💥 Олешківська Січ: як українські козаки пішли від Російського царства до Кримського ханства

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 бер 2024
  • Сучасні українські Олешки - місце, яке козаки обрали для створення Олешківської Січі на землях Кримського ханства. 1711 року, у розпал Північної війни між Швецією та Московією, козаки пішли з території Російського царства. Як вони обрали нову місцину для створення Січі, чим там займалися та чому через 17 років переселилися звідти? Ведучий «Деокупованої історії» Олександр Янковський обговорює з істориком з Херсону, науковим співробітником Національного військово-історичного музею України Євгеном Шатіловим історію Олешок та Олешківської Січі, а також давньоруського міста Олешшя, яке розташовувалося неподалік, на островах Дніпра.
    ====================================================================
    Ми у соцмережах
    / azovseanews
    t.me/azovseanews
    / azovseanews
    #радіосвобода #новини #україна #олешки #олешківськасіч #херсонщина #історія #історіяукраїни #стародавняісторія

КОМЕНТАРІ • 30

  • @user-ls9cm2ke4d
    @user-ls9cm2ke4d Місяць тому +14

    Дякую! Їздили відпочивати в Лазурне багато років поспіль попри Олешки , і мене дуже втішило, що повернули історичну назву замість того цурюпінська❤

  • @annanna645
    @annanna645 Місяць тому +14

    Боже, які люди! Сам Женєчка! Він історією з самого дитинства цікавився. Пишаємось нашими земляками!

  • @viktorsergeev9752
    @viktorsergeev9752 Місяць тому +36

    До побудови Антонівського мосту мешканці лівобережжя діставалися до Херсону пароплавами. І коли поверталися з Херсону то завжди запитували де пароплав на Олешки. Бо річпорт був великий, та іноді змінювалось місце посадки на пароплав. Пароплав брав на борт декілька сотен людей. Люди їхали на роботу, на базар з клунками, одно та дворучними корзинами. А пізніше студенти на навчання. На пароплаві працював буфет. І коли поверталися з Херсону можно було послухати багато пліток, новин. Зустріти знайомих. Мужики "забивали" в доміно "козла". І краєвиди, краєвиди, краєвиди... Коли збудували міст то вже не було того спілкування, того колоритного суспільства. Та почали більше говорити Цюрупинськ, а не Олешки. Хоча старше покоління добре пам'ятає з дитинства рідну назву - Олешки.

    • @user-fy6gh2zm5n
      @user-fy6gh2zm5n Місяць тому

      Також колись пливла пароходом на гостину до Цурупинська (Олешки нині). Дніпром і рукавами Дніпра. Краса дніпровська була неймовірна! 🇺🇦❤️😢

    • @sashasirotenko8753
      @sashasirotenko8753 Місяць тому +1

      Поромi?

    • @Olexa1961
      @Olexa1961 Місяць тому +1

      Переправлялася також 😊

  • @sarot2002
    @sarot2002 Місяць тому +10

    Дуже сподобалось, дякую! Запрошуйте ще пана Євгена - він цікаво розповідає.

  • @user-oo2nu3ww7c
    @user-oo2nu3ww7c Місяць тому +7

    Дуже цікава інформація! Дякую, що повертаєте нам нашу історію!

  • @user-jc2cu8qk7c
    @user-jc2cu8qk7c Місяць тому +28

    Українцям нічого не треба доказувати! Наша Історія у нас перед очима! Софія Київська стояла тоді, коли на місті Москви жаби квакали. Герб України Тризуб - це герб Русі і князя Володимира. Навіть цеглини Десятинної церкви тавровані тризубом!
    Гривна- це грошова одиниця України і нашої давньоЇ Русі!
    В музеях Київа тисячи монет-гривен, знайдених в Києві і в Україні!
    Навіть оселедці запоріжськиї козаків - це знак нашого князя Святослава, в якого теж був оселедець! А чому московити не носили оселедець?
    Хутора України і общини Московщини - це антагоністи!
    Змієві Вали навколо Київської об тягнуться на тисячи км.Їх може побудувати тільки централізована Держава!

    • @SashaGavrilovw
      @SashaGavrilovw Місяць тому

      Дело молвишь Шигирский идол ему всего 12 100 лет , идол обнаружен в 1890 году на Среднем Урале в районе современного города Кировграда. Давай расскажи теперь кто там выкопал Черное Море ?

    • @user-fy6gh2zm5n
      @user-fy6gh2zm5n Місяць тому

      ​@@SashaGavrilovwОт і сидіть собі на своєму уралі 💩

    • @user-jc2cu8qk7c
      @user-jc2cu8qk7c Місяць тому

      @@SashaGavrilovwЯ тебе росскажу, как мы вас крестили когда вы на пеньки и на Шигирского идола молились! Не ту мы вам веру дали и не тем вас крестили! Дрыном вас надо было крестить!

  • @momentemore
    @momentemore Місяць тому +7

    Дякую.. Хороший проект.. Очень интересно

  • @alexteslya7797
    @alexteslya7797 Місяць тому +6

    Велика подяка і уклін за вашу працю!.

  • @user-fy6gh2zm5n
    @user-fy6gh2zm5n Місяць тому +7

    Цікава історія моєї рідної Херсонщини. Дякую. В Олешках завжди збирали білі гриби. Тепер там ліси знищують рашисти 🤬

  • @user-sm4bc7jj3u
    @user-sm4bc7jj3u Місяць тому +2

    Дуже дякую! Я чула легенду про Олешки. У давні часи , а це мабуть десь 30000 років тому, це було родове мешкання двох братів імператорів. В Олешки знаходився великий храм у вигляді піраміди, до потопу, де були поховані ці два імператора, дві урни. Два брати імператори поділили усю землю стіною, залишки цієї стіни знаходять від Японії до Англії Ода частина належала одному брату, друга другому. Тому ця місцевість і має таку назву.

