Я такий обігрівач під номером 3 придумав ще весною 2023 році, а діждавшись холодів запустив 20 грудня, знайшовши майстрів які стали випускати для ЗСУ через волонтерів, весною 2024 році зроблю дві реконструкції яку надихнув обігрівач що пішов до ЗСУ. Гази від свічки я відвів через перехідну трубу з 120-ї на 50-ту за щот зменшування діаметра температура піднялась до 300-т. 120 труба має 1000мм. довжини, Вокруг закреплена решітка яка служить сушилкою по всій довжини.
Копоть утворюється через недогорання палива, паливо може недогорати через: 1. Низьку температуру 2. Недостачу кисню В першому обігрівачі було видно, що копоть з'явилась тоді, коли почали зменшувати проміжок між свічкою і трубою, і хоч тяга стала сильніше, загального об'єму кисню стало менше, його вистачало, щоб частково окиснити парафін, але не достатньо, щоб спалити сажу та допалити дим. Теплотехніка дуже тяжка наука, легко не буде, можна спробувати просверлити кілька отворів на висоті трішки нижче верхівки полум'я, але гарнтії, що це допоможе дати не можу. Треба допалювати дим. Удачі
В саму трубу сделайте завихритель , это сегмент окружности чуть меньше половины этой самой окружности, таких сегметнов несколько сделать чтобы они, если смотреть сверху, перекрывали отверстие выхода теплого воздуха, рассотяние надо подобрать эксперементально, получив эдакий лабиринт, а чтобы легче было играть с расстоянием то возьмите шпильку и на нее насадите эти сегменты для завихрителя, и еще, снаружи трубы можно прикрутить ребра как у радиатора чтобы теплоотдачу увеличить. Также я на свей буржуйке брал медную трубку и обматывал ее вокруг трубы плотно, потом брал из другой трубы большего на сантиметра 3-4 диаметра кусок и как стакан насаживал на этот медный змеевиик и заливал все гипсом, получается неплохая система нагрева воды градусов до 60-70 за один проход, да не супер производительная но теплую водичку получить можно не ставя на саму трубу тарелку...
Дякую Вам за Вашу працю! Особисто користуюсь технологією з трубою 100, по принципу змієвик це дає більшу площу обігріву, вивід на двір. Дуже допомогло тепло, і можна речі просушувати.
Крім цього, можна спробуват и в верхню частину круглої труби вставити турбулізатор (спірально скручений лист металу) на глибину 1/3 від верху. Тоді гази що виходять менш гудітимуть бо зменьшиться швидкість потоку і збільшиться шлях. Покрашиться тепловіддача газів. За наявного гарячого вторинного повітря всередині труби більше палива догорить. Кіптява повинна зникати після 1-2 хв. Після прогріву
Але це набагато дороще я купив цей гель 50 гр. 59 грн. А банка з під тушонки парафінова горить 2 години, дає температуру 300 град. Весною думаю зробити ще дві реконструкції щоб гріти парник, а другий грів воду до 40 літрів, душем вихід. Двоє можуть помитись і все від цієї свічки. Головна частина конструкції цього секрету в середині 40 см. труби. До весни!
Ще модна подивитися в бік пічок-торнадо або ракетних пічок. Як варіант, для повного уловлювання можна поекспериментувати із колінчатою або коробчатою трубою-теплообмінником. Тобто не просто пряма труба, а мінімум із одним вигином. Щоб охолодити викид і максимально використати тепло. Але продукти горіння все ж варто виводити кудись назовні.
Я винайшов такий обігрівач і запустив на конвеєр для ЗСУ в 2023 році 20 грудня щоб не пропала зима. Віддав майстрам для виготовлення і вони будь надавати волонтерам. КПД держить 300 градусів, горить 2 години, свічка з банки тушонки. Обігрівач запатентував ще весною. Україна понад усе! Весною ще випущу три похожих конструкцій, тільки для мирних громадян.
Зробити свічку в банці із трьома чи чотирма товстими гнітами з натуральної тканини (3-4 мм). Хороша річ кіперна стрічка або є й інші варіанти типу скрученого ватного диску в паперовій оболонці. Гніти мають бути зафіксованими на дні банки щоб не попадали. Парафін добре прогрівається і з часом починає кипіти, від чого мають загорітися парафінові пари (Видовище феєричне). Можна продумати систему швидкого прогрівання банки, щоб парафін швидше розігрівався. В процесі горіння можна підкидати парафін. З мінусів... все ж парафін буде рідким і з ним треба бути обережними. Саму ємність для парафіну можна робити і не з банки. Або з банки від кави, щоб можна було після використання закрити. Для чогось компактного можна використовувати маленькі свічки з маленьких банок або з обрізаної донної частини аерозольних балончиків. Один товстий гніт 3-4 мм може горіти так, що його полум'я здатен збити тільки сильний вітер. З мінусів... якщо аерозоль був із запахом, то попередньо варто зняти лак, яким вкрита внутрішня частина балона.
Спробуй в квадратну трубу завести в середину на 2/3 висоти тонкостінну 15 ту трубу для подачі вторинного повітря можна на горі труби отвори 2або3мм. Трубу заглушити. На вході поставити шибер для регулювання. І кіптява з труби зникне. Прикривати свічки не треба.
