. W 2021 bedzie to mega ważny materiał
Można się nieźle rozbawić czytając stare komentarze o tym jak to btc będzie coraz mniej warte itp. 😊
Źle to się zestarzało 😎
+Prosta Ekonomia
Czy planujesz zrobić odcinek o walutach lokalnych i ich wpływie na gospodarkę państwa?
To jest ciekawy temat, może w przyszłości zrobimy:)
Prosta Ekonomia
Będę obserwować ;).
+Prosta Ekonomia Super blog,obyście mieli wielką motywacje i jeszcze częściej wstawiali filmy :)
update z 2019 market cap - 200mld
update 2020 - 250mld
Update 2020/2021 350 mld
Wow
650mld...
Update 3,3bln PLN
Więcej !
A co sądzicie o billon.info ? Podobno działa offline.
Super materiał. Proponuję zrobić odcinek o Chile Pinocheta.
Umieściliśmy na stronie artykuł gościnny w tym temacie.
Tak średnio bym powiedział co do bez kosztowych przelewów ...
Mam pytanie. Aczkolwiek w sklepie play jest wiele aplikacji które pozwalają nam na zarabianie bitcoinow. Jak można wypłacić te bitcoiny? Można je wypłacić przez psc i dostać po prostu kilka kodów do psc za bitcoina?? Help
to oszustwo, te aplikacje, poczytaj wiecej o miningu btc
jeśli interesuje Cie w jaki sposob obracac bitcoinamii wymieniac je na zlotowki i na tym zarabiac do odezwij sie na email. bigbad@interia.eu
Nie rozumiem czemu Pan mówi o Bitcoinie jako o pieniądzu, skąd taka wiedza? Satoshi Nakamoto używał określeń CASH i COIN, a nie pisał o MONEY. W podsumowaniu: "we have proposed a system for electronic transactions without relying on trust".
A zagrożenia i koszty? oczywiście, że są. O skali zagrożeń wynikających z ataków hakerskich pisał Nakamoto (hashrate), co grozi załamaniem całego systemu. Ataki DDoS z kolei mogą powodować znaczny wzrost kosztów kopania.
Jednym słowem dobra TECHNOLOGIA DO PRZELEWÓW, choć jeszcze nie sprawdzona. Ale skąd ten pomysł z pieniądzem? :-)
A dzisiaj całe kraje ustanawiają Bitcoina, jako walutę państwową :)
Może jakiś odcinek o derywatach i kryzysie z 2008?
Jak najbardziej, ale nie wiem kiedy dokładnie.
Lepiej zrobić odcinek jak uchronic się przed kryzysem który nadchodzi..
jak jest w Polsce z bit coin czy trzeba odprowadzać podatek ? Czy jest to legalne w Polsce ?
+SzymiMAX jest legalny, a co do podatków to możesz poczytać tu:
bitcoin.pl/1148-inpay-pl-pierwsza-indywidualna-interpretacja-podatkowa-dotyczaca-zwolnienia-obrotu-bitcoinami-z-podatku-vat
after efect?
Założę się, że wraz ze wzrostem popularności BC zostanie zdelegalizowany nie tylko w Polsce. Przykre, bo to genialna idea zachowania prywatności majątkowej, w czasach wszechobecnej inwigilacji.
+Dimitri Smirnow Jeśli jego popularność (która prawdopodobnie nie wzrośnie, już z 3 czy 2 lata temu jego wartość drastycznie spadła) wzrośnie to na 100% zostanie zdelegalizowany - skoro zdobywasz go w miningu to z definicji jest to fałszerstwo pieniądza... Gdyby natychmiast stworzono X bitcoinów i tyle to byłoby ok, ale ich ciągłe "dorabianie" jest de facto fałszerstwem, fałszerstwo, z racji na mining, jest w jego definicji.
Co do anonimowości i unikania inwigilacji zaś - płać gotówką i inwestuj w metale i kamienie szlachetne. Złoty czy dolar mogą zmienić wartość a diament zawsze będzie warty mniej więcej tyle samo.
BTW: Microsoft czy google i tak wiedzą co robisz w necie, żadna toto prywatność, podobnie twój dostawca internetu ma 100% twojej historii przeglądania, haseł, płatności itd.
+Dimitri Smirnow Bitcoin może być łatwo wytworzony i wykorzystywany w nielegalnych procederach.
+mareczek00713 To jakby powiedzieć że wydobycie złota z naturalnych złóż jest fałszerstwem.
HowlX
Nie, wydobycie złota z naturalnych złóż nie jest fałszerstwem gdyż wartość złota pozostaje mniej więcej taka sama. Fałszerstwo pieniądza jest karalne ponieważ pieniądz którego podaż nagle wzrasta będzie warty coraz mniej -bitcoin ma już ustaloną wartość maksymalną i wydobycie coraz większej ilości sprawia że pojedyncza jednostka będzie warta coraz mniej - to prosta analogia.
+mareczek00713 nie wiesz najwyraźniej na czym polega wydobywanie bitcoinów :) jeśli uważasz, że łatwo można oszukać ten mechanizm to spróbuj, a dowiesz się jakie to trudne. Zresztą tak czy inaczej jego ilość jest ograniczona.
z jakiego narzędzia korzystacie do nagrywania filmów i tworzenia animacji?
ogólnie rzecz biorąc - widać u Was pod tym względem bardzo wysoki poziom zaawansowania i świetne konstrukcje obrazowania contentu :)
obejrzyj nasze Q&A :)
ua-cam.com/video/01-6yJYxKS4/v-deo.html
Wytłumaczcie mi proszę ten proces weryfikowania transakcji? Nikt o tym nie mówi. Przecież do weryfikowania transakcji waluty o takiej ilości użytkowników wystarczyłby 1 duży serwer, a tymczasem w obiegu działa już pewnie miliony kart graficznych. No i właśnie tutaj kolejne pytanie, dlaczego do weryfikacji transakcji nie używa się procesorów, przecież one głównie do tego typu obliczeń są stworzone. Zrozumiałbym jeszcze, że te pieniążki biorą się z udostępniania mocy obliczeniowej tych kart dla np. jakiś dużych koncernów czy właśnie serwerowni, ale wychodzi na to, że ta praca wykonywa przez karty graficzne, nie ma najmniejszego użytku w świecie realnym.
