ℹУ цьому випуску ми перенесемся на Рівенщину.І я покажу Вам цегляну пічку,у домі в якому ми жили,поки робили нашу кахельну камінопіч.Як розповів хазяїн дому,це типова піч для їхнього регіону.Кахелем там ніхто не працює,тільки цеглою.Роблять чорновий варіант з пічної цегли,і оздоблюють плиткою або каменем. Доречі,як Вам такий варіант? Давайте дивимось... ПІДПИСУЙСЯ, нам точно по дорозі.👍😁🆂🆄🅱🆂🅲🆁🅸🅱🅴. ПІДТРИМАЙ УКРАЇНСЬКЕ💙💛.
Все дуже ладно , акуратно , по- людськи ... Завдяки вам з'явилося бажання навчатися вашій справі . Здоров'я , наснаги , розвитку каналу і усіх благ . СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ !!!
Дуже гарна пічка! Моя бабуся сама складала пічки і у неї бували дуже цікаві. Пам'ятаю було щось схоже, але на три кімнати: лежанка, якою користувалися як повноцінним ліжком, в одній кімнаті, невеличка топка з варочною частиною в іншій, а у третій виходив теплий кут.
Дякую вам за таку цікаву розповідь. Я в роках, але дуже цікаво дивитись, коли уже в кінцевому результаті така краса. Наче новий фільм дивися. З повагою до вас М. Д. Вінниччина. Удачі вам в усьому. 🇺🇦
Я зробив собі в кухні грубку з варочною поверхнею і всередині встановлений котел ,,дуже оригінального виконання" власної конструктивної розробки. Викладав кахель сам, правда приходилось переробляти тому, що ця конструкція була трошки не досконала. Але недоліки виправлено і котел прекрасно працює. Вечером палю в котельній топці, вода в системі гріє три кімнати, ранком варю на варочній поверхні вода в системі також гріє три кімнати. Правда в кімнатах прийшлось поставити по дві батареї. Забув сказати кухня в мене в цокольному приміщенні, а кімнати вище так що вода може циркулювати природньо, без електроенергії, хоча встановив електронасос, байпаси і т.д. весь комплект.
Вітання з Херсонщини ( нажаль тимчасово окупованої). Цікавий варіант пісі, мені здається що вона досить богато споживає дрова. Особливо мені сподобався момент з закриванням варочної поверхні, гадаю якщо добре розігріти то буде можливим щось випікати у ній. Сподіваюсь що й до нашого краю завітаєте, як скінчиться війна...
Чудове відео. От так було б почути про канальні системи в тих старих печах, коли Ви про кахлі розказуєте Хочеться порадити купити пірометра, він вам і в роботі згодиться. У мене на каналі є огляд хорошої моделі. Правда, огляд не дуже))
Мій дід колись сам у "шевченківській хаті" клав піч. Довжина 250см висота 200 см ширина біля 40см. Як і на представленій, дрова подавали збоку. Мала одинадцять поворотів. І від однієї загрузки дров (3-4 поліна) гріла дві кімнати до ранку.
@@Teplo_V_Dim а не підкажете як можна зменшити кількість спалення дров,може,є якась хитрість😉?У мене піч на 3 канала,робилась ще 70 років тому…пам‘ятаю з дитинства ,що було дуже тепло в хаті,але тоді підкидували вугілля.Зараз же одні дрова …іде дуже багато,а у нас куб коштує 1200 грв Буду дуже вдячна,якщо допоможете порадою☺️🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
На жаль, в Центральній Україні бракує майстрів Вашої спеціалізації. Не передати словами, що відчуваємо зараз, коли вимикають електроенергію з метою економії, або через пошкодження від ракетних атак... Сучасні газові котли не працюють(моторчик), в хаті темно і холодно. Стоять 2 груби, що посипалися в середині ще більше 25 років тому, навіть лежаки прийшлося розібрати, бо велика керамічна труба, що слугувала димоходом, просіла і погрожували торпедувати стелю. А полагодити, точніше перекласти, нікому. Звернула увагу, що і в селах люди порозбирали груби і пічі, бо за ними треба доглядати, чистити, щось лагодити, а в мирний час із газом було і зручніше, і чистіше. Коли купували хату, раділа, що маємо такий бонус. А виявилося, що баласт. Мабудь це так і залишиться не здійсненою мрією-мати живе тепло
Це груба з горизонтальним каналом. В ній найвищий кпд. Для більшого кпд канали роблять роздвоєними. В тій частині збоку, що іде після плити, вставляється духовка. Каналів в грубці може бути 2-5, розташовані один над другим. Вікна для чистки сажі роблять в торці грубки. Навчіться робити такі грубки, і про вертикальні канали взагалі забудете, бо з горизонтальними кпд більший.
