Én ezt lemásoltam. 5cm-es gipszkarton profil, azt kifúrtam fél méterenként, a tégla réseibe felülről raktam egy tégla tiplit fél méterenként szintén pontosan, majd a profilt ráraktam lecsavaroztam fa csavarral, és bele tettem az xps-t. Egyedül csináltam magamnak otthon. Valamint raktam kivülre 1 deszkát azt átfogtam dróttal azt átszúrva az xps-en majd bedrotoztam a koszorúhoz.
Bár nem mai videó, de most találtam rá. Bennem is sokszor felmerült, hogy nem lehet-e közvetlenül az xps-t zsaluanyagnak használni. Úgy látszik, hogy de, lehet, és már ezt is kitalálták. Tök jó!
Mi is ezzel dolgozunk én zsaluzó munkát végzek de szeretem csinálni 26 éves vagyok és nagyon kevés fiatal van akit érdekel az építő ipar és normálisan megcsinálni az adott munkát.
valóban: hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3 "Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata." 2019-ben találta föl.
Engem az érdekelne, hogy eddig a videókban mindig az volt, hogy a fal tetejét a vasalás alatt le kell teríteni vagy bitumenes lemezzel, vagy malterral. Ha ez megtörténik akkor hogy szurjuk be az éket? Vagy előbb kell rögzíteni a műanyagot majd utána lezárni a téglasor tetejét? Engem érdekel mert most fogunk építkezni és a Leier kéregfödémnél jól lehetne, ha valóban olyan költséghatékony mint ahogy mondják.
Szia.Azon a 6-7centin a műanyag sín nem engedi a betont a téglába,a többit meg kikened falegyennel,mert az úgyis kell a kéregpanelhez.Mi Heratektát használunk,de ez se tűnik rossz megoldásnak.Kitartást az építkezéshez.
Gratulálok a szuper ötlethez. Szeretnèm laikuskènt kèrdezni, hogy az xps elèg erős e ahoz hogy elbìrja a beton àltal okozott nyomàst? Azaz betonozàs közben nem dől ki a sínből? A tègla belső oldalàra is ez kerül? Köszönettel
@@joeweider4896 Nem tudom. Gondolom az itt bemutatott eset a monolit vasbeton födémnél működik, aminek nincs "belső oldala". Amennyiben tényleg csak koszorú lesz, gondolom kell belülre is.
Engem az érdekelne h a mester szánt e valamit a fal túloldalára ... ott mi tartja majd a betont. Mert ha oda a sima zsalut fel kell raknom akkor előrébb vagyok munka időben, de nem sokkal. Meg az is érdekelne h egy ~50cm magas koszorúnál ~30as falban ... mennyire maradna stabil ha a pumpából csak úgy zúdul a beton. 😄
Alapból kiöntik az egészet betonfödémnél így ez nem érdekes! Amennyiben koszorút szeretnél ugyan úgy bekötheted szerintem ugyan ezzel a technikával vékonyabban belülről valahogy így gondolom. Árban, hogy éri meg azt megint nem tudom erről nem szólt a fáma. A videóban jók látszik szépen prezentálták, hogy miről van szó az egész alá van támasztva és ki van rakva "dokával" így szerintem ez nem csak egy koszorú!
Nagyon ötletes. Öröm látni, hogy vannak Magyarországon is ilyen újítások. Egyvalamit nem értettem meg: azt a hosszú tüskét, amit átszúrnak a polisztirolon, annak a másik végét mihez rögzítik? Mert a beton eléggé erősen nyomja a zsalut (akkor is ha polisztirol habból van) pláne ha vibrálják. A fal beltér felé néző oldalán nincs hőszigetelés, oda deszkát tesznek vagy valami ötlet van oda is?
Szia én dolgoztam már vele és az én véleményem szerint érdemes le ragasztani a müanyagot amibe bele kerül a Nikecelt ragasztóhabbal majd bele kell ütni az éket és mi a Nikecel alá is fúlyunk ragasztó habot a bele ilesztésbe a kérdésedre a válasz a dübelt okosabbnak tartom ha a két vasalás közé beforditani a dübel vasát a falon futó alsó felső vezér vasközé mert ha csak le kötödd akkor ki csúszhat belőle 🙂
Üdv! ua-cam.com/video/p8dA4RJYRBo/v-deo.html én így csináltam, nem kell sín csak dűbel, háló élvédő, és ragasztó, ez egy hobby házam, bivaly erős lett a zsalu a végén 5cm-es hungarocell ből csináltam
Lehetne video a csomópontokrol,+-sarkokrol,belső oldalrol,ilyesmikről,mert ez igy karcsu. Ès furcsállom hogy a vasalathoz rögzitti a zsalut,legalábbis ezt mondta.
valóban: hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3 "Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata." 2019-ben találta föl.