З точки зору фізики і бюджетності є два варіанти. Очистка від диму можна але не практично і дорожче. Другий варіант розбавляти, коли трубка меншого діаметру заходить в трубу більшого діаметру і так декілька переходів з підмішуванням чистого повітря. Так можна зменшити концентрацію диму і температуру вихлопних газів. І як підказує досвід (радіоелектроніки) найефективніше буде 3 переходи;)
в последнем нужно закрыть подачу воздуха позади свечки. весь воздух из трубы нужно вывести, значит на его место нужно втянуть холодный. нельзя туда пускать не учавствующий в горении воздух. если уж просили идею, то есть у меня такая. тепло раздать излучением и конвекцией. излучение растет в 4!!! степени от температуры, т.е. имеет смысл раскалить вначале излучающую часть до максимума - тонкий тугоплавкий лист (молебден, титан, ванадий, хром), нверное вертикальный - чтобы обогреть, наверное труба, но возможно катушка нихромовой нити от обогревателя прямо в пламени свечи - она и "светить" в ИК будет и поможет со сжиганием. а дельше дымоход и конвекция: наибольшая площадь снаружи, наименьшая температура (40*) на выходе - это то, к чему нужно стремится. внизу готовишь, вверху, где почти холодно, портки сушишь. думаю парафин на дизель, но нужно озадачится чтобы закрывалось и не пролилось. скорейшей деокупации!
Привіт вам. Варіант 3 менш затратний і більш мобільний. Можна спробувати в окопній свічці просвердлити по колу обідка зверху отвори для проходження кисню, і буде варіант міні горна.
Щоб відбудувався допал газів 1) в пічці де подається вторинне повітря має бути температура не нижче 150 градусів. 2) вторинне повітря має бути не холодне а нагріте, оптимальна температура вторинного повітря для допалу газів становить 150-200 градусів.
Бачу, що маєте велике бажання зробити просту але ефективну річ. Дуже рекомендую витратити 25 хвилин свого часу і переглянути ролик Лучшая щепочница для выживания з каналу Я - Prepper. Людина прискіпливо розбирається з принципом роботи туристичної пічки, яка у сталому режимі не дає кіптяви і має розміри лише 13 на 20 см. Необхідно для дожигу подавати підігріте повітря і організується це застосуванням подвійної стінки. Доречі, це дозволить значно зменьшити зовнішню температуру приспособи та підвищити безпеку її користування.
Лайк і підписка як тільки почув українську мову. Головне не боятися, що десь суржик проскочить, тим більш канал технічний і дуже багато технічних термінів особисто я знаю по російські, бо навчався в технічному ВУЗі і хоч на території України, але предмети викладали на "язике", правда інакше і не могло бути бо це були 80-ті. роки минулого століття. Тому мені інколи дужек важко так зразу суто технічні терміни перекласти на українську. А по суті спроб як завжди - чим простіше тим надійніше, думав що це відноситься тільки до механізмів - виявилось що і інших виробів. Можливо не так гарно естетично , зато мінімум матеріалу швидко розбірається. збирається і саме головне не чадить, що для воїнів в окопах дуже критично, нікому не хочеться щоб зігрітися ще треба і вчадіти. Хочеться щоб більше людей, які волонтерять для ЗСУ побачило цей ролік і також робили для наших захистників бездимний обігрівач і ще можна і їжу хоча б розігріти, бо на такому приладі щось готувати мабудь складно, але ж задача стояла не приготування їжі , а зробити бездимний обігрівач під окопну свічку, з цією задачею автор я вважаю впорався на всі 100%.
Я почті рік бився теж над цією свічкою, яка тепло давалала тільки тоді, коли держиш в руках. Змінив свічку яка була заповнена картоном скручена равликом, вона не ефективна для обігрівача. Спалив 3 кг. парафіну який лежав 40 років для перевірки різних конструкцій і баночок. Банка з під пива мала... 11 см. висотою як свічка, горить більше 8 годин. Цю баночку я запропонував волонтерам, а їх повно можно зібрати де пьють пиво, постав тільки ящик. Короче з обігрівача я добився КПД до 300 градусів тепловіддачі, горить 2 години. В 2023 році 20 грудня віддав майстрам для запуску виготовлення. Волонтери будуть розповсюджувати. Я теж перейшов на українську принципово в 1980 році, українську вчив до 4 класу. Такщо мова це основа затвердження нації в Україні!
якщо заставити вогонь від свічки йти по стінках труби, ккд буде більшим. досягається це заслонками на початку труби, які під кутом; або якщо приток до свічки буде тільки з одного боку (по принципу, як побудований корпус у вентиляторів-равликів, але там де цей вентилятор равлик всмоктує повітря у вас має стояти димохід)
Нужен малый вес, так как каждый грам это минус патрон, минус еда и вода. Простота в изготовлении и дешевизна в производстве-из говна, палок и пылесосных шлангов)), шоб нежалко было бросить если припечет. Я из оцынковки подобное пытаюсь делать
приток повітря в буржуйці треба зробити в зону горіння картону, щоб був надлишок кисню- і свічка горітиме яскравіше і зайве повітря йтиме в трубу для допалювання "кіптяви".
Легкість і малооб'ємність. Тут для домашнього вжитку. Просто алюмінієву гофру 100мм. в руку і 25 банок в портфель і на передок. Лівньовку відірвав і готово, якщо в забудові.
Робимо пічки з фреонових балонів + триметрова гофрована алюмінієва труба. Свічка горить повільно, тобто вистачить її на довго, кіптяви нема, на виході з труби температура порядка 30 градусів (тестували в гаражі при близько 0 градусів на вулиці)
А я тестував свій винахід з весни і добився КПД в 300 градусів, горить 2 години. А тепер з,явилась ідея ще на три реконструкції для обігрівачив, але вже для громацькості на 2024 рік.
