Ha jól értelmezem, akkor mondjuk egy ingatlan felújítás során vásárolt szaniterek, csempék, gipszkarton stb stb árát, ha blokkal vagy számlával tudom igazolni, akkor azt levonhatom az eladáskor “szerzett vagyonból”? Vagy ez csak úgy vonható le, ha mondjuk mesterember rakta fel és az ő adott számlát?
Kedves Márton! Amennyiben 6 MFt-ot fordítottam a lakás teljes körű felújításáara, de visszakaptam 3MFt-ot Állambácsitól Otthonfelújítási támogatásként akkor mekkora összeget számolhatok el költségként? Számlák megvannak természetesen. Összeolvassák a lapokat odafenn? Köszi a válaszod!
Sziasztok! Én tavaly adtam el a lakásom, amit 2017-ben vettem. Van egy dolog, ami számomra nem világos, mert különböző forrásokból ellentétes információkat kaptam. Az ingatlanon értéknövelő beruházásnak számít-e a beépített konyhabútor, zuhanykabin, illetve a klíma? Mindről van számlám, és ezeket a lakással együtt adtam el, még az adásvételi szerződésben is meg lettek említve, mint tartozékok. Be lehet ezeket számítani az adóalap csökkentésbe?
Elvileg csak az értéknövelő beruházások számolhatók el. Az én tapasztalatom az, hogy ha az ember magánszemélyként összehoz 1 db felujitast es eladást, senki nem fogja megnézni hogy mi történt. Pláne ha még adózik is egy kicsit. De azt javaslom, hogy beszélj könyvelővel.
A haszonelvezet nem befolyásolja az adófizetést. A szerzés éve + 5 évig kell adót fizetnie, évente csökkenő mértékben, amennyiben az eladási ár magasabb mint a szerzéskori ár.
Szia,egy kérdésem lenne. Amennyiben az érték becslés összege 24.5Mft egyetlen orokoskent már a szerzés az-az 2019 nyarán 50% tulajdonnal rendelkeztem és én 2022.tavaszan 28.5Mft ért adtam el.Akkor csak ugye a 4Mft után adozom szja.szerint.Kerlek erre válaszolj ugye jól tudom.Hiszen abszolút nem mindegy, hogy 4 vagy 28.5 15%-át vesszük figyelembe. Egyetlen orokoskent kérdezem ezt miután eladás anyukám lakását.
Kedves Márton. Nekem lenne egy kérdésem. Mit lehet elszámolni a felújításnál? Hallottam, hogy van korszerűsítés, és állagmegóvás, de hogy mik tartoznak bele pontosan azt nem találtam sehol. Amit nem tudunk, hogy elköltségelhető e az, Ytong tégla, gipszkarton tábla és profil, csempe, járólap, parketta, vízvezeték csövek, szaniterek, villanyszerelési anyagok, mindenhez ragasztók, és konyhabútor. Válaszodat előre is köszönöm.
Én sem tudom, hogy hol van pontosan leírva. Értéknövelő beruházás minden olyan költés, amely - ahogy a nevében is benne van -, értéknövelő tényező: ez lehet festés, burkolás, nyílászárócsere, szigetelés, más műszaki, vagy esztétikai felújítás. Én legalábbis így értelmezem és ennek megfelelően is vallom be az adót. Eddif nem volt gond...
Kedves Márton. Azt szeretném kérdezni hogyha öt éven belül vagyok az ingatlannal,tehát szja-t kellene fizetnem de az ingatlan árából ugyanannyi értékben egy másik lakóingatlant azonnal vennék,akkor akkor is kell e szja-t fizetnem? Vagy ha a lakásomat elcserélem egy pont ugyanannyi értékű lakásra mivel máshol van és az nekem kényelmesebb lenne.Arra kell e valamit fizetnem? Köszönöm szépen előre is a választ.
Szia Márton! Èpitettem egy házat magamnak,tehát nem vettem! A harmadik èvben eladom, 80millióèrt.Mennyi adót kell fizetnem?Csak a 90%os sávba esem bele. Köszönöm a választ.
