@@Jurasssek420 Ta voda není zdrojem energie. Tím zdrojem energie je to teplo v té vodě. Ta voda slouží jako akumulátor toho tepla. Až voda vychladne, "perpentum mobile" se přestane točit.
Trošku hodně jsi to zjednodušil. Ale asi na druhou stranu to je dobře, nebude tolik blbu co to nepochopí a nebude vykládat nesmysly. Takze diky za video.
Začaly vedra a mě by zajímalo. Jak se ochlazuje vzduch foukanej obyčejným větrákem? Dejme tomu že v místnosti mám 26C° Ale když na sebe pustím větrák tak ten vzduch je studenější. Jak přesně to funguje?
Vzduch sa neochladzuje, len sa hybe. Nad tvojou kozou je mala vrstvicka ohriateho vzduchu, ktora tvori izolacnu vrstvu (pomahaju ju na mieste drzat chlupy). Ked sa okolity vzduch hybe, tato vrstva sa neustale obmiena a tym padom nema teplotu tvojho telesneho povrchu (34-35 stupnov), ale len tych 26.
Zdravím Martin super video, chcel by som sa ťa opýtať či si niekedy počul o Wim Hoffovej metode dychania popr. ovladanie autonomnej nerv. sustavy mysľou.... A to je vlastne aj návrh na tému ku ďalšiemu videu... Či už do vedeckého kladiva alebo do “proč to řešíme” Dík za odpoveď.
Jak moc malý by se dal udělat jaderný reaktor ? Popřípadě jestli by se dal dát např do mobilu nebo tak... ( ale spíše mě zajímá jak moc to jde zmenšit )
Proč radiace v předmětech zůstává, když se jedná o záření, které prostě putuje a postupem času slábne až přijde o všechnu energii? Proč některé předměty lépe drží radiaci ?
Ja som to mal doma, a chcel som si pomocou sviečky urobiť vlastný tvar (nitinol mal už od výroby nejaký tvar a fungovalo mi to ). Po čase sa mi to trošku podarilo, ale chce to fakt veľmi silno navinuť drôt napr. na klinec a zahrievať rovnomerne, čo je problem. Najlepšie je asi pripojiť drôt na lion baterku na skrat.
Pri poslednom splne ma napadla jedna otázka. Niekomu môže prísť hlúpa, ale mne príde zaujímave porozmýšľať, či je možné, aby zem napríklad za milióny, miliardy rokov získala ďalší mesiac, ak by sa v okolí zeme objavila vhodná "hmota"..a ak áno, tak prečo..ak nie, tak prečo nie..
Tvoje videa su velmy peone spracovane zabavnou informačnou technikou, bol by som rad mozno aj niektory ludia keby ze spravíš video ako fubguje napriklad pamäťova SD karta alebo harddisk prpste ako to funguje ktora latka zodpoveda zapamataniu si obrovsle mnozstvo informacii vobec nechapem ako to v skutocnosti je a ako to funguje
V hardisku jsou jako 1 a 0 zmagnetované úseky, 1 magnetické pole, 0 bez magnetického pole. Matereál, ze kterého jsou plotýnky reaguje na magnetické pole a udrží si ho dokud není přepsáno/přemagnetizováno. Ale SD karta, ostatně jako každá jiná Flash pamět, má pro značení 1 a 0 tranzistory, které jsou buď uzavřené, to reprezentuje 1, a nebo otevřené tzn. že vedou proud, to je zase 0. Princip ukládání dat v 1 a 0 doufám chápeš :D
A čo tak tu vodu nahrievať slnkom cez lupu, alebo zrkadlovou parabolou? Alebo rovno s tým bodovo nahrievať ten pamäťový drôt.😃 A upliesť z toho pamäťového drôtu látku a máme čisto Roswellský materiál s pamäťovým efektom vyrábajúci energiu.😃
Tohle je to video, který ti blokovala akademie věd (jak bylo řečeno na streamu zvedatoru)? A to si fakt na akademii věd nevšimli tý uširvoucí chyby austentin vs. austenit. No ostuda hadr 😀 Studuji i pracuji jako metalurg, tak proto mě to tak bolí.
studi, lebo alkohol sa rychlo vyparuje a pri vyparovani kvapalina "spotrebuva" energiu z okolia. Tak isto funguje aj potenie, akurat kedze pot je v podstate slana voda, vyparuje sa ovela pomalsie ako voda a nestudeni to az tak.
