Korrekt kivitelezés szép munka! 👌👌👍👍 Mondjuk mikor másodjára leesett a krimpelő biztos nehéz volt megállni, hogy egy szép magyarszó ragozva kicsússzon 😂😂
@@RealFida ysly jelöletlennek számít. Megjelölés van átjelölés nincs. Ysly korrekt lett volna, nincs szürke nulla, ráadásul a szigetelése is a legellenállóbb.
Nagyon jo video. Itt kint Angliaban a villanyszerelo beteszi az RCBo kat otthagyja a kabelt es mi gepeszek kotjuk be a joszagot, meg a vezerlest mert itt a villanyszerelok nem szeretik piszkalni. Tehat mehetunk minden evben tovabbkepzesre Daikin meg Samsunghoz. Jo latni a profi villanyszerelot 👍
Szia! Knipex multicrimp fogót használatok hozzá, de lehet egyszerűbb olcsobbat kapni. Szemes saru nyomó néven ha rákeresel akkor biztos megtalálod a neked legmegfelőbb fogót.
Szia! Most lett nálunk is bekötve egy 16KW-os 3 fázisú hőszivattyú. Arra lettem figyelmes, hogy a kültéri egységhez tartozó Fi relé/megszakító sípoló hangot ad ki akkor, amikor üzemel a gép. Ez mitől lehet szerinted?
@@Homeelectric Ac-nál az egyenáramú összetevők miatt kialakuló felharmonikusok hatására vagy összevissza megszólal vagyferrit fel tud mágneseződni és az ávk egyszerűen nem fog működni.
Szia Kérdésem lenne,hogy a resi9-es termék család minőségben megfelel e? Használható, jó vagy rossz? Látom hogy sok videóban használod, illetve mi is sokat szeretjük de élettartamárol nincs még pontosabb infóm. Köszi.
Szia Kálmán! Szokásosan jó kis videót dobtál össze! Csak annyi kérdésem lenne, hogy miért 3x4mm2 GT mellett döntöttél, mikor a gép dokumentumaiban 24A maximális áramfelvételt írnak és te 25A-es vezetékvédelmet építettél be? Véleményem szerint illett volna a 3x6mm2. VBF szemmel nézve meg pláne. No offens, csak építő jelleggel kérdem, mint szaki a szakit. További jó munkát!✌✌
Sziasztok! Adott egy 9 kW-os egy fázisú panasonic hőszivattyú. Az adatlap 30 A biztosítékot ír elő, de ÁVK-ból csak 25 és 40-t találok. Akkor most melyiket kéne a sínre pattintani? Előre is köszönöm!
Szia. 3x6 os kábelt nem tudnál bekötni a gépbe, nem képes fogadni a sorkapocs. 8-10 méterre van a gép. Ha kiszámolod erre a szerelési módra kábel melegedésre,terhelésre, és feszültség esésre akkor meglátod, hogy elegendő a 3x4-es kábel is. Szóval ezért esett erre a választás.
@@Homeelectricköszönöm az extra gyors választ. Még valami, ha az adatlap az ajánlott biztosítéknak 30/30 A-t ír elő, akkor a fűtőbetétnek (3 kw) is 40-es menjen fel?
Az angliai villanyszerelőpornófilmekben az SPD-ket és kismegszakítókat már mindig nyomatékra húzzák a Kálmán kaliberű villanyszerelők. Itthon használ valaki nyomaték csavarhúzót? Melyik vált be?
@@TPV07 mert Magyarországon a pénzről szól,10bol 9 ilyen !! Amúgy meg nem azért,de most neharagudjon senki, oké hogy szép,de nem az a lényege, Hanem jó legyen, láttam már szép,de szar munkát is !...
Amazon-ról megrendeltem 46 000 Ft volt a 14 db-os készletet: Wiha No. 40674 VDE SL PH PZ0,8-5,0Nm (EU-s adószámmal nem kellett áfát fizetni) Még a digitális kijelzőssel szemeztem, azt talán könnyebb állítgatni az alóbb tartományokban.
Eph miért kellett? Elméletileg házfalon áthaladó potenciált közvetíteni tudó nem elektromos rendszerhez tartózó dolgokat kell ephzni. +a klímás szabvány előír leválasztókapcsolót a kültérinél.
