Uprzedzam pytania czy regulujemy na centralce czy na kołach - przed zabawą sprawdźcie sobie w instrukcji ponieważ niektóre motocykle (jak mój) zakładają prace serwisowe na centralce, a niektóre na kołach lub stojaku!
Niezbyt dobrze wytłumaczony powód dla któego łańcuch powinienen być luźny. Luz jest po to żeby łańcuch mógł się spokojnie, bez nadwyrężenia, napiąć, gdy motocykl jest pod dużym obciążeniem np z pasażerem, lub gdy przejeżdża przez wyboje drogowe itd innymi słowy w sytuacjach gdy tylne koło "wędruje" do góry. Należy pamiętać ze wahacz tylny nie jest równy dlugości łańcucha. Odległość od zębatki zdawczej do tylnej jest większa niż dlugość wahacza. Dlatego gdy wahacz wędruje od pozycji neutralnej (koło wisi w powietrzu jak na filmie) w górę to odleglość między zębatkami zwiększa się i łańuch zaczyna się napinać. Dlatego w pozycji neutralnej konieczny jest luz na łańcuchu.
5:50 -> gdy znajdziemy miejsce najciaśniejsze tak jak na filmie to już nie kręcimy dalej kołem tylko przystępujemy do naciągania? Dopytuję, bo w tym momencie filmu akurat jest to ucięte. Dalej w 7:32 pokazujesz "najciaśniejsze miejsce znalezione" i wskazujesz kluczem na zębatkę, czyli wychodziłoby, że ten najciaśniejszy fragment łańcucha przekrecileś, tak, żeby był na zębatce z prawej strony. Jak to w końcu ma być?
Jeśli na za luźnym łańcuchu zacznie się jeździć po dziurach,to mogą siły z łańcucha ukrzywić wałek zdawczy lub wyrwać zębatki,jest nawet filmik na yt jak gościowy spadł łańcuch i to razem z zębatką i pękł karter,a to już nie jest tania zabawa
U mnie jest coś takiego, że jak dokręcam nakrętkę ośki to napina mi łańcuch. Przed zakręceniem jest idealny naciąg, a po jest za mocny. Muszę wtedy kombinować.
Cześć, Uważam że pokazałeś tą regulacje w przystępny sposób zwłaszcza dla początkujących motocyklistów. Uważam że wyciągną z niego dużo przydatnych informacji ;) Jedynie do czego mogę mieć pewne zastrzeżenia to, że nie pokazałeś jak dokładnie zmierzyć wartość luzu. Pozdrawiam :)
Sprawdzenie czy koło jest ustawione osiowo wykonuje się w inny sposób niż pokazany na filmie. Nie mierzymy odległości od śruby do opony itp. a od rantu felgi do wahacza, z jednej i z drugiej strony, jednak od strony koła bliżej amortyzatora a nie jak na filmie od strony tyłu pojazdu. Wskazany jest jakiś mądrzejszy przyrząd pomiarowy jak np. suwmiarka. Odnośnie znów smarowania łańcucha, nie co 300 km bo to gruba przesada a całkowicie wystarczy co 1000-1500 kilosów
To byś sie kurna zdziwił bo niektóre motocykle mają koło ustawione niesymetrycznie w wahaczu. Ustawia się łańcuch według zaleceń producenta a nie gościa z UA-cam.
Siema Faz ! Dzięki za wszystkie filmiki są super. Jesteś naprawdę mega pomocny. Od jakiegoś czasu szukam na YT filmiku nt regulacji naciągu linki sprzęgła. Jest tego w sumie bardzo mało również wyszukując temat na google. Jeżdzę na moto już trochę czasu jednak zazwyczaj tematy regulacji zostawiałem serwisowi jednakże to akurat wydaje mi się mógłbym wykonać we własnym garażu. Czy możemy liczyć na filmik od ciebie z instruktażem? Pozdro!
