У 2024 р. обсяг медичних послуг, що фінансується державою, збільшиться - Віктор Ляшко

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 січ 2024
  • Попри війну та обмежені ресурси обсяг гарантованих медичних послуг для українців не зменшений. Навпаки - Програма медичних гарантій розширюється.
    На 2024 рік на програму буде виділено майже 159 млрд гривень, що на 16 млрд гривень більше, ніж торік. У тому числі 5,2 млрд гривень - на реімбурсацію лікарських засобів.
    У 2024 році Програма медгарантій буде сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу.
    Враховуючи потреби ветеранів, створюємо можливості універсального доступу до медичної допомоги для всіх українців. Війна, повʼязане з нею збільшення кількості травм та загострення хронічних захворювань диктують необхідність удосконалення системи оплати за медичну допомогу хірургічного напряму (політравма, опіки тощо). Тому наступного року ми збільшуємо відповідні тарифи, зокрема, за такими групами, як опіки та реконструктивна хірургія, на майже 13 млрд грн.
    ПМГ-2024 охоплюватиме всі основні види медичної допомоги: первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, екстрену, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. А також медичну допомогу дітям до 16 років та допомогу під час вагітності та пологах.
    Тарифи за пакетами Програми медичних гарантій у 2024 році удосконалено та пріоритезовано. Зокрема, удосконалено тарифи на реабілітаційні послуги та хірургічні операції, які передбачатимуть ширше застосування підвищувальних коефіцієнтів залежно від складності послуги.
    Пріоритетом залишається охорона материнства та дитинства. За одним із найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачуватиметься неонатальна допомога. У 2024 році тариф переглянуто, розмір оплати більше залежатиме від складності випадку.
    Збережено також тарифи на лікування онкологічних захворювань. Пріоритетними також залишаються 6 досліджень для раннього виявлення онкології.
    Особлива увага приділена психологічній допомозі. Зокрема, діятиме пакет психологічної підтримки на первинному рівні, впроваджений у 2022 році, та збільшено тариф на стаціонарну психіатричну допомогу, який також залежатиме від складності випадку. Також продовжить надаватися психіатрична допомога мобільними мультидисциплінарними командами, триватиме створення та функціонування центрів ментального здоровʼя.
    Надзвичайно важливими є сталість функціонування мережі закладів охорони здоров’я та надання медичної допомоги нашим громадянам в зоні бойових дій.
    За пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії» тариф визначається як глобальна ставка на місяць, яка дорівнює фактичній вартості медичних послуг за грудень за договором, який діяв до 31 грудня 2022 року за пакетами медичних послуг з надання стаціонарної допомоги відповідного надавача медичних послуг.
    Тариф за готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях визначається як глобальна ставка на місяць, яка становить 1 053 510 гривень.
    Долучіться до ініціативи та зробіть внесок на платформі ► u24.gov.ua/
    Підписуйтесь на офіційний канал Міністерства охорони здоров’я України ►
    bit.ly/38koMbv
    Слідкуйте за нами в месенджерах та соціальних мережах ►
    linktr.ee/MOH_Ukraine
    Офіційний сайт МОЗ України ► moz.gov.ua/
    Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19
    #МОЗ #МіністерствоОхорониЗдоров'яУкраїни

КОМЕНТАРІ •