То вам треба спробувати подвійний контур зробити, як у варіанті буржуйки №2 з дірками, але з зовнішнім контуром щоб потік повітря у нього знизу збирався сильніше і заходив наверх допалювати продукти горіння через дірки
Не треба нічого вигадувати, перший варіант повніший брєд. Свічки викидають багато сажі, може в гаражі воно і працює, а десь на вулиці буде проблема. 1свічка = одна чистка. Квадратна труба може і розігріта, але з її малим діаметром вона через 20хв горіння буде обростати конденсатом і забивати трубу сажею. Та і в гаражі вся сажа залишається в трубі Не така страшна копоть від свічки, як нагріта труба в тепловізорі. Навіть в сьогоднішні морози труба сотка десь 4 метри, укутана окопана, закидана горить червоним полум'ям. Причому як при розігріванні свічки, так і при її догорянні, коли труба начє як і прохолодна.
Експериментував з пічками на відпрацьованому мастилі - для того, щоб не було кіптяви потрібно збільшити довжину димаря. А також на кіптяву дуже впливає поверхня горіння чи випаровування, чим вона менша - тим менше кіптяви. Якщо є можливість, то поексперементуйте. На мою думку оптимальний варіант - це пічка на відпрацьованому мастилі за принципом паяльної лампи з капельною подачою мастила з підігрівом останнього.
гарна та цікава праця,а якщо на міні буржуйку,зробити димар з двох-трьох труб,зварених разом,але з отворами по принципу ковпакової пічі?може з коптявою і допоможе
Взяв би гільзу із гаубиці ілі трубу і зробив би фрезою косі прорізи на 40міліметрів цілий ряд на висоту50-70міліметрів і туди опустити окопну свічку.А ще попробуй на висоту банки просверли отвори і трубу одінь зовсім на банку через отвори буде надходити повітря і тоді буде достаточно воздуха свічкі .пробуй бо я без роботи і в мене нема грошей на будь який експеремент.
А я вже зробив бездимну окопну свічку , пацани вже зацінили , плюс ще й горить набагато довше, і не потребує дефіцитних матеріалів , зараз переробляю стандартні свічі що нам присилають .
А кіптяву треба винести на вулицю і поставити фільтр з металевої мочалки, все вже перевірено, но фільтр в стіральному порошку треба мити, гарно миється!
а що до похідних пічок в яких подвійний корпус з отворами, щоб тяга була між стінками корпусу? це може працювати з окопною свічкою? тіпа Solo Stove Titan тільки додати до неї трубу.
Зробити вигнутий димохід. Й всі основні елементи мають бути розбірні. Димохід окремо, пічка окремо. Боєць повинен мати змогу перенести його шляхом кріплення до амуніції. Й зібрати в окопі для обігріву.
Димохід з профільної труби потрібно зробити так. 1 габарити димоходах не перевищують розмірів топки по габаритам. 2 спосіб встановлення димоходах (на різні боки) забезпечує можливість обігріву та змоги варити чай. 3 димохід повинен мати перехідник з квадрата на круг для виведення диму з бліндажа за рахунок гнучкого шлангу для вихлопних газів. За рахунок гнучкого шлангу боєць буде переносити його з собою.
@@valeriyvaleriy1671 якщо керогаз правильно налаштований та справний ,там копоті дуже мало ,а якщо ні то і газова плита має копоть ...так ,керосин зараз втратив доступність. я використовую олію та майструю горілки ...на моєму каналі є дещо ....
Ти бачів кірогаз? Там гніт кільцевий і повітря для догорання подається по двох перфорованих трубках, навітьна солярці каптить лише на великій потужності. Діаметр отворів близько міліметра.
Сьогодня я його придбав, пакет має 50 г. ціна 59 грн., фітіль в придачу, інформація така, горить 8 годин. Але мені свічки не треба, для цього є акумулятор і діодна лампочка стрічкова. Гелєвий спирт жидкий я хочу один пакет змішати з парафіновою свічкою і перевірити в своєму обігрівати, своєї конструкції.
В том то и дело, что тепловизор видят тепло. Есть вариант уменьшения температуры дыма, но это занимает объём и в условиях окопа малоприемлемо . Да и печку толком не спрячешь
Я заказував майстру жестянщику обігрівач який я хочу показати волонтерам, це 3 номер, труба висота 1м., діаметр 120 см. з переходом на трубу 5 см.діаметра, довжини 1м. Це те що буде знаходитись в середині і парафінова свічка. Обігрівач вертикальний, 600 грн. Робіть за номером 3. В низу якась підставка для труби, можно хрестовим малюнком ширини 50 см. Банка свічки з під тушонки, горить 2 години.
Ще до відома! Там де в ролику покано, двигається труба по трубі треба закрепити товсті кільця хомути шириною 3 см. як в низу, так і верхній частині. Ролик як я зрозумів тільки для показу, але це ефективний варіант. Я такий теж винайшов в прошлому році. Тільки додайте ті хомути 2 шт. Те растояніє що бачите між кільцями (де видно вогонь) повинно бути 2 см. З,єднав я ці хомомути, відрізавши з уголка полоску шириною 1 см.
А де стільки взяти, та ще й на дурняк? Я поки знаходив конструкції і випробовував, спалив 40 річний запас до 3 кг. А його ще треба для перевірки. Сьогодня забрав заказ на жидкий гель з почти. 6 пакетів за 450 грн. Пакет 50 г. 59грн. Хочу спробувати ще одну ідею яка зародилась, але це вже для мирного населення.