Faza Rhazz`a no poprostu jesteś wspaniały!!!:) dzięki. A jeszcze jedno czy obsługa wału napędowego czyli właściwie jej brak jest na tyle konkurencyjna, że opłaca się zakupić moto napędzane wałem a nie łańcuchem, nawet kosztem maszyny, która nam się bardziej podoba? Wiem, że to bardzo subiektywne, ale czy Ty byś tak zrobił. Przymierzam się do wyboru moto i to pierwszego i tak się zastanawiam czy łańcuch czy wał?
Siemanko!! Śmigam kilosem już jakiś czas i chyba zapomniałeś popuścić śrube łączącą wspornik tylnego zacisku z zaciskiem. Zjedziesz sobie ośke na zaczepie zacisku. Wiem co mówie😎 pozdro i do zobaczyska!
Jeżeli chodzi o motocykle używane, to nie sugerował bym się tak mocno tym czy wybierać motocykl z wałem czy z łańcuchem. Zaletą wału jest to że nie trzeba do okresowo czyścić, smarować i naciągać oraz wymieniać. Trzeba mieć na tona uwadze, że te mniejsze wymogi serwisowe wału są tylko w przypadku jeżeli wał jest sprawny, ponieważ gdy okaże się, ze uległ uszkodzeniu to jego naprawa jest nieco bardziej skomplikowana i kosztowna. Wynika głównie to z tego, że zdecydowana większość motocykli jest wyposażona łańcuch napędowy i to rozwiązanie jest bardziej popularne. Warto jest też mieć na uwadze że jest pewna delikatna różnica między motocyklem wyposażonym w wał kardana i łańcuch jeśli chodzi o odczucia z jazdy.
u mnie sruba regulacyjna jest tylko z jednej str, ale rozumiem ze poluzniam sruby z obu str? tylko jak wtedy sprawdzam osiowosc? jak lancuch juz ma lekka rdze i wystajace gumki to szmelc czy mozna jeszcze polatac?
Faza rhazz’a w którym miejscu ma być ustawiony najciaśniejszy punkt łańcucha podczas regulacji?? Tam gdzie się sprawdza luz czyli pomiędzy zębatkami???
Mam pytanko, czy jeżeli tylne kolo jest krzywo ustawione tzn skreca w prawo o 7,5 mm (tak mi wyszło z pomiaru od wahacza do rantu felgi prawa strona 4,5 mm lewa strona 6mm ) to czy przez to jadąc na wprost mam lekko skręcona kierownice właśnie w prawo? Dodam że motor jedzie prosto przy każdej predkosci z rękoma lub bez na kierownicy nic nie trzęsie nie bije, w zakrety kladzie sie również bardzo dobrze.
Witam i proszę o pomoc. Nigdzie nie mogę znaleźć jak zmierzyć luz łańcucha w Yamasze FJ 1200. Znalazłem coś takiego że luz ma wynosić 15 - 20 mm, ale nie wiem czy na stopce, czy pod obciążeniem z kierowcą. Będę wdzięczny za pomoc.
Panowie pomozcie,ja ustawiam tylne koło na cechy w F4 dwie strony równo jeśli mierze od rantu felgi jedna stronę i druga różnica centymetra (zaznaczam że rama prosta i wahacz) jak wkoncu ustawić żeby było dobrze?
Nie no generalnie wszystko fajnie, ale proponuje zamontować poprawnie ośkę koła... z prawej strony (akurat w Twoim moto, u mnie w 600rr np. ośka jest mocowana odwrotnie) zakończenie ośki nie jest okrągłe tylko jest symetrycznie spłaszczone z obu stron tak, aby ośka odpowiednio ułożyła się w uchwycie. U Ciebie jak wół widać, że te spłaszczenia są ustawione w poziomie zamiast w pionie (wtedy ośka wpasowałaby się w mocowanie). Szczerze mówiąc bardzo rażący błąd, szczególnie jeśli chodzi o Twoje bezpieczeństwo (oraz ludzi którzy Twoje filmy oglądają..). Pozdro
GarethEMareth jakie to ma znaczenie skoro niemozliwym jest ruszenie ta oska po skreceniu kola...brawo za spostrzegawczosc. Sciagalem to kolo po 40tys do zmiany opony - wyobraz sobie ze nic sie nie wydarzylo.