Ugyanaz lesz a szabály. A használtbavételi engedély számít szerzésnek. Bekerülési költségnek pedig a szerzés és építés összes igazolható költsége. 5 éven belül adóköteles
Kedves Márton! Köszönöm szépen a videót. Az lenne a kérdésem, hogy a példánál maradva a 10 millió értékű ingatlant nem vettem, hanem örököltem és szeretném eladni, akkor a teljes eladási érték után (20 millió forint) kell SZJA-t fizetnem, vagy csak a különbözet után? Az 5 év a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésétől számolódik? Köszönöm!
Kedves Márton!Ha a lakást önerővel részletre szeretném eladni,akkor hogy kell adót fizetni.Tulakdoni lapra természetesen csak a teljes összeg kifizetése után kerülne a vevő,de birtokba adnám.Konkrét példa:7,5 millióért vettük masfél éve.5 millió önerővel eladnánk,de több lenne,mint 7,5 millió az eladási összeg plusz 100 ezer forint törlesztővel havonta.Akkor ezt is előszerződéssel kell megoldani?
Nem vagyok adószakértő. De szerintem ha az ember aláírt egy adásvételi szerződést, azt a következő év májusában bevallja és az adót befizeti. Ha kifizette már teljesen a vevő akkor is, meg ha nem akkor is.
@@Mlinarikmartonpéldául volt decemberben egy adásvételünk,vásároltunk lakást, decemberben önerőt kifizettük meg vártuk,hogy a fundamentát kiutalják,de azt csak 60 nap múlva utalták ki,(akkor vitte az ügyvéd a földhivatlba az adásvételit,hogy bejegyezzék a nevünkre)és az illeték befizetésről kb. még 30 nap múlva kaptunk levelet,persze 15 napig lehetett kérni részletfizetést,és annak is 30 nap az elbírálasi ideje,szóval most június 20-ig kell befizetnünk az első részletet.
Informativ video, de azt erdemes lenne pontositani hogy 8:10-nel emlitett ingosag eladasabol szarmazo jovedelem is adokoteles (akar valos, akar fiktiv szerzodes eseten), es azt az elado koteles bejelenteni a NAV-nak az szja bevallasaban es aszerint az adot befizetni.
Köszönöm, teljesen igaz, rosszul fogalmaztam. A lényeg az akart lenni, hogy amíg az ingatlan adásvételekről a nav automatikusan tudomást szerez, az ingóságról viszont nem...
Én úgy tudom, az szja alapját képező jövedelmet lehet csökkenteni a vételnél fizetett illeték összegével, az ügyvédi díjjal és az értéknövelő beruházások összegével.
Köszi, épp ebben a témaban informálódok. Amire sehol nem találok választ, hogy mi a helyzet lakáslízing esetén. 2009ben vettem a lakást, lízing segítségével, azóta lízingbevevő vagyok. 2023ban fog lejárni a futamidő, és csak ekkor kerül nevemre a lakás. Ebben az esetben melyik év számít a vásárlás évének?
És mi van ha a vételár nem 20 lesz beleirva hanem 18! 20-ért vette meg de papiron 18 igy egy kicsit kevesebb adót kell fizetnie! Vannak ilyen sumákolások?
Kedves Márton. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy 2014ben vásároltam egy lakást, amit most 2022-ben eladni készülök és azzal tisztában vagyok, hogy SZJAt nem kell fizetnem, de arra van lehetőségem, hogy amit az ingatlan közvetitőnek fizetek (5%+áfa) visszaigényeljem? Vagy ez csak abban az esetben adó csökkentő tétel, ha kellene szja-t fizetnem?
Kedves Márton! Mi számít szerzésnek? A szerződés megkötésének ideje vagy annak teljesítése? Pl. megkötöttem 2018. novemberében, de mondjuk átcsúszik a teljes vételár kifizetése 2019. január hónapra.
Köszi Márton, nagyon hasznos videó. Én az első ingatlanvásárlásom előtt állok jelenleg és arra lennék kíváncsi, hogy a vagyonszerzési illetékkel vannak e hasonló praktikák, a papíron alacsonyabb vételárat kivéve?
Akár beszélünk róla, akár nem, a fekete gazdaság és az adóelkerülés ugyanúgy működik. És ez az információ beszerezhető más forrásból is. De ha letiltják, majd kivágom...
