Новая технология обработки почвы. Пахать раз в 8 лет! Уборка ячменя по льну - урожайность

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 чер 2023
  • Пахать или не пахать. Ноутил (no-till) или стриптил (strip-till). Технология обработки почвы под конкретный севооборот и на конкретной слабой глинистой почвы с низким содержанием гумуса. Как добиться экономических результатов не уничтожая почву юга Украины

КОМЕНТАРІ • 291

  • @agrognom7748
    @agrognom7748 11 місяців тому +41

    Дождь идёт не когда просят, а когда косят😊

    • @bulbashslava
      @bulbashslava 11 місяців тому +3

      Бог уже старый и плохо слышит. Вместо когда люди ЖДУТ И ПРОСЯТ, он даёт дождь когда ЖНУТЬ И КОСЯТЬ.

    • @user-zu3km5wq1v
      @user-zu3km5wq1v 11 місяців тому +2

      Просите и будет дано 😊

  • @alexkuk6258
    @alexkuk6258 11 місяців тому +4

    Новый учебный по севообороту. Время не стоит на месте. Очень интересно. И спасибо вам за вашу работу и научную деятельность.

  • @viktormishin7862
    @viktormishin7862 11 місяців тому +2

    Спасибо за Видео!
    Руслан Вы не только готовы быть министром Сельского Хозяйства но и ректором Сельхоз института.
    И ещё фермером.

  • @PRO_AGRO_
    @PRO_AGRO_ 11 місяців тому +27

    Актуальная тема! В своем хозяйстве используем безотвальную обработку почвы. Нет плуга. Есть чизель-глубокорыхлитель. Уже 6-й год. Перед пропашными мы рыхлим на глубину 40 см., предварительно измерив пенетрометром почву. От оборотного плуга так или иначе образуется плужная подошва (не только от колес техники). И только чизель поможет снять ее. Плюсы: водопроницаемость почвы лучше, корни пропашной культуры растут глубже в почву и в стрессовые температуры может получить драгоценную влагу. В итоге - весной земля как губка - напитана влагой и мягкая.

    • @videomix9107
      @videomix9107 11 місяців тому +1

      Вы с какого региона?

    • @PRO_AGRO_
      @PRO_AGRO_ 11 місяців тому +2

      @@videomix9107 Краснодарский край

    • @NoName-zl3eu
      @NoName-zl3eu 11 місяців тому +1

      Для 40см, сколько минимум надо л.с .??

    • @PRO_AGRO_
      @PRO_AGRO_ 11 місяців тому +1

      @@NoName-zl3eu В зависимости от того, какое у вас орудие, сколько рабочих органов. Можно малым чизелем, но с небольшими лапами, можно с более крупными рабочими органами. У нас работает трактор 240 лс

  • @user-pe9ju8tf6n
    @user-pe9ju8tf6n 11 місяців тому +1

    Руслан, терпіння тобі!

  • @user-hc3ng1gj1p
    @user-hc3ng1gj1p 11 місяців тому +2

    Дуже корисні досліди ,велика праця ,корисні поради , дякую

  • @Ekonomist967
    @Ekonomist967 11 місяців тому +21

    Обдумані і виважені висновки! За ріпак: намагайтесь сіяти по ячменю. Ячмінна солома не має алелопатії на ріпак і швидше розкладається ніж пшенична. Якщо проволитимете вертикальну обробку під ріпак, то замовте у Велес-Агро на Ніку анкерні сошники ( на один ряд). Анкер краще розгрібає солому і насіння ріпаку попадатиме в чистий грунт. А розширені міжряддя (лише на першому ряду) дозволять проходити соломі. І ще про обробіток під ріпак: глибокий обробіток звісно дає кращий результат, але в наших умовах практично не реально зробити якісно і вчасно. В нашому господарстві практикувався прямий посів, хоч і варварським способом (палили стерню). Результати цілком залежали від погодних умов. Відмова від оранки під ріпак дозволить раніше посіяти (що також має визначальний ефект).
    По гороху: в Вашій зоні я вважаю перевагу потрібно віддавати зимуючому. Можна сіяти в самі пізні строки, а отже буде час подумати з обробітком грунту (орати, рихлити, чи вертикалку). Але знову ж, і оранка і рихлення пртребує додаткових операцій для вирівнювання посівного ложа.
    Удачі!

    • @user-tk3vw4qf4h
      @user-tk3vw4qf4h 11 місяців тому

      Може навпаки. Ячмінна солома як раз гірше розкладається чим пшенична, особливо солома ярого ячменю

  • @janisl283
    @janisl283 11 місяців тому +7

    В Латвии мы сеем пшеницу без обработки, полосную под рапс, пшеницу без обработки, промежуточное посев, дискование, а весной горох или полевые бобы.

  • @alexpiddubnyi5598
    @alexpiddubnyi5598 11 місяців тому +5

    Цікава штука сільське господарство. Це як чемпіонат світу. Наче і сюжетна лінія всім відома. Але від того ще цікавіше стає)).
    Цікаво буде подивитися на вертикалку. Я зараз адаптую технологію овсінського під свої потреби, бо там є свої нюанси. І на рахунок дисків і шиферу, мені вдалося налаштувати кут атаки дисків + глибина(5-6см) + швидкість щоб під обробленою, зпушеною поверхнею майже не було шиферу. Тому в цьому плані велике значення має агрегат і його конструктивні особливості. Сію алігатором) буває і без дисковки, все залежить від умов.

  • @user-bx1eq4gy5o
    @user-bx1eq4gy5o 11 місяців тому +2

    Шановний Руслан я давно є вашим підписником, і слідкую за вашими експериментами. Даний план є фаїний, проте я б добавив ще хочаб одну оранку. Гарних вам врожаїв.

