Хто в темі, то колись оці всі проводи вартували реально дурнуватих грошей, а зараз просто вже історія. Я ті проводи бачив тільки на радіоринку Караваєві Дачі в Києві, у ремонтників цілі відрини різних проводів висіли під різні телефони для ремонту.
Найбільший прорив у телефонах був приблизно з 97 по 2010 рік. А далі технології практично зупинились. Так, проци і камери стають кращими. Але сама філософія стала незмінна. По морді смартфона вже фіг вгадаєш, що за бренд, бо навіть нема місця, де це написати. Буремні тоді були часи. Цікаво, прогрес валить, тільки встигай адаптуватись
Айфон знищив унікальні формфактори і дизайни, Андроїд знищив унікальні фічі, Нокіа до останнього гнула свою лінію і загнулась сама, дешеве китайське виробництво знизило якість і вартість. А головне - люди... Колись телефон вибирали кілька місяців, щоб мінімум на 5 років, а зараз машину, квартиру і навіть партнера для стосунків обирають швидше, а телефон... телефон взагалі не обирають, а купують як хліб - регулярно і той, що свіжий.
Ваше відео (особливо частина про телефони) - не просто історичний екскурс. Це універсальний фотоальбом, де побачиш знайому модель телефону і згадуються старі історії, друзі і безтурботна атмосфера тих часів. Щире дякую
Подивився відео і ностальгія охопила. Теж прошивав всі види тюнерів , картки доступу і трохи мобілок. Правда я весь старий злам просто викинув , може пару прграматорів валяється. Згадав як на початку 90-тих встановлював супутникові антени , ще на С-діапазон. Антену регулював вночі по полярній зірці бо були вони моторизовані з актуаторами. Як зараз помню ціна встановлення такої антени рівно 100 баксів. Старих мобілок в мене ще з десяток лишилось.Та наче Марс то був. В мене на офісі ще наче робочий Тріум Марс є. Добра в вас в рази більше ніж в мене було ... а то і в десятки раз.Дякую за відео.
Першу антену передала тітка з Польщі, аналог ще. Будучи пацаном сам роздуплився як ставити і строїв на угад по раніше налаштованому тюнеру. Потім підчитав теорію, набив руку. Добряче на тому заробляв. Поки радіобазар демпінгувати не почав. А от полярки ніразу не ставив. Дороге то було задоволення.
@@porterlv В мене з 1993р. був магаз по побутовій а до того на ринку , я в місті самий перший почав продавати супутникові антери та ставити. При чому було тільки 2-3 канали. То на велику голову с С-діапазоні. Вже пізніше як був досвід я ставив поворотні внтени вдень без полярної зірки , набив руку . Ще досі лежить дорогущий з пультом тюнер Пейс , він з автоматичною підстройкою позіціонера. То що пам'ятає позиції супутників а ще потім по максимальному сигналу налаштовується. Розрахований на 2 актуатора , горизонтального та вертикального.
Ой, покочував той радіобазар Львовом... Коло цирку (я не застав - ще цицьку ссав), Погулянка ЦТДТГ, Погулянка стадіон, Зелена в спортзалі, Кінотеатр Львів в парку, кінотеатр "октябрь" на люблінській. Теперішній на Б Хмельницького. Де ще пропустив?
@@porterlv Важко сказати. Для мене самі "яскраві" спогади це Кінотеатр "Львів ". '97й рік. Ліхтарі видно лише в сонячний день. А ми приходили на 6:30 -7му ранку. Щоб добре скупитись. Ліхтарик- копійчана запальничка. І був певен що усна домовленість дорожче будь якого контракту.
Там і попандосів не мало залишилось... Щось браком приїхало, щось "поклали" при ппрошивці, щось зремонтувати не змогли... А скільки Сіменсів А70 зарізали! (висяк на сніжинках). А я навчився їх піднімати. :)
LG B1300 мій перший телефон 2003 рік... ех були часи... а потім останній із культових кнопочних моїх це був Sony Ericsson K800i - це взагалі був айфон серед кнопкових телефонів))) на ньому під java був і скайп і icq (qip), навіть картами користувався із зовнішнім блутус приймачем HOLUX M-1000. ех)
Дуже історична розповідь ! Це ціла Епоха пішла в небуття . Ще в наприкінці 80х - індивідуальний-приватний засіб зв‘язку - був фантастика ! І от як воно появилось і змінило все людство . Вражаюче !
Сейчас телефон (точнее смартфон) - это уже компьютер с функциями позвонить и отправить СМС (причем часто - и то, и другое делается через интернет). Думаю, что в 80х о таком только в фантастических рассказах думали.
Розчулився, нереально. Ностальгія. Колись, давно продавав аксесуари до мобільних телефонів. Безліч різних зарядок, корпусів, чохлів. Виробники шукали цікаві рішення, дизайн, ідеї, функції. Тепер усе однакове - форма, зарядка...
моя юность≤ даже не молодость, тоже все это было. как вспомню, клонирование алькателей как вспомню, аж плакать хочется. не Мартек, а Хенрик был с Делоком тем кто их ломанул. С35 v21 тоже помню хорошо. И тебя автор помню и по МФ и по МЦРФ. я в 18м завязал с телефонами.
UEM так називаються контролера живлення і зарядки в nokia Це вроді платформа dkt4 Колись я таких телефонах заробляв не менше ніж шукачі золота десь в Каліфорнії Нокій з однаковими імеями я випустив тисячі Ех були часи Автору канала респект вернув нас в далекі 2000😊😊😊
Через "С" - DCT-4 платформа була. А нащо було нокіям однакові імена? Було як клонуванням розкодовували то плодились чи чужим дампом як піднімали "цеглину". Але ж не нокії.
@@porterlv Чесно кажучи я особисто не займаюся програмним ремонтом лише механічний Але пам'ятаю коли я працював у сервісному центрі мій напарник який займався програмним ремонтом мав згенерованих два rpl файла і він їх почерзі проживав Доречі якщо пам'ятаєте uem булиз одноразовою пропискою imei який дублювався на флеш Якось так 😀😀😀
Я вам пару годин про ті моменти можу розказувати. ;) До тепер не розумію, як людям вдавалось окремо займатись апаратним і програмним ремонтами. То як іні і янь.
Згадав свій перший телефон Siemens c45. Потім Siemens me75 Іч порт… поліфонія… більшість пройшло повз мене бо був взагалі малий, але все одно дякую за файне відео
SonyEricson К750 i K800 на той час були неймовірними камерафонами, але й зараз можуть завстидати сучасні апарати - шторка забезпечувала чистоту лінзи і швидкий запуск камери, а окрема кнопка спуску затвору дозволяла зловити фокус і перекадровуватися однією рукою. А ще вражаюча тоді і нажаль майже втрачена на сьогодні технолонія відображення рівня заряду акумулятора у відсотках на основі напруги.
Памʼятаю, як був малий, мені родичі передарували старий сіменс. З часом помітив там дірочку в силіконовій клавіатурі біля цифрі 5. Тільки тепер з цього відео зрозумів, що то була за "лоботомія". Дякую!
Ха, то я більший динозавр з ремонту телефонів від вас)) на порізці плат, перша 6310, у 6210 була флешка дзеркальна і по боках з резинкою. Ех часи ви нагадали. Я закінчив ремонтувати телефони десь у 2006
Якось, та лабі в політесі ляпнув викладачу, що ми вивчаємо історію галузі, бо книжка за 69-ий рік. А то виявилася його книжка. Як же я довго здавав теорію автоматів...
Ні, звичайно. Хіба по розборках і таких ящиках як в мене. То тре аукціони усілякі моніторити круглодобово. Але інколи за таке просять не розумні гроші...