Myślę, że jednak jakieś znaczenie ma skoro konstruktorzy postanowili tego typu zabezpieczenie zastosować (taka sama logika jak z tym, że skoro na wahaczu są zaznaczone kreski do ustawienia zbieżności to można się nimi śmiało posługiwać, logika zresztą jak najbardziej prawidłowa). Dodatkowo w tym przypadku wydaje mi się, że ze względu na złe ustawienie ośki nakrętka mocująca nie łapie się na wszystkich zwojach gwintu, chociaż nie jestem w stanie tego na 100% dostrzec. Cieszę się, że przejechałeś w ten sposób 40 kkm i mam nadzieję, że jeszcze ich wiele przed Tobą, ja jednak dla świętego spokoju ducha robiłbym to tak, jak dobra praktyka nakazuje. I zazdro że jedna guma Ci starcza na takie dystanse :)
@@rhazz właśnie miałem taki przypadek że bieg z 2 na 3 przy dynamicznym przyspieszaniu nie chciał wejść dopiero gdy wysprzeglilem jeszcze raz wszedł ale użyłem znacznej siły. Muszę to sprawdzić. Ps. Dzięki za szybką odpowiedź pozdrawiam z mazur.
Cześć, wiem że pytanie nie w temacie filmu, ale może mi pomożesz, mam spory problem, najprawdopodobniej z układem zapłonowym przy fzs 600 2000r., którego nie mogę rozwiązać, wymieniłem: świece i fajki na nowe NGK, zaizolowałem przewody wysokiego napięcia nawlekając na nie przewód paliwowy, no i niestety nadal na luzie do ok. 2 tys. chodzi tak jakby na 2-3 cylindry, później wkręca się normalnie, natomiast jak ruszam, a więc pod obciążeniem silnik aż do ok 4tys. chodzi tak jakby na 2-3 cylindry, później pracuje normalnie. Jak myślisz co jest jeszcze nie tak ? Może należy wymienić jeszcze przewody na nowe, a może gaźniki są do czyszczenia i regulacji ?
Fazuś, ale sprawdzanie luzu od ranta opony do nakrętki to lekko mówiąc głupota.... Przecież każdy myślący wie, że wraz z regulacją naciągu nakrętka się przesuwa i odleglość do ranta opony jest ciągle taka sama xd
@@krzys7327nawet jak będziesz miał koło tak skoszone, że gołym okiem będzie to widać to odległość między rantem opony do śruby z obu stron będzie taki sam, bo wraz z przesunięciem rantu przesuwa się też śruba. Trzeba mierzyć od rantu do jakiegos nieruchomego elementu motocykla, dobrym pomysłem był ten wahacz.
Siemasz Faza Rhazz'a! Szybkie pytanko mam: Z jaką dokładnością ustawiany jest luz łańcucha przy zakładaniu nowego napędu? Chodzi mi o to jaka jest dopuszczalna niedokładność ustawienia koła w pozycji równoległej do osi motocykla. Mnie się po krótkiej walce z suwmiarką udało ustawić do ok. 0,07 mm. Może to się niektórym wydać mało, ale dla mnie jako dla człowieka, który siedzi w maszynówce to jest dość dużo zważywszy, że na punkcie styku koła, może z tego być ok. 0,3 mm...
DonQuijote ja ustawiam na oko hahaha tzn na te kreski na wahaczu :) 0.07? Nie dajmy sie zwariowac :p niewazne czy nowy naprd czy jezdzony - luz ustawiamy wg wartosci w serwisowce :)
Uprzedzam pytania czy regulujemy na centralce czy na kołach - przed zabawą sprawdźcie sobie w instrukcji ponieważ niektóre motocykle (jak mój) zakładają prace serwisowe na centralce, a niektóre na kołach lub stojaku!
