Robert De Niro egyszer azt nyilatkozta, hogy ő soha nem volt “valamilyen”. Ő egy váz, egy kagyló, amibe beköltöznek a valamilyen karakterek. Szerintem Isten áldása, ha valaki ilyen alkatnak, ilyen tehetségnek születik! Én ilyennek látom Lovas Rozit. További sok sikert a pályáján és jó egészséget a babaváráshoz!
Ezt most komolyan megkérdezte egy színésznőtől, hogy miért van az, hogy Júliától Erikáig mindent rá lehet osztani, és hitelesen el tudja játszani????????
Nagyon bírom a színésznőt, meg Krisztát is, de ez a beszélgetés annyira semmitmondó volt, hogy a negyedénél kiszálltam. Aztán adtam még neki pár percet, hátha, de nem. Kár. 🙄🥴
Én sem szoktam szinte soha leállítani, de ezt muszaj volt, annyira untam. Olyan mintha mindketten elfelejtették volna h ez egy szórakoztató műsor akar lenni es csak elcsevereszett volna két ismerős nő egy szerda reggel munkaba menet.
Kedves Kriszta, ha javasolhatom mutassa be szerintem mindig a beszélgetés alanyait. Lovasi Rozit nem ismertem, de mivel bíztam a csatornában így elkezdtem nézni, de nem igazán fogott meg, pedig én azokat a részeket is kedveltem, amelyben átlag emberek szerepeltek. Olyan átlag, célnélküli mindennapi beszélgetésnek tűnt. De ez csak az én véleményem, majd a like/dislike arány megmutatja, hogy mások mit gondolnak.
Valószínűleg az én hibám, de nem ismertem Rozit és végig azt vártam, hogy átjöjjön,hogy ő ki és milyen. Hát ez elmaradt, a felenél abbahagytam mert unalmas volt.
Szeretem Lovas Rozit és D.Tóth Krisztát is, többek közt azért, mert van véleményük és merik vállalni. Szerintem a hozzászólók többségének pont ez a bajuk. Mindig elolvasom L.Roziról szóló cikkeket, szép pályát írt le eddig. Most láttam a videót, azóta már két gyermekes anyuka, szép gyerekei vannak.
Elképesztően elszomorít, hogy mennyi bántó komment érkezett most ez alá a videó alá és igazából el is gondolkoztat. Én pont azt szeretem ebben az Elviszlek magammal műsorban és várom minden héten izgatottan, mert kicsit úgy érzem, hogy én is benn ülök ilyenkor velük az autóban és két jó barátot (ez esetben két barátnőt) hallgathatok és csak kikapcsolódhatok. Kortyolgatom közben a teám vagy a kávém és csak pihenek közben. Nem tudom, hogy mások mért unalmas jelzővel illetik.. mit várnak ettől a kocsiban ülünk és beszélgetünk műfajtól? Meg igazából Krisztától? Kriszta személyisége nem épp a pörgős, belekérdezek minden bulvár h*lyeségbe típusú, hanem az ilyen nyugodtabb beszélgetés. Szerintem tökéletes volt a videó. Rozit eddig is imádtam és imádom továbbra is. Gratulálok neki és jó babázást! ☺ Kriszta meg örök kedvencem marad. Kérlek folytasd sokáig 🥰
Azért elgondolkodtató, hogy más videó alá nem szokott ennyi (vagy ilyen arányú) kritika érkezni. Sajnos nem alaptalan, mert ez a beszélgetés tényleg olyanra sikerült, mint amikor két régi barátnő egy plázában összefut és cseveg egyet kötetlen. És ahogy a műsornak nem a bulvár a célja, úgy azért ettől a plázás csevegéstől is több várható. Nyilván van akinek ez is elég, de ez eddigi részek is bizonyítják, hogy tud ez a műsor többet is ettől. Ezenfelül én is bátorítom Krisztát, hogy folytassa, mert összességében nagyszerű, amit csinál.
Fura érzésem volt végig, mert a mondatok és gondolatok olyan ismerősök voltak, aztán a végére tudatosult, hogy abszolút ezt gondolom, így gondolkodom a világról, a mostani helyzetről...