zacząłem drążyc od niedawna więc: bitcoin jest pieniądzem fiducjarnym tak jak każda waluta świata, czyli ma wartość bo uznajemy, że ma wartość. Powszechność pieniądza fiducjarnego następuje gdy rząd danego państwa akceptuje go do płacenia podatków, jeżeli nie działa jak waluta lokalna czyli pieniądz barterowy, tylko bitcoin w tym przypadku jest globalnym pieniądzem barterowym (ja to tak rozumiem). Każdy pieniądz jest towarem (banki są producentami) i jego wartość zależy od podaży, im więcej "drukujemy" (banki a rządy pożyczają) tym bardziej rośnie inflacja - rosną ceny więc spada wartość nabywcza pieniądza. Podaż bitcoina jest ograniczona do 21 0000 000 więc podlega deflacji (odwrotność inflacji) : nie będzie go nigdy więcej ale coraz więcej ludzi może zacząć go używać. Bitcoin podlega zmianom KURSU względem innych walut (które też są puste) a wartość zależy od tego co można za niego kupić/sprzedać - czyli siła nabywcza. Bitcoin to SIEĆ - jakby zakodowane jednostki informacji oparte na technologi BLOCKCHAIN : bloki łancucha, po każdej transakcji dopisywany jest unikalny klucz. MINING - procesz automatyczny kryptowania - można przeprowadzić na procesorach albo kartach graf. i opłacalność zależy od poboru prądu przez komputer - zwyczajnego chłodzenia- karty graf do gier komp okazały sie przypadkiem wydajniejsze. Ważne jest zrozumenie technologi blockchain i uświadomienie sobie czym jest a właściwie czym juz nie jest tradycyjny pieniadz: dolar, euro, itp. Drąże dalej:) pozdr
Wypada zrobić update!
moim zdaniem Bitcoin to 8 cud świata, ratunek dla nas wszystkich w czasie kryzysu finansowego czy wojennego, złoto lecz w cyfrowej nietykalnej formie
2:56 Absolutnie nie prawda, trzeba płacić Fee górnikom za przesłanie i to nie małe ! W innym wypadku nasza transakcja utknie w eterze.
Nie utknie, ale trzeba czekać. Im dłużej czekasz tym Twoja transakcja ma większy priorytet... po pewnym czasie w jakimś bloku zostanie ona uwzględniona... obecnie się czeka chyba 4-5 dni.
Fajnie wyglądają te filmy. Możesz się podzielić w czym je tworzysz?
+kiwus87 rozmawiałem z twórcą filmów :D animacje powstają na Adobe After Effects i generalnie nie jest to dziecinna zabawa tylko parę ładnych lat doświadczenia.
+Artur Zygmunt Jest minimalistyczne, ale właśnie wygląda na sporo pracy. Dzięki za informację ;)
3:30 kapitalizacja Bitcoina na maj 2018 wynosi 150mld = kurs 8800$
A w Polsce BTC jest legalny?
Raczej tak, w w
Warszawie kilka sklepów przyjmuje bitcoiny
+FRiPciuch Nie jest to oficjalny środek wymiany, ale można się nim posługiwać ;) Transakcje tak czy siak są anonimowe. Przez internet nikt praktycznie nie jest w stanie Ci udowodnić, że korzystasz z bitcoinów.
+norberto5 Ja bym takich śmiałych tez nie wysuwał.
mrwombator oczywiście anonimowość da się złamać o ile korzystamy ze zwyczajnego systemu operacyjnego i nie wiemy co tak naprawdę robimy z komputerem ;) Ale sieć TOR + specjalnie przygotowany do tego system operacyjny daje raczej 99.99% anonimowość przy transakcjach bitcoin.
Przemek Nowak
Na pewno to ukrócą. Nie wiem dlaczego zatwierdzili, to naprawdę podejrzane - jakby chcieli wciągnąć w to rzeszę ludzi a potem ich okraść? W sumie nic nowego by to nie było...
Chodzę do technikum ekonomicznego, jeśli można to chciałbym wspomnieć i zapomóc się twoim materiałem, tworze przemówienie o kryptowalutach.
Ja jestem zwolennikiem walut elektronicznych, ale mają swoje wady wspinamy brak dostępu do sieci uniemożliwi transakcje i są podatne na manipulacje, a dodatkowo Bitcoin ma swoje inne wady przez całe istne waluty będzie trzymana cała historia transakcji, jest zalany od algorytmu szyfrowania czuły czyli wraz z wzrostem dostępność mocy obliczeniowej będzie maleć jego bezpieczeństwo i jego ilość defalto maleje, ponieważ jak ktoś a pomyli to monety idą w nicość (za błędy się płaci, ale po co te monety mają marnować pamięć sieci, ) i malejące wynagrodzenie dla kopaczy. Niżej opiszę idealny moim zdaniem algorytm.
