Для азартних ігор з державою ще не маю довідку і окрему палату, тому збудував локальну мережу і керую споживанням в автоматичному режимі, а панелі не генерують, бо з них беруть, а хто не знає як, той і використовує мережу у якості балансуючого навантаження. А у Вашому розрахунку відсутня стаття 2000$ за підключення .Також ціна на прилади по вимірюванню якості електроенергії затверджених у переліку зашкалює, тому оператори завжди праві, особливо коли НКРЕ КП Вам напише , що фіксація показників лічильника у журналі вірніше ніж фотофіксація, копію такої відповіді маю під рамочкою для історії.
Та я о том же. Я устновил гибридную СЭС на 6 кВт с акумулятором на 6 кВт, увеличил входную мощность (все работы выполняли сами электросети) и купил счетчик и отдал его на парометризацию и получил тех условия, в которых нехватает данных для нормального проекта для подключения генерации к сети (которые потом "нежно" попросили при утверждении проекта), сделал проект, теперь в проекте начали вычитывать ошибки орфографии и руссицизмы, и все это тянется с 24 апреля 2024. Теперь я почти созрел послать их и пользоваться само генерацией и общей сетью только в осенне зимний период по ночному тарифу. Смешнее всего то, что когда с мая по июль были отключения и те кто "гадил мне за шиворот" сидели дома без света и матерились, я радовался тому, что в апреле решил проблему для своего домохозяйства, а они лишили в себя, в моем лице и лицах подобных мне, возможности получить хоть какую то часть недостающего им ресурса. И поверьте не "ЗЕ" и его дефективные не невидимка Шмыгаль, не Байден и не Путлер в этом не виноваты, виноват клерк которому хочется показать свою необходимость.
В Украине не работает конституция,от слова совсем поэтому державой назвать нельзя,кучка рекетииров и головорезов у власти,а все основы конституционные обоссаны.
Щось мені здається, що тема популярізації зеленого тарифу себе вичерпала. Актуальними в приватних будинках будуть панелі, гібридні інвертори та акумулятори на 1-2 доби споживання. Електрокари теж відіграють свою роль, бажаючих зарядитися від сонця побільшає.
@@Timedemo3d *Безкоштовний АКБ* - це коли підключення та все обладнання для зел. тарифу коштує "0 грн". За 50-80 000 грн (загальна сумма пвдключення З.Т.) можна купити АКБ на 16 кВт (16 комірок х 314А х 50В) і внього скидувати надлишки.
@@MS-cr4hi коли поставете такий акб, то зрозумієте, що сонячна станція 4квт, заб"є його до 13-14 години. а потім не буде куди закидувать. це я кажу як власник влітку станціі 4квт, та 15квт ліферу, потім збільшив до 8квт та 29квт ліферу. надлишків дуже багато. влітку 3 пасмурних дні підряд на місяць, а сонце лупе все літо.
@@Timedemo3d Надлишком поливайте частіше і більше на ділянці дерева та рослини. Свердловинний насос на глибині 60м споживає десь 1,8 - 2,2 кВт годину. Дощів с кожним роком стає все менше і менше, а к-ть посушливих днів зростає!
Сергію, дякую за відео - у вас цікаві теми. Одне прохання - перестаньте казати що зелений тариф сплачує держава. Держава це держбюджет. А тут фінансування одних іде за рахунок інших споживачів через тариф ОСП. І в результаті все одно платить кожен власник, через оплату продуктів і послуг бізнесу.
Дякую за зауваження. Ну от держава забрала в нас 18%. А де вони? Роздали іншим людям? Гадаю, можна ще обговорити, за рахунок чого (кого) СЕС під власне споживання на підприємствах мають окупність 2 роки, як і багато інших деталей, якщо зануритись в глибину.
@@GreenPowerTalk ваші 18%, як і мої 50% податків з фонду оплати праці підприємства - пішли на армію, бо ми не можемо фінансувати ЗСУ донорськими грошима.
Доброго дня. Пане Сергію, чи не могли б Ви розяснити нову схему оплати зеленого тарифу, а саме 20% в місяць. Коли будуть повертати решту? Чи можливо це тільки в нас в черкаській облаті так. Дякую
Сергій, дякую за популяризацію теми! Домашня сонячна енергетика пішла здоровим шляхом в бік 5 - 20 кВт станцій від гірлянд по 40+. Що по відпуску в мережу з акумуляторів в години пікового попиту? Чи готується щось на законодавчому рівні? Дякую!
@@GreenPowerTalk, дякую, переглянув ще раз. ... 2 грн на руки за бажання зменшити дисбаланс у системі в пікові години - не надто щедра пропозиція :/ Ініцювання більш справедливих розцінок - марна витрата зусиль?
Це той випадок,коли в коментарях можна більше знайти важливої інформації,як в самому відео ролику . Зрозуміло, що на сам-перед це вигідно тим ,хто продає це китайське дороге лахміття. МММ,біткоїн,альтернативна енергетика,- це все фінансові піраміди . Виграє той,-хто перший вкладається.
У Вас вкрай неприємна манера ,коли вагомі аргументи відсутні,безпідставно переходити на особистості. Мені вистачить і "голови" і розуму на цей рівень не опускатися. А ще ,завдяки тій самій "голові" збудував конкурентний бізнес, також вклався в 200 кВт .альтернативної енергетики. Піддався стадному інстинкту.
ну тобто ви навели аргументоване заперечення, а отримали перехід? Чи може як спитали так і отримали? 80% тих, хто побудував на підприємствах альтернативу - задоволені. Якщо вам напарили, і ви не розуміли що купуєте, то проблема сема у вас, а не альтернативній енергетиці.
Держава - то добрий акумулятор, але краще триматися від нього подальше. Цікавлять водневі технології для резервування енергії на зиму. Надлишком електроенергії можна розкладати воду на кисень і водень, водень закачувати у підземне сховища, а зимою ним опалювати чи генерувати електроенергію при потребі.
@@GreenPowerTalk думаю, ККД більше 70%. А вартість обладнання якраз цікавить, якщо воно матиме масовий характер - то буде дешевим, любительські електролізери в Китаї продаються, в них нічого дорогого нема. Питання - резервуар і якісний компресор.
@@BendermoneyCorp знаю, що складно, але нема неможливого. Кінескопи старих телевізорів зберігають вакуум десятиліттями. Водневі технології впроваджуються в деяких країнах, значить є інженерні рішення.
Поки що обходимось без від дачи в мережу. Маємо тариф на електроопалення і акум на 14 квт. Вночі заряджаю до 50-60% вдень якщо сонце є підзаряжаємо, якщо ні то на нічній енергії сидим.
А я вот шукаю можливість продавати в мережу не по ЗТ, а по реальній маркетній ціні...результати нульові. Хоча я не знаю...чи можна буде при цьому залишити тариф для електро-опалення.
@@MasterBot98Послуга називається "Net Billing" або ж "Активний споживач". В Україні працює з травня чи то 23 чи то поточного року. Суть в тому що надлишки скидаєте в мережу як по ЗТ але гроші вам за згенеровані кВт/год НЕ виплачуються, а використовуються 1 до 1 для покриття витрат на споживання електроенергії вночі чи в дні з поганою погодою коли генерація слабка. Важливе уточнення! Це я описав як воно має бути в ідеальному випадку. А в реальності ваш обленерго може погодитися викуповувати ваші кВт по дуже неадекватно низькій ціні, навіть нижче ЗТ! ТОМУ ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно уточнити ці дані у вашому місцевому обленерго. Бо задумка чудова і давно працює у Європі а реалізація її в нас в Україні "як завжди" через одне місце. + Ця послуга недоцільна власникам СЕС які мають поля панелей більше 10 кВт. Тому що вони ніколи ці кВт/год не використають, а наскільки мені відомо (можливо помиляюсь) то ці накопичені кВт в кінці року згорають без компенсації.
Доброго дня Чи можна провернути наприклад такий варіант Зараз маю гроші на 15кв СЕС Чи можна її оформити як 30кв. А в майбутньому поступово збільшувати кількість панелей
Доброго дня. Маю два питання. Чи можна підключити ЗТ, якщо немає документів на інвертор (інвертор б/в, або куплений на умовному аліекспресі)? Чи можна підключити ЗТ на потужність меншу ніж інвертор( наприклад інвертор 10квт, 5 в мережу а 5 на власне споживання)?
@@GreenPowerTalkтобто ті станції, що введені в експлуатацію 5-10 років тому заробляють більше, а ті що в цьому році і наступних - будуть заробляти меньше?
@@bobnle2844 Варто пам'ятати ціну кіловату встановленої потужності СЕС тоді і зараз. За останній рік ціна за ватт потужності сонячної панелі знизилась в Україні майже вдвічі.
Вітаю. З NKON на митницю прийшло одночасно два пакунки. Замовляв з інтервалом 38 днів щоб потрапити під нульове розмитнення. Від Нова пошта Глобал надійшло повідомлення, що для розмитнення треба надіслати скани паспорту, ідент. коду і документ про вартість покупки. Чи можна їм це надсилати (особливо паспорт і код) і чи не загрожує це сплатою мита, бо два пакунки з комірками прийшли разом (хоч і замовляли з інтервалом більше місяця)? Завчасно дякую за відповідь.
1. Взаємозалік працює тільки в межах місяця? Тобто якщо я влітку нагенерив кіловат, то взимку я їх не зможу використати? Тільки очікувати на виплату по зт і платити з них різницю? 2. Якщо вартісь ее з наступного року буде 6+ грн, то встановлення 30кВт сес для дому взагалі не рентабельно
Добрий день! Якщо правильно Вас зрозумів, то маючи договір із ДТЕК на потужність приєднання 11квт я (нічого не порушуючи) можу використовувати: 1) інвертор до 11квт включно? 2) АКБ до 11квт включно ? 3) Панелей СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО? Могли б будь ласка зкинути посилання на ці норми/дозволи? При ЗТ панелі можуть бути на даху не тільки житлового будинку, але і тераси/навісу/де завгодно чи ні? Бачив, що деяким власникам ЗТ не розривають договір при надлишковій генерації, але надлишок рахують за 1грн чи по одній грн/квт (не памятаю точно). На сьогоднішній день є якесь розуміння по надлишковій/понаддоговірній генерації? ДЯКУЮ!
@@GreenPowerTalk Добрий день! Заходимо до connect dtek ком із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ? І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
@@GreenPowerTalk Добрий день! Заходимо до connect dtek кабінет із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ?! І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
@@GreenPowerTalk Заходимо до connect dtek кабінет із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ?! І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
Доброго вечора, хотілося б "інструкцію" покроково, як і куди звертатись, щоб підключити ЗТ. Минулого року звертався у місцевий рес, і мені сказали що підключають лише 30квт 3фази і що лічильники всі які рахують і передають 3-х фазні. І все це коштує підключення близько 100 тисяч. Чи можливо наприклад по однофазній існуючій лінії підключити потужність на 10квт ? Дякую.
у вас все написано на сайті вашого ПУП, покроково. 10 кВт на одну фазу зазвичай не можна. Ви невірно ставите питання, тому отримуєте невірні відповіді, в тому числі і від мене
Дякую за корисну інформацію! Підкажіть, будь ласка, як рахується потужність СЕС промислової, наприклад, 1000 кВт - по панелям чи по інвертору. Я провів ціле дослідження в цьому напрямі і юридично довів, що по інвертору. Але друзі з НКРЕ кажуть, що історично прийнято рахувати потужність по панелям, при цьому у них відсутнє юридичне підгрунтя.
