Elnyűhetetlen magaságyás, amit soha nem kell öntözni

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лис 2024
  • Milyen jó lenne egy olyan ágyás, amit nem kell öntözni! Jelentem, én építettem egyet. Egész pontosan egy víztározós - vagyis saját víztartállyal rendelkező - magságyást, amiben a talaj mindig tökéletesen nedves marad. Bár az elkészítése nem 5 perc, de nagyon megéri!
    Az ötletadó videó (angol): • Self-watering SIP Sub-...
    Leier Durisol magaságyás:
    kertshop.leier...
    Nézz be a honlapunkra is: kert.tv
    A boldogság a kertben terem!

КОМЕНТАРІ • 226

  • @ervinbarna2485
    @ervinbarna2485 4 роки тому +8

    Szuper! Egy kis technikai megjegyzés. Érdemes geotextiliával betekerni a csöveket, vagy eleve gyárilag olyat venni. Egyrészt nem fog évek alatt a draincsőbe bemosódni föld, meg belenőni a gyökerek, másrészt a nedvesség is jobban át szívódik a talajba. De ez már tényleg a non plusz ultra.

  • @pogisk8
    @pogisk8 4 роки тому +7

    Ez a megoldás tényleg sok pozitív dolgot rejt magában :) magaságyásra ötletnek a szalmát hallottam még nedvesség megtartásra.
    Nyílván sok ötlet születhet az alapnyagok kiválasztására,de ez így drágának tűnik nekem.
    Ilyen magaságyásra még alulra a vakondhállót is javaslják,ha ez segítség lehet :)

  • @jodzsep444
    @jodzsep444 6 років тому +24

    Még csak most találtam meg a csatornádat, sajnos. Édesapám nagyon szeret kertészkedni. Végre egy csatorna amit biztosan szeretni fog, köszönjük a tartalmas videóid, csak így tovább! ;-)

  • @RealOneLagger
    @RealOneLagger 6 років тому +19

    Ma találtam rád, de egyből megvettél ezekkel a videókkal :D
    Tartalmas, igényes ! Öröm nézni ilyen contentet.
    További sikereket! Csak így tovább.

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +3

      Köszönöm, nagyon kedves vagy. :) Igyekszem továbbra is megszolgálni a bizalmat.

  • @ComfilServ
    @ComfilServ 5 років тому +5

    Gratula !
    Szerintem próbálj ki egy aquaponiát is. Bió trágya, csak a halaktól, locsolással meg nincs gondod. Aztán ott lehet variálni, hogy csőben ültetsz, vagy úsztatod, vagy egyszerüen kőben terem minden ...
    Sok sikert továbbra is!

  • @balazsbezzeg938
    @balazsbezzeg938 4 роки тому +6

    Üdv. Szeretek kertészkedni a hagyományos módon. Klassz ötlet, kevesebbet kell öntözni. Nem tudom mennyi pénzt áldoztál rá. Tudom reklám is van a videóban. De csak a Durisol téglalap alakú magas ágyás 124.900Ft igen Százhuszonnégyezer és kilencszáz!!! Plusz kiszállítás (mivel egy raklap, nehéz minimum 20.000Ft), csövek, virágföld, stb. Na lényeg ami lényeg 200.000Ft ot rákölt az ember egy 2.5m2 es kertre amibe rak 10tő paradicsomot. Szerintem ez a kertészeti sznobizmus már bocsánat a kifejezésért. Ötlet viszont nem rossz!

    • @myrra10
      @myrra10 Рік тому

      mar x2 :) jo esetben..

  • @SokHuho
    @SokHuho 5 років тому +7

    A Green Cottage fiúkkal való együttműködés okán találtalak és rémlik, h vmilyen házépítős műsorban voltál a tévében régebben, de nem gondoltam, h ilyen magas szinten kertészkedsz és barkácsolsz. Szívesen nézlek, hátha vmi hasznosat elcsípek tőled.:) Csak így tovább!:)

  • @szebenyipeterkond
    @szebenyipeterkond 5 років тому +7

    Ügyes vagy, Márk!

  • @MeloStep
    @MeloStep 5 років тому +9

    ..hang nélkül néztem a videót, de úgy látom ez egy egyszerű passzív hydro rendszer. Egyszerűbb módja (és azt valóban nem kell soha öntözni) ha az ágyás közepébe fúrsz egy 2-3 méter mély lyukat, abba teszel kanócot, amit felhúzol az ágyásig, ott szétteríted és az ágyás mindig olyan nedves lesz, mint a talaj 3 méterrel alatta. Kanóc lehet sodrott kötél pl.

  • @csabapal5671
    @csabapal5671 5 років тому +1

    Szia Márk!Nagyon jo lett a video,es nem is mondanam draganak,a durisol,epp a legjobbkor lattam ezt a videot,mert telek eleg szaraz nekem,ahol mojolok,de ez igy tokeletes lesz!Koszonom!

  • @sebestyenczako709
    @sebestyenczako709 2 роки тому

    Király ötleteket kapok tőled, köszönöm! Egy apró észrevétel, hogy a föld nem nyomja ki az ágyás oldalát. Egyszerűen, kötőanyag nélkül téglából rakott fal is megtartja

    • @KertTV
      @KertTV  2 роки тому

      Köszi. Ha téglából épited akkor valószinűleg nem nyomja ki. Bár hosszú távon ez is problémás lesz, mert a téglák folyamatosan el fognak mozdulni. Viszont egy gyengébb anyagot, pl fa pallót igenis kinyom a föld, mert folyamatosan több száz kiló feszül neki, a nedves föld súlyűból kifolyólag.

  • @dede7289
    @dede7289 5 років тому +4

    Szia Márk! Még csak most találtam rá a csatornádra, nagyon jó! Ha jól látom ezek a drain csövek nincsenek összekötve? Ha csak az egyik lefektetett csőbe van belevezetve egy feltöltő cső, akkor a többi csőbe hogyan megy be a víz? Ez az angol videoból sem derült ki számomra, bár nem beszélek angolul sajn.

  • @zipters
    @zipters 5 років тому +20

    Egy kérdésem lenne, bár láttam hasonló kérdést kaptál már: -Egy csövet láttam hogy feltöltesz vízzel, a többi cső hogy kap vizet?
    Vagy valami összekötő kapocs van köztük csak lemaradtam?

    • @hajnalkagacs6742
      @hajnalkagacs6742 4 роки тому +5

      A drain cső lukas mind, és befolyik, a földréteg átázik köztük...gondolom..

  • @istvannyitray8867
    @istvannyitray8867 6 років тому +29

    Márk, nagyon szeretem a videóidat, de szerintem ez egy nagyon drága magas ágyás. Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről? Az építőknek egy javaslat ha elfogadják: Ha az első építőelem sort lerakta az ember és akkor helyezi be a víztartó fóliát kihajtva, majd úgy tovább az építőelemeket, nem kell SKF szalaggal bíbelődni. Persze így utólag a videót elemezve könnyű okosnak lenni! Cheers!