Nie zależność od algorytmu szyfrowania (możliwość wyboru przez użytkownika) żeby nie tworzyć waluty od nowa w razie złamania szyfru do czego kiedyś dojdzie; konieczność zgłaszania utworzenia konta żeby pieniądze nie szły na nie istniejące konta; kasowanie historii transakcji po upływie czasu x (proponuje między 5, a 10 lat); blokowanie możliwość wpłacania na konta z których nie wypłonano pieniędzy przez czas x (zakładam że jest to spowodowane brakiem dostępu do konta) lub na życzenie właściela (na przykład zmiana konta co powinno się czasem robić); usuwanie kont po czasie 2x bez wypłacania środków (wraz z pieniędzmi, oszczędności pamięci); stała ilość emitowanej waluty w czasie, ponieważ zapewni to wynagrodzenie kopaczom i im większeja ilości waluty tym więcej jest tracone a przy mniejszej na mniej to po pewnym czasie będziemy mieć sytuację w której ilość traconej jest równa emitowanej co utrzyma stała ilość waluty co moim zdaniem jest sytłacjom idealną; umożliwiający opłatę za przyspieszenie trakcji przy braku kopaczy; możliwość wpłaty na domenę jeśli właściciel domeny utworzy konto za pomocom podpisu domeny; będący przygotowanym na problemy łączności cywilizacji kosmicznej (proponuje podział na obszary nie zależnie księgowane do puki nie dojdzie do trakcji między obszarami obszary pewny być jak największe dlatego nie powinny być tworzone do momentu wystąpienia problemów z opóźnieniem), jak duże opóźnienia między plenerami (to może być nie długo); kurtki czas księgowania < 0,1s jak płace w sklepie to sklep chcę mieć odrazu potwierdzenie, a nie czekać pół dnia.
Proponuję zainteresować się kryptowalutami, które zadbały o to, aby nie powielać błędów poprzedników. Wady BTC nie występują już w nowych projektach. Osobiście zainteresowałam się kryptowalutą PrimeStone (polski projekt) i póki co jestem bardzo mile zaskoczona - wszystko napisane przejrzyście, portfel umożliwia kopanie monet, a zespół PSC jest stale antywny na forach, więc nie ma problemu na kontakt z nimi. Jedyne czego mi jeszcze brakuje to ofcjalny pool PrimeStone, ale myśle, że się doczekam ;)
Fajnie trafić na wartościowy kanał
Jest zależny od sieci cebulowej (p2p) i istniejących w niej portali aukcyjnych (nielegalnych), zamkniecie jednego z nich spowodowało dyrastyczny spadek wartości bitcoina.
Nie można się skupić przez tę muzykę w tle
15.02.2021 - Bitcoin 49k USD, no nieźle
każda kryptowaluta jest nie zalerzna a bitkoina nie opyla się już wole Libre coina lub Trona który ma miejsce a raczej jest w 10/tce a kosztuje 20 gr :) i został ogłoszony potomkiem bitkoina
Świat się zmieniał, zmienia i będzie się zmieniał. Kiedyś nie było w ogóle pieniądza i ludzie funkcjonowali. Zresztą świat zwierząt do tej pory funkcjonuje bez pieniędzy i ma się dobrze. Teraz jest pieniądz coraz bardziej kontrolowany przez rząd i korporacje co nie jest dobre. Według mnie bitcoin jest kolejnym krokiem w ewolucji pieniądza. Wchodzi nowe pokolenie obeznane z internetem no i powstają takie filmiki jak te, które edukują i zwiększają świadomość młodego pokolenia. Kryptowaluta zatem to tylko kwestia czasu, a po niej może przyjść zupełne odejście od pieniądza. Bo pieniądz jaki by nie był ma swoje wady np. lekarzom bardziej opłaca się leczyć pacjenta niż go wyleczyć, bo pacjent wyleczony to klient stracony. Fajnie jest to pokazane w tym filmie. Lektura obowiązkowa! ua-cam.com/video/8rtUIdHLvvc/v-deo.html
W ekonomi muzyka jest niepotrzebna. Wręcz przeszkadza.
jak tworzyłeś ten materiał to było zainwestować pare dolców w btc (a może tak robiłeś? ;) przyznaj się!? haha:) pozdrawiam :) bitcoin ma moc
Jest jeszcze jedno zagrożenie o którym materiał nie wspomniał. Żeby używać bitcoina trzeba mieć swoje hasło. Jeśli je zdradzimy komuś dobrowolnie lub pod przymusem to możemy stracić wszystkie bitcoiny, transakcja jest nie do odwrócenia a organy ścigania nie dojdą, gdzie pieniądze powędrowały
Ja żałuję tego że niekupiłem bitcoinów jak jeszcze kosztowały grosze, teraz bym miał naprawdę sporą przebitkę :)
Ja żałuje że nie kupiłem kiedy ty pisałeś ten komentarz
Heh
Jak, gdzie, w jaki sposób i za co można płacić BTC? W jaki sposób się je ,,przechowuje"?
+Paweł Szarmach normalnie specjalnym kontem, ktore operuje waluta bitcoinow, za narkotyki i inne dobrodziejstwa deep webu
+Paweł Szarmach W wielu miejscach można płacić BTC w internecie lub w niektórych sklepach: bitcoin.pl/placowki/sklepy. Przechowuje się w szyfrowanym pliku - tzw. portfelu.
+Paweł Szarmach w pliku, wirtualnym portfelu
a kupujesz za nią rzeczy głównie w sieciach cebulowych, więc jeżeli lubisz handel bronią to bardzo proszę xD
+Paweł Szarmach
Od dość dawna popularność jest niska, zwłaszcza po zamknięciu Silkroad, który kiedyś podobno nieźle napędzał ruch i zainteresowanie (do tego stopnia, że właściciel SR zdołał zgromadzić 0,5% bitcoinów z obiegu).
Bitcoiny przechowywane są w taki sposób, że publicznie wiadomo jaki adres ile tych bitcoinów posiada, ale żeby je ruszyć musisz użyć klucza prywatnego (zwykle kilku) do podpisania transakcji (jeśli zgubisz te klucze, to zalecane jest pomachanie rączką bitcoinom na pożegnanie).
Ogólnie system jest dość mocno pokręcony, ale udało mi się ogarnąć ogólną zasadę działania (bez wchodzenia w szczegółowe technikalia, formaty zapisu, te sprawy). To nawet ma prawo działać :)
I pomyśleć że w 2010 roku z kolegami śmialiśmy się jak płaciliśmy za pizze około 150Bitcoinów :D
taa, a potem sie obudsziles
Dlaczego dokładnie 21 mln???