Не відео, а екскурсія в історію! Насправді було б цікаво подивитися якийсь з процесів прошивки, поки ці знання повністю не втрачено з людської історії.
Я коли К800і розбирав, теж трохи боявся, але не за себе, а щоб об плату не розрядити. Мильничку колись теж з цікавості розібрав, а на 5 спробі зібрати забув розрядити конденсатор - мене чуть вщипнуло по пальцях і нічо, а процесор вщипнуло по ногах і всьо.
В Европі ще користуються пейджами. На великих заводах де нарозвантаження приїзджають десятки машин. На реєстрації видають водіям пейджери. По них передають дозвіл на в'їзд. Сам тримав таке в руках
@@pDmytro Також ця технологія виковистовується в великих фаст-фудах, аптеках, де потрібно чекати чергу. І не створювати корок. Отримав забавку з номером. Коли Отримав сигнал прийшов забрав замовлення. Зручно.
А Ericsson жодного нема... Мій перший був R320, і так, носив його на поясі. Гвінтик там був спеціальний для цього. Більш крутий був T28, з фліпом... А ще Sony були, до поєднання з Ericsson. А потім в мене був Palm Treo 650. І Motorola Ming, теж унікальна річ. Робили ж речі...
Я довгий час ходив з чорнобілою Нокіа 1100 (можу помилятись з моделлю). Потім купив lg gx200, мені тоді здавалось що круто вона виглядає 😂. Телефон цей мав менший функціонал ніж його ровесники нокіа, але так він мені подобався що я з того часу купував тільки телефони lg. Аж поки вони не закрили підзрозділ який займався мобільними телефонами. Мій останній телефон від lg - x power K220, у всьому він був посередній але неубиваємий. Зараз перейшов на google pixel, основна їх перевага в тому що вони залишаються актуальними роками. У мене pixel4, а в товариша є ще pixel 2 2017 року і він такий же швидкий в сучасних додатках як був в момент випуску
От що треба мати в голові, щоб поміняти Нокію на лижу? :) То ще пів біди, бо були й такі, що з Алькателями ходили. * То жарт, не варто сприймати на серйо. ;)
Ех були часи, нагадав дещо, доберуся та розгребу свої девайси, теж паяв перехідники, кабелі, програматори для сім, самим улюбленим моїм телефоном був siemens sl45, валяється з розламаним корпусом і загубленою антеною. Тримаю так... поностальгувати.
В самого лежить Sony Ericsson w200i 2007 року, інколи вмикаю пограти в карти або заліком іншу сімку. Знайшов на олх розбитий і собі переставив 8 деталей, все мінялось без пайки.
У меня есть невыкинутым до сих пор авторский донгл от одного разработчика решений для Сагемов. Софта уже давно нет к нему. Были знакомы оч. давно - с конца 90-х. Болгарин. Еще валяется где-то ЕММИ для Моторол. Покупал у киевского дилера знаменитого в своё время Victor-GSM за 2000 долл. :)
в мене був пейджер Motorola Advisor, на ААА батарейці, а перший телефон мотор Т205, а потім ще ДСС нокіа була 6310(або 63хх не памʼятаю точно), апотім ще була моторола ROKR E6, з сенсорним екраном та стілусом. А ще були qTek та другий не памʼятаю але схожа модель на віндовсе але кнопочні і з джойстиком. І вже потім я увірвався в світ сучасних смартфонів з першим айфоном, бо папаня трохи бухий вронив і коцнув куточок, і мені передали у спадок, мол несолідно з битим афоном ходити особливо після кількох місяців після релізу. Отам вже пішло прошивкі перепрошивкі, Cydia ітд...
@@porterlv інколи просто необхідно переключитися та посидіти повтикати у спогади, розрядитися, понастільгірувать - лампово та тепло вийшло. дотого ж і інформативно, я так багато чого з самих старих апаратів не бачив, багато чого не знав, наприклад про здоровенні сіики не знав, у нас скоріше за все таких не було, одразу з прошитих НМТ цеглин перескочили на ЖСМ з звичайною сімкою.
Першим телефоном був SE T200, з монохромним дисплеєм, який ще потім 2 чи 3 рази віддавали на перепрошивку, бо якщо дістати аккум під час вимкнення в них злітала прошивка. Телефон після цього запускався, але по суті можна було тільки зробити вихідних дзвінок, все інше майже не працювало.
24:16 В мене така нокія з (великою перервою) працювала пару років назад, в якості мобілки та будинкика, бо сенсорної мобіли тоді не мав а дзвонити з планшету не зручно було
Повернули років так 25 назад В гаражі такого мотлоху мішками стояло, половину вже здав на метал, дещо залишив для історії Десь є моторола в алюмінієвому корпусі яка працює на свинцевому акб, привезена за бугра. Яка потужність передавача не знаю, но волосся на руці диба ставало коли викаєш виклик. Нажаль сучасні сімки не приймає, а то був би значний телефон з вагою в 4 кг
Мій знайомий, що чи ненайкраще і впевненіше реболив бутерброди в ямобілко, зараз займається ремонтом самокатів. Бо "вихлоп той самий а ризиків нема". Отак нейрохірурги стають слюсарями...
от якби вчасно встигнути продати цей скарб... бо зараз то майже усе просто брухт. Мікроконтролери може ще можна десь застосувати, USB-UART конвертери, кварци.
А кінотеатр "Жовтень" на Любинській чи рання версія в Стрийському парку в тому ж Кінотеатрі "Львів". Хоча ще був проміжний маршрут велотрек на Зеленій але не довго... АС2 це вже фінальна версія і мабуть кінцева.
Жесть. Я сам трохи більше 10 років ремонтами займаюсь, але з усіх тих приблуд для програмування тільки один джаф знайомий мені. В мене майже до всіх нокій прищепки були. Але вже навіть на той час було воно не актуальне. Я на той час як починав ремонтувати за 5 років приблизно 10 нокій підняв тим джафом, та і все. Але подивитись було дуже цікаво
Десь біля сотні кабелів вИсіло в мене коло столу і то тільки на Нокію. Розсортовані DCT-2 DCT-3 DCT-4, BB5. І то далеко не всі мав. А потім пішло два варіанти "унікейбл" і шінішом того кардабалєту стала поява УСБ.
Дивився на одному диханні) А що це за система з «сімками» в які ключі зашиті? - підскажіть, будь ласка, як правильно називається / як загуглити щоб подивитися про цю «технологію» більше?
Дежан Кальєвіч навчився вичитувати КІ ключ з СІМ карт (кардрідер по ЛПТ порту працював вроді, тривало пару діб). Тобі бралися "балванки" - Gold або Silver wafer card (PIC16F84 +24LC16, використовувались для супутникових тюнерів), в них прошивався алгоритм СІМ карти і вичитані ключі. Карта вирізалась по розміру СІМ карти і в результаті - через меню в телефоні можна було вибрати одну з кількох вичитаних карточок для роботи. З новими картами то не працює.