@@Mlinarikmarton Nem erről van szó!!! Nem kell hogy bárki is magára vegyen bármit is. Soha nem "hírvívő" a felelős! Még akkor sem ha jó ELVTÁRS valaki. Még akkor sem mindig ha nem az igazat mondja. Tehát a vezetés a felelős ezért is! A adózott jövedelmek ami34%, tovább adoztatása a fő gond. Az én nettó jövedelmeből 100.000ftért vásárolok élelmet akkor 27%+4%adó terheli. Ez bolti hálozatban bruttóként jelenik meg. A dolgozók bruttó jövedelmükből szintén leadóznak 34%. Ha vásárolnak szintén fizetnek 31% adót.
Én 2021 januárjában vettem itt Egerben egy teljesen lepukkant 54 nm-es lakást 13 millióért. Kb 6-7 milliónál fog megállni a teljes felújítás falig visszabontással, mindennel együtt, úgy hogy 90%-ban én csinálom a dolgokat egyedül. Tegyük föl 2022 júliusában eladom 20 millióért, akkor, ha mindent "teljesen legálisan" csinálnék még 6 millió után kéne adóznom 900 ezer forintot az államnak (egyedül az ablak+bejárati ajtó cserét tudnám leírni 1millióért, mert csak az haladja meg a 650 ezer forintos min határt). Egy olyan vagyonszerzésért, amit már egyszer kifizettem. Akkor számoljunk egy picit: 1 millió forinttal számolva a bérköltség 1.760 ezer forint. 27%-os áfával számolva az 1 millióból még 210 ezer forint az adó. Tehát van 790 ezer forint nettó anyagköltség, ami után már kifizettem 970 ezer forint adót. És ezután ki kell fizetnem még 150 ezer forint szjá-t. És így legyél "teljesen legális". 🤣🤣🤣
Egy fontos részlet kimaradt. Ha egy vevő belemegy abba, hogy feketén készpénzben fizeti ki egy ingatlan jelentős részét, akkor később megszívhatja, amikor ő fogja azt eladni. Ha az ő vevője nem megy bele a schwartzolásba, akkor pengetheti az SZJA-t arra a különbözetre, amit anno az eredeti eladó rajta megspórolt a készpénzes sumákolással.
Köszönöm szépen az értékes tájékoztatást.
Köszi a videót Márton.
Szívesen :)
Az adó és illeték szavakat néha összemosod, figyelni kell hogy most miről is beszélsz. A videót köszi, hasznos.
Itt lenne az ideje hogy ujra csinaljam
Ajándékozással vagy örökléssel tulajdonba került ingatlan eladása esetén hogyan alakul az adózás?
Ez jó! Köszönöm!
Nagyon szívesen, én köszönöm a figyelmet!
A felújítási költségek melyik évben írhatnak az eladásból származó adóból?Bármikor? Vagy csak abban az évben, amikor felújítottuk,
Ha jól értelmezem, akkor mondjuk egy ingatlan felújítás során vásárolt szaniterek, csempék, gipszkarton stb stb árát, ha blokkal vagy számlával tudom igazolni, akkor azt levonhatom az eladáskor “szerzett vagyonból”? Vagy ez csak úgy vonható le, ha mondjuk mesterember rakta fel és az ő adott számlát?
Kedves Márton!
Amennyiben 6 MFt-ot fordítottam a lakás teljes körű felújításáara, de visszakaptam 3MFt-ot Állambácsitól Otthonfelújítási támogatásként akkor mekkora összeget számolhatok el költségként? Számlák megvannak természetesen. Összeolvassák a lapokat odafenn?
Köszi a válaszod!
Sziasztok! Én tavaly adtam el a lakásom, amit 2017-ben vettem. Van egy dolog, ami számomra nem világos, mert különböző forrásokból ellentétes információkat kaptam. Az ingatlanon értéknövelő beruházásnak számít-e a beépített konyhabútor, zuhanykabin, illetve a klíma? Mindről van számlám, és ezeket a lakással együtt adtam el, még az adásvételi szerződésben is meg lettek említve, mint tartozékok. Be lehet ezeket számítani az adóalap csökkentésbe?
Elvileg csak az értéknövelő beruházások számolhatók el. Az én tapasztalatom az, hogy ha az ember magánszemélyként összehoz 1 db felujitast es eladást, senki nem fogja megnézni hogy mi történt. Pláne ha még adózik is egy kicsit. De azt javaslom, hogy beszélj könyvelővel.