Подяка від монополістів членам поважної НКРЕ КП перевершує Ваші аргументи не те що юридичні але навіть і здорового глузду, бо маю відповідь, що запис у журналі контролера має перевагу навіть перед фотофіксацією прилада обліку, тому гратися з нашою державою не будучи при владі це чисте донкіхотство, щиро бажаю успіхів у нерівній боротьбі.
@@Viktor_Myxa Проект ще треба погоджувати. Там і буде вказано, які шини, трансформатори і головне - який, відповідно потужності , облік. Якщо промислова СЕС з вашим ТП - можно і по силовому трансформатору. Кодекс системи розподілу Розділ ІІ п.2.1.встановлена потужність генеруючої установки - номінальна активна електрична потужність електрогенеруючого обладнання (електрогенератори, фотоелектричні панелі тощо), призначеного для виробництва електричної енергії, яка підтверджена технічною документацією або технічним паспортом електрогенеруючого обладнання. А для "активного споживача" зробили окреме визначення - " по інвертору"...
Ми нічого не втрачаємо без зт, ми втрачаємо без ее! Ми ніколи не задумувались над встановленням автономної генерації (принаймні після закінчення цього соціального експерименту, де кожен мав все отримувати безоплатно, а в результаті отримав лише безоплатну роботу). Ми вирішуємо для себе питання наявності ее, і реалізація надлишкової потужності влітку є лише питанням якоїсь мінімальної ефективності. Інакше кажучи, якщо у нас корова взимку дає 2л молока а нам треба 3, то ми готові зайві 18 л влітку продати, а взимку 1тдокупити. Аинам кажуть - виливайте
Добрый день подписался на ваш канал заинтересовало так как планирую ставить Сес з аккумуляторами потому что к дому 220 не Проведено так как Частный жилой дом находится в новом массиве сельской местности Облэнерго подключать от ближайшей точки не хочет ссылаясь на закон нового массива и обязывают ставить трансформатор за свои деньги на весь массив это очень дорого и одному непотянуть нету возможности россматриваю альтернативное решение поставить собственную сес помогите советом стоит розсматривать такой вариант или нет . Надо ли брать разрешение на сес и необяжут ли меня платить ещё какой налог на сес заранее буду благодарен за полезную информацию
Так, реле напруги має бути навіть і без зеленого тарифу. Але якщо є зелений тариф, то діапазон відключення від зовнішньої мережі в реле напруги виставляється значно вужчий. 207 і 253 вольти.
@@GreenPowerTalk Місцеві особливості 😄 В нормативних документах десь прописано +- 10 відсотків від стандарту. Документом, а не обладнанням, в Україні змінили стандарт з 220 на 230 вольт. Здається у вас була проблема з дуже високою напругою в мережі? В мене зворотня ситуація. Коли сусід починає дома заряджати електромобіль на одній з фаз падає напруга. Бачив і 190. Переважно десь 200 вольт в той час. І сонце світить, а СЕС не працює. І особливості релюшки: вимикається при 207, а вмикається коли напруга стабільно 212 і більше.
Дякую за пораду. А чи можна запускати процес оформлення, якщо в мене вже запущений інвертор із саморобною батареєю, стоїть зубр але панелі на весну планую ставити?
@@OLESSION, тут у кожного ситуація своя. У нас з доками все ок, а от не плануючи ЗТ, але вже захотівши, маємо Китайського інвертора більше підведеної потужності, що навряд у нас колись сертифікувався... Тож без придбання дорожчого нового із сертифікатом - навряд зможемо підключити :/ Окремо: та ж Deye у авторизованих продавців - у півтора рази дорожче ринку. Чи приймуть роздруковану з нету копію сертифікату - ХЗ, а про паспорт інвертора с взагалі лише днями почув
Доброго дня, Вибачте можливо за дилетантське питання: То чи вже можливо для стандартного 1го фазного підключення із Deya 8Квт включити такий Зелений тариф (чи як там він називається ), що б РЕС/РЕМ поміняли на дво-сторонній лічильник, ну й включити опцію продажу надлишків е-енергії в Deya ? Конфіг - приватний будинок та Deya із аккумуляторами та панелями на даху Чи вже наявний НетБіллінг наприклад для того що б купляти е-енергію вночі за рахунок виробленої вдень?
Досі платиш за електроенергію? Узнай ціну на обладнання для сонячної електростанції, і ти одразу зрозумиеш, що попередні платіжи, це були самі квіточки
ЗТ, про який всі волали, що ми бариги і заробляємо, дорівнює тарифу для населення. Панелі за рік в Україні подешевшали в 2 рази, але все ще дорого? Може просто треба порахувати?
Колись, коли совєцькій владі було треба молока для насєлєнія, ніхто ніякі документи не оформляв і ні справкі на карову, ні нормативи на форму бвдона не встановлював. Просто приїжджала машина і приймала молоко у селян. Коли державі тої енегрії буде треба - самі прийдуть і підключать і заплатять. А зараз зт для любителів квестів з головомолкаии. (Комусь воно (автономна ег) вигідно, крім тих, хто без електрики не може обійтись?)
Вітаю, пане Сергію, порадьте будь ласка куди краще писати щодо якості електроенергії бо мешкаю в будинку за містом і напруга буває і 145 v , це все зафіксоване на лічильнику smart maic
@GreenPowerTalk Я вибачаюсь, може вже були відповіді на це питання, але все ж таки запитаю: А якщо в мене СЕС, лічильник із реверсом, але немає Зеленого Тарифу? То чи можу я вдень живити будинок виключно за рахунок СЕС, а надлишки зливати в загальну електромережу "відкручуючи" лічильник (реверс), а після заходу сонця використовувати вироблені кіловати, беручи їх з електромережі? Чи це дозволено? Дякую за відповідь
@@batmansgrandma3378 Не все так просто, сучасні лічильники NIK 2104 і подібні, які НЕ є двонаправленими - реверс рахують як ваше споживання! тобто ви зробите тільки гірше собі бо самі заплатите ще "зверху" за ті кВт які віддали у мережу. Тому краще в мережу зливати як можна менше, щоб потім не дивуватися звідки у вас такі рахунки за електроенергію.
Всё хорошо,а как быть со сценарием ,когда в апреле 2025 электроэнергия станет по 5,а потом по 7,покупка у населения будет так же по 4? Это та держава где в законе прописано "Держава гарантує, що на період з 1 липня 2020 року до 31 грудня 2029 року для суб'єктів господарювання, яким "зелений" тариф встановлений або буде встановлений відповідно до частини третьої цієї статті, "зелений" тариф не буде змінений або відмінений, а понижуючі коефіцієнти не будуть змінені або застосовані у будь-який інший спосіб, що може призвести до втрат та/або збитків, та/або неодержання правомірно очікуваних доходів такими суб'єктами господарювання."
@@GreenPowerTalk тобто можна на вхід через стабілізатор, а на вихід мимо нього? А по поводу стабілізаторів я купував(вони і монтаж робили) український на сайті 220.expert, але вони там ппц подорожчали з часу коли купував я, десь в два рази.
хотів нагадати, що в опалювальний період. з 1 жовтня по 30 квітня, діє опалювальний тариф надається по 2000квт на кожен місяць по ціні 2.64 грн квт. цей варіант вигідніше, щоб заряджати акумулятори чи ні? чи всетаки заряджатись по тому тарифу по якому продалась електроенергія влітку? цікаво послухати думку професіоналів.
Він діє коли встановлено відповідне обладнання та затверджений проект. Там багато нюансів. Так просто той тариф не дають. А проект і відповідність вимогам коштує чималих грошей...
Какая может быть жизнь ,когда нет закона? То есть когда надо обвинить,скажут:"порушував конституційний лад" ,при том что конституции нет,это вообще нормально?
Доброго вечора. У мене така ситуація, є існуюча СЕС під зелений тариф на 12квт. Відповідно підведена потужність до будинку теж 12квт. Я планую збільшити ввідну потужність до будинку на 30квт, при цьому потужність СЕС змінювати не планую. Скажіть, будь ласка, чи потрібно мені буде в такому разі переоформлювати СЕС? Чи я збільшую потужність вводу в будинок і все, СЕС далі працює в тому ж режимі і існуючий договір по зеленому тарифу лишається діючим? Бо представники детек не можуть чітко відповісти на дане питання, таке враження, що вони не розуміють суті питання
А куди подіти "державі" зайву енергію в час максимальної генерації сонячними станціями, причому ці пікові години не співпадають з піковим споживанням енергії?
а ми з якої планети? ми не чули шо зеля же на початку року підключив нас до евро мережі? Тобто не чули шо в розетці стало не 220В а 230В, і не задумались чому? В курсі шо літом ми продавали сонячну Польші? ні не в курсі? А зараз зимою будем у них купляти, бо в нас не вистачає генерації через москальноту. Так і буде. літом кудась продавати будем. Зимою якщо шо зможем купувати. Держава себе не дасть надурити. не будь наівен )
@@kinostory 230В/3ф 0.4кВ - євростандарт прийнятий Україною ще 2014 року! доречи він же прийнятий і в лаптєстані! Стосовно підключення до Європейських мереж, то напруга в "розетці" аж ніяк не залежить від того чи підключена Україна до Європи чи ні!
@@kinostory Стосовно продажу в Європу, то там також бувають години профіциту генерації електроенергії, і її ціна стає від'ємною, тобто генеруючі станції віддають, ще й платять за це!
ну чомусь ви не ставите це питання СЕС під заміщення власного споживання на підприємствах. Які в цьому році бахнули пів ГВт. І не замислюєтесь, звідки в них окупність 2 роки.
А якщо у травні 2025 побутовим споживачам піднімуть тариф наприклад до 6-8грн за кВтгод, мені так і будуть платити близько 0.10€? Та ну нафіг... Краще накуплю акумуляторів і підключу сусідів..)
Живу на верхньому поверсі 5 поверхівки - наді мною горище і дах. Прямо над квартирою дах скатом на ідеальний південь, дах металевий. Чи маю я право встановити собі сонячні панелі для власних потреб в такому разі. Там ніхто не ходить, жодних антен, нічого. Продавати нічого нікому не планую, загальна потужність буде 3 кіловати (8х панелей в 2 ряди по 4 на ряд..) Чи я маю з усіма сусідами чи жеками узгоджувати? В будинку в квартирах знизу 2 пенсіонери, я і всьо решта здають подобово. Шо буде якшо візьму 4 рейки, прикручу і встановлю без питань. Дах лише наді мною, ніхто там не лазить і не має права лазити.