Já se omlouvám, ale je to jen poznámka na Veletrh Védy. Proč na to neuděláš normální video? Informační hodnota je pro mě v tomhle videu velmi malá, díky. Proč se ten materiál vrátí do původní mřížky? Jak se s ním vůbec pracuje při tvorbě daného tvaru?
Predstavte si aký veľký rozsah musí mať austenit v binárnom diagrame (Fe Fe3C) keď pri 70°C sa už dosiahne austenitu a pri 570°C sa dosahuje Boh vie aká štruktúra, v ktorej udávame požadovaný tvar. Veď predsa na austenitom už je tavenina. Chcete mi povedať že austenit má rozsah 500°C?!
Jop, funguje to. Ten stav/dej sa nazyva mithridatismus (od antickeho krala Mithridata VI. Eupatora). Treba si ale uvedomit, ze davka robi jed, cize jed je aj nieco ako kofein alebo etanol a kazdy vie, ze na alkohol ci kavu sa da navyknut (potrebujes coraz viac, aby to vyvolalo rovnaky efekt). Funguje to ale aj na "skutocne" jedy, napriklad na arzen, hadie jedy atd. Dolezite je len vychytat to spravne "male mnozstvo".
No ale vlastně jsi vůbec nevysvětlil proč se to vrací do původní polohy, když to zahřejeme. Jen jsi řekl, že se to tak děje. Takže doplňující otázka: Proč se tento materiál při zahřátí vrátí do polohy, ve které byl při zahřátí na 570 stupňů?
@@the__Ultraviolet však píšu, fázová přeměna :) když bych to hodně blbě přirovnal, tak máš kostku ledu a ohřeješ ji na 0, tak se rozteče tj změní tvar, ale to je změna skupenství tady se jen změní krystalické mřížka. Jednoduše zablokuješ "posun atomu" který nastává při běžném ohybu, zde se nepohnout a proto při zpětném ohřevu a změně mřížky se mřížka vytvaruje stále stejně
@@TheElafis Takže je mezi těmi atomy nějaké pnutí, způsobené tím, že ten materiál ohnu? A tím, že ho následně zahřeji, se to pnutí uvolní a materiál se vrátí zpět do vlastní podoby? Je to tedy jakési uskladnění energie deformací a její následné uvolnění ohřátím? Nebo je množství dodané energiie úměrně velké velikosti deformace? Čím víc ho ohnu, a oddálím se tak od původního tvaru, tím více musím dodat energie, aby se těleso vrátilo?
@@the__Ultraviolet atomy spolu drží díky vazbě, když bouchneš třeba do molitanu tak se vrátí zpět a u ocele je to samé, jen tu fuguje při velmi malém zatížení, pokud ho přesáhneš (mez kluzu) materiál se začíná deformovat, atomy přetrhávají vazby a nakonec by jsi takovou třeba lžičku uthl jako platelínu. Zde se atomy oddálí ale nepřetrhnout následným ohřevem materiál zísá energii k tomu aby se vazby stáhli zpět.
Nektere materialy maji pamět uměla hmota třeba blatniky na moto a guma . Ale stařim a slunečmi paprsky vam to za chvily třeba za rok popraska. a už to neplni funkci tak se musi vyměnit nic neni na furt ŽE.
