Vaše videjka jsou velmi názorná. Chválí je snad všichni, proto já napíšu pár tipů na jejich ještě větší zlepšení: 1. Pomalejší tempo vysvětlování 2. Především lepší artikulace 3. Pomalejší mluvení Opravdu si vás umím představit jaku učitele fyziky na střední škole. Budu opakovat větu, kterou jsem tu už četl: „Kde jste byl, když jsem chodil do školy?“ :-) Mohl jsem té elektrice třeba opravdu rozumět.
@@cizekmilan A na jakousi chodil školu ? Elektrotechnickou ? No potěš Pán Bůh pokud ano. Já maturoval na SPŠE v Dobrušce v 83. a chrániče (i napěťový) jsme alespoň principiálně museli znát, i když MTZ za socializmu běžně nebyly a u nás nevyráběly. Platila norma ČSN 341010, ta chrániče již znala, ale nyevyžadovala jako dnešní ČSN 33 200-4-41 tuším už. ed.3. Kubo, jebni přes chladiče koulema. Chránič zafunguje a stará bude večer nadšená.
Kámo super video ! Niesom elektrikár no elektrika ma vždy zaujímala a keď mi to niekto dokáže vysvetliť takto , tak mám pocit , že sa jej začnem venovať ešte viac :D
Veľmi pôsobivé a ten prúdový chránič... dobrý vynález, kedy ma napadla myšlienka, využiť aj citlivosť bipolárnej technológie, na ešte bezpečnejšej úprave ! Určite si niečo také navrhnem a zložím !
Super video, to čo sa niekto snaží vysvetliť nekonečnými vzorcami a pod. si vysvetlil úplne jednoducho a presvedčivo. Prajem ti veľa úspechov, zdravia a ešte veľa rôznych ďalších zaujímavých videí. Ďakujem.
Ahoj...máš moc hezký a poučný "videjka".Je mi 46 let,jsem řemeslník ne tedy přímo elektrikář,ale i tu "dělám".Od Tebe jsem se hodně přiučil.Děkuji kutil Jirka :)
Kubo, to co jsi předvedl, je excelentní. Do puntíku vše vysvětleno, a názorně předvedeno. Nezbývá, než ti popřát pevné zdraví a dožití se vysokého věku :o)
Ani na učňáku mi to takhle hezky nikdo nevysvětlil. Bylo to v dobách, kdy Fíčko začalo a páni mistři to sami nechápali 😆 jsi dobrý... Palec nahoru a fandím Ti.
Mluvíš rychle,že by člověk ani nestačil jako já laik pobírat jak to funguje. Ale dokážeš to fakt hodně dobře vysvětlit a popsat. Až jsem sám na sebe udiveně koukal : ) Za mě super.
Nikdy nezapomenu, jak jsem byl už mockrát při šťourání se v elektrickém rozvodu líný vypnout jističe. To ještě proudové chrániče nebyly. V situaci, na kterou vzpomínám, jsem si hrál se třemi fázemi. A se dvěma z nich při chvilkové nepozornosti popálil. Stačil okamžik a měl jsem dvě úhledné dírky v prstu hezky vedle sebe. Takže elektřiny netřeba se bát, ale velký pozor na ni dávat je rozhodně správně. Dík za pěkné video i bezva vysvětlení!
Děkuji za zkušenost, bohužel ve Vašem případě by nejspíš proudový chránič nepomohl. Pokud jste svým tělem “zatížil” dvě fáze, ale byl jste dostatečně izolovaný od země ( v praxi stačí běžné sportovní boty s plastovou podrážkou), chránič by Vás bral jako spotřebič a nevypnul by.