@@porterlv о, дублювання сімок ^_^ Але, все одно, не розумію чому вони в ключах, а не в телефоні? Типу додаток на компʼютері знаючи ki перевіряв наявність саме цієї сімки в донглі? І якщо так, то чому потрібно було так заморочуватись з дублюванням якщо в додаток можна ж було зашити декілька різних сім карток (просто куплених).. або навіть самому ж можна придумати рандомні «дані оператора» та ki і зашити це в болванку. Поясніть, будь ласка, сам момент яку проблему вирішувала наявність СІМ чи можливо як це впливало на безпеку від злому і безконтрольного дублювання фізичного ключа
Я не вірно питання зрозумів... В донглах НЕ СІМ-ки! В донглах апаратний ключ - в карті проц з пам'яттю і алгоритм (програма). Превірка ключа/серійника то терті пляцки. В карті сам алгоритм. Тобто програма шле дані на карту і карта в себе в середині проводить розрахунки, видаючи готовий результат. Котрий істинний лише для даного запиту. Тому злам програми чи перехоплення обміну не дозволяють отримати алгоритм. Це як списати домашку. Раз списавши готове - наступного разу самі не розв'яжете, бо нема знань як. :)
Забуваю на кухні вимкнути світло, але для нокії (2600, гра bounce) пам'ятаю 787898😀 Ще пам'ятаю нокія 6233, вона здається могла бити струмом, якщо намочити клавіатуру В коробці на балконі валяется htc radar на віндовс мобайл, там крута камера з оптичним фокусуванням, на 5мп здаєтьс, треба якось пошукати новий сенсор і нокіа с5-03 з такою ж проблемою. Ще є redmi k20, треба якось пошукати того, хто купить нирку та замінити дисплей ото у мене був гемор з пошуком деталей по типу дисплею, сенсору або корпуса, ціна висока, якість низька, зараз стало якось простіше, хочеш копія, хочеш оригінал...
Я було від телефонів дисплеї підключав до мікроконтролерів В мотороли C115 був прикольний i2c дисплей зі зручним шлейфом під пайку У багатьох сіменсів теж дисплеї прикольні були, і теж легко припаятися
@@porterlv там резинка анізотропна була? по типу як на мультиметрах Китайці наче схожі дисплеї для ардуїни продавали, правда писали що то від 3310 чи 5110 Там теж контакти через резинку йшли, рамка кастомна, і плата Ще на форумах читав, хто контакти з роз'ємів виймав, хто на провідний клей намагався садити
якщо я правильно зрозумів - все це що ви розказуєте і показуєте, це робилось з лоченими Б/В імпортними телефонами для інших ринків? інакше для чого всим цим було треба бавитись))
Ні, не правильно ви розумієте. Їхало багато нових без Укр/рус мови, їхали лочені під закордонних операторів, наші оператори також блокували під себе і з карткою іншого нашого оператора (дешевшого/зручнішого) не працювало.
Корпуса тих сіменсів давно розсипались... Де ви бачили в ті часи 1Гб SD карту? Та вона би коштувала як сам телефон чи дорожче. Тоді, наче, ходили менші ємності.
@@porterlv алюмінієвий корпус розсипався?) Карта була куплена пізніше, коли виявилося що він з ними працює, хоча заявлено було максимально 256 мегабайт. Ну то і зрозуміло, бо протестувати карти, які на момент випуску були тільки у розробці було складно.
@@porterlv падав на гравий коли у футбол грали і видно було, що то якийсь сплав алюмінієвий. А ще і взимку є різниця в теплоємності, коли з кишені його достаєш, то одразу відчувається, що то не пластик.
Тіште себе тою думкою. У мене ж закарбувалися в пам'яті пластикові корпуса тої моделі, що після кількох розборок не тримались купи і викликали проблеми з контактами...
Обережніше там с пейджером )) Мені в ручки потрапив белефон, карта сім також здорова повнорозмірна. Там антенка не витягалась а накручивалась на роземі, які зараз на антени віфі часто кріплять) Наплутали, SE к750і на лед спалах, газоразрядна була у 790 наче (37хв відео)
@@porterlv Колекцію я збирати не буду, якщо вмовлю Вас на ремонт БП Елтек, буде бонусом. АКБ звісно дохлий, але як історія потягне. Питання ще по программаторам. є у мене ще якийсь більш професійний, з купою дротів під телефони Champion+ називається, як зрозумів він далі вінди ХП не має софту. якщо цікаво то він буде в якості смаколиків ) Доречі є ще багато (дійсно багато) корпусів для телефонів, старих кнопкових ААА, клони. В основному нокії. прям коробка із під паперу А4. Погоджуйтесь вже на ремонт того єлтека, бо ще кілька ваших відосів, і колись поїде на ремонт Вам єлтек і бонуси, і бонусів буде більше ніж той єлтек )
Першим сіменсом з кольоровим екраном був Siemens S10 , колись приносили такий на ремонт але він в морі покупався тому нажаль там вже не було що відновлювати (
На мой взгляд кнопочные телефоны и сейчас практичней от сенсорных по некоторым факторам . Поэтому наверное и в продаже сейчас есть да и не по малой цене .
По Львову 2г все ще нормально працює. Тільки харять регулярно СМСками з "обміняйте СІМ відчуте силу 4Г". А нахіба мені та сила на кнопочній нокії? :) Напередодні кучмастар вітав - 21 рік номеру. То новий. Старому номеру десь 25 років минуло.
@@porterlv так до кінця війни і буде нормально із 2g, а вже тоді можна різко і вивести і 2g і 3g з експлуатації (sunset така операція називається англійською)
@@porterlv в ЄС велика частина операторів планує або 2g або 3g вивести з експлуатації 31.12.2025р. Не мала частина таких мереж - вже виведена з експлуатації, зовсім декілька - планують в грудні 2024 чи грудні 2026.
Місяць назад старша людина мені принесла Nokia X2 00, поломка білий дисплей, відправив у місто до майстрів по ремонту телефонів її, але мужик сказав що там був і ніхто не взявся за ремонт, ради цікавості я спробував відремонтувати, бо раніше ніколи не займався ремонтами, але відремонтувати зміг, за допомогою ютуба, випаяв драйвер дисплея у знакомого знайшов трафарет на мікросхему, зробив редбол, і назад припаяв і дисплей запрацював, уже місяць працює, і все я це навчитися з ютуба паяльник і темофен маю давно.
Ая-яй! Нема там "драйвера дисплею", Між процом і конектором дисплею два ЕМІ фільтри. У свому відео показував їх як "стєкляшки". Можна замінити перемичками ;)
@@porterlv EMI фільтри ви праві, досвід у тому що я перший раз паяв мікросхеми у BGA корпусі, даже не так сложно як думалося, можливо для новачка якусь пораду дасте чи відео завантажите по даний темі
По якій саме темі? Тай яке там відео? Тренуєтесь на трупах, набиваєте руку. Головне не боятися. :) Як там Федорченко казав? - "Три зіпсутих весілля і ти тамада". :)
@@porterlv Думаю що у Вас електронщиків, так як і у нас електриків діють деякі загальні правила. 1. Включай зайве відгорить. 2. Якщо з першого разу запрацювало шукай помилку . 3. Якщо щось не можна відремонтувати, почитай інструкцію😁
@@porterlv в 1997 -1998 році було смішно інколи коли люди "ходили по базару" шукаючи кращі умови розблокування і тд , а воно все одно приходило в мої руки бо і конкуренції фактично не було, але тоді в основному все робилося через програмування 24схх eeprom. А потім десь в 2001 з'явилися дикі демпінгери які брали навіть за таке копійки, і всякі "цигани" які тирили стирене)))
З гурновиками то була нормальна практика. І ніхто по швидкості і демпінгу Богдановича не зміг переплюнути. Вони ті телефони на гурт пердолили, мов бульбу копали. два гектари за добу :)
Хто ще NMT пам'ятає? Оператор UMC, якщо не не підводить пам'ять. І так, пейджинговий зв'язок ще досі використовується. Лікарні, пожежні частини, терористичні організації. У нас, ще продавали годинники під виглядом пейджерів :)
В пана майстра була неординарна цікава молодість. Лайк однозначно👍🏻
Добре, що мама не знала про то все :)
А декому стало соромно, за втрачені можливості.Так звані -"бєсцельно прожітиє годи"😢😢😢
З пейджером обережно!