Já nevím, ale mě nepřijde vhodné používat v lékařství něco, co je složené z niklu, když XX procent lidí má alergii na nikl. Já nemůžu mít ani hodinky. A nějak si nejsem jistá, jestli si lékaři overuji u lidí alergii na nikl, že to začnou vpravovat do těla. Mě upozorňoval praktická, že při kloubní výměně nesmím mít ani nic z chirurgické ocele! Jelikož obsahuje nikl.
Kolko je XX ? Ludia maju alergie na hodne veci, napriklad aj na latex. To ale nezabranuje pouzivat na operacnych saloch latexove vybavenie u 99% ludi, ktori na latex alergicki nie su. Ked niekto alergicky je, ide na bezlatexovy sal, ktoreho provoz je ale drahsi. Kazdopadne alergicka je minorita tak neviem preco by sa nikel bezne pouzivat nemal. To su zase kecy... niekto je alergicky na orechy, tak zakazeme orechy ?
@@waltgrisly509,, to jsou kecy, , Pěkný argument vzdelaneho člověka. :D preju vám, abyste nemusel/a žádné problémy s alergii řešit. Natož aby vám někdo vypravil do těla kloub s niklem, kdzy máte alergii, běžná praxe. 🤦♂️A můžete si ověřit fakta ohledně procenta lidi alergických na nikl. Hezký den.
Zajímavé video. Normálně jsi mi dal důvod tam dojít. Zní to fakt zajímavě.
Neverím. On vydal nové vedecké kladivo. :D :D Možno sa dočkáme aj Fakta vítezí. :D :D
#FaktaUzNebudou
Prosím jako strojaři mi austentin trhá uši :D česky je to austenit :D
Jo no :D taky mě to znervózňuje
Aj po slovensky je to austenit :D
Ještě jednou to řekne a zasílám učebnici strojírenské technologie 😀
Taky jsem se musel zamračit, když jsem to zaslechl :D
bratia berme vidli a pome ho najst xd
Na tenhle veletrh chodíme se školou už 3tí rok, je to tam fajn (obvzlášť když jsme venku, místo ve škole :D ).
Chtel bych videt, jak ten material pracuje ve vetsim objemu :)
Chudák nadšenec do vědy a Martin mu to takhle zkazí s tím perpetuum mobile :D
Ta voda je zdroj energie xdd
@@Jurasssek420 Ta voda není zdrojem energie. Tím zdrojem energie je to teplo v té vodě. Ta voda slouží jako akumulátor toho tepla. Až voda vychladne, "perpentum mobile" se přestane točit.
NICE celú dobu čo je ten veletrh som na výlete, presne tie 3 dni...
RIP
Simixis who cares :)
Tak si zruš výlet :-)
Trošku hodně jsi to zjednodušil.
Ale asi na druhou stranu to je dobře, nebude tolik blbu co to nepochopí a nebude vykládat nesmysly. Takze diky za video.
Dobré video a díky za info ohledně veletrhu vědy, určitě se zajdu podívat.
Práve sa učim technické materiály :D pre obhajobu štátnej skúsky...snád mi to pomôže :D
Ale veľmi zaujímavý material.
Austenit je správne :)
2:40 to cvičení je už dost znát!
What jak to ohnul 😂
@@_elicon_4681 úplně normálně xD si nikdy neohýbal příbory ?
:D Tak to jo...
super, jsem o neco malo moudrejsi. fajn prace, jen tak dal
_Si sa nám rozbehol Martine... Ok, nemáme nič proti_ 👍
Děkuju za fotku ❤❤❤
Dobře vysvětluješ
mohol by si prosím v niektorom videu rozobrať čerenkovovo žiarenie?
Velmi pěkné a zajímavé video :) 👍
RIP lžička. :D Samozřejmě perfektní video. :)
mohl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi dosimetrem a geigrovým počítačem
Kolik váží Země a jak se to dá změřit???
Halda věc Martine. :D
Zdravím. Mohl by jsi nám říct něco seriozního na téma filadelfský experiment?