Не підключай зелений тариф! Будь патріотом своєї держави! Не збільшуй її борг! Не доводь її до банкрутства! 😄 Відео не погане. Але розпочинати варто було з стану розрахунків за зеленим тарифом в державі. На Франківщині на даний момент виплачено 20 відсотків за липень і жодної копійки за всі наступні місяці. І по динаміці заборгованість тільки росте. Цікава ситуація в мене. І думаю не в одного мене. В серпні оформив зелений тариф. Ще жодної копійки не отримав. Хоч по листопад місяць віддавав електроенергію в мережу. В грудні і січні споживання буде значно більше за виробіток. І рахунки вже будуть не нульові. Але сумарно менші за наявну заборгованість перед мною. Цікаво: як оплачу рахунки за грудень-січень через п'ять-шість місяців, то до того часу не прийдуть мене відключати від мережі? 😄
До того, що я оформив зелений тариф на станцію 6500 ват для того, щоб літом заробляти гроші на зиму на електроопалення. Порахований прогнозований річний виробіток до 7000 кіловат і є статистика середньорічного споживання у 6500 квг/год. Який то бізнес?
@@GreenPowerTalk а хіба коли винні 100 тисяч то є борг, а коли 5 чи 10 то вже не борг? 😀 Природа цих боргів звичайно ж різна. Другий борг - це борг домашньої сонячної станції, який після виплати повенеться на рахунок боржника, коли виробництво стане меншим за споживання. Другий - це неотриманий дохід чи вже й прибуток офіційно дозволеного незареєстрованого бізнесу, який ніколи не повернеться уже на рахунки боржника.
Боже збав. Я краще сам буду керувати своєю мережею, ані ж це довірити ДТЕКу наприклад через реле. І закони які вони змінюють як захочуть кожен рік. І час який треба витрачати на біганину по кабінетах кожного місяця з бумажками. У вас є час на це? В мене нема. Не в тій державі живемо, якби вони хтіли щоб воно працювало, то не робили б стільки перепон. Для чого це все? Мені щоб почати віддавати в мережу, достатньо поставити одну галочку в інверторі, і все. Пішла віддача, він і рахує, він і слідкує, і в мережу мені данні подає. Для чого мені ще дозволи якісь? Для чого лічильники лишні? Для чого реле якісь ставити? Та для того щоб ніхто не хтів підключати цей українськи ЗТ
Може питання трохи в іншому - хто і чому поставив на пости тих, через що у вас з'явились реле напруги, при нестачі електрики вимикають генерацію, не дають дорогу імпорту і тому подібне.
4:14 Тобто якщо я буду будувати у наступному році СЕС на 30кВт, я можу встановити сонячеі панелі наприклад на 36кВт, а інвертор буде генерувати не більше 30кВт.
@@GreenPowerTalk А можно питання трохи по іншій темі У мене не велика СЕС: Гібридний інвертор 3,5кВт+ чотири сонячних панелі+ аккумулятор lifepo4 100ah 24в. Все працює добре, але хочу купити нові комірки на nkone REPT CB75 314Ah - LiFePO4 - 3.2Вольт Grade A. Яка Ваша думка про ці комірки. Дякую
@@GreenPowerTalk А Eve MB31 Prismatic 314Ah - LiFePO4 - 3.2Вольт класса A- single stud ( але це грейд а- , та зі шпильками м6) просто вони зараз є в наявності та коштують 59,5 евро. Отзові на nkone про них немає. Дуже Вам дякую.
Борги Укрєнерго 50 мілліардів гривень з них перед дСЄС більш ніж 7 мілліардів!, ЗТ цікавий просто у якості двоноправленого лічильника як "великий АКБ" в рамках одного місяця. Розраховувати на виплати за ЗТ це дуже сміливо. Бо там бардак ще той....
Будь ласка, навіть в межах місяця це вже значна економія. Якщо для власного споживання будувалась, а не під бізнес, затримка виплат не настільки критична
@@GreenPowerTalkдоречі, у Дніпрі , ті хто раніше займався пришвидшенням оформлення ЗТ, наразі кажуть «шляпа» та не рекомендують робити, що дивно бо наприклад у людини електроавтівкамі навіть влітку в рамках місяця було би вигідно, вдень нагенерував, вночі залив в аккум автівки….
5квт панелей, 20квт акумулятор, сезонний надлишок в електромобіль, жодного зв'язку з державними програмами, в моєму випадку це основна перевага !!!! 10копійок це смішно, витрати на зелений тариф по коштах і нервах набагато більші ніж втрата надлишку))))
И за свои слова я могу ответить,потому что в конституции записано,что каждый новый закон не может уменьшать права народа, только увеличивать,но это только пустые надписи,которые не соответствуют реальности.
А у 2030 році коли відмінять ЗТ то куди краще заключити договір на Net billing чи "Активний споживач" ? Чи по їм не платять за віддані в мережу кВт кошти?
@@GreenPowerTalk Добрий день! Якщо правильно Вас зрозумів, то маючи договір із ДТЕК на потужність приєднання 11квт я (нічого не порушуючи) можу використовувати: 1) інвертор до 11квт включно? 2) АКБ до 11квт включно ? 3) Панелей СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО? Могли б будь ласка зкинути посилання на ці норми/дозволи? При ЗТ панелі можуть бути на даху не тільки житлового будинку, але і тераси/навісу/де завгодно чи ні? Бачив, що деяким власникам ЗТ не розривають договір при надлишковій генерації, але надлишок рахують за 1грн чи по одній грн/квт (не памятаю точно). На сьогоднішній день є якесь розуміння по надлишковій/понаддоговірній генерації? ДЯКУЮ!
@@GreenPowerTalk хто каже викидати літом кондіционер бойлер , в зимку тепловий насос та тойже кондичионер до -5 робе . Нічого не пропаде як що і пропадае то мені пофіг сушарню мяса дуже хочу купити для себе ні якого бізнеса )
Я був би не проти віддавати в мережу зайву електрику і по 2 грн/кВт, якби для для цього не я просив дозволу в обленерго, а вони в мене попросили і зробили всі процедури підключення ЗТ безкоштовно і без дурнуватих приколів типу реле напруги і обмеження потужності споживання вже в самому лічильнику. А так я маю СЕС для власного споживання, можу взяти при потребі з мережі хоч 10 кВт при зареєстрованій потужності 5 кВт. Бо мене курвить сама ідея збільшення підведеної потужності за великі гроші саме в той час, коли цієї потужності в мережі нема і держава нібито стимулює альтернативну енергетику.
В видео не указаны потери на преобразование ЭЭ, сопротивление проводов и тд и тп включая амортизацию оборудования. А если поломка оборудования - то выгода мгновенно испаряется. + евро и гривна достаточно волатильные валюты, можно залететь на курсовой разнице так, что проще было бы просто ничего не делать или НЕ подключать ЗТ. Но тема класная, если все делать самостоятельно. Иначе - это прикольная дорогая игрушка для мужиков.
@@GreenPowerTalk я знаю, просто перважна більшість контенту стосується , приватного сектору, зеленого тарифу, квартирних варіантів, а от професійного відеоконтенту для дачників досить мало, в тбудьякому випадку вам дякую за ваші відео і вашу роботу
Мутна схема, як по мені. Ще одне здорожчання електроенергії і домашня СЕС відбивається за декілька років без зеленого тарифу. З державою не можна гратися в безкоштовний акумулятор, тому що сьогодні так, а вже завтра новий закон і всі оці байки про доцільність зеленого тарифу будуть гарними казками. А якщо є електрокар, то надлишки енергії завжди буде куди діти
@@GreenPowerTalk Для непобутових споживачів, підприємств, у яких ринкова вартість електрики набагато більше ніж 4.32 грн за кВтгод. Яке у них ціноутворення по зеленому тарифу...?
добрий день,маю встановлену гібридну СЕС на 5квт,хочу добудувати ще на 7квт(маю зайві панелі) разом 12квт і перевести це все на зелений тариф,потужність підведена 3фази по 7квт,територіально львівська обл,може знаєте хто проконсультує і допоможе з оформленням документів
Робив все сам, ніякої складності не виникало. Три походи в електропостачальну компанію. 1. Докуповуєте необхідну потужність ( вашому випадку 5квт) і зразу ж пишете заяву на зміну лічильника (лічильник купуєте самі). Десь 18 тисяч гривень за додаткові кіловати + 2 тисячі за заміну лічильника + вартість лічильника з модемом від 11 тисяч. По часу : максимум 45 днів на підвищення потужності + здається 10 днів на заміну лічильника. 2. В період виконання робіт по пункту 1 монтуєте станцію. Також встановлюєте реле напруги так, щоб потім його можна було опломбувати. По завершенні йдете пишете заяву на підключення зеленого тарифу. Оплачуєте ще десь півтори тисячі гривень. 3. Очікуєте приходу спеціаліста для прийому станції в експлуатацію. Після підписання акту йдете за договором про зелений тариф і очікуєте не менше чотирьох місяців поки перші кошти за відпущену електрику поступлять на ваш рахунок.
@@romanrura5382 Трохи неправильне формулювання: 3 фази по 7 кіловат. На фазу ви можете споживати більше 7 кіловат, але не більше 21кВт сумарно. Якщо є 21 кВт, то збільшувати потужність в п.1 звичайно ж не потрібно. Тільки лічильник на двонаправлений змінити.
Та це лохотрон 1. реленапруги вирубає все, і я повинен писати скарги,. мій досвід 3 років показує що ДТЕКу у м. Дніпро насрати, бо треба міняти трасформатор а у нас війна! 2. Є затримка з виплатами. так якщо вони затримають на півроку то по ітогу я буду платити зі свого корману. а потім коли інфляція сожре оті 10 копійок мені заплатять :(
Идем подключать (5 месяц хожу, мозг вывернули на изнанку) или покупаем электромобиль(и) увеличив емкость аккумуляторов для хранения до 20-30 кВт, благо аккумуляторы дешевеют.
@@GreenPowerTalk Азартные игры с "государством" (скорее теми кто олицетворяет его институты) еще то шоу. Я почти плюнул и купил "электричку", теперь знаю что к апрелю"нужны аккумуляторы на 20-25 кВт и пока не отменили ночной тариф буду этим пользоваться в осенне-зимний период. За последний месяц экономия на топливе для авто 10000 грн, экономия при ночном тарифе на электричестве 500-600 грн в месяц.
для мене зрозуміло одне що ці ігрища з зеленим тарифом приведуть до кидалова з боку держави і для мене ця тенденція прослідковується чітко тому люди думайте як загравати з державою
Замість Зеленого Тарифу буду надлишки електрики направляти на постійний та великий полив газону та дерев. Кількість дощів з кожним роком стає менше, зелень погано росте та сохне через жару та суху землю. З енергетичною мафією України не хочу співпрацювати по З.Т. Можливо, у майбутньму, якщо умови і ціни на підключення зміняться у бік спрощення та зниження, я поміняю своє рішення. Також планую продавати надлишки сусідам, якщо відключення електрики продовжаться через обстріли. Вже є запроси на таку співпрацю, бо маю панелей загальною потужністю 22 кВт. Сусіди собі понаробили дахів складної форми, з великою к-ть мансардних вікон та з такими велики кутами, що панелі майже неможливо на них встановити у к-ті хоча б 4-6 шт на 1 скат.
Враховуючи продуктивність насосної системи 2.5м2 на 1кВт год, то поливати треба дуууже багато, це при умові, що є свердловина, бо колодязь швидко зневоднюється... Не слід забувати, що глибинний насос має свій ресурс та коштує не дешево. Краще сусідам продавати дешевше...
Про лимит потребления ээ Это как это я должен потреблять минимум 100 кВт,иначе будут понижающие санкции,это та держава за которую население жизни отдает? Это та держава ,которой можно верить? Да тут нет добра и не будет,никогда!