  • @user-cj1zp3us9l
    @user-cj1zp3us9l 11 місяців тому +5

    Первомайский район. 20 лет не пахали, почву готовили БДТ-7и 3, других орудий не было. Озимые, подсолнечник, озимые, подсолнечник,ни один гектар подсолнечника не оставляли осенью не засееным озимыми. Озимые получали по 5---6 тон, подсолнечник. 2,5---3 тон, урожаи не хуже, чемь у соседей, которые пахали.

    • @user-bo5sl3lz8x
      @user-bo5sl3lz8x 11 місяців тому +1

      А я пашу .у меня чуть бильше урожай .

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому

      Та які 2.5-3 тони в Первомайську, щей по дисковці, той рік геть по тоні не давав

  • @user-ds6mi4fu7h
    @user-ds6mi4fu7h 11 місяців тому +9

    Что тут,,, как то,,, да не то! А жить когда? У тебя есть семья, лучшее что может быть у человека(если они друг друга уважают). Тут надо выбирать Руслан, что развивать. Время быстро бежит, да ты тоже быстр, но скорость то твоя падает(года). Зайцев много , ты один!

  • @USTYM7
    @USTYM7 11 місяців тому +1

    Я займаюсь Ноу-тилом 4-й рік. Мав необережність у минулому році не провести глибоке рихлення або оранку під соняшник. Тільки дисковка. В результаті, врожай соняшника ледве дотягнув 17 ц/га.. Після збору врожаю соняшника посіяв по технології Ноу-тіл озиму пшеницю. Там де були рядки соняшника в минулому році, за рахунок розрихленої землі і, можливо, накопиченої вологи, пшениця виросла в півтора рази вища і краща. Це, саме, по рядках соняшника. Ніби інший сорт... І це тільки підтверджує Вашу теорію. Але в нашій місцевості думаю глибоко обробляти 1 раз на 3-5 років Місце знаходження згаданого поля - Полтавська обл..

  • @user-vw1xc4nb4u
    @user-vw1xc4nb4u 6 місяців тому

    Идти вперёд это всегда хорошо но смотреть что позади это залог хорошего шага вперёд. Интересный и позновательный опыт. Не аграрий мой путь но знаком с этим.

  • @alenkl
    @alenkl 11 місяців тому +5

    Поки в Україні не буде тваринництва і не будуть висівати трави будемо шукати рішення майже завжди, потрібно працювати системно, або дорогі технології, є вибір Єдиної технології немає, потрібна родючість грунту і гарний стан. Успіхів Вам!

    • @zwanpower
      @zwanpower 11 місяців тому

      Тваринництво це одна з можливостей покращити стан землі, за допомогою створення на рік, два випасів на багаторічних травах і сінокосів за надання яких з певною сівозміною власник землі за домовленістю міг би отримувати від фермерів деяку оплату, що було б дуже вигідно обом

  • @user-rw7rq6hy9m
    @user-rw7rq6hy9m 11 місяців тому +12

    Глуборыхление раз в3-4 года ,а основная обработка дискование с культивацией.

  • @user-tq6su6kt6r
    @user-tq6su6kt6r 11 місяців тому +1

    Ідея по сівозміні гарна. Попробуй глибокорозрихлювач під ріпак і горох. Але не такий як в тебе з дисками а звичайний , щоб ширина між стійками була 40-50 см(є ще 60 чи 70см та вони не так працюють). На 50см. обробляє грунт суцільно не полосами, получається як після оранки, але рівно і не потрібно рівняти. Розрихлювач дешевший за плуг і краще підійде під ваш південий клімат. Він не вивертає брили а якщо піднімає щось велике ісухе то два зубчатих катка розминають усе. Я використовую гаспардо пінокіо. Перед розрихлювачем потрібно задискувати. Цією операцією закриваєш випаровування вологи після збору попередника, перемішуєш пожнивні рештки та провокуєш падалицю. Після такого обробітку працюєш на полі як після оранки

  • @user-sb2hq9pn7i
    @user-sb2hq9pn7i 11 місяців тому +1

    Доброе утро. Наверно, вам нужно придумат технологию между ноутилл и стриптилл. Это будет примерно так: Диск переди, и зади диска плоско рез и зади него сочники для удобрение и зерно. Диски - чтобы срезат соломы, плоско рез - чтобы чут-чут разрыхлит почву но не переварачыват её, за ними сочники и дак далее. И вам получится другой вид обработку почву (Моё мнение).

  • @BosiK61
    @BosiK61 11 місяців тому +5

    Прикол про сою очень достойный)) Ещё со стрима немного улыбка на лице :DD

  • @user-dg8mo3ff3v
    @user-dg8mo3ff3v 11 місяців тому +4

    В принципе все правильно. При такой зависимости от осадков нужно економную технологию.
    Но под рапс нужно культиватор какой то классный ...
    Или вместо рапса поставить какую то бобровую культуру

  • @slavikpypyk1393
    @slavikpypyk1393 11 місяців тому +3

    👍 цікаво
    Ну не сама погана ствозміна.
    Я думаю все логічно правильно.
    Думаю замало оранки.
    Менше оранки, тоді попадеш на оприскованні.

  • @k.v.y.3388
    @k.v.y.3388 11 місяців тому +4

    Тоже думаю,что вспашка может сработать и на третью культуру...Но врядли,это нам так хочеться...

  • @56-428
    @56-428 11 місяців тому +4

    Щоб вчасно готувать грунт потрібен добрий , потужний трактор. Трактора - рисаки : Валтра, Дойц- Фар,Ландіні, Ламборджині. Трактора битюги : Джон- Дір, Кейс, Челенжер, Массей- Фергюсон.