  • @user-fv5qg2qt9w
    @user-fv5qg2qt9w Місяць тому +3

    Цікаво, дякую ведучому і експерту!

  • @mariyastefanets6486
    @mariyastefanets6486 Місяць тому +2

    Честь і шана за знання української історії.Нам важливо голосно повідомляти усьому світу,що Україна є НЕ московською.💙💛

  • @user-ig1ju2su3k
    @user-ig1ju2su3k Місяць тому +7

    Дякую ...дуже цікаво..

  • @vitos4475
    @vitos4475 Місяць тому +3

    Після розпаду рі, таврійська губернія повинна була повністю відійти до України, а не тільки материкова частина! В 1954 році цю помилку виправили.

  • @ludmilav4224
    @ludmilav4224 21 день тому +1

    Дякую, цікаво.

  • @Luda5019
    @Luda5019 20 днів тому +2

    Цікаво, вподобайка каналу, дякую

  • @user-fm2lj8qq9m
    @user-fm2lj8qq9m Місяць тому +1

    Напроти Олешківської Січи було місто Bilichowisie або Біліховичі або Білі Ольховичі де була переправа. Потім Білі Ольховичі де була фортеця перейменували на Олександр Шанц. До фортеці Олександр Шанц добудували фортецю CHERSON. Потім фортеця Олександр Шанц була перейменована на CHERSON.

  • @user-fm2lj8qq9m
    @user-fm2lj8qq9m Місяць тому +1

    Загадкове місто Півдня України - Bilchowisce або Bilchowia або Bilichowisie, Bilchovisce, Біліховичі або Білі Сховища, БєЛоговище, Білі Ольховичі або Біла Ольховиця. Місто Херсон стоїть на ярах та балках ( як у лігві або сховищі), ( Лігво - кубло, прихист, заглиблення або інше місце в землі. Сховище - місце де можна сховатися, захиститися від кого-, чого-небудь, укриття) з одного боку тече річка Веревчина або Вірьовчина ( мікрорайон Шуменський ) потім перша балка - Молочна балка (вул. Молочна балка). Друга балка - Сповзаюча балка ( вул. Овражна). Третя балка Широка або глибока балка ( вул. Колодязна) у яких раніше росли хащі ( сховища, логовище) білої ольхи та вздовж берегів річок Дніпра, річки Кошової ( вул. Чайковського раніше були огороди ) та річки Вірьовчина верхня теж росли хащі з білої ольхи. Подорожуючи біля 2500 років назад Причорномор’ям Геродот відзначив, що в пониззі Дніпра є велика лісова країна - Гілея. Геродотів ліс - реліктовий вільховий гай. Назви міст Олешшя або Олешье яке знаходиться на великому потьомкінському остріві та місто Біліховичі або Білі Ольховичі або Біла Ольховиця пов'язані між собою та походить від слів ольха, олешник, вільха. Фортеця у місті Біліховичі або Білі Ольховичі було реконструйовано та перейменовано у Олександр Шанц потім до фортеці Олександр Шанц було добувано фортецю Херсон. Вислів »Коли козак не має води, болота або яру, то пропав. З цим багато може, багато вміє, багато доказує, - без цього »глухий німець« У балках чи біля балок закладали спочатку бурдюги, пoтім зимівники й, нapeшті, села сімейних i несімейних запорожців. Січ раніше будували у лісових хащах та Великий Луг великий острів у плавнях (хащі) де ховалися козаки. Що до локації міста Bilichowisie або Білі Ольховичі або Біла Ольховиця. Якщо подивитись на ці дві мапи (дивитись нижче) можна побачити стародавні шляхи які йдуть до міста Cherson та до міста Bilichowisie. Місто Cherson стоїть на перехресті трьох доріг, місто Bilichowisie теж стоїть на перехресті трьох доріг. З міста Cherson йдуть дороги на місто Очаків та на місто Вітовт, Виноградна Круча ( це місто Миколаїв) та вбік річкі Інгулець. З міста Bilichowisie теж йдуть дороги на місто Очаків та на місто Вітовт, Виноградна Круча ( це місто Миколаїв) та вбік річкі Інгулець. Можна зробити висновок що місто Bilichowisie, Олександр Шанц та Херсон це одне й те саме місце. Білі Ольховичі або Біла Ольховиця це Українське місто.

  • @yurystowisim7871
    @yurystowisim7871 Місяць тому +2

    "Історики" не знають, чому Олешки відносилися до Таврійської губернії... Просто губернія була створена в 1783 році на базі анексованого Кримського ханства. Кордони губернії співпадали з кордонами ханства.

  • @eugenem4854
    @eugenem4854 Місяць тому +2

    Ніколи там не було Кримського Ханства. Ногайсьі татари платили данину Кримському Ханству. Це дуже різні речі.

  • @user-sb6rt5gw2k
    @user-sb6rt5gw2k Місяць тому

    казкарі працють)

  • @user-hk6gb6tb3l
    @user-hk6gb6tb3l Місяць тому +4

    Все верно :Мединский утверждает о том,что людям испокон веков жить среди Вятских ,или Вологодских болот было комфортно. Зачем людям селиться на берегах теплых рек, зачем им плодородные земли? Десять месяцев снег-жизнь прекрасна,хотя и голодна..Увы,миллионы людей верят в такую «историю». Благодарность каналу за развенчание бредовых мифов росийских псевдоисториков.