Kedves Márton, ha négy éve a nevemen van de a eddig volt rajta haszonélvező ,aki most hunyt el ,hogy alakul az adòzàs?előre is köszönöm
A haszonelvezet nem befolyásolja az adófizetést. A szerzés éve + 5 évig kell adót fizetnie, évente csökkenő mértékben, amennyiben az eladási ár magasabb mint a szerzéskori ár.
Szia,egy kérdésem lenne. Amennyiben az érték becslés összege 24.5Mft egyetlen orokoskent már a szerzés az-az 2019 nyarán 50% tulajdonnal rendelkeztem és én 2022.tavaszan 28.5Mft ért adtam el.Akkor csak ugye a 4Mft után adozom szja.szerint.Kerlek erre válaszolj ugye jól tudom.Hiszen abszolút nem mindegy, hogy 4 vagy 28.5 15%-át vesszük figyelembe.
Egyetlen orokoskent kérdezem ezt miután eladás anyukám lakását.
Kedves Márton. Nekem lenne egy kérdésem. Mit lehet elszámolni a felújításnál? Hallottam, hogy van korszerűsítés, és állagmegóvás, de hogy mik tartoznak bele pontosan azt nem találtam sehol. Amit nem tudunk, hogy elköltségelhető e az, Ytong tégla, gipszkarton tábla és profil, csempe, járólap, parketta, vízvezeték csövek, szaniterek, villanyszerelési anyagok, mindenhez ragasztók, és konyhabútor. Válaszodat előre is köszönöm.
Én sem tudom, hogy hol van pontosan leírva.
Értéknövelő beruházás minden olyan költés, amely - ahogy a nevében is benne van -, értéknövelő tényező: ez lehet festés, burkolás, nyílászárócsere, szigetelés, más műszaki, vagy esztétikai felújítás.
Én legalábbis így értelmezem és ennek megfelelően is vallom be az adót. Eddif nem volt gond...
Kedves Márton.
Azt szeretném kérdezni hogyha öt éven belül vagyok az ingatlannal,tehát szja-t kellene fizetnem de az ingatlan árából ugyanannyi értékben egy másik lakóingatlant azonnal vennék,akkor akkor is kell e szja-t fizetnem? Vagy ha a lakásomat elcserélem egy pont ugyanannyi értékű lakásra mivel máshol van és az nekem kényelmesebb lenne.Arra kell e valamit fizetnem? Köszönöm szépen előre is a választ.
Szia Márton!
Èpitettem egy házat magamnak,tehát nem vettem!
A harmadik èvben eladom,
80millióèrt.Mennyi adót kell fizetnem?Csak a 90%os sávba esem bele.
Köszönöm a választ.
Ugyanaz lesz a szabály.
A használtbavételi engedély számít szerzésnek. Bekerülési költségnek pedig a szerzés és építés összes igazolható költsége. 5 éven belül adóköteles
Kedves Márton! Köszönöm szépen a videót. Az lenne a kérdésem, hogy a példánál maradva a 10 millió értékű ingatlant nem vettem, hanem örököltem és szeretném eladni, akkor a teljes eladási érték után (20 millió forint) kell SZJA-t fizetnem, vagy csak a különbözet után? Az 5 év a hagyatéki végzés jogerőre emelkedésétől számolódik? Köszönöm!
Ha illeték mentes volt a szerzés, a mindenkori eladási ár 25%-a számít majd profitnak, ez után kell befizetni a 15% Szja-t.
Ingatlan48 köszönöm szépen
Nem. Az öröklés ILLETÉK mentes. De csak egyenes ágon.
Kedves Tamás. Akkor ha jól értem illetékmentes öröklés esetén az az ingatlan értékétől függetlenül az eladási ár a mérvadó? Köszi a választ!
@@janosvero8894 így van.
Kedves Márton!Ha a lakást önerővel részletre szeretném eladni,akkor hogy kell adót fizetni.Tulakdoni lapra természetesen csak a teljes összeg kifizetése után kerülne a vevő,de birtokba adnám.Konkrét példa:7,5 millióért vettük masfél éve.5 millió önerővel eladnánk,de több lenne,mint 7,5 millió az eladási összeg plusz 100 ezer forint törlesztővel havonta.Akkor ezt is előszerződéssel kell megoldani?
Nem vagyok adószakértő. De szerintem ha az ember aláírt egy adásvételi szerződést, azt a következő év májusában bevallja és az adót befizeti. Ha kifizette már teljesen a vevő akkor is, meg ha nem akkor is.