  • @chill8869
    @chill8869 11 місяців тому +4

    Бро , попробуй занятый пар на самом бедном поле посеять смесь рапса , рожь,вика осенью ,в мае задисковать и посеешь горчицу , лен подсолнечник , вику смесь , далее озимую пшеницу .год без прибыли но восстановишь плодородие и микрофлору.

  • @dmytroklekot9666
    @dmytroklekot9666 11 місяців тому +2

    Ціле життя торгуєш джонами. А молотиш класом. Клас найкращий комбайн у світі!

    • @user-uj1yd3dg4u
      @user-uj1yd3dg4u 11 місяців тому

      Якщо трактор то Джон, якщо комбайн то клас

  • @BigJoe.
    @BigJoe. 11 місяців тому +6

    Другий соняшник в сівозміні після оранки "Где вы были 8 лет?"😂

  • @user-nd4kl1es5t
    @user-nd4kl1es5t 11 місяців тому +5

    Доброго дня.
    Добавте перед висівом льону і соняшнику обовязково седерати.
    І по оранці не забувайте чим раньше закриєте вологу тим краще. А в роки коле немає дощів забудьте про культивацію бо всходів ви не отримаєте бо пересушете землю.

  • @user-fi3mm8ni6g
    @user-fi3mm8ni6g 11 місяців тому +1

    Розкладка севоборота👍 атам все поситуації .

  • @MegaORLIX
    @MegaORLIX 11 місяців тому +1

    Привет, вашей схеме без гусениц и широкозахватных орудий будет грустно ... я ктому что эт дорого в старте. И вопрос если в середине вашей схеме начинается уплотнение не хотели бы попробывать испольховать не плуг а на пример глубокий культиваторы в Польше такой популярно или больший диски .. для скорости и экономии ?

  • @satanov1212
    @satanov1212 11 місяців тому +1

    До всього цього варто додати бінарні посіви, покривні культури, збільшеня органіки в грунті, управління вуглецем, розвиток біоти грунту ( бактерії, гриби і мікоризні і сапрофітні). Корегування Ca i Mg в грунті, зміна тактики застосування мін.добрив. Фоліарні оприскування в контексті живлення біоти ну і т.д!
    Успіхів 🤗

    • @user-bo5sl3lz8x
      @user-bo5sl3lz8x 11 місяців тому

      Это уже кибернетика .или космические технологии .а у мэнэ висим классов .церковно-приходской школы.

  • @Anton_242
    @Anton_242 11 місяців тому +6

    По моей практике.В Полтавской области,пахота на второй год работает примерно на 50%,на третий совсем бетон.

    • @zwanpower
      @zwanpower 11 місяців тому

      Багато чим на післядію оранки може впливати впливати підбір культур та по максимуму використання покривних

  • @zwanpower
    @zwanpower 11 місяців тому +1

    Справжній фермер вже розуміє, що змінюється клімат, зменшується кількість опадів та вологи у ґрунті, а "Агроном" тільки пришвидшує виснаження і деградацію ґрунту. Фермер, як власник землі має подумати не лише про максимальну вигоду для себе, але і робити максимум для своєї землі, ҐРУНТУ. Тобто і фермер і агроном мають знайти баланс між достатнім для розвитку і життя прибутку і в той же час для максимального збереження стану і родючості свого ґрунту. Це мають бути вжиті заходи для збереження вологи (постійна і невчасна оранка і велика кількість добрив цьому ворог ), покращення родючості ґрунту за рахунок поліпшення структури ґрунту, збільшення в ньому біоти, різноманітних ґрунтових бактерій, хробаків і ін. Ґрунт має ожити і за рахунок цього фермер також оживе - покращиться стан ґрунту, покращиться врожайність, покращиться економічний ефект. І саме головне - ви залишете після себе багатшу землю для своїх дітей і їх цьому навчите. Відбуватиметься це не швидко, але ці міри все одно призведуть до поступового розквіту вашої землі, а не до швидкого занепаду

  • @user-ie5re3eu9t
    @user-ie5re3eu9t 11 місяців тому +1

    Чизель бомба

  • @user-vc6ct5co4w
    @user-vc6ct5co4w 11 місяців тому +2

    "Плодотворная дебютная идея!" Ну, а если серьёзно, то идея которая трансформирована в программу имеет место Быть!

  • @user-be6bp7bx9d
    @user-be6bp7bx9d 11 місяців тому +2

    Добрый день подскажите пожалуйста что можно сделать с лесополками

  • @artemzagora2721
    @artemzagora2721 11 місяців тому +1

    Интересно

  • @56-428
    @56-428 11 місяців тому +2

    Під ріпак теж потрібна оранка.

  • @BigJoe.
    @BigJoe. 11 місяців тому +1

    Шось типу lemken karat не спрацює на останніх культурах перед оранкою, або перед пропашними? Чи під таке потрібен хороший дощ?

  • @user-kk1jk3id8z
    @user-kk1jk3id8z 5 місяців тому

    Подскажите , что если у меня овощная /лук, капуста/ специализация, какая тут может быть рекомендация от Вас по грамотному севообороту…
    Или быть может у вас были ролики на эту тему!?

  • @anatolbogdan1913
    @anatolbogdan1913 11 місяців тому +5

    Автору публікації вподобайка,,тепер 8 років будемо спостерігати за твоєю роботою,,,ячмінь має трубчастий корінь,,,тому гарно структурує ґрунти,,,

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +2

      Дякую.
      Який корень??

    • @anatolbogdan1913
      @anatolbogdan1913 11 місяців тому

      @@agroimport386 коренева система ,, ячменю,,,

    • @BilliBons...
      @BilliBons... 11 місяців тому +1

      Цікаво 🤔 Трубчатий корінь 😎 Можна якесь посилання чи додаткову інфу?