Калькулятор дійсно корисний! Я ним вже трішки користуюсь. З мінусів - що за раз можна задати лише один напрям / кут поля, або перераховувати для кожного. Також рахується виробіток або лише "он-грід" без акумуляторів, або лише "оф-грід" - з акумами і без продажу до мережі. Тож доводиться вираховувати щось "середнє на пальцях" або користуватись для порівняння аналогами. Дякую, що тримаєте зацікавлених в курсі!
да да да соняшна станція на 10 кіловат буде під мільйонячик стоїти і щоб її відбити років 10 треба без поломок відпрацйовувати це в разі якщо наші народні депутати необложать тебе податком як бізнесмена і будеш ти їішачити на цю станцію све своє життя . Я кщо ти хочеш заробити поставиш собі акомулятори щоб невідавати гроші за світло акомулятори невечні і через років 10 викінеш і знов витрати поколу соняшні панелі теж мають свій ресурс роботи некажуч про китайський інвектор який може вилитіти через рік два
@GreenPowerTalk добре рахуєм інвектор 100 тисяч акомуляторні батереї 40 тисяч одна на 10 їх треба не менше 6 -8 штук кабелі роз'єми профілі на установку панелей кабелі на акомулятори щиток ампешкт установка не безкоштовна мати будинок щоб отоплювався і без конденсату
@GreenPowerTalk порахуйте інвектор 100тисяч панелі дешеві 3 з копійками провод на соняшні панелі з'єднання на панелі акомулятори 40 тисяч одна на 10 кіловат треба 6-8 штук не менше кабеля на акомулятори щиток автомати кімнату щоб отоплювалась і без конденсату
Щось з цифрами якась магія!!! 😂 13.2€ за 1кВт/год - 23% податок = виходить 10,164€ Множимо на курс 44 грн./€ 10,164×44=447грн./кВт/год. І де тут получилось 4,32 грн, як для населення??? Ви промахнулись в 100 разів. Сподіваюсь ненавмисно.
Зачем держать зрителей за дураков? Кто играет с шулерами/государством по их правилам? Кто связывается с банкротами? Кто берет на себя обязательства по договору не в свою пользу? Зачем недоговаривать о сумме расходов пои подключении? Зачем молчать о невыплатах за продажу энергии?
@@GreenPowerTalk Не только "чую", а ещё и понимаю как это всё может/будет выглядеть: для начала я "куплю" непонятно как работающий "дэржавный аккумулятор" за 800 долларов. Потом дэржава будет мне непонятно с какими потугами мне отдавать положенные деньги. При этом правила будут меняться по ходу игры. И самое главное - неизвестно как ситуация будет обстоять через каких нибудь несколько месяцев.... И такое отношение к людям при том, что в стране жесткий дефицит электроэнергии... Да людям с СЭС должны сейчас максимально упрощать и облегчать присоединение к сетям.... Поэтому 800 долларов лучше потратить на собственный аккумулятор, а не "дэржавный"
@@GreenPowerTalk ну я же нормально обратился. Зачем хамить? Нечего ответить по сути? Летом государство заберет у вас элэнергию, зимой будете сосать лапу. Ваша схема не работает
Для азартних ігор з державою ще не маю довідку і окрему палату, тому збудував локальну мережу і керую споживанням в автоматичному режимі, а панелі не генерують, бо з них беруть, а хто не знає як, той і використовує мережу у якості балансуючого навантаження. А у Вашому розрахунку відсутня стаття 2000$ за підключення .Також ціна на прилади по вимірюванню якості електроенергії затверджених у переліку зашкалює, тому оператори завжди праві, особливо коли НКРЕ КП Вам напише , що фіксація показників лічильника у журналі вірніше ніж фотофіксація, копію такої відповіді маю під рамочкою для історії.
+
І скільки років ви вже в автономії?
Та я о том же. Я устновил гибридную СЭС на 6 кВт с акумулятором на 6 кВт, увеличил входную мощность (все работы выполняли сами электросети) и купил счетчик и отдал его на парометризацию и получил тех условия, в которых нехватает данных для нормального проекта для подключения генерации к сети (которые потом "нежно" попросили при утверждении проекта), сделал проект, теперь в проекте начали вычитывать ошибки орфографии и руссицизмы, и все это тянется с 24 апреля 2024. Теперь я почти созрел послать их и пользоваться само генерацией и общей сетью только в осенне зимний период по ночному тарифу. Смешнее всего то, что когда с мая по июль были отключения и те кто "гадил мне за шиворот" сидели дома без света и матерились, я радовался тому, что в апреле решил проблему для своего домохозяйства, а они лишили в себя, в моем лице и лицах подобных мне, возможности получить хоть какую то часть недостающего им ресурса. И поверьте не "ЗЕ" и его дефективные не невидимка Шмыгаль, не Байден и не Путлер в этом не виноваты, виноват клерк которому хочется показать свою необходимость.
В Украине не работает конституция,от слова совсем поэтому державой назвать нельзя,кучка рекетииров и головорезов у власти,а все основы конституционные обоссаны.
Вы не дали ему заработать, все по классике анекдота «это ж он сука за мои бабки на курорте отдыхает…»
Щось мені здається, що тема популярізації зеленого тарифу себе вичерпала. Актуальними в приватних будинках будуть панелі, гібридні інвертори та акумулятори на 1-2 доби споживання. Електрокари теж відіграють свою роль, бажаючих зарядитися від сонця побільшає.
зелений тариф, це безкоштовний акб. в погону погоду споживаєм, в хорошу погоду віддаєм.
@@Timedemo3d *Безкоштовний АКБ* - це коли підключення та все обладнання для зел. тарифу коштує "0 грн".
За 50-80 000 грн (загальна сумма пвдключення З.Т.) можна купити АКБ на 16 кВт (16 комірок х 314А х 50В) і внього скидувати надлишки.
@@MS-cr4hi коли поставете такий акб, то зрозумієте, що сонячна станція 4квт, заб"є його до 13-14 години. а потім не буде куди закидувать. це я кажу як власник влітку станціі 4квт, та 15квт ліферу, потім збільшив до 8квт та 29квт ліферу. надлишків дуже багато. влітку 3 пасмурних дні підряд на місяць, а сонце лупе все літо.
@@Timedemo3d Надлишком поливайте частіше і більше на ділянці дерева та рослини. Свердловинний насос на глибині 60м споживає десь 1,8 - 2,2 кВт годину.
Дощів с кожним роком стає все менше і менше, а к-ть посушливих днів зростає!
@@Timedemo3d а взимку скільки видає? За ~4 місяці зими нарахував аж 15 сонячних днів
Доброго дня.
Гарна тема. Актуальна
Відео про калькулятор буде актуально.
Посилання на калькулятор теж знадобиться
Дякую!
Дякую за відео
Дякую!
Дякую!
Дякую!
Підкажіть, чи потрібно для підключення ЗТ якісь документи на інвертор та панелі?
Сергію, дякую за відео - у вас цікаві теми.
Одне прохання - перестаньте казати що зелений тариф сплачує держава. Держава це держбюджет. А тут фінансування одних іде за рахунок інших споживачів через тариф ОСП. І в результаті все одно платить кожен власник, через оплату продуктів і послуг бізнесу.
100%
Дякую за зауваження. Ну от держава забрала в нас 18%. А де вони? Роздали іншим людям? Гадаю, можна ще обговорити, за рахунок чого (кого) СЕС під власне споживання на підприємствах мають окупність 2 роки, як і багато інших деталей, якщо зануритись в глибину.
@@GreenPowerTalk ваші 18%, як і мої 50% податків з фонду оплати праці підприємства - пішли на армію, бо ми не можемо фінансувати ЗСУ донорськими грошима.
Доброго дня. Пане Сергію, чи не могли б Ви розяснити нову схему оплати зеленого тарифу, а саме 20% в місяць. Коли будуть повертати решту? Чи можливо це тільки в нас в черкаській облаті так. Дякую
це у всіх так. не має грошей. чому так - скоро буде
Чи є можливість підключити зелений тариф для садового будинку з сес на даху? Або які є інші варіанти генерації наднишків в мережу?
ні. лише самовиробництво, а воно того не вартує
*я також хочу запокоъти всіх: за 7, 8, и 9 месяц 2024 выплатили по 20% (Чернигов).*
*когда остальное - неизвестно....*
*Да здравствует ЗТ-2025!!!!*
На Прикарпатті тільки 20 відсотків за 7 місяць.
Я розповідаю це тим, хто побудував СЕС під власне споживання.
Сергій, дякую за популяризацію теми! Домашня сонячна енергетика пішла здоровим шляхом в бік 5 - 20 кВт станцій від гірлянд по 40+. Що по відпуску в мережу з акумуляторів в години пікового попиту? Чи готується щось на законодавчому рівні? Дякую!
Підтримую питання!
Як на мене - найкращий варіант для всіх. Головне - дозволити можливість і зторгуватись по ціні
неа. НКРЕКП по барабану. З акумулятора дорожче 2,5 не продасте.
@@GreenPowerTalk, якщо є що почитати на цю тему у вільному доступі - тицніть пальцем, будь ласка. Наперед вдячний!
ua-cam.com/video/SqMuRt0RO5w/v-deo.htmlsi=qIOTPVnxjGCuYwV6
@@GreenPowerTalk, дякую, переглянув ще раз.
... 2 грн на руки за бажання зменшити дисбаланс у системі в пікові години - не надто щедра пропозиція :/
Ініцювання більш справедливих розцінок - марна витрата зусиль?
Це той випадок,коли в коментарях можна більше знайти важливої інформації,як в самому відео ролику .
Зрозуміло, що на сам-перед це вигідно тим ,хто продає це китайське дороге лахміття.
МММ,біткоїн,альтернативна енергетика,- це все фінансові піраміди .
Виграє той,-хто перший вкладається.
Тисячі людей встановили сес, і не продають надлишки. Це звернення для них. Тому бажано все ж не лише коментарі читати, а і власну голову мати
У Вас вкрай неприємна манера ,коли вагомі аргументи відсутні,безпідставно переходити на особистості.
Мені вистачить і "голови" і розуму на цей рівень не опускатися.
А ще ,завдяки тій самій "голові" збудував конкурентний бізнес, також вклався в 200 кВт .альтернативної енергетики.
Піддався стадному інстинкту.
ну тобто ви навели аргументоване заперечення, а отримали перехід? Чи може як спитали так і отримали? 80% тих, хто побудував на підприємствах альтернативу - задоволені. Якщо вам напарили, і ви не розуміли що купуєте, то проблема сема у вас, а не альтернативній енергетиці.
Держава - то добрий акумулятор, але краще триматися від нього подальше.
Цікавлять водневі технології для резервування енергії на зиму.
Надлишком електроенергії можна розкладати воду на кисень і водень, водень закачувати у підземне сховища, а зимою ним опалювати чи генерувати електроенергію при потребі.
без питань. Який ККД циклу і вартість обладнання?
А ти знайомий з воднем взагалі? Всі складності знаєшь? Зберігати водень без втрат майже нереально
@@GreenPowerTalk думаю, ККД більше 70%. А вартість обладнання якраз цікавить, якщо воно матиме масовий характер - то буде дешевим, любительські електролізери в Китаї продаються, в них нічого дорогого нема. Питання - резервуар і якісний компресор.