@@KUBA64official Aha! Tak to i já děkuji za info. Když se tedy šťourat v rozvodu s proudovým chráničem tak jedině na boso :-D (samozřejmě blbost, už jsem starší a ty rány mi za pár kroků nestojí ;-)
Super video, hezky vysvětleno :) Nedávno jsem si do dílny montoval podobný mikro rozvaděč :D Jednak právě kvůli chrániči, protože ten v domovním rozvaděči nemáme (starší instalace), a taky kvůli tomu, abych pokaždé, když něco dos*ru (což už se naštěstí nestává často), neshazoval C16 od zásuvek celého patra. Zásuvky mám rozhozené na dva B10 a přes chránič, světlo zvlášť přes B6 mimo chránič, abych při případné poruše nebyl po tmě.
Taky záleží na tom, kdy se toho dotkneš... :) (Ve které části sinusovky.) Když si sáhneš ve "špičce" tak to kopne řádně. Ale když si sáhneš třeba zrovna kdy je průběh na 0, tak chránič zareaguje už na 60v (ťřeba) a 230v ti tělem vůbec neproteče. :) Jinak video je super, dokonale popsané, když se mě někdo ptá jak to funguje, tak automaticky posílám toto video. :)
Nemáš pravdu.I kdyby jsi si sáhl ve špičce,tak chránič je nastaven tak aby rychle (v řádu milisekund) odpojil zdroj. Tj. na hodnotu podle daného prostředí kde je použit.Odpojení je vážně velmi rychlé že by jsi ucítil možná lehké štípnutí,ale to je vše.A mimochodem protéká vždy proud a ne napětí ;-)
Zdravím pane, videa jsou pro mě úplně super. Objasňuješ věci velmi dobře, jen občas mluv trochu pomaleji a v klidu artikuluj, moc spěcháš 😁, jinak videa perfekt
Ne, rychlost je tak akorát. Kdekdo jiný by to natahoval pomalejší řečí a pauzama a jinýmy nesmysly a video by mělo půl hodiny. Deset minut za mne cajk 👍
Super! Chalan klobúk dole. Máš skvele chápanie fyziky, vieš super vysvetľovať a dávať má jednoduché ale zároveň veľmi presne príklady! Pokračuj v tom čo robíš lebo to robíš dobre! Keby boli takéto videa počas môjho studia na strednej škole určite by sa mi študovalo omnoho jednoduchšie 😂 P.S.: jedna rada, skús rozprávať pomalšie
gratuluji, velmi názorně vysvětlená funkce Fi.. líp než nás to učili ve škole.. lezu po stole z toho jak máš jeden vypínač zaplý nahoru a druhý dolu(nemýlím li se) ale to vadí jen detailistům jako já... :-D
Ahoj Kubo, děláš moc hezká videa, jenom si tě dovolím upozornit na rozdílnost v konstrukcích chráničů. U jednofázových se vyrábí ve dvoudinovém provedení kombinace chrániče s jističem, nebo jenom chránič - na to je třeba pamatovat při návrhu rozvodnice a nákupu - při použití chráničojističe nemusím předřazovat další jistič, zabere v rozvodnici méně místa, ale jeho cena je mnohonásobně vyšší. V třífázovém čtyřdinovém provedení se vyrábí pouze chránič a je tedy třeba pokaždé předřadit odpovídající jistič. Dále se dělí nejen podle vypínacích proudů, ale stejně jako jističe podle vypínacích charakteristik (nic - G - S / nic (bez označení ve čtverečku)- bez zpoždění / G - zpoždění 10ms / S zpoždění 40ms)) Už tady někdo psal o AC nebo A provedení, je taky B; B+ a F - nejde jenom o to zda je to střídavé, ale taky jakou to má frekvenci a nebo jak je to stejnosměrné - tady to máš super vysvětleno: eatonelektrotechnika.cz › __files › upload › content › proudove_chranice_2017 - je to PDF tak doufám, že se ti to stáhne a otevře. Jinak Ti přeji hodně úspěchů v oblasti elektro ;) Tom