    • @anatolbogdan1913
      @anatolbogdan1913 11 місяців тому +3

      ​@@BilliBons...переджнивний синдром)) тому написав ,не вірно,,,коренева система ви ґрунті після відмирання залишає канали,ніби після черв'яків! Земля розпушується,,,,на достатню глибину! Якщо порівнювати з пшеницями,то кореневища у них ,,ніби ,,ликові) в народі кажуть, відмираючи муміфікуються!!! Кисень і тп,,не дуже проникає ,,,перевірка пройди дисками з ячменю на пшеницю щоби були ділянки поруч і побачиш різницю ярий ячмінь краще структурує грунт,,озимі також ,,УДАЧІ

  • @user-hn7kh7fk3e
    @user-hn7kh7fk3e 11 місяців тому +1

    А підскажіть будь-ласка, які переваги у вирощуванні ячменю перед пшеницею? Просто ціна на ячмінь завжди нижча ніж на пшеницю, урожайність ячменю теж не вища.

  • @mikolaevichmironovskiy172
    @mikolaevichmironovskiy172 11 місяців тому +1

    Вітання з Нікопольщини. Чому, косите клаасом ? а не джон дир. Дякую за відео.

  • @user-js6bt4nc2e
    @user-js6bt4nc2e 10 місяців тому

    Можу порадити вам системний підхід до обробітку, оскільки ви вирішили використовувати багату сівозміну це для вас буде можливо реалізувати. Система полягає в наступному. На глибині від 20, 25 до 40, 50 см у вас має бути вологий ґрунт постійно, достатньо вологий ґрунт ніколи не стане бетоном, а також це буде певним акумулятором для рослин. Натомість верхній шар ґрунту 4-7 см має бути дуже розпушеним особливо в періоди коли в ґрунті можуть утворюватись тріщини. Це означає що варто використовувати міжрядний обробіток, і таке інше, до тих пір поки рослини не закриють собою ґрунт від сонця( хоча б на більшу частину дня). Для цього краще буде використовувати посіви зернових з міжряддям близько 35 см. А також після збирання культур проводити закриття вологи(коли це необхідно). Шар ґрунту до 20, 25 см оптимально обробляти смугами, або вертикальними дисками на пружинах. Якщо у вас не має акумулятора на глибині від 20, 25 см варто його створити. Після збирання культур пройдіть вертикальними дисками, а пізніше глибокорозпушувачем на глибину 40, 50 см, якщо опадів буде не достатньо для формування акумулятора варто парувати землю під ріпак чи пшеницю. Для того щоб цей акумулятор працював як потрібно ваша сівозміна має підійти, бо найбільше його будуть розряджати ріпак та сонях.

  • @user-fl1de4wy6y
    @user-fl1de4wy6y 11 місяців тому +1

    Севооборот хорош но если есть осадки, у нас ячмень сгорает нет продуктивных осадков а расп вымерзает из за отсутствия снега и сильных морозов. Так что остаётся оз.пшеница подсолнечник и пар .

  • @user-up5qs2wb8d
    @user-up5qs2wb8d 11 місяців тому +3

    Ячмінь то добре, але ціна. Яка ж ним економіка буде? Далеко не поїдеш.

  • @Kovyagi
    @Kovyagi 11 місяців тому +2

    LIKE !!!!

  • @user-xi4ww8vu8z
    @user-xi4ww8vu8z 11 місяців тому +3

    Руслан посей в июле ДАЙКОН для эксперимента перед кукурузой на следующий год (полосу по полю шириной не меньше16 рядов) и ждём информацию и результаты Глубокорыхление отдыхает .БЛАГОДАРЮ!!!

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому

      Кукурудза в Руслана? Хіба що сахарна, на грядці біля дому 😂 ох уж ці продаваки своїх граблів

    • @user-xi4ww8vu8z
      @user-xi4ww8vu8z 11 місяців тому

      @@Danil_Ukrainets МОВА за ДАЙКОН передкукурузой .Минимум затрат максимум результат

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому

      @@user-xi4ww8vu8z хто шо продає

  • @konstantynvoronou4847
    @konstantynvoronou4847 11 місяців тому +2

    Привіт!
    Даже у Чічети є салфорд який він його тримає у себе в парку.

  • @Volodumur2575
    @Volodumur2575 11 місяців тому +1

    Можливо під рапс у вашій технології виконати рихлення. Буде розпушування яке дасть можливість дотягнути до оранки під сонях.

  • @ellapandar2329
    @ellapandar2329 11 місяців тому +11

    Храни Господи Украину, людей, животных и поля 💛💙🙏🍀🍀🍀☀️☀️☀️🌱🌱🌱🙏

  • @maygli86
    @maygli86 11 місяців тому +1

    Привет я уже писал у нас практически также ВСПАШКА 25см ; семка , яр Ячмень; ВЕРТИКАЛКА ДИСКАМИ 800 мелкий гребень осенью :сев льна Весной, Озимая пшеница , Рожь; ГЛУБОКОРЫХЛЕНИЕ 40-45 см без катков : яр горох , оз пшеница , греча.

  • @user-wy2ey2mj4m
    @user-wy2ey2mj4m 11 місяців тому +1

    Говорил много, а вот о сидератах ни слова не проскочило

  • @agro3549
    @agro3549 11 місяців тому +2

    У нас ребята купили salford ,два года пообрабатывали поля и на этом все,верти тилл кончился. Зацепили обратно плуги и пашут. Мы с Одесской области

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому

      Ну так звісно, якщо наслухатись продаванів, і одним чудосалфордом ялозити кожен рік, то нічого не вийде.