Vizes helyiség: "A szabvány alapján nedves helyiségnek minősül minden olyan tér, ahol a páratartalom meghaladja a 75%-ot és páralecsapódási veszély áll fenn. " Tágulási tartály alá mondjuk én is ip védett elosztót tennék, de a gépház jó esetben nem vizes helyiség.
Ez az épület csak raktár és gépész helyiségnek készült, elszálló épitőanyag árak miatt a nagyobbik ház felújítsa félbe maradt. Így lakótér lett ebből az épületből . Jelenleg a kisház fűtését látja el, de később egy 2 szintes 90nm-es házat fog is fúteni fog. így ezért terveztek be ekkora gépet.
Villanyszerelőként írom, hogy ilyen gépekbe nem szívesen kötök be semmit. Elosztót készre rakom, kábel kilóg, leszigetelve, megírva hogy mi ez meg melyik biztosíték stb, aztán a beüzemelő megoldja. Mint ahogy a kültéri beltéri összekötését is. A klímás sem úgy dolgozik hogy berakja a 2 gázcsövet, meg a víz elvezetés csövét, a villanyszerelő meg összeköti kommunikációs kábellal, ami gumikábel mert kültérre megy. Ami inkább Mt vagy MBCu 99%-ban.
Ha nincs villanyszerelő képesítése a klimásnak rá sem köthetné a gépet. Van ilyen kivitelezés is, és van olyan amit te írsz. Mind kettő lehet jó. Viszont MT-t kültérre nem szabadna rakni. Tudom minden klímás azzal szerel. Ebből is látszik hogy nem villanyszerelők, és lövésük sincs ezekről.
@@Homeelectric Teljes mértékben veled értek egyet. Hiba kereséskor is nehezebben átlátható a dolog, ha nem a szabványoknak megfelelően csinálták meg a kötéseket. Pl. alternatív kapcsolóhoz sokan sima MT 3 eres kábelt használnak és megy a fázis a z/s eren is... Ami jobb esetben csak a két kapcsoló között van, de néha közös kötődobozban más vezetékekkel. Olyankor van pislogás, hogy a fekete miért van rákötve a zöld-sárgára. A gumikábelre kitérve én mindig a H07RN-F jelűt használom kültérre. Az kifejezetten UV, ózon és időjárásálló. A H05RR-F hiába gumi kábel szerintem nem jó kültérre. De nedves környezetben elvileg használható. Neked erről mi a véleményed?
Рік тому
Szép lett, de ha már azt írtad TheDavidking94 -nek a válaszodban, hogy "Ebből is látszik hogy nem villanyszerelők, és lövésük sincs ezekről", akkor te miért a légtelenítő, túlnyomás szelep alá szereled a villamos elosztót? Minden klíma, fűtés szerelő tudja, hogy az esetek 80%-ban a légtelenítőn vagy a túlnyomás szelepen kezd el először folyni a víz. Ha viszont nem lehetet máshova tenni és igy alakult, akkor miért nem alulról kötötted be azt az elosztót? Talán mert neked "lövésük sincs ezekről"? Persze tudom hogy a fűtés szerelő tette rossz helyre a tágulásit, és igazad is van ebben, de akkor is mérsékelhetted volna te is a problémát, főleg azért mivel nem a fűtés szerelő töltött fel a youtubera edukációs, vagy reklám céllal a nagy nyilvánosság elé ezt a videót. És ha már a szaktudásról van szó, nem szép, hogy egy hosszában bevágott szigetelésű kábelt építettél be az inverterbe, még ha "csak" a vezérléshez is. Remélem vissza mész kijavítani a hibákat és nem hagyod lógva a megrendelődet.