Dík za srdce, to se hodí mít nějaký navíc :D kdyby náhodou nevybavil chránič - jednou jsem si při měření reziduálního proudu na přímo odpráskl po stisknutí TEST tlačítka měřák a druhý zážitek cca půl roku zpátky - po stisknutí tlačítka test - nic, opětovné stisknutí - NIC - po třetím důrazném stisknutí zhasnul celej barák a chránič okolo tlačítka poněkud zčernal (můj prst taky :D)- z toho plyne poučení o pravidelných testech chráníčů, jak se tomu píše v návodu a jak je uvedeno na přikládaných samolepkách, které do rozvodnice osazené chráničel lepí jen málo elektrikářů. Ono mít osazený chránič co nefunguje je horší než ho nemít vůbec, to si jeden dává větší pozor (obzvlášť na testovacím pracovišti), být uchlácholen přítomností chrániče je sice hezká věc, ale když to s tebou flákne je pozdě přemýšet nad pravidelným testováním. Ještě jednou hodně úspěchů a jen tak dál ....... ;) Tom
6 років тому+9
Ještě bych zohlednil typ proudového chrániče - zda se jedná o typ AC, nebo A. Typ AC (levnější) nereaguje na pulzní proudy. Schválně zkus žárovku připojit přes usměrňovací diodu a vytvořit unikající proud za ní. Pokud je chránič typu AC, tak by nemusel vypnout. To je nebezpečný třeba pokud bys ladil nějakej spínanej zdroj a šáhl si za můstkem na kondík. Samozřejmě záleží na typu chrániče, reziduálnímu proudu atd...
mluvíš tak, že se o tebe normálně bojim :DDD jinak vypadá že tomu docela rozumíš, dokonce umíš spočítat i proud, škoda že to neumí blbci co lezou po vagónech... měli jsme na zš na fyziku ředitele a jednou jsme se všici chytli za ruce, pan ředitel zatočil kličkou na nějaký mašince a nás krásně brněly ruce :D bohužel už si nepamatuju kolik do nás pustil, ale že elektřina prochází lidským tělem jsme cejtili všichni, a že když to bude mít větší koule tak že nás to zabije, jsme taky myslím dokázali pochopit ;-) a co vim, tak z naší školy nikdo po vagónech nelozil ;-)
super video. Jen bych vytknul výraz nulák. Používal bych oficiální výraz pracovní vodič nebo Nko. Alespoň já mám nějak zafixováno, že nulák se používá pro vodič PEN ale to co je za chráničem už je pouze N.
montoval jsem svetla a zapomnel jsem vypnout pojistky k urcenemu obvodu a kdyz jsem oddelaval cokoladu z dratku tak mne to koplo, ale proudovy chranic to zachranil, jinak pekny video :)
Super video, vidno ze sa vyznas, pekne vysvetlene... LEN si prosim Ta davaj bacha... ked tam vidim tie otvorene vodice... robis to bezpecne ale nahodou kdesi zakopnes chytis sa... mysli na to...
Kubo výborné vysvělení pro ty jako já, kteří o elektrikařině ví jenom to, že 220 kope. Budu (teda ne já osobně) zapojovat fíčko k filtraci venkovního bazénu a bylo mi řečeno, že je vhodné mít chránič co nejblíž spotřebiči. V mém případě je od filtrace od domu asi 30 m. Co ty na to? Bude v naměřené charakteristice rozdíl?
Krásná demonstrace funkčnosti a principu Fíčka. Každopádně mě by zajímalo jak rychlé to je, pokud si člověk sáhne pouze na fázový vodič bez kontaktu přímého uzemnění 🙈😎
To nejspíš ani nespadne. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem izolovaný (plastové boty, sedím na dřevěno-textilní židli), tak dotek POUZE fáze vůbec necítím. Měřil jsem, že v tomto stavu tečou do těla řádově stovky mikroampér (kvůli kapacitním vazbám), což chránič nemá šanci rozpoznat.
