Міло, Ви робите БЕЗЦІННИЙ вклад, досліджуючи та показуючи нашу справжню ідентичність. Адже, на превеликий жаль, 80 років проводилося нещадне знищення усіх доказів того, що українці мають власну історію та культуру. Дякуємо Вам безмежно!
Дякую за дуже цікаве відео! Пам'ятаю ,моя бабуся ходила в очіпках . Вони були у неї простенькі , це що я пам'ятаю,а я уже теж в літах , давно це було . Всіх земних благ вам і натхнення в вашій праці! 🙏💛💙🇺🇦🌈🌍🥰
Дуже цікавий матеріал. Давно хотіла почути про очіпки та побачити їх. Дякую, що знайшли згадку про очіпки Приазов'я, звідки я родом та Причорномор'я, де мешкаю більшу частину життя. Бо, на жаль, багато розповідають про український стрій інших частин України, а південь обходять мовчанням. Проте моя бабуся, яка все своє життя прожила на півдні, мала в скрині святкову корсетку. Чорну зі скромною вишивкою біля горловини, яку сама пошила і вишила. Все, що я хотіла сказати, це - те, що південь також Україна! Згадуйте про це частіше.
Звісно, Україна! Села, та частково невеликі містечка, півдня попри століття росифікації говорить українською. Те саме на Сході. Навіть Куршина, Білгородщина, Стародубщина
А я знала стареньку жінку, бабушку мого однокласника, яка ще у кінці 60-х років носила очіпок! Пам'ятаю, якось зайшла досить рано вранці, вона ще спала, а як я привіталася, - через поріг, з кухні,- закричала, щоб онук дав їй очіпок, "бо як же вона людям(мені, 14 річній...) покажеться?" (вона ввечері випрала і повісила до ранку сушитися) 😅Родом вона була з Донбасу... Так що я ще бачила очіпок! І від тієї бабушки багато цікавого почула.
Дякую Міла за вашу просвітницьку роботу. Я доросла жінка, але дізнаюся від вас багато цікавого і нового для мене. Дякую вам за таку любов до історії рідного народу. Мабуть такий предмет треба додати в шкільну програму.
Дуже цікаво було подивитись про цей елемент одягу! Ніколи не задумувалася про нього як про окремий елемент, хоча на всяких ілюстраціях чи фільмах він зустрічався .
Красунечка і розумниця, дякую за відданість своїм захопленням, це прекрасно! Коли дивлюсь на Вас в українських строях, згадую приказку моєї бабусі: гарній дівці гарно й в пілці) (пілка- це на Поділлі діалектизм ганчірки). Коли слухала про очіпок та українське вбрання, чомусь згадала улюбленого Нечуя-Левицького, він дуже поетично описує це. Міло, почитайте його Бурлачку, впевнена, що окрім того, що ця повість дуже цікава, вона є цінною саме з огляду на описи тканин і строїв. Можливо, було б гарним доповненням до таких відео і цитування класики. До речі, вчора дивилася ролик про збірку теплиці, хотілось би побачити, чи вдала це ідея на практиці? А за Вашим рецептом огірків по-польськи після перегляду відео змушена була докупити маленьких огірочків і зробити. Хоча консервація начебто вже була завершена на той момент))) взимку дегустуватимемо)
Дуже цікаво й наочно, дякую! ❤ Цікаво було б подивитися також і про різні способи пов'язувати хустки. Коли була на Гуцульщині, бачила там деякі дуже самобутні приклади 😊
Дякую, що зберігаєте наш досвід і повертаєте до життя наші набутки❤ Вони стануть витоком, джерелом, основою для самобутнього розвитку і містком над перерваною традицією.
Мені майже 60 і я пам'ятаю, що очіпок носила ще моя мама. Вдягала його , коли йшли в церкву або з татаои на весілля. Я його добре пам'ятаю, він був червоного кольору, а знизу край був оброблений вишивкою. Зверху зав'язувала красиву шалянову хустку. Я була дитиною і мені було цікаво, що це за елемент одягу. І мама мені розповіла, що його одягав на голову молодий вкінці весілля. Очіпок носила тільки заміжня. А ще було таке, коли дівчина була попсована, то очіпок одягав весільний староста кочергою. Це було дуже позорно, але так було.
Так , я пам’ятаю бабусю в 1963 році у селі Сумськой обл. с. Слобідка - вона ходила в очіпку , а ще був у хаті ткацький станок - ткала рядно ( із коноплі груба нитка )
Збираю інформацію, щоб зв'язати, сплести очипок. Тому дякую за інформацію 👍 було цікаво і корисно. А зайшла на канал після видева про керсетки. Підписалась.