@@BendermoneyCorp знаю, що складно, але нема неможливого. Кінескопи старих телевізорів зберігають вакуум десятиліттями. Водневі технології впроваджуються в деяких країнах, значить є інженерні рішення.
план такой: водень в дирижабль, на дирижаблі в омерику.
Поки що обходимось без від дачи в мережу. Маємо тариф на електроопалення і акум на 14 квт. Вночі заряджаю до 50-60% вдень якщо сонце є підзаряжаємо, якщо ні то на нічній енергії сидим.
так. це також варіант. Але буде весна. вже скоро.
А я вот шукаю можливість продавати в мережу не по ЗТ, а по реальній маркетній ціні...результати нульові. Хоча я не знаю...чи можна буде при цьому залишити тариф для електро-опалення.
@ теж би був не проти. В нас є два лічильники. По одному можна було б віддавати. Ще також маємо електромобіль і думаю електрику буде куди діти.
@@MasterBot98Послуга називається "Net Billing" або ж "Активний споживач". В Україні працює з травня чи то 23 чи то поточного року. Суть в тому що надлишки скидаєте в мережу як по ЗТ але гроші вам за згенеровані кВт/год НЕ виплачуються, а використовуються 1 до 1 для покриття витрат на споживання електроенергії вночі чи в дні з поганою погодою коли генерація слабка.
Важливе уточнення! Це я описав як воно має бути в ідеальному випадку. А в реальності ваш обленерго може погодитися викуповувати ваші кВт по дуже неадекватно низькій ціні, навіть нижче ЗТ! ТОМУ ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно уточнити ці дані у вашому місцевому обленерго. Бо задумка чудова і давно працює у Європі а реалізація її в нас в Україні "як завжди" через одне місце. + Ця послуга недоцільна власникам СЕС які мають поля панелей більше 10 кВт. Тому що вони ніколи ці кВт/год не використають, а наскільки мені відомо (можливо помиляюсь) то ці накопичені кВт в кінці року згорають без компенсації.
Добрий день. Я в процесі одержання кредиту на СЕС, питання, а для чого для зеленого тарифу реле напруги?
бо так в законі написано
Доброго дня
Чи можна провернути наприклад такий варіант
Зараз маю гроші на 15кв СЕС
Чи можна її оформити як 30кв. А в майбутньому поступово збільшувати кількість панелей
так, оформлюється по інвертору. Але наскільки складно буде потім процес узаконення збільшення панелей - питання інше. Законом крутять постійно
Доброго дня. Маю два питання. Чи можна підключити ЗТ, якщо немає документів на інвертор (інвертор б/в, або куплений на умовному аліекспресі)? Чи можна підключити ЗТ на потужність меншу ніж інвертор( наприклад інвертор 10квт, 5 в мережу а 5 на власне споживання)?
1) можна 2) не можна
Доброго дня! скільки потрібно відступити від паркану суміжного з сосідом?
пряму норму знайти дуже важко. Але бажано із сусідом не свартитись.
@GreenPowerTalk дякую
Підскажіть, хто робить проект для встановлення сонячних панелей на даху багатоповерхівки?
Гадаю ввести запит в гугл, і він вам підкаже. Є багато фірм, але ручатись за когось я не хочу
ЗТ зменшили для нових споживачів, чи для діючих теж?
для нових
@@GreenPowerTalkтобто ті станції, що введені в експлуатацію 5-10 років тому заробляють більше, а ті що в цьому році і наступних - будуть заробляти меньше?
@@bobnle2844 Варто пам'ятати ціну кіловату встановленої потужності СЕС тоді і зараз. За останній рік ціна за ватт потужності сонячної панелі знизилась в Україні майже вдвічі.
так. обладнання раніше коштувало зовсім інші гроші.
@@GreenPowerTalk тобто, сенс зт в відшкодуванні зносу обладнання, а не в виробництві енергії?
Вітаю. З NKON на митницю прийшло одночасно два пакунки. Замовляв з інтервалом 38 днів щоб потрапити під нульове розмитнення. Від Нова пошта Глобал надійшло повідомлення, що для розмитнення треба надіслати скани паспорту, ідент. коду і документ про вартість покупки. Чи можна їм це надсилати (особливо паспорт і код) і чи не загрожує це сплатою мита, бо два пакунки з комірками прийшли разом (хоч і замовляли з інтервалом більше місяця)? Завчасно дякую за відповідь.
головне що саме замовляли. Зайдіть під відео з акумуляторами і почитайте коментарі, ви далеко не перший.
1. Взаємозалік працює тільки в межах місяця? Тобто якщо я влітку нагенерив кіловат, то взимку я їх не зможу використати? Тільки очікувати на виплату по зт і платити з них різницю?
2. Якщо вартісь ее з наступного року буде 6+ грн, то встановлення 30кВт сес для дому взагалі не рентабельно
1) так, тільки очікувати 2) побачимо, який буде курс
Добрий день! Якщо правильно Вас зрозумів, то маючи договір із ДТЕК на потужність приєднання 11квт я (нічого не порушуючи) можу використовувати: 1) інвертор до 11квт включно? 2) АКБ до 11квт включно ? 3) Панелей СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО? Могли б будь ласка зкинути посилання на ці норми/дозволи? При ЗТ панелі можуть бути на даху не тільки житлового будинку, але і тераси/навісу/де завгодно чи ні? Бачив, що деяким власникам ЗТ не розривають договір при надлишковій генерації, але надлишок рахують за 1грн чи по одній грн/квт (не памятаю точно). На сьогоднішній день є якесь розуміння по надлишковій/понаддоговірній генерації? ДЯКУЮ!
1) так 2)хоч 100 3) хоч 100. Ні не можу. Панелі можуть бути де завгодно
@@GreenPowerTalk Добрий день! Заходимо до connect dtek ком із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ? І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
@@GreenPowerTalk Добрий день! Заходимо до connect dtek кабінет із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ?! І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
@@GreenPowerTalk Намагаюсь опублікувати інші питання, але нічого не виходить :(
@@GreenPowerTalk Заходимо до connect dtek кабінет із метою Встановлення установки зберігання електроенергії у власних мережах (тобто АКБ?! І намагаюсь прописати АКБ більше 11квт, при ІСНУЮЧІЙ договірній потужності 11квт і ОТРИМУЄМО ЗАБОРОНУ У ДТЕК-КАБІНЕТІ ІЗ СЛОВАМИ, ЦИТУЮ) : Установка зберігання енергії - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Максимальна потужність відбору установки, кВт - "Потужність не повинна бути більше ніж по договору", Максимальна потужність відпуску установки, кВт - ""Потужність не повинна бути більше ніж по договору" ! Отакі ДТЕК-реалії у їхньому ж кабінеті для Києва! Де знайти підтвердження того, що при ЗТ загальна потужність встановлених панелей МАЄ право перевищувати договірну потужність приєднання? І Як можна переконати ДТЕК стосовно АКБ (отримати дозвіл на більше ніж 11квт АКБ)? Дуже Дякую і сподіваюсь на оперативну відповідь тому що цього тижня подаюсь на ЗТ!
Доброго вечора, хотілося б "інструкцію" покроково, як і куди звертатись, щоб підключити ЗТ. Минулого року звертався у місцевий рес, і мені сказали що підключають лише 30квт 3фази і що лічильники всі які рахують і передають 3-х фазні. І все це коштує підключення близько 100 тисяч. Чи можливо наприклад по однофазній існуючій лінії підключити потужність на 10квт ? Дякую.
у вас все написано на сайті вашого ПУП, покроково. 10 кВт на одну фазу зазвичай не можна. Ви невірно ставите питання, тому отримуєте невірні відповіді, в тому числі і від мене
Питання:якщо діє зелений тариф,то чи залишиться льгота на електричне опалення?Дякую!
так
Чи варто гратися та підключати ЗТ, якщо у 2030 його не буде? (відео про калькулятор +)
все одно, віддавати в мережу будете як активний споживач. Рентабельність впаде
Дякую за корисну інформацію!
Підкажіть, будь ласка, як рахується потужність СЕС промислової, наприклад, 1000 кВт - по панелям чи по інвертору. Я провів ціле дослідження в цьому напрямі і юридично довів, що по інвертору. Але друзі з НКРЕ кажуть, що історично прийнято рахувати потужність по панелям, при цьому у них відсутнє юридичне підгрунтя.
Подяка від монополістів членам поважної НКРЕ КП перевершує Ваші аргументи не те що юридичні але навіть і здорового глузду, бо маю відповідь, що запис у журналі контролера має перевагу навіть перед фотофіксацією прилада обліку, тому гратися з нашою державою не будучи при владі це чисте донкіхотство, щиро бажаю успіхів у нерівній боротьбі.
Проектною документацією.
@@slavabag1557 Ну-ну. Я у проекті можу вказати і дерев'яні шини, але ж ніхто не повірить, що вони будуть працювати як потрібно 😁 навряд.
На жаль, НКРЕ,нам не друзі. І половина їх кроків, на мою думку, спрямована в невідомо якому напрямку. Якщо юридично довели - то в суд.
@@Viktor_Myxa Проект ще треба погоджувати. Там і буде вказано, які шини, трансформатори і головне - який, відповідно потужності , облік. Якщо промислова СЕС з вашим ТП - можно і по силовому трансформатору. Кодекс системи розподілу Розділ ІІ п.2.1.встановлена потужність генеруючої установки - номінальна активна електрична потужність електрогенеруючого обладнання (електрогенератори, фотоелектричні панелі тощо), призначеного для виробництва електричної енергії, яка підтверджена технічною документацією або технічним паспортом електрогенеруючого обладнання. А для "активного споживача" зробили окреме визначення - " по інвертору"...
А ще до вартості СЕС додайте вартість дозвільних документів. А ще СЕС не заробляє під час відключень.
документи можна робити самому. Можна і через бігунків, які розповідають про те, що це не реально
@GreenPowerTalk мав на увазі вартість документів.
Ми нічого не втрачаємо без зт, ми втрачаємо без ее!
Ми ніколи не задумувались над встановленням автономної генерації (принаймні після закінчення цього соціального експерименту, де кожен мав все отримувати безоплатно, а в результаті отримав лише безоплатну роботу). Ми вирішуємо для себе питання наявності ее, і реалізація надлишкової потужності влітку є лише питанням якоїсь мінімальної ефективності.
Інакше кажучи, якщо у нас корова взимку дає 2л молока а нам треба 3, то ми готові зайві 18 л влітку продати, а взимку 1тдокупити. Аинам кажуть - виливайте
Добрый день подписался на ваш канал заинтересовало так как планирую ставить Сес з аккумуляторами потому что к дому 220 не Проведено так как Частный жилой дом находится в новом массиве сельской местности Облэнерго подключать от ближайшей точки не хочет ссылаясь на закон нового массива и обязывают ставить трансформатор за свои деньги на весь массив это очень дорого и одному непотянуть нету возможности россматриваю альтернативное решение поставить собственную сес помогите советом стоит розсматривать такой вариант или нет . Надо ли брать разрешение на сес и необяжут ли меня платить ещё какой налог на сес заранее буду благодарен за полезную информацию
Податків на СЕС не має. СЕС не забезпечить вам автономність 24*7*365. Потрібен буде генератор
Дякую
Так реле напруги це мастхев як з ЗТ чи без.
