Програма медичних гарантій 2024 Що зміниться для пацієнта

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 вер 2024
  • Торік Національна служба здоров’я України виплатила медзакладам 132,7 млрд грн. Медичну допомогу за Програмою медичних гарантій отримали 16 млн пацієнтів. У 2024 році бюджет Програми медгарантій більший на 16 млрд: пацієнти матимуть 44 пакети послуг, з яких три - нові, а також нові цифрові інструменти.
    Голова НСЗУ Наталія Гусак зауважила, що у рамках спеціалізованої медичної допомоги хірургічне лікування та стаціонарне лікування займає базову частку оплат - відповідно 19 млрд грн та 22,8 млрд грн.
    Крім того, НСЗУ у 2023 році надалі здійснювала закупівлю пріоритетних послуг для українців: медична допомога при гострому мозковому інсульті - понад 2,2 млрд грн, при гострому інфаркті міокарда - понад 1,1 млрд грн, при пологах - 2,8 млрд грн, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках - 1,5 млрд грн.
    За її словами, у 2023 році понад 600 тисяч українців вперше долучилися до програми “Доступні ліки”. За минулий рік погашено понад 2,2 млн рецептів на життєво необхідні препарати, які пацієнти отримали безкоштовно або з невеликою доплатою.
    Торік 109 878 пацієнтів отримали медичну допомогу при гострому мозковому інсульті та понад 29 945 пацієнтам в рамках ПМГ надано медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда. Понад 280 тисяч пацієнтів отримали безоплатну реабілітаційну допомогу в межах Програми медичних гарантій у 2023 році. За це НСЗУ сплатила медзакладам 4 млрд грн.
    Також очільниця НСЗУ інформувала, що у 2024 році майже 159 млрд грн передбачено в держбюджеті на Програму медичних гарантій.
    💬“Пріоритетом у 2024 році буде відновлення людського потенціалу: послуги з реабілітації, психічне здоров’я, а також новий напрям - допоміжні репродуктивні технології. З пілотного проєкту в Програму медичних гарантій також переходять послуги з трансплантації”, - наголосила голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак.
    Нова Програма медгарантій включає 44 пакети медичних послуг, серед яких 3 нові:“Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”;“Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів”; “Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.
    💬”Програма медичних гарантій - 2024 сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. І ми вперше в цьому році будемо закуповувати послугу з лікування безпліддя, - зазначила заступниця голови НСЗУ Ірина Кондратова. - В цей процес держава інвестує 1,5 млрд коштів. Тариф 60 324 грн з коефіцієнтом за складність процедури за один повний цикл є ринковим, що дає можливість родинам отримувати послуги ДРТ як у комунальних, так і у приватних клініках, які будуть мати договір з НСЗУ. Безоплатно в межах пакета “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)” жінка може отримати один повний цикл на рік - у разі настання вагітності, при цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік - у разі ненастання вагітності. І доплачувати за ці послуги не потрібно”.
    У планах НСЗУ на 2024 рік розвиток нових цифрових сервісів для пацієнта. Про те, які електронні інструменти впроваджуватимуться, детально розповів заступник голови НСЗУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Рябець.
    💬“У цьому році запрацює механізм, який дозволить пацієнтам коригувати свої персональні дані. Ми разом з Медичними інформаційними системами, Міністерством цифрової трансформації, ДП “Електронне здоров'я” МОЗ запускаємо Електронний кабінет пацієнта, де пацієнт зможе свої персональні дані редагувати самостійно.Це великий пул проєктів, які будуть запускатися поступово даючи змогу пацієнтам мати безпосередній доступ до даних в центральній базі ЕСОЗ. Крім цього у нас є ще проєкти з Мінфіном, Державною податковою службою, які пов'язані з інтеграціями та посилять нашу спроможність верифікувати дані. Є проєкти які будуть стосуватися розвитку напрямку медичних даних - як напрямку стаціонару, так і напрямку реабілітації. Вже є фактично погоджений стрім розвитку реабілітації. Загалом, якщо дивитися на дорожню мапу ЕСОЗ, то там на всю сферу охорони здоров'я понад 150 проєктів, які стосуються електронної системи охорони здоров’я. По близько 100 з них - це робота над не на один рік. А в цьому році будуть запускатися основні та значимі, які я перерахував”, - зазначив заступник голови НСЗУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Рябець.
    Підпишіться на канал ► bit.ly/NHSUYou...
    Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
    Facebook НСЗУ ► / nszu.ukr
    Facebook НСЗУ для пацієнта ► / nszu.care
    Telegram канал НСЗУ ► t.me/NSZU_gov
    Instagram канал НСЗУ ► / nszu_gov
    Сайт НСЗУ ► nszu.gov.ua/
    #НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

КОМЕНТАРІ • 3

  • @annapliska451
    @annapliska451 3 місяці тому

    Краще зніміть ролик про ВПО та вакцинацію дітей за скеруванням від лікарів (з рідних міст ВПО). Про те що ВПО не зобовʼязані перезаключати декларацію за «новим» місцем проживання. Щоб можна було таке відео показати особливо «розумним» лікарям які відмовляються оглядати та вакцинувати дитину ВПО 2х місяців

  • @sergimarievich4683
    @sergimarievich4683 7 місяців тому

    Дякую

  • @ЛюдаБондаренко-ъ4с
    @ЛюдаБондаренко-ъ4с 7 місяців тому

    💕💙💛