Ten závěrečný test "tělem" je teoreticky správný, ale v praxi ta situace bude vypadat a taky trochu cítit jinak. Ve videu vybavovací proud teče pouze přes pár cm dlaně ruky, ale v praxi poteče pravděpodobně vždy přes půlku a více těla. To jen pro překvapené "testery", až položí jednu ruku na fázi od chrániče a druhou budou mít třeba na topení.
Absolutně špičková práce - popis funkčnosti proudového chrániče a demonstrace smysluplnosti jeho využití - je rychlejší než smrt :-) super
Vaše videjka jsou velmi názorná. Chválí je snad všichni, proto já napíšu pár tipů na jejich ještě větší zlepšení:
1. Pomalejší tempo vysvětlování
2. Především lepší artikulace
3. Pomalejší mluvení
Opravdu si vás umím představit jaku učitele fyziky na střední škole.
Budu opakovat větu, kterou jsem tu už četl: „Kde jste byl, když jsem chodil do školy?“ :-) Mohl jsem té elektrice třeba opravdu rozumět.
kde jsi byl když jsem chodil do školy a učil nás důchodce formou přečíst stranu tu a tu... perfektní videa na pochopení , pecka :)
a čím jste se živil dosud?
Když jsem chodil do školy, chrániče ještě asi ani nebyli. Alespoň nás to neučili, vrcholem bylo připojení elektroměru. :-)
@@cizekmilan A na jakousi chodil školu ? Elektrotechnickou ? No potěš Pán Bůh pokud ano. Já maturoval na SPŠE v Dobrušce v 83. a chrániče (i napěťový) jsme alespoň principiálně museli znát, i když MTZ za socializmu běžně nebyly a u nás nevyráběly. Platila norma ČSN 341010, ta chrániče již znala, ale nyevyžadovala jako dnešní ČSN 33 200-4-41 tuším už. ed.3.
Kubo, jebni přes chladiče koulema. Chránič zafunguje a stará bude večer nadšená.
Kámo ty bys mohl jít učit mnohé profesory na gympl (a asi nejen tam), jak mají učit! Pecka! Díky
Jste naprosto inteligentní člověk v tomto oboru.Takovým lidem,kteří něco znají a umí dávám poklonu.Děkuji za video.
supr video.. palec hore
Skvělá práce Kubo. Taková názorná výuka pro neznalé lidi je opravdu potřebná. Jsi borec.
jednoduché, jasné, výstižné, sa čudujem,že to niekto neurobil už dávno, držím palce !
Perfektna praca!!!Som elektrikar a pokusy na svojom tele neschvalujem"srdce"ale vysvetlene to bolo EXCELENTNE!!!
Kámo super video ! Niesom elektrikár no elektrika ma vždy zaujímala a keď mi to niekto dokáže vysvetliť takto , tak mám pocit , že sa jej začnem venovať ešte viac :D
Skvělá videa, přesně to v elektrotechnice chybí. Jednoduše a názorně vysvětleno. Děkuji a dávám odběr.
Veľmi pôsobivé a ten prúdový chránič... dobrý vynález, kedy ma napadla myšlienka, využiť aj citlivosť bipolárnej technológie, na ešte bezpečnejšej úprave ! Určite si niečo také navrhnem a zložím !
Skvělá práce, nejen že jsem byl ochytřen, ale bylo to provedeno velmi poutavým způsobem. Díky Kubo.
Super video, to čo sa niekto snaží vysvetliť nekonečnými vzorcami a pod. si vysvetlil úplne jednoducho a presvedčivo. Prajem ti veľa úspechov, zdravia a ešte veľa rôznych ďalších zaujímavých videí.
Ďakujem.
Perfektny a názorny výklad ako funguje prudovy chranič
Super zjednodušeno.Měl bys to učit.