    • @agro3549
      @agro3549 11 місяців тому +1

      @@Danil_Ukrainets ну они рассчитывали что этот супер турбодиск сделает чудеса,в итоге по вспашке и дисковке урожай,а по этому полный ноль

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому

      @@agro3549 воно і не дивно, чесно кажучи, висушили верхній шар грунту, і отримали цілий ноль. Якби не полінувались і пошукали хто, де і навіщо зробили ті прямі чудо-диски) а то продаваки з листочка завчили, що казати, щоб купляли, а воно не так зовсім працює. Їх зробили для перезволожених ґрунтів, де інші агрегати забиваються, щоб хоч якось обробити ґрунт.

  • @SFH_BOITSAN
    @SFH_BOITSAN 11 місяців тому +1

    Сівозміна рулить.💪

  • @user-xg2ru5eh5p
    @user-xg2ru5eh5p 11 місяців тому +1

    Руслан де дів комбайн Джон 😮 ? Не привик дивитись твоє відео без комбайна Джондір. Гарних врожаїв гарних цін на зерно😊

  • @Venigret_i_samogon
    @Venigret_i_samogon 11 місяців тому +12

    Вывод:пахать каждый год,побольше навоза и червей,сажать куку и сою,и главное не поливать холодной водой)

    • @vanvanvich
      @vanvanvich 11 місяців тому +6

      люди не понимают.-какая соя.кукуруза при минимуме осадков и повышеных температурах..

    • @user-jf6yn9gm9x
      @user-jf6yn9gm9x 11 місяців тому +1

      Он в Николаеве какая нах соя и кука. Там в год до 200 мм осадков

    • @user-pt1kh2oq4x
      @user-pt1kh2oq4x 11 місяців тому +2

      @@user-jf6yn9gm9xпредле чем ляпать и кого то обвинять, рекомендую ознакомиться с полями блогера смарт ноутил и полей Дробитько

    • @user-fw6dk3nz4q
      @user-fw6dk3nz4q 11 місяців тому

      Люди не в теме😂

  • @user-nk6bl4cd9f
    @user-nk6bl4cd9f 11 місяців тому +1

    Доброго дня. Шо Ви можете сказати за систему Мальцева, волого зберігаюча. Успіх Вам у вашій праці.💙💛🚜🌾🌻

  • @zwanpower
    @zwanpower 11 місяців тому +1

    Мені сама ідея но-тіл до душі, але це не панацея, на це потрібен деякий час. Ґрунт необхідно підготувати до цього, інакше це буде стрибок у ті ж крайнощі, що і оранка. На мою думку поки не створиться живий, структурований ґрунт технологія но-тіл
    В чистому вигляді буде трішки передчасна і може багатьох поставити в глухий кут. Давайте розбиратись разом, а я висловлю свою думку (відкрию правду я не агроном за освітою, а енергетик, але 45 років свого життя я працюю на своїх кількох гектарах землі, вчуся на ній і люблю її бо вона у скрутний час поставила мою сім'ю і мене особисто на ноги). Руслане і всі інші украї нські фермери і я, припустимо, що ми склали 8 річну сівозміну культур. То за цей період орієнтовно ми повинні підготувати землю і перейти на но-тіл. Для початку не потрібно кидатись у крайнощі. Якщо оранки чи глибокорихлення вистачає з натяжкою на три-чотири роки, то вже зробіть ту оранку не 1 на 8 років, а 2-3рази, але тоді ближче до осені із заробкою сидеральних або покривних культур, коли температура грунту і повітря не висока і убезпечить випаровуванню тон вологи з ґрунту. Тому буде якраз не рекомендована оранка в рік посіву ріпаку, бо жара сильно висушить землю і вб'є її мікрофлору або значно знизить її кількість, а ми повинні її навпаки розвити. Тому провести оранку можна буде у рік посіву попередньої культури, що збирається у літку і з найшвидшим висіванням покривних культур і вже у них після зупинки раундапом або приморозками висівати ріпак чи іншу зимову культуру любими сівалками. Необхідно постійно тримати землю вкритою килимом мульчі сидератів і покривних. І якщо на весну плануються просапні чи ярі восени можна буде провести чи оранку, чи рихлення чи навіть дисковку, але обов'язково з висівом
    на зиму покривних чи сидеральних культур, в які після зупинки їх вегетації або під час висіваються просапні без обробітку грунту навіть простою сівалкою із внесенням невеликої кількості азоту. Покривні на зиму зменшують вплив ерозії, покращують мікроклімат і згладжують температуру ґрунту, накопичують і утримують із опадів більше вологи, збільшують у ґрунті кількість органічних речовин, вуглецю і покращують розвиток міклофлори. Руслане, згоден що сидерати і покривні забирають після жнив якусь кількісь вологи, але гола земля у літку під палючим сонцем, а тим паче підготовка її під ріпак заберуть дещо більше, і сильно негативно вплине на мікрофлору ґрунту, та збіднить його, чого не скажеш про покривні, які захистять ґрунт і мікрофлору у ньому і покращать його структуру. А після покращення стану ґрунту не далеко і до но-тіл, який призваний ще більше зберегти і примножити родючість нашої з вами землі . Бажаю нам усім гармонії із землею, а вона віддячить. Слава Україні

  • @artemzagora2721
    @artemzagora2721 11 місяців тому +1

    Перед рапсом хорошо бы тяжелыми дисками

  • @Sasha-nu1zn
    @Sasha-nu1zn 11 місяців тому +2

    а де багаторічні трави, кукурудза на силос, пшениця на корнаж??

  • @user-oh2pw1cq7h
    @user-oh2pw1cq7h 11 місяців тому +1

    Если будете убирать лён Лексионом, не планируете пробовать флексовскую жатку от Клаас? Convio к примеру. Спасибо!

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +1

      Зачем флекс под лен?