Szia! - Elosztó doboz helye még akkor került kialakításra amikor még híre hamva nem volt a hőszivattyőnak. - Biztonsgi szelepnél túlnyomás esetén csepegteti maximum a vizet, a rendszerben található nyomácsökkentő így maximum valamilyen meghibásodás engedé a vizet. De mivel fröccenő víz által védett az elosztó ekkor sem lenne semmi probléma belőle, hiszen ezeket kültéren is lehet alkalmazni. - A videóban látjatod hogy a gépész még nem végzett a munkával, csöveken a szigetelés hiányzik, az említett biztonsági szelep csövezése nincs kiépítve a vizlágyító mögött található lefolyó szifonig. És mivel nem én csináltam a gépész munkát, így biztos van olyan dolog ami félbe volt hagyva amikor a videó készült. - Miért is kéne alulról kötni ez elosztót? Tömszelencével védett, locsolhatod is nem fog beázni. Egyetlen szabvány sem rendelkezik ilyenről... - A komunikáció szürke vezetékén valóban volt egy vágás amit a tulajdonos mőszaki ellenőre jelzett nekünk és ki is javítottuk. Tudod mi is emberek vagyunk és tudunk hibázni. ;) - Az apró hiba javítása utána a felelős műszaki vezetőm és tulajdonos műszaki ellenőre is átvette és megköszönte a munkánkat. - Azt nem értem, hogy miért kell egyből támadni és mindenbe a hibát keresni. REMÉLEM RÁD IS SZÁMÍTHAT A JÖVŐ NEMZEDÉKE ÉS MEGTANÍTOD A SZAKMÁD MINDEN FOGÁSÁT! Üdv Kálmán
Рік тому+1
@@Homeelectric Ne vedd feltétlenül támadásnak a kritikát. Tudod, a bohóc sem sír ha kinevetik, különben nem állt volna ki színpadra. Nagyon helyes, ha kijavítottad a hibát, de ezt a videó közlése elött is meg kellet volna tenned, és akkor nem lett volna mit kritizálnom. Én vizes blokkban vagy szabadban csak alulról kötök be, ha lehetséges és nincs ellene nyomos érv, mert igy logikus, plusz egy hangyafasztnyit biztonságosabb. És igen, rám is számíthat a jövő nemzedéke (legalábbis nagyon remélem) és próbálok a legjobb tudásom szerint átadni a tudásomat és a tapasztalataimat, minden nap, illetve itt az interneten is igyekszem felhívni a figyelmét mindenkinek, a nyilvánvaló hibákra. Igaz én nem videóban edukálok, hanem másként. És igen én is hibázom, és én sem mindig megfelelően fogadom a kritikát, de hát én is csak ember vagyok. Azért utólag igyekszem kihasználni az engem ért kritika előnyeit.
@@Homeelectric Ezt én helyből tudtam - a kérdés pedig az volt, hogy ha nem a telepítő cég alkalmazottja vagy akkor még a garancia is ugorhat meg ez kb. olyan mintha a kéményes felelne a kazánért, gépész cégek is vinni szoktak villanyászt, kell a szakvéleményhez is.Vagyis még fideszéria előtt kellett. Ma jött meg a Jogszabály, bármilyen villanyászmelót végezhet bárki 8 általánossal ha van elvben egy felügyelet hozzá. Papíron persze.
Alapos Daikin felvilágosító videó köszönjük szépen mint Daikin partner remélem sok villanyszerelő nézi meg, szívesen dolgoznánk veled.
Köszönöm szépen! Még az is lehet egyszer előszerelést én fogom nektek csinálni. ;)
Nagyon hasznos videókat csinálsz, én is villanyszerelő vagyok és sokat lehet tanulni tőled.
Nagyon szépen köszönöm a visszajelzsét! Örülök hogy Neked is tudtam segíteni.
Köszönjük!
Nagyon köszönöm a támogatást!
Király lett,ezt mégegyszer megnézem.
Köszönöm szépen!
Korrekt kivitelezés szép munka! 👌👌👍👍 Mondjuk mikor másodjára leesett a krimpelő biztos nehéz volt megállni, hogy egy szép magyarszó ragozva kicsússzon 😂😂
Köszönöm szépen! Igen, meglepően higadtan kezeltem, lehet ha nem megy a kamera akkor mondok cifrákat :D
Szia . Szép , jó, precíz. 🤝
Köszönöm szépen!
Szuper!
Köszönöm szépen!
Én is köszi, hogy megnézted a videót.
Fasza lett 🤝🙂
Egy megjegyzés: ez a gép - guglizás alapján - bőven abban az árfekvésben van, hogy a szín azonos vezeték joggal elvárható lenne 😀
Köszönöm szépen!
Nulla vezető lehet fekete. Pl ysly vezetékeknél nincs is más választás.
@@RealFida ysly jelöletlennek számít. Megjelölés van átjelölés nincs. Ysly korrekt lett volna, nincs szürke nulla, ráadásul a szigetelése is a legellenállóbb.