можна ще товстішу але побавитись позгинати гармошкою вздовж. а перехід на 5см то як комин уже? бо гофри менше 80мм алюміньки я не зустрічав@@valeriyvaleriy1671
Terafox, а якщо спробувати зробити на базі газової горелки (туристичної конфорки ) і поставити на її туж саму трубу , це ж не буде чадного диму, газ буде вигарати, просто незнаю яке ресурс у газового балона той що малий для туризму) але як ідея може бути) Що скажеш ? Дай відповідь будь ласка) Дякую😊 Слава Україні🇺🇦🫡
Ну якщо використовувати газ, то краще одразу в парі з інфрачервоним керамічним обігрівачем. Трубу гріти не має сенсу. Щодо чадного газу, то він все одно буде у вигляді продуктів згоряння.
Может на отработанном масле? На фронте много техники с маслом. Или собирать отработку с СТО, там бочки по 300 литров годами складируются не могут избавиться..
Так і не почув, чому цей виріб називається "окопною", якщо це скоріше бліндажна свічка. Навіть не уявляю того Котигорошка, що зможе тягнути це залізячча до передової...
окопная свеча вырабатывает максимум 300 ватт тепловой энергии. это ничтожно мало. у меня курятник 1.5м на 2м обогревается 4 лампами мощностью 250 и то этого в морозы не хватает что бы там была температура хотя бы +18. а ведь это курятник с предбанником и в нем полностью отсутствует сквозняк.
Підписатись на канал - ua-cam.com/channels/7aBUsbQsBWquI8mtJGjYAA.html
Нарешті Terafox українською! Приємний сюрприз. Слава ЗСУ 🇺🇦
Це ти з окопу пишеш?😂
@@TheHyperdeflation це ти типу гуморист?
Мыслил и писа́л текст на русском , а потом перевёл на укр.чтоб подлизать 🤣🤣🤣
Суперрррр!!!!!!! Дякую, TeraFox, за крутий контент! Спостерігати за роботою класного майстра, ще й з коментом на рідній - в двічі приємно!!!!
Дякую!
Скорей бы эта тема была в «разделе» развлечения, а не в разделе необходимости. Скорейшего мира Украине.
Добрий день. Коментар для просування відео. Слава Україні! Героям слава!
Мужик, попався в рекомендаціях ти ))) Зпочатку не повірив що це ти українською ))) Дякую!!! Підписався :)
Дякую)
Я такий обігрівач під номером 3 придумав ще весною 2023 році, а діждавшись холодів
запустив 20 грудня, знайшовши майстрів які стали випускати для ЗСУ через волонтерів, весною 2024 році зроблю дві реконструкції яку надихнув обігрівач що пішов до ЗСУ. Гази від свічки я відвів через перехідну трубу з 120-ї на 50-ту за щот зменшування діаметра температура піднялась до 300-т. 120 труба має 1000мм. довжини, Вокруг закреплена решітка яка служить сушилкою по всій довжини.
Дякую, дуже корисно та цікаво.
Копоть утворюється через недогорання палива, паливо може недогорати через:
1. Низьку температуру
2. Недостачу кисню
В першому обігрівачі було видно, що копоть з'явилась тоді, коли почали зменшувати проміжок між свічкою і трубою, і хоч тяга стала сильніше, загального об'єму кисню стало менше, його вистачало, щоб частково окиснити парафін, але не достатньо, щоб спалити сажу та допалити дим. Теплотехніка дуже тяжка наука, легко не буде, можна спробувати просверлити кілька отворів на висоті трішки нижче верхівки полум'я, але гарнтії, що це допоможе дати не можу. Треба допалювати дим. Удачі
В саму трубу сделайте завихритель , это сегмент окружности чуть меньше половины этой самой окружности, таких сегметнов несколько сделать чтобы они, если смотреть сверху, перекрывали отверстие выхода теплого воздуха, рассотяние надо подобрать эксперементально, получив эдакий лабиринт, а чтобы легче было играть с расстоянием то возьмите шпильку и на нее насадите эти сегменты для завихрителя, и еще, снаружи трубы можно прикрутить ребра как у радиатора чтобы теплоотдачу увеличить. Также я на свей буржуйке брал медную трубку и обматывал ее вокруг трубы плотно, потом брал из другой трубы большего на сантиметра 3-4 диаметра кусок и как стакан насаживал на этот медный змеевиик и заливал все гипсом, получается неплохая система нагрева воды градусов до 60-70 за один проход, да не супер производительная но теплую водичку получить можно не ставя на саму трубу тарелку...
Отличная идея
Дякую Вам за Вашу працю! Особисто користуюсь технологією з трубою 100, по принципу змієвик це дає більшу площу обігріву, вивід на двір. Дуже допомогло тепло, і можна речі просушувати.
Дуже добре!
Крім цього, можна спробуват и в верхню частину круглої труби вставити турбулізатор (спірально скручений лист металу) на глибину 1/3 від верху. Тоді гази що виходять менш гудітимуть бо зменьшиться швидкість потоку і збільшиться шлях. Покрашиться тепловіддача газів. За наявного гарячого вторинного повітря всередині труби більше палива догорить. Кіптява повинна зникати після 1-2 хв. Після прогріву
Гарна ідея!!!
Дякую за випуск!
Все буде Україна!!!
Супер, порада гелівий антисептик ні диму ні смороду і гріє чотко,дві пусті банки від консерви між ними сітка люба,слава героям України тепла вам
Але це набагато дороще я купив цей гель 50 гр. 59 грн. А банка з під тушонки парафінова горить 2 години, дає температуру 300 град. Весною думаю зробити ще дві реконструкції щоб гріти парник, а другий грів воду до 40 літрів, душем вихід. Двоє можуть помитись і все від цієї свічки. Головна частина конструкції цього секрету в середині 40 см. труби. До весни!