А якщо інверторів не 1?
Так, реле напруги має бути навіть і без зеленого тарифу. Але якщо є зелений тариф, то діапазон відключення від зовнішньої мережі в реле напруги виставляється значно вужчий. 207 і 253 вольти.
242 по закону. Деякі області лише 253 ставлять. Решта - саме так
@@GreenPowerTalk Місцеві особливості 😄
В нормативних документах десь прописано +- 10 відсотків від стандарту. Документом, а не обладнанням, в Україні змінили стандарт з 220 на 230 вольт.
Здається у вас була проблема з дуже високою напругою в мережі?
В мене зворотня ситуація. Коли сусід починає дома заряджати електромобіль на одній з фаз падає напруга. Бачив і 190. Переважно десь 200 вольт в той час. І сонце світить, а СЕС не працює. І особливості релюшки: вимикається при 207, а вмикається коли напруга стабільно 212 і більше.
Дякую за пораду. А чи можна запускати процес оформлення, якщо в мене вже запущений інвертор із саморобною батареєю, стоїть зубр але панелі на весну планую ставити?
панель хоч одну треба поставити. Без панелей - не можна
Не забувайте, що обладнання має бути сертифікованим...
От це питання теж турбує, бо виллється у додаткові витрати..
@@in_sane_v головне це документи право власності, у багатьох їх нема, у 19 році було проще.
@@OLESSION, тут у кожного ситуація своя. У нас з доками все ок, а от не плануючи ЗТ, але вже захотівши, маємо Китайського інвертора більше підведеної потужності, що навряд у нас колись сертифікувався...
Тож без придбання дорожчого нового із сертифікатом - навряд зможемо підключити :/
Окремо: та ж Deye у авторизованих продавців - у півтора рази дорожче ринку. Чи приймуть роздруковану з нету копію сертифікату - ХЗ, а про паспорт інвертора с взагалі лише днями почув
Підкажіть будь ласка, а можливо підключення не одного, а декілька спарених інверторів при отриманні дозволу. Наприклад три інвертори по 10 кВт.
так, законодавством не заборонено мати декілька інверторів. Технічна сторона питання - то інша історія.
Доброго дня, Вибачте можливо за дилетантське питання:
То чи вже можливо для стандартного 1го фазного підключення із Deya 8Квт включити такий Зелений тариф (чи як там він називається ), що б РЕС/РЕМ поміняли на дво-сторонній лічильник, ну й включити опцію продажу надлишків е-енергії в Deya ?
Конфіг - приватний будинок та Deya із аккумуляторами та панелями на даху
Чи вже наявний НетБіллінг наприклад для того що б купляти е-енергію вночі за рахунок виробленої вдень?
можливо. підведена потужність має бути 8. НетБіллінг теж працює
Вітаю ! Підкажіть deya 8квт що треба щоб підключить на одну фазу під зелений тариф?
Підвести потужність у 8 кВт на одну вазу. Бути власником будинку і землі
Досі платиш за електроенергію? Узнай ціну на обладнання для сонячної електростанції, і ти одразу зрозумиеш, що попередні платіжи, це були самі квіточки
о. і що по чому, розкажіть?
@GreenPowerTalk дивне питання. Заходимо на сайт любої компанії, продавця обладнання, та дивимось "що по чому?" Мені що, тут прайси викласти?
ЗТ, про який всі волали, що ми бариги і заробляємо, дорівнює тарифу для населення. Панелі за рік в Україні подешевшали в 2 рази, але все ще дорого? Може просто треба порахувати?
Колись, коли совєцькій владі було треба молока для насєлєнія, ніхто ніякі документи не оформляв і ні справкі на карову, ні нормативи на форму бвдона не встановлював. Просто приїжджала машина і приймала молоко у селян.
Коли державі тої енегрії буде треба - самі прийдуть і підключать і заплатять. А зараз зт для любителів квестів з головомолкаии. (Комусь воно (автономна ег) вигідно, крім тих, хто без електрики не може обійтись?)
так, зараз навіть в тих, хто приєднаний, не можуть генерацію забирати
Де виплати?
Коли будуть знову?
В загалі ждати?
дивіться останнє відео
Вітаю, пане Сергію, порадьте будь ласка куди краще писати щодо якості електроенергії бо мешкаю в будинку за містом і напруга буває і 145 v , це все зафіксоване на лічильнику smart maic
www.nerc.gov.ua/elektronne-zvernennya-elektroenergetika
@GreenPowerTalk Я вибачаюсь, може вже були відповіді на це питання, але все ж таки запитаю:
А якщо в мене СЕС, лічильник із реверсом, але немає Зеленого Тарифу? То чи можу я вдень живити будинок виключно за рахунок СЕС, а надлишки зливати в загальну електромережу "відкручуючи" лічильник (реверс), а після заходу сонця використовувати вироблені кіловати, беручи їх з електромережі? Чи це дозволено?
Дякую за відповідь
Поки у вас не має договору, все що ви генеруєте обратно у мережу, це все ніяк не оплачується і ніяк потом не заліковується.
@@vetal_lativik Дякую за відповідь
@@batmansgrandma3378 Не все так просто, сучасні лічильники NIK 2104 і подібні, які НЕ є двонаправленими - реверс рахують як ваше споживання! тобто ви зробите тільки гірше собі бо самі заплатите ще "зверху" за ті кВт які віддали у мережу. Тому краще в мережу зливати як можна менше, щоб потім не дивуватися звідки у вас такі рахунки за електроенергію.
Доброго дня, де можна провади електронергію якщо збудувати СЕС 100 кВ?
любому постачальнику е/е та вашому ПУП
В Придністров’я 😅
Всё хорошо,а как быть со сценарием ,когда в апреле 2025 электроэнергия станет по 5,а потом по 7,покупка у населения будет так же по 4?
Это та держава где в законе прописано
"Держава гарантує, що на період з 1 липня 2020 року до 31 грудня 2029 року для суб'єктів господарювання, яким "зелений" тариф встановлений або буде встановлений відповідно до частини третьої цієї статті, "зелений" тариф не буде змінений або відмінений, а понижуючі коефіцієнти не будуть змінені або застосовані у будь-який інший спосіб, що може призвести до втрат та/або збитків, та/або неодержання правомірно очікуваних доходів такими суб'єктами господарювання."
Який стабілізатор більш менш хороший 9-10 кВатт з підтримкою транзиту електрики в мережу (зелений тариф)?
не підкажу. гадаю дешевше виділену лінію до тп прокласти
@@GreenPowerTalk тобто можна на вхід через стабілізатор, а на вихід мимо нього?
А по поводу стабілізаторів я купував(вони і монтаж робили) український на сайті 220.expert, але вони там ппц подорожчали з часу коли купував я, десь в два рази.
ні. не можна.
хотів нагадати, що в опалювальний період. з 1 жовтня по 30 квітня, діє опалювальний тариф надається по 2000квт на кожен місяць по ціні 2.64 грн квт. цей варіант вигідніше, щоб заряджати акумулятори чи ні? чи всетаки заряджатись по тому тарифу по якому продалась електроенергія влітку? цікаво послухати думку професіоналів.
Він діє коли встановлено відповідне обладнання та затверджений проект. Там багато нюансів. Так просто той тариф не дають. А проект і відповідність вимогам коштує чималих грошей...
мова про продаж. Чим дешевше - тим відповідно вигідніше купувати
Какая может быть жизнь ,когда нет закона?
То есть когда надо обвинить,скажут:"порушував конституційний лад" ,при том что конституции нет,это вообще нормально?
Доброго вечора. У мене така ситуація, є існуюча СЕС під зелений тариф на 12квт. Відповідно підведена потужність до будинку теж 12квт. Я планую збільшити ввідну потужність до будинку на 30квт, при цьому потужність СЕС змінювати не планую. Скажіть, будь ласка, чи потрібно мені буде в такому разі переоформлювати СЕС? Чи я збільшую потужність вводу в будинок і все, СЕС далі працює в тому ж режимі і існуючий договір по зеленому тарифу лишається діючим? Бо представники детек не можуть чітко відповісти на дане питання, таке враження, що вони не розуміють суті питання
нічого не зміниться. Підведену потужність можете збільшувати як завгодно, до ЗТ це не має відношення
Так була ж інфа, що в ЗТ можна до кінця 24-го тільки вскочити? Чи щось змінилось?
Тому я і кажу, що багато різного. В кого було?
В гарному сенсі, гарна пропаганда! вподобайка.
Дякую!
А куди подіти "державі" зайву енергію в час максимальної генерації сонячними станціями, причому ці пікові години не співпадають з піковим споживанням енергії?
В entso у них в это время пик потребления
а ми з якої планети? ми не чули шо зеля же на початку року підключив нас до евро мережі? Тобто не чули шо в розетці стало не 220В а 230В, і не задумались чому? В курсі шо літом ми продавали сонячну Польші? ні не в курсі? А зараз зимою будем у них купляти, бо в нас не вистачає генерації через москальноту.
Так і буде. літом кудась продавати будем. Зимою якщо шо зможем купувати. Держава себе не дасть надурити. не будь наівен )
@@kinostory 230В/3ф 0.4кВ - євростандарт прийнятий Україною ще 2014 року! доречи він же прийнятий і в лаптєстані! Стосовно підключення до Європейських мереж, то напруга в "розетці" аж ніяк не залежить від того чи підключена Україна до Європи чи ні!
@@kinostory Стосовно продажу в Європу, то там також бувають години профіциту генерації електроенергії, і її ціна стає від'ємною, тобто генеруючі станції віддають, ще й платять за це!
ну чомусь ви не ставите це питання СЕС під заміщення власного споживання на підприємствах. Які в цьому році бахнули пів ГВт. І не замислюєтесь, звідки в них окупність 2 роки.
Подешевшання на 10 відсотків для всіх у кого З,Т, чи для тих, що підключаються на наступний рік?
Для всіх. І так до 2030 року. А далі не вирішили...
для тих, хто в новому році
бажано все ж підчитати законодавство, перед тим як давати поради.
А якщо у травні 2025 побутовим споживачам піднімуть тариф наприклад до 6-8грн за кВтгод, мені так і будуть платити близько 0.10€? Та ну нафіг... Краще накуплю акумуляторів і підключу сусідів..)
як підключите - скажіть )
С соседями лучше не ссорится так что идея больше благотворительная
але протизаконна
Якщо є лишні кіловати хорошим сусідам можна і переноску закинуть.
А де можно взяти сертифікати на інверотри powmr?
А що вони мережеві? В них є синхронізацію з мережею?
@vetal_lativik вони можуть віддавати в мережу
на жаль, не знаю
То ж оф-грід інвертори, лише для домашнього використання.
В мережу вони не видають.
@@guitarmaster4294 Ну обновленный 6.2 квт инвертор хоть и написано что офф грид но функция отдачи в сеть присутствует
Де знайти відео про проблему з реле напруги?