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +14

      Kedves István! A meglátásod nagyon jó és hasznos! Valóban sokkal egyszerűbb lett volna úgy ahogy te is javaslod, de sajnos nem jutott eszembe (hidd el szívesen megspóroltam volna a hilti-szalagozást!) Szóval, kösz,hogy megírtad, remélem más majd okul belőle.
      A költséget illetően, valóban nem 5 forint egy ilyen ágyás, de egyrészt ezt a módszert lehet alkalmazni olcsóbb ágyások esetében is, nem kell feltétlenül Durisolból csinálni. Én viszont kifejezetten azért csináltam ebből, mert azt szerettem volna, hogy tartós legyen, ha már ennyit vesződtem vele. Van fából is magaságyásom, de sajnos azt látom, hogy ha olcsó fenyőből építi az ember, akkor 5-6 évnél nem bír többet, ez meg remélhetőleg kibír majd egy-két évtizedet is!

    • @zsoltczok5065
      @zsoltczok5065 5 років тому +5

      @@KertTV Durisol helyett én zsalukövet használtam.

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +2

      @@zsoltczok5065 kíváncsi lennék milyen lett, küldj egy képet róla lecci.

    • @dorakiraly6770
      @dorakiraly6770 5 років тому +4

      hello!Vegul is nem valaszoltal az eredeti kerdesre,hogy kap a tobbi cso vizet?es a fold?apro lyukakat furtal a sarga csovekre es ott szivarog ki es ugy jut a fold vizhez?nem tiszta

    • @akos0215
      @akos0215 5 років тому +3

      @@dorakiraly6770 A dréncsövek alapból lyukasak, vagy legalábbis van köztük olyan, ami lyukas, a földbe így tud szivárogni a víz. De az, hogy az egyes csövek hogy kapják meg a szükséges vizet, az számomra is kérdés. Ahogy nézem a vidit, el vannak zárva mindkét oldalról, úgy tűnik mintha a közöttük lévő kavicsrétegen keresztül menne a víz a drén lyukain át befelé is. De ez csak egy feltevés, én is kíváncsi vagyok, hogy hogy is megy ez.

  • @KertTV
    @KertTV  6 років тому +8

    Az ágyas utóeletéről is készítettem egy videót. Vajon megérte? ua-cam.com/video/cF0Vuhz8tlw/v-deo.html

  • @JanosHaber
    @JanosHaber 5 років тому +13

    Egy kérdés, nem lett volna egyszerűbb a teljes drain tekercset brakni az aljába feltekerve mint egyenesre kihúzni?

    • @andreatolnay3999
      @andreatolnay3999 4 роки тому +3

      János Háber Brilliáns ötlet! Köszönöm. Most tervezzük a megvalósítást!🙏🙏🙏

  • @gyoriaki
    @gyoriaki 4 роки тому +2

    Nagyon szuper az ötlet, amit bemutattál köszönöm szépen. Én annyival fejleszteném tovább, hogy nekem a magas ágyásom közelében van egy ereszcsatorna levezetés aminek az elvezetését nem tudom megoldani ezért arra gondoltam, hogy az általa összegyűjtött esővizet belevezetném a magas ágyás drain csöveibe, egy tisztító és szűrő pont közbeiktatásával a folyamatos vízellátás érdekében. Ezzel kapcsolatban mi a meglátásod? Kérdezném, hogy az ágyásba fektetett drain csövek össze vannak kötve vagy csak egy drain cső amit feltöltesz és a túlfolyó is ezen van? Amennyiben fából építem meg az ágyást nem lenne jobb ha szinte teljesen az ágyás tetejéig feljönne a gumis vázzáró anyag?
    Köszönöm.

  • @janosbarta3291
    @janosbarta3291 5 років тому +1

    Nagyon klassz ez a csatorna! Tökfélék termesztéséről is láthatnánk egy filmet? Köszönjük!

  • @Hornet496
    @Hornet496 6 років тому +3

    A cső helyett ha dióhéjat használok vagy kavicsot azzal is ugyanazt az eredményt érem el? Hogyan kerülhető el a gyökerek rohadása? Értem én, hogy azok nem állnak a vízben, de egy viszonylag elég nedves közegben vannak.

  • @MrKegyetlenke
    @MrKegyetlenke 3 роки тому

    Kedves Márk,
    Magam is a megvalósítás küszöbén állok. Lenne pár kérdésem:
    Láttam, hogy valamennyire leástál a földbe. Megkérdezhetem, hogy körülbelül mennyit?
    100 mm es perforált Drain csövet használtál?
    Mennyire kemény anyag a Durisol? Bele lehet lőni kapcsolt/szöget? A HILTI szalagba mit raktál rögzítőként?
    Előre is köszönöm, ha válaszolsz!

  • @music4gamers947
    @music4gamers947 5 років тому +6

    Ajánlom a giliszta telepítést az agyasba mert nagyon jót tesz hosszú távon a földnek

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +4

      Bőszen költöztetem bele a gilisztákat. :)

  • @katalinlenky3322
    @katalinlenky3322 6 років тому +25

    Őszintén, ez a videó kiknek készült? Tehát akkor számoljunk: 120 000 Ft a magaságyás, tófólia+ geotextil 70 000 Ft, a többi ( föld, kókuszrost, dréncső ) kb. 60 000, tényleg megéri ezt összedobni 10 db sárgarépáért! Nekem is van magaságyásom, ingyen raklapból raktam össze és jól működik. Néha mondjuk öntözöm!😉 (Ráadásul jobb ha felülről öntözöd, mert a zöldségek gyökere kb. 20- 30 cm -re hatol le. Ezenkívül, ha kókuszrostot keversz a földbe és a tetejét takarod, két hétig sem kell locsolni. )

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +17

      Kedves Katalin, az ágyás ebben a formában valóban nem olcsó, de azért ennyibe nem kerül, 120e körül kijön. Azt pedig mindenki maga döntse el, hogy mire tud/akar ennyit elkölteni, mondjuk egy mobilra vagy erre. Amúgy maga a víztározós technika egy raklapos magaságyás esetében is működik (csak azt néhány évente újra kell építeni, mert elkorhad, ezt meg nem), és biztosíthatlak róla, hogy sokkal jobban működik, mint egy öntözött ágyás, mivel folyamatos nedvességet biztosít, így a növények épp annyi vizet tudnak felvenni, mint amire az adott viszonyok közt szükségük van. A napokban ki fogok tenni egy videót arról, milyen gyönyörűek lettek benne a növényeim, pedig két hétig magára volt hagyva, mert nyaralni voltunk.

    • @myrra10
      @myrra10 Рік тому +1

      @@KertTV jo lehetett 5 eve, mert most ahogy nezem az arakat felmilliobol sem jonne ki...

  • @katalintajtikatalin3007
    @katalintajtikatalin3007 5 років тому

    Köszönjük szépen a sok jó és hasznos infót.Remélem nekem is sikerül. De ha mégse, akkor kapok segítséget? Előre is köszönöm.

  • @dalmamirabal7446
    @dalmamirabal7446 6 років тому +5

    Ez egy jó ötlet, csak nagyon drága. Én meg fogom próbálni ytong téglából, amit ugyan épiteni kell, de ugyanolyan tartós és olcsó. Néztem az original videót is a kettö egyutt sok infot tartalmaz.