Nagyon jo video. Itt kint Angliaban a villanyszerelo beteszi az RCBo kat otthagyja a kabelt es mi gepeszek kotjuk be a joszagot, meg a vezerlest mert itt a villanyszerelok nem szeretik piszkalni. Tehat mehetunk minden evben tovabbkepzesre Daikin meg Samsunghoz. Jo latni a profi villanyszerelot 👍
Köszönöm szépen. Van hogy mi kötjük van hogy a gépész változó. Most pont nekünk kelett. Érdemes ezekre is felkészülni.
Szia Kálmán! A vezeték végén lévő saruk rápréseléséhez milyen márkájú szerszámot használsz?
Szia! Knipex multicrimp fogót használatok hozzá, de lehet egyszerűbb olcsobbat kapni. Szemes saru nyomó néven ha rákeresel akkor biztos megtalálod a neked legmegfelőbb fogót.
Szia...egy làjk-nàl többet èrdemelnèl..
Gratulàlok, precíz szèp kivitelezès...
Nagyon szépen köszönöm!
Szia Kálmán,mi történik ha elveszik az áramot?
Fűtés sem lesz?
Szia. Akkor nincs fűtés.
Szia! Gondolom "V" kötéssel csináltad a túlfesz védelmet mert a "T" - hez kellene külön bizti?!
Szia! Most lett nálunk is bekötve egy 16KW-os 3 fázisú hőszivattyú. Arra lettem figyelmes, hogy a kültéri egységhez tartozó Fi relé/megszakító sípoló hangot ad ki akkor, amikor üzemel a gép. Ez mitől lehet szerinted?
Szia. Nem szabadna semmilyen hangot adnia. Lehet hogy hibás a megszakító vagy az ÁVK. Nem lehet hogy a gép hangját hallod?
Grat, nagyon jó videó.
Inverteres "géphez" milyen AVK javasolt? videóból sajnos nem tudtam kivenni.
Köszönöm szépen! Mindenképpen A típusú ÁVK-t kell ilyen esetben szerelni. AC típusunál az inverter miatt lehetnek fals leoldások.
@@Homeelectric Ac-nál az egyenáramú összetevők miatt kialakuló felharmonikusok hatására vagy összevissza megszólal vagyferrit fel tud mágneseződni és az ávk egyszerűen nem fog működni.
Az elosztószekrény milyen IP védettségű?
IP 65
Szia
Kérdésem lenne,hogy a resi9-es termék család minőségben megfelel e?
Használható, jó vagy rossz? Látom hogy sok videóban használod, illetve mi is sokat szeretjük de élettartamárol nincs még pontosabb infóm. Köszi.
Szia!
Teljesen megfelelő. 8-10éve ezzel dolgozom és még nem volt vele probléma.
@@Homeelectric Köszönöm.
Szia Kálmán!
Szokásosan jó kis videót dobtál össze!
Csak annyi kérdésem lenne, hogy miért 3x4mm2 GT mellett döntöttél, mikor a gép dokumentumaiban 24A maximális áramfelvételt írnak és te 25A-es vezetékvédelmet építettél be? Véleményem szerint illett volna a 3x6mm2. VBF szemmel nézve meg pláne.
No offens, csak építő jelleggel kérdem, mint szaki a szakit.
További jó munkát!✌✌
Szemessaruval kötöttedbe, úgy be tudod kötni a 6ost is szerintem.
Sziasztok! Adott egy 9 kW-os egy fázisú panasonic hőszivattyú. Az adatlap 30 A biztosítékot ír elő, de ÁVK-ból csak 25 és 40-t találok. Akkor most melyiket kéne a sínre pattintani?
Előre is köszönöm!
Szia. 3x6 os kábelt nem tudnál bekötni a gépbe, nem képes fogadni a sorkapocs. 8-10 méterre van a gép. Ha kiszámolod erre a szerelési módra kábel melegedésre,terhelésre, és feszültség esésre akkor meglátod, hogy elegendő a 3x4-es kábel is. Szóval ezért esett erre a választás.
Szia. 40 amperes
@@Homeelectricköszönöm az extra gyors választ. Még valami, ha az adatlap az ajánlott biztosítéknak 30/30 A-t ír elő, akkor a fűtőbetétnek (3 kw) is 40-es menjen fel?
Ennyi tudással rendelkező szakemberekre lenne szükség!
