Я зловила себе на думці, що відпочиваю переглядаючи ваші відео. В час, коли купа політики, безглуздної музики, новини, коронавірус і весь напряг, ваші розповіді як бальзам на душу! Дуже подобається блоги про реставрацію, сама тішусь кожен раз гуляючи містом і бачачи якийсь об'єкт під завісами для ремонту.
Личаківський цвинтар - унікальний парк, який є одночасно останнім прихистком багатьох видатних людей, пам'яткою історії та архітектури, і прекрасним парком, по якому приємно і цікаво гуляти. Це є величезна спадщина Львова і України. По красі його можна порівняти з паризьким Пер Лашез, але мені навіть більше до вподоби, комфортніше для прогулянок, адже має більше дерев, в тіні, яких можна сховатися від навколишнього світу, аніж на культовому паризькому цвинтарі. Пане Юліане, дякую вам за нагадування про такі чудові місця нашої Батьківщини.
А взагалі, відео шикардос. Стільки інтерв'ю, відзняті відреставровані будівлі і розказано які елементи було відреставровано і крупно їх знято. Шикардос.
Юліане, можливо, в майбутньому створите свій ТОП-10 музеїв Львова? Це доволі непопулярна ніша у Львові, яку варто розвивати. Щоб люди окрім кафе / ресторанів й туди ходили активно :)
Безмежно люблю моє місто Львів. Дуже радію, коли бачу , як з кожним роком воно змінюється на краще. А з Вашими відео випусками збагачуюсь новими знаннями про нього. За це велике дякую Вам!!!
Дуже цікаво.Щиро вдячна.Я вже 23 роки і Італії,і ніщо мене тут не захоплює,хоч я об'їздила чимало. А Львів- мене заворожує. І ваші розповіді,я неначе між людьми і слухає чарівні розповіді про своє місто.Я поверну,однозначно.Померти хочу на Своїй Землі.
Вас зачаровують розповіді про Львів, прекрасно. А що ви самі знаєте про своє місто? За 23 роки в Італії нічого не привернуло вашої уваги?не смішіть. Ви просто неосвічена людина. Запитай вас про пам'ятки Італії і ви не зможете нічого конкретного відповісти,так само і з рідним містом😢
В Україну потрібно повертатися, щоб жити, а не вмирати. Надіємося війна швидко закінчиться. Італія прекрасна, але вдома завжди краще, тому що тут всі рідні і близькі
У новому випуску я покажу вам... цвинтар. Але це не звичайний цвинтар, а найкрасивіше в Україні Личаківське кладовище. Його надгробки, склепи та каплиці - це справжні витвори мистецтва, над якими працювали найкращі аріхтектори та скульптори кількох століть. А також ми завітаємо до відреставрованого монастиря кларисок у Львові, де сьогодні розташований музей геніального Пінзеля, щоб побачити виставку мого друга і чудового митця Миколи Молчана.
Дякую за Вашу працю, дуже цікаво, був у Львові минулого року у серпні, приїздив з родиною на кілька днів, потрапили на День Незалежності. Ваше місто прекрасне, були й на Личакові, екскурсовод , молодий чоловік , дуже чудово провів екскурсію, цікаво розповідав, легко з гумором здавалось би про серйозні речі, велика дяка йому. Нажаль три дня у Львові то дуже мало, сподіваюсь ще не раз бути у вас. Вітання від "батяра" з Миколаївщини.
Як змінилось Личаківське за останні 20 років, мені чомусь вкарбувались у пам‘ять одні розвалені надгробки ( поч. 2000-х). Шкода, що не потраплю на виставку свого викладача та вихідця із Закарпаття М. Молчана, добре, що є можливість хоч краєм ока глянути онлайн. Вітання!)