@@Mlinarikmartonpéldául volt decemberben egy adásvételünk,vásároltunk lakást, decemberben önerőt kifizettük meg vártuk,hogy a fundamentát kiutalják,de azt csak 60 nap múlva utalták ki,(akkor vitte az ügyvéd a földhivatlba az adásvételit,hogy bejegyezzék a nevünkre)és az illeték befizetésről kb. még 30 nap múlva kaptunk levelet,persze 15 napig lehetett kérni részletfizetést,és annak is 30 nap az elbírálasi ideje,szóval most június 20-ig kell befizetnünk az első részletet.
Informativ video, de azt erdemes lenne pontositani hogy 8:10-nel emlitett ingosag eladasabol szarmazo jovedelem is adokoteles (akar valos, akar fiktiv szerzodes eseten), es azt az elado koteles bejelenteni a NAV-nak az szja bevallasaban es aszerint az adot befizetni.
Köszönöm, teljesen igaz, rosszul fogalmaztam. A lényeg az akart lenni, hogy amíg az ingatlan adásvételekről a nav automatikusan tudomást szerez, az ingóságról viszont nem...
én szeretnék konzultálni egy szakemberrel, kit tudna ajánlani?
A kapcsolatfelvételhez van egy link a leírásban.
Én úgy tudom, az szja alapját képező jövedelmet lehet csökkenteni a vételnél fizetett illeték összegével, az ügyvédi díjjal és az értéknövelő beruházások összegével.
Köszi, épp ebben a témaban informálódok. Amire sehol nem találok választ, hogy mi a helyzet lakáslízing esetén. 2009ben vettem a lakást, lízing segítségével, azóta lízingbevevő vagyok. 2023ban fog lejárni a futamidő, és csak ekkor kerül nevemre a lakás. Ebben az esetben melyik év számít a vásárlás évének?
Lízing esetén nem Te vagy a tulajdonos. Amikor a nevedre kerül a lakás, onnan számítódik a 0+5 év.
@@Mlinarikmarton Köszi!
@@Mlinarikmarton Csak az nem tiszta még, hogy oké, 2023tól indul a 0. év, de azért a 2009es vételár számít? Mert így azért nem túl kóser.
@@torrettodom6403 én azt javaslom hogy nézesd meg a szerződést egy ügyvéddel.
@@Mlinarikmarton Így lesz, köszönöm!
Jó napot én 20 éve építettem egy lakást és ha most eladom kell e fizetnem adót és ha kell menyit
És mi van ha a vételár nem 20 lesz beleirva hanem 18! 20-ért vette meg de papiron 18 igy egy kicsit kevesebb adót kell fizetnie! Vannak ilyen sumákolások?
Kedves Márton. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy 2014ben vásároltam egy lakást, amit most 2022-ben eladni készülök és azzal tisztában vagyok, hogy SZJAt nem kell fizetnem, de arra van lehetőségem, hogy amit az ingatlan közvetitőnek fizetek (5%+áfa) visszaigényeljem? Vagy ez csak abban az esetben adó csökkentő tétel, ha kellene szja-t fizetnem?
Az ingatlanközvetítőnek 27%-os áfát kell fizetni. A visszaigényelni nem lehet, de cégként le lehet irni költség címen.
2020 augusztus akkor vettem az ingatlant, 5 év az 2025 augusztus lesz, vagy az év számít és akkor 2025 januárjában már adómentes lehet az eladás?
szerzés éve + 5 év. Tehát 2025 január 1-től lesz adómentes
Kedves Márton!
Mi számít szerzésnek? A szerződés megkötésének ideje vagy annak teljesítése? Pl. megkötöttem 2018. novemberében, de mondjuk átcsúszik a teljes vételár kifizetése 2019. január hónapra.
A szerződés aláírásának időpontja.
Köszi Márton, nagyon hasznos videó. Én az első ingatlanvásárlásom előtt állok jelenleg és arra lennék kíváncsi, hogy a vagyonszerzési illetékkel vannak e hasonló praktikák, a papíron alacsonyabb vételárat kivéve?
A terveim szerint jövő hétfőn publikálom az illetèk-videót.
@@Mlinarikmarton Szuper, köszi!
Értelmes, klassz összefoglalás és egyúttal hiánypótló is, de szerintem le fogják tiltani 9:47 miatt. De lehet nincs igazam.