Ви так пишите, ніби під обстріли не потрапляли.
Пейджер без розкодовки виглядає беспечним.
Із цим - все норм. Там нема вибухівки.
А ви звідки знаєте?! По серійнику впізнали??? :)
@@porterlv"сцуко!ржунємагу😅"
Побажання на втрачати наснаги автору,!!..
ХайКвітнеУкраїнськийЮтуб..
Хто в темі, то колись оці всі проводи вартували реально дурнуватих грошей, а зараз просто вже історія. Я ті проводи бачив тільки на радіоринку Караваєві Дачі в Києві, у ремонтників цілі відрини різних проводів висіли під різні телефони для ремонту.
Пригадую, "втички" до нокій по 5 уо були. +- Потім ціни впали (як і якість кабелів). А на нові/екслюзивні моделі і по 20 відслюнявлювали.
Вподобайка!!!8 Ностальгія!!! Хай Щастить!!!
Найбільший прорив у телефонах був приблизно з 97 по 2010 рік. А далі технології практично зупинились. Так, проци і камери стають кращими. Але сама філософія стала незмінна. По морді смартфона вже фіг вгадаєш, що за бренд, бо навіть нема місця, де це написати.
Буремні тоді були часи. Цікаво, прогрес валить, тільки встигай адаптуватись
Та кращість камер нікому уже не потрібна... А телефони стали одноразовими і дуже швидко застарівають :(
@@OlehRA Чому?
Зараз телефони отримають колеса, і навіть AWD.
@@tar77 точно! Я забув )
Деякі з них навіть нічо такі
Айфон знищив унікальні формфактори і дизайни, Андроїд знищив унікальні фічі, Нокіа до останнього гнула свою лінію і загнулась сама, дешеве китайське виробництво знизило якість і вартість. А головне - люди... Колись телефон вибирали кілька місяців, щоб мінімум на 5 років, а зараз машину, квартиру і навіть партнера для стосунків обирають швидше, а телефон... телефон взагалі не обирають, а купують як хліб - регулярно і той, що свіжий.
Ваше відео (особливо частина про телефони) - не просто історичний екскурс. Це універсальний фотоальбом, де побачиш знайому модель телефону і згадуються старі історії, друзі і безтурботна атмосфера тих часів.
Щире дякую
Тільки, щоб ви там не спились на тих моїх ностальгічних відео :)
@@porterlv Не знаю, чи добре, чи зле, що ви не пробували включати ті телефони, бо якби вчув знайомі звуки, то точно б напився
Та то би і я розплакався а відео би було на весь робочий день. :)
Кайфове відео! Прям дитинство нагадали))🔥🫡дякую!
Супер. Історичний екскурс.
Ото як дістав донгли - аж сльозу скупу пустив. :)
файний шматок життя... суперове відео !
Подивився відео і ностальгія охопила. Теж прошивав всі види тюнерів , картки доступу і трохи мобілок. Правда я весь старий злам просто викинув , може пару прграматорів валяється. Згадав як на початку 90-тих встановлював супутникові антени , ще на С-діапазон. Антену регулював вночі по полярній зірці бо були вони моторизовані з актуаторами. Як зараз помню ціна встановлення такої антени рівно 100 баксів. Старих мобілок в мене ще з десяток лишилось.Та наче Марс то був. В мене на офісі ще наче робочий Тріум Марс є. Добра в вас в рази більше ніж в мене було ... а то і в десятки раз.Дякую за відео.
Першу антену передала тітка з Польщі, аналог ще. Будучи пацаном сам роздуплився як ставити і строїв на угад по раніше налаштованому тюнеру. Потім підчитав теорію, набив руку. Добряче на тому заробляв. Поки радіобазар демпінгувати не почав. А от полярки ніразу не ставив. Дороге то було задоволення.
@@porterlv В мене з 1993р. був магаз по побутовій а до того на ринку , я в місті самий перший почав продавати супутникові антери та ставити. При чому було тільки 2-3 канали. То на велику голову с С-діапазоні. Вже пізніше як був досвід я ставив поворотні внтени вдень без полярної зірки , набив руку . Ще досі лежить дорогущий з пультом тюнер Пейс , він з автоматичною підстройкою позіціонера. То що пам'ятає позиції супутників а ще потім по максимальному сигналу налаштовується. Розрахований на 2 актуатора , горизонтального та вертикального.
Клас!
Наче машина часу.
Пригадую ці часи....
Наче знову на радіо-ринку.
В кінотеатрі "Львів".…
Ой, покочував той радіобазар Львовом... Коло цирку (я не застав - ще цицьку ссав), Погулянка ЦТДТГ, Погулянка стадіон, Зелена в спортзалі, Кінотеатр Львів в парку, кінотеатр "октябрь" на люблінській. Теперішній на Б Хмельницького. Де ще пропустив?
@@porterlv
Важко сказати.
Для мене самі "яскраві" спогади це Кінотеатр "Львів ".
'97й рік.
Ліхтарі видно лише в сонячний день.
А ми приходили на 6:30 -7му ранку.
Щоб добре скупитись. Ліхтарик- копійчана запальничка.
І був певен що усна домовленість дорожче будь якого контракту.
Додивився до кінця не плакав . Но кромок підійшов під горло.
То купа грошей які осталися невикористані 😢
Там і попандосів не мало залишилось... Щось браком приїхало, щось "поклали" при ппрошивці, щось зремонтувати не змогли... А скільки Сіменсів А70 зарізали! (висяк на сніжинках). А я навчився їх піднімати. :)
LG B1300 мій перший телефон 2003 рік... ех були часи... а потім останній із культових кнопочних моїх це був Sony Ericsson K800i - це взагалі був айфон серед кнопкових телефонів))) на ньому під java був і скайп і icq (qip), навіть картами користувався із зовнішнім блутус приймачем HOLUX M-1000. ех)
SE k750i був першим 2мп смартфоном, але спалах там був ще на діодах, на пізніших, k790, k800 там вже був з лампою
Дуже історична розповідь ! Це ціла Епоха пішла в небуття .
Ще в наприкінці 80х - індивідуальний-приватний засіб зв‘язку - був фантастика ! І от як воно появилось і змінило все людство . Вражаюче !
Сейчас телефон (точнее смартфон) - это уже компьютер с функциями позвонить и отправить СМС (причем часто - и то, и другое делается через интернет). Думаю, что в 80х о таком только в фантастических рассказах думали.
Дякую. Я і посумував і багато згадав. І часи і людей.....
О, про пейджер, хто б міг подумати що актуальне)
Коли я то знімав, до події було ще майже місяць ;)
Розчулився, нереально. Ностальгія. Колись, давно продавав аксесуари до мобільних телефонів. Безліч різних зарядок, корпусів, чохлів. Виробники шукали цікаві рішення, дизайн, ідеї, функції. Тепер усе однакове - форма, зарядка...
А є щось, чим ви не займались в молодості? :)
@@porterlvСпортом, нажаль. Тепер надолужую
Є тут пару вакансій, на природі, постійно в активному русі і в тонусі. Екіпіровку видають безкоштовно. Не цікавить? :)
Час швидко летить, історія пам'ятає. Позитиачик👍
Люди пам'ятають, поки живі. А гугля уже потроху то забуває...
Що вибачте перед собою? Це скарб☝️.
Якщо не сказати щось сильніше.
Коментар який підтримує україномовний контент
моя юность≤ даже не молодость, тоже все это было. как вспомню, клонирование алькателей как вспомню, аж плакать хочется. не Мартек, а Хенрик был с Делоком тем кто их ломанул. С35 v21 тоже помню хорошо. И тебя автор помню и по МФ и по МЦРФ. я в 18м завязал с телефонами.