Завжди проходячи мимо каплиці Крижановських (а Личаків ми,пацани,починали освоювати десь з 63-тього року) я дивувався,як таку гарну капличку могли збудувати з такої паскудної цегли...Ми з повагою ставимось до старої львівської цегли,яка за секунди тупить любе побєдітове сверло і століттями зберігається хоч у воді хоч де,а тут каплиця супербагатого львівянина збудована з якоїсь пустотілки,яка буквально під руками кришилась...Ну добре хоч відреставрували...Щодо підземного ходу між жіночим монастирем Кларисок і чоловічим Бернардинів...Легенда говорить що одночасно рили назустріч монахині і монахи,причому монахині вирили вдвічі більше...Потім в монахинь народжувались діти,яким робили шрамики на плечах з понтом це крильця і носили по Ринку,збирали гроші...Навіть пам"ятник побудували з цієї нагоди проти монастиря біля Галицького ринку...Однак коли вже в наші часи будували підземний перехід на початку Личаківської (Леніна),я підходив і питався у робочих,чи є цей підземний хід...Ні,нема...Але легенда красива...
Цікаво ! Якісна зйомка , гарна робота , змістовна подача , пане Юліане! Дякую )) P.S. Можливо , Вам би було варто запросити у гості історика пана Ігора Лиля . Він додав би своєї професійної «родзинки» , а глядачі би довідалися багато цікавого про родини, які поховані і спочивають на цвинтарі .
Сердечне дякую реставраторам,за відтворення каплиць. Нехай і поляки допоможуть грішми відновлювати Личаківський цвинтар. Бо лиш говорять,що вони були львів'янами,артистами в театрі.
Дякую за блог! 1. При всій повазі до Вас і до мистецтва (не тільки архітектурного), це виглядало як рекламний ролик. Не хотів би Вас образити, але, очевидно, сюжети про урбаністику вичерпують себе. 2. Дуже дякую за показані відреставровані об'єкти! Це дійсно важливо для широкої аудиторії, особливо людей, котрі не є добре ознайомлені із станом Львова. 3. Чи можливо зняти блог про топ найгірше відреставрованих/ремонтованих об'єктів? Знаю на 100%, що на Площі Ринок є такі будинки, де зовні фасади реставрувало місто. Риштування стояли більше пів року, хоч роботи із відносно невеликої реставраційної площі можна було завершити може не за місяць, але точно не за пів року. Попри якісну реставрацію фасаду, всередині власники робили абсолютно все, що завгодно і навіть більше. І виходить, що із історичного планування залишились тільки несучі стіни. До Реєстру світової спадщини ЮНЕСКО інтер'єри не вносяться?
Як можна Вас запросити, подивитися та можливо порадити, що саме зробити?!!! Двір будинку за адресою В.Великого 59А, п'ять з шести під'їздів мають вихід з дверей під'їзду відразу на проїзну частину, без тротуару. Автомобільний рух в дворі наче на магістральній вулиці: дві школи, дитячий садок, привозять дітей кожного ранку + доставка товарів в магазини та транзитний рух вантажних автомобілів з тою ж таки доставкою через двори, до інших магазинів(щоб не стояти в заторі на кільці В.Великого-Кн.Ольги).
Дякую за відео і окремий респект за українську мову. Шукаю поціновувачів україномовного ютюбу, заходьте і на мій україномовний канал ua-cam.com/users/ВІкторІяЦаренко
Нікого не бентежить що це все фінансується Польщею? Вдяка, їм, звичайно, але це є так принизливо що наша держава не здатна ні на що. Половина Львівської області на заробітках в тій же Польщі..Сумно просто.
Краще так ніж ніяк. Найголовніше для мене тут те, що реставратори мають де набувати досвід, і коли і в нас будуть гроші на реставрацію - її буде кому робити.
Якщо ви помітили то за польські гроші реставруються об'єкти давніх польських родів, надгробки нашої еліти ними не фінансуються, але в порівнянні виглядають нічим не гірше. В нас якісь комплекси меншовартості знову прокидаються чи як? Одне бачимо інше сліпо не помічаємо!
@@rapvoznya, ні. Минулого року була на Личаківському цвинтарі і відмітила для себе, наскільки доглянутішими виглядають польські могили і каплиці. І, що ще дивніше, біля них значно більше квітів і лампадок. Можливо, просто так співпало... Але так було
Дивлячись на це лише 1 питання: чому вся Україна не має подібних цвинтарів? Без парканів, без жахливих гранітних іпостасей з сумлінними відтворенням фотографій похованих
Думалось, якщо камінь розколотий, то все, вже з ним нічого не поробиш. Ну і ще була думка, чи можна камінь чистити від слідів погоднійх умов (хоча картини ж чистять), бо воно якби демонструє давнину, зміну кольору матеріалу і вплив середовища. Але виходить можна. Хоча після реставрації надгробки наче нові. Так Личаків припинить бути тим меланхолійним, готичним місцем, де скульптури вкриті мохом і слідами дощу.