Ahoj Kubo. Máme tu věcičku v rozvaděči . Bratr elektrikář vysvětloval proč tam je , ale díky Tobě vím jak to funguje. Famózní vysvětlení. 👍👍👍👍
Ahoj...máš moc hezký a poučný "videjka".Je mi 46 let,jsem řemeslník ne tedy přímo elektrikář,ale i tu "dělám".Od Tebe jsem se hodně přiučil.Děkuji kutil Jirka :)
Kubo, to co jsi předvedl, je excelentní. Do puntíku vše vysvětleno, a názorně předvedeno. Nezbývá, než ti popřát pevné zdraví a dožití se vysokého věku :o)
Super práce. Díky za bezvadné vysvětlení funkce fíčka.
JJ krásně vysvětleno, jen méně drmolit,jinak super
Brácho, video popsaný luxusně! Nejsem elektrikář, ale pochopil jsem z toho dost věci.. za mě palec nahoru. Děkuji :)
Ani na učňáku mi to takhle hezky nikdo nevysvětlil. Bylo to v dobách, kdy Fíčko začalo a páni mistři to sami nechápali 😆 jsi dobrý... Palec nahoru a fandím Ti.
Mluvíš rychle,že by člověk ani nestačil jako já laik pobírat jak to funguje. Ale dokážeš to fakt hodně dobře vysvětlit a popsat. Až jsem sám na sebe udiveně koukal : ) Za mě super.
Super práce Kubo. Díky videu konečně plně chápu princip a smysl chrániče.
Děkuju za velmi užitečné video.
Nikdy nezapomenu, jak jsem byl už mockrát při šťourání se v elektrickém rozvodu líný vypnout jističe. To ještě proudové chrániče nebyly. V situaci, na kterou vzpomínám, jsem si hrál se třemi fázemi. A se dvěma z nich při chvilkové nepozornosti popálil. Stačil okamžik a měl jsem dvě úhledné dírky v prstu hezky vedle sebe. Takže elektřiny netřeba se bát, ale velký pozor na ni dávat je rozhodně správně. Dík za pěkné video i bezva vysvětlení!
Děkuji za zkušenost, bohužel ve Vašem případě by nejspíš proudový chránič nepomohl. Pokud jste svým tělem “zatížil” dvě fáze, ale byl jste dostatečně izolovaný od země ( v praxi stačí běžné sportovní boty s plastovou podrážkou), chránič by Vás bral jako spotřebič a nevypnul by.
@@KUBA64official Aha! Tak to i já děkuji za info. Když se tedy šťourat v rozvodu s proudovým chráničem tak jedině na boso :-D (samozřejmě blbost, už jsem starší a ty rány mi za pár kroků nestojí ;-)
Člověče, naprosto skvěle natočeno, vysvětleno i předvedeno. Smekám!
krásně a jednoduše k pochopení ,Díky
Super video, hezky vysvětleno :) Nedávno jsem si do dílny montoval podobný mikro rozvaděč :D Jednak právě kvůli chrániči, protože ten v domovním rozvaděči nemáme (starší instalace), a taky kvůli tomu, abych pokaždé, když něco dos*ru (což už se naštěstí nestává často), neshazoval C16 od zásuvek celého patra. Zásuvky mám rozhozené na dva B10 a přes chránič, světlo zvlášť přes B6 mimo chránič, abych při případné poruše nebyl po tmě.
Je to mega dobře vysvětlené když jsem to pochopil i já..SUPER VIDEO!!
Výborné video a perfektne vysvetlené.
Kokso, krasne vysvetlene pre laikov. Len tak dalej, drzim palce
Taky záleží na tom, kdy se toho dotkneš... :) (Ve které části sinusovky.) Když si sáhneš ve "špičce" tak to kopne řádně. Ale když si sáhneš třeba zrovna kdy je průběh na 0, tak chránič zareaguje už na 60v (ťřeba) a 230v ti tělem vůbec neproteče. :)
Jinak video je super, dokonale popsané, když se mě někdo ptá jak to funguje, tak automaticky posílám toto video. :)
Nemáš pravdu.I kdyby jsi si sáhl ve špičce,tak chránič je nastaven tak aby rychle (v řádu milisekund) odpojil zdroj. Tj. na hodnotu podle daného prostředí kde je použit.Odpojení je vážně velmi rychlé že by jsi ucítil možná lehké štípnutí,ale to je vše.A mimochodem protéká vždy proud a ne napětí ;-)
Zdravím pane, videa jsou pro mě úplně super. Objasňuješ věci velmi dobře, jen občas mluv trochu pomaleji a v klidu artikuluj, moc spěcháš 😁, jinak videa perfekt
Já si tam dávám rychlost 0,75 x a je to akorát.