Bo taki miał kaprys :)
A dlaczego masz w nicku(/na imię) Ashley?
Skoro za obsługę transakcji dostaje się nowe bitcoiny to kto będzie obsługiwał transakcje gdy wszystkie bitcoiny znajdą się w obiegu?
Istnieją opłaty transakcyjne i zakłada się, że to w przyszłości to będzie głowny zarobek dla gornikow.
To też jest obecnie jedna z największych bolączek bitcoina. Bloki z transakcjami za ktore dostaje się BTC (obecnie 25BTC, za około miesiąc spadnie do 12.5) powstają co około 10 minut. Każdy przechowuje 1mb transakcji. Co daje realnie 3-7 transakcji na sekundę co jest ilością nieakceptowalną już przy obecnym ruchu.
Przy opłacie rzędu kilku groszy za "przelew" na potwierdzenie trzeba czekać wiele godzin. Dopiero przy opłacie 10-100gr dochodzi w ciągu kilkunastu minut. Przy obracaniu kilkoma tysiącami złotych to żaden problem, przy kupnie snickersa już jak najbardziej.
Rozwiązania problemu to oddzielny temat, trwa od kilku miesięcy zażarta polemika.
Wie ktoś co to za nuta w tle? :3
+Seba stian Split Screen - Silent Partner
ua-cam.com/video/LaroJgMLSS8/v-deo.html
+Prosta Ekonomia dzięki wielkie! :)
3:44 i dziękuję za uwagę. Wahania cen dyktowane sa wlasnie przez tych macherów, wiec dzis kosztuje tysionc pincet a jutro bedzie czysta. Bedzie tak, ze jak dojdzie do 21 mln to cena spadnie na łeb, byźmesneny opierdola te bitkojny, a jak zostanie w obiegu kilkadziesiat tys czy nawet kilkaset tys tych bitkojnów to cena poszybuje do 10k za 1btc albo i wiecej. Potem ci ktorzy mają wiekszosc bedą wyzbywać sie tego gówna. a jak dojdzie do kilku problemów z płatnosciami to jego wartosc zacznie spadać i dzieki efektowi kuli sniegowej, jak jebnie to z 10k zł zrobi sie 10zł/szt. I ten cały satoszi zarobi hajsiure a burek zostanie z jakims kurwa czymś na komputerze :D
+Bitcoin Dla Kazdego ooho chyba bolcowi dupa pekła ;)
+andr27 Ciężko to przewidywać, Bitcoinem będą kierować przeciwstawne siły chciwości i strachu, wszystko zależy od zaufania do tej waluty. Gdy cena mocno podskoczy, to manipulacja będzie trudniejsza bo kapitalizacja się zwiększy. Chyba, że ktoś celowo będzie do tego momentu trzymać dużą pulę, tylko po to, żeby ją rzucić na rynek w momencie odpowiedniej ceny. To tylko gdybanie jak na razie. Jeśli będzie miał zostać tylko jako aktywo spekulacyjne to pewnie nie będzie kolorowo, ale jeśli zostanie przyjęty jako dość powszechny środek wymiany, to może się ustabilizować na jakimś poziomie.
juz skoczylo do 10k :d
zajebisty kanał
+Krzysztof Skrzypiec dzięki:)
idiota
fajny poradnik
Staty podbijam
Nie zwracacie uwagi na kolejną rzecz- nie wiadomo kto za tym stoi. Osobiście nie wierzę, aby ktoś (w dodatku anonimowy!) powołał do życia coś, co jest stricte związane z obrotem finansowym dla samej idei. Ktoś musiał na to poświęcić czas, know how, środki na komputery, oprogramowanie, serwery i inne rzeczy związane z informatyką i nie chce nic w zamian? Nie pobiera prowizji, nie zarabia na obrocie danymi klientów, nie wyświetla reklam, nie prowadzi działalności która przynosi zysk? Jeśli się mylę i twórcy jakoś zarobili np. na pierwszej partii- ok. Ale coś tu śmierdzi.
Na początku kopanie wymagało niewielkiej mocy obliczeniowej więc zdobycie nawet kilkudziesięciu tysięcy btc było tanie a wartość tej partii stała się ogromna. Ktoś mógł to stworzyć tak w celu rozrywkowym by pokazać znajomym być może to były 2 konkurujące grupy studentów szukające dziwnych rozwiązań. Bardziej prawdopodobne,że szukano zysku za początkowe btc. A najbardziej prawdopodobne, że za stworzeniem tej technologii stoją ci, którzy najlepiej na niej zarabiają czyli producenci kart graficznych.
serwery XD
bitcoin pachnie piramidką finansową
bitcoin mi się podoba akurat za rzeczy wirtualne wolę płacić wirtualnymi środkami wymiany. np. w grach online zamiast kupić przedmiot wolę wymienić własny. natomiast wolę płacić gotówką za rzeczy które dostaję od razu do własnych rąk
Koniec końców płacisz swoją gotówką
Forex, bitcoin tylko 5% wychodzi na tych wajchach do przodu.
Wadzevinfo też jest powszechnie dostępne. Dlaczego nie mówicie o wątku górniczym? Brak Wam wiedzy, czy jest w tym wszystkim jakaś sciema?
Transakcje nie są darmowe
chyba 6 się należy
Jesteście pionierami polskiego krypto YT...
Widzialeś inny film i powtarzasz to co bylo w takim filmie? Czy przeczytaleś Książkę?
21.07.2020 - 9400$ pozdro. Edit: market cap 275mld $
Najbardziej znaną kryptowalutą po bitcoinie jest onecoin, czemu został wymieniony litecoin?