Niezbyt dobrze wytłumaczony powód dla któego łańcuch powinienen być luźny. Luz jest po to żeby łańcuch mógł się spokojnie, bez nadwyrężenia, napiąć, gdy motocykl jest pod dużym obciążeniem np z pasażerem, lub gdy przejeżdża przez wyboje drogowe itd innymi słowy w sytuacjach gdy tylne koło "wędruje" do góry. Należy pamiętać ze wahacz tylny nie jest równy dlugości łańcucha. Odległość od zębatki zdawczej do tylnej jest większa niż dlugość wahacza. Dlatego gdy wahacz wędruje od pozycji neutralnej (koło wisi w powietrzu jak na filmie) w górę to odleglość między zębatkami zwiększa się i łańuch zaczyna się napinać. Dlatego w pozycji neutralnej konieczny jest luz na łańcuchu.
5:50 -> gdy znajdziemy miejsce najciaśniejsze tak jak na filmie to już nie kręcimy dalej kołem tylko przystępujemy do naciągania? Dopytuję, bo w tym momencie filmu akurat jest to ucięte. Dalej w 7:32 pokazujesz "najciaśniejsze miejsce znalezione" i wskazujesz kluczem na zębatkę, czyli wychodziłoby, że ten najciaśniejszy fragment łańcucha przekrecileś, tak, żeby był na zębatce z prawej strony.
Jak to w końcu ma być?
Czy wiesz już jak to zrobić? Też mam ten dylemat
I co udalo sie naciagnac ?@@ravklersky557
Aż dla pewności sprawdziłem w serwisówce - w Fazerze 600 cm³ (przynajmniej S1, 98-01) prawidłowy luz łańcucha to 30-45 mm.
dobrym i prostym sposobem na zweryfikowanie zbierzności jest zmierzenie odstępów między osiami koła i wahacza
Zajebiście wytłumaczone. Dzięki mordo
@5:50 brakuje kawałka filmu, gdzie przewinąć miejsce najciaśniejsze/najluziejsze przy naciąganiu, w tym miejscu co sprawdza czy na tylną zębatkę?
Czy wiesz już jak to zrobić? Też mam ten dylemat
Jeśli na za luźnym łańcuchu zacznie się jeździć po dziurach,to mogą siły z łańcucha ukrzywić wałek zdawczy lub wyrwać zębatki,jest nawet filmik na yt jak gościowy spadł łańcuch i to razem z zębatką i pękł karter,a to już nie jest tania zabawa
Ja mam na zewnątrz regulacje tył F4 600,2003 rok,jak mówisz małe pojemności mają na zewnątrz (nie ma reguły) ☺😉😀
U mnie jest coś takiego, że jak dokręcam nakrętkę ośki to napina mi łańcuch. Przed zakręceniem jest idealny naciąg, a po jest za mocny. Muszę wtedy kombinować.
ja mam to samo na filmiku to jest proste ale jak ja dokręcam koło to łańcuch sie napina
Cześć,
Uważam że pokazałeś tą regulacje w przystępny sposób zwłaszcza dla początkujących motocyklistów. Uważam że wyciągną z niego dużo przydatnych informacji ;) Jedynie do czego mogę mieć pewne zastrzeżenia to, że nie pokazałeś jak dokładnie zmierzyć wartość luzu.
Pozdrawiam :)
nie musiał bo takie rzeczy są obowiązkowe na egzaminie w wordzie
@@jakubwinc8 a widzisz, ja tego nie miałem na Wordzie bo jeżdżę 125... Ciekawe, ciekawe ¯\_(ツ)_/¯ ZNAWCO
@@jakubwinc8 zdawałem egzamin w tym roku. pokazałem w którym miejscu mierzymy luz i ile ma tego luzu być. więc samego sposobu mierzenia nie wymagano
Dzięki, jak zawsze bardzo pomocne filmy :)
Bardzo dobrze powiedziane!
Sprawdzenie czy koło jest ustawione osiowo wykonuje się w inny sposób niż pokazany na filmie. Nie mierzymy odległości od śruby do opony itp. a od rantu felgi do wahacza, z jednej i z drugiej strony, jednak od strony koła bliżej amortyzatora a nie jak na filmie od strony tyłu pojazdu. Wskazany jest jakiś mądrzejszy przyrząd pomiarowy jak np. suwmiarka. Odnośnie znów smarowania łańcucha, nie co 300 km bo to gruba przesada a całkowicie wystarczy co 1000-1500 kilosów
To byś sie kurna zdziwił bo niektóre motocykle mają koło ustawione niesymetrycznie w wahaczu. Ustawia się łańcuch według zaleceń producenta a nie gościa z UA-cam.