@@Baterkar já taky 🤣🤣
@@Alex-lf5yj Jsem od Ostravy, dávám 1,75 :D :D
Ne, rychlost je tak akorát. Kdekdo jiný by to natahoval pomalejší řečí a pauzama a jinýmy nesmysly a video by mělo půl hodiny. Deset minut za mne cajk 👍
Srozumitelné a velice názorné :-) Moc se mi to líbilo 8)
Děkuji ti moc za video jsem ve třeťáku.. Obor elektrikář tvá videa jsou velmi smysluplná a moc mi pomáhají. Dík moc.
Kubo, díky tobě jsem zase o něco chytřejší. A ty jsi moc šikovný ;-)
Kolisu, neke, ty jsi tady taky :-) Hlavně to nezkoušej na chalupě ;-)
@@RadekJanata pane Janata, zkouset to budou deti, my budeme zkouset neco jineho 🤣
Super! Chalan klobúk dole. Máš skvele chápanie fyziky, vieš super vysvetľovať a dávať má jednoduché ale zároveň veľmi presne príklady! Pokračuj v tom čo robíš lebo to robíš dobre!
Keby boli takéto videa počas môjho studia na strednej škole určite by sa mi študovalo omnoho jednoduchšie 😂
P.S.: jedna rada, skús rozprávať pomalšie
moc dobré vysvětlení pro laiky a samouky. Dobrá práce .
Jasné, názorné VIDEO, díky Kubo!
velmi pekne vysvetlene polopatisticky :)
gratuluji, velmi názorně vysvětlená funkce Fi.. líp než nás to učili ve škole..
lezu po stole z toho jak máš jeden vypínač zaplý nahoru a druhý dolu(nemýlím li se) ale to vadí jen detailistům jako já... :-D
To musí pochopit snad každý. Super jen tak dál Kubo.
Super video. Pred nedávnom som dal prerobiť komplet elektriku v dome a prúdový chránič mám na zásuvky po celej kuchyni, kúpeľni, jedálni a špajzi. 😉
Tak...po návrate z dovolenky vytečený mrazák, kotol blbne...,
Je to opravdu super vysvětleno.
Perfektné vysvetlenie...palec hore...nabudúce prosím,žiadne ukážky na živej bytosti ! Bolo by vás škoda :-)
Díky, takhle přes ruku to opravdu tak nebezpečné nebylo.
Perfektní výklad rád se na to dívám
SUPER! idealni ukazka principu funkce...a cenim odvahu pri dotyku..:D
Děláš skvělá videa, super práce. Těším se na další :-).
Ahoj Kubo, děláš moc hezká videa, jenom si tě dovolím upozornit na rozdílnost v konstrukcích chráničů. U jednofázových se vyrábí ve dvoudinovém provedení kombinace chrániče s jističem, nebo jenom chránič - na to je třeba pamatovat při návrhu rozvodnice a nákupu - při použití chráničojističe nemusím předřazovat další jistič, zabere v rozvodnici méně místa, ale jeho cena je mnohonásobně vyšší. V třífázovém čtyřdinovém provedení se vyrábí pouze chránič a je tedy třeba pokaždé předřadit odpovídající jistič. Dále se dělí nejen podle vypínacích proudů, ale stejně jako jističe podle vypínacích charakteristik (nic - G - S / nic (bez označení ve čtverečku)- bez zpoždění / G - zpoždění 10ms / S zpoždění 40ms)) Už tady někdo psal o AC nebo A provedení, je taky B; B+ a F - nejde jenom o to zda je to střídavé, ale taky jakou to má frekvenci a nebo jak je to stejnosměrné - tady to máš super vysvětleno:
eatonelektrotechnika.cz › __files › upload › content › proudove_chranice_2017 - je to PDF tak doufám, že se ti to stáhne a otevře.