30:13 után az jutott eszembe, h. az itthoni színész -nek -világnak nem jut eszébe, nem gondolkodik el azon, h. ha nem fizetik meg, h nem kap elég figyelmet, nem keresik, nem támogatják stb. akkor annak oka van? Úgy értem teljesen hétköznapi. Lehet mesterségesen életben tartani Szabó Család-ot, Szomszédok-at és minden hasonlót, de nem érzi a benne résztvevő, h. a társadalom egy teljesen más irányt vett (és most itt egy pillanatra ne foglalkozzunk azzal, h. mi az okozója) és már nem vevő rá? A legeslegnagyobb probléma a mai színház és filmművészettel, h. egy mesterségesen létrehozott, üzemeltetett propagandagépezet. Ezért (is) nem képes megszülni a világra szóló sikert, olyan ikonikus alakokat és darabokat amit másutt, mások viszont képesek. Vagyis ha igaz az állításom, miszerint a művészet az egy mesterséges, ember alkotta valami, akkor azzal is számolni kell, h. akad benne hiba is. Ezen a területen szinte egyedüliként csak a zeneipar, abból is inkább csak a könnyűzene képes piacorientáltan működni. Már bocs, de anyagias világban élünk. Ennek mindannyian egyszerre generálói, élvezői, és szenvedői vagyunk. Ideje lenne ezt megélniük a színházi világ résztvevőinek is. Mert ha probléma az, h. a focit valaki felkarolja (nem szeretem a focit) és közpénzt áldoz rá, akkor ugyan így problémaként kellene tekinteni arra is, ha egy sokkal szűkebb réteget érintő terület, a hétköznapi ember szemével szintén horror pénzeket emészt fel. Leginkább azért kellene ennek így lennie, mert így igazságos, így tisztességes. Senki nem kezdett el problémázni azon, amikor milliárdokat pumpáltak a kultúrába, annak palotákat építettek, a benne munkálkodó szereplői emberi képzeletet súroló luxusban életek. (Sőt, sokan még valahol irigyelték is őket.) így viszont aggályos, ha sokkal szélesebb tömegeket érdeklő más területet viszont bírálnak. Hogy mi a helyzet most? Hát bocs, de ennek vége. Egy szóval ha bárki úgy érzi, h. amit csinál azt nem értékelik mások, akkor logikus lenne azzal felhagyni, mert vagy nem jól csinálja és azért nem érdekel senkit vagy egyszerűen csak kevesek fogékonyak rá. Nem elhanyagolható probléma az ego. A színász világ nem sokban különbözik a mai újságírótól, vagy a politikustól. Mindenáron formálni akar, hatni, befolyást gyakorolni, megmondani. Ahogy a vallások egyre inkább elvesztik (nyugaton már el is vesztették) irányító szerepüket, az emberi társadalom előbb utóbb le vetkőzi majd ezeket is. Remélhetőleg.
... azután elmondja a színésznő, h. micsoda érzés volt számára megélni, h. a Normafánál találkozott két emberrel aki tudta ki ő, felismerték bár rejtőzködött, ismerték a munkásságát, és ez milyen csodálatos érzés. Legalábbis nekik, hármójuknak mindenképp. Valamiért nem fordult meg a fejében, h. az egyébként tényleg csodálatos Normafánál, miért nem volt az a két emberen és rajtuk kívül senki. (ahova egyébként az emberek túlnyomó többsége nagyon szívesen elmenne). Azért kedves Lovas Rozi, mert dolgoznak. Valószínűleg akkor is éppen dolgoztak, vagy hulla fáradtra dolgozták magukat sem erejük sem kedvük nem volt már elmenni oda. Pl. azért is, h. te úgy élhess ahogy, hogy neked legyen időd kimenni a Normafához. Tudj elmélkedni, legyen időd olyan dolgokon filozofálni, h. mi miért van, mi minek az okozója, de biztosan nekik ugyan erre nincs idejük. És csak mert te nagyszerű sikernek éled meg a tetteidet, már két visszajelzéstől is elalélsz, nem biztos, h. 10 millió ember is ugyan így érez. Gondoltam szólok. Hátha számít ez a nézőpont is. Csak mellesleg, tényleg nem kötekedésből, hány embert is tud megszólítani a Radnóti, az a csodálatos, minden és mindenki felett álló intézmény? A leg minimálisabb szerénység, a másokkal szembeni alázat sincs meg, a mai magyar, többségi színésztársdalomban. És itt van Tunde Tedd kommentje is példának. Mármint Robert De Niro. Na az, teljesítmény. Az az ember tényleg tud. Szememben minden idők legje. "A" színész.
A magyar színházi élet a magyar kultúra (könyvkiadás mellett) kiemelkedő sikerágazata és hihetetlen tömegeket mozgat meg. Sajnos a színház korlátai, adottságai (nem lehet túl nagy, mert elveszik a színészek hangja és az arcukat sem látni távolról) miatt nem lehet nyereséges mérettel üzemeltetni őket, a 20e. forintos jegyárak pedig megfizethetetlenek lennének. De azért így sem panaszkodhatnak, az állami támogatásban ráadásul az intézmény üzemeltetése is benne van, míg a magyar labdarúgó csapatok stadionjainak építés és üzemeltetése általában már egy másik állami, önkormányzati zsebből van kifizetve. Színházak, magyar kultúra: 70 mrd. éves állami támogatás, jegy árbevétel 25 mrd. 7-8 millió néző/év Labdarúgó NBI üzleti alapú látványsport , összes kiadás kb. 23 mrd. jegy árbevétel kb. 1 mrd. , 1,5 millió néző/év Mozik, (nagyrészt) üzleti alapú ágazat, jegy árbevétel (2020) 6,4 mrd. , 4,3 millió néző/év.
@UCKp5R1oKkmahjsH3YPGebvg Múzeum, opera, balett, levéltár, tiszta hülyeség az egész! A 7 millió színház jegyet megvásárló réteg nagyjából lefedi a legtöbb adót (tehát a színházak támogatását) előállító réteget. Mi marad meg egy országból,egy közösségből, ha eltűnik a kultúra?