В Україні нема. Є програма від Canaction School. В Європі є більше спеціальних навчальних програм в університетах власне у сфері просторового планування/міського розвитку.
Пане Чаплінський! Хотів у вас запитати. А що з каплицею родини Барчевських 1887року? Її відреставрували? Наче б то її реставрували в 2019/2020рр, спільно з поляками! Дякую!
@@ValentineDmytrenko Ой, там взагалі ******. Надіюсь після Вітовського візьмуться за Франка, комунікації мають бути ще з минулого ремонту нормальними. Поміняти все покриття буде недорого та недовго
Лычаковское кладбище-история Польши, к Украине, историче ки никокого отношения не имеет, тем более вы даже не занимаетесь реставрацией, поляки родолжают за ним ухаживать, молодцы!
Хто побачив львів один раз, обов,язково повертається туди знову і знову, і щоразу бачить там щось нове. Це місто неповторне, і люди там прекрасні.
Я зловила себе на думці, що відпочиваю переглядаючи ваші відео. В час, коли купа політики, безглуздної музики, новини, коронавірус і весь напряг, ваші розповіді як бальзам на душу! Дуже подобається блоги про реставрацію, сама тішусь кожен раз гуляючи містом і бачачи якийсь об'єкт під завісами для ремонту.
Погоджуюсь з Вами! Дуже приємно переглядати такі блоги!!
Юліане, ви молодець!
Заставляєте нас гордитись нашим містом з таких нових та оригінальних поглядів!
Дуже круті огляди і матеріали. Щиро тішуся, що у Львові є люли, які це так фірмОво та безпосередньо подають. Дякую!
Личаківський цвинтар - унікальний парк, який є одночасно останнім прихистком багатьох видатних людей, пам'яткою історії та архітектури, і прекрасним парком, по якому приємно і цікаво гуляти. Це є величезна спадщина Львова і України. По красі його можна порівняти з паризьким Пер Лашез, але мені навіть більше до вподоби, комфортніше для прогулянок, адже має більше дерев, в тіні, яких можна сховатися від навколишнього світу, аніж на культовому паризькому цвинтарі. Пане Юліане, дякую вам за нагадування про такі чудові місця нашої Батьківщини.
Polish,rather
Віталій, там могила володимира івасюка.
Дякую п.Юліан хорошу справу робите ! Дуже цікава інфа! Продовжуйте будь-ласка ! Ще раз дякую ! Будьте здорові!
Велике дякую спеціалістам за реконструецію і відновлення пам'яток❤
А взагалі, відео шикардос. Стільки інтерв'ю, відзняті відреставровані будівлі і розказано які елементи було відреставровано і крупно їх знято. Шикардос.
Дякую! Був на виставці, а в цьому випуску хотілось більше послухати Молчана.
Юліане, можливо, в майбутньому створите свій ТОП-10 музеїв Львова? Це доволі непопулярна ніша у Львові, яку варто розвивати. Щоб люди окрім кафе / ресторанів й туди ходили активно :)
Підтримую!
Тоді згадайте і новий музей "Львів Стародавній"
@@Роман-г9ж2д отак, файний музей :)
Гарна ідея! А потім топ музеїв усій країни. Їдеш кудись, заходиш в блог пана Юліана дивишься і знаєш)
Юліяне, як завжди цікавий контент у доступній та легкій формі. Не лише інформативно, але також яскравий приклад виховання хорошого смаку
Безмежно люблю моє місто Львів. Дуже радію, коли бачу , як з кожним роком воно змінюється на краще. А з Вашими відео випусками збагачуюсь новими знаннями про нього. За це велике дякую Вам!!!
Дуже цікаво.Щиро вдячна.Я вже 23 роки і Італії,і ніщо мене тут не захоплює,хоч я об'їздила чимало.
А Львів- мене заворожує.
