Szimulátor: Légvédelem és rakéták (2022.02.28.)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 11

  • @kicsilo
    @kicsilo Рік тому

    Csak okosan es ugyesen ! Hajra Magyarorszag !

  • @csabafoldi3091
    @csabafoldi3091 Рік тому

    És ezt a csodalégvédelmi rendszert nem lehet túlterhelni? Biztos van az a lövedékszám, amikor elfogynak a rakéták.Ezt hogy oldják meg?

    • @justafloridamanfromthe75thRR
      @justafloridamanfromthe75thRR Рік тому

      Te hogy oldod meg azt ha vízbe esel és nem kapsz levegőt? Úgy, hogy meghalsz. Itt is e a helyzet, ha nincs több rakéta akkor nem működik a rendszer.

    • @vorosjanos77
      @vorosjanos77 Рік тому +1

      Mindent túl lehet terhelni! Ezért kell a csapatlégvédelem is ami az ezen túljutott rakéták, drónok ellen van, jelenleg a tervek szerint KF41 alvázta épitett oerlikon skyranger 30-asokat veszünk erre a célra. Plusz ott vannak a gripenek (ráadászl METEOR és IRIS-T rakétákkal) nagyobb drónokat, cirkálórakétákat repülőgépről is el lehet háritani! Sőt még az új gyakorlógépekből 8 is fel lesz szerelve tűzvezető rendszerrel és AIM9 sidewinder rakétákkal és gépágyúval is el lehet látni!

    • @marcellmanolescu2361
      @marcellmanolescu2361 8 місяців тому +1

      sehogy

    • @willyvereb
      @willyvereb 4 місяці тому

      Általánosan két rakéta szükséges egy beérkező rakáta semlegesítésére. Hat NASAMS rendszerből összesen 36 rakéta indítható. Szóvval az 18 egyidejű rakéta érkezése felett már gondokat jelent. És ez egy ideális helyzet. A lényege egy ilyen légvédelmi rendszernek nem az, hogy az oroszokat visszafogja vagy hasonló helyzetek. Ez arra van, hogy ha egy kissebb krízis van, akkor tudjunk válaszolni. NATO volt és továbbra is messze a legnagyobb védelmünk. A jó hírem az, hogy messze nincs okunk félni egy támadástól egyelőre. Mármint civilként. Ha akarsz milliókat bunkerba ölni ami valószínűleg nem sokat használ, nem állítok meg senkit. A híreket kell tudni és fejleményekre figyelni. Ez nem a régi hideg háború, Magyarországnak gyakorlatilag nincs jelentőssége, mint katonai célpont. Lengyel bajtársainknak sokkal több aggódni valói lesznek, mint nekünk. És ez feltévve, ha a háború kiterjed. Elég valószínű, hogy a NATO hamarabb hadat üzen az oroszoknak, mint ahogyan ez megtörténne. És azután már senki se tudja, hogy mi lesz.

  • @nickname2557
    @nickname2557 2 роки тому +3

    Már csak 1 dolog hiányzik. Atom.

    • @lszucs76
      @lszucs76 Рік тому +2

      Semmilyen körülmények között sem! Te zseni!

    • @kicsilo
      @kicsilo Рік тому

      az atom az tamado fegyver, minek nekunk az?

    • @willyvereb
      @willyvereb 4 місяці тому

      Technikailag, mint NATO tagok, mi is részesei vagyunk a NATO atomfegyver megosztási rendszerének. Magyarország jelenleg semmilyen atomfegyvert nem tart az országban, de Lengyelország kérésévvel hasonlóan dönthet úgy, hogy átvesz robbanófejeket és bizonyos atomfegyvereket. Békeidőben ez egy komplex eljárás és mérleglés alapja. Háborús időben, amikor az ország támadás alatt van ez ideálisan megvalósítható egy nap alatt. Gyakorlatilag nem vagyok biztos benne, hogy a Gripen vadászgépeink fel vannak szerelve arra, hogy az amerikai B61-es atombombát használják. Ennek nem technikai, hanem politikai okai vannak. Svédország 2022-ig semlegességet vallott. Ennek értelmében atomfegyverek bevetésére is képes haditechnika exportja az gyakorlatilag tiltva volt. Senki se tudja, hogy 2022 óta a Gripen gépek fel lettek-e újjítva, hogy atombombákat is használhassanak. Saját tippem a "nem" válaszon van.
      Lényegében az atomfegyverek kérdése igen érzékeny. Ahogyan a médiában mondják manapság, az atomfegyverek jelenléte célponttá is teszi azokat a helyeket egy esetleges atomháború alatt. Lengyelország esetében ez tán nem számít, mivvel a legvalószínűbb ellenfelük garantáltan célozná Varsót, ha atomfegyverek bevetésére kerülne a szó. Nem térek ki a továbi részletekre. A lényeg, hogy atomfegyverek nem kellenek Magyarországnak és ha ez változna, akkor sincs szükségünk a kifejlesztésükre.