@@jozsefcsaszar963 Köszönöm az adatokat, én nem folynék bele számháborúba, egyrészt mert ez egy elég időigényes dolog már ha tőled következetesebben szeretnénk eljárni, (mással is el tudom foglalni magam) másrészt meg nem is tudok statisztikákat gyártani, nem értek hozzá, így az én eredményeim sem biztos, h. a valóságot tükröznék. Mégis úgy látom végtelenül leegyszerűsítetted a dolgot, és így óhatatlanul kimaradtak ill. nem vettél figyelembe számos olyan tényezőt ami befolyással lehet a tényleges végeredményre, bár a színház->könyv esetében ezt nem felejtetted el megemlíteni. De mielőtt tovább okfejtenék, szeretném leszögezni, h. a kultúra mint olyan nem tud eltűnni. Csupán változik, átalakul. Mint ahogy a mostanira is átalakult egy másikból. A változásra képtelenek viszont körmük szakadtáig ragaszkodnak ahhoz az ideához amikben ők hisznek, ezzel gátat szabva, vagy legalábbis akadályozva a változást. Rendre eredménytelenül. Többen vágyják ugyanis a változást mint akik nem. Ráadásul erősebbek is. Merthogy ezt jellemzően fiatalok vágyják. És most visszatérnék az összegszerű értékelésedhez. A Formula 1 egészen pontosan a hozzá kapcsolódó Hungaroring deficites működésére azt szokták mondani, h. bár valóban nem térül meg pusztán a jegyeladásból a befektetés, de a járulékos bevételeknek köszönhetően, mégis nyereséges, mert a Magyar Nagydíj nélkül azok a turisták nem látogatnák meg az országot, vagyis nem költenének, nem járulnának hozzá a turisztikai ágazat profitjához, ami viszont az adóknak köszönhetően visszacsorog az államkasszába, amitől viszont mégiscsak nyereséges. Ráadásul sok ezer embernek ad munkát, megélhetést, jövőt. Erre szokták azt mondani, h. win-win. Vagyis bár nem adnak el annyi jegyet mint amennyi rendelkezésre áll egy futballstadionban, de pl. a TV közvetítések, streaming szolgáltatások jogdíjaiból lényegesen több bevétel származik, viszont ha nem lenne stadion amiben futballisták játszanak, akkor mindez a bevétel nem létezne. Megint F1, anno Schumacher bevételeinek kapcsán figyeltem fel arra a jelenségre, h. bár a maga korában addig nem létező horror áron igazolták, de a teljes bevétele nem csak ebből származott, a reklámbevételek (sapka póló, kitűző stb.) eladásokból közel ugyan akkora bevétele volt még pluszban. A labdarúgás kultusza létező jelenség, létjogosultsága elvitathatatlan, a nyugati kultúrában sziklaszilárd és megingathatatlan. leginkább a "teniszező" réteg szokta ekézni, mert itt is azt gondolják, h. az egy méltánytalanul túlhájpolt valami ami nem érdemli meg a közpénzt. Nos "szerencsére" nem nekünk kell ezt eldönteni.
@@jozsefcsaszar963 És még. A 7 millió színházjegy messze nem azt jelenti, h. 10 millió állampolgárból 7 millió látogatta meg egy alakalommal a színházat. Pedig önmagában a számot nézve erre gondol az egyszerű olvasó. Vagyis, h. a többségi társadalomhoz eljutott az az üzenet, az a fajta kultúra. A valóság viszont az, h. jellemzően a színházlátogató is egy szűk réteg, mégpedig egyrészt akit érdekel, másrészt aki meg tudja fizetni, van rá ideje, és nem utolsó sorban szívesen felcseréli a a családot, az otthon kényelmét, egy magamutogatós sznobizmustól átitatott életre. Így viszont kifejezetten gusztustalan még további pénzekért ácsingózni, sajnáltatni magukat a benne munkálkodóknak. Azért felháborodni, mert ezt a kiváltságos életet már nem tudja valamiért folytani az illető, jobbára anyagi okok, érdektelenség miatt, és ezért mindenki mást hibáztatni, egyenesen vérforraló. Ez kb. pont olyan pofátlanság, mint az űrkutatásra adót szedni, miközben a világ ma élő népességének a 99.99999998%-a életében garantáltan nem fog eljutni a világűrbe még akkor sem, ha akarna. És arról nem is beszéltünk, h. még a földi repüléstől is mennyien rettegnek, vagy, h. egyáltalán mennyien érzik úgy, vagy nem, h. az életük szerves részévé kellene válnia az űrutazásnak. Mert ugye tőlük alapból tisztességtelen lenne ilyen célra adót szedni. Jó lenne felfogni, h. a film leváltotta és végérvényesen fel fogja zabálni a színházat, vagy ha az nem akkor a ma sokkal menőbb és mindinkább népszerű stand up, vagy ha az nem akkor a facebook, insta, tiktok, youtube ect. És nem azért mert megszűnt volna a kultúra, hanem azért mert változik, méghozzá az emberek változtatják meg, a saját igényeik, szájízük szerint. A színház nem maga az egyetemes kultúra, így beállítani nettó hazugság. És mivel nincs egy diktátor aki megmondja a szabad embernek, h. mit szeressen, mi a jó, mi menő, ezért ők a kezükbe veszik az irányítást és maguk formálják a világot. Hiába jönnek a divatdiktátorok, megmondóemberek, egyre kevesebben figyelnek rájuk. Lesznek még kilengések (vergődések) a grafikonon, lesz még oldalazás, de a vége egyértelműen hanyatlás lesz. Talán fenn marad valami mesterséges, kb. úgy mint manapság a népzene, a népművészet, és egyéb elfeledett, lecserélt, tovább haladott dolgok. És ez így van jól. Anno jó volt, h. voltak színházak, jó volt a TV, a filmipar, most viszont h. a technológia lehetővé teszi, ember milliók tudnak megjelenni ember milliók előtt anélkül, h. valaki lényegesen korlátozná őket az alkotói szabadságukban, befolyásolná őket a gondolkodásukban. Trendek jönnek mennek tűnnek el pillanatok alatt. Viszont ezt olyan tömegek mozgatják és olyan gyorsan, amivel akár maga a filmipar sem tud versenyezni, nem hogy a színházi világ. A legújabb generáció, a mai tinédzser, már nem, hogy színházba nem jár, de már TV-t sem néz és filmet is egyre kevesebbet. Változnak az idők, velük együtt az igények is. Aki nem tud változni, annak a szenvedés jut majd osztályrészül. Nincs menekvés. Ez olyan mint az élet, amiben van születés és létezik halál is. Majd beírják a történelemkönyvekbe, majd annak a sokadik kiadásában egy csillaggal megjelölt rész lesz, majd végérvényesen a feledés homályába vész, mert az újabb dolgok letaszítják a korlátozottan rendelkezésre álló lapok apróbetűs részéről is.