+Łukasz Tobolewski największa kapitalizacja po BTC
+Prosta Ekonomia No tak, o to mi chodzi.
poza tym, jeśli na steam można płacić bitcoinami, to wolę to, niż bajońskie ceny za gry
Mniej niż rok a spadł o 13000 $ pozdro dla inwestorów :D
Przydałby się UPDATE tego filmu - można pokazać jak BTC jest powolny i dość drogi przy przesyłaniu, a jednocześnie przydatny przy zapaści ekonomicznej (np. w Wenezueli). Jest też dobrą alternatywą dla dolara jako nośnika wartości (przy płaceniu w różnych krajach w przypadku podróżników - gdzie nie koniecznie trzeba płacić BTC - chodzi mi o np.kartę Wirex ).
Ty tak na poważnie? Jest drogi dla tych co nie umieją używać, zainstaluj portfel phoenix i sam się przekonaj. LN już trochę ożywiło tego staruszka :)
@@karolstrzelec5852 fanatycy tacy jak Ty Karolu ogarniają temat na tip top i się jarają takimi sprawami jak LN. Ale dla pana Mirka czy pani Grażyny to może być za dużo. A jak kupujesz nawet na giełdzie za 320 zł BTC to tej końcówki już nie uświadczysz. Po prostu rewelacja.
@@piterstg Wybacz, nie umiem rozmawiać z betonem więc nie wiem jak się odnieść do Twojego postu. Portfel phoenix to pierwszy portfel korzystający z nowinek BTC w tle, przeciętna grazia nawet o tym nie wie za to BTC śmiga.
@@karolstrzelec5852 drogi Karolu, słowa jakie skierowałeś w moim kierunku są karygodne i pokazują Twój poziom. Ps. Wiesz, że nie jesteś anonimowy, prawda?
@@piterstg Jestem w branży od ponad 4 lat... i średnio raz w tygodniu osoba totalnie niezaznajomiona z branży odstawia eksperta po obejrzeniu kilku filmów na yt. Ostry język to kubeł zimnej wody, który zauważyłem że działa znacznie szybciej niż racjonalny argument. Proszę wybaczyć ale nie znalazłem i wciąż nie potrafię znaleźć lepszego określenia dla kogoś ktoś kto obejrzał kilka filmików i pisze z tonem sugerującym jego nieomylność i unikalne, bystre spojrzenie na tak oczywiste elementy jak koszt transakcyjny.
P.S. Nikt nie jest anonimowy, tym bardziej ktoś kto używa googla, facebooka itd. to mogę zagwarantować.
Pierwsze słyszę. Co to kurcze jest? o_O
+GGeasy 2000 O zaskoczyłeś mnie ja od 4 lat siedzę w tym myślałem że każdy już go zna.
+Senju Hanashi heh
A skąd się biora Bitocoiny? czy "twórca" ich może sobie przypisać 1000mld bitcoinów?
tworca mogl spbie przypisac jakas pule ale nie wiadomo jaka.A maxymalna ilosc bitkojnow jest zapisana w algolytmrze i wynosi 21 milionow.
Nie, nie może. Bitcoiny pozyskuje się wykonując skomplikowane obliczenia matematyczne.
Dość płytka analiza bitcoina. W polskim prawie bitcoin nie jest uważany za prawny środek płatniczy. Jeżeli korzystasz z tej waluty nabywając za nią dobra lub inne waluty możesz mieć wytyczona sprawę o nie zarejestrowanie działalności gospodarczej. Środek ten podlega także opodatkowaniu VAT przy kupnie sprzedaży. Z analizy prawnej wynika że bitcoin jest najlepszy do nabywania lub sprzedaży nielegalnych towarów oraz prania pieniędzy.
EDOS PL....Jeśli mogę kupić bilet w LOT płacąc Bitcoinem to raczej nie jest w nim nic nielegalnego. W tym roku ponad 6000 bankomatów euronet będzie obsługiwać wymianę Bitcoin na złotówki. To raczej chyba tez nie jest nielegalne.
Z analizy potocznej zaś wynika, że dolar jest najpowszechniejszą walutą do zakupu/sprzedaży nielegalnych towarów.
Transakcje bitcoin są zwolnione z podatku VAT.
No panowie pompujemy znowu zapinać pasy.
Bity są złe, bo powstają w wyniku spalania węgla! !
PL Artur Zagaj Co? xd
@@gabrielabarton963 To! durna baba
A ja słyszałem że niektórzy spece uważają, że btc to dobra inwestycja w emeryturę.
I najwyraźniej sie nie pomylili
Jeszcze nie obejrzałem ale widzę, że autor zainteresował się agoryzmem.
+Jan Akonom Nie, zauważyliśmy zainteresowanie tematem BTC ze strony widzów.
Ograniczona ilość szybko doprowadzi do sytuacji gdy gromadzący majątki ściągną wszystkie bitcoiny z obiegu i żaden z nich nie będzie chciał podjąć wymiany - a tym samym wszyscy stracą i wartość spadnie do 0.
W Polsce jest to legalne, tak samo jak legalna jest wymiana bartelowa. Zakaz posługiwania się takimi wirtualnymi walutami niekoniecznie jest czymś złym, ponieważ waluta ta powstała z niczego. Ktoś stworzył serwer i ustawił, że co jakiś czas rzuci on nominałem, który nie ma w niczym pokrycia i jedynie wiara w niego daje mu jakąś wartość. Pieniądze mają taką samą wadę, lecz są wydawane przez państwo i ogólnie przyjęte światowo. Wyobraź sobie, że oddajesz swoje 100h pracy za nic ? Współczuje tym którzy zainwestowali w to swoje pieniądze, posługują się nimi. Bo bitcoin nie będący w obiegu wcale nie podwyższy jego wartości, to by utrudniło skupowanie go przez bogaczy, a szansa że "pieniądz" wyparuje jest dość spora.