Яка краса! Вперше почула про очіпок, коли читала опис одягу різних регіонів і про Харківський було написано що часто місцеві жінки носять очіпок без хустки
Дуже дякую за змістовне й ілюстративне ознайомлення з історією вбрання українських жінок. Ковток такого чистого повітря нашої культури! Не завадить не тільки знати а й носити такий чудовий головний убір.Чи є в Україні виробник цих деталей одягу? Із великим задоволенням носила б очіпок!
Дякую за відео! Я вже чула про те, що у нас жінки прибирали волосся після весілля, але більше думала, що це було про різний соціальний статус, а не про заборону показувати волосся після заміжжя. Якось неприємно дивує.
Етнограф Федір Вовк зазначав, що під час етнографічних експедицій, заміжні жінки категорично відмовлялись знімати очіпок, лише після втручання священника жінка погодилась зняти очіпок перед дослідником. Хоча прохання оголити коліно не викликало спротиву.
@@Liudmyla_vin а чим це пояснювалося? Я приблизно знаю як цю заборону трактують у ісламі, але в християнстві такого не чула, та й в язичницьких вірування наче теж не було. То звідки виникла на українських землях боязнь показувати волосся після заміжжя? В мене якось це не поєднується в голові з іншими нашими традиціями та соціальними іграми(та ж гра в притулу)
Кожному, кому цікава ця тема, раджу пошукати «український традицій одяг» в Пінтересті. Там багато цікавого, і роздивляючись, швидко навчаєшся легко відрізняти український стрій, від сусідніх народів.
Моя бабця про очіпок згадувала часто, але сама о смерті (1985) ходила в біленькій хустині. А я оце дивлюсь, що непогано б мати такий очіпок відповідного кольору на випадок холоднечі взимку. А в основу можна взяти якусь фетрову шапочку або її частину.
Ось цей головний убір я б повернула у побут. І волосся прибране, і захищене від забруднення. Зараз деякі жінки носять щось на кшталт чалми... але очіпок виглядає, як на мене, більш гарно. Доречі, цей елемент одягу дійсно носили тільки заміжні? Просто цікаво, не всі ж жінки виходили заміж, хтось залишався неодруженими. І що, вони до старості ходили з косами і стрічками? Чи з якогось моменту теж вдягали очіпок?
Я вже 10 років одягаю очіпки.В мене їх за 50 штук.Різних кольорів.Шию на замовлення.Одягаю під різне вбрання.Дуже гарно.Про очіпок перший раз дізналася на уроках народознавства в школі.Захопилася .Бо займаюся вишивкою і завжди вважала ,що чогось не дістає до строю.Дякую за відео.Цікаво .
Для себе не взяла цей елемент строю, просто не бачу очіпок на собі, здебільшого короткі зачіски люблю, не уявляю як зараз його можна інтегрувати в сучасний стиль. А от камізелька дуже подобається та і сорочка довга.
Моя бабуся по татові до смерті носила очіпок. І на смерть теж був приготовлений новенький. Вона шила їх сама. Як я тепер жалію, що навіть у голову не приходило повчитися. А мамине весільне плаття, оздоблене марежкою я дуже довго носила як ночну сорочку. Чомусь це дуже дратувало тата. Батьки купляли мені нові ночнушкі, а я продовжувала носити ту саму мамину весільну сукню. Батько одного разу розлютився і подер її на шматки. Я довго за нею плакала. Досі не розумію, чому його вона так дратувала.
Пишу вам з Харкова, мені 58 років, очипок я ніколи не бачила вживу, але після вашего відео зрозуміла, що бачила на фото своєї пра-пра бабусі. Вона там вже в літах, вдягнений він глибоко, волосся зовсім не видно.
Сподобалась блуза/сорочка, якась така дуже жіночна, але навіть не уявляю, як її прасувати:) Мабуть, просто не віджимали, висихала та сама на тілі розглаждувалась.
@@your_sunny_flowers_ село Журавка Варварського району Чернігівської області. Там народилася і я. Там народились мої батьки, всі бабусі і дідусі і прабсбусі. Але після революції сім'ї було розсіяні по світу. Наскільки мені відомо належність до області змінювалась. Колись була Полтавська.
Нашла такую инфу: Часто женщины использовали кибалку - плотный обруч, на который накручивались волосы, так как украинские замужние женщины не должны были заплетать косы. Но про саму кибалку и как на нее накручивали волосы, ничего нет. Интересно еще знать, как называли жилетки, которые надевались на сорочку.