Багато аліків поклали чужою секюр зоною/фулом? :)
@@porterlv не дуже)) Хенріка купив вчасно
UEM так називаються контролера живлення і зарядки в nokia
Це вроді платформа dkt4
Колись я таких телефонах заробляв не менше ніж шукачі золота десь в Каліфорнії
Нокій з однаковими імеями я випустив тисячі
Ех були часи
Автору канала респект вернув нас в далекі 2000😊😊😊
Через "С" - DCT-4 платформа була. А нащо було нокіям однакові імена? Було як клонуванням розкодовували то плодились чи чужим дампом як піднімали "цеглину". Але ж не нокії.
@@porterlv Чесно кажучи я особисто не займаюся програмним ремонтом лише механічний
Але пам'ятаю коли я працював у сервісному центрі мій напарник який займався програмним ремонтом мав згенерованих два rpl файла і він їх почерзі проживав
Доречі якщо пам'ятаєте uem булиз одноразовою пропискою imei який дублювався на флеш
Якось так 😀😀😀
Я вам пару годин про ті моменти можу розказувати. ;) До тепер не розумію, як людям вдавалось окремо займатись апаратним і програмним ремонтами. То як іні і янь.
Дякую Вам за спогади!
Згадав свій перший телефон Siemens c45. Потім Siemens me75 Іч порт… поліфонія… більшість пройшло повз мене бо був взагалі малий, але все одно дякую за файне відео
Шикарну колекцію телефонів пан має!! Заздрю!!
А афінажники потирають руки. :)
SonyEricson К750 i K800 на той час були неймовірними камерафонами, але й зараз можуть завстидати сучасні апарати - шторка забезпечувала чистоту лінзи і швидкий запуск камери, а окрема кнопка спуску затвору дозволяла зловити фокус і перекадровуватися однією рукою.
А ще вражаюча тоді і нажаль майже втрачена на сьогодні технолонія відображення рівня заряду акумулятора у відсотках на основі напруги.
Я свій Київ 6с обміняв на розбитий к750, в перших випусках сама краща камера була........
Памʼятаю, як був малий, мені родичі передарували старий сіменс. З часом помітив там дірочку в силіконовій клавіатурі біля цифрі 5. Тільки тепер з цього відео зрозумів, що то була за "лоботомія". Дякую!
Хто зна, може навіть я його сверлив :)
капець, ціла епоха, навіть не уявляв які майстри і спеціалісти серед нас є
Так, ще не всі спились, ще не всіх ТЦК відловило...
@@porterlv що заважає без "помічі" ТЦК стати на захист Батьківщини?
В соні еріксон к750 спалах на світлодіодах а от к790/800/810 була вже лампа
Ох дядьку, нагадали ви ... Поліз і я свої скарби пороздивляюсь🥲
Пробачте, чи шо... :)
@@porterlv😊
Ха, то я більший динозавр з ремонту телефонів від вас)) на порізці плат, перша 6310, у 6210 була флешка дзеркальна і по боках з резинкою. Ех часи ви нагадали. Я закінчив ремонтувати телефони десь у 2006
То вас з тим закінченням вітати чи співчувати? :)
@@porterlv можна попросити роеммі ?
Можна, просіть, даю згоду на прохання. :)
@@porterlv подаруйте один із програматорів
Так продані, тому й дістав і відео прощання зняв. Ви запіздали...
Назад у минуле, красота.
Якось, та лабі в політесі ляпнув викладачу, що ми вивчаємо історію галузі, бо книжка за 69-ий рік.
А то виявилася його книжка. Як же я довго здавав теорію автоматів...
О, ностальгія. Згадались всілякі патчі, ельфи, а заразом купу разів вбитий і кожного разу з новими муками піднятий старенький Соні Еріксон)
А мучились - бо SE Tool від Лазера не мали. З чим - чим а з соніеріками проблем не було. Чи не самий крутий донгл по якості і підтримці був.
@@porterlv для мене тоді SE Tool коштував неймовірних грошей)
А я так і не доробився до Мультибокса Делока з J-Tag -ом.
Класне, історичне відео!
Підкажіть, чи реально зараз знайти новий оригінальний корпус з клавіатурою до Нокії 6230і ?
Ні, звичайно. Хіба по розборках і таких ящиках як в мене. То тре аукціони усілякі моніторити круглодобово. Але інколи за таке просять не розумні гроші...
Не відео, а екскурсія в історію! Насправді було б цікаво подивитися якийсь з процесів прошивки, поки ці знання повністю не втрачено з людської історії.
В кінці є посинання на відео "прошиваємо стару нокію". Це те, що вас цікавило.
@@porterlv так, дякую! Просто писав цей коментар ще під час перегляду :)
Гарно! Дивіться і пишіть ще. ;)
Я пам'ятаю, як розібрав свій SE к790і, а там 2 чорних конденсатори. Я зачіпив щось пальцем, воно мене як переїбе! Кондюки були заряджені 😁
Бодрячком. Я так колись по молодості "мильникою" звізданув об стіну з переляку. :)
Я коли К800і розбирав, теж трохи боявся, але не за себе, а щоб об плату не розрядити. Мильничку колись теж з цікавості розібрав, а на 5 спробі зібрати забув розрядити конденсатор - мене чуть вщипнуло по пальцях і нічо, а процесор вщипнуло по ногах і всьо.
На помилках мучаться. :)
Блін ностальгую піпєц. В мене два ящика такої історії. ще й нові запчастини є.
Афінажники одобрюють. Пробачте... :)
ох, я дорсих пір тримаю в себе поніпрог) щось не могла так просто його викинути) навіть стаб не випаювала коли була крайня термінова необхідність)
В Европі ще користуються пейджами. На великих заводах де нарозвантаження приїзджають десятки машин. На реєстрації видають водіям пейджери. По них передають дозвіл на в'їзд. Сам тримав таке в руках
І в лікарнях, і в державних установах. Часто більшого і не треба.
@@pDmytro Також ця технологія виковистовується в великих фаст-фудах, аптеках, де потрібно чекати чергу. І не створювати корок.
Отримав забавку з номером.
Коли Отримав сигнал прийшов забрав замовлення.
Зручно.
А Ericsson жодного нема... Мій перший був R320, і так, носив його на поясі. Гвінтик там був спеціальний для цього. Більш крутий був T28, з фліпом... А ще Sony були, до поєднання з Ericsson. А потім в мене був Palm Treo 650. І Motorola Ming, теж унікальна річ. Робили ж речі...
Як нема?! пар плат проскакувало Т28 дисплей.
Жесть.
Я багато моделей зміг по платам впізнати!
Як же це давно було!
Не всі люди так довго живуть...
Я довгий час ходив з чорнобілою Нокіа 1100 (можу помилятись з моделлю). Потім купив lg gx200, мені тоді здавалось що круто вона виглядає 😂. Телефон цей мав менший функціонал ніж його ровесники нокіа, але так він мені подобався що я з того часу купував тільки телефони lg. Аж поки вони не закрили підзрозділ який займався мобільними телефонами. Мій останній телефон від lg - x power K220, у всьому він був посередній але неубиваємий. Зараз перейшов на google pixel, основна їх перевага в тому що вони залишаються актуальними роками. У мене pixel4, а в товариша є ще pixel 2 2017 року і він такий же швидкий в сучасних додатках як був в момент випуску
От що треба мати в голові, щоб поміняти Нокію на лижу? :) То ще пів біди, бо були й такі, що з Алькателями ходили.