Współczujesz też tym, co zrobili na nim 10 000 % ? :-)
John Doe
Nie, fajnie że im się udało. Dziś jest to mało możliwe by powtórzyć ten fenomen, bo wszyscy chcą go powtórzyć a tym samym od razu tworzą dużą wartość. Dziś Bitcoin już nie przynosi zarobków, wydobycie graniczy z wygraniem 4z4 w multimulti :)
+Mr4hitch Kto cie ekonomii uczył? Jesli ktos zacznie "ściągać" bitcoiny to wartość bitcoina poszybuje w kosmos. Przeciez to jest giełda!
Cezary Czarkowsky Nie poszybuje.
Załóżmy, że w pokoju masz 10 osób.
Każda ma 1000 bitcoinów, jedna zaczyna skupować je, to cena rośnie do pewnego obrotu na rynku. W rynku jest obrót 10 tyś, natomiast kiedy na rynku zostaje około 1 tyś to wtedy następuje krach ponieważ nie istnieje osoba, która wiązałaby swoją przyszłość z Bitcoinem ponieważ istnieje obawa braku możliwości zbytu. To tak jak z unikatowymi orderami, order może być wart 100 mln zł, jednak jeśli nie istnieją osoby zainteresowane tym orderem, właściwa wartość wynosi 0zł.
Tak działa rynek, giełda operuje na rynku nieograniczonym, gdzie zawsze można kupić z zawsze sprzedać, nie istnieje obawa że nie sprzedasz - a jedynie kwestia ceny. Sama giełda pracuje tak jak ja napisałem, jeśli istnieje mało osób które kupują, to cena spada.
+Mr4hitch a jaki jest sens skupowania żeby coś osiągnęło zero. o czymś takim to nie słyszałem. płynność jest istotna, ale bitcoin jest na to zaprogramowany.mozna go dzielić na ile się chce części więc jak ktoś większość kupi to pomijając ryzyko spekulacji (bardzo mozliwe) nawet pico bitcoiny można kupować i sprzedawać
lol rządy nie emitują waluty, robią to banki centralne u których te rządy się zadłużają
PolakNaZAWSZE95 ua-cam.com/video/4CbJgUJbtiQ/v-deo.html
A kto kontroluje banki centralne i decyduje o tym kiedy i na jakich zasadach mogą wyemitować pieniądz?
To co powiedziałeś to jak stwierdzenie "podatek akcyzowy nie trafia do rządu a do urzędu skarbowego.:)
A dzisiaj BTC warty ponad 7000 $ :)
Przemysław Bartyzel Skąd wziąłeś zdjęcie w tle?
Ustawiałem je dawno temu.... nie pamietam.
Po kolei:
1) Kryptowaluty (,,KW") to NIE SĄ pieniądze. Pieniądz ma dwie zasadnicze cechy: a) jest POWSZECHNIE używany jako środek wymiany, oraz b) służy do przechowywania wartości (TEZAURYZACJA).
Re 1 a) POWSZECHNOŚĆ oznacza, że wszyscy zgadzają się na to, by nawzajem regulować swoje zobowiązania właśnie w pieniądzu, a nie np. w chusteczkach z płótna; ,,wszyscy" - czyli (i) władza - do pobierania podatków, oraz (ii) przedsiębiorstwa i (iii) osoby fizyczne - do zapłaty za zakupione dobra i usługi. I tu leży pies pogrzebany: żadna władza nie zgadza się, by płacić jej podatki w KW, a liczba użytkowników takiego np. Bitcoina jest bardzo mała (w 3 kwartale 2017 poniżej 15 mln ludzi. Tymczasem ludzi na świecie jest coś ze 7 miliardów, a przedsiębiorstw pewnie kolejny miliard.
Re 1 b) TEZAURYZACJA oznacza, że ludzie zgadzają się, by trzymać w tym pieniądzu swe oszczędności, gdy nie mają pomysłów na inwestowanie. Żeby pieniądz spełniał tą funkcję musi m.in. być ograniczona jego podaż - wtedy ludzie wierzą, że władza jest względnie rozsądna i nie będzie drukować jak oszalała, więc wartość danego pieniądza jest względnie przewidywalna; takie zaufanie buduje się przez wiele pokoleń, i jeżeli warunek ten jest spełniony (jak np. w USA czy Szwajcarii) dana waluta jest powszechnie akceptowana właśnie dlatego, że można w miarę polegać na jej wartości; jeżeli zaś władza robi głupoty (jak np. w Zimbabwe) ludzie uciekają od danego pieniądza (czyli zanika funkcja środka wymniany) - właśnie dlatego, że nie wierzą w jego zdolność do tezauryzacji.
2) Widać więc, że KW OBECNIE nie są pieniądzem, bo nie mają funkcji powszechnego środka wymiany (może kiedyś będą miały, ale do tego droga BARDZO daleka). Czy natomiast KW mają funkcję tezauryzacji ? Teoretycznie tak (np. zaszyty w Bitcoinie ogranicznik 21 mln jednostek) ALE:
a) Kto nam zaręczy, że autorzy algorytmu nie zmienią go kiedyś i nie zwiększą limitu o dowolną wielkość (czyli nie zrobią dokładnie tego samego co rząd Zimbabwe) ?
b) Nawet jeśli algorytm Bitcoina jest wolny od takiego zagrożenia jest druga sprawa, nawet ważniejsza: liczba KW jest w zasadzie nieograniczona, zależy tylko od ludzkiej skłonności uwierzenia w ich wartość - każda odpowiednio zdolna grupa ludzi może wykreować KW i próbować ją upowszechniać; tymczasem liczba walut realnych jest ograniczona liczbą państw na świecie, a biorąc pod uwagę to, że większość państw nie jest zbyt poważna (w tym Bulanda), liczba państw na tyle solidnych, by ludzie ufali ich pieniądzom jest względnie mała.