  • @SokHuho
    @SokHuho 5 років тому +2

    Tök jó ez a csatorna.:)

  • @juditakalman
    @juditakalman 2 роки тому

    Kicsit talán megtévesztő itt a magaságyás elnevezés, lévén ez az építmény az eredeti magaságyással szemben egy erősen zárt rendszer, és nem a rétegek közti reakciók hőtermelő és komposztáló, talajjavító hatásán alapul, ami viszont (sok kertész számára) az egyik leglényegesebb dolog :) Mindenesetre ez a víztározás jó ötlet is lehet így aszály idején, bár valaki lejjebb említette a "kanócolási" technikát is, ahol van talajvíz elérhető mélységben, esetleg organikusabb megoldást biztosíthat a vízutánpótlásra.

  • @rolandszabo6
    @rolandszabo6 6 років тому +3

    Most akkor mindegyik csöben van viz ami kivan lukasztva vagy csak az az egy van és az adja az összesnek a vizet? :)

  • @konokul1541
    @konokul1541 5 років тому +1

    A szivárgó csövet geotextiliával kel betekerni, csak szemcsés talaj rétegben lehet anélkül használni. Egyébként nagyon klassz az ágyásod. :)

    • @akos0215
      @akos0215 5 років тому

      ez mit jelent? hosszában? vagy a csövek végeire gondolsz? mert sztem ott sima nylon van rászigszalagozva.

    • @konokul1541
      @konokul1541 5 років тому

      @@akos0215 A csövek perforáltak, a perforálásnál kisebb talajszemcsék bejutnak a csőbe. Ezt két módon lehet megelőzni, szemcsés anyagba (sóder) kell ágyazni a csövet vagy gotextíliába kell csavarni. ipari-szigeteles.hu/assets/img/esovizgyujtes/esoviz-szikkasztas.jpg

    • @konokul1541
      @konokul1541 5 років тому

      Kapható olyan cső is, amin gyárilag rajta van a textília. Erre kell rákeresni: bevont dréncső.

    • @verebesadrienn3122
      @verebesadrienn3122 5 років тому

      Nem is beszélve egyes élélmes növényekről, amelyek ahogy megérzik, honnan jön a víz, befonják a gyökereikkel és ki nem szeded többet a csövekből (évelő virágokkal játam így)

  • @barnabasbaksa2924
    @barnabasbaksa2924 6 років тому +18

    De hogy kap vizet a föld ha nincs kilyukasztva a cső és csak egybe megy víz?

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +25

      A csövek mind lukacsosak, mivel drain-csövek. A víz megállás és szetoszlik az alján, így mindenhová jut. A csövek feladata inkább az, hogy ne üljön le a föld az aljára.

    • @barnabasbaksa2924
      @barnabasbaksa2924 6 років тому +2

      @@KertTV kicsit késve írok választ, de amúgy köszi! :)

    • @oszilist
      @oszilist 5 років тому +2

      @@KertTV Tehát abból az egyetlen egy csőből kerül át a többibe a víz? 🤔

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +9

      @@oszilist igen, az alján szetfolyik, és beszivarog a többi csőbe.

    • @oszilist
      @oszilist 5 років тому +1

      @@KertTV Köszönöm a választ! Jók a videók, csak így tovább!

  • @peterjambor5282
    @peterjambor5282 3 роки тому

    Kedves Márk,
    Az aljára hány mm-es draincsöveket tettél?
    Ha 60 cm magas az ágyás, lehet az 50-es nem tud elég vizet tárolni és ugyanúgy gyakran kell majd locsolni, míg a 160-as lehet, hogy túl sok!?
    A teljes alját érdemes pontosan beborítani a csövekkel, hogy összeérjenek vagy elég lehet ha csak csigába tekerem és magát a drain csövet hozom fel öntözőnyílásnak?

  • @janosbodnar828
    @janosbodnar828 5 років тому +1

    Tetszik a téma, köszi a videót. Csak azt sajnálom, hogy rengeteg műanyagot kell használni, hozzá. Környezetbarát módon is meg lehet oldani?

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому

      Kedves János! Sajnos nem tudom, hogy milyen organikus anyagokkal lehetne ugyanezt megoldani, mert éppen az a lényeg, hogy tartós legyen. Amúgy éppen ezért ez igenis környezetbarát, hisz itt nem egyszer használatos műanyagokat használunk, épp az a cél, hogy akár évtizedekig használhatóak legyenek.

  • @w.m.f.y.l.8086
    @w.m.f.y.l.8086 Рік тому +1

    A víztározók közül a dréncsöves rendszerű magaságyásod a legszimpatikusabb.
    Kérdéseim volnának a dréncsövekkel, mert megvalósítanám én is.
    - milyen átmérőjűt érdemes venni?
    - perforált vagy nem perforált?
    - szimpla falú vagy dupla falú?
    - van-e értelme körbetekerni a csöveket vékonyabb agroszövettel? vagy elég lehet csak a tetejére teríteni? Vagy az már nagyon gátolná a víz szivárgást és inkább egyáltalán ne?

  • @akos0215
    @akos0215 5 років тому +2

    Sztem tök jó ez a videó, köszi szépen! Egy kérdésem lenne: mondtad, hogy a kapilláris-effekt miatt nem rétegezhetsz. A kérdésem az lenne, hogy a homok is odapakol a megoldásnak? Vagy mondjuk ha földdel keverem, és azzal töltöm fel egészen a legfelső, tápanyagban gazdag földig?

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +3

      Szia! Köszönöm. Attól tartok a homok egy kevésbé szívja fel a vizet, mint a föld, de kísérletezni kell. Próbáld ki kicsiben, milyen keverék működik.

    • @akos0215
      @akos0215 5 років тому

      @@KertTV oksi, köszi!

  • @karolycsordas1409
    @karolycsordas1409 6 років тому +4

    Nagyon klassz! Azért fajlagosan nem drága egy kicsit,négyzetméterre vetítve az előállítható növények tekintetében?

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +5

      Semmiképpen nem azoknak való, akik minél olcsóbban akarnak zöldséget termelni. De azok eleve magaságyást sem fognak építeni. Ez olyanaknak jó, mint én, akik ezt hobbinak tekintik.

    • @karolycsordas1409
      @karolycsordas1409 6 років тому +4

      Szia Márk! Hidd el az esztétikai igény megvan bennem is,én is a magam módján építgetek hobbistaként kertet saját részemre egy 4 ezer négyzetméteren napi sokszor rendszeres több órai munkával/még messze nem olyan amilyennek szeretném/ több éve. Nekem ez luxus,de ez az én egyéni problémám.Egyébként amit látok a kertetből az tetszik.Szívesn megnézném akár kívülről is hogy inspirációt merítsek! További jó munkát!