* То жарт, не варто сприймати на серйо. ;)
@@porterlv З накіа ганяли всі, а лижа була тільки у мене😁
колись хтось буде так плати бутерброди айфоні 15-25х показувати) були чудеса
Как фильм на одном дыхании посмотрел 👍
Дивіться й інші фільми каналу. Тут мало таких довгих але багацько дрібних і цікавих. ;)
@@porterlv та дивлюсь кожного дня, в мене прям обряд ввечері під ремонт інвертора їсти 😁
Пардон, не признав, думав, що хтось новенький за моє відео зашпортався :)
Ех були часи, нагадав дещо, доберуся та розгребу свої девайси, теж паяв перехідники, кабелі, програматори для сім, самим улюбленим моїм телефоном був siemens sl45, валяється з розламаним корпусом і загубленою антеною. Тримаю так... поностальгувати.
В самого лежить Sony Ericsson w200i 2007 року, інколи вмикаю пограти в карти або заліком іншу сімку. Знайшов на олх розбитий і собі переставив 8 деталей, все мінялось без пайки.
У меня есть невыкинутым до сих пор авторский донгл от одного разработчика решений для Сагемов. Софта уже давно нет к нему. Были знакомы оч. давно - с конца 90-х. Болгарин. Еще валяется где-то ЕММИ для Моторол. Покупал у киевского дилера знаменитого в своё время Victor-GSM за 2000 долл. :)
сможете найти его роеммі ?
Болгарин? В нас свій був місцевий Лесик, ох і черга до нього була...
Це все тепер на вагу золота,супер.
Так, на вагу, на афінаж.
Охриніти у вас склад) Уявляю скільки нервів в то вкладено було колись)
Є що згадати та нема що дітям розказати :)
йой
я тримався до 43 секунди, а потім плакав від ностальгії до останньої секунди )))
Пробачте. Я більше не буду. * але й менше теж. :)
Чудові девайси
Дякую. Ностальгія в око попала...🥹
А ви який донгл не встигли відбити?
Обожнюю колупатись в електроніці аби ще розбиратись що до чого:)))
Я так колись через зацікавлення поколупатись одружився колись. :)
в мене був пейджер Motorola Advisor, на ААА батарейці, а перший телефон мотор Т205, а потім ще ДСС нокіа була 6310(або 63хх не памʼятаю точно), апотім ще була моторола ROKR E6, з сенсорним екраном та стілусом. А ще були qTek та другий не памʼятаю але схожа модель на віндовсе але кнопочні і з джойстиком. І вже потім я увірвався в світ сучасних смартфонів з першим айфоном, бо папаня трохи бухий вронив і коцнув куточок, і мені передали у спадок, мол несолідно з битим афоном ходити особливо після кількох місяців після релізу. Отам вже пішло прошивкі перепрошивкі, Cydia ітд...
Оооггоо, пан майстер порадував годинним відевом
Витримаєте так довго без перекурів? :)
@@porterlv льогко. Ютюб не закриваю майже. Мене довгими відео не злякати )
От би й до роботи так! :)
Не знаю про що це, але здається дядько згадав молодість)
То ви подивіться - будете знати про що то. :)
Після останніх подій в Лівані пейджер набувають нових смислів
Та ви шо?! Їх по цілому світу ще масово використовують у спецзакладах.
Пам'ятаю Siemens C35, в друга був A50, потім в мене з'явилася Motorola T192.
Були часи, дійсно телефони були цікаві, особливо Sony Ericsson
Не просто цікаві а й сильно різні. А кожен новий - з технічним проривом та дизайном.
крутнява година ностальгії. стопіцот лайків! )))
Якось так несподівано вийшло. Дістав щось з древньої коробки і понеслись спогади.
@@porterlv інколи просто необхідно переключитися та посидіти повтикати у спогади, розрядитися, понастільгірувать - лампово та тепло вийшло. дотого ж і інформативно, я так багато чого з самих старих апаратів не бачив, багато чого не знав, наприклад про здоровенні сіики не знав, у нас скоріше за все таких не було, одразу з прошитих НМТ цеглин перескочили на ЖСМ з звичайною сімкою.
Я тут недавно переключився... Спід панелі дим валити почав у машині і запах такий знайомий переспілих транзисторів... Показати що диміло і чому? :)
@@porterlv НЄ НЄ, та к переключатися не треба. а показати звичайно ж треба.
2 жовтня буде про то кіно.
Дуже класне відео жаль не хватає мене на ціле відео додивлюсь завтра
Можете завтра навіть з початку. До обіду то безкоштовно :)
Першим телефоном був SE T200, з монохромним дисплеєм, який ще потім 2 чи 3 рази віддавали на перепрошивку, бо якщо дістати аккум під час вимкнення в них злітала прошивка. Телефон після цього запускався, але по суті можна було тільки зробити вихідних дзвінок, все інше майже не працювало.
Майже як з сіменсами історія :) Пригадую той корпус але дисплей кольоровий бачу. Чи не "і" то була модифіукація з кольоровим?
Тьху, то я з SE Т230 сплутав.
24:16 В мене така нокія з (великою перервою) працювала пару років назад, в якості мобілки та будинкика, бо сенсорної мобіли тоді не мав а дзвонити з планшету не зручно було
Зараз RS 232 вже рідкі, а на 25 пін вже не купити в першому ж кіоску , навіть на радийобазі тре трохи походити щоб знайти ))
Повернули років так 25 назад
В гаражі такого мотлоху мішками стояло, половину вже здав на метал, дещо залишив для історії
Десь є моторола в алюмінієвому корпусі яка працює на свинцевому акб, привезена за бугра. Яка потужність передавача не знаю, но волосся на руці диба ставало коли викаєш виклик. Нажаль сучасні сімки не приймає, а то був би значний телефон з вагою в 4 кг
Круто що ви то зняли колись сину/внукам покажу
Думаєте, їм буде цікаво?
Цікаво, що я тоді телефонами не займався, але багато чого з показаного - знайоме.
Навіть про болячки і деякі методи прошивки пам'ятаю.
Не нап'юсь :)
Якщо в музей то 3310 не вистачає) Прямокутник Mitsubishi Trium Aria був чарівним, сумую по ньому.
Міцики на той час виглядали космічно в поріанянні з класичним дизайном нокій. Уже мовчу про анімоване меню і цікаву озвучку.
Колись на ремонті мобілок працював але в час коли вже кнопочні починали вмирати, но все одно і шлейфи в жабкам замінював і стікляшки перепаював
Мій знайомий, що чи ненайкраще і впевненіше реболив бутерброди в ямобілко, зараз займається ремонтом самокатів. Бо "вихлоп той самий а ризиків нема". Отак нейрохірурги стають слюсарями...
Зі спалахом був SE к790 , в мого дядька був. А в мене к750. Фотграфувала 790 так собі в порівнянні. Перший в мене був Philips OZEO, WAP
Той хфіліпс вап, що майже місяць на одному заряді їхати міг?
@@porterlvні, напевно, меньшиий, доречі досі живий, цілий, Вже 20 років як.
Любимий sony j5. І motorola v3 зі звуком трансформатора в низу клавіатури.)) Ех... 😢
Так там справді був ВВ перетворювач для високовольтної люмінісцентної підсвітки клавіатури.
школа, тидинство, як давно це було....
моя теж програматори для мікроконтролерів, телефонів в основному сіменсів
Гарно! Моя твоя вітати. :)
Доречі під назвою delock продаються досить надійні перехідники usb-rs232
То точно не та кантора. Вовка ніби як пішов в автоелектроніку. Давно його не чув не бачив...