3) Jeszcze o kontroli ilości pieniądza w obiegu - władze poważnych krajów dlatego są godne zaufania, bo starają się jakoś dopasowywać emisję pieniądza do realnej gospodarki (czyli ilości dóbr i usług na rynku), a nie drukują wedle swego widzimisię np. wyłącznie po to, by deprecjonować własną walutę i tak pobudzać eksport. Tak to działało przynajmniej do lat 80-tych, bo wtedy rozwój instrumentów pochodnych doprowadził do oderwania ilości pieniądza od realnej gospodarki (w tym sensie, że władza kontroluje już tylko część ilości swojej waluty, a nie całość). Tym niemniej przynajmniej jakaś część ilości takich walut jak USD, CHF czy nawet PLN ma oparcie w realnych ludzkich potrzebach. Tymczasem ilość KW ma oparcie tylko w algorytmie - i stąd właśnie bierze się ryzyko ,,rozsadzenia" całego systemu po tym, jak zostanie osiągnięty limit jednostek danej KW, o którym Autor mówi ok. 24 minuty. Natomiast ww. częściowe oderwanie wielu głównych walut od realnej gospodarki spowodowało (jako jedna z przyczyn) eksplozję popularności alternatywnych form oszczędzania (np. butelki whisky czy fizyczne złoto).
I tym właśnie są KW - alternatywnymi formami inwestowania (o charakterze spekulacyjnym - duże ryzyko), a nie pieniądzem. Wystarczy spojrzeć na kurs Bitcoina względem USD by zobaczyć, że już dwa razy była duża korekta (czyli ci, co uznali że swoje już zarobili wyprzedawali, a nowi wsiadali na karuzelę).
Na koniec lekcja z historii (bo to naprawdę już było): w XVII w w Holandii było szaleństwo na giełdzie kwiatowej w Amsterdamie, kiedy ceny cebulek tulipanów rosły o tysiące procent po to, w jednego dnia runąć z hukiem i stać się powodem do fali samobójstw. KW to współczesne cebulki tulipanów...
Waluta do kupowania dopalaczy ze "sklepow online". Innych zastosan jeszcze nie spotkalem.
Ja spotkałem, możesz za nie kupić normalne, legalne rzeczy w sklepach internetowych, są w Internecie listy punktów gdzie można nimi płacić
+Franek - Napiwki dla striptiserek na kamerkach online ;)
+Prosta Ekonomia Ja mam tylko pytanie - po co, skoro można normalną walutą wszystko kupić?
Jak chcesz stracic kase to zainwestuj w bitcoina. !!!! Ja stracilem wszystko a tak dobrze zarlo. !!!!!!!
Ty straciłeś - ktoś zyskał.
Jak się nie ma wiedzy i inwestuje na górce a potem w panice sprzedaje na dołku to zostaje tylko płacz.
trzeba było inwestować w efirium
Jeżeli chcecie wdrożyć płatności Bitcoin w swojej działalności zapraszamy do współpracy: inpay.pl
Czyli jeden BITCOIN = jedna krowa, a gornik ja wykopuje.
Świetne materiały tworzycie. Czyli domniemam, że Korwiniści? :)
O co chodzi z tymi agencjami rateingowymi?! Kto im dał taką władzę? Dlaczego dali nam akie niskie noty? Pierdoleni masońscy bankierzy.
+Artimal ♛ Jak Bitcoin potrafi w tydzień spaść z 2700zł na 1300 to nie dziw się, że ma słaby rating.
+Artimal ♛ Masońscy bankierzy? Tasujesz się do wizerunków Ojców Założycieli USA (wnioskuje po avatarze), którzy również byli Madonami, a przeszkadzają Ci jacyś bankierzy. A może to ich pierdolony pęd do kontrolowania sprawia, że robią takie cuda? Pomyśl o tym, zanim odpalisz neta.
+Artimal ♛ rating - ocena zdolności kredytowej.
Ogólnie świat został "zdominowany" przez kilka Amerykańskich agencji ratingowych, które są respektowane, kto im dał taką władzę? Właściwie to przedsiębiorcy, ponieważ kiedy widzą, że jakiś podmiot ma słaby rating, od razu wycofują swoje inwestycje, w obawie przed stratą pieniędzy, dlatego złoty poleciał na łeb i szyje kiedy amerykańska agencja ratingowa, obniżyła nam go.
Moim zdaniem ocena agencji była niesprawiedliwa i krzywdząca, w zasadzie to nie tylko moim zdaniem.
+Artimal ♛ Ja pier*ole, co za dyletant. No i oczywiście korona w avatarze... Psujecie opinię kucom.
Do zagrożeń można dodać fakt, że na "czarnym rynku" (wirusy na zlecenie, narkotyki) płaci się głównie w kryptowalutach (przy sprzedaży internetowej) ze względu na anonimowość transakcji.
Wyłudzenia pieniędzy przez tak zwany ransomware też oczekują płatności "okupu" przez kryptowalutę.
Jeśli sądzicie, że obecna rządząca światem elita bankowa pozwoli na wprowadzenie bitcoina to nie wiem jak was nazwać:D Marzyciele i nic więcej.
A dlaczego ma nie pozwolić?
Co to wogole znaczy że ma pozwolić?
To tak jakbyś musiał prosić ich o zgodę na płacenie uncjami złota, to nie od nich zależy a od tego czy sprzedawca akceptuje taką płatność
O mój boże czemu wszystko robi sie wirualne ? gry, muzaka ,ksiazki, pieniadze , rozmowy,
FORACE A czemu miałoby się tak nie dziać? Co w tym złego?
bo wirtualne jest tańsze... możesz sobie wydrukować mp3 jak nie lubisz wirtualnej muzyki...
Świetny materiał. Technologia Bitcoina ma ogromny wpływ na świat. Dał początek wielu ciekawym projektom. Np. teraz blockchain jednej z kryptowalut będzie wykorzystany w projekcie Blockchain Africa - na moim kanale znajduje się wideo na ten temat. Zobaczcie jak nowa technologia, jak blockchain zmieni i pomoże krajom afrykańskim. A to wszystko dzieje się na naszych oczach i również możemy w tym uczestniczyć. Kontakt ze mną: e-mail p.paczka@op.pl
bitkojn to BEZWARTOŚCIOWE OSZUSTWO.