У мене подібна грубка була із варильною поверхнею та із духовкою, тільки із вертикальними 5 каналами. Духовку викинув, бо не користуємось, а топку розмістив під варильною поверхнею з боку, у вітальні. В торці дверки, як на відео, прийняв і заклав цеглою. Дверцята встановив великі 50х60см від каміну чугунного із склом. Навколо камінних дверцят вимурував портал у вигляді класичного каміну. І вийшов красивий камін у вітальні із склом та грубка, яка опалює 3 кімнати (вітальня з однієї сторони і 2 спальні з іншої сторони (по половині теплового щита на спальню).
Доброго дня, досить часто переглядаю ваші відео і цікавить таке питання стосовно ковпакових печей, чи муруєте ви ковпакові печі,так як на просторах нету вони досить популярні, що ви можете сказати про їхню конструкцію на відмінно від канальних і яка їхня перевага в віддачі тепла і.т.д. тобто їхні плюси і мінуси. Буду дуже вдячний за відповідь.
Доброго дня.Колись ми починали суто з канальних.І вони гріють дуже добре.Більшість пічників західної України тільки канальні і роблять. Тепер ми перейшли на ковпакові.Не скажу що вони 100% ковпакові.Печі які ми робимо,це швидше комбіновані.Мені такі печі подобаються більше ніж канальні.Одна з переваг,це те,що вони не перегрівають піч.Бо як правило у кожній канальній пічці є перегріте місце.Переважно це перехід з топки у перший канал.Також як правило у них краще горіння дров.Є ще різні н'юанси,але про це довго писати.
@@Teplo_V_Dim Я в цьому нічого не тямлю, але в гугл картинках ці печі класифікувало під такою назвою. Грубо кажучи дещо з іншим дизайном пічка, основою якого є блят
В мого діда на криворіжжі подібна піч була, тільки груба виходила з кухні і утворювала перестінок який обігрівав ще дві кімнати. Міжгрубою і стелею був простір - припічок.І таких печей було більшість в селі.
Дякую за цікавий та корисний огляд різних печей.Скажіть будь ласка ,а яким кахлем можна обкласти грубу,щоб вона не тріскалась та щоб не забиралось з неї тепло,бо в нашій місцевості такого гарного кахлю з яким ви працюєте не має💁??? Я бачила в якомусь відео,що спочатку обмазують піч та грубу якимось розчином і поверх мішковиною,а тоді начебто кахель і він не розтріскується💁Чи все ж таки потрібен якийсь ОСОБЛИВИЙ кахель ,не забираючи тепло???Дякую 🙏
Дякуємо.Кахель яким ми працюємо,це спеціальний пічний кахель.І ним не обкладають,а навпаки.Спочатку виставляється кахель,а потім мурується цеглою всередині.
@@Teplo_V_Dim я це зрозуміла,що в середині вогнестійка цегла.У мене груба вже зроблена на 3 ходи,просто поштукатурена,а хочеться красоти. Як я зрозуміла,треба шукати спеціальний кахель?
Доброго вечора, підкажіть, коли в п'єцу не палиться 1-2 дні або більше то сильно він димиться, дим зі всіх щілин йде, 5хв розгоряється і тоді перестає, а якщо кожного дня палиться то все нормально, в чому може бути причина?
Причина в тому, що за два дні димохід набуває температури навколишнього середовища. якщо на вулиці холодно, тяга нормальна, якщо тепло - дим піде на хату. в таких випадках після довгого простою перший раз топити краще зранку. а не під вечір.