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +6

      Ez valóban nem az átlag magyar pénztárcára szabott dolog, de attól még jó, és érdemes vele foglalkozni, Merni kell nagyot álmodni! ;) Amúgy magát a módszert meg lehet alkalmazni egy sima fa ágyás esetében is, sőt földbe is lehet süllyeszteni, és akkor még olcsóbb. Tervezem amúgy egy kertbemutatós videó elkészítését is, de az előbb szépen rendbe kell raknom mindent! :D

  • @erzsebetgellen5957
    @erzsebetgellen5957 4 роки тому

    Szép jó napot kívánok.
    A csőrendszerrel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Úgy látom a videón, hogy a csövek nincsennek össze kötve. Önállóan fekszenek egymástól elkülönüléve.
    Az első csőbe van feltöltő nyílás. A többi csővet Hogy tölti meg vízzel ha nincs kapcsolat a csövek között? Nagyon hasznos tanácsokat kapok. Szeretem a videóit nézni. Üdv. Gellén Erzsébet.

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому +1

      Kedves Erzsébet!
      Nem kell osszekotni a csöveket, a víz az egész alját kitolti, a csövek csak arra kellenek, hogy legyen hely a víznek.

    • @erzsebetgellen5957
      @erzsebetgellen5957 4 роки тому +1

      @@KertTV köszönöm válaszát. Már így össze állt a kép. 😊Szép napot kívánok. Üdv Gellén Erzsébet

    • @Cannibalint3
      @Cannibalint3 Рік тому

      @@KertTV ezesetben viszont a bekoto csovet sem az egyik drainbe kene kotni, hanem egyenesen a csovek koze. Mi van ha pont az a drain dugul el amelyiken keresztul telik a az àgyàs?

  • @aznektarpince178
    @aznektarpince178 Рік тому +1

    Látom már négy év letelt az építés óta. Ilyen távlatból milyen tapasztalataid vannak? Én most szeretnék egy hasonlót készíteni.

    • @mezeizoltan8965
      @mezeizoltan8965 Рік тому

      Ez engem is érdekelne. Pont magaságyás építés előtt állok.

  • @zb1065
    @zb1065 6 років тому +2

    Három kérdésem lenne:
    1. Van-e vmi. előnye a magaságyásnak a "sima", "mezei" ágyással szemben?
    2. Honnan lehet tudni, mennyi vizet kell a drain csövekbe tölteni? (Az első feltöltés kiszámítható a csövek térfogatából, de a későbbieknél honnan tudjuk mennyi a rendszerből hiányzó, tehát pótolandó viz mennyisége?)
    3. Idővel a drain csövek nem tömítődnek el?

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +5

      1 több előnye is van: nem kell hajolgatni, jó minőségű földdel tudod tölteni, a csigák sem tudnak olyan könnyen belemászni és lehet benne víztározót is kialakítani. ;) 2, én addig töltöm, amíg a túlfolyón nem folyik ki a víz. Amúgy pedig a kis mérőpálcával ellenőrzöm a vízmennyiséget. 3, ez majd kiderül, de a videóban ahonnan az ötletet vettem, a fazon azt állítja, hogy nálad évek alatt sem tömítődtek el.

    • @miklosnemajoros8704
      @miklosnemajoros8704 6 років тому

      Fenykep

  • @mariankvak1695
    @mariankvak1695 4 роки тому

    imadom ezt!!!!

  • @TomislavKiraly
    @TomislavKiraly 4 роки тому

    Márk, lenne egy kérdésem. Milyen vastagok a drenázs csők - Ø ?

  • @szanatibi
    @szanatibi 4 роки тому

    Hol vetted a GEOTEXTILT? Adnál tanácsot?

  • @attilahajas604
    @attilahajas604 4 роки тому

    Egy kerdesem lenne ,milyen vastagsagu ,vagy magassagu a fold retege amut a csovekre raktal ?

  • @x1borzi405
    @x1borzi405 5 років тому +1

    Nagyon ari, csak a magaságyásnak pont az lenne a lényege, hogy ne kelljen hajoldosni. Vagyis asztalmagasságban legyen a teteje...

  • @gabrielvarga3812
    @gabrielvarga3812 5 років тому +1

    Szia. Egy kerdés. Mi történik azzal a vízzel télen? Nem fagy szét az agyas? Vagy menyi időbe telik amíg a föld tél után kienged? Köszi

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +1

      Nem fagy szét, mert nincs minek szétfagynia. Van a víznek/jégnek mozgástere. Amúgy meg ősz vége felé nem töltök már bele.

  • @Csaszarpingvin
    @Csaszarpingvin 4 роки тому +1

    Kedves Márk! A megvalósítás küszöbén toporgok éppen. Nem értek még a dréncsövekhez valami jól, de pontosan milyet vegyek? (Méretben? Van, amelyik nem kunkorodik, az vastagabb, gondolom. Az is jó?) Vannak geotextillel bevont fajták is. Nem kell semmi speciális tulajdonság? És a csövek közé látom, te nagyobb köveket és tőzeget tettél. Mi a tuti, hogy ne tömítse el a csövek lyukait és jól átfolyjon köztük a víz és jól is működjön? Nem kell valami geotextil-féle még a csövek és a föld közé? (Szennyeződés megakadályozása végett, de persze a működés fenntartása mellett.) Az eredeti videóban kövekkel kevert föld vagy csak simán kis kavicsok kerültek a csövek közé, ha jól értettem.Magyarázta, hogy csodás módon nem dugultak el a dréncső nyílásai, de én azért mégis félek ötéves távlatban, hogy el fog. Túlfolyót én sem terveztem, de ha esetleg megtelik az alja vízzel a Durisol elemei között kifolyhat a víz, úgy gondolom magam is. Normál működés mellett a tófólia magasságáig, gondolom, nem folyik ki, azután meg igen. Köszönöm, ha irányba tudsz rakni, ebben a nagy karanténban hátha meg tudnánk kezdeni a kivitelezést. Mi az U-alakú, legnagyobb fajtát terveztük, kicsit trükkösebb lesz. Talán több feltöltőnyílást is kell bele raknunk, mondjuk kettőt, mit gondolsz? Jó egészséget, jó kertészkedést!

    • @zergelol
      @zergelol 4 роки тому

      Az eredeti video alatt kommenteknel is 3 külön feltoltot javasolnak az U alakuhoz

  • @Cannibalint3
    @Cannibalint3 Рік тому

    Ami nem vilagos a vidibol, hogy a draincsovek kozott hogyan osztodik szet a viz amikor feltoltjuk? Ugy latom kulonallo csovek, de csak egy feltolto cso van...valaki tudja esetleg a valaszt? Koszi

  • @3X0easy
    @3X0easy 4 роки тому

    A csövekben mia trükk? ki vannak furkálva ? vagy még is h adják át a vizet a talajnak? elnézést a buta kérdésért, de nem áll össze :(

  • @turborudi8661
    @turborudi8661 6 років тому +1

    Szia Márk! Kezdő hobbikertész vagyok időm van úgyhogy kb. 5-7 hete csak kertészeti videókat nézek és szerintem ebbe az ágyásba raknak a vizes és a nedves élőtéret elválasztandó egy geotextil réteget. Gondolom a gyökerek miatt. Szerinted kordában tarthatja a gyökereket a geotextil?