І ваші розповіді,я неначе між людьми і слухає чарівні розповіді про своє місто.Я поверну,однозначно.Померти хочу на Своїй Землі.
Вас зачаровують розповіді про Львів, прекрасно. А що ви самі знаєте про своє місто? За 23 роки в Італії нічого не привернуло вашої уваги?не смішіть. Ви просто неосвічена людина. Запитай вас про пам'ятки Італії і ви не зможете нічого конкретного відповісти,так само і з рідним містом😢
В Україну потрібно повертатися, щоб жити, а не вмирати. Надіємося війна швидко закінчиться. Італія прекрасна, але вдома завжди краще, тому що тут всі рідні і близькі
Як я вас розумію.
О ,як прекрасно бачити мій технікум де я навчалася майже 40 років тому: Львівський поліграфічний технікум,колишній монастир Кларисок.
дякую❤❤❤❤
Дуже цікаво! Це дійсно унікальне місце нашого міста!
У новому випуску я покажу вам... цвинтар. Але це не звичайний цвинтар, а найкрасивіше в Україні Личаківське кладовище. Його надгробки, склепи та каплиці - це справжні витвори мистецтва, над якими працювали найкращі аріхтектори та скульптори кількох століть. А також ми завітаємо до відреставрованого монастиря кларисок у Львові, де сьогодні розташований музей геніального Пінзеля, щоб побачити виставку мого друга і чудового митця Миколи Молчана.
Знімайте ще)
Цікаво!
дуже до вподоби вiдосiк🙏
Прекрасно п.Юліан! Дякую! Дуууууже цікаво!
Дякую за Вашу працю, дуже цікаво, був у Львові минулого року у серпні, приїздив з родиною на кілька днів, потрапили на День Незалежності. Ваше місто прекрасне, були й на Личакові, екскурсовод , молодий чоловік , дуже чудово провів екскурсію, цікаво розповідав, легко з гумором здавалось би про серйозні речі, велика дяка йому. Нажаль три дня у Львові то дуже мало, сподіваюсь ще не раз бути у вас. Вітання від "батяра" з Миколаївщини.
Sirko Paliy 👍🏻👍🏻👍🏻 вітання зі Львова!!!
Дякую за випуск! Було дуже цікаво дізнатись!!
Hitman респект! Як завжди цікаво і пізнавально)
Пане Юліане, дякую за прекрасний контент) Хотілося б більше відео про ті реставрації, які відбуваються сьогодні у Львові.
У карантин хоч на ваших відео на інші міста подивлюся
Вежа крута. Нічого, що потекла. А Пінзель - улюблений скульптор. В дереві і в камені - як з пластиліну!
Аж у Львів захотів!)
Неймовірно цікаво, з нетерпінням очікую на нові відео.
Спасибі за цікаве відео
Як змінилось Личаківське за останні 20 років, мені чомусь вкарбувались у пам‘ять одні розвалені надгробки ( поч. 2000-х). Шкода, що не потраплю на виставку свого викладача та вихідця із Закарпаття М. Молчана, добре, що є можливість хоч краєм ока глянути онлайн. Вітання!)
Дуже цікаво про личаківський цвинтар
Супер, дякую!
Завжди проходячи мимо каплиці Крижановських (а Личаків ми,пацани,починали освоювати десь з 63-тього року) я дивувався,як таку гарну капличку могли збудувати з такої паскудної цегли...Ми з повагою ставимось до старої львівської цегли,яка за секунди тупить любе побєдітове сверло і століттями зберігається хоч у воді хоч де,а тут каплиця супербагатого львівянина збудована з якоїсь пустотілки,яка буквально під руками кришилась...Ну добре хоч відреставрували...Щодо підземного ходу між жіночим монастирем Кларисок і чоловічим Бернардинів...Легенда говорить що одночасно рили назустріч монахині і монахи,причому монахині вирили вдвічі більше...Потім в монахинь народжувались діти,яким робили шрамики на плечах з понтом це крильця і носили по Ринку,збирали гроші...Навіть пам"ятник побудували з цієї нагоди проти монастиря біля Галицького ринку...Однак коли вже в наші часи будували підземний перехід на початку Личаківської (Леніна),я підходив і питався у робочих,чи є цей підземний хід...Ні,нема...Але легенда красива...