ℹУ цьому випуску ми перенесемся на Рівенщину.І я покажу Вам цегляну пічку,у домі в якому ми жили,поки робили нашу кахельну камінопіч.Як розповів хазяїн дому,це типова піч для їхнього регіону.Кахелем там ніхто не працює,тільки цеглою.Роблять чорновий варіант з пічної цегли,і оздоблюють плиткою або каменем.
Доречі,як Вам такий варіант?
Давайте дивимось...
ПІДПИСУЙСЯ, нам точно по дорозі.👍😁🆂🆄🅱🆂🅲🆁🅸🅱🅴.
ПІДТРИМАЙ УКРАЇНСЬКЕ💙💛.
дивлюсь вас з самого початку,можливо якось в Ужгороді будете то переробите і мою стару піч і камін:)
Дай Боже Вам здоров'я! Яка я щаслива, що в нас є Такі молоді майстри!
Дай Боже щастя.Дякуємо💙💛
Дякуємо Вам.Зараз і завжди було здорово- вигідно будувати печі на дрова . Живий вогонь - душа хати.Він надихає,робить людину здоровою і сильною духом.
Дякуємо.Все вірно сказано.Живий вогонь,це дійсно душа дому.
Дякую,що знаходите час,щоб показувати нам цікаві печі.
Дякую що дивитесь.
ВИ З ВІДКИ ХЛОПЦІ ?
@@nataliastets876 Франківськ 🇺🇦
Все дуже ладно , акуратно , по- людськи ... Завдяки вам з'явилося бажання навчатися вашій справі . Здоров'я , наснаги , розвитку каналу і усіх благ . СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ !!!
Дуже Вам дякуємо 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Я просто у захваті, який Ви молодець !!! Розвитку Вашому каналу, а Вам миру, гарного здоров`я та усього найкращого !
Дуже Вам дякуємо ❤️❤️❤️
Коментар на підтримку каналу) Слава Україні, праці, людям, ЗСУ) Добра та здоров'я вам, майстри)
дякую, було дуже цікаво
Супер! Дуже класна пічка!
Яка краса! Вельми вдячна за показ!!!!
Дякуємо 💙💛
Добротно і просто, а все просте то геніальне !
👍👍👍
Яка практична піч!Спасибі Вам за відео,я вже знаю,що хочу від свого чоловіка на дачі:)
Дякую. Дуже великий Ви молодець. Я обожнюю пічки.
Дякуємо ❤️❤️❤️
Цікаво було дивитися, дякую за матеріал, всього Вам найкращого❤
Дякуємо.Вам також всього найкращого.
Дуже гарна пічка! Моя бабуся сама складала пічки і у неї бували дуже цікаві. Пам'ятаю було щось схоже, але на три кімнати: лежанка, якою користувалися як повноцінним ліжком, в одній кімнаті, невеличка топка з варочною частиною в іншій, а у третій виходив теплий кут.
Цікаво🤔🤔🤔
Дякую вам за таку цікаву розповідь. Я в роках, але дуже цікаво дивитись, коли уже в кінцевому результаті така краса. Наче новий фільм дивися. З повагою до вас
М. Д. Вінниччина. Удачі вам в усьому. 🇺🇦
Дуже дякуємо 💛💙.
Добру справу робите,дякую
Дякуємо 👍👍👍
Щастя миру вам і нам)))!
🎉
Проста і хороша грубка - на Вінничині теж такі 👍
Дякую
❤️❤️❤️
Як гарно все зроблено. Хочеться жити в такій хаті.
Це комплімент хазяїнам👍👍👍
Тут вони і живуть зимою , а велика хата то щоб люди бачили що є
Дуже актуальна тема.
Ось таке планування грубок більш зручніше! Гріє дві кімнати та ще слугує як стіна. На Хмельниччині також так планують (вона межує з Рівенською обл.).