Kétszer építkeztem...először porotherm zsaluelemeket raktam föl és kész a zsalu...nincs egyszerűbb...másodszor a, porotherm 44-es téglasorra ragasztottam 10 cm-es ytong téglát a külső falélre...és kész...mehet a vasalat és a beton...Amatőr vagyok, de nem pöcsölök...
@@SzakiEllenor Ja...nincs jelentősége Péter, mert fa gerendázat ül a zsaluban-belefúrva a vas-és a gerendára alul felül fa burkolat került...Az esetleges-vitatom- hőhíd-a lakótér felett van...A padlásnak meg közömbös a hőmérséklete...
Tényleg nagyon jó, ha minden egyenes 😁. Én is láttam hasonlót, ott a srácok gipszkarton u profilba tettek xps-t, úgy zsaluztak. Csak nekik nem volt idejük bemutatni a nagyérdeműnek 😁
Szèp ès jó ez a zsalu. De az èn látomkörömben levő generálkivitelezők mèg a műanyag tüskèt is kispórolják az xpsből nemhogy egy ilyen zsalurendszert megvegyenek.
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3 "A hornyolt tégla gazdaságossága elsősorban a munkaidő megtakarítás, a pormentesség, az anyagszilárdság megmaradása, az elmaradt törmelék szállításában és elhelyezésében rejlik. A felhasználáskor a téglában az alul-felül elhelyezett 18x7 mm mélységű horony azt eredményezi, hogy minden sorban lehetőség van a vezeték vízszintes elhelyezésére (víz, villany). A két horony találkozása és a közte lévő habarcsréteg (8-10 mm), egy 18 mm mélységű, 22-24 mm magasságú hornyot eredményez. Ha ragasztással történik a habarcs kiváltása, akkor a horony mérete tetszőlegesen növelhető. A felhasználó számára részlegesen lehetővé teszi az épületgépészet roncsolás mentes megvalósítását. A beépítés során a fel nem használt hornyok pótlására - 4000 téglával számolva egy családi házat - 1 m3 habarcs keletkezik költségként. A minden sorban adódó lehetőség a tervezést és a kivitelezést egyaránt megkönnyíti. A Wienerberger téglagyártónak felkínált 1 Ft/db-os találmányi díjért sem köttetett meg az üzlet, valószínűsíthetően szakmai féltékenység miatt. "
Nekem ez kicsit Over Engineered-nek tűnik. Műanyag sínt gyártani stb. Ennél nekem ez költséghatékonyabban gyárthatónak tűnik:ua-cam.com/video/d3XGZ13c1dI/v-deo.html
2 роки тому
😁 Nekem is úgy tűnik. De van egyébként olyan koszorú elem ami hőszigetelésből van és csak le kell ragasztani. Nincs szükség rá hogy bekössük pluszban. Majd lehet megmutatom. 😉 Ja és köszönöm a megosztást! 😊👍
Dani, azt is illik kötni. Nem kell, de a "karácsonyfa " orrára kell egy kötöződrót, mert megbillenhet. egyébként az is jó. Igazából ez egyetlen műanyag sín, és elég azt raktároznod, és az XPS-t csak beleszabod, akármilyet!
Ez a fém profil mekkora hohid is? Ennél már akkor jobb lenne egy műanyag szalag aminek mindkét oldalán tüskék vannak, az egyik oldala a téglába, a másik az xps-be szurodik. A találmányomert befolyt jogdíjat kérem átutalni a 5567888-...... Szamlaszamra
@@gyorgykarolyi8021 Hááát, ha abból indulok ki, hogy a dűbelek nyomai látszódnak egy párásabb reggelen a házak falain, akkor a műanyag se sokkal jobb. Érdekes, hogy egy ilyen tolerancia belefér, egy mindenre odafigyelő, tökéletességre törekvő csatorna elveibe.
ment egy ilyen 👎, mert minek kell kitenni ha nm lehet megnézni. Egy kattintás kitenni(akár telefont használva is) akkor minek kell ilyen izébe kirakni.