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +2

      Igen, szoktak közé geotextilt tenni. Az előző ágyásomnál én is tettem, de most kipróbálom nélküle. Had merészkedjenek a gyökerek egészen közel a vízhez, ha akarnak.

  • @sanko85
    @sanko85 2 роки тому

    Helo.Lehet buta kerdes lesz,de szamomra nem egyertelmű,hogy a tobbi csövet hogy töltöd fel?Vagyis hogyan toltodik fel,hisz csak az egyikből áll ki egy pvc- cső.Válaszod előre is koszonom

    • @KertTV
      @KertTV  2 роки тому +2

      A víz egyszerűen szétterül a medencében, amit az ágyás aljában alakítottam ki, csövek pedig perforáltak így befolyik ezekbe is.

  • @oxulofahon
    @oxulofahon 4 роки тому

    Nagyon jó a videó, de azt nem értem teljesen, hogy télen mi lesz a konstrukcióval. Nem fagy szét? Vagy télre szét kell bontani? Esetleg leereszteni?

    • @Cannibalint3
      @Cannibalint3 Рік тому

      Ez nem medence, hanem kocsma! 😄

  • @Ezaz
    @Ezaz 5 років тому +1

    Nem tudom hogy megérie az árát az ösz kölcségvetés hogy mennyibe került nem hangzott el.

  • @tommolnar104
    @tommolnar104 2 роки тому

    Szia! Régótap követem a csatornát, sok hasznos dolgot tudtam már kamatoztatni a saját kiskertemben is. Egy kérdésem lenne, a fagy nem jelent veszélyt? Gondolok itt a csövekre, mert túlfolyó van, de teljes leeresztésre úgy láttam nincs lehetőség. Válaszod előre is köszönöm!

    • @KertTV
      @KertTV  2 роки тому +1

      Nem gond, mert van helye tagulni a víznek.

  • @emanacio
    @emanacio 4 роки тому

    A dréncsőre nem kell geotextilia köpeny (tekerés)? A cső résein befolyik az iszap.

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому

      Biztos segít, de az amerikai videóban kifejezetten kitérő erre az ürge, és meg is mutat egy régi csövet, ami több év alatt sem piszkolódott el a használattól. Én ezért végül nem használtam.

  • @balinterdei158
    @balinterdei158 5 років тому +1

    Azt szeretném már csak tudni, hogy a cső végére valamilyen nejlont teszel vagy geotextilt?
    Amúgy nagyon jó lett.

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +5

      Geotextilt.

  • @lorantmeszarosl
    @lorantmeszarosl 5 років тому +2

    A fólia tárolja a vizet vagy a csövek?

  • @kristo4o
    @kristo4o 5 років тому

    Látom, hogy neked a csomag tartalmazott valamennyi virágföldet, amit mi rendeltünk abban semennyi nem volt. Te rendeltél külön földet hozzá?

  • @sandortoth8912
    @sandortoth8912 3 роки тому

    Nagyon jó.

  • @zsoltsvelta
    @zsoltsvelta 9 місяців тому

    Egyszerűbb let volna középre egy csövet betenni sóderágyban.

  • @egyhazfomacskista7826
    @egyhazfomacskista7826 6 років тому

    Korai zanottal valami tapasztalat? És rododendronnal? Válaszod előre is köszönöm! Mert a zanot 14 000 ft-ba került, és az azért elég sok, hogy csak úgy elpusztuljon. És perlitet miért nem használsz az ágyásba? Más növényeknél elég jól beválik. Ui: Azt ott a házad falán milyen futónövény? Esetleg tapadókorongos vagy kacsos vadszőlő? Komló? Vagy Hedera helix vagyis borostyán? Nem tudtam eldönteni!

    • @leventeboros661
      @leventeboros661 6 років тому

      parthenocissus tricuspidata lesz a fali növény

    • @egyhazfomacskista7826
      @egyhazfomacskista7826 6 років тому

      Levente Boros Tehát tapadó korongos vadszőlő? Lehet. Kösz a választ!

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому

      Szia! Sajnos se zanóttal, sem rhodoval nincs még tapasztalatom. Perlitet csak abból az egy okból nem használtam, hogy elfogyott. :) Azt hittem még van, de aztán kiderült, hogy mégsem és már lendületben voltam. De a fűszerspirálomban is ugyanilyen Leieres föld van és nem állt össze, úh ezzel sem lesz gond szerintem. A növény pedig tapadó vadszőlő..

    • @egyhazfomacskista7826
      @egyhazfomacskista7826 6 років тому

      KertTV - McMenemy Márkkal Köszönöm a választ! Nekem végül sikerült elültetnem a zanótot, bár 15 l tőzeg kellett hozzá!

    • @egyhazfomacskista7826
      @egyhazfomacskista7826 6 років тому

      KertTV - McMenemy Márkkal És még végül ,nemrég vettünk egy rozmaringot. Nagyon nagy, fás törzzsel. Esetleg azzal valami tapasztalat? Valahogy gömb formát szeretnék kialakítani, valami tanácsot tudsz adni? Válaszod előre is köszönöm!

  • @nyoooooo
    @nyoooooo 5 років тому +1

    Mikroműanyagtól nem tartasz?

  • @TelepyTibor
    @TelepyTibor 3 роки тому

    Sziasztok! Drain csövet lehet helyettesíteni PVC csővel?

    • @KertTV
      @KertTV  3 роки тому +1

      Lehet, de akkor ki kell fúrkálni.

    • @TelepyTibor
      @TelepyTibor 3 роки тому

      @@KertTV azt utána célszerű geotextillel betekerni? Hogy a föld ne kerüljön bele?

    • @KertTV
      @KertTV  3 роки тому +1

      @@TelepyTibor igen, és jó sűrűn lyuggatni

  • @csabacsaba3957
    @csabacsaba3957 4 роки тому

    Szia, mennyire volt megbízható a drein csoves öntözési mód?

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому +1

      ua-cam.com/video/cF0Vuhz8tlw/v-deo.html

  • @fromika
    @fromika 5 років тому +5

    itt kiloja paradicsomnak 3000 :)

  • @officialRandall
    @officialRandall 5 років тому +2

    100ezer forint ez a vacak? :O

  • @tothnekaraszkrisztina3016
    @tothnekaraszkrisztina3016 2 роки тому

    Szia, csináltam zsalubetonból egy víztározós magaságyást. Az nem lehet gond hogy túl sűrűn van egymás mellett a csövek, összeérnek. Sajnos képet nem tudok ide feltölteni hogy lássatok.

    • @KertTV
      @KertTV  2 роки тому +1

      Nem, az nem gond, csak erintkezzen a földdel.

  • @sipi096
    @sipi096 4 роки тому

    Szia! Hol szereztél be ilyen olcsó tófóliát?

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому

      Praktikerben.

  • @katalinszulcsiknemolnar4101
    @katalinszulcsiknemolnar4101 2 роки тому

    Szia. Perforált vagy nem perforált draincsövet használtál.

    • @KertTV
      @KertTV  2 роки тому +1

      Perforáltat.

  • @jozsefpozsgai3393
    @jozsefpozsgai3393 3 роки тому

    Szia nagyon 5letes de csak az egyik csövet töltöd fel és a többit azt hogy?? Össze vannak kötve mert azt nem mutattad.