Chudák drát, snaží se narovnat a Vy mu to kazíte kolečkama a on se tam pak točí jak blbej 😂 . Ale pěkné video. Děkuji.
Jak funguje splachovací záchod.
Bude někdy díl o havárijích v Bohunicích?
jak fungují jodové pilulky a jak zabraňují radiaci (ionizovanému jodu, jod 131)
Nezabranuji radiaci, ony len doplnia tvojmu telu (hlavne stitnej zlaze) neradioaktivny jod, aby sa neutilizoval ten radioaktivny.
teraz sa to na škole učíme :D :D :D :D a celkom to je zaujímavo ťažké :D :D
Začaly vedra a mě by zajímalo. Jak se ochlazuje vzduch foukanej obyčejným větrákem? Dejme tomu že v místnosti mám 26C° Ale když na sebe pustím větrák tak ten vzduch je studenější. Jak přesně to funguje?
Vzduch sa neochladzuje, len sa hybe. Nad tvojou kozou je mala vrstvicka ohriateho vzduchu, ktora tvori izolacnu vrstvu (pomahaju ju na mieste drzat chlupy). Ked sa okolity vzduch hybe, tato vrstva sa neustale obmiena a tym padom nema teplotu tvojho telesneho povrchu (34-35 stupnov), ale len tych 26.
Austentin? 😂😂😂
Austenit je to....😂😂😂
Ale jinak super výklad.👍
Jak cukr ovlivňuje (ne)tvrdnutí betonu
Zdravím Martin super video, chcel by som sa ťa opýtať či si niekedy počul o Wim Hoffovej metode dychania popr. ovladanie autonomnej nerv. sustavy mysľou.... A to je vlastne aj návrh na tému ku ďalšiemu videu... Či už do vedeckého kladiva alebo do “proč to řešíme”
Dík za odpoveď.
Fajn video, ale mohlo obsahovat ještě rozdeleni deformaci protože nektere jsou vratne a jiné ne :)
Jak moc malý by se dal udělat jaderný reaktor ? Popřípadě jestli by se dal dát např do mobilu nebo tak... ( ale spíše mě zajímá jak moc to jde zmenšit )
Budeš na veletrhu vědy i v sobotu?
Jak působí tlak pod vodou?
6.6. Jsem byl na veletrhu.. Nějak jsem tě tam nenašel..
Mám návrh na nové video:
Jak funguje CD a co to vůbec je CD.
Skvelé video
Kolikátého půjdeš na ten veletrh vědy?
čo by sa stalo, keby sa tá pružina na videu pomotala, úplne zauzlila a potom by sa ohriala? Aj tak by sa vrátila do pôvodného stavu?
To by fungovalo jako v případě, že ji násilím držíme... Tedy zůstala by zamotaná a při 500C by si to zamotání zapamatovala.
@@AslanexMetrobus ďakujem za odpoveď
udělej prosím video o dutině v souhvězdí Pastýře. (BOÖTES VOID)
Ahoj :) nechceš udělat další díl o tom jak funguje klimatizace? Dík Satan
3:31 :o mřížka Martenzitu se záhadně změnila :o :D
Jak si toho z ničeho nic všimneš
Co to je ,debye teplota (model)??
To perpetuum mobile by mohlo mít využití 🤔
mega hustej kov :D
Ahoj chcela by som sa opýtať ohľadom Tokamaku (rusky) ak si také video už robil nemôže mi ho niekto poslať?
Proč radiace v předmětech zůstává, když se jedná o záření, které prostě putuje a postupem času slábne až přijde o všechnu energii? Proč některé předměty lépe drží radiaci ?
A co teprve jak může mít polštář paměť ? :D
Nebo matrace
@@bedinkacecinka7880 nebo já 😁
dá sa povedať že pružina má pamäť, lebo po stlačení a uvolneni sa vráti do pôvodneho tvaru.