Olvasom hogy sokan túl unalmasnak tartották a beszélgetést. Ha bulvaros az a baj, hívjon inkább feltörekvő fiatal színészeket, ha hív és túl szakmai az a baj, ha 20-as vagy az a baj, 30-as vagy az a baj. Minden baj 😀
Eddig nekem nem volt problémám egyik riportalannyal se. Volt hogy belepörgettem, ha egy adott téma nem érdekelt, de ezt a videót 10 perc után lekapcsoltam és úgy nézem nem voltam ezzel egyedül.
Egyáltalán nem így van. Ez unalmas volt, más beszélgetésektől függetlenül. Eleve úgy kezdődik, mintha két távoli barinő találkozna, akik megbeszélik a napi dolgokat. A riporter dolga lenne, hogy olyan kérdéseket tegyen fel, ami _összességében_ érdekes és fontos a riporteralany szempontjából, nem pedig pillanatnyi dolgokról társalogni. És a színésznő meg olyan szinten mondja el a dolgokat, hogy "találkoztam a dm-ben kulka jánossal". Sajnos ez a hölgy nem tudja jól bemutatni, eladni magát, és nincs érdekes személyisége. Mellesleg én nagyon unom a színészeket. Én nem tartom nagyra a színészetet mint szakmát, és sokszor semmi érdekes nincs a színészekben. Elvégre is abból élnek, hogy másokat játszanak és mások által a szájukba adott szavakat mondanak, tehát miért is lenne magától értetődő, hogy egyébként van személyiségük, intelligensek és érdekesek? Van olyan is köztük, de nem lep meg, hogy a többség semmi extra. Szerintem csak azért van annyi színészvendég minden beszélgetés műsorban, mert róluk tudvalevő, hogy tudnak beszélni (nincsenek beszédhibáik) és nem félnek kamerák elé állni. De nem azért, mert valóban ők lennének a legérdemesebbek az interjúkra.
@Lilla A szinesz resszel egyetertek, hogy mar eleve az unalmas mert akkor minding van egy sor ömlenges, kezdve azzal ,hogy felsoroljàk, hogy milyen 'csodalatos' emberekkel dolgoztak meg jartak egy osztalyba meg ki volt a tanara ki dicserte meg de kozbe szerenykedni kell, mert ha nem arra ugranak a nèzők, meg a kinek mit koszonhet is muszàj ..stb es most ehhez hozzajott a kismamàs ömlengès ami biztos igaz csak hàt közhely, kàr is szòba hozni.. Ettől mèg nem jelentenèm ki , hogy unalmas nő, csak mert egy interjùnàl òvatosan, diplomatikusan fogalmaznak es nem tudjàk egyből csak ùgy elengedni magukat ès hopsz viccelődni. Azt mondta fontos neki humor szòval biztos amùgy nem ilyen komoly
Az egyik legkiábrándítóbb, mikor a művészek összekenik magukat a politikával. Elhitették velük, hogy ezzel a "népnek" segítenek és - mint művészek többre hivatottak a művészetnél - "tenniük is kell valamit". Közben csak a politika (ki)használja őket... Az emberekért sokkal inkább tesznek "pusztán" a művészetükkel, mert felüdítik munkájukkal az embereket. Így meg csak az árkokat segítenek mélyíteni, mindegy melyik csapat mellett állnak ki. Szerencsére már jónéhányan kivonulnak ebből az őrületből.
Robert De Niro egyszer azt nyilatkozta, hogy ő soha nem volt “valamilyen”. Ő egy váz, egy kagyló, amibe beköltöznek a valamilyen karakterek. Szerintem Isten áldása, ha valaki ilyen alkatnak, ilyen tehetségnek születik! Én ilyennek látom Lovas Rozit. További sok sikert a pályáján és jó egészséget a babaváráshoz!
Az azért elég para, ha valakinek nincsen saját karaktere 😅 szerintem 😬
Nekem szívmelengető mikor Kriszta Kaposvározik 🙈🥰
Üdv kaposvárról !
Aranyos, talpra esett színésznő! Jó volt hallgatni.
Imádtam őket!
Csodàlatos volt az Üvegfiguràgban, nagyon sìrtam 🙂
Roziii
Rozi egyik nagy kedvencem ☺️♥️
Dögunalom volt, végig sem tudtam hallgatni, figyelni. Időpocsékolás volt számomra. Nem a kismama személye miatt.
Én is leállítittam.
Unalmas nő, semmitmondó figura.
Köszönöm!! Nagyon átérzek sok sok mindent! 😘🤗
Nagyon nagy tehetség!!! Érdekes volt!!!