    • @KertTV
      @KertTV  3 роки тому

      Nincsenek, nem is kell, a víz szetfolyik, megtolti az ágyás alját, a csövek arra kellenek, hogy a földet fent tartsák, ne tomorodjon össze és maradjon hely a víznek.

  • @szabofeca
    @szabofeca 4 роки тому

    Szia , Érdeklődöm hogy az elkészítés óta találkoztál e bármiféle negatívummal . Kijött e bármi amit esetleg már másképpen csinálnál .

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому +1

      Szia! Nem, továbbra is kiválóan működik a rendszer, a Durisol is tökéletes állapotban van. Annyit fogok csak fejleszteni rajta, hogy vastagon mulcsolom majd fűnyesedékkel, hogy ne párologtasson annyit.

    • @zergelol
      @zergelol 4 роки тому

      KertTV - McMenemy Márkkal most építettem én is meg. Kb 20% os nedvességet csinal. Ez elég tényleg öntözés nélkül? Egyébként kb mennyi időnként kell tankolni tapasztalatod alapjan? Egyszerre kb 250l vizet töltök bele, gondolom hetente nem árt ránézni.

  • @viktorvarga1577
    @viktorvarga1577 Рік тому

    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?
    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?
    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?
    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?
    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?
    Kérdés merült fel bennem: hogyan töltődik föl a hét dréncsőből hat, ha csak egybe van bevezetve a vékony PVC cső, és a vastag csövek nincsenek összekötve? Vagy lemaradtam valamiről?

  • @jazzloveslatte318
    @jazzloveslatte318 Рік тому

    Megjegyzés 2023: A tófólia négyzetmétere 1300 Ft körül mozog. A drain cső meg 50 méteres kiszerelésben kapható. Ha valakinek van tippje,, hogy honnan vegyünk kevesebbet, kérlek szóljatok!

  • @lorantmeszarosl
    @lorantmeszarosl 5 років тому

    Hogyan öntözi ?????

  • @zoltantasi7289
    @zoltantasi7289 4 роки тому

    Szia, és a többi csőben, hogy lesz víz? Nincs összekötve!!!

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому

      A csövek lyukacsosak így az alján szétterülő víz a többi csőbe is bekerül.

  • @irmadobi8584
    @irmadobi8584 Рік тому

    A fém támasz , az öngól.. A természetes kell. !

  • @tibormonori935
    @tibormonori935 5 років тому +1

    Ez csak egy fizetett reklám a Leier megbízásából. A Durisol helyett meg lehet építeni 6 db raklap magasítóból. Lelazúrozva szebb is a kertben és 12 ezerből megvan a 6 db!

  • @PaulusdeKenezy
    @PaulusdeKenezy 5 років тому +8

    Alul a csövek hogy vannak összekötve? Az kimaradt a videóból.

    • @game_corner5818
      @game_corner5818 5 років тому +1

      én is ezen gondolkodtam

    • @yarby90
      @yarby90 5 років тому

      Atszivarog, mivel lyukas az osszes es ha toltod az egyiket a tobblet atszivarog az egyikbol a masikba

  • @josef0002
    @josef0002 5 років тому +8

    Ez mekkora baromság ,kedves mindenki nézzetek utána hogy mibe kerül az egész projekt amiböl készül a magaságyás sajnos egy szó nem esik rola de 10 év alatt sem termeli vissza az árát akármit ültetsz bele ,nem beszélve arrol semmi ujjat nem mondott nekem legalább is nagyszüleim már 50 évvel ezelött igy csinálták söt trágyával kezték az egész épitést (akkor még szinte minden háznál volt )majd föld és bármi deszka amire tetöt fabrikáltak jó volt és kérem már februárban tudtk bele ültetni magot mert még meleg is volt .Igen öntözni szelöztetni kellet ,.

    • @gaborbenedek8524
      @gaborbenedek8524 4 роки тому +1

      A hír igaz:
      --téglalap alakú LEIER magaságyás + raklap + szállítás gyártótól 146 490.-
      - tőzeg a dréncső közé, minimum 3 zsák, 50 liter/ zsák x 1599.- OBI ár + szállítás
      - termőföld ajánlás szerint minimum 7 zsák termőföld/ maximum 32 zsák, 50 literjével/zsák x 730.- + szállítás
      - HILTI szalag kb. 7 fm, a legvékonyabb 4 méretben, minimum 10 méteres kiszerelésben: 400.-
      - 0,5-s tófólia minimum 3 m2 x 670.-, film szerint HÁROMEZER VALAMENNYI
      - geotextília minimum 3-m2 x 190.-
      - dréncső átmérő: 80 mm, minimum 12 fm x 370.-
      A geotextíl és a tófólia ára a legolcsóbb nagytételű ajánlatból visszaszámolva értendő. A reszlit nem jelölöm külön.
      Tessék számolni, az nem kerül semmibe!

    • @bohumilbohuslav3609
      @bohumilbohuslav3609 Рік тому

      A kerti munkától sokakat visszatart a hajlongás kényszere, ezért sokan nem akarnak kertet, vagy üres kertjükben a fűnyírásra szorítkoznak, és az az legfőbb örömük, ha a gyommentes 3 cm-es pázsituk fűszálai párhuzamosan állnak. Szerintem fontos, hogy vonzó legyen a kerti munka, a kerti lét, a mozgás minél többek számára, annak is, akinek a kedve, ideje, egészségi állapota, illetve kora többet nem enged. Ha nem kihívás a földet művelni, van miért a kertbe kimenni. Fontosnak tartom azt is, hogy minél többen tanuljanak meg élelmet termelni, mert lehet az még értékes és átadandó tudás. Tehát nem feltétlen az a kérdés, hogy megéri-e az árát a magaságyás, nem túl drága-e , hanem hogy mit ér meg az illetőnek a mozgás, ráadásul a szabadban, a hasznos tevékenység lehetősége és öröme.

  • @kristo4o
    @kristo4o 5 років тому

    Beszéltem a Leierrel: 2018 augusztus óta nem jár virágföld hozzá, így kiszállítással, ami mindenhová ugyan annyi 138000 ft a szett.

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому

      Köszönöm, hogy jelezted, nem tudtam róla. Amikor tavaly megcsináltam ezt a videót, ezt nekem senki sem mondta. :( Sajnos a videoba utólag nem tudook belenyulni, így csak a leírásban tudom jelezni.

  •  6 років тому +1

    Ez a dréncsöves megoldás működik olyan ágyás esetében, ahol nincsen alul záró réteg? (A többieknek: a dréncső vízelvezetésre vagy szellőztetésre szolgál, így eleve lyukas. Ami nem lyukas, az nem dréncső.)

    •  6 років тому

      Illetve inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy alul nyitott magaságyás folyamatos öntözését vajon hogyan lehetne megoldani?

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +2

      Nem, mert nincs ami megtartsa a vizet. A csöveknek az a célja, hogy távol tartsa a földet a víztől, amit a fólia tart meg.

