09.10.21 Рецепт на знеболення для паліативних пацієнтів - Роз’яснення НСЗУ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 вер 2024
  • 🟩 Сьогодні - Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. Розповідаємо, про те, як паліативним пацієнтам отримати опіоїдні анальгетики, які допомагають при хронічному больовому синдромі.
    Коли мова йде про помірний та сильний біль, допомогти у такій ситуації можуть лише опіоїдні анальгетики, альтернативи їм немає. В Україні можна отримати за рецептами препарати, які містять морфін, кодеїн, трамадол, налбуфін та ін. При правильному призначенні вони здатні покращити якість життя пацієнта, який отримує паліативну медичну допомогу.
    🟩 Рецепт на опіоїдні анальгетики для паліативних пацієнтів може виписати як вузький спеціаліст - наприклад, онколог, у якого спостерігається пацієнт, так і сімейний лікар, з яким у пацієнта укладена декларація. Крім того, право призначати та виписувати рецепти на наркотичні засоби мають медичні працівники мобільної паліативної бригади.
    🟩 Виписати рецепт може лікар закладу охорони здоров'я будь-якої форми власності: комунальної, приватної та навіть лікар-ФОП. Головне - наявність ліцензії на медичну практику.
    🏥Лікар, що працює у закладі охорони здоров'я, зазначає в рецепті дані про цей заклад - його найменування, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, дата видачі ліцензії тощо.
    👩‍⚕🧑‍⚕ Лікар ФОП - місце провадження діяльності, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта, номер та дату видачі ліцензії на провадження господарської діяльності тощо.
    🟩 Рецепт дійсний протягом 10 днів з дня виписування. Для хворих та тяжкохворих в одному рецепті зазначаються кількість препарату, достатня для10-денного курсу лікування, а при наданні паліативної допомоги - 15-денного курсу.
    Якщо кількість діючої речовини на рецепті перевищує затверджені законом норми (bit.ly/3AhGBjm), лікар має зробити позначку «Хронічно хворому» та додатково засвідчити її підписом та печаткою.
    🟩 Рецепт виписується на рецептурних бланках форми № 3 (ф-3), які виготовляються на папері рожевого кольору розміром 75х120 мм і мають наскрізну нумерацію. Обіг таких бланків суворо контролюється державою.
    Підписує рецепт та ставить печатку тільки лікар, що його виписує. Жодних інших підписів на рецепті не має бути і їх не мають права вимагати.
    🟩Якщо пацієнт має право на отримання препаратів безоплатно, з доплатою або на пільгових умовах, лікар виписує разом з рецептом на бланку ф-3 рецепт на бланку ф-1.
    Наприклад, на безоплатні ліки мають право особи з інвалідністю та особи, які отримують державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та інші.
    Всі категорії пільговиків визначені у Постанові №1303 bit.ly/3Ae87hH. Але потрібно враховувати, що покриття витрат на відпуск ліків на пільгових умовах відбувається за рахунок місцевих бюджетів на охорону здоров’я. Тому, залежно від регіону, можливості отримати ліки безоплатно будуть відрізнятися.
    Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів
    zakon.rada.gov.ua
    Підпишіться на канал ► bit.ly/NHSUYou...
    Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
    Facebook НСЗУ ► / nszu.ukr
    Facebook НСЗУ для пацієнта ► / nszu.care
    Telegram канал НСЗУ ► t.me/NSZU_gov
    Instagram канал НСЗУ ► / nszu_gov
    Twitter канал НСЗУ (англ.) ► / nszu_gov
    Сайт НСЗУ ► nszu.gov.ua/
    #НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

КОМЕНТАРІ • 3

  • @АллаЗайло
    @АллаЗайло 2 роки тому

    Вітаю

  • @АллаЗайло
    @АллаЗайло 2 роки тому

    Дякую

  • @AsMa-iw9mo
    @AsMa-iw9mo Рік тому

    Підкажіть, будь ласка, безоплатні лікі, або з оплатою 50% може бути тільки за місцем реєстрації? Бо сімейна в одному районі, а хвора зареєстрована в іншому.. Дякую