Chciałem tylko dodać, że niektóre moto mają podany luz łańcucha na centralce niektóre pod własnym ciężarem warto sprawdzić.
Wszystko fajnie, ale mylisz pojęcia wkręcam i wykręcam, w tym przypadku jak wkręcasz to luzujesz, a jak wykręcasz to naciągasz łańcuch.
Witaj! Spoko filmy z konkretnym info. Mam pytanie, jak odroznic oryginalny łancuch did od podroby? Jak jest znaczon? Pozdro
Siema Faz ! Dzięki za wszystkie filmiki są super. Jesteś naprawdę mega pomocny. Od jakiegoś czasu szukam na YT filmiku nt regulacji naciągu linki sprzęgła. Jest tego w sumie bardzo mało również wyszukując temat na google. Jeżdzę na moto już trochę czasu jednak zazwyczaj tematy regulacji zostawiałem serwisowi jednakże to akurat wydaje mi się mógłbym wykonać we własnym garażu. Czy możemy liczyć na filmik od ciebie z instruktażem? Pozdro!
Jak będę te śrubę wkręcał to naciągnie się łańcuch , a jeżeli będę te śrubę wkręcał to zrobi się luz . To jak 7m19s
dzięki!!!
Czekamy na filmiki z czyszczenia i smarowania łańcucha:))) pozdrowienia
mówisz masz - ua-cam.com/video/wjcsNxiRCO0/v-deo.html
Faza Rhazz`a no poprostu jesteś wspaniały!!!:) dzięki. A jeszcze jedno czy obsługa wału napędowego czyli właściwie jej brak jest na tyle konkurencyjna, że opłaca się zakupić moto napędzane wałem a nie łańcuchem, nawet kosztem maszyny, która nam się bardziej podoba? Wiem, że to bardzo subiektywne, ale czy Ty byś tak zrobił. Przymierzam się do wyboru moto i to pierwszego i tak się zastanawiam czy łańcuch czy wał?
wał wcale nie jest taki bezobsługowy jakby się wydawało. ja bym nie wybrał motocykla z wałem gdyby mi się nie podobał tylko dlatego że ma wał!!
Siemanko!! Śmigam kilosem już jakiś czas i chyba zapomniałeś popuścić śrube łączącą wspornik tylnego zacisku z zaciskiem. Zjedziesz sobie ośke na zaczepie zacisku. Wiem co mówie😎 pozdro i do zobaczyska!
Jeżeli chodzi o motocykle używane, to nie sugerował bym się tak mocno tym czy wybierać motocykl z wałem czy z łańcuchem. Zaletą wału jest to że nie trzeba do okresowo czyścić, smarować i naciągać oraz wymieniać. Trzeba mieć na tona uwadze, że te mniejsze wymogi serwisowe wału są tylko w przypadku jeżeli wał jest sprawny, ponieważ gdy okaże się, ze uległ uszkodzeniu to jego naprawa jest nieco bardziej skomplikowana i kosztowna. Wynika głównie to z tego, że zdecydowana większość motocykli jest wyposażona łańcuch napędowy i to rozwiązanie jest bardziej popularne.
Warto jest też mieć na uwadze że jest pewna delikatna różnica między motocyklem wyposażonym w wał kardana i łańcuch jeśli chodzi o odczucia z jazdy.
u mnie sruba regulacyjna jest tylko z jednej str, ale rozumiem ze poluzniam sruby z obu str? tylko jak wtedy sprawdzam osiowosc? jak lancuch juz ma lekka rdze i wystajace gumki to szmelc czy mozna jeszcze polatac?
Czyli na dużej zębatce ma byś to luźne miejsce,a w połowie drogi między 2 zębatkami ma być to miejsce z najmniejszym luzem,tak?