Volt olyan régebben, hogy több szabadideje lévén sok videótéma ill. videó felgyülemlett, ezért időzítve rakta ki őket. Erre speciel most nem tudom a választ, de engem is érdekel :)
Az a válasz, hogy amikor premierbe megy, akkor a UA-cam külön értesíti a feliratkozókat, és könnyebben a főoldalra kerül a videó. Tehát sok emberhez jut el. Én nem láttam, hogy be volt-e időzítve ez a videó vagy simán premierbe ment, ha időzítve is volt, akkor meg nyilván az, hogy ilyenkor többen látják a premiert mint korábban.
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3 "Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata."
Én ezt lemásoltam. 5cm-es gipszkarton profil, azt kifúrtam fél méterenként, a tégla réseibe felülről raktam egy tégla tiplit fél méterenként szintén pontosan, majd a profilt ráraktam lecsavaroztam fa csavarral, és bele tettem az xps-t. Egyedül csináltam magamnak otthon.
Valamint raktam kivülre 1 deszkát azt átfogtam dróttal azt átszúrva az xps-en majd bedrotoztam a koszorúhoz.
Már hátulról felismertem. Maruzsi Laci. Feltaláló és sokszoros magyar rallyecross Bajnok! :) Gratulálok!
Bár nem mai videó, de most találtam rá.
Bennem is sokszor felmerült, hogy nem lehet-e közvetlenül az xps-t zsaluanyagnak használni.
Úgy látszik, hogy de, lehet, és már ezt is kitalálták.
Tök jó!
Zseniális!!!! Gratulálok!!! Ave Cosworth!
Mi is ezzel dolgozunk én zsaluzó munkát végzek de szeretem csinálni 26 éves vagyok és nagyon kevés fiatal van akit érdekel az építő ipar és normálisan megcsinálni az adott munkát.
A jó öreg Maruzsi Úr! Gratulálok a feltalàlónak!
öreg? Csillog a szeme, mint egy húszévesnek!
@@SzakiEllenor Ez igaz!
valóban:
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3
"Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu
A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata."
2019-ben találta föl.
Már régóta létezik koszorú-tégla. Az a legjobb megoldás, amennyiben a födémgerenda felfekvő végét nem fogja körül a koszorú.
Ő találta fel a golyós lopócsővet amit sokan használunk
Kreatív! Bár a beton befolyik a lyukakba a felső sornál. Oda nem lenne érdemes zsákos polisztirol golyókkal feltölteni?
Nagyon tetszik. Most építek egy kerti kis házat, pont jókor láttam ezt a videót. Nagyon jó ötletnek tartom. Hol lehet megtalálni a forgalmazót?
Engem az érdekelne, hogy eddig a videókban mindig az volt, hogy a fal tetejét a vasalás alatt le kell teríteni vagy bitumenes lemezzel, vagy malterral. Ha ez megtörténik akkor hogy szurjuk be az éket? Vagy előbb kell rögzíteni a műanyagot majd utána lezárni a téglasor tetejét? Engem érdekel mert most fogunk építkezni és a Leier kéregfödémnél jól lehetne, ha valóban olyan költséghatékony mint ahogy mondják.
A szélső 5 cm-t nem kened
Szia.Azon a 6-7centin a műanyag sín nem engedi a betont a téglába,a többit meg kikened falegyennel,mert az úgyis kell a kéregpanelhez.Mi Heratektát használunk,de ez se tűnik rossz megoldásnak.Kitartást az építkezéshez.
Nagyon érdekes és jó ötlet volt, köszönöm a megosztást. :)
Már tizéve használok,saját hasonlót de hajrá,ez egy rendszer
Az öreg jól kommunikàlt..jó beszèlt💪
Gratulálok a szuper ötlethez. Szeretnèm laikuskènt kèrdezni, hogy az xps elèg erős e ahoz hogy elbìrja a beton àltal okozott nyomàst? Azaz betonozàs közben nem dől ki a sínből? A tègla belső oldalàra is ez kerül? Köszönettel
Nyilván ki lett próbálva, el is mondja, hogy nem kell ráfröcskölni a betont, illetve nyilván annyira nem magasak, hogy nem bírná el a nyomást.