@@valeriyvaleriy1671 в бліндажі коптить інакшого варіанту не має волонтери є можливо
Дякую за чудову історію 👏 Разом до перемоги на всіх фронтах 🇺🇦 + і підпис на підтримку 🤝
Дякую!
Ще модна подивитися в бік пічок-торнадо або ракетних пічок. Як варіант, для повного уловлювання можна поекспериментувати із колінчатою або коробчатою трубою-теплообмінником. Тобто не просто пряма труба, а мінімум із одним вигином. Щоб охолодити викид і максимально використати тепло. Але продукти горіння все ж варто виводити кудись назовні.
Молодець що є Україномовні
Спеціалісти які знімають свою роботу і діляться з іншими ,а то одні мускаліи в мережі !!!!
Я винайшов такий обігрівач і запустив на конвеєр для ЗСУ в 2023 році 20 грудня щоб не пропала зима. Віддав майстрам для виготовлення і вони будь надавати волонтерам. КПД держить 300 градусів, горить 2 години, свічка з банки тушонки. Обігрівач запатентував ще весною.
Україна понад усе!
Весною ще випущу три похожих конструкцій, тільки для мирних
громадян.
@@valeriyvaleriy1671А назагал не поділитесь ?Можливо хтось і сам виготовив пару штук на допомогу...
Дивно в країні туєва купа різних інститутів, університетів, академіків, підприємств та заводів, а надійно зігріти наших захисників досі не спроможні.
навесні будемо шашлики жерти (с)
Ось теж подумав і через рік такий обігрівач поставив на конвеєр для нахих хлопців!
@@ВітоКорлеоне Ще чули, що в Криму влітку будемо купались та ратанів їсти.
Зробити свічку в банці із трьома чи чотирма товстими гнітами з натуральної тканини (3-4 мм). Хороша річ кіперна стрічка або є й інші варіанти типу скрученого ватного диску в паперовій оболонці. Гніти мають бути зафіксованими на дні банки щоб не попадали. Парафін добре прогрівається і з часом починає кипіти, від чого мають загорітися парафінові пари (Видовище феєричне). Можна продумати систему швидкого прогрівання банки, щоб парафін швидше розігрівався. В процесі горіння можна підкидати парафін. З мінусів... все ж парафін буде рідким і з ним треба бути обережними. Саму ємність для парафіну можна робити і не з банки. Або з банки від кави, щоб можна було після використання закрити.
Для чогось компактного можна використовувати маленькі свічки з маленьких банок або з обрізаної донної частини аерозольних балончиків. Один товстий гніт 3-4 мм може горіти так, що його полум'я здатен збити тільки сильний вітер. З мінусів... якщо аерозоль був із запахом, то попередньо варто зняти лак, яким вкрита внутрішня частина балона.
Коментар в підтримку каналу ❤
Настільки якісний україномовний контент, приємно здивували, дивлюся з задоволенням. Побільше б такого.
Дуже приємно таке читати.Дякую!
Благодарю. Харьков.
Потрібна каталітична пічка, в неї немає випарів, тому можна нею грітися в закритому приміщенні
Спробуй в квадратну трубу завести в середину на 2/3 висоти тонкостінну 15 ту трубу для подачі вторинного повітря можна на горі труби отвори 2або3мм. Трубу заглушити. На вході поставити шибер для регулювання. І кіптява з труби зникне. Прикривати свічки не треба.
З точки зору фізики і бюджетності є два варіанти. Очистка від диму можна але не практично і дорожче. Другий варіант розбавляти, коли трубка меншого діаметру заходить в трубу більшого діаметру і так декілька переходів з підмішуванням чистого повітря. Так можна зменшити концентрацію диму і температуру вихлопних газів. І як підказує досвід (радіоелектроніки) найефективніше буде 3 переходи;)
Якісний контент, дякую! А за днб окреме ❤
Коментар в підтримку каналу.
Все геніальне - просто!
Топ DIY ще й Українською... Пишаюсь!!! Дуже цікавий контент!
Дуже велика робота і виглядає чудово.
Було цікаво. Підписався
Успіхів і розвитку каналу та його автору!
Дякую!
Пишаюсь Вами і Вашою невтомною працею ! ✌️
в последнем нужно закрыть подачу воздуха позади свечки. весь воздух из трубы нужно вывести, значит на его место нужно втянуть холодный. нельзя туда пускать не учавствующий в горении воздух.
если уж просили идею, то есть у меня такая. тепло раздать излучением и конвекцией. излучение растет в 4!!! степени от температуры, т.е. имеет смысл раскалить вначале излучающую часть до максимума - тонкий тугоплавкий лист (молебден, титан, ванадий, хром), нверное вертикальный - чтобы обогреть, наверное труба, но возможно катушка нихромовой нити от обогревателя прямо в пламени свечи - она и "светить" в ИК будет и поможет со сжиганием.
а дельше дымоход и конвекция: наибольшая площадь снаружи, наименьшая температура (40*) на выходе - это то, к чему нужно стремится.
внизу готовишь, вверху, где почти холодно, портки сушишь.
думаю парафин на дизель, но нужно озадачится чтобы закрывалось и не пролилось.
скорейшей деокупации!
Дякую, даже рекламу подивився
Дякую за перегляд.🙂
Варіант номер 3 виглядає більш простим і більш продуктивним
Оце молодець!
Привіт вам. Варіант 3 менш затратний і більш мобільний. Можна спробувати в окопній свічці просвердлити по колу обідка зверху отвори для проходження кисню, і буде варіант міні горна.