Rhazz fajne filmiki ale irytujące jest że nie rozróżniasz na filmie śruby od nakrętki... jest jedna śruba na stronę z nakrętką kontrującą 😉
Kiedy masz motocykl na kardanie i nie musisz sie martwic :)))
Faza rhazz’a w którym miejscu ma być ustawiony najciaśniejszy punkt łańcucha podczas regulacji?? Tam gdzie się sprawdza luz czyli pomiędzy zębatkami???
witam -cenne informacje aczkolwiek twierdzisz że do napięcia łańcucha ,,zakręcasz'' chyba raczej ,,wykręcasz" było by trafniejsze
Mam pytanko, czy jeżeli tylne kolo jest krzywo ustawione tzn skreca w prawo o 7,5 mm (tak mi wyszło z pomiaru od wahacza do rantu felgi prawa strona 4,5 mm lewa strona 6mm ) to czy przez to jadąc na wprost mam lekko skręcona kierownice właśnie w prawo? Dodam że motor jedzie prosto przy każdej predkosci z rękoma lub bez na kierownicy nic nie trzęsie nie bije, w zakrety kladzie sie również bardzo dobrze.
Rant koła do śruby ? Kolego robiłeś tak kiedyś?
Chłop mówi wkręcam a wykręca, no nic tylko poradniki tworzyć.
Witam i proszę o pomoc. Nigdzie nie mogę znaleźć jak zmierzyć luz łańcucha w Yamasze FJ 1200. Znalazłem coś takiego że luz ma wynosić 15 - 20 mm, ale nie wiem czy na stopce, czy pod obciążeniem z kierowcą. Będę wdzięczny za pomoc.
Czy luz powinien być stosowany taki sam podczas jazdy samemu A z pasażerem?
U mnie w 50-tcę jest taki sam system naciągu łańcucha
Zadam pewnie dosyć głupie pytanie. Miarka z dwóch stron powinna znajdować się na tych samych wartościach?
To znaczy źle ustawione kolo może łańcuch naskakiwać na przednią zębatkę?
Panowie pomozcie,ja ustawiam tylne koło na cechy w F4 dwie strony równo jeśli mierze od rantu felgi jedna stronę i druga różnica centymetra (zaznaczam że rama prosta i wahacz) jak wkoncu ustawić żeby było dobrze?
Wacha czy przy f4 nie jest równoległy, od strony zębatki jest poszerzony, ustawiasz na cechy
jak czesto nalezy myć łancuch , jazda po asfalcie?
Pomocny materiał.
no i chyba śruba kontrująca to raczej ta druga?
Nie no generalnie wszystko fajnie, ale proponuje zamontować poprawnie ośkę koła... z prawej strony (akurat w Twoim moto, u mnie w 600rr np. ośka jest mocowana odwrotnie) zakończenie ośki nie jest okrągłe tylko jest symetrycznie spłaszczone z obu stron tak, aby ośka odpowiednio ułożyła się w uchwycie. U Ciebie jak wół widać, że te spłaszczenia są ustawione w poziomie zamiast w pionie (wtedy ośka wpasowałaby się w mocowanie). Szczerze mówiąc bardzo rażący błąd, szczególnie jeśli chodzi o Twoje bezpieczeństwo (oraz ludzi którzy Twoje filmy oglądają..). Pozdro
GarethEMareth jakie to ma znaczenie skoro niemozliwym jest ruszenie ta oska po skreceniu kola...brawo za spostrzegawczosc. Sciagalem to kolo po 40tys do zmiany opony - wyobraz sobie ze nic sie nie wydarzylo.
Myślę, że jednak jakieś znaczenie ma skoro konstruktorzy postanowili tego typu zabezpieczenie zastosować (taka sama logika jak z tym, że skoro na wahaczu są zaznaczone kreski do ustawienia zbieżności to można się nimi śmiało posługiwać, logika zresztą jak najbardziej prawidłowa). Dodatkowo w tym przypadku wydaje mi się, że ze względu na złe ustawienie ośki nakrętka mocująca nie łapie się na wszystkich zwojach gwintu, chociaż nie jestem w stanie tego na 100% dostrzec. Cieszę się, że przejechałeś w ten sposób 40 kkm i mam nadzieję, że jeszcze ich wiele przed Tobą, ja jednak dla świętego spokoju ducha robiłbym to tak, jak dobra praktyka nakazuje. I zazdro że jedna guma Ci starcza na takie dystanse :)
Czekom na jakiyś nagraniy po ślonsku....pewnie dużo osób sie ucieszi.pozdrawiom.