@@michalchoma6112 s tím rozdílem že u běžné pružiny se bavíme o pružné deformaci a v případě tohoto materiálu se jedná o tzv. deformaci trvalou.
Jen bych podotkl, ze se asi jedná o Austenit a ne o Austentit?
Ja som to mal doma, a chcel som si pomocou sviečky urobiť vlastný tvar (nitinol mal už od výroby nejaký tvar a fungovalo mi to ). Po čase sa mi to trošku podarilo, ale chce to fakt veľmi silno navinuť drôt napr. na klinec a zahrievať rovnomerne, čo je problem. Najlepšie je asi pripojiť drôt na lion baterku na skrat.
R.I.P. Lžička 2019 - 2019
Pri poslednom splne ma napadla jedna otázka. Niekomu môže prísť hlúpa, ale mne príde zaujímave porozmýšľať, či je možné, aby zem napríklad za milióny, miliardy rokov získala ďalší mesiac, ak by sa v okolí zeme objavila vhodná "hmota"..a ak áno, tak prečo..ak nie, tak prečo nie..
Presne tuhle otazku jsem si polozil v nedeli 😂
(Tuto)
Tvoje videa su velmy peone spracovane zabavnou informačnou technikou, bol by som rad mozno aj niektory ludia keby ze spravíš video ako fubguje napriklad pamäťova SD karta alebo harddisk prpste ako to funguje ktora latka zodpoveda zapamataniu si obrovsle mnozstvo informacii vobec nechapem ako to v skutocnosti je a ako to funguje
V hardisku jsou jako 1 a 0 zmagnetované úseky, 1 magnetické pole, 0 bez magnetického pole. Matereál, ze kterého jsou plotýnky reaguje na magnetické pole a udrží si ho dokud není přepsáno/přemagnetizováno. Ale SD karta, ostatně jako každá jiná Flash pamět, má pro značení 1 a 0 tranzistory, které jsou buď uzavřené, to reprezentuje 1, a nebo otevřené tzn. že vedou proud, to je zase 0. Princip ukládání dat v 1 a 0 doufám chápeš :D
@@the__Ultraviolet s časti ano, diky!
Čau, rád bych abys vysvětlil co je vlastně NIC, nebo NICOTA
Čau, to perpetuum mobile se stejně jednou zastaví protože ta voda vystydne a navíc se zastaví třením.
A čo tak tu vodu nahrievať slnkom cez lupu, alebo zrkadlovou parabolou?
Alebo rovno s tým bodovo nahrievať ten pamäťový drôt.😃
A upliesť z toho pamäťového drôtu látku a máme čisto Roswellský materiál s pamäťovým efektom vyrábajúci energiu.😃
Tohle je to video, který ti blokovala akademie věd (jak bylo řečeno na streamu zvedatoru)? A to si fakt na akademii věd nevšimli tý uširvoucí chyby austentin vs. austenit. No ostuda hadr 😀 Studuji i pracuji jako metalurg, tak proto mě to tak bolí.
Umíš říct celou periodickou tabulku prvků
:D:D:D:D
:D:D:D:D:D
Wooow ✨✨✨💯
Jde se dá koupit NiTinol
Prečo nás niekedy niečo svrbí?
To je kůl :D
Jak funguje fotoaparát pod displejem (Optická čtečka prstu, nebo to co ukázala firma Oppo twitter.com/oppo/status/1135393369113280512/video/1 )
Vědecké kladivo zívání
Není lepší první číst na netu a potom ověřovat v knize ??
Me osobně prijde ze v tomto videu je tolik chyb, ze by to nikdo nemel brát uplne vážně.
Další téma : proč potřísnění francovkou (nebo jiným alkoholem) studí nebo někdy i hřeje
studi, lebo alkohol sa rychlo vyparuje a pri vyparovani kvapalina "spotrebuva" energiu z okolia. Tak isto funguje aj potenie, akurat kedze pot je v podstate slana voda, vyparuje sa ovela pomalsie ako voda a nestudeni to az tak.