    • @tttrumpet290
      @tttrumpet290 5 років тому +2

      @@KertTV : Az igazi magaságyás alulról nem zárt és rétegrenden alapul, hogy az alsó rétegek korhadása hőt,tápanyagot termeljen. Ezt így nem lehet megvalósítani. A folyamatos öntözés jó dolog, de akkor inkább csepegtetőt választanék. Ez így nagyon mű dolognak tűnik tele műanyaggal természetes anyagok helyett.

    • @Cannibalint3
      @Cannibalint3 Рік тому

      @@tttrumpet290 talan a legnagyobb gond h nem alakulnki szimbiozis az anyadolddel, mikorganizmusoktol elzarva csak az van amit beleteszel az agyasba. Ha elfogy, szedheted ki az egesz foldet es johet a friss.

  • @kentaur888
    @kentaur888 2 роки тому +1

    Minek a csövek?
    Minek a fólia?
    Deszkákból olcsóbb lett volna.
    A tömény komposzt eleve tarja a vizet, ha még le van mulcsozva is, akkor szinte nincs is effektív vízveszteség!, nem kell cső, nem kell fólia szennyező muanyagokbol!

  • @juliannahajnal115
    @juliannahajnal115 5 років тому

    Kedves Márk, ezta magaságyást azok fogják elkészíteni csak akiknek még gőzük sincsen a magaságyásról de nagy csalódás fogja érni őket!!!!!

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому

      És mégis miért gondolod? Nálam kiválóan működik.

  • @krisztinaseregelyi7264
    @krisztinaseregelyi7264 4 роки тому

    Szia!
    Biztos én vagyok a béna,de nem találom az originál videót,amire hivatkozol.Elküldenéd kérlek?
    Kösy

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому

      Benne van a link a videó leírásában.

  • @SokHuho
    @SokHuho 5 років тому +1

    "Megtankolni a járgányt":DDD

  • @szakos91
    @szakos91 Рік тому

    Én ezt nem értem. A csöveknek mindkét vége zárt, tele lyukakkal? Miért csak az egyik csövet kell feltölteni? Akkor hogy jut el a víz a másik cső végébe? Nem egy cső kell bele, egy kört alkotva? Mint pl a padlófűtés?!

    • @KertTV
      @KertTV  Рік тому

      Nem, mert nem a cső tartja a vizet, hanem a tofolia által kialakított medence, amiben a víz egységesen terül szét. A csövek a föld kívül tartásához kellenek.

    • @szakos91
      @szakos91 Рік тому

      @@KertTV De akkor előbb utóbb nem fog az átnedvesedett föld a víz és a gravitáció hatására bejutni a csövek közé és eltömítve a "medencét"? Akkor viszont ahol van a feltöltő cső, akkor csak azt a sarkot fogja nedvesíteni, mert mire eljutna a másik sarokba a víz, az eleje már tocsog?!

  • @uborka1956
    @uborka1956 6 років тому +13

    Ez itt egy nagyon ügyes bujtatott reklám.
    Azoknak szól, akik termőföldet még csak virágcserépben láttak. Számukra azt mondja ez a reklám, hogy vásároljatok olyan elhibázott Leier termékeket, amilyeneket a mezőgazdasághoz értő emberek soha az életben nem vennének, mert tudják, hogy annak felhasználásával még nyáron is vagy ezer forintba kerülne egy szem paradicsom előállítása. :)))

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +12

      Látom Uborka, hogy te továbbra sem tudod elfogadni, hogy valaki nem mezőgazdasági megközelítésből áll neki kertészkedni! Amúgy cseppet sem bújtatott a reklám. Én ezt az ágyást kértem és kaptam ezért a videóért, és azért kértem, mert szerintem egy jó termék. Egyébként én is pénzből élek, mint bárki más, ezért vannak termékelhelyezések (ezt így hívják) a csatornámon, de csakis olyan termékekkel, amiket magam is jónak tartok.
      A termék amúgy annyira elhibázott, hogy konkrétan alig győzi a Leier gyártani, mert annyi a megrendelése.

    • @uborka1956
      @uborka1956 6 років тому +5

      Megtisztelő a nagyon gyors és kimerítő válasz. :))
      Ez a Leier termék akkor is elhibázott, ha a Leier alig győzi gyártani. (Nem kellően időjárásálló és drága.) Talán két évvel ezelőtt már Bálint gazda is reklámozta ugyanezeket az elemeket. Szóval amikor általánosan ismert szimpatikus hozzáértő emberek reklámoznak valamit, akkor az emberek hisznek nekik. (Még akkor is, amikor nem kellene.) Ezért elég nagy a közismert tanácsadók felelőssége. Lássuk be, hogy ez a fajta magaságy értelmetlenül drága hobbi.
      Lehetne magaságyat, vagy még inkább dombos ágyat a Leier elemei nélkül is készíteni, az öntözést sem kellene ennyire bonyolítani, egy rossz hordóval és kevés műanyag csővel automata gravitációs öntözést lehetne kialakítani. Ez az öntözés aztán tetszőleges, könnyen áthelyezhető, akár másik ágyáshoz is, vagy bővíthető.
      Nagy örömömre szolgálna, ha hamarosan egy ilyen egyszerű, gravitációs automata öntözőhöz szükséges anyagokat kérnél a gyártótól, és cserébe egy ezt népszerűsítő videót készítenél. :))
      Szívélyes üdvözlettel : Uborka :))

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому +9

      Kedves Uborka!
      Megtudthatom, hogy mire alapozod, hogy a Durisol nem időjárás álló? Ugyanebből az anyagból készülnek épületek és a zajárnyékoló falak is, és szemlátomást tökéletesen megvannak évek óta. Az, hogy ki mire, mit tart túl soknak teljesen szubjektív dolog. Én például sosem adnék 10-en milliókat egy autóért, mások viszont szép számmal költenek ennyit rá. Az új Audi bemutatója alá is lehetne azt kommentelni, hogy értelmetlen drága hobbi ilyen kocsit venni, amikor egy Suzukival is eljutsz A-ból B-be.
      Amúgy remek dolog a csepegtetős rendszer is (nekem is van), de azokról van egy tonna videó fent, és mindenki látott már ilyet, én pedig mindig szeretek új dolgokkal kísérletezni és azokat megosztani a nézőimmel.
      Szerintem Uborka, Te egyszerűen ne csinálj ilyen ágyást, a többiek meg vannak olyan értelmesek, hogy maguk el tudják dönteni, hogy akarnak-e ilyet csinálni/venni vagy sem. :)