Щоб відбудувався допал газів
1) в пічці де подається вторинне повітря має бути температура не нижче 150 градусів.
2) вторинне повітря має бути не холодне а нагріте, оптимальна температура вторинного повітря для допалу газів становить 150-200 градусів.
Моя думка така. Все це пустощі з цими печами. Потрібен повноцінний димохід.
Бачу, що маєте велике бажання зробити просту але ефективну річ. Дуже рекомендую витратити 25 хвилин свого часу і переглянути ролик Лучшая щепочница для выживания з каналу Я - Prepper. Людина прискіпливо розбирається з принципом роботи туристичної пічки, яка у сталому режимі не дає кіптяви і має розміри лише 13 на 20 см.
Необхідно для дожигу подавати підігріте повітря і організується це застосуванням подвійної стінки. Доречі, це дозволить значно зменьшити зовнішню температуру приспособи та підвищити безпеку її користування.
А моя видає 300 градусів.
Улюблений канал Tera Fox українською🔥💪
Дякую!
Лайк і підписка як тільки почув українську мову. Головне не боятися, що десь суржик проскочить, тим більш канал технічний і дуже багато технічних термінів особисто я знаю по російські, бо навчався в технічному ВУЗі і хоч на території України, але предмети викладали на "язике", правда інакше і не могло бути бо це були 80-ті. роки минулого століття. Тому мені інколи дужек важко так зразу суто технічні терміни перекласти на українську. А по суті спроб як завжди - чим простіше тим надійніше, думав що це відноситься тільки до механізмів - виявилось що і інших виробів. Можливо не так гарно естетично , зато мінімум матеріалу швидко розбірається. збирається і саме головне не чадить, що для воїнів в окопах дуже критично, нікому не хочеться щоб зігрітися ще треба і вчадіти. Хочеться щоб більше людей, які волонтерять для ЗСУ побачило цей ролік і також робили для наших захистників бездимний обігрівач і ще можна і їжу хоча б розігріти, бо на такому приладі щось готувати мабудь складно, але ж задача стояла не приготування їжі , а зробити бездимний обігрівач під окопну свічку, з цією задачею автор я вважаю впорався на всі 100%.
Я почті рік бився теж над цією свічкою, яка тепло давалала тільки тоді, коли держиш в руках. Змінив свічку яка була заповнена картоном скручена равликом, вона не ефективна для обігрівача. Спалив 3 кг. парафіну який лежав 40 років для перевірки різних конструкцій і баночок. Банка з під пива мала... 11 см. висотою як свічка, горить більше 8 годин. Цю баночку я запропонував волонтерам, а їх повно можно зібрати де пьють пиво, постав тільки ящик.
Короче з обігрівача я добився КПД до 300 градусів тепловіддачі, горить 2 години.
В 2023 році 20 грудня віддав майстрам для запуску виготовлення. Волонтери будуть розповсюджувати.
Я теж перейшов на українську принципово в 1980 році, українську вчив до 4 класу.
Такщо мова це основа затвердження нації в Україні!
Коментар в підтримку каналу.
Лайк та підписка - однозначно!
якщо заставити вогонь від свічки йти по стінках труби, ккд буде більшим. досягається це заслонками на початку труби, які під кутом; або якщо приток до свічки буде тільки з одного боку (по принципу, як побудований корпус у вентиляторів-равликів, але там де цей вентилятор равлик всмоктує повітря у вас має стояти димохід)
Равликова свічка не ефективна!
лайк тобі друже!
Нужен малый вес, так как каждый грам это минус патрон, минус еда и вода. Простота в изготовлении и дешевизна в производстве-из говна, палок и пылесосных шлангов)), шоб нежалко было бросить если припечет. Я из оцынковки подобное пытаюсь делать
Не беріть цинк. При обгоранні дуже отруйний. Краще просто з тонкої катанки. Або обпалюйте десь на вулиці, щоб цинк обгорів зарані.
Дякую
Гарна Українська
Тільки що слухав драмець . Думаю гляну відео а тут продовження треку 😁
🙂
👍🇺🇦
Радий, що автор нарешті перейшов на українську!!!
Сподіваюсь, що і сАвковые коммунистические станки нарешті замінне на сучасні українські верстати !
приток повітря в буржуйці треба зробити в зону горіння картону, щоб був надлишок кисню- і свічка горітиме яскравіше і зайве повітря йтиме в трубу для допалювання "кіптяви".
Легкість і малооб'ємність. Тут для домашнього вжитку. Просто алюмінієву гофру 100мм. в руку і 25 банок в портфель і на передок. Лівньовку відірвав і готово, якщо в забудові.
Робимо пічки з фреонових балонів + триметрова гофрована алюмінієва труба. Свічка горить повільно, тобто вистачить її на довго, кіптяви нема, на виході з труби температура порядка 30 градусів (тестували в гаражі при близько 0 градусів на вулиці)
А гофротруба не буде прогорати там де примикання до пічки?
Що показує досвід?
А я тестував свій винахід з весни і добився КПД в 300 градусів, горить 2 години. А тепер з,явилась ідея ще на три реконструкції для обігрівачив, але вже для громацькості на 2024 рік.
@@valeriyvaleriy1671 ККД -вимірюється в процентах !!!
Горіння повільної свічки дає світло, а не тепло!