Köszi megint. Amit gondol a mai helyzetről, vagy ahogy van az egész Nő... Totál azonosulok Vele. Különös marad mindig... ERIKATÓL-JULIÁIG
Milyen komoly személyiség 🙂Nagyon szimpatikus 😊
Ezt most komolyan megkérdezte egy színésznőtől, hogy miért van az, hogy Júliától Erikáig mindent rá lehet osztani, és hitelesen el tudja játszani????????
Rozit imádom! Nekem egy polcon ül Kiss Manyival, Psota Irénnel.
engem spec. a műsorvezető zavar, mikor közbevág, vagy terel
Imàdom!
Nagyon bírom a színésznőt, meg Krisztát is, de ez a beszélgetés annyira semmitmondó volt, hogy a negyedénél kiszálltam. Aztán adtam még neki pár percet, hátha, de nem. Kár. 🙄🥴
Én sem szoktam szinte soha leállítani, de ezt muszaj volt, annyira untam. Olyan mintha mindketten elfelejtették volna h ez egy szórakoztató műsor akar lenni es csak elcsevereszett volna két ismerős nő egy szerda reggel munkaba menet.
Természetes szép nő....nem cicababa ,mégis aranyos.
Mèg a nyálam is csurog❤
Kedves Kriszta, ha javasolhatom mutassa be szerintem mindig a beszélgetés alanyait. Lovasi Rozit nem ismertem, de mivel bíztam a csatornában így elkezdtem nézni, de nem igazán fogott meg, pedig én azokat a részeket is kedveltem, amelyben átlag emberek szerepeltek. Olyan átlag, célnélküli mindennapi beszélgetésnek tűnt. De ez csak az én véleményem, majd a like/dislike arány megmutatja, hogy mások mit gondolnak.
Most már nem vonatkoztathatunk a like/dislike arányra, ezzel már elkéstél, kedves Ákos.
A Mi kis falunkban nagyon jól játszott ! Ott szerettem meg és utána kezdtem érdeklődni felőle !🥰
@@andreabukovic1801 A videó készítőinek/feltöltőinek megmutatja, ők látják. :)
Valószínűleg az én hibám, de nem ismertem Rozit és végig azt vártam, hogy átjöjjön,hogy ő ki és milyen. Hát ez elmaradt, a felenél abbahagytam mert unalmas volt.
Bár én tudom,hogy ki ő, de mégis ugyanezt éreztem. Félidőben kikapcsoltam.
Vegtelenul unalmas, bar nagyon fel van kapva Rozi.
Szeretem Lovas Rozit és D.Tóth Krisztát is, többek közt azért, mert van véleményük és merik vállalni. Szerintem a hozzászólók többségének pont ez a bajuk. Mindig elolvasom L.Roziról szóló cikkeket, szép pályát írt le eddig. Most láttam a videót, azóta már két gyermekes anyuka, szép gyerekei vannak.
Nem tudtam vègighallgatni, cèltalannak, unalmasnak talàltam.
Elképesztően elszomorít, hogy mennyi bántó komment érkezett most ez alá a videó alá és igazából el is gondolkoztat. Én pont azt szeretem ebben az Elviszlek magammal műsorban és várom minden héten izgatottan, mert kicsit úgy érzem, hogy én is benn ülök ilyenkor velük az autóban és két jó barátot (ez esetben két barátnőt) hallgathatok és csak kikapcsolódhatok. Kortyolgatom közben a teám vagy a kávém és csak pihenek közben. Nem tudom, hogy mások mért unalmas jelzővel illetik.. mit várnak ettől a kocsiban ülünk és beszélgetünk műfajtól? Meg igazából Krisztától? Kriszta személyisége nem épp a pörgős, belekérdezek minden bulvár h*lyeségbe típusú, hanem az ilyen nyugodtabb beszélgetés.
Szerintem tökéletes volt a videó. Rozit eddig is imádtam és imádom továbbra is. Gratulálok neki és jó babázást! ☺
Kriszta meg örök kedvencem marad. Kérlek folytasd sokáig 🥰
Azért elgondolkodtató, hogy más videó alá nem szokott ennyi (vagy ilyen arányú) kritika érkezni. Sajnos nem alaptalan, mert ez a beszélgetés tényleg olyanra sikerült, mint amikor két régi barátnő egy plázában összefut és cseveg egyet kötetlen. És ahogy a műsornak nem a bulvár a célja, úgy azért ettől a plázás csevegéstől is több várható. Nyilván van akinek ez is elég, de ez eddigi részek is bizonyítják, hogy tud ez a műsor többet is ettől. Ezenfelül én is bátorítom Krisztát, hogy folytassa, mert összességében nagyszerű, amit csinál.
Fura érzésem volt végig, mert a mondatok és gondolatok olyan ismerősök voltak, aztán a végére tudatosult, hogy abszolút ezt gondolom, így gondolkodom a világról, a mostani helyzetről...