напевно кожне третє ) для старих вже виграли суд. наприклад тут ua-cam.com/video/yd7HJXGhIqA/v-deo.htmlsi=h7acwTA0krv4K3e4&t=887
Живу на верхньому поверсі 5 поверхівки - наді мною горище і дах. Прямо над квартирою дах скатом на ідеальний південь, дах металевий. Чи маю я право встановити собі сонячні панелі для власних потреб в такому разі. Там ніхто не ходить, жодних антен, нічого.
Продавати нічого нікому не планую, загальна потужність буде 3 кіловати (8х панелей в 2 ряди по 4 на ряд..)
Чи я маю з усіма сусідами чи жеками узгоджувати? В будинку в квартирах знизу 2 пенсіонери, я і всьо решта здають подобово.
Шо буде якшо візьму 4 рейки, прикручу і встановлю без питань. Дах лише наді мною, ніхто там не лазить і не має права лазити.
по закону жек. Але чув, що ставлять, нікого не питаючи. Часи такі.
@@GreenPowerTalk дякую. Сходжу в ЖЕК про всяк випадок, але поставлю незалежно від рішення
Не підключай зелений тариф! Будь патріотом своєї держави! Не збільшуй її борг! Не доводь її до банкрутства! 😄
Відео не погане. Але розпочинати варто було з стану розрахунків за зеленим тарифом в державі.
На Франківщині на даний момент виплачено 20 відсотків за липень і жодної копійки за всі наступні місяці. І по динаміці заборгованість тільки росте.
Цікава ситуація в мене. І думаю не в одного мене. В серпні оформив зелений тариф. Ще жодної копійки не отримав. Хоч по листопад місяць віддавав електроенергію в мережу. В грудні і січні споживання буде значно більше за виробіток. І рахунки вже будуть не нульові. Але сумарно менші за наявну заборгованість перед мною. Цікаво: як оплачу рахунки за грудень-січень через п'ять-шість місяців, то до того часу не прийдуть мене відключати від мережі? 😄
До чого тут борг? Я не кажу робити на цьому бізнес. Купа власників тупо обрізає генерацію і не віддає нічого в мережу
До того, що я оформив зелений тариф на станцію 6500 ват для того, щоб літом заробляти гроші на зиму на електроопалення. Порахований прогнозований річний виробіток до 7000 кіловат і є статистика середньорічного споживання у 6500 квг/год. Який то бізнес?
зазвичай за борги кажуть власники 30 кВт сес. У вас варіант або отримати пізніше, або ніколи. Про те, що є борги на ринку я кажу.
@@GreenPowerTalk а хіба коли винні 100 тисяч то є борг, а коли 5 чи 10 то вже не борг? 😀
Природа цих боргів звичайно ж різна. Другий борг - це борг домашньої сонячної станції, який після виплати повенеться на рахунок боржника, коли виробництво стане меншим за споживання. Другий - це неотриманий дохід чи вже й прибуток офіційно дозволеного незареєстрованого бізнесу, який ніколи не повернеться уже на рахунки боржника.
Боже збав.
Я краще сам буду керувати своєю мережею, ані ж це довірити ДТЕКу наприклад через реле.
І закони які вони змінюють як захочуть кожен рік.
І час який треба витрачати на біганину по кабінетах кожного місяця з бумажками. У вас є час на це? В мене нема.
Не в тій державі живемо, якби вони хтіли щоб воно працювало, то не робили б стільки перепон.
Для чого це все? Мені щоб почати віддавати в мережу, достатньо поставити одну галочку в інверторі, і все. Пішла віддача, він і рахує, він і слідкує, і в мережу мені данні подає.
Для чого мені ще дозволи якісь? Для чого лічильники лишні? Для чого реле якісь ставити? Та для того щоб ніхто не хтів підключати цей українськи ЗТ
Може питання трохи в іншому - хто і чому поставив на пости тих, через що у вас з'явились реле напруги, при нестачі електрики вимикають генерацію, не дають дорогу імпорту і тому подібне.
@GreenPowerTalk тож я те саме і питаю. Наш ЗТ для олігархів як кістка в горлі, ми з ЗТ залазимо в їх карман типу
Так, дуже близько
4:14 Тобто якщо я буду будувати у наступному році СЕС на 30кВт, я можу встановити сонячеі панелі наприклад на 36кВт, а інвертор буде генерувати не більше 30кВт.
так
@GreenPowerTalk дякую.
@@GreenPowerTalk А можно питання трохи по іншій темі
У мене не велика СЕС: Гібридний інвертор 3,5кВт+ чотири сонячних панелі+ аккумулятор lifepo4 100ah 24в.
Все працює добре, але хочу купити нові комірки на nkone REPT CB75 314Ah - LiFePO4 - 3.2Вольт Grade A.
Яка Ваша думка про ці комірки.
Дякую
не тестував, відгуки ніби ок
@@GreenPowerTalk А Eve MB31 Prismatic 314Ah - LiFePO4 - 3.2Вольт класса A- single stud ( але це грейд а- , та зі шпильками м6) просто вони зараз є в наявності та коштують 59,5 евро. Отзові на nkone про них немає.
Дуже Вам дякую.
Борги Укрєнерго 50 мілліардів гривень з них перед дСЄС більш ніж 7 мілліардів!, ЗТ цікавий просто у якості двоноправленого лічильника як "великий АКБ" в рамках одного місяця. Розраховувати на виплати за ЗТ це дуже сміливо. Бо там бардак ще той....
Будь ласка, навіть в межах місяця це вже значна економія. Якщо для власного споживання будувалась, а не під бізнес, затримка виплат не настільки критична
@@GreenPowerTalkдоречі, у Дніпрі , ті хто раніше займався пришвидшенням оформлення ЗТ, наразі кажуть «шляпа» та не рекомендують робити, що дивно бо наприклад у людини електроавтівкамі навіть влітку в рамках місяця було би вигідно, вдень нагенерував, вночі залив в аккум автівки….
5квт панелей, 20квт акумулятор, сезонний надлишок в електромобіль, жодного зв'язку з державними програмами, в моєму випадку це основна перевага !!!! 10копійок це смішно, витрати на зелений тариф по коштах і нервах набагато більші ніж втрата надлишку))))
якщо є велике споживання - теж варіант.
И за свои слова я могу ответить,потому что в конституции записано,что каждый новый закон не может уменьшать права народа, только увеличивать,но это только пустые надписи,которые не соответствуют реальности.
Доброго дня! Чи доцільно встановити СЕС на 30кВт у 2025 році під зелений тариф. І що буде у 2030 році із зеленим тарифом?
На мою думку, потужність в межах під власне споживання. У 30 році ЗТ не буде.
А у 2030 році коли відмінять ЗТ то куди краще заключити договір на Net billing чи "Активний споживач" ? Чи по їм не платять за віддані в мережу кВт кошти?
це те саме. В нас є лише активний споживач і самовиробництво
Підкажіть в 2025 році можна буде підлючити зелений тариф? Вроді як прийняли закон, що ні.
можна, але ти всеодно не підключиш 😅
Так де ви таку інформацію берете? Про те що можна, я кажу і показую закон
@@GreenPowerTalk Добрий день! Якщо правильно Вас зрозумів, то маючи договір із ДТЕК на потужність приєднання 11квт я (нічого не порушуючи) можу використовувати: 1) інвертор до 11квт включно? 2) АКБ до 11квт включно ? 3) Панелей СКІЛЬКИ ЗАВГОДНО? Могли б будь ласка зкинути посилання на ці норми/дозволи? При ЗТ панелі можуть бути на даху не тільки житлового будинку, але і тераси/навісу/де завгодно чи ні? Бачив, що деяким власникам ЗТ не розривають договір при надлишковій генерації, але надлишок рахують за 1грн чи по одній грн/квт (не памятаю точно). На сьогоднішній день є якесь розуміння по надлишковій/понаддоговірній генерації? ДЯКУЮ!
Який зеленей тариф ви про що Держава це лоторея змінять закон як захочут через тиждень 5 разів.
так. але якщо є сес, викидати зайві кВт - не раціонально, як мінімум
@@GreenPowerTalk хто каже викидати літом кондіционер бойлер , в зимку тепловий насос та тойже кондичионер до -5 робе . Нічого не пропаде як що і пропадае то мені пофіг сушарню мяса дуже хочу купити для себе ні якого бізнеса )
Я був би не проти віддавати в мережу зайву електрику і по 2 грн/кВт, якби для для цього не я просив дозволу в обленерго, а вони в мене попросили і зробили всі процедури підключення ЗТ безкоштовно і без дурнуватих приколів типу реле напруги і обмеження потужності споживання вже в самому лічильнику. А так я маю СЕС для власного споживання, можу взяти при потребі з мережі хоч 10 кВт при зареєстрованій потужності 5 кВт. Бо мене курвить сама ідея збільшення підведеної потужності за великі гроші саме в той час, коли цієї потужності в мережі нема і держава нібито стимулює альтернативну енергетику.
це ваше право. А над облом стоїть регулятор, а над ним влада. А над владою мають стояти люди. До них я і звертаюсь. Ви почули, як і я вас.
В видео не указаны потери на преобразование ЭЭ, сопротивление проводов и тд и тп включая амортизацию оборудования.
А если поломка оборудования - то выгода мгновенно испаряется.
+ евро и гривна достаточно волатильные валюты, можно залететь на курсовой разнице так, что проще было бы просто ничего не делать или НЕ подключать ЗТ.
Но тема класная, если все делать самостоятельно.
Иначе - это прикольная дорогая игрушка для мужиков.
втрати калькулятор враховує одразу. Гарантія на більшість обладнання досить довга. Якщо не брати дешман
мене цікавить варіант для садового будинку де нема прямого договору, споживання до 700 кВт/місяць, тариф у СГТ 4.75 грн/кВт
для садового не можна
@GreenPowerTalk я знаю що не можна зелений, мене цікавить архітектура і бюджет станції для своїх потреб
я не інсталятор.
@@GreenPowerTalk я знаю, просто перважна більшість контенту стосується , приватного сектору, зеленого тарифу, квартирних варіантів, а от професійного відеоконтенту для дачників досить мало, в тбудьякому випадку вам дякую за ваші відео і вашу роботу
Дякую!
Мутна схема, як по мені. Ще одне здорожчання електроенергії і домашня СЕС відбивається за декілька років без зеленого тарифу. З державою не можна гратися в безкоштовний акумулятор, тому що сьогодні так, а вже завтра новий закон і всі оці байки про доцільність зеленого тарифу будуть гарними казками. А якщо є електрокар, то надлишки енергії завжди буде куди діти
я розповідаю про можливості. Далі вибір за вами
Який розрахунок з 'бізнесом'? У них тарифи вже 6...10+ грн за кВтгод
переформулюйте питання
@@GreenPowerTalk Для непобутових споживачів, підприємств, у яких ринкова вартість електрики набагато більше ніж 4.32 грн за кВтгод. Яке у них ціноутворення по зеленому тарифу...?
для них зеленого тарифу не має
Така сама шляпа як і зелена потвора у влади)
а ви послухайте
Ахметову затримують, виплати? Чому Ви вважаєте що Ахметов не змінить правила в 2025 році?
Можуть змінити. Але зазвичай в державі керують люди.