Ваш канал дуже цікавий.
Цікаво ! Якісна зйомка , гарна робота , змістовна подача , пане Юліане! Дякую ))
P.S. Можливо , Вам би було варто запросити у гості історика пана Ігора Лиля . Він додав би своєї професійної «родзинки» , а глядачі би довідалися багато цікавого про родини, які поховані і спочивають на цвинтарі .
Сердечне дякую реставраторам,за відтворення каплиць.
Нехай і поляки допоможуть грішми відновлювати Личаківський цвинтар.
Бо лиш говорять,що вони були львів'янами,артистами в театрі.
Я вас дуже прошу завітайте до нас в Кривий Ріг , ви побачите все як не треба робить ! Стільки чорті шо ви ще в житі не бачили .
Ты гениальный парень. Счастлив, что тебя нашёл.
Файна краватка
Цікаво. Не нудно. Лайкнули. Поширили. Подякували!
Трошки більше б хотілось історій про людей (в процесі зйомки прогулянки там), які там поховані, а так клас)
Чи історичний супровід / екскурс у минуле від пана Ігора Лильо )
Дякую за блог!
1. При всій повазі до Вас і до мистецтва (не тільки архітектурного), це виглядало як рекламний ролик. Не хотів би Вас образити, але, очевидно, сюжети про урбаністику вичерпують себе.
2. Дуже дякую за показані відреставровані об'єкти! Це дійсно важливо для широкої аудиторії, особливо людей, котрі не є добре ознайомлені із станом Львова.
3. Чи можливо зняти блог про топ найгірше відреставрованих/ремонтованих об'єктів? Знаю на 100%, що на Площі Ринок є такі будинки, де зовні фасади реставрувало місто. Риштування стояли більше пів року, хоч роботи із відносно невеликої реставраційної площі можна було завершити може не за місяць, але точно не за пів року. Попри якісну реставрацію фасаду, всередині власники робили абсолютно все, що завгодно і навіть більше. І виходить, що із історичного планування залишились тільки несучі стіни. До Реєстру світової спадщини ЮНЕСКО інтер'єри не вносяться?
Дякую , ваш відеоролик вельми інформативний , було цікаво. Пане Юліан , поділіться , чим знімали , який дрон використовували ?
Як можна Вас запросити, подивитися та можливо порадити, що саме зробити?!!!
Двір будинку за адресою В.Великого 59А, п'ять з шести під'їздів мають вихід з дверей під'їзду відразу на проїзну частину, без тротуару.
Автомобільний рух в дворі наче на магістральній вулиці: дві школи, дитячий садок, привозять дітей кожного ранку + доставка товарів в магазини та транзитний рух вантажних автомобілів з тою ж таки доставкою через двори, до інших магазинів(щоб не стояти в заторі на кільці В.Великого-Кн.Ольги).
Цвинтар дуже приголомшив коли вперше приїхав з Київа
Абсолютно не дотичний до архітектури чи історії як професії і роду занять, проте для мене це все надзвичайно цікаво.
Дякую за якісний контент.
Дякую за відео і окремий респект за українську мову. Шукаю поціновувачів україномовного ютюбу, заходьте і на мій україномовний канал ua-cam.com/users/ВІкторІяЦаренко
Дякую що розвиваете Укра!нську культуру
Дійсно справжні скарби! Але у Львові пора будувати крематорій🙏
С. П. А. С. И. Б. I. !!!!!!
Нікого не бентежить що це все фінансується Польщею? Вдяка, їм, звичайно, але це є так принизливо що наша держава не здатна ні на що. Половина Львівської області на заробітках в тій же Польщі..Сумно просто.
Краще так ніж ніяк. Найголовніше для мене тут те, що реставратори мають де набувати досвід, і коли і в нас будуть гроші на реставрацію - її буде кому робити.