@@petronas215 es a belső oldalra is rak?
@@petronas215 a tègla belső felère is ezt rakja?
@@joeweider4896 Nem tudom. Gondolom az itt bemutatott eset a monolit vasbeton födémnél működik, aminek nincs "belső oldala". Amennyiben tényleg csak koszorú lesz, gondolom kell belülre is.
ez kifejezetten födémszélre jó, de akár két oldalasan is lehet, csak a kor meg kell jobban támasztani
Hát ez nagyon jó!!! És hol lehet ezt beszerezni???
Engem az érdekelne h a mester szánt e valamit a fal túloldalára ... ott mi tartja majd a betont. Mert ha oda a sima zsalut fel kell raknom akkor előrébb vagyok munka időben, de nem sokkal.
Meg az is érdekelne h egy ~50cm magas koszorúnál ~30as falban ... mennyire maradna stabil ha a pumpából csak úgy zúdul a beton. 😄
Ez gondolom födémszél egyoldalú zsaluzata, egy kétoldali koszorúzsalu kicsit más történet.
Így van!
Az persze oké, de a videó elején az hangzott el h "koszorú zsaluzás" 😄... Ezért jött a kérdés
Alapból kiöntik az egészet betonfödémnél így ez nem érdekes! Amennyiben koszorút szeretnél ugyan úgy bekötheted szerintem ugyan ezzel a technikával vékonyabban belülről valahogy így gondolom. Árban, hogy éri meg azt megint nem tudom erről nem szólt a fáma. A videóban jók látszik szépen prezentálták, hogy miről van szó az egész alá van támasztva és ki van rakva "dokával" így szerintem ez nem csak egy koszorú!
Nagyon ötletes. Öröm látni, hogy vannak Magyarországon is ilyen újítások.
Egyvalamit nem értettem meg: azt a hosszú tüskét, amit átszúrnak a polisztirolon, annak a másik végét mihez rögzítik? Mert a beton eléggé erősen nyomja a zsalut (akkor is ha polisztirol habból van) pláne ha vibrálják. A fal beltér felé néző oldalán nincs hőszigetelés, oda deszkát tesznek vagy valami ötlet van oda is?
A vasalathoz drótozzák
Szia én dolgoztam már vele és az én véleményem szerint érdemes le ragasztani a müanyagot amibe bele kerül a Nikecelt ragasztóhabbal majd bele kell ütni az éket és mi a Nikecel alá is fúlyunk ragasztó habot a bele ilesztésbe a kérdésedre a válasz a dübelt okosabbnak tartom ha a két vasalás közé beforditani a dübel vasát a falon futó alsó felső vezér vasközé mert ha csak le kötödd akkor ki csúszhat belőle 🙂
Okos sok sikert! 🎉
XPS lapok sorolása átlapolása, a sinben történő rögzítése hogyan történik?
Egy kérdés.... ha le kell vakolni a tégla tetejét, (ezt több videóban is hallottuk már) akkor utána a rögzítő tüskét hogy nyomjuk bele a lyukba?
Vékony vakolaton átmegy!
Hol tudnék vásárolni ilyet.?
Maruzsi Laci de rég voltam nála!! :( Nagyon jó ötlet!! :)
Vajon sarokelem is létezik hozzá?😉
Mint laikus mondom....
Szerintem nem kell! Elég ha közel kötöd össze a sarok találkozásoknál!
Yess!
Üdv! ua-cam.com/video/p8dA4RJYRBo/v-deo.html én így csináltam, nem kell sín csak dűbel, háló élvédő, és ragasztó, ez egy hobby házam, bivaly erős lett a zsalu a végén 5cm-es hungarocell ből csináltam
En meg csak tanulom a szakmat, ezert is kerdezem hogy mi az a "szaluzas"?
Zsaluzás lenne az, mint láthatod a filmen.....már ha komolyan kérdezted 😁
Üdvözlöm . Könyv megrendelve ✌️
Nagyon nagy!
Péter, könyörgöm....mikrofon....
A sín az fém vagy műanyag?
Csak a hőhíd miatt
Amikor közelről mutatják a vágásnál műanyagnak néz ki. Mekk hát logikus is lenne...