A jeżeli łańcuch jest nowy i dalej robi się sztywny w jednym miejscu
Tzn ze albo jest wadliwy albo przkoszona jest zebatka tył albo krzywo zamontowane jest kolo. Innej opcji nie ma :)
Czy za mocno naciągnięty może mieć wpływ na zmianę biegów?
Zbyt naciagniety - bedzie szarpal, dzwignia bedzie twarda jak kamien i biegi nie beda chcialy wchodzic.
@@rhazz właśnie miałem taki przypadek że bieg z 2 na 3 przy dynamicznym przyspieszaniu nie chciał wejść dopiero gdy wysprzeglilem jeszcze raz wszedł ale użyłem znacznej siły. Muszę to sprawdzić.
Ps. Dzięki za szybką odpowiedź pozdrawiam z mazur.
Cześć, wiem że pytanie nie w temacie filmu, ale może mi pomożesz, mam spory problem, najprawdopodobniej z układem zapłonowym przy fzs 600 2000r., którego nie mogę rozwiązać, wymieniłem: świece i fajki na nowe NGK, zaizolowałem przewody wysokiego napięcia nawlekając na nie przewód paliwowy, no i niestety nadal na luzie do ok. 2 tys. chodzi tak jakby na 2-3 cylindry, później wkręca się normalnie, natomiast jak ruszam, a więc pod obciążeniem silnik aż do ok 4tys. chodzi tak jakby na 2-3 cylindry, później pracuje normalnie. Jak myślisz co jest jeszcze nie tak ? Może należy wymienić jeszcze przewody na nowe, a może gaźniki są do czyszczenia i regulacji ?
klepa1800 gazniki, aku, zwarcie w instalacji, regulator. Jest tysiac powodow :) reka specjalisty by sie przydala :)
Fazuś, ale sprawdzanie luzu od ranta opony do nakrętki to lekko mówiąc głupota.... Przecież każdy myślący wie, że wraz z regulacją naciągu nakrętka się przesuwa i odleglość do ranta opony jest ciągle taka sama xd
Nie chodzi o sprawdzenie luzu, w ten sposób sprawdzasz czy koło jest prosto tzn. Czy są równe odległości po obu stronach
@@krzys7327nawet jak będziesz miał koło tak skoszone, że gołym okiem będzie to widać to odległość między rantem opony do śruby z obu stron będzie taki sam, bo wraz z przesunięciem rantu przesuwa się też śruba. Trzeba mierzyć od rantu do jakiegos nieruchomego elementu motocykla, dobrym pomysłem był ten wahacz.
Czesc, dokrecasz na oko czy uzywasz klucza dynamometrycznego ?
wystarczy na oko. Dynamometr to zade wyznacznik bo wejdzie brud czy cos i kliknie a nie ebdzie dokrecone.
Siemasz Faza Rhazz'a! Szybkie pytanko mam: Z jaką dokładnością ustawiany jest luz łańcucha przy zakładaniu nowego napędu? Chodzi mi o to jaka jest dopuszczalna niedokładność ustawienia koła w pozycji równoległej do osi motocykla. Mnie się po krótkiej walce z suwmiarką udało ustawić do ok. 0,07 mm. Może to się niektórym wydać mało, ale dla mnie jako dla człowieka, który siedzi w maszynówce to jest dość dużo zważywszy, że na punkcie styku koła, może z tego być ok. 0,3 mm...
DonQuijote ja ustawiam na oko hahaha tzn na te kreski na wahaczu :) 0.07? Nie dajmy sie zwariowac :p niewazne czy nowy naprd czy jezdzony - luz ustawiamy wg wartosci w serwisowce :)
Czyli koło mam proste, natomiast mam skrzywienie zawodowe:P
Jak zwykle chaotycznie wytlumaczone
Za dużo gościu gada