Akár beszélünk róla, akár nem, a fekete gazdaság és az adóelkerülés ugyanúgy működik. És ez az információ beszerezhető más forrásból is. De ha letiltják, majd kivágom...
Adozott pénzből vett ingatlanra adót kivetni?
Zseniális.
Ez nem túl adóztatás?
Adó adó hátán.
Ne nekem tessék sztrájkolni, mer teccik tudni az adót nem én találtam ki, és nem is nekem kell befizetni. Köszönöm.
@@Mlinarikmarton Nem erről van szó!!! Nem kell hogy bárki is magára vegyen bármit is. Soha nem "hírvívő" a felelős! Még akkor sem ha jó ELVTÁRS valaki. Még akkor sem mindig ha nem az igazat mondja.
Tehát a vezetés a felelős ezért is!
A adózott jövedelmek ami34%, tovább adoztatása a fő gond.
Az én nettó jövedelmeből 100.000ftért vásárolok élelmet akkor 27%+4%adó terheli.
Ez bolti hálozatban bruttóként jelenik meg. A dolgozók bruttó jövedelmükből szintén leadóznak 34%. Ha vásárolnak szintén fizetnek 31% adót.
Én 2021 januárjában vettem itt Egerben egy teljesen lepukkant 54 nm-es lakást 13 millióért. Kb 6-7 milliónál fog megállni a teljes felújítás falig visszabontással, mindennel együtt, úgy hogy 90%-ban én csinálom a dolgokat egyedül. Tegyük föl 2022 júliusában eladom 20 millióért, akkor, ha mindent "teljesen legálisan" csinálnék még 6 millió után kéne adóznom 900 ezer forintot az államnak (egyedül az ablak+bejárati ajtó cserét tudnám leírni 1millióért, mert csak az haladja meg a 650 ezer forintos min határt). Egy olyan vagyonszerzésért, amit már egyszer kifizettem.
Akkor számoljunk egy picit: 1 millió forinttal számolva a bérköltség 1.760 ezer forint. 27%-os áfával számolva az 1 millióból még 210 ezer forint az adó. Tehát van 790 ezer forint nettó anyagköltség, ami után már kifizettem 970 ezer forint adót. És ezután ki kell fizetnem még 150 ezer forint szjá-t. És így legyél "teljesen legális". 🤣🤣🤣
Erre nehéz mit mondani. A számok makacs dolgok...
Kedves Márton!
Ez az adózás ugyanígy igaz telek vagy mezőgazdasági földterület vásárlásánál is?
Tudtommal mezőgazdasági területekre más szabályok vonatkoznak. De őszintén szólva nem vagyok kèpben, mert én lakóingatlanokkal foglalkozom.
Mi ez eladási időpont, a szerződés, vagy a földhivatali átírás?
A szerződés aláírásának időpontja
Egy fontos részlet kimaradt. Ha egy vevő belemegy abba, hogy feketén készpénzben fizeti ki egy ingatlan jelentős részét, akkor később megszívhatja, amikor ő fogja azt eladni. Ha az ő vevője nem megy bele a schwartzolásba, akkor pengetheti az SZJA-t arra a különbözetre, amit anno az eredeti eladó rajta megspórolt a készpénzes sumákolással.
Ez így van, de ahogy mondtam, nem javaslom a schwarzolást senkinek.
Köszi, látom átment a lényeg
Sziasztok, ha kevesebb összeg kerül a szerzödésbe akkor ha van valakinek elövásárlási joga, akkor ö ezen az alacsony áron megveti!!!!
Szia, ha már belefogtál egy ilyen videó gyártásába, arról is beszélhettél volna, mi történik, ha másik ingatlant veszel a befolyt pénzből...
Szia! ...és miből gondolod, hogy még nincs készen a folytatás?
@@Mlinarikmarton Nem tudtam, hogy készen van, nem volt róla szó, és a videó címéből se derült ki. De akkor nem szóltam, sorry :)
Semmi nem történik, az adózást nem befolyásolja, ha másik ingatlant veszel.
@@gulacsiugyvediiroda7106 Igen, közben rájöttem én is... De köszi.
Nem az adókulcs változik az idő múlásával, hanem az adóalap. Az SZJA adókulcs az 15%.
Igaz. De az eredmeny ugyanaz. Egyebkent már kéne aktualizálnom ezt az anyagot…