Szuwar Warszawski - ochrona zanikających gatunków związanych z siedliskami wodnymi

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лип 2024
  • Zobaczcie, co zrobiliśmy w ramach projektu „Szuwar Warszawski”
    Opowiemy Wam kilka słów o efektach realizacji naszego projektu „Szuwar Warszawski”. Jego celem była ochrona różnorodności biologicznej. Najważniejszym elementem projektu była renaturyzacja zbiorników i cieków wodnych. W kilku miejscach w Warszawie nadaliśmy zbiornikom jak najbardziej naturalny charakter, tak by stały się bardziej dostępne i przyjazne dla dzikich zwierząt, które w nich żyją.
    Renaturyzację zbiorników wykonaliśmy na Stawach Brustmana, stawach przy ul. Tołwińskiego, zbiornikach Moczydło I i Moczydło II, na Kanale Piaseczyńskim oraz na zbiornikach przy Trasie Siekierkowskiej. Dużą część prac polegającą na usuwaniu obcych gatunków inwazyjnych flory i ochronie ptaków wykonaliśmy w międzywalu Wisły.
    Więcej o realizacji projektu, również w innych miejscach Warszawy, opowiedzą Wam nasi eksperci: Amelia Hoffmann z Dział Rozwoju Zieleni ZZW, Piotr Ostrowski, specjalista ds. bioróżnorodności ZZW i Hubert Mateuszczyk, ornitolog ZZW.
    Projekt „Szuwar Warszawski” (Ochrona zagrożonych gatunków związanych z siedliskami wodnymi na terenie Warszawy) dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej.

КОМЕНТАРІ • 1