30:13 után az jutott eszembe, h. az itthoni színész -nek -világnak nem jut eszébe, nem gondolkodik el azon, h. ha nem fizetik meg, h nem kap elég figyelmet, nem keresik, nem támogatják stb. akkor annak oka van? Úgy értem teljesen hétköznapi. Lehet mesterségesen életben tartani Szabó Család-ot, Szomszédok-at és minden hasonlót, de nem érzi a benne résztvevő, h. a társadalom egy teljesen más irányt vett (és most itt egy pillanatra ne foglalkozzunk azzal, h. mi az okozója) és már nem vevő rá? A legeslegnagyobb probléma a mai színház és filmművészettel, h. egy mesterségesen létrehozott, üzemeltetett propagandagépezet. Ezért (is) nem képes megszülni a világra szóló sikert, olyan ikonikus alakokat és darabokat amit másutt, mások viszont képesek. Vagyis ha igaz az állításom, miszerint a művészet az egy mesterséges, ember alkotta valami, akkor azzal is számolni kell, h. akad benne hiba is. Ezen a területen szinte egyedüliként csak a zeneipar, abból is inkább csak a könnyűzene képes piacorientáltan működni. Már bocs, de anyagias világban élünk. Ennek mindannyian egyszerre generálói, élvezői, és szenvedői vagyunk. Ideje lenne ezt megélniük a színházi világ résztvevőinek is. Mert ha probléma az, h. a focit valaki felkarolja (nem szeretem a focit) és közpénzt áldoz rá, akkor ugyan így problémaként kellene tekinteni arra is, ha egy sokkal szűkebb réteget érintő terület, a hétköznapi ember szemével szintén horror pénzeket emészt fel. Leginkább azért kellene ennek így lennie, mert így igazságos, így tisztességes. Senki nem kezdett el problémázni azon, amikor milliárdokat pumpáltak a kultúrába, annak palotákat építettek, a benne munkálkodó szereplői emberi képzeletet súroló luxusban életek. (Sőt, sokan még valahol irigyelték is őket.) így viszont aggályos, ha sokkal szélesebb tömegeket érdeklő más területet viszont bírálnak. Hogy mi a helyzet most? Hát bocs, de ennek vége. Egy szóval ha bárki úgy érzi, h. amit csinál azt nem értékelik mások, akkor logikus lenne azzal felhagyni, mert vagy nem jól csinálja és azért nem érdekel senkit vagy egyszerűen csak kevesek fogékonyak rá. Nem elhanyagolható probléma az ego. A színász világ nem sokban különbözik a mai újságírótól, vagy a politikustól. Mindenáron formálni akar, hatni, befolyást gyakorolni, megmondani. Ahogy a vallások egyre inkább elvesztik (nyugaton már el is vesztették) irányító szerepüket, az emberi társadalom előbb utóbb le vetkőzi majd ezeket is. Remélhetőleg.
... azután elmondja a színésznő, h. micsoda érzés volt számára megélni, h. a Normafánál találkozott két emberrel aki tudta ki ő, felismerték bár rejtőzködött, ismerték a munkásságát, és ez milyen csodálatos érzés. Legalábbis nekik, hármójuknak mindenképp. Valamiért nem fordult meg a fejében, h. az egyébként tényleg csodálatos Normafánál, miért nem volt az a két emberen és rajtuk kívül senki. (ahova egyébként az emberek túlnyomó többsége nagyon szívesen elmenne). Azért kedves Lovas Rozi, mert dolgoznak. Valószínűleg akkor is éppen dolgoztak, vagy hulla fáradtra dolgozták magukat sem erejük sem kedvük nem volt már elmenni oda. Pl. azért is, h. te úgy élhess ahogy, hogy neked legyen időd kimenni a Normafához. Tudj elmélkedni, legyen időd olyan dolgokon filozofálni, h. mi miért van, mi minek az okozója, de biztosan nekik ugyan erre nincs idejük. És csak mert te nagyszerű sikernek éled meg a tetteidet, már két visszajelzéstől is elalélsz, nem biztos, h. 10 millió ember is ugyan így érez. Gondoltam szólok. Hátha számít ez a nézőpont is. Csak mellesleg, tényleg nem kötekedésből, hány embert is tud megszólítani a Radnóti, az a csodálatos, minden és mindenki felett álló intézmény? A leg minimálisabb szerénység, a másokkal szembeni alázat sincs meg, a mai magyar, többségi színésztársdalomban. És itt van Tunde Tedd kommentje is példának. Mármint Robert De Niro. Na az, teljesítmény. Az az ember tényleg tud. Szememben minden idők legje. "A" színész.
A magyar színházi élet a magyar kultúra (könyvkiadás mellett) kiemelkedő sikerágazata és hihetetlen tömegeket mozgat meg. Sajnos a színház korlátai, adottságai (nem lehet túl nagy, mert elveszik a színészek hangja és az arcukat sem látni távolról) miatt nem lehet nyereséges mérettel üzemeltetni őket, a 20e. forintos jegyárak pedig megfizethetetlenek lennének. De azért így sem panaszkodhatnak, az állami támogatásban ráadásul az intézmény üzemeltetése is benne van, míg a magyar labdarúgó csapatok stadionjainak építés és üzemeltetése általában már egy másik állami, önkormányzati zsebből van kifizetve.
Színházak, magyar kultúra: 70 mrd. éves állami támogatás, jegy árbevétel 25 mrd. 7-8 millió néző/év
Labdarúgó NBI üzleti alapú látványsport , összes kiadás kb. 23 mrd. jegy árbevétel kb. 1 mrd. , 1,5 millió néző/év
Mozik, (nagyrészt) üzleti alapú ágazat, jegy árbevétel (2020) 6,4 mrd. , 4,3 millió néző/év.
@UCKp5R1oKkmahjsH3YPGebvg Múzeum, opera, balett, levéltár, tiszta hülyeség az egész!
A 7 millió színház jegyet megvásárló réteg nagyjából lefedi a legtöbb adót (tehát a színházak támogatását) előállító réteget.
Mi marad meg egy országból,egy közösségből, ha eltűnik a kultúra?
