Фільм "Кобзар. Історія однієї книги" | Т.Ткаченко, С. Сотниченко

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 3 лип 2019
  • "Кобзар. Історія однієї книги"
    Документальний, біографічний фільм.
    Режисери - Т.Ткаченко, С. Сотниченко
    Країна - Україна
    Фільм призначений до-200 ліття з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
    "Кобзар. Історія однієї книги" - це фільм-біографія, тільки цього разу головним персонажем виступає не людина, а книга, яка, однак, має цілком людську долю. Фільм досліджує біографію «Кобзаря», а точніше трьох його видань, що побачили світ за життя Шевченка у 1840, 1844 та 1860 роках. Висвітлюється й супутня проблематика, як то - виникнення абетки, текстологія творів Шевченка і його дружня переписка, його перша подорож в Україну, арешт, і остання мандрівка 1860-го року, цензура і таємний нагляд. Усі вони тісно переплетані з біографією “Кобзаря”. Також, факти біографії цієї книги зможуть оповісти про зародження модерної ідентифікації українців - перетворення їх з “малороссийской народности” на народ із державним прагненням.
    «Кобза́р» - назва збірки поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка. У наш час під назвою «Кобзар» розуміють усі віршовані твори Шевченка, однак перші «Кобзарі» містили тільки деякі його поезії. Всього за життя Шевченко створив 228 поетичних творів: віршів, поем та балад, однак слід зазначити, що деякі з віршів Шевченка мають декілька дуже відмінних один від одного варіантів і тому кожен з цих варіантів вважається окремим твором.
    3 видання "Кобзаря" за життя Т. Г. Шевченка про які ідеться у фільмі:
    1. Уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки на кошти Петра Мартоса. У збірку ввійшло всього вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ'яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», що написана спеціально для цього збірника і є своєрідним епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка.
    Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко деякі свої повісті почав підписувати «Кобзарь Дармограй»
    2. 1844 року під назвою «Чигиринський Кобзар» вийшов передрук першого видання «Кобзаря» з додатком поеми «Гайдамаки».
    3. «Кобзар» 1860 року надруковано коштами Платона Симиренка, з яким Тарас Шевченко познайомився під час своєї останньої подорожі Україною в 1859 році у Млієві. Платон Симиренко - відомий в Україні цукрозаводчик і меценат виділив для видання «Кобзаря» 1100 рублів. Це видання було значно повніше попередніх: сюди увійшло 17 творів і портрет Тараса Шевченка. Проте поеми «Сон», «Кавказ», «Єретик», вірш «Заповіт» і подібні до них твори не могли увійти в нього через цензуру.
    Ряд віршів, що не увійшли через цензурні умови до «Кобзаря», друзі поета опублікували в 1859 в Лейпцигу у збірнику «Новые стихотворения Пушкина и Шавченки».
    У Черкасах існує єдиний у світі музей однієї книги - «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, відкритий у травні 1989 року в меморіальній будівлі, в якій із 18 до 22 липня 1859 року жив у сім'ї Цибульських Т. Шевченко, про що свідчить меморіальна дошка на будівлі музею.
    Приємного перегляду!:)
    #NativeFilm #Кобзар #ТарасШевченко #Фільм #фільмбіографіяШевченка #думимої #фільмпрокобзар #збіркаКобзар #фільмКобзарІсторіяоднієїкниги #біографія #фільм #письменникШевченко #Шевченко #Українськийкінематограф #Ткаченко #Сотниченко
  • Фільми й анімація

КОМЕНТАРІ • 12

  • @elenakulikova8876
    @elenakulikova8876 Рік тому

    Клас, суперовий фільм! Особливо сподобались інтерв'ю зі співробітниками музеїв, фабула про викуплення з кріпацтва. Мені здається, можна було б доповнити тим, як Кобзар пізніше став більш популярним, та коли він нарешті став виходити величезними накладами. а також про те, як ця книжка змінила український світ, які вона мала відображення у творах інших, пізніших письменників. Дуже сподобався виступ ведучого, він у цьому прекрасному документальному фільмі більш органічний ніж в політичних ток-шоу. а, так - і ще, хотілося б більше панорамних зйомок дніпра та місць життя Шевченка, як це загально прийнято у фільмах про нього. чомусь вже не вистачає оцього епічного фінального кадру з Шевченкової гори. Просто дуже люблю українську природу 🙂🌿🌿🍃🌧🌛🌚

  • @user-ii7wt6wd4n
    @user-ii7wt6wd4n 3 роки тому +3

    Дякую за цікаве кіно. Актори в костюмах неймовірні!

  • @poliandrshuk7232
    @poliandrshuk7232 3 роки тому +2

    Подяка авторам за хорошу, мистецьки зроблену річ про Кобзар... Шкода тільки, що нецензурованого Шевченка народ наш досі і не знає, бо вартість тих виданків, які дещо проливають на це світло - просто зашкальне!... Це, напевно, лише для обмеженого кола панів-бібліофілів, а не для простого люду...

  • @annakusenko6342
    @annakusenko6342 Рік тому

    Дякую за роботу! Такі фільми треба дітям в школі показувати

  • @user-ir1ty8lz1v
    @user-ir1ty8lz1v 3 роки тому +1

    Дуже дякую за те що ви показали нам історію кобзаря.😁😁😀😃😄

  • @Andriyqo
    @Andriyqo 2 роки тому

    Подяка за фільм. Маємо знати історію нашого Пророка!

  • @user-wc4og1tv8m
    @user-wc4og1tv8m Рік тому

    Щира подяка!

  • @rusl_game
    @rusl_game Рік тому

    Класно

  • @cookie16589
    @cookie16589 Рік тому

    Тіпає від цього слова «мало»і шось там з рососією🫢

  • @smolin6034
    @smolin6034 3 роки тому +1

    так петро олексійович чи олександрович ?)))

  • @user-bc8nx3xq1j
    @user-bc8nx3xq1j Рік тому +1

    Малоросія, молороси, малоросійська мова😡 як багато разів в цьому відео звучать ці слова🤮

    • @barjona2009
      @barjona2009 Рік тому +1

      (малорашисти!!! ) Україна переможе!!!