    • @uborka1956
      @uborka1956 6 років тому +8

      Kedves McMenemy Márk!
      Köszönöm a választ. A Durisol szerves anyagot is tartalmaz, mely ezért nem lehet olyan tartós, mint például a jól elkészített kavicsbeton. Tudom, annak meg az a hátránya, hogy nehéz, egy elemet egy ember nem bír el.
      De egyébként én nem a magas ágyást támogatom, hanem a dombos ágyást, mert ahhoz nem kell idegen segédeszköz. Egy ágyásból kiásunk egy ásónyomnyi földet, majd a gödröt teletöltjük komposztálásra szánt szerves kerti anyagokkal, és visszalapátoljuk rá a földet. Majd ebbe a földbe ültetünk növényeket. Ahogy bomlik le a komposzt, úgy szívják fel tápanyagként a növények. A bomló komposzt víztartó, mint egy szivacs.
      Ezért én nem magaságyást készítek mesterséges támfalakkal és drága fóliával, hanem domboságyást, pusztán a kert saját anyagaiból sokkal egyszerűben és olcsóbban. :)
      Azzal természetesen egyetértek, hogy mindenki kipróbáljon minden félét, és azt csinálja, ami neki legjobban tetszik. :)
      Szívesen nézném a következő videót is. :)

    • @domischilling5738
      @domischilling5738 6 років тому +3

      KertTV - McMenemy Márkkal Régóta kacérkodok ezzel a durisol magaságyással. Leier céget felhívtam azzal a kérdéssel, hogy hol lehetne élőben megnézni ezt a durisol terméket. Sajnos nem tudtak viszonteladót mondani ahol lenne. Olyan helyszínt se, ahová már eladtak volna és használják. Csak Győrben a Leiernél tudnám megnézni, de az túl messze van Budapesttől. Esetleg Önnél meg lehetne nézni? Feltéve hogy Budapesti vagy Budapest környéki?

  • @vaderdarth1908
    @vaderdarth1908 9 місяців тому

    Jó lenne ez a durisol, ha nem egy ház árát kérnék el érte.

  • @atillalengyel4138
    @atillalengyel4138 6 років тому

    Nagyon pöpec az egesz. Kerdesem, hogy mennyi vizet töltöttel bele elsöre es mennyi idönkent potoltad? Ja es a drainek le vannal zarva a vegükön, igaz?

  • @gabi76
    @gabi76 5 років тому +1

    Pont azért elemes megoldású (és könnyű anyagból készült), hogy egyszerű legyen szétszedni a földcserénél. Mert arra bizony szükség van, trágyával nem lehet pótolni minden ásványi anyagot.

    • @Cannibalint3
      @Cannibalint3 Рік тому

      Es ha humuszkepzo komposztalast vegzel/melymulcsozast?

  • @majommaki8870
    @majommaki8870 5 років тому +2

    Jézus Istenem! Ennyi kínlódás és pénzt beleölni, de minek? Ennyi pénzért évekre elég biozöldséget lehet venni... Itt nálunk vidéken, csak együttérzően mosolyognánk az ilyenen. Na nem azért, mert annyira maradiak és buták vagyunk, hogy nem tudjuk mi a jó, hanem azért, mert racionálisan gondolkodunk. Mondjuk a ha valakinek túl sok a pénze és az ideje, csinálja nyugodtan. A kondibérletnél ennek is több értelme van. :D

  • @flame04ful
    @flame04ful 6 років тому +2

    🔥A videód nagyon tettszik, de nem lehet hogy ezt tavasszal kellett volna feltöltened? 😂

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому

      Most jutott rá idő. :(

  • @hamisgulyas
    @hamisgulyas 4 роки тому

    miert nem eleg csak 1, max 2 reteg? mi a haszna az ennyire magas agyasnak? sok a kihasznalatlan felulet.. a hajszalcsovesseg kevesebb reteggel is mukodne, mi volt a motivacio?

  • @szabolcssandorczako1620
    @szabolcssandorczako1620 5 років тому

    De olcsó! :)

  • @jankobela2530
    @jankobela2530 5 років тому +1

    Csak tudnám, hogy miért a legkényesebb része az építésnek, az extra vízsintezés-függölegezés...? Miért, mi történik, ha 3 mm-lejt az egész? ;-) Amúgy tényleg hatalmas pénzpazarlás az egész, csak azért hogy ne kellejen hajolni. Én sem szeretek hajolni, de százezreket ezért nem adok ki...

    • @sandormnagy1141
      @sandormnagy1141 5 років тому

      Attól még aki megteheti és igényes kertet akar, hagy csinálja már.. köszi ;)

  • @zoltanlukatsovics5845
    @zoltanlukatsovics5845 6 років тому

    A dréncsövek gondolom perforáltak, mert van olyan is, ami nem.

    • @KertTV
      @KertTV  6 років тому

      Igen, persze perforáltak. Nem is tudtam, hogy van olyan, ami nem, ezért nem emeltem ki.

    • @archmannn
      @archmannn 5 років тому +1

      A dréncső mindig perforált, különben nem dréncsőnek hívnák...

  • @antiparker6226
    @antiparker6226 5 років тому +1

    emeletes marhaság ! 😁😂😣😉

  • @annahorvath7827
    @annahorvath7827 6 років тому

    ez egy vagyon...

  • @novelogram
    @novelogram 6 років тому +1

    Rengeteg műanyag került abba az ágyásba...

  • @Gasto7802
    @Gasto7802 5 років тому +1

    Inkább locsolok.

  • @ferenckrizsak9960
    @ferenckrizsak9960 5 років тому

    Szia ugye ebben télen nem fagy bele a víz vagy is inkább úgy kérdezem hogy birom megvédeni télre

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому

      Nem szükséges, mert nincs ami szétfagyjon, minden rugalmas. Egy kerti tavat sem kell védeni telire, csak hagyni, hogy befagyjon.

    • @ferenckrizsak9960
      @ferenckrizsak9960 5 років тому +1

      @@KertTV köszi nagyon jó a müsorod

  • @csinaldmagad-otthonhazilag1873
    @csinaldmagad-otthonhazilag1873 4 роки тому +1

    Szia Márk! Idén én is elkészültem a sajátommal :) Ha esetleg érdekel : ua-cam.com/video/PuD2FO7mLzo/v-deo.html

    • @KertTV
      @KertTV  4 роки тому +1

      Gratulálok! Nagyon profi ágyást építettél. És hogy üzemelt, volt sok termés?

    • @csinaldmagad-otthonhazilag1873
      @csinaldmagad-otthonhazilag1873 4 роки тому

      @@KertTV Hát, szerintem ha azt mondom, hogy innentől semmi másban nem termelnék zöldséget,mindent elárul.Főként paradicsommal volt tele és roskadoztak a terméstől :) Köszönöm a videóidat.Azok alapján fejlesztettem tovább a saját elképzelésem szerint.Az egész család imádja! U.i: Bár még a sarkaiba tervezett lámpák hiányoznak,hogy az esti órákba se kelljen vakoskodnunk szüreteléskor.

  • @laszloneszilagyi5461
    @laszloneszilagyi5461 5 років тому

    Hogy megy bele a többi csőbe a víz ha nincsenek összekötve? Ez egy sarokpont szerintem és pont ez nem lett elmagyarázva, kb ez a lényege a vízellátás de ez valahogy át lett ugorva.. arra elmegy 5 perc hogy kell szintbe rakni pedig az teljesen egyértelmű de ami a lényeg lenne a csövek alul arról meg semmi..

    • @KertTV
      @KertTV  5 років тому +1

      Szerintem érdemes lenne először elolvasni a már meglévő komenteket, mert erre a kérdésre már válaszoltam. Többször is.