Já se omlouvám, ale je to jen poznámka na Veletrh Védy. Proč na to neuděláš normální video? Informační hodnota je pro mě v tomhle videu velmi malá, díky. Proč se ten materiál vrátí do původní mřížky? Jak se s ním vůbec pracuje při tvorbě daného tvaru?
Prosim jakym zpusobem rostou svaly ci naruzta jejich sila
dobre a ako v tele dosiahneme 70 sutpňov ?
nikdo nemluvil o tom že funguje pouze jedna slitina :) stačí mít nějakou která to dá při 36 a máš vyhráno :)
Juj ja tam budu lol pojedem se skolkou
Predstavte si aký veľký rozsah musí mať austenit v binárnom diagrame (Fe Fe3C) keď pri 70°C sa už dosiahne austenitu a pri 570°C sa dosahuje Boh vie aká štruktúra, v ktorej udávame požadovaný tvar. Veď predsa na austenitom už je tavenina. Chcete mi povedať že austenit má rozsah 500°C?!
záleží na obsahu legur.
@@filipvetrovec5638 chcel by som to vidiet
Mňa by zaujímalo či sa človek môže stať odolný vôči jedu prijímanim malého množstva toho jedu
Jop, funguje to. Ten stav/dej sa nazyva mithridatismus (od antickeho krala Mithridata VI. Eupatora). Treba si ale uvedomit, ze davka robi jed, cize jed je aj nieco ako kofein alebo etanol a kazdy vie, ze na alkohol ci kavu sa da navyknut (potrebujes coraz viac, aby to vyvolalo rovnaky efekt). Funguje to ale aj na "skutocne" jedy, napriklad na arzen, hadie jedy atd. Dolezite je len vychytat to spravne "male mnozstvo".
Udělej něco na téma Chernobyl :D
ua-cam.com/video/zC83a6YGeZc/v-deo.html
keď to ohneš tak to ešte stále môžeš rekryštalizovať žíhaním :D
ale to tu lžíci nenarovná.
@@filipvetrovec5638 nenarovná ale kov bude mať zas rovnaké štrukturálne vlastnosti ako predtým
No ale vlastně jsi vůbec nevysvětlil proč se to vrací do původní polohy, když to zahřejeme. Jen jsi řekl, že se to tak děje.
Takže doplňující otázka: Proč se tento materiál při zahřátí vrátí do polohy, ve které byl při zahřátí na 570 stupňů?
fázová přeměna s martentizu na austenit. Při ohnutí nedojte k přesunu dislokací a při ohřevu se mřížka vrátí do stavu v jakém byla předtím :)
@@TheElafis Právě na to se ptám... Proč se to vrátí 😄
@@the__Ultraviolet však píšu, fázová přeměna :) když bych to hodně blbě přirovnal, tak máš kostku ledu a ohřeješ ji na 0, tak se rozteče tj změní tvar, ale to je změna skupenství tady se jen změní krystalické mřížka. Jednoduše zablokuješ "posun atomu" který nastává při běžném ohybu, zde se nepohnout a proto při zpětném ohřevu a změně mřížky se mřížka vytvaruje stále stejně
@@TheElafis Takže je mezi těmi atomy nějaké pnutí, způsobené tím, že ten materiál ohnu? A tím, že ho následně zahřeji, se to pnutí uvolní a materiál se vrátí zpět do vlastní podoby? Je to tedy jakési uskladnění energie deformací a její následné uvolnění ohřátím?
Nebo je množství dodané energiie úměrně velké velikosti deformace? Čím víc ho ohnu, a oddálím se tak od původního tvaru, tím více musím dodat energie, aby se těleso vrátilo?