Якщо ви помітили то за польські гроші реставруються об'єкти давніх польських родів, надгробки нашої еліти ними не фінансуються, але в порівнянні виглядають нічим не гірше. В нас якісь комплекси меншовартості знову прокидаються чи як? Одне бачимо інше сліпо не помічаємо!
rapvoznya Підтримую,прямо в ціль👍🏻
@@rapvoznya, ні. Минулого року була на Личаківському цвинтарі і відмітила для себе, наскільки доглянутішими виглядають польські могили і каплиці. І, що ще дивніше, біля них значно більше квітів і лампадок. Можливо, просто так співпало... Але так було
Бентежить - не те слово. Бачу в цьому сумну іронію.
Вау, Вау, такі місця потрібно реставрувати і надалі
Львів то є Львів.Найчарівніше ,рідне місто моє.
У Львові відновлюють польські могили - і це нормально. Чи ви знаєте скільки Українських могил знищено в польщі?
Дивлячись на це лише 1 питання: чому вся Україна не має подібних цвинтарів? Без парканів, без жахливих гранітних іпостасей з сумлінними відтворенням фотографій похованих
👋🏼
вражає вид зверху) як ви це робили? дрон запускали?)
реконструкція таких споруд цікава штука, але чи буде можливість побачити каплиці зсередини простим відвідувачам?
Тільки підписникам блогу)
Юліане, а чи знаєте схожий фонд, який працює з німецькою спадщиною?
Нажаль не знаю
Думалось, якщо камінь розколотий, то все, вже з ним нічого не поробиш. Ну і ще була думка, чи можна камінь чистити від слідів погоднійх умов (хоча картини ж чистять), бо воно якби демонструє давнину, зміну кольору матеріалу і вплив середовища. Але виходить можна. Хоча після реставрації надгробки наче нові. Так Личаків припинить бути тим меланхолійним, готичним місцем, де скульптури вкриті мохом і слідами дощу.
Вода і пилюка швидко приведе їх в той стан який вам подобається
Юліан, в якому ВУЗі можно вивчитися на урбаніста в Україні і де можно реалізовувати себе у цій професії? Просто як що знаєш...🙂
а може не треба? Хто вас потім на роботу візьме?)
В Україні нема. Є програма від Canaction School. В Європі є більше спеціальних навчальних програм в університетах власне у сфері просторового планування/міського розвитку.
Юліане, вам треба взяти пані Дацко за руку на екскурсію. А то вона нічого не бачить такого, каже нічого не робиться і все вкрали 😁😁
Її можна взяти хіба на екскурсію палатами Кульпаркова
на площі митній не всі ліхтарики наземні (ті що на плитці) працюють, а йдуть місяці їх ніхто не замінює...
А де ж скарби???
Виставка робіт Пінзеля у Луврі була ,а музей вказати чомусь французи не захотіли ,якщо не помиляюсь.
Пане Чаплінський! Хотів у вас запитати. А що з каплицею родини Барчевських 1887року? Її відреставрували? Наче б то її реставрували в 2019/2020рр, спільно з поляками! Дякую!
Проволав, щойно побачив костюм хітмена на цвинтарі
в Олиці справді добре працюють.
А скільки відсотків трамвайних колій в гарному стані у Львові?
@@НазарЛьвівський-е3с Шевченка і С.Бандери ремонтується. Залишились тільки Вітовського і Княгині Ольги в поганому стані
Ну в центрі, на франка, бетонка з коліями теж вже не ахті
@@ValentineDmytrenko Ой, там взагалі ******. Надіюсь після Вітовського візьмуться за Франка, комунікації мають бути ще з минулого ремонту нормальними. Поміняти все покриття буде недорого та недовго
Який вплив у архітектурі Львова переважає?Польський чи Австрійський?Чи приблизно порівно?
Не рахував)))
14:35 - Дарт Вейдер
Тор
Весь той неповторний простір брутально ґвалтують пам'ятники "визволителям".
+
Цікаво, хто ті «регіонали», що поставили дизлайки?))
Александер, представники жопоблока та інші засранчуки.
Если бы еще на русском, но лайк я поставила, спасибо.
фанат блогу, стає скучно, це ж ютуб, а не нта чи як тай скучний канал
Лычаковское кладбище-история Польши, к Украине, историче ки никокого отношения не имеет, тем более вы даже не занимаетесь реставрацией, поляки родолжают за ним ухаживать, молодцы!
Тор
+
+