    • @user-oh2pw1cq7h
      @user-oh2pw1cq7h 11 місяців тому

      А разве не сыпется?

  • @MaxShow91
    @MaxShow91 11 місяців тому +1

    почему не Соя, интересно узнать чем она хуже нута ?

  • @user-ROMASHKA235
    @user-ROMASHKA235 11 місяців тому +1

    Комент 👍

  • @zwanpower
    @zwanpower 11 місяців тому +1

    Вітаю, теска. Що ми всі маємо тут зрозуміти - безжальна і безперервна оранка веде до поступового зниження врожайності і деградації землі. Нехай не сильно тішаться ті, хто щороку оре, кидає максимальну кількість добрив і хвалиться врожаями під 100 ц. Але так буде не довго. Можливо їх можна назвати "Агроном", бо вони знають, що потрібно дати рослині, щоб вона жила, повноцінно розвивалась і давала високі врожаї. Але назвати їх фермером важко, бо вони хотять по максимуму витягнути із землі для рослин-врожаю і досягають в цьому успіху, хоча не завжди з відчутним економічним ефектом. Тобто, витискаючи із ґрунту макимум для врожаю, не отримують такого ж рівня економічної прибавки.

    • @Dj.shinigami
      @Dj.shinigami 11 місяців тому +1

      і так зрозуміло що добрив потрібно давати потрібну кількість для максимальної економіки а не врожаю

    • @zwanpower
      @zwanpower 11 місяців тому +1

      Так вірно. Це стосується не тільки добрив, а й засобів захисту і гербіцидів

  • @nerzhyl
    @nerzhyl 11 місяців тому +1

    Тебе стоит рассмотреть стойки параплау вместо плуга. На мой взгляд они во брали все лучшее от плуга и глубокорыхлителя. Сам такими работаю перед всеми пропашными культурами, а зерновые сею на прямую.
    Они оставляют пажневные остатки преимущественно сверху на почве либо в верхних слоях где недостаточно влаги для их быстрого разложения. И получается, что почва обработана, а органическое вещество накапливается.
    Можешь не через год как я ими работать, а реже по необходимости.

  • @user-yd7ey7lt1r
    @user-yd7ey7lt1r 11 місяців тому +1

    👍

  • @dariusbilskis5073
    @dariusbilskis5073 11 місяців тому +1

    Для отримання більшого врожаю ріпак потребує глибокої культивації

  • @agrognom7748
    @agrognom7748 11 місяців тому +5

    Не могу не затронуть тему прошлого видео про супер сеялки... в севообороте когда планируете сеять мало подсолнечника, то стоит ли заморачиваться супермеганано сеялка точного высева. А вот анкерная сеялка для раннего ярого посева и посева рапса по стерневых предшественниках может и будет оправдано. Кстати сказать на нику 6 вроде есть опция анкерного сошника.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +2

      Я ж не покупаю эту сеялку. Фактически - она прототип, концепт.

  • @user-by3kq4ce3g
    @user-by3kq4ce3g 11 місяців тому +1

    на Сумщине кукуруза сонях соя и по кругу.

  • @user-iy4vu5ig1j
    @user-iy4vu5ig1j 11 місяців тому +3

    13 минута! Мне кажется что нужно сразу 1) пшеница пахота! 2) подсолнечник лушевка, 3) ячмень и 2 дисковки 4) горох две лушевки и несколько культивацый 5) рапс две лушевки и несколько культивацый 6) пшеница или ячмень 7) лен 8) пшеница! Как вариант можно и так. А еще куда-то даже пар всунуть! У нас одни фермера вобше хотят через год пар пшеница опять пар пшеница,урожайность 60-70 центнеров мелитопольский р-н. При этом они под каждый пар пашут!

  • @user-ur7ik6ol5f
    @user-ur7ik6ol5f 11 місяців тому +4

    Руслан я так розумію вам все таки доведеться посіяти колись хоть гектар сої, інакше від вас не відстануть і це стане мемом))

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +4

      Вже стало)))

    • @user-ur7ik6ol5f
      @user-ur7ik6ol5f 11 місяців тому +4

      @@agroimport386 боюсь якщо ви посієте не гмо сою, детермінантний сорт, не тим міжряддям, не тією густотою, пізно поприскаєте гербіцидом, не внесете бактерій, мілко посієте, посієте ультраранній або пізній сорт і т. д. Вам скажуть шо ви все зробили не вірно тому потрібно сіяти сою наново))

  • @AnastasiaGheorghita
    @AnastasiaGheorghita 11 місяців тому +3

    Во первых,при любом раскладе тибе решать, и на счет оброботки,и на счёт севооборота.
    У меня на много меньше земли но проблемы те же,так вот на счет оброботки я думаю один год пахать а на второй год прямой посев. Что касается севооборота то нут хороший вариант но я добавил бы и куку,даже если вы на юге Украины.

  • @BilliBons...
    @BilliBons... 11 місяців тому +2

    Привіт! Все таки хто спробував Ноутіл,не дуже хоче орати землю! Раз на 8 років оранка це краще чим через рік😊

  • @persiqu
    @persiqu 11 місяців тому +3

    Руслан, не думали попробовать сеять сидераты? 🧐

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Влаги не хватит

    • @persiqu
      @persiqu 11 місяців тому +2

      @@agroimport386 у вас же прямо сейчас там дожди. У нас в хозяйстве сейчас экспериментируют так: после уборки зерновых сразу сеют люпин/фацелию/клевер, к сентябрю вырастает густой ковер, его запахивают на зябь, весной боронование и посев кукурузы, после уборки дискование и посев озимые зерновые. Эффект от сидерата как от хорошей дозы органики.