@@jozsefcsaszar963 Köszönöm az adatokat, én nem folynék bele számháborúba, egyrészt mert ez egy elég időigényes dolog már ha tőled következetesebben szeretnénk eljárni, (mással is el tudom foglalni magam) másrészt meg nem is tudok statisztikákat gyártani, nem értek hozzá, így az én eredményeim sem biztos, h. a valóságot tükröznék. Mégis úgy látom végtelenül leegyszerűsítetted a dolgot, és így óhatatlanul kimaradtak ill. nem vettél figyelembe számos olyan tényezőt ami befolyással lehet a tényleges végeredményre, bár a színház->könyv esetében ezt nem felejtetted el megemlíteni. De mielőtt tovább okfejtenék, szeretném leszögezni, h. a kultúra mint olyan nem tud eltűnni. Csupán változik, átalakul. Mint ahogy a mostanira is átalakult egy másikból. A változásra képtelenek viszont körmük szakadtáig ragaszkodnak ahhoz az ideához amikben ők hisznek, ezzel gátat szabva, vagy legalábbis akadályozva a változást. Rendre eredménytelenül. Többen vágyják ugyanis a változást mint akik nem. Ráadásul erősebbek is. Merthogy ezt jellemzően fiatalok vágyják. És most visszatérnék az összegszerű értékelésedhez. A Formula 1 egészen pontosan a hozzá kapcsolódó Hungaroring deficites működésére azt szokták mondani, h. bár valóban nem térül meg pusztán a jegyeladásból a befektetés, de a járulékos bevételeknek köszönhetően, mégis nyereséges, mert a Magyar Nagydíj nélkül azok a turisták nem látogatnák meg az országot, vagyis nem költenének, nem járulnának hozzá a turisztikai ágazat profitjához, ami viszont az adóknak köszönhetően visszacsorog az államkasszába, amitől viszont mégiscsak nyereséges. Ráadásul sok ezer embernek ad munkát, megélhetést, jövőt. Erre szokták azt mondani, h. win-win. Vagyis bár nem adnak el annyi jegyet mint amennyi rendelkezésre áll egy futballstadionban, de pl. a TV közvetítések, streaming szolgáltatások jogdíjaiból lényegesen több bevétel származik, viszont ha nem lenne stadion amiben futballisták játszanak, akkor mindez a bevétel nem létezne. Megint F1, anno Schumacher bevételeinek kapcsán figyeltem fel arra a jelenségre, h. bár a maga korában addig nem létező horror áron igazolták, de a teljes bevétele nem csak ebből származott, a reklámbevételek (sapka póló, kitűző stb.) eladásokból közel ugyan akkora bevétele volt még pluszban. A labdarúgás kultusza létező jelenség, létjogosultsága elvitathatatlan, a nyugati kultúrában sziklaszilárd és megingathatatlan. leginkább a "teniszező" réteg szokta ekézni, mert itt is azt gondolják, h. az egy méltánytalanul túlhájpolt valami ami nem érdemli meg a közpénzt. Nos "szerencsére" nem nekünk kell ezt eldönteni.
@@jozsefcsaszar963 És még. A 7 millió színházjegy messze nem azt jelenti, h. 10 millió állampolgárból 7 millió látogatta meg egy alakalommal a színházat. Pedig önmagában a számot nézve erre gondol az egyszerű olvasó. Vagyis, h. a többségi társadalomhoz eljutott az az üzenet, az a fajta kultúra. A valóság viszont az, h. jellemzően a színházlátogató is egy szűk réteg, mégpedig egyrészt akit érdekel, másrészt aki meg tudja fizetni, van rá ideje, és nem utolsó sorban szívesen felcseréli a a családot, az otthon kényelmét, egy magamutogatós sznobizmustól átitatott életre. Így viszont kifejezetten gusztustalan még további pénzekért ácsingózni, sajnáltatni magukat a benne munkálkodóknak. Azért felháborodni, mert ezt a kiváltságos életet már nem tudja valamiért folytani az illető, jobbára anyagi okok, érdektelenség miatt, és ezért mindenki mást hibáztatni, egyenesen vérforraló. Ez kb. pont olyan pofátlanság, mint az űrkutatásra adót szedni, miközben a világ ma élő népességének a 99.99999998%-a életében garantáltan nem fog eljutni a világűrbe még akkor sem, ha akarna. És arról nem is beszéltünk, h. még a földi repüléstől is mennyien rettegnek, vagy, h. egyáltalán mennyien érzik úgy, vagy nem, h. az életük szerves részévé kellene válnia az űrutazásnak. Mert ugye tőlük alapból tisztességtelen lenne ilyen célra adót szedni. Jó lenne felfogni, h. a film leváltotta és végérvényesen fel fogja zabálni a színházat, vagy ha az nem akkor a ma sokkal menőbb és mindinkább népszerű stand up, vagy ha az nem akkor a facebook, insta, tiktok, youtube ect. És nem azért mert megszűnt volna a kultúra, hanem azért mert változik, méghozzá az emberek változtatják meg, a saját igényeik, szájízük szerint. A színház nem maga az egyetemes kultúra, így beállítani nettó hazugság. És mivel nincs egy diktátor aki megmondja a szabad embernek, h. mit szeressen, mi a jó, mi menő, ezért ők a kezükbe veszik az irányítást és maguk formálják a világot. Hiába jönnek a divatdiktátorok, megmondóemberek, egyre kevesebben figyelnek rájuk. Lesznek még kilengések (vergődések) a grafikonon, lesz még oldalazás, de a vége egyértelműen hanyatlás lesz. Talán fenn marad valami mesterséges, kb. úgy mint manapság a népzene, a népművészet, és egyéb elfeledett, lecserélt, tovább haladott dolgok. És ez így van jól. Anno jó volt, h. voltak színházak, jó volt a TV, a filmipar, most viszont h. a technológia lehetővé teszi, ember milliók tudnak megjelenni ember milliók előtt anélkül, h. valaki lényegesen korlátozná őket az alkotói szabadságukban, befolyásolná őket a gondolkodásukban. Trendek jönnek mennek tűnnek el pillanatok alatt. Viszont ezt olyan tömegek mozgatják és olyan gyorsan, amivel akár maga a filmipar sem tud versenyezni, nem hogy a színházi világ. A legújabb generáció, a mai tinédzser, már nem, hogy színházba nem jár, de már TV-t sem néz és filmet is egyre kevesebbet. Változnak az idők, velük együtt az igények is. Aki nem tud változni, annak a szenvedés jut majd osztályrészül. Nincs menekvés. Ez olyan mint az élet, amiben van születés és létezik halál is. Majd beírják a történelemkönyvekbe, majd annak a sokadik kiadásában egy csillaggal megjelölt rész lesz, majd végérvényesen a feledés homályába vész, mert az újabb dolgok letaszítják a korlátozottan rendelkezésre álló lapok apróbetűs részéről is.