от якби вчасно встигнути продати цей скарб... бо зараз то майже усе просто брухт. Мікроконтролери може ще можна десь застосувати, USB-UART конвертери, кварци.
Хто не встиг - той запіздав. :)
@@porterlv не сумуй, в усіх так, позбався, та накопичуй щось нове, сучасне.
В нас такі дядьки сиділи у Львові на радіобазарі АС2 з усім цим добром і могли порішати любе і різне на телефонах
Далеко не любе. А Сергій і зараз сидить. Навіть зачіска не змінилась. :)
А кінотеатр "Жовтень" на Любинській чи рання версія в Стрийському парку в тому ж Кінотеатрі "Львів". Хоча ще був проміжний маршрут велотрек на Зеленій але не довго... АС2 це вже фінальна версія і мабуть кінцева.
Ще кочував на Погулянці в спортзалі та на стадіоні мінфізу. А починалось то все коло цирку.
@@porterlv Біля цирку напевно було найдовше, але точно найцікавіше, і обехеесесники мали роботу
Я то не застав, тільки чув розповіді старших.
Соні Еріксон к750 був на лед спалаху, К790 був зі ксеноном
Жесть. Я сам трохи більше 10 років ремонтами займаюсь, але з усіх тих приблуд для програмування тільки один джаф знайомий мені. В мене майже до всіх нокій прищепки були. Але вже навіть на той час було воно не актуальне. Я на той час як починав ремонтувати за 5 років приблизно 10 нокій підняв тим джафом, та і все. Але подивитись було дуже цікаво
Прищепки появились дуже пізно. В справжніх майстрів на кожну Модель був кабель :)
@@porterlv не доріс я ще до справжнього)
Десь біля сотні кабелів вИсіло в мене коло столу і то тільки на Нокію. Розсортовані DCT-2 DCT-3 DCT-4, BB5. І то далеко не всі мав. А потім пішло два варіанти "унікейбл" і шінішом того кардабалєту стала поява УСБ.
Дивився на одному диханні)
А що це за система з «сімками» в які ключі зашиті? - підскажіть, будь ласка, як правильно називається / як загуглити щоб подивитися про цю «технологію» більше?
Дежан Кальєвіч навчився вичитувати КІ ключ з СІМ карт (кардрідер по ЛПТ порту працював вроді, тривало пару діб). Тобі бралися "балванки" - Gold або Silver wafer card (PIC16F84 +24LC16, використовувались для супутникових тюнерів), в них прошивався алгоритм СІМ карти і вичитані ключі. Карта вирізалась по розміру СІМ карти і в результаті - через меню в телефоні можна було вибрати одну з кількох вичитаних карточок для роботи. З новими картами то не працює.
@@porterlv о, дублювання сімок ^_^
Але, все одно, не розумію чому вони в ключах, а не в телефоні? Типу додаток на компʼютері знаючи ki перевіряв наявність саме цієї сімки в донглі? І якщо так, то чому потрібно було так заморочуватись з дублюванням якщо в додаток можна ж було зашити декілька різних сім карток (просто куплених)..
або навіть самому ж можна придумати рандомні «дані оператора» та ki і зашити це в болванку. Поясніть, будь ласка, сам момент яку проблему вирішувала наявність СІМ чи можливо як це впливало на безпеку від злому і безконтрольного дублювання фізичного ключа
Я не вірно питання зрозумів... В донглах НЕ СІМ-ки! В донглах апаратний ключ - в карті проц з пам'яттю і алгоритм (програма). Превірка ключа/серійника то терті пляцки. В карті сам алгоритм. Тобто програма шле дані на карту і карта в себе в середині проводить розрахунки, видаючи готовий результат. Котрий істинний лише для даного запиту. Тому злам програми чи перехоплення обміну не дозволяють отримати алгоритм. Це як списати домашку. Раз списавши готове - наступного разу самі не розв'яжете, бо нема знань як. :)
@@porterlv дякую за розʼяснення!)
Колись з цим всім парились, а тепер, якщо зламався телефон, то пішов і купив новий
В багатих свої причуди.
Неправда, есть даже сейчас те, кто ремонтирует (и кому ремонтируют).
Ото чоловік душу відвів !!!
Є трішки. :)
Забуваю на кухні вимкнути світло, але для нокії (2600, гра bounce) пам'ятаю 787898😀
Ще пам'ятаю нокія 6233, вона здається могла бити струмом, якщо намочити клавіатуру
В коробці на балконі валяется htc radar на віндовс мобайл, там крута камера з оптичним фокусуванням, на 5мп здаєтьс, треба якось пошукати новий сенсор і нокіа с5-03 з такою ж проблемою.
Ще є redmi k20, треба якось пошукати того, хто купить нирку та замінити дисплей
ото у мене був гемор з пошуком деталей по типу дисплею, сенсору або корпуса, ціна висока, якість низька, зараз стало якось простіше, хочеш копія, хочеш оригінал...
6233 мала високовольтну люмінісцентну підсвітку клавіатури. Тому й лупила.
@@porterlv ну, то я розумію)
Цікаве було відео, ніде більше не чув про такий гемор в ремонті телефонів))
Дивіться старі відео каналу - там багато цікавого.
Єх, ностальгія. Був в мене j.a.f з зламаним hwk модулем. Дрбрі були часи. Чомусь згадав голками коротити тестпоінти
Джаф не використовував hwk модуль. Мо у вас був UFS від Сароса?
@@porterlv саме так. Шив він dkt3l. Dkt4. Wd2 та bb5
На скільки пригадую, першочергово UFS задумувався як "мультик" з докуплянням/активацією модулів під різні платформи.
Я було від телефонів дисплеї підключав до мікроконтролерів
В мотороли C115 був прикольний i2c дисплей зі зручним шлейфом під пайку
У багатьох сіменсів теж дисплеї прикольні були, і теж легко припаятися
А від Нокії 8210 слабо? :) Дисплей зручний а підпаятись нема як...
@@porterlv там резинка анізотропна була? по типу як на мультиметрах
Китайці наче схожі дисплеї для ардуїни продавали, правда писали що то від 3310 чи 5110
Там теж контакти через резинку йшли, рамка кастомна, і плата
Ще на форумах читав, хто контакти з роз'ємів виймав, хто на провідний клей намагався садити
Так саме вони. А в 8310 замісь анізотропки - дротики позолочені на гумці.
якщо я правильно зрозумів - все це що ви розказуєте і показуєте, це робилось з лоченими Б/В імпортними телефонами для інших ринків? інакше для чого всим цим було треба бавитись))
Ні, не правильно ви розумієте. Їхало багато нових без Укр/рус мови, їхали лочені під закордонних операторів, наші оператори також блокували під себе і з карткою іншого нашого оператора (дешевшого/зручнішого) не працювало.
@@porterlv а точно пригадую трохи) ну я не був майстром, а звичайним юзером, тому нюансів не памятаю - купив в магазині собі та й користуюсь))
Я почав ними займатися телефонами з 2008. В прошивках взагалі профан, а тих стекляшок було не менше ніж шлейфів до самсунга.
Повезло вам - Саджемів не застали :)
@@porterlv може й так)) стара паялка Lukey 852+fan і тепер на мене дивиться, щоб я її продав кудись
Схожа дивиться на вас із моїх відео. Все ще нею працюю.
Про пейджири після лівану всі вже знають😂😂
А то добре чи зле? І для кого?
Я конечно не напьюсь - но наплакался уже точно!...)
Ще тоді інколи приходилось плакати. А ви який перший окірпічений телефон собі купили? :)
О пейджер це саме вони зараз взриваються🎉
Як бачите - цілий і новий.
Можна блок керування ракетою спаяти.)