Світло то також тепло, випромінювання не гірше за конвекцію
Лайк за мову❤😊
То вам треба спробувати подвійний контур зробити, як у варіанті буржуйки №2 з дірками, але з зовнішнім контуром щоб потік повітря у нього знизу збирався сильніше і заходив наверх допалювати продукти горіння через дірки
Не треба нічого вигадувати, перший варіант повніший брєд. Свічки викидають багато сажі, може в гаражі воно і працює, а десь на вулиці буде проблема. 1свічка = одна чистка. Квадратна труба може і розігріта, але з її малим діаметром вона через 20хв горіння буде обростати конденсатом і забивати трубу сажею. Та і в гаражі вся сажа залишається в трубі
Не така страшна копоть від свічки, як нагріта труба в тепловізорі. Навіть в сьогоднішні морози труба сотка десь 4 метри, укутана окопана, закидана горить червоним полум'ям. Причому як при розігріванні свічки, так і при її догорянні, коли труба начє як і прохолодна.
Зазвичай у кожного в гаражі є і плазморіз і інші інструменти!:-)
А в окоп дуже легко занести збірні ніжки ;)
А також купа профільного металу!
За український контент підписка 👍
Експериментував з пічками на відпрацьованому мастилі - для того, щоб не було кіптяви потрібно збільшити довжину димаря.
А також на кіптяву дуже впливає поверхня горіння чи випаровування, чим вона менша - тим менше кіптяви.
Якщо є можливість, то поексперементуйте.
На мою думку оптимальний варіант - це пічка на відпрацьованому мастилі за принципом паяльної лампи з капельною подачою мастила з підігрівом останнього.
А розпал можна що від окопної свічки, що від щіпок -дровенят.
Передивляючись, відчув запах свічки.
Руки у Вас з потрібного місця ростуть!
Дякую.
гарна та цікава праця,а якщо на міні буржуйку,зробити димар з двох-трьох труб,зварених разом,але з отворами по принципу ковпакової пічі?може з коптявою і допоможе
Взяв би гільзу із гаубиці ілі трубу і зробив би фрезою косі прорізи на 40міліметрів цілий ряд на висоту50-70міліметрів і туди опустити окопну свічку.А ще попробуй на висоту банки просверли отвори і трубу одінь зовсім на банку через отвори буде надходити повітря і тоді буде достаточно воздуха свічкі .пробуй бо я без роботи і в мене нема грошей на будь який експеремент.
👍🍀
👍
Спробуй відроблене мастило в останній пічці . Результат здивує
Забудьте про мастило, цій копоті нікому не потрібно! Якщо оркам, то це для них!
А я вже зробив бездимну окопну свічку , пацани вже зацінили , плюс ще й горить набагато довше, і не потребує дефіцитних матеріалів , зараз переробляю стандартні свічі що нам присилають .
У мінібуржуйку можна спробувати низьке коритце
Взагалі не треба з кіптявою боротися. Основне - збереження тепла.
Ну дивлячись де, звісно.
А кіптяву треба винести на вулицю і поставити фільтр з металевої мочалки, все вже перевірено, но фільтр в стіральному порошку треба мити, гарно миється!
👏👏💙💙💛💛👍👍
Дякую.
Підписка.
І Вам дякую!
За свідченнями військових, багато кіптяви утворюється від свічок з великою кількістю картону. Якщо його мало, то кіптяви практично немає
Все, все тримається на народові...😔
а що до похідних пічок в яких подвійний корпус з отворами, щоб тяга була між стінками корпусу? це може працювати з окопною свічкою? тіпа Solo Stove Titan тільки додати до неї трубу.
Треба пробувати
Передивився всі ваші відео.
Дякую годний контент!
Як що не таємниця з якого ви міста?
Дякую.Харківська обл.
Перевага 3 варіанту в наявності великої камери згорання газів. Їх не задавлюють.
Зробити вигнутий димохід. Й всі основні елементи мають бути розбірні. Димохід окремо, пічка окремо. Боєць повинен мати змогу перенести його шляхом кріплення до амуніції. Й зібрати в окопі для обігріву.
Димохід з профільної труби потрібно зробити так.
1 габарити димоходах не перевищують розмірів топки по габаритам.
2 спосіб встановлення димоходах (на різні боки) забезпечує можливість обігріву та змоги варити чай.
3 димохід повинен мати перехідник з квадрата на круг для виведення диму з бліндажа за рахунок гнучкого шлангу для вихлопних газів. За рахунок гнучкого шлангу боєць буде переносити його з собою.
Все це давно придумано, тут не дурні сидять!
Подивись як влаштовано СССР керогаз 2циліндра з отворами ,де змішується повітря з горючим газом ,це принцип горіння без копоті
Кирогаз теж дає копоть бо користувався в дитинстві, зараз теж маю його, ще новий з 1980 року, але керосин вже давно не розкіш.
@@valeriyvaleriy1671 якщо керогаз правильно налаштований та справний ,там копоті дуже мало ,а якщо ні то і газова плита має копоть ...так ,керосин зараз втратив доступність. я використовую олію та майструю горілки ...на моєму каналі є дещо ....
Ти бачів кірогаз? Там гніт кільцевий і повітря для догорання подається по двох перфорованих трубках, навітьна солярці каптить лише на великій потужності. Діаметр отворів близько міліметра.
варіант в якому замість парафіну гелевий спирт. ні копоті ні гємору з купою банок.
Сьогодня я його придбав, пакет має 50 г. ціна 59 грн., фітіль в придачу, інформація така, горить 8 годин.
Але мені свічки не треба, для цього є акумулятор і діодна лампочка стрічкова. Гелєвий спирт жидкий я хочу один пакет змішати з парафіновою свічкою і перевірити в своєму обігрівати, своєї конструкції.
@@valeriyvaleriy1671 Вітаю!))
ти в окопі?