Jhuuu végre :)
Olvasom hogy sokan túl unalmasnak tartották a beszélgetést. Ha bulvaros az a baj, hívjon inkább feltörekvő fiatal színészeket, ha hív és túl szakmai az a baj, ha 20-as vagy az a baj, 30-as vagy az a baj. Minden baj 😀
Eddig nekem nem volt problémám egyik riportalannyal se. Volt hogy belepörgettem, ha egy adott téma nem érdekelt, de ezt a videót 10 perc után lekapcsoltam és úgy nézem nem voltam ezzel egyedül.
Egyáltalán nem így van. Ez unalmas volt, más beszélgetésektől függetlenül. Eleve úgy kezdődik, mintha két távoli barinő találkozna, akik megbeszélik a napi dolgokat. A riporter dolga lenne, hogy olyan kérdéseket tegyen fel, ami _összességében_ érdekes és fontos a riporteralany szempontjából, nem pedig pillanatnyi dolgokról társalogni. És a színésznő meg olyan szinten mondja el a dolgokat, hogy "találkoztam a dm-ben kulka jánossal". Sajnos ez a hölgy nem tudja jól bemutatni, eladni magát, és nincs érdekes személyisége.
Mellesleg én nagyon unom a színészeket. Én nem tartom nagyra a színészetet mint szakmát, és sokszor semmi érdekes nincs a színészekben. Elvégre is abból élnek, hogy másokat játszanak és mások által a szájukba adott szavakat mondanak, tehát miért is lenne magától értetődő, hogy egyébként van személyiségük, intelligensek és érdekesek? Van olyan is köztük, de nem lep meg, hogy a többség semmi extra. Szerintem csak azért van annyi színészvendég minden beszélgetés műsorban, mert róluk tudvalevő, hogy tudnak beszélni (nincsenek beszédhibáik) és nem félnek kamerák elé állni. De nem azért, mert valóban ők lennének a legérdemesebbek az interjúkra.
@@andlilla Ezen nagyon jót röhögtem. Feldobtad a napomat 😀
ua-cam.com/video/6UAcYzbilbw/v-deo.html 😃
@Lilla A szinesz resszel egyetertek, hogy mar eleve az unalmas mert akkor minding van egy sor ömlenges, kezdve azzal ,hogy felsoroljàk, hogy milyen 'csodalatos' emberekkel dolgoztak meg jartak egy osztalyba meg ki volt a tanara ki dicserte meg de kozbe szerenykedni kell, mert ha nem arra ugranak a nèzők, meg a kinek mit koszonhet is muszàj ..stb es most ehhez hozzajott a kismamàs ömlengès ami biztos igaz csak hàt közhely, kàr is szòba hozni..
Ettől mèg nem jelentenèm ki , hogy unalmas nő, csak mert egy interjùnàl òvatosan, diplomatikusan fogalmaznak es nem tudjàk egyből csak ùgy elengedni magukat ès hopsz viccelődni. Azt mondta fontos neki humor szòval biztos amùgy nem ilyen komoly
Ez egy folyamatos makogás mindkét fél részéről... Rozi számomra meglepően csúnyán artikulál, szinte összezárt szájjal beszél... fura
Igen, szinte alig érthető ahogy beszél,nagyon zavaró
itt mióta van cenzúra? mármint a kommenteknél. és ki dönti el, hogy mit lehet olvasni és mit nem? és mi alapján? hmmm... nahát...
túl sok a politika
Az egyik legkiábrándítóbb, mikor a művészek összekenik magukat a politikával. Elhitették velük, hogy ezzel a "népnek" segítenek és - mint művészek többre hivatottak a művészetnél - "tenniük is kell valamit". Közben csak a politika (ki)használja őket... Az emberekért sokkal inkább tesznek "pusztán" a művészetükkel, mert felüdítik munkájukkal az embereket. Így meg csak az árkokat segítenek mélyíteni, mindegy melyik csapat mellett állnak ki. Szerencsére már jónéhányan kivonulnak ebből az őrületből.