Можна! Паяйте. :)
Де проривний Семен SL45? Карти на 1 гігабайт коштували як пів телефона. Дорого було тоді MP3 на телефоні слухати)
Корпуса тих сіменсів давно розсипались... Де ви бачили в ті часи 1Гб SD карту? Та вона би коштувала як сам телефон чи дорожче. Тоді, наче, ходили менші ємності.
@@porterlv алюмінієвий корпус розсипався?) Карта була куплена пізніше, коли виявилося що він з ними працює, хоча заявлено було максимально 256 мегабайт. Ну то і зрозуміло, бо протестувати карти, які на момент випуску були тільки у розробці було складно.
Алюмінієвий корпус у SL45? Правда?! Як ви про то дізнались?
@@porterlv падав на гравий коли у футбол грали і видно було, що то якийсь сплав алюмінієвий. А ще і взимку є різниця в теплоємності, коли з кишені його достаєш, то одразу відчувається, що то не пластик.
Тіште себе тою думкою. У мене ж закарбувалися в пам'яті пластикові корпуса тої моделі, що після кількох розборок не тримались купи і викликали проблеми з контактами...
Обережніше там с пейджером ))
Мені в ручки потрапив белефон, карта сім також здорова повнорозмірна. Там антенка не витягалась а накручивалась на роземі, які зараз на антени віфі часто кріплять)
Наплутали, SE к750і на лед спалах, газоразрядна була у 790 наче (37хв відео)
Белефон? Мо таки Benefon?
@@porterlv Може. Я по памяті, ліньки шукати у ящику. він дійсно на дні там валяється )
@@porterlvтак в мене був бенефон на 2 сім карти.
Переключалися сімки при перезагрузці
Такого навіть я не бачив.
@@porterlv Колекцію я збирати не буду, якщо вмовлю Вас на ремонт БП Елтек, буде бонусом. АКБ звісно дохлий, але як історія потягне. Питання ще по программаторам. є у мене ще якийсь більш професійний, з купою дротів під телефони Champion+ називається, як зрозумів він далі вінди ХП не має софту. якщо цікаво то він буде в якості смаколиків ) Доречі є ще багато (дійсно багато) корпусів для телефонів, старих кнопкових ААА, клони. В основному нокії. прям коробка із під паперу А4. Погоджуйтесь вже на ремонт того єлтека, бо ще кілька ваших відосів, і колись поїде на ремонт Вам єлтек і бонуси, і бонусів буде більше ніж той єлтек )
З моторолою с115 зараз можно порозважатися, та зробити з неї міні базову станцію) Бачив відос як навіть двінок проходив.
Цікаво, де подивитись/почитати???
@@porterlv загугліть осмоком латиницею, то ютуб вже 3й коментар з'їдає)
@@porterlv Пошукайте проект осмоком.
Окремим коментом, бо ютуб з'їв мої попередні 4)
Та уже сидю - читаю. Дякую.
Першим сіменсом з кольоровим екраном був Siemens S10 , колись приносили такий на ремонт але він в морі покупався тому нажаль там вже не було що відновлювати (
Ще був його брат - Siemens SL10 слайдер.
Не скажу, що дуже розуміюся на цих прошивочних приколах, однак саму епоху памнятаю добре - першою сімкою був пріпейдовий Голден Телеком (Юні)
Ой, то ви дуже багато з того всього пропустили :)
В самого за роки чого тільки не було в шафах, але руzня "допомогла" - все згоріло разом з хатой. 😞
Співчуваєм. :( Втрати українців неймовірні, як матеріальні так і духовні. Ніколи не забудемо, ніколи не подаруємо. :(
На мой взгляд кнопочные телефоны и сейчас практичней от сенсорных по некоторым факторам . Поэтому наверное и в продаже сейчас есть да и не по малой цене .
Так і я з кнопочною Нокією ходжу - зручно.
Ага, і "особливо" в 4G LTE і 5G NR, як настає 2g sunset, 3g sunset.
По Львову 2г все ще нормально працює. Тільки харять регулярно СМСками з "обміняйте СІМ відчуте силу 4Г". А нахіба мені та сила на кнопочній нокії? :) Напередодні кучмастар вітав - 21 рік номеру. То новий. Старому номеру десь 25 років минуло.
@@porterlv так до кінця війни і буде нормально із 2g, а вже тоді можна різко і вивести і 2g і 3g з експлуатації (sunset така операція називається англійською)
@@porterlv в ЄС велика частина операторів планує або 2g або 3g вивести з експлуатації 31.12.2025р. Не мала частина таких мереж - вже виведена з експлуатації, зовсім декілька - планують в грудні 2024 чи грудні 2026.
Та про пейджері в останні декілька днів уже всі в курсі.
А сім картка у вигляді картки такого не бачив
CDMA nokia в мене була
Вийшло би кумедно якби мене вжучило про пейджер зняти окремо і опублікувати напередодні тих подій. :)
Місяць назад старша людина мені принесла Nokia X2 00, поломка білий дисплей, відправив у місто до майстрів по ремонту телефонів її, але мужик сказав що там був і ніхто не взявся за ремонт, ради цікавості я спробував відремонтувати, бо раніше ніколи не займався ремонтами, але відремонтувати зміг, за допомогою ютуба, випаяв драйвер дисплея у знакомого знайшов трафарет на мікросхему, зробив редбол, і назад припаяв і дисплей запрацював, уже місяць працює, і все я це навчитися з ютуба паяльник і темофен маю давно.
Ая-яй! Нема там "драйвера дисплею", Між процом і конектором дисплею два ЕМІ фільтри. У свому відео показував їх як "стєкляшки". Можна замінити перемичками ;)
@@porterlv EMI фільтри ви праві, досвід у тому що я перший раз паяв мікросхеми у BGA корпусі, даже не так сложно як думалося, можливо для новачка якусь пораду дасте чи відео завантажите по даний темі
По якій саме темі? Тай яке там відео? Тренуєтесь на трупах, набиваєте руку. Головне не боятися. :)
Як там Федорченко казав? - "Три зіпсутих весілля і ти тамада". :)
@@porterlv Думаю що у Вас електронщиків, так як і у нас електриків діють деякі загальні правила. 1. Включай зайве відгорить. 2. Якщо з першого разу запрацювало шукай помилку . 3. Якщо щось не можна відремонтувати, почитай інструкцію😁
А ви вмієте тонко 3,14д`їбати. :)
о колега). з 1997 року ковиряв ті телефони
Ага, тепер колега. А тоді - як казалисьте? Конкурент? :)
@@porterlv в 1997 -1998 році було смішно інколи коли люди "ходили по базару" шукаючи кращі умови розблокування і тд , а воно все одно приходило в мої руки бо і конкуренції фактично не було, але тоді в основному все робилося через програмування 24схх eeprom. А потім десь в 2001 з'явилися дикі демпінгери які брали навіть за таке копійки, і всякі "цигани" які тирили стирене)))
З гурновиками то була нормальна практика. І ніхто по швидкості і демпінгу Богдановича не зміг переплюнути. Вони ті телефони на гурт пердолили, мов бульбу копали. два гектари за добу :)
Хто ще NMT пам'ятає? Оператор UMC, якщо не не підводить пам'ять.
І так, пейджинговий зв'язок ще досі використовується. Лікарні, пожежні частини, терористичні організації.
У нас, ще продавали годинники під виглядом пейджерів :)
Я лише рекламу пригадую і "нових руських" з ними. Почав уже з ГСМ.
@@porterlvВ нас ще DCC працював, як я телефон обирав. І CDMA, здається аж до Ковіду...
@@imupowqk dcc до 2013 року працював )