Прокоментуйте: чи можуть прикрашати голову віночком з різнокольоровими стрічками жінки пенсійного віку - учасниці Хору. Адже лише молода дівчина, яка на виданні, вбирається саме так. Колись я була в селі на весіллях, то молода, коли свекруха знімала вельон і зав'язувала невістці хустку, то молода перетанцьовувала з незаміжніми дівчатками і кожній дарувала стрічку з свого суботнього віночка : стрічки символізували кавалерів, яких залишала молода для дівчат....
Вінок - це символ жіночого начала, а саме дівування та дівочої цнотливості, а також це оберіг. Тому дівчина, яка втратила цноту, не може носити вінка. Знімання віночка та одягання на молоду очіпка на весіллі засвідчували її перехід у статус заміжньої жінки. На відміну від дівчат, заміжні жінки всіх соціальних верств за давньою традицією закривали волосся очіпком, наміткою, хусткою.
Дякую. Дуже гарно. Зараз так необхідно перемикатися на щось гарне, тихе, щоб без війни.
🙏🏻🇺🇦
Дякую. Ви, як Сонечко, в наші непрості часи❤
Міло, Ви робите БЕЗЦІННИЙ вклад, досліджуючи та показуючи нашу справжню ідентичність. Адже, на превеликий жаль, 80 років проводилося нещадне знищення усіх доказів того, що українці мають власну історію та культуру. Дякуємо Вам безмежно!
Як завжди неймовірно вишукано! Дякую!
😊💛😊
Дякую, що допомагаєте українцям побачити естетику справжнього українського вбрання!!!!!! ❤
🫶🏻💛💙
Дякую, пані Міло! Як завжди, дуже цікаво. Вам личить - гарно, вишукано,ошатно!
👏👏👏💙💛💮🌸💮
Спасибі 🤩
Як же це все гарно) і це так важливо поширювати достовірну інформацію про традиційний одяг) дякую)
🫶🏻🇺🇦
Мені подобається дивитися ваші відео, вони пізнавальні і від них віє затишком та спокоєм. 👍
Дякую 🌻
Дуже цікава та пізнавальна тема. Із задоволенням буду ждати нових підбірок на цю тему.
Обов’язково ще буде 💛💙
❤❤❤
В художній літературі згадується очіпок дуже часто,але цікаво було побачити ,як його одягають на голову
На сторінці мого магазину в інстаграм є відео. Ось посилання на нього:
instagram.com/reel/Cn1c1QrNqns/?igshid=MTc4MmM1YmI2Ng==
@@your_sunny_flowers_
Дякую за дуже цікаве відео! Пам'ятаю ,моя бабуся ходила в очіпках . Вони були у неї простенькі , це що я пам'ятаю,а я уже теж в літах , давно це було . Всіх земних благ вам і натхнення в вашій праці! 🙏💛💙🇺🇦🌈🌍🥰
Дякую
Навзаєм 🙏🏻
Дякую за відео. Дуже цікаво. Чекаю виходу нових відео на вашому каналі.
Спасибі і Вам)
Дуже цікавий матеріал. Давно хотіла почути про очіпки та побачити їх. Дякую, що знайшли згадку про очіпки Приазов'я, звідки я родом та Причорномор'я, де мешкаю більшу частину життя. Бо, на жаль, багато розповідають про український стрій інших частин України, а південь обходять мовчанням. Проте моя бабуся, яка все своє життя прожила на півдні, мала в скрині святкову корсетку. Чорну зі скромною вишивкою біля горловини, яку сама пошила і вишила. Все, що я хотіла сказати, це - те, що південь також Україна! Згадуйте про це частіше.
Україна єдина🙏🏻💛🩵
Дякую Вам за коментар🫶🏻
Звісно, Україна! Села, та частково невеликі містечка, півдня попри століття росифікації говорить українською. Те саме на Сході. Навіть Куршина, Білгородщина, Стародубщина
Дякую за колоритне відео про очіпок на тлі хризантем, гарбузів та мотанки 🏵️🌻🍂!
🥹🫶🏻
Дякую 🥰
💛
Як завжди, цікаво, змістовно!
Дякую!
Дякую, дуже цікаво.
💛💙
Ви неймовірна, дякуємо Вам за ваше відео. Хочеться щоб це вивчали у школах. Бо історія України дуже цікава. Миру Вам і нашій квітучий Україні 💙💛🇺🇦
Сподіваюся, так і буде🫶🏻🇺🇦
Дякую вам за такі пізнавальні відео❤
🧡💛🧡
Дякую.з повагою.
🫶🏻🇺🇦
Я знала що є такий головний убір, але не знала як його одягати. Дякую за розповідь
А я знала стареньку жінку, бабушку мого однокласника, яка ще у кінці 60-х років носила очіпок! Пам'ятаю, якось зайшла досить рано вранці, вона ще спала, а як я