Köszönöm
Az angliai villanyszerelőpornófilmekben az SPD-ket és kismegszakítókat már mindig nyomatékra húzzák a Kálmán kaliberű villanyszerelők. Itthon használ valaki nyomaték csavarhúzót? Melyik vált be?
Wiha TorqueVario-S
@@TPV07 mert Magyarországon a pénzről szól,10bol 9 ilyen !! Amúgy meg nem azért,de most neharagudjon senki, oké hogy szép,de nem az a lényege, Hanem jó legyen, láttam már szép,de szar munkát is !...
Már szemezek vele egy ideje! Hamarosan lesz olyan is! ;)
Amazon-ról megrendeltem 46 000 Ft volt a 14 db-os készletet: Wiha No. 40674 VDE SL PH PZ0,8-5,0Nm (EU-s adószámmal nem kellett áfát fizetni) Még a digitális kijelzőssel szemeztem, azt talán könnyebb állítgatni az alóbb tartományokban.
Wiha
Eph miért kellett? Elméletileg házfalon áthaladó potenciált közvetíteni tudó nem elektromos rendszerhez tartózó dolgokat kell ephzni.
+a klímás szabvány előír leválasztókapcsolót a kültérinél.
Vizes helyiség: "A szabvány alapján nedves helyiségnek minősül minden olyan tér, ahol a páratartalom meghaladja a 75%-ot és páralecsapódási veszély áll fenn. "
Tágulási tartály alá mondjuk én is ip védett elosztót tennék, de a gépház jó esetben nem vizes helyiség.
Nekem csak olyan kérdésem van, hogy miért ilyen nagy teljesítményű(8kW) hőszivattyú lett betéve ekkora kis házba? Nem overkill egy kicsit? Köszi
Ez az épület csak raktár és gépész helyiségnek készült, elszálló épitőanyag árak miatt a nagyobbik ház felújítsa félbe maradt. Így lakótér lett ebből az épületből . Jelenleg a kisház fűtését látja el, de később egy 2 szintes 90nm-es házat fog is fúteni fog. így ezért terveztek be ekkora gépet.
Villanyszerelőként írom, hogy ilyen gépekbe nem szívesen kötök be semmit. Elosztót készre rakom, kábel kilóg, leszigetelve, megírva hogy mi ez meg melyik biztosíték stb, aztán a beüzemelő megoldja. Mint ahogy a kültéri beltéri összekötését is. A klímás sem úgy dolgozik hogy berakja a 2 gázcsövet, meg a víz elvezetés csövét, a villanyszerelő meg összeköti kommunikációs kábellal, ami gumikábel mert kültérre megy. Ami inkább Mt vagy MBCu 99%-ban.
Ha nincs villanyszerelő képesítése a klimásnak rá sem köthetné a gépet. Van ilyen kivitelezés is, és van olyan amit te írsz. Mind kettő lehet jó. Viszont MT-t kültérre nem szabadna rakni. Tudom minden klímás azzal szerel. Ebből is látszik hogy nem villanyszerelők, és lövésük sincs ezekről.
@@Homeelectric Teljes mértékben veled értek egyet. Hiba kereséskor is nehezebben átlátható a dolog, ha nem a szabványoknak megfelelően csinálták meg a kötéseket. Pl. alternatív kapcsolóhoz sokan sima MT 3 eres kábelt használnak és megy a fázis a z/s eren is... Ami jobb esetben csak a két kapcsoló között van, de néha közös kötődobozban más vezetékekkel. Olyankor van pislogás, hogy a fekete miért van rákötve a zöld-sárgára.
A gumikábelre kitérve én mindig a H07RN-F jelűt használom kültérre. Az kifejezetten UV, ózon és időjárásálló. A H05RR-F hiába gumi kábel szerintem nem jó kültérre. De nedves környezetben elvileg használható.
Neked erről mi a véleményed?
Szép lett, de ha már azt írtad TheDavidking94 -nek a válaszodban, hogy "Ebből is látszik hogy nem villanyszerelők, és lövésük sincs ezekről", akkor te miért a légtelenítő, túlnyomás szelep alá szereled a villamos elosztót? Minden klíma, fűtés szerelő tudja, hogy az esetek 80%-ban a légtelenítőn vagy a túlnyomás szelepen kezd el először folyni a víz. Ha viszont nem lehetet máshova tenni és igy alakult, akkor miért nem alulról kötötted be azt az elosztót? Talán mert neked "lövésük sincs ezekről"? Persze tudom hogy a fűtés szerelő tette rossz helyre a tágulásit, és igazad is van ebben, de akkor is mérsékelhetted volna te is a problémát, főleg azért mivel nem a fűtés szerelő töltött fel a youtubera edukációs, vagy reklám céllal a nagy nyilvánosság elé ezt a videót. És ha már a szaktudásról van szó, nem szép, hogy egy hosszában bevágott szigetelésű kábelt építettél be az inverterbe, még ha "csak" a vezérléshez is. Remélem vissza mész kijavítani a hibákat és nem hagyod lógva a megrendelődet.