Вітання з Житомирщини ✌️🇺🇦🇺🇦🇺🇦
👋👋👋👋
😊
👍👍👍
Я сам з Рівненщини ✌️🇺🇦 грубка в будинку повинна бути)
Однозначно 👋👍👍
👌👍
👍
Я зробив собі в кухні грубку з варочною поверхнею і всередині встановлений котел ,,дуже оригінального виконання" власної конструктивної розробки. Викладав кахель сам, правда приходилось переробляти тому, що ця конструкція була трошки не досконала. Але недоліки виправлено і котел прекрасно працює. Вечером палю в котельній топці, вода в системі гріє три кімнати, ранком варю на варочній поверхні вода в системі також гріє три кімнати. Правда в кімнатах прийшлось поставити по дві батареї.
Забув сказати кухня в мене в цокольному приміщенні, а кімнати вище так що вода може циркулювати природньо, без електроенергії, хоча встановив електронасос, байпаси і т.д. весь комплект.
Цікаво🤔👍
👋👋👋👍👍👍👍👍👍🇺🇦
Пічка супер якщо прийдеться щось таке робить обов'язково викладіть в відео
👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вітання з Херсонщини ( нажаль тимчасово окупованої). Цікавий варіант пісі, мені здається що вона досить богато споживає дрова. Особливо мені сподобався момент з закриванням варочної поверхні, гадаю якщо добре розігріти то буде можливим щось випікати у ній. Сподіваюсь що й до нашого краю завітаєте, як скінчиться війна...
Дякуємо.Тримайтесь.Співпереживаємо разом з вами.
А стосовно пічки,то вона споживає дуже мало дров,і нагрівається дуже добре.
В нас була така, як ми шкодуємо що розібрали, нажаль таких пічників у нас нема, а так хотілось би найти
Чудове відео. От так було б почути про канальні системи в тих старих печах, коли Ви про кахлі розказуєте Хочеться порадити купити пірометра, він вам і в роботі згодиться. У мене на каналі є огляд хорошої моделі. Правда, огляд не дуже))
Дякуємо.Пірометр вже маємо.У нових відео іноді застосовуємо.
Мій дід колись сам у "шевченківській хаті" клав піч. Довжина 250см висота 200 см ширина біля 40см. Як і на представленій, дрова подавали збоку. Мала одинадцять поворотів. І від однієї загрузки дров (3-4 поліна) гріла дві кімнати до ранку.
Цікаво.Дякую💙💛
Мабуть,колпакова піч більш економна за канальну,бо в мене зрівняно з вашою багато йде дров😢
@@Teplo_V_Dim а не підкажете як можна зменшити кількість спалення дров,може,є якась хитрість😉?У мене піч на 3 канала,робилась ще 70 років тому…пам‘ятаю з дитинства ,що було дуже тепло в хаті,але тоді підкидували вугілля.Зараз же одні дрова …іде дуже багато,а у нас куб коштує 1200 грв Буду дуже вдячна,якщо допоможете порадою☺️🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@@ВалентинаЖарая-з8й Якщо ваша піч має 70 років,то швидше за все у ній поперегарували канали.І тому йде багато дров,і немає тепла.
@@Teplo_V_Dim ні,тепла багато,нагрівається швидко,за 3 години піднімає температуру в будинку на 4градуси .Але це не три дровини,як писали вище,10-15🫤
Пічництво то є мистецтво.
Дякуємо.Напевно так і є.
Все чудово.
Тільки чогось немає помічених
місць вибирати сажу.Колодців
так і не видно для сажі. 🤔
🤔🤔🤔
На жаль, в Центральній Україні бракує майстрів Вашої спеціалізації. Не передати словами, що відчуваємо зараз, коли вимикають електроенергію з метою економії, або через пошкодження від ракетних атак... Сучасні газові котли не працюють(моторчик), в хаті темно і холодно. Стоять 2 груби, що посипалися в середині ще більше 25 років тому, навіть лежаки прийшлося розібрати, бо велика керамічна труба, що слугувала димоходом, просіла і погрожували торпедувати стелю. А полагодити, точніше перекласти, нікому. Звернула увагу, що і в селах люди порозбирали груби і пічі, бо за ними треба доглядати, чистити, щось лагодити, а в мирний час із газом було і зручніше, і чистіше. Коли купували хату, раділа, що маємо такий бонус. А виявилося, що баласт. Мабудь це так і залишиться не здійсненою мрією-мати живе тепло
Оригінально зроблена піч .