варианты интересные но не было бы проблем от дронов с тепловизорами
В том то и дело, что тепловизор видят тепло. Есть вариант уменьшения температуры дыма, но это занимает объём и в условиях окопа малоприемлемо . Да и печку толком не спрячешь
Цікавить в.2.зробити запит на виготовлення чи можливо ,(на 0 рідній людині)скільки буде коштувати
Я заказував майстру жестянщику обігрівач який я хочу показати волонтерам, це 3 номер, труба висота 1м., діаметр 120 см. з переходом на трубу 5 см.діаметра, довжини 1м.
Це те що буде знаходитись в середині і парафінова свічка. Обігрівач вертикальний, 600 грн. Робіть за
номером 3. В низу якась підставка для труби, можно хрестовим малюнком ширини 50 см.
Банка свічки з під
тушонки, горить 2 години.
Зроблено з оцинкованої труби 120 діаметром.
Ще до відома! Там де в ролику покано, двигається труба по трубі треба закрепити товсті кільця хомути шириною 3 см. як в низу, так і верхній частині.
Ролик як я зрозумів тільки для показу, але це ефективний варіант.
Я такий теж винайшов в прошлому році. Тільки додайте ті хомути 2 шт. Те растояніє що бачите між кільцями (де видно вогонь) повинно бути 2 см. З,єднав я ці хомомути, відрізавши з уголка полоску шириною 1 см.
На заміну парафіну використати віск і тоді не буде ніякої копоті.
Яка різниця?Речовини подібні,тільки віск в 2-3рази дорожчий.Для аромату?
А де стільки взяти, та ще й на дурняк? Я поки знаходив конструкції і випробовував, спалив 40 річний запас до 3 кг. А його ще треба для перевірки. Сьогодня забрав заказ на жидкий гель з почти. 6 пакетів за 450 грн. Пакет 50 г. 59грн.
Хочу спробувати ще одну ідею яка зародилась, але це вже для мирного населення.
а якщо зробити телескопічну трубу для компактності?
Краще з'ємну.
яка золота серединка в довжині між 50-100см? щоб можна було поборотись за компактність. чи наявність димаря з гофри не впливає на тягу і ККД?
Про який варіант обігрівача йдеться?
про трубу оцинковку. як самий простий в виготовленні і самий легкий щоб занести на позиції
В мене довжина 100 см. 120 діаметра труби і перехід на 5 см. діаметра і 1 метра дліни. КПД до 300 градусів.
можна ще товстішу але побавитись позгинати гармошкою вздовж. а перехід на 5см то як комин уже? бо гофри менше 80мм алюміньки я не зустрічав@@valeriyvaleriy1671
Terafox, а якщо спробувати зробити на базі газової горелки (туристичної конфорки ) і поставити на її туж саму трубу , це ж не буде чадного диму, газ буде вигарати, просто незнаю яке ресурс у газового балона той що малий для туризму) але як ідея може бути) Що скажеш ?
Дай відповідь будь ласка)
Дякую😊
Слава Україні🇺🇦🫡
Ну якщо використовувати газ, то краще одразу в парі з інфрачервоним керамічним обігрівачем. Трубу гріти не має сенсу. Щодо чадного газу, то він все одно буде у вигляді продуктів згоряння.
Я такий обігрівач винайшов і вже запустили на конвеєр майстри 20 грудня 2023 року для ЗСУ.
Газу на довго не хватає і дуже дороге задоволення топити газом з балончиків
З балонів вогнегасника,перероблених під заправку газом.
Хлопцям не газ треба, вони не на дачі!
Пошукай "турбо печка щепочница" з електричним нагнітачом.
Якщо взяти ідею за основу, то за рахунок електричної тяги можна суттєво зекономити на трубі.
а що за зварка на 03:07?
Звичайний Н/А.
Может на отработанном масле? На фронте много техники с маслом. Или собирать отработку с СТО, там бочки по 300 литров годами складируются не могут избавиться..
На отработке копоти немеренно.
@@terafoxukraine чому російською відповідаєш? Клоун😁
А дихати кому прийдеться? Цеж вам не на повітрі!
Так і не почув, чому цей виріб називається "окопною", якщо це скоріше бліндажна свічка. Навіть не уявляю того Котигорошка, що зможе тягнути це залізячча до передової...
А если сделать дожигом только нормальным
Як Ви це бачите?
Українською цікавіше )
Хєрово коли хочеш зробити, а грошей не маєш
найкраще використовувати сухий спирт інша назва уротропін Диму не буде
Пари уротропіну *токсичні*
окопная свеча вырабатывает максимум 300 ватт тепловой энергии. это ничтожно мало. у меня курятник 1.5м на 2м обогревается 4 лампами мощностью 250 и то этого в морозы не хватает что бы там была температура хотя бы +18. а ведь это курятник с предбанником и в нем полностью отсутствует сквозняк.
Якщо курам наливати гарячий чай з медом та травами, то їм достатньо буде і одной свічки.
Цікаві експерименти
Где взять всё это на фронте?
Волонтери все привезуть якщо потрібно!
@@valeriyvaleriy1671 Ага...
@@valeriyvaleriy1671 щось не везуть
А Ви не рахували собівартість виготовлення? Цікавить другий варіант.
Ні,не рахував.Може приблизно 400-450.
@@terafoxukraine дякую. У мене теж така сума вийшла. Значить, плюс-мінус вірно.
Робив окопну свічку з церезіном ( неочищеним парафіном). Непогано горить
5 минут. Картон надо скручивать ,а не звёздочки укладывать .
Скручені себе не виправдовують!
@@valeriyvaleriy1671 Они дольше горят и пламени больше.
Спробувати просто ростягнути гофру