  • @Cartal_Basarabia
    @Cartal_Basarabia 11 місяців тому +1

    эксперименты проводились с разными культурами , участок земли вспахивали и сеяли, друго участок не вспахивали вообще и просто сеяли прямо в необработанную почву , результат был таков,участок где вспахивали с каждым годом деградировал а второй с каждым годом урожай повышался.
    Провели анализ почвы на обоих участках, в первом отстутствовали почти все полезные элементы,во втором наоборот всё збалансировалось и почва востановилась.
    и всё это без каких либо удобрений .

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Это за какое время?

    • @Cartal_Basarabia
      @Cartal_Basarabia 11 місяців тому +1

      @@agroimport386 в течение 6 лет

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Сомнительный эксперимент

  • @victors3932
    @victors3932 11 місяців тому +1

    Руслан я тибе когда то писал под одним из видео, про своего дядю, он сеет подцолнечник раз в 8 семь лет и таких урожаев в районе нет ни у кого.

  • @SergiiBytiak
    @SergiiBytiak 11 місяців тому +3

    А не пробував використання покривних культур, в соняшнику?

  • @Turbodizel.
    @Turbodizel. 11 місяців тому +4

    Моя думка,що перед ріпаком потрібна оранка на половину глибини тієї що була під сонях . А вже після 8мої культури оранка на глибину залягання перегнавших рештків першої оранки. Таким чином в ґрунтові буде два прошарки з великим вмістом гумусу який утвориться в наслідок перегнивання,і ними будите користуватися 4 сівозміни один шар 4 сівозміни інший.Така моя думка.

    • @user-bo5sl3lz8x
      @user-bo5sl3lz8x 11 місяців тому

      А пот рапс какая будет обработка ?

    • @user-bo5sl3lz8x
      @user-bo5sl3lz8x 11 місяців тому

      Я в этом году посеял ячмень после подсолнечника .уражай 60 ц .а после пшеницы .ячмень дал 80ц .по пахате ..так шо думайте сами ..

  • @k.v.y.3388
    @k.v.y.3388 11 місяців тому +1

    Допустим,была пшеница после подсолнуха,подсолнух под вспашку.После пшеницы есть желание сделать глубокорыхление под рапс.НО,большой вопрос -растительные остатки...Лично я для себя не могу сложить картину,при которой наиболее приемлемым вариантом будет рыхление...

    • @user-bo5sl3lz8x
      @user-bo5sl3lz8x 11 місяців тому +1

      Пахота .

    • @k.v.y.3388
      @k.v.y.3388 11 місяців тому

      @@user-bo5sl3lz8x Я согласен,пахота.Но суть в том ,чтобы меджу пахотами всунуть рыхление...

  • @2107mara
    @2107mara 11 місяців тому +2

    Восемь не восемь - там же всегда можно будет внести изменения ...
    И я наверное пропустил - это по всем полям такой эксперимент или какое то одно ?

  • @cropmainer5560
    @cropmainer5560 11 місяців тому +1

    Руслан, дай собі чесну відповідь - справжнього ноутілу в тебе не було. Поля не вирівняв і не зруйував плужну підошву (глибина 40-60 см.). Не було ноутільної сівозміни із сидератами. Не працював із пожнивними рештками (розпилення, або очіс), не розводив біоту. Не сіяв нормальною но-тільною сівалкою з аплікатором. Нарешті вкатав поле важкою технікою :) Вибач за непрофесійні висновки.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Так этого всего и не говорилось 10 лет назад. Это сейчас мы все уже умные. А посмотрите форумы ноутил 10 лет назад

    • @cropmainer5560
      @cropmainer5560 11 місяців тому

      @@agroimport386 Це точно так і було 👍

  • @user-mt8xu1rn2w
    @user-mt8xu1rn2w 11 місяців тому +1

    Я живу на 150 км. Южнее от Николаева, у нас получается не плохой урожай по такой технологии. Рапс по пару, после пшеница и после пшеницы ячмень. И после снова пар и так по кругу...

  • @user-iv7xq5gb8z
    @user-iv7xq5gb8z 11 місяців тому +2

    Ура,ячмінь все🥲

  • @user-oh2pw1cq7h
    @user-oh2pw1cq7h 11 місяців тому +2

    Руслан, посейте уже 1-2 гектара сои, знатный контент будет.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +1

      Скидывайтесь)

    • @user-oh2pw1cq7h
      @user-oh2pw1cq7h 11 місяців тому

      Расскажите, в следующем видео, какая сумма нужна, и как можно скинуться. Будет ценный урок тем кто хочет пробовать сою на юге.

  • @user-wu5ko7et6s
    @user-wu5ko7et6s 11 місяців тому +1

    Рихлення перед ріпаком, або ж якось по-іншому перебрати сівозміну

  • @user-gd6gy5lu1e
    @user-gd6gy5lu1e 11 місяців тому +1

    Може варто спробувати коріанд, нут, чечивицю шоб підняти економіку впорівнняні з ячменем і пшеницею

  • @user-kv7tp5ff8k
    @user-kv7tp5ff8k 11 місяців тому +1

    Руслан, а если ввести ещё глубокорыхлитель в работу? Например перед рапсом.