@@the__Ultraviolet atomy spolu drží díky vazbě, když bouchneš třeba do molitanu tak se vrátí zpět a u ocele je to samé, jen tu fuguje při velmi malém zatížení, pokud ho přesáhneš (mez kluzu) materiál se začíná deformovat, atomy přetrhávají vazby a nakonec by jsi takovou třeba lžičku uthl jako platelínu. Zde se atomy oddálí ale nepřetrhnout následným ohřevem materiál zísá energii k tomu aby se vazby stáhli zpět.
Námet: jak funguje Stirlingov motor.
? Co je z pohledu vědy lidská duše, dá se detekovat, měřit, vážit ?
Do Vědeckého Kladiva: "Jak přemýšlejí hluší + němí lidé? My lidi bez postižení máme takovej hlásek, ale co oni?"
Tak děti co ještě neumi mluvit taky nějak přemýšlí , zvířata taky... naopak si myslim , že řeč nás v přemýšlení zpomaluje
Ale v jakém jazyce přemýšlí. Když žádný nikdy neslyšeli...
@@maty9625 nepřemýšlí v žádném jazyce ... prostě přemýšlí beze slov :D Taky jsem nad tím dřív hodně přemýšlel ,ale vlastně na tom není nic tak divnýho
Martine, ty si to zasloužíš, neponižuj se! Víš, kolik je takových kanálů tohoto typu u nás v ČR? Hodně hodně málo. Tak proč by sis to nezasloužil.
ono i když se to naučíš na veletrhu, tak je dobré nevynechat ověřování na internetu.
Kov může mít paměť, pokud do něj něco vyreju a ono to tam zůstane.
ta lžíce tu není
Ahoj budeš někdy dělat video o perpetum mobile?
Jediný důvod proč Martin vydal tohle video je aby ukázal jak je silný a umí ohnout lžíci.
Austentit :D :D :D :D
Nektere materialy maji pamět uměla hmota třeba blatniky na moto a guma . Ale stařim a slunečmi paprsky vam to za chvily třeba za rok popraska. a už to neplni funkci tak se musi vyměnit nic neni na furt ŽE.
Neo, nesnaž se ohnout lžíci, je to nemožné. :)
Proč má jí lidí mořskou nemoc
ahoj zkus natočit jak funguje jizdni kolo je to celkem zajimave tema dík.Jinak pekné to mas jen tak dal
pan klusák už se těšil až dostane nobelovku za objevení čistého zdroje energie z ničeho a martin mu to pokazil... že se nestydíš :D
Proč pes smrdí, když je mokrej?
Lžíce tu není.
A nikdy neuvádzaš zdroje svojich tvrdení...
Austentin.... Opravdu si to ověřuješ no...
Ano, ale na Internetu.😁
Já nevím, ale mě nepřijde vhodné používat v lékařství něco, co je složené z niklu, když XX procent lidí má alergii na nikl. Já nemůžu mít ani hodinky. A nějak si nejsem jistá, jestli si lékaři overuji u lidí alergii na nikl, že to začnou vpravovat do těla.
Mě upozorňoval praktická, že při kloubní výměně nesmím mít ani nic z chirurgické ocele! Jelikož obsahuje nikl.
Kolko je XX ? Ludia maju alergie na hodne veci, napriklad aj na latex. To ale nezabranuje pouzivat na operacnych saloch latexove vybavenie u 99% ludi, ktori na latex alergicki nie su. Ked niekto alergicky je, ide na bezlatexovy sal, ktoreho provoz je ale drahsi. Kazdopadne alergicka je minorita tak neviem preco by sa nikel bezne pouzivat nemal. To su zase kecy... niekto je alergicky na orechy, tak zakazeme orechy ?
@@waltgrisly509,, to jsou kecy, , Pěkný argument vzdelaneho člověka. :D preju vám, abyste nemusel/a žádné problémy s alergii řešit. Natož aby vám někdo vypravil do těla kloub s niklem, kdzy máte alergii, běžná praxe. 🤦♂️A můžete si ověřit fakta ohledně procenta lidi alergických na nikl. Hezký den.
Prečo sa nám grgne ?