XD technologia blockchain jest o wiele starsza od BTC więc nazwanie jej "Technologią Bitcoina" wprowadza ludzi w błąd.
To prawda, że bitcoinem można nawet zamówić płatnych morderców?
+Sacheess Tak
+Sacheess możesz im zapłacic w btc, zamówienia na silkroadzie itp stronkach
+Sacheess Za gotówkę też można
+Arkadiusz Ruta Tak, tylko bitcoin jest anonimowy.
+mik123184 bitcoin nie jest do końca anonimowy, wszystkie transakcie są zapisywane w bazie (blockchain) i trzeba dużo zachodu, aby pozostać anonimowym. A jak zapłacisz gotówką "płatnemu mordercy" gdzieś na zadupiu to nie ma jak tego wykryć.
999 like
Waluta agorystów
jest chociarz PSC choć to nie to samo
Ciekawa ta kryptowaluta. Ale chyba u nas nie będzie nigdy popularnym środkiem płatniczym.
Szkoda, że nie powiedziałeś, że bitcoiny powstały po to aby kupować narkotyki, broń, trucizny i inne rzeczy, których legalność jest wątpliwa w dawnym sklepie Silk Road w Dark Webie. Rażący braki w przygotowaniu materiału
Skąd masz informacje, że po to powstały? Jakieś rzetelne źródło informacji posiadasz? To podaj w takim razie, chętnie się zapoznam.
Równie dobrze mógł powstać w celu zwiększenia sprzedaży kart graficznych, sfinansowania te*****zmu lub innych wielkich planów lub zwyczajnie w celu osiągnięcia zysku z późniejszej sprzedaży wydobytych małym nakładem pierwszych jednostek.
Skąd ma? Bo służby coraz bardziej wzięły się za podejrzane transakcje internetowe. A rynek nie zna próżni, więc ktoś zlecił komuś napisanie pomysły na taką wirtualną walutę. I skoro mafie obecnie tą walutą się rozliczają, to chyba coś jest na rzeczy...................
go bitcoin!
Dlaczego podajecie BŁĘDNE INFORMACJE???
1. Nieprawdą jest, że bitkojn jest gdziekolwiek "legalny" w takim sensie, jak legalne są oficjalne pieniądze. Po prostu NIE JEST NIELEGALNY. A to jest RÓŻNICA.
2. W żadnym państwie nie można zapłacić bitkojnem żadnego podatku (a to jest sprawa KLUCZOWA dla uzyskania przez jakąś jednostkę płatniczą WARTOŚCI)
3. Jedyną (JEDYNĄ !!!) rolą i cechą pieniądza jest RETENCJA WARTOŚCI. Reszta cech (które wymieniliście) są w 100% IRRELEWANTNE. A wartość może pochodzić WYŁĄCZNIE z dwóch źródeł:
- z cech fizycznych
- z cech PRAWNYCH
O ile złoto, żywność, ziemia itp mają swoją wartość z powodu swoich cech fizycznych (nie potrzebna jest żadna regulacja prawna, aby miały swoje cechy), o tyle wartość prawna może zaistnieć wyłącznie w ramach państwa zdolnego EGZEKWOWAĆ stanowione przez siebie prawo. Państwo ustanawia swoją walutę jako oficjalny środek płatniczy, którym nie tylko "można", ale i "trzeba" spłacać podatki. Z kolei państwo jest ZOBOWIĄZANE do zaakceptowania spłaty podatku w swojej walucie. W efekcie nawet jeżeli my sami nie mamy do spłaty podatku, to zawsze znajdziemy kogoś, kto ma i mu odsprzedamy nasze pieniądze.
W przypadku bitkojna NIE MA TAKIEJ SYTUACJI. Ani cech fizycznych, ani cech prawnych. Nikt nie jest ZOBOWIĄZANY do przyjęcia bitkojna.
Dlatego JEDYNĄ wartość, jaką posiada bitkojn jest BEZWZGLĘDNE ZERO.
p.s. jest dla mnie niezwykłą TRAGEDIĄ, że Instytut Misesa popularyzuje zwykłe OSZUSTWO.
Jak to się mówi - co nie jest zabronione, jest dozwolone i tak właśnie jest w przypadku Bitcoina (odnosze się do punktu 1 twojej wypowiedzi).
To zapłać podatek roczny bitcoinem. Powodzenia.
Najwiekszy expert w pl P. Zukiewicz i Gracjan Roztocki...
Witaj nie dość że cię nie wyraźnie slychać, to jeszcze to co Ty mówisz to ja już dawno wysralem. Pzdrawiam
Bitcoiny nie są oparte na żadnej wartości to pieniądze wirtualne. Lepiej inwestowac w tradycyjny sposob.
A czy złotówki które trzymasz w portfelu albo na koncie w banku są?
Tak, bo zawierają metal.
Ma oparcie w postaci zużytego prądu i sprzętu do kopania. No i wydano na nie tradycyjne pieniądze.
I co zrobisz z tym metalem? Niszczenie środków pieniężnych jest nielegalne. 1, 2, 5 groszówki już są stalowe. Kilogram stali kosztuje 80 groszy. Kupisz sobie za to jedną suchą bułkę, a zbierania na kilka lat.
Widziałeś kiedyś stal? te monety są z mosiądzu. Wartość metalu w 1 groszówce to 2 grosze zaś koszt jej wytworzenia przekracza 5 groszy. Im większy nominał tym mniejsza jest wartość realna w stosunku do wartości materiału i tak przy banknotach można już śmiało stwierdzić, że nie posiadają istotnej wartości, a wartość wyznacza im tylko informacja na nich zawarta i to pod warunkiem, że emitent jest wiarygodny dla odpowiedniej liczby ludzi a ilość pieniądza jest ograniczona.
A może ktoś dal ci ściąge i pieprzysz w kulko to samo.