X therm Dryfix téglàval is működik?
esetleg más műanyag pecek kell hozzá
Nagyszerű ötlet! Imádom! Két kérdésem lenne: 1. Természetesen az ár 2. Az alsó tüskét mennyire körülményes bekötni?
A belső felèt akkor is zsalutnikell vagy arais van valami lehetösèg
Ok, de miért nem lehet téglát kapni?!
Lehetne video a csomópontokrol,+-sarkokrol,belső oldalrol,ilyesmikről,mert ez igy karcsu.
Ès furcsállom hogy a vasalathoz rögzitti a zsalut,legalábbis ezt mondta.
simán működik! az tonnányi súly, megfogja.
Ő az autóversenyző Maruzsi László!
valóban:
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3
"Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu
A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata."
2019-ben találta föl.
Hátt. Ezt gyakorlatban látni kell. De kecsegtető a megoldás. Munka miatt nem tudtam menni.☹️
Nagyszerű! Sokféle bentmaradó-zsalu megoldás van, de ez tényleg olcsón megvásárolhatónak tűnik.
Persze érdekelne mi van ha tégla nem ilyen, stb.
Kétszer építkeztem...először porotherm zsaluelemeket raktam föl és kész a zsalu...nincs egyszerűbb...másodszor a, porotherm 44-es téglasorra ragasztottam 10 cm-es ytong téglát a külső falélre...és kész...mehet a vasalat és a beton...Amatőr vagyok, de nem pöcsölök...
Sajnos akkor az ehhez képest igencsak hohidas…
@@SzakiEllenor Ja...nincs jelentősége Péter, mert fa gerendázat ül a zsaluban-belefúrva a vas-és a gerendára alul felül fa burkolat került...Az esetleges-vitatom- hőhíd-a lakótér felett van...A padlásnak meg közömbös a hőmérséklete...
És a másik oldal?
Egyébként csodálkozom, hogy a legnagyobb korlátozó tényezőről nem beszélt még senki. Olyan téglánál, aminek más a lyukszerkezete, mi a helyzet?
fele ekkora tüskével jó ott is
Én uprofillal készitettem anno.
Elírtad a címbe a zsaluzás szót :)
szerencsére nem a nyelvtankönyv alapján építkezik az ember :) csak az hibázik, aki dolgozik
Tényleg nagyon jó, ha minden egyenes 😁. Én is láttam hasonlót, ott a srácok gipszkarton u profilba tettek xps-t, úgy zsaluztak. Csak nekik nem volt idejük bemutatni a nagyérdeműnek 😁
Hét ez végül is szinte ugyan az!
👍👌
Szèp ès jó ez a zsalu. De az èn látomkörömben levő generálkivitelezők mèg a műanyag tüskèt is kispórolják az xpsből nemhogy egy ilyen zsalurendszert megvegyenek.
Péter! A videó címét véletlenül elírtad!! "szaluzás"
Nagyszerű találmány ez a zsaluzási rendszer!!
Javítom, köszi!
Helló! És a belső fele?
@@zsoltboros7989 Vélhetőleg a belső felére is ugyan az megy értelemszerűen. Egy másik sor fixáló műanyag és EPS.
@@tlsoft belső felére minek a xps?
Belső oldal?
Ügyes
Ez a műanyag hőhidas 😮
Ez az ember találta fel a villanyreszelői hornyokat gyárilag tartalmazó téglát. (Bocsánat, kerámia falazóelemet) Nem tudom, gyártja-e még valaki.
erről nem is hallottam!
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3
"A hornyolt tégla gazdaságossága elsősorban a munkaidő megtakarítás, a pormentesség, az anyagszilárdság megmaradása, az elmaradt törmelék szállításában és elhelyezésében rejlik. A felhasználáskor a téglában az alul-felül elhelyezett 18x7 mm mélységű horony azt eredményezi, hogy minden sorban lehetőség van a vezeték vízszintes elhelyezésére (víz, villany). A két horony találkozása és a közte lévő habarcsréteg (8-10 mm), egy 18 mm mélységű, 22-24 mm magasságú hornyot eredményez. Ha ragasztással történik a habarcs kiváltása, akkor a horony mérete tetszőlegesen növelhető. A felhasználó számára részlegesen lehetővé teszi az épületgépészet roncsolás mentes megvalósítását. A beépítés során a fel nem használt hornyok pótlására - 4000 téglával számolva egy családi házat - 1 m3 habarcs keletkezik költségként. A minden sorban adódó lehetőség a tervezést és a kivitelezést egyaránt megkönnyíti.