Jinak Ti přeji hodně úspěchů v oblasti elektro ;) Tom
Dík za srdce, to se hodí mít nějaký navíc :D kdyby náhodou nevybavil chránič - jednou jsem si při měření reziduálního proudu na přímo odpráskl po stisknutí TEST tlačítka měřák a druhý zážitek cca půl roku zpátky - po stisknutí tlačítka test - nic, opětovné stisknutí - NIC - po třetím důrazném stisknutí zhasnul celej barák a chránič okolo tlačítka poněkud zčernal (můj prst taky :D)- z toho plyne poučení o pravidelných testech chráníčů, jak se tomu píše v návodu a jak je uvedeno na přikládaných samolepkách, které do rozvodnice osazené chráničel lepí jen málo elektrikářů. Ono mít osazený chránič co nefunguje je horší než ho nemít vůbec, to si jeden dává větší pozor (obzvlášť na testovacím pracovišti), být uchlácholen přítomností chrániče je sice hezká věc, ale když to s tebou flákne je pozdě přemýšet nad pravidelným testováním.
Ještě jednou hodně úspěchů a jen tak dál ....... ;) Tom
Ještě bych zohlednil typ proudového chrániče - zda se jedná o typ AC, nebo A. Typ AC (levnější) nereaguje na pulzní proudy. Schválně zkus žárovku připojit přes usměrňovací diodu a vytvořit unikající proud za ní. Pokud je chránič typu AC, tak by nemusel vypnout. To je nebezpečný třeba pokud bys ladil nějakej spínanej zdroj a šáhl si za můstkem na kondík. Samozřejmě záleží na typu chrániče, reziduálnímu proudu atd...
mylms Děkuju za komentář, máte pravdu. S diodou v jednom směru padá spolehlivě, s diodou ve druhém směru nespadne ani při stisku testovacího tlačítka.
Parádní video, jen tak dál 👍 inspiroval jsi mě, abych si postavil vlastní teslův transformátor 👍👍👍
Díky, jsem za to moc rád, je to krásná hračka. :)
Paráda, děkuji za video.
Super video, Vím jak to funguje ale sám bych to tak dobře nevysvětlil, super práce jen tak dál
Elektro boom 😃😃 to je borec , ale ty větší ,jinak super video, jako vždy se něco přiučím.
Jsi super jen tak dál.
Už se těším na další video!!!!!!
Vypadá ta krabička moc pěkně
Výborne vysvetlené na akom princípe funguje prúdový chránič.
Klobúk dole. Si šikovný. Obdivuhodné... 👍👍
Konecne vim jak to funguje; diky za poucne videa (a zabavne),
parádní vysvětlení , super info video :)
excelentně vysvětleno
Super, konečně video, kde je to názorně ukázáno jak to funguje.
Super práce. Díky.
mluvíš tak, že se o tebe normálně bojim :DDD jinak vypadá že tomu docela rozumíš, dokonce umíš spočítat i proud, škoda že to neumí blbci co lezou po vagónech... měli jsme na zš na fyziku ředitele a jednou jsme se všici chytli za ruce, pan ředitel zatočil kličkou na nějaký mašince a nás krásně brněly ruce :D bohužel už si nepamatuju kolik do nás pustil, ale že elektřina prochází lidským tělem jsme cejtili všichni, a že když to bude mít větší koule tak že nás to zabije, jsme taky myslím dokázali pochopit ;-) a co vim, tak z naší školy nikdo po vagónech nelozil ;-)
Super chlape moc hezky vysvětleno ;-)
super video. Jen bych vytknul výraz nulák. Používal bych oficiální výraz pracovní vodič nebo Nko. Alespoň já mám nějak zafixováno, že nulák se používá pro vodič PEN ale to co je za chráničem už je pouze N.