Szia!
- Elosztó doboz helye még akkor került kialakításra amikor még híre hamva nem volt a hőszivattyőnak.
- Biztonsgi szelepnél túlnyomás esetén csepegteti maximum a vizet, a rendszerben található nyomácsökkentő így maximum valamilyen meghibásodás engedé a vizet. De mivel fröccenő víz által védett az elosztó ekkor sem lenne semmi probléma belőle, hiszen ezeket kültéren is lehet alkalmazni.
- A videóban látjatod hogy a gépész még nem végzett a munkával, csöveken a szigetelés hiányzik, az említett biztonsági szelep csövezése nincs kiépítve a vizlágyító mögött található lefolyó szifonig. És mivel nem én csináltam a gépész munkát, így biztos van olyan dolog ami félbe volt hagyva amikor a videó készült.
- Miért is kéne alulról kötni ez elosztót? Tömszelencével védett, locsolhatod is nem fog beázni. Egyetlen szabvány sem rendelkezik ilyenről...
- A komunikáció szürke vezetékén valóban volt egy vágás amit a tulajdonos mőszaki ellenőre jelzett nekünk és ki is javítottuk. Tudod mi is emberek vagyunk és tudunk hibázni. ;)
- Az apró hiba javítása utána a felelős műszaki vezetőm és tulajdonos műszaki ellenőre is átvette és megköszönte a munkánkat.
- Azt nem értem, hogy miért kell egyből támadni és mindenbe a hibát keresni.
REMÉLEM RÁD IS SZÁMÍTHAT A JÖVŐ NEMZEDÉKE ÉS MEGTANÍTOD A SZAKMÁD MINDEN FOGÁSÁT!
Üdv Kálmán
@@Homeelectric Ne vedd feltétlenül támadásnak a kritikát. Tudod, a bohóc sem sír ha kinevetik, különben nem állt volna ki színpadra. Nagyon helyes, ha kijavítottad a hibát, de ezt a videó közlése elött is meg kellet volna tenned, és akkor nem lett volna mit kritizálnom. Én vizes blokkban vagy szabadban csak alulról kötök be, ha lehetséges és nincs ellene nyomos érv, mert igy logikus, plusz egy hangyafasztnyit biztonságosabb. És igen, rám is számíthat a jövő nemzedéke (legalábbis nagyon remélem) és próbálok a legjobb tudásom szerint átadni a tudásomat és a tapasztalataimat, minden nap, illetve itt az interneten is igyekszem felhívni a figyelmét mindenkinek, a nyilvánvaló hibákra. Igaz én nem videóban edukálok, hanem másként. És igen én is hibázom, és én sem mindig megfelelően fogadom a kritikát, de hát én is csak ember vagyok. Azért utólag igyekszem kihasználni az engem ért kritika előnyeit.
Ezt miért nem az köti be aki kiépítette? Ha gond van a cuccal simán a villanyászra fogja majd aztán a nagy málnát a hőszivattyús kapja.
Mert hivatalosan egy klíma szerelő nem kötheti rá a hálózatra, csak villanyszerelő. Ennyire egyszerű.
@@Homeelectric Ezt én helyből tudtam - a kérdés pedig az volt, hogy ha nem a telepítő cég alkalmazottja vagy akkor még a garancia is ugorhat meg ez kb. olyan mintha a kéményes felelne a kazánért, gépész cégek is vinni szoktak villanyászt, kell a szakvéleményhez is.Vagyis még fideszéria előtt kellett. Ma jött meg a Jogszabály, bármilyen villanyászmelót végezhet bárki 8 általánossal ha van elvben egy felügyelet hozzá. Papíron persze.
Köszönjük!
Nagyon köszönöm a támogatást!
@@Homeelectric Szivesen! Én is a válaszodat.🙂