A Wienerberger téglagyártónak felkínált 1 Ft/db-os találmányi díjért sem köttetett meg az üzlet, valószínűsíthetően szakmai féltékenység miatt. "
Még mindig élsz
Nekem ez kicsit Over Engineered-nek tűnik. Műanyag sínt gyártani stb. Ennél nekem ez költséghatékonyabban gyárthatónak tűnik:ua-cam.com/video/d3XGZ13c1dI/v-deo.html
😁 Nekem is úgy tűnik. De van egyébként olyan koszorú elem ami hőszigetelésből van és csak le kell ragasztani. Nincs szükség rá hogy bekössük pluszban. Majd lehet megmutatom. 😉 Ja és köszönöm a megosztást! 😊👍
Dani, azt is illik kötni. Nem kell, de a "karácsonyfa " orrára kell egy kötöződrót, mert megbillenhet. egyébként az is jó. Igazából ez egyetlen műanyag sín, és elég azt raktároznod, és az XPS-t csak beleszabod, akármilyet!
@@SzakiEllenor a raktározás eszembe sem jutott, de azt is megnyeri amit fent linkeltem. Szerintem az is működik xps-el.
🤔
erdekes...en mar 15 evvel ezelott is igy csinaltam gipszkarton profillal meg hungarocellel...nagy feltalalas...
Diplomás vagyok, olyan, mintha japánul beszélne.
Ez a fém profil mekkora hohid is? Ennél már akkor jobb lenne egy műanyag szalag aminek mindkét oldalán tüskék vannak, az egyik oldala a téglába, a másik az xps-be szurodik. A találmányomert befolyt jogdíjat kérem átutalni a 5567888-...... Szamlaszamra
Csak műanyagból van remélhetőleg...
@@gyorgykarolyi8021 Hááát, ha abból indulok ki, hogy a dűbelek nyomai látszódnak egy párásabb reggelen a házak falain, akkor a műanyag se sokkal jobb. Érdekes, hogy egy ilyen tolerancia belefér, egy mindenre odafigyelő, tökéletességre törekvő csatorna elveibe.
ment egy ilyen 👎, mert minek kell kitenni ha nm lehet megnézni. Egy kattintás kitenni(akár telefont használva is) akkor minek kell ilyen izébe kirakni.
Volt olyan régebben, hogy több szabadideje lévén sok videótéma ill. videó felgyülemlett, ezért időzítve rakta ki őket. Erre speciel most nem tudom a választ, de engem is érdekel :)
Az a válasz, hogy amikor premierbe megy, akkor a UA-cam külön értesíti a feliratkozókat, és könnyebben a főoldalra kerül a videó. Tehát sok emberhez jut el. Én nem láttam, hogy be volt-e időzítve ez a videó vagy simán premierbe ment, ha időzítve is volt, akkor meg nyilván az, hogy ilyenkor többen látják a premiert mint korábban.
Akkora találmány, hogy létezik ilyen ragasztható változatban is egy ideje...
ua-cam.com/video/lYTzEkyFY-0/v-deo.html
@@Bacchus1980 Szerintem ez csak hasonló, és nem teljesen ugyanarra találták ki.
@@Bacchus1980 Ja hasonló. Mondjuk ez magyar, talán olcsóbb és ragasztani sem kell.
Maruzsi László. Talán rallye versenyzőként a legismertebb, de sok mindent feltalált már :)
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3
Hát szégyellem, de nem ismertem meg, pedig hátulgombolós korom óta hallom. a nevét!
és a belső fele ugyan így?
ez födémszélre van
hu.wikipedia.org/wiki/Maruzsi_L%C3%A1szl%C3%B3
"Maruzsi System II. bennmaradó szélzsalu
A monolit és az E-gerendás födémek hagyományos körbezárása helyett az amúgy is alkalmazott XPS tábla, rögzíthető speciális sínbe történő elhelyezésével, szintén speciális tüskével véglegesen fixálható a betonozásra előkészített vasszerkezethez. Energia felhasználása nélkül, gyorsabb, kevesebb munkaerőt igénylővé válik a koszorúzsalu készítésének folyamata."