👍👍👍,доброго вечора а маєте відео невеличкої кухні з пекарським п'єцом для хліба
Доброго вечора. Невеличкої,ні.
Треба добре обтягувати вогне стійким клейом і не буде фуга відставати
👍👍👍
Привіт, яким ще матеріалом можна покривати зверху цегляну піч або камін?
Привіт.Можна каменем або плиткою.Але плитка повинна бути не керамограніт,а грес.
Доброго вечора. А якою плиткою краще обложити грубку, щоб віддавала тепло по максимуму ?
Доброго вечора.Нажаль не знаю,так як ми працюємо тільки кахелем.
Доброго здоров'я козаче звідки ти будеш , як на твою думку лібшу п'єц з варочною плитою з кахелю чи цегла і плиткою обставлена. Дякую.
Доброго здоров'я.З Івано Франківська.
Я прихильник кахелю.
Як-би був пірометр (або рукою) можна виміряти як ідуть канали при розпалюванні печі. Можливо з іншої сторони лежаки? Багато місця.
Дякуємо за відео. Що ви скажете за висоту топки? 3 цеглини у висоту для згорання палива не мало?
Я взагалі помітив,що чим менша топка,тим краще.
Ровенские печи имеют горизонтальные каналы , а это задвижка вытяжки из варочной камеры о не задвижка летнего хода.
Зрозумів.
Як звільнемо Крим, то запрошу вас, хлопці. Маю ідею, сподіваюся на на вашу допомогу. Переможемо. Слава Україні!
Дякуємо.Героям Слава.Мріємо про це.
Дуже подобаються ваші роботи. Може зорієнтувати по ціні грубку на дві кімнати. Чи є можливість приїхати на Київщину?
Ціни різні.Все розказую по телефону.На Київщині працюємо,але треба записуватись.Тому що у нас черга,як правило на пів року наперед
@@Teplo_V_Dim молодці,робите дуже гарну справу🙏🙏🙏🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Що ви по областях їздити по замовленню?
Так,їздимо
Подобається такий варіант на дві кімнати,що про неї говорив власник,ефективна для 2-х кімнат,скільки дров +- йде для опалення кімнат?
І власник говорив,і самі відчули.Ночі були прохолодні,в власник пропалював.Дров йде дуже мало,і дуже тепло.
Це груба з горизонтальним каналом. В ній найвищий кпд. Для більшого кпд канали роблять роздвоєними. В тій частині збоку, що іде після плити, вставляється духовка. Каналів в грубці може бути 2-5, розташовані один над другим. Вікна для чистки сажі роблять в торці грубки. Навчіться робити такі грубки, і про вертикальні канали взагалі забудете, бо з горизонтальними кпд більший.
У мене подібна грубка була із варильною поверхнею та із духовкою, тільки із вертикальними 5 каналами. Духовку викинув, бо не користуємось, а топку розмістив під варильною поверхнею з боку, у вітальні. В торці дверки, як на відео, прийняв і заклав цеглою. Дверцята встановив великі 50х60см від каміну чугунного із склом. Навколо камінних дверцят вимурував портал у вигляді класичного каміну. І вийшов красивий камін у вітальні із склом та грубка, яка опалює 3 кімнати (вітальня з однієї сторони і 2 спальні з іншої сторони (по половині теплового щита на спальню).
Також маю дві грубки з горизонтальними каналами.Е грубки з каналами більшими але роздвоєнні.Чому думаєте що роздвоєна має краще кпд.Дякую.
Доброго дня, досить часто переглядаю ваші відео і цікавить таке питання стосовно ковпакових печей, чи муруєте ви ковпакові печі,так як на просторах нету вони досить популярні, що ви можете сказати про їхню конструкцію на відмінно від канальних і яка їхня перевага в віддачі тепла і.т.д. тобто їхні плюси і мінуси. Буду дуже вдячний за відповідь.
Доброго дня.Колись ми починали суто з канальних.І вони гріють дуже добре.Більшість пічників західної України тільки канальні і роблять.