У мене трансформатор за 900 метрів, який зклений тариф ?.😊
і такі будують. Роблять реконструкції ліній, ставлять розвантажуючі трансформатори
добрий день,маю встановлену гібридну СЕС на 5квт,хочу добудувати ще на 7квт(маю зайві панелі) разом 12квт і перевести це все на зелений тариф,потужність підведена 3фази по 7квт,територіально львівська обл,може знаєте хто проконсультує і допоможе з оформленням документів
Робив все сам, ніякої складності не виникало. Три походи в електропостачальну компанію.
1. Докуповуєте необхідну потужність ( вашому випадку 5квт) і зразу ж пишете заяву на зміну лічильника (лічильник купуєте самі). Десь 18 тисяч гривень за додаткові кіловати + 2 тисячі за заміну лічильника + вартість лічильника з модемом від 11 тисяч. По часу : максимум 45 днів на підвищення потужності + здається 10 днів на заміну лічильника.
2. В період виконання робіт по пункту 1 монтуєте станцію. Також встановлюєте реле напруги так, щоб потім його можна було опломбувати. По завершенні йдете пишете заяву на підключення зеленого тарифу. Оплачуєте ще десь півтори тисячі гривень.
3. Очікуєте приходу спеціаліста для прийому станції в експлуатацію. Після підписання акту йдете за договором про зелений тариф і очікуєте не менше чотирьох місяців поки перші кошти за відпущену електрику поступлять на ваш рахунок.
@ в мене потужність вже підведена 3 фази по 7квт загальна потужність 21 кВт
Станцію хочу встановити на 12 кВт
@@romanrura5382 Трохи неправильне формулювання: 3 фази по 7 кіловат. На фазу ви можете споживати більше 7 кіловат, але не більше 21кВт сумарно.
Якщо є 21 кВт, то збільшувати потужність в п.1 звичайно ж не потрібно. Тільки лічильник на двонаправлений змінити.
@@romanrura5382 В договорі яка цифра? 21 чи 7?
12 кВт на одну фазу не можна. Найкраще ставити 3-х фазний на таких потужностях. У вас будуть перекоси.
Та це лохотрон
1. реленапруги вирубає все, і я повинен писати скарги,. мій досвід 3 років показує що ДТЕКу у м. Дніпро насрати, бо треба міняти трасформатор а у нас війна!
2. Є затримка з виплатами. так якщо вони затримають на півроку то по ітогу я буду платити зі свого корману. а потім коли інфляція сожре оті 10 копійок мені заплатять :(
як бізнес - так. для власного споживання - ні
Идем подключать (5 месяц хожу, мозг вывернули на изнанку) или покупаем электромобиль(и) увеличив емкость аккумуляторов для хранения до 20-30 кВт, благо аккумуляторы дешевеют.
Те, що регулятор та Обли навпаки гальмують як тільки можуть - інше питання. Але це питання лежить в іншій площині
@@GreenPowerTalk Азартные игры с "государством" (скорее теми кто олицетворяет его институты) еще то шоу. Я почти плюнул и купил "электричку", теперь знаю что к апрелю"нужны аккумуляторы на 20-25 кВт и пока не отменили ночной тариф буду этим пользоваться в осенне-зимний период. За последний месяц экономия на топливе для авто 10000 грн, экономия при ночном тарифе на электричестве 500-600 грн в месяц.
@@GreenPowerTalkРжунимагу
гадаю, 25 кВт акумуляторів весною ви теж дуже швидко заб'єте.
@@GreenPowerTalk Для этих целей в семье есть электромобиль, как я писал ранее.
для мене зрозуміло одне що ці ігрища з зеленим тарифом приведуть до кидалова з боку держави і для мене ця тенденція прослідковується чітко тому люди думайте як загравати з державою
останнє відео для вас
Замість Зеленого Тарифу буду надлишки електрики направляти на постійний та великий полив газону та дерев. Кількість дощів з кожним роком стає менше, зелень погано росте та сохне через жару та суху землю.
З енергетичною мафією України не хочу співпрацювати по З.Т.
Можливо, у майбутньму, якщо умови і ціни на підключення зміняться у бік спрощення та зниження, я поміняю своє рішення.
Також планую продавати надлишки сусідам, якщо відключення електрики продовжаться через обстріли. Вже є запроси на таку співпрацю, бо маю панелей загальною потужністю 22 кВт. Сусіди собі понаробили дахів складної форми, з великою к-ть мансардних вікон та з такими велики кутами, що панелі майже неможливо на них встановити у к-ті хоча б 4-6 шт на 1 скат.
Враховуючи продуктивність насосної системи 2.5м2 на 1кВт год, то поливати треба дуууже багато, це при умові, що є свердловина, бо колодязь швидко зневоднюється... Не слід забувати, що глибинний насос має свій ресурс та коштує не дешево. Краще сусідам продавати дешевше...
@ Мій свердловинний насос споживає ~ 2 кВт/год, піднімаючи воду з глибини 60м.
@@MS-cr4hi Він вам за годину накачує 4-5 кубів води..?
продавати сусідам - по закону все ще гірше
А вина вся на народе,который не читает даже свою же конституцию,не знает своих прав и не пользуется ими,а теперь уже машина раскручена.
Про лимит потребления ээ
Это как это я должен потреблять минимум 100 кВт,иначе будут понижающие санкции,это та держава за которую население жизни отдает?
Это та держава ,которой можно верить?
Да тут нет добра и не будет,никогда!
Зачем нагружать мой,купленный мною ивертор зелёным тарифом? Нехочу никого кормить!
я розповідаю, як можна повернути вкладені в нього гроші. Не хочете - будь ласка
Найбільший ризик то виплати, яких нема.
я розповідаю про викидати, або отримати гроші, із затримкою
Коли є відключення світла - то на жаль воно не працює.
Будувати зараз сес без акумулятора - нонсенс.
согласно акта за ноябырь 2.45 гр на карту
на жаль
калькулятор +
поки лише ви, Дякую!
Калькулятор дійсно корисний! Я ним вже трішки користуюсь. З мінусів - що за раз можна задати лише один напрям / кут поля, або перераховувати для кожного. Також рахується виробіток або лише "он-грід" без акумуляторів, або лише "оф-грід" - з акумами і без продажу до мережі. Тож доводиться вираховувати щось "середнє на пальцях" або користуватись для порівняння аналогами.
Дякую, що тримаєте зацікавлених в курсі!
там є більш складніша версія, вже для ПК. Там все що ви забажаєте. Але це вже без мене
@@GreenPowerTalk Дякую, гадав що все там побачив. Пошукаю.
Коментарів під відео багато не буває ;)
да да да соняшна станція на 10 кіловат буде під мільйонячик стоїти і щоб її відбити років 10 треба без поломок відпрацйовувати це в разі якщо наші народні депутати необложать тебе податком як бізнесмена і будеш ти їішачити на цю станцію све своє життя . Я кщо ти хочеш заробити поставиш собі акомулятори щоб невідавати гроші за світло акомулятори невечні і через років 10 викінеш і знов витрати поколу соняшні панелі теж мають свій ресурс роботи некажуч про китайський інвектор який може вилитіти через рік два
ну ви лютий бізнесмен, якщо зможете комусь продати систему на 10 кВт за мільйон
@GreenPowerTalk 200000
@GreenPowerTalk добре рахуєм інвектор 100 тисяч акомуляторні батереї 40 тисяч одна на 10 їх треба не менше 6 -8 штук кабелі роз'єми профілі на установку панелей кабелі на акомулятори щиток ампешкт установка не безкоштовна мати будинок щоб отоплювався і без конденсату
@GreenPowerTalk порахуйте інвектор 100тисяч панелі дешеві 3 з копійками провод на соняшні панелі з'єднання на панелі акомулятори 40 тисяч одна на 10 кіловат треба 6-8 штук не менше кабеля на акомулятори щиток автомати кімнату щоб отоплювалась і без конденсату
окупність залежить від споживання. А знижка в 5 разів - то вже приємно!
Взаємозаліку не існує 😮???
Тоді можна не платити за спожиту електрику, а чекати боргу по З. Т. Ось і взаємозалік...
так. якщо у вас буде борг, і будуть винні вам, то вас відключать
відключать. ще раз, читайте будь ласка закони
Щось з цифрами якась магія!!! 😂
13.2€ за 1кВт/год
- 23% податок =
виходить 10,164€
Множимо на курс 44 грн./€
10,164×44=447грн./кВт/год.
І де тут получилось 4,32 грн, як для населення???
Ви промахнулись в 100 разів. Сподіваюсь ненавмисно.
Скорее 0,132 евро…
Там було центів
Євро-центів
Помоєму чувак нас кинули!)
лучше майнера завести на лишнюю ээ летом, чем этот ЗТ)
А скільки йому платити треба?
за такого режиму майнер не окупиться і взагалі отримаєте тариф для промисловості
@@GreenPowerTalk Как это я могу получить какой-то тариф на своем собственном электричестве?
а ви плануєте змінювати його потужність разом із сонячною, на ніч вимикати?
все по ділу
Дякую!
И шо по дилу? Балачки?
@@Сергей-р2б2т все по ділу. Порада по ділу, розрахунки по ділу і балачки по ділу. А якщо не доганяєте - то передивіться уважно ще раз.
зелений тариф у феодальному суспільстві ?
хто в цьому винен?
хз чи актуально, бо якщо не помиляюсь то в 25 буде ще підвищення електроенергії, тоді ЗТ буде дешевший.
курс ще має значення
Зачем держать зрителей за дураков?
Кто играет с шулерами/государством по их правилам?
Кто связывается с банкротами?
Кто берет на себя обязательства по договору не в свою пользу?
Зачем недоговаривать о сумме расходов пои подключении?
Зачем молчать о невыплатах за продажу энергии?
Ви чуєте взагалі про що мова у відео? Ви встановили сес, і не продаєте. Я кажу - продавати. Приєднання у вас вже є, про не виплати я вже кажу
@@GreenPowerTalk Не только "чую", а ещё и понимаю как это всё может/будет выглядеть: для начала я "куплю" непонятно как работающий "дэржавный аккумулятор" за 800 долларов. Потом дэржава будет мне непонятно с какими потугами мне отдавать положенные деньги. При этом правила будут меняться по ходу игры. И самое главное - неизвестно как ситуация будет обстоять через каких нибудь несколько месяцев....
И такое отношение к людям при том, что в стране жесткий дефицит электроэнергии... Да людям с СЭС должны сейчас максимально упрощать и облегчать присоединение к сетям....
Поэтому 800 долларов лучше потратить на собственный аккумулятор, а не "дэржавный"
від збільшення розміру акумулятора, втрати майже не зменшаться
Дядьку ти теж самогон гониш, поки сонця мало
ні, закони читаю, то ще гірше
Судячи по обличчю він його тільки п'є
Потренируетесь этой зимой забрать энергию с аккумулятора под названиям Украина.)))
за кораблем
@@GreenPowerTalk ну я же нормально обратился. Зачем хамить? Нечего ответить по сути? Летом государство заберет у вас элэнергию, зимой будете сосать лапу. Ваша схема не работает
ви спочатку розберіться у власному лайні. Подивимось, що скоро Калінінград заспіває .
Щось мені зелений колір не подобається
нуу так. в мене зелений має інші асоціації
хз чи актуально, бо якщо не помиляюсь то в 25 буде ще підвищення електроенергії, тоді ЗТ буде дешевший.
можливо так. Тільки курс гадаю теж не буде стояти на місці