Velice zajímavé, díky
Supr názorné video! Díky!
Děkuji 😄
montoval jsem svetla a zapomnel jsem vypnout pojistky k urcenemu obvodu a kdyz jsem oddelaval cokoladu z dratku tak mne to koplo, ale proudovy chranic to zachranil, jinak pekny video :)
Trochu pomalsie hovorit 😉 inak pecka
nejlepsi pripominka 10:15 ale vzato hezky a strucne vysvetleno
Naprosto perfektní
Ses frajer, perfektni videjko. Jen tak dale. Mohl by si prednaset ve skole a nebo davat skoleni.
Hezky vysvětleno :-)
Super video, vidno ze sa vyznas, pekne vysvetlene... LEN si prosim Ta davaj bacha... ked tam vidim tie otvorene vodice... robis to bezpecne ale nahodou kdesi zakopnes chytis sa... mysli na to...
Moc hezký, šikula.
Kubo výborné vysvělení pro ty jako já, kteří o elektrikařině ví jenom to, že 220 kope. Budu (teda ne já osobně) zapojovat fíčko k filtraci venkovního bazénu a bylo mi řečeno, že je vhodné mít chránič co nejblíž spotřebiči. V mém případě je od filtrace od domu asi 30 m. Co ty na to? Bude v naměřené charakteristice rozdíl?
Clovece paradne video. Dakujem
Krasna ukazka :) Mas koule to zkouset 😂
"zatím se bojím, za tím na to nemám, ale uvidíme" :D :D :D
kamo ty seš frajer prostě :D
Pěkné, srozumitelné a názorné...
Proudový chránič by mohl být nyní označen "Netestováno na zvířatech, testováno na lidech." (:-D
Zajímavé video.👍
Ahoj Kubo, mohl by jsi udělat video na Impedanci poruchové a ochranné smyčky? a vnitřní impedance síŤě? Děkuji
Krásná demonstrace funkčnosti a principu Fíčka. Každopádně mě by zajímalo jak rychlé to je, pokud si člověk sáhne pouze na fázový vodič bez kontaktu přímého uzemnění 🙈😎
To nejspíš ani nespadne. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem izolovaný (plastové boty, sedím na dřevěno-textilní židli), tak dotek POUZE fáze vůbec necítím. Měřil jsem, že v tomto stavu tečou do těla řádově stovky mikroampér (kvůli kapacitním vazbám), což chránič nemá šanci rozpoznat.
Perfektní videa👍Uvítal bych nějaké návody, jak se používá osciloskop. Díky, ať se daří.
Látka na studium za 45 minut vysvětlená srozumitelně a jasně za 10 minut. Není co řešit. Odebírám!
Povedené video.
čau, mohl by jsi takhle perfektne vysvetlit i motorovy spoustec??? pprosim. jinak klobouk dolů!
Ahoj, měl bych nápad na video:
1. Stykač(vysvětlení, popis zapojení...)
2. Typy jističů(jak vybrat jistič/vysvětlení)
Pěkná práce.
Jen tak dál!!
Velky like za koule otestovat to na sobe!
Super video, pokračuj.
velice zajímavé
Ten závěrečný test "tělem" je teoreticky správný, ale v praxi ta situace bude vypadat a taky trochu cítit jinak. Ve videu vybavovací proud teče pouze přes pár cm dlaně ruky, ale v praxi poteče pravděpodobně vždy přes půlku a více těla. To jen pro překvapené "testery", až položí jednu ruku na fázi od chrániče a druhou budou mít třeba na topení.
Like a odber. Veľmi užitočné videjko. :)
SUPER !!
Hezky vysvětlené
Skvělá práce :)!