Тепер ми перейшли на ковпакові.Не скажу що вони 100% ковпакові.Печі які ми робимо,це швидше комбіновані.Мені такі печі подобаються більше ніж канальні.Одна з переваг,це те,що вони не перегрівають піч.Бо як правило у кожній канальній пічці є перегріте місце.Переважно це перехід з топки у перший канал.Також як правило у них краще горіння дров.Є ще різні н'юанси,але про це довго писати.
А можна зробити на такім пєцові,дверки як на каміні ,з склом?
Можна.
Доброго дня,подобається Ваші роботи, як можна звами зв'язатись м.Чернівці. Дякую
0966930550
Дякую
Ми думали, як закрити варильну повeрхню від дітeй і котиків.
Класне рішення для бляту, цікаво а голандські варіанти печі часто замовляють зараз?:)
Я якщо чесно і не дуже знаю,які то голандські🤔🤔🤔
@@Teplo_V_Dim Я в цьому нічого не тямлю, але в гугл картинках ці печі класифікувало під такою назвою. Грубо кажучи дещо з іншим дизайном пічка, основою якого є блят
То не сріблянка - то вогнетривка фарба з балончика скоріш за все.
Можливо🤔🤔🤔
Розібралися,як там канали влаштовані,змогли б таку вимурувати?
Так,з каналами все зрозуміло.
@@Teplo_V_Dim які її розміри?
@@сергійроманюк-й7х Довжина приблизно 2.5м.
дуже фаіний будинок
Супер! Де можна глянути по цінам?
В мого діда на криворіжжі подібна піч була, тільки груба виходила з кухні і утворювала перестінок який обігрівав ще дві кімнати. Міжгрубою і стелею був простір - припічок.І таких печей було більшість в селі.
Дякую.Цікаво.
Дякую за цікавий та корисний огляд різних печей.Скажіть будь ласка ,а яким кахлем можна обкласти грубу,щоб вона не тріскалась та щоб не забиралось з неї тепло,бо в нашій місцевості такого гарного кахлю з яким ви працюєте не має💁??? Я бачила в якомусь відео,що спочатку обмазують піч та грубу якимось розчином і поверх мішковиною,а тоді начебто кахель і він не розтріскується💁Чи все ж таки потрібен якийсь ОСОБЛИВИЙ кахель ,не забираючи тепло???Дякую 🙏
Дякуємо.Кахель яким ми працюємо,це спеціальний пічний кахель.І ним не обкладають,а навпаки.Спочатку виставляється кахель,а потім мурується цеглою всередині.
@@Teplo_V_Dim я це зрозуміла,що в середині вогнестійка цегла.У мене груба вже зроблена на 3 ходи,просто поштукатурена,а хочеться красоти. Як я зрозуміла,треба шукати спеціальний кахель?
@@ВалентинаЖарая-з8й Можна звичайною плиткою.
@@Teplo_V_Dim дякую🙏А клеїти її на Що,на який клей чи розчин?
Доброго вечора, підкажіть, коли в п'єцу не палиться 1-2 дні або більше то сильно він димиться, дим зі всіх щілин йде, 5хв розгоряється і тоді перестає, а якщо кожного дня палиться то все нормально, в чому може бути причина?
Доброго вечора.Можливо трохи погана тяга.І коли на вулиці ще не дуже холодно то є така проблема.Думаю якщо б був мороз,то вона б не диміла.
@@Teplo_V_Dim зрозумів, а чи можна якось це виправити?
@@МаксимНехоч Не знаю.Треба дивитись.Якщо є можливість,можна розібрати перекриття,і поставити шибер прямої тяги.
Причина в тому, що за два дні димохід набуває температури навколишнього середовища. якщо на вулиці холодно, тяга нормальна, якщо тепло - дим піде на хату. в таких випадках після довгого простою перший раз топити краще зранку. а не під вечір.
Підкажіть будь ласка на який розчин кладеться плитка на комині ?
Термоклей.Але треба давати по цеглі сітку,а вже потім плитку.
@@Teplo_V_Dim Дякую!!!!!!!!
то є одна кімната!!!
👍
👍👍👍😁😁😁