    • @Dmit22
      @Dmit22 11 місяців тому

      А зачем? Рапс сам как глубокорыхлитель, после него земля пух

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Уже занимаемся

    • @user-kv7tp5ff8k
      @user-kv7tp5ff8k 11 місяців тому +1

      @@Dmit22 Я ведь перед рапсом предложил, а не после него. У рапса стержневая корневая, поэтому желательна глубокая обработка. Да и на 8 лет одной пахоты мне кажется мало будет. А добавив один раз глубокорыхлитель уйдём от возможного формирования подошвы и разуплотнение разобьём на четырёхлетний цикл. Я так вижу)

    • @Dmit22
      @Dmit22 11 місяців тому

      @@user-kv7tp5ff8k и я имел ввиду, что он сам себе пробьет путь отлично, даже если там будет плужная, я раньше вообще не пахал долго, потому что плн это не плуг а херь, и вот в том году посеял рапс, ему это не помешало дать 4т, главное технология и влага. И что бы соломы не было, если после зерновых

  • @ingvard6426
    @ingvard6426 11 місяців тому +3

    Мне кажется для нас особенно важно вводить в севооборот травы. Для биологического разнообразия это жизненно необходимо. Да затратно. Но это необходимо

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      А влаги хватит?

    • @ingvard6426
      @ingvard6426 11 місяців тому +1

      В бинарке если снять весной то должно хватить. Пшеницу с донником люцерной. На следующий год убрать донник на семена и снять озимку. Я это я как пример привожу. Ещё хочу сказать Руслан всегда тебясмотрю даже в это страшное время ты занимаешься своим делом. Удачи. И все будет украина

    • @Dj.shinigami
      @Dj.shinigami 11 місяців тому +2

      якшо є то ще бичків можна випасати за бакси ,і одразу гній купляти там і сразу соя буде 5 тонн давати

    • @ingvard6426
      @ingvard6426 11 місяців тому

      Тоже вариант

    • @Danil_Ukrainets
      @Danil_Ukrainets 11 місяців тому +1

      Та які блять трави, шо ви курите там 😅 їдеш по Україні і кожне третє поле трави…

  • @user-bg2yl3wt8p
    @user-bg2yl3wt8p 11 місяців тому +3

    Руслане, маємо ґрунти схожі на ваші, але певно трохи більш глинисті, схід Вінниччини. Оранка не працює вже на другий рік… тому ми сіємо озимі після лущення Дукатом, а площі під ярі обробляємо всі Глибокорозпушувачем.
    Я думаю щоб ноутіл мав право на життя на таких ґрунтах там має постійно щось рости. Тобто після ячменю ріпак потім пшениця потім горох зимуючий, а якщо культура яра має бути то сіяти сидерати.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      Если постоянно будет что-то расти то влаги не хватит

    • @user-bg2yl3wt8p
      @user-bg2yl3wt8p 11 місяців тому

      Все одно після зернової групи піде падалиця, і нікуди ти від цього не втечеш, прийдеться обробляти гліфосатом, а так підсіваєш сидерат і гліфосатиш уже сидерати

    • @ievgenlyzen3186
      @ievgenlyzen3186 11 місяців тому +1

      ​@@agroimport386наоборот влага будет закрыта и накапливаться

  • @dionis9280
    @dionis9280 11 місяців тому +6

    Одна оранка в 8 років буде ще те видовище, з брилами пластів землі які буде важко розбити. Плюс глибина оранки буде не великою.
    Під ріпаки орати треба, но проводити цю процедуру влітку таке собі задоволення...
    Можливо варто перед ріпаком провести обробку глибокорихлителем?
    Тоді і оранка буде легше йти .

    • @k.v.y.3388
      @k.v.y.3388 11 місяців тому +1

      Теж думаю перед ріпаком рихлення було б найкращим варіантом,але пожнивні залишки мене лякають...

  • @user-pt1kh2oq4x
    @user-pt1kh2oq4x 11 місяців тому +2

    Вместо рапса заменить на сою, или кукурузу

  • @Oleh_Dubovuy
    @Oleh_Dubovuy 11 місяців тому +1

    В вашій зоні можна й цю сівозміну.Але краще - пар,рапс,пшениця,льон,ячмінь,горох,пшениця,соняшник.Пар якісно повпливає на всі культури сівозміни.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      А обробку яку під ці культури

    • @Oleh_Dubovuy
      @Oleh_Dubovuy 11 місяців тому

      Під соняшник,горох,льон-глибоке рихленя,під зернові мінімальний обробіток або прямий посів.Вже 15 років без оранки. Це північ Херсонщини.

  • @68korotkov
    @68korotkov 11 місяців тому +1

    Пашем раз в два года, пашем под яровой рапс или горчицу, а пшеницу с ячменем сеим под диски.

  • @user-vg6pf8cr1x
    @user-vg6pf8cr1x 11 місяців тому +1

    Як ти зрозумів що я подумав про сою?

  • @sashab2373
    @sashab2373 11 місяців тому +1

    А почему не сою???

  • @user-qw2rp6ru4d
    @user-qw2rp6ru4d 11 місяців тому +1

    Скажіть, є ж стерньові культиватори, чого їх не використовуєте??? Чи є з них толк??

  • @user-jv8mi5qd1q
    @user-jv8mi5qd1q 11 місяців тому +1

    Чув дуже вигідно садити Баобаби, чому не робите таку сівозміну( P.s прикол замість сої)

  • @lpx_mac
    @lpx_mac 11 місяців тому +2

    Т.е. 7 лет работаем над восстановлением почвенных процессов, и на 8 год все это перепахиваем.

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому +1

      К сожалению. А может и раньше. Потому что за 7 лет утаптывания процессы в почве не работают

  • @user-pj4mu4lm1e
    @user-pj4mu4lm1e 11 місяців тому +1

    А чому сою не сієте?

  • @user-wv4je5ep9l
    @user-wv4je5ep9l 11 місяців тому +1

    Доброй ночи сколько у вас земли в хозяйстве , что у вас такой севооборот?

    • @agroimport386
      @agroimport386  11 місяців тому

      В какая разница сколько земли для севооборота

    • @user-wv4je5ep9l
      @user-wv4je5ep9l 11 місяців тому +1

      @@agroimport386 да ни какой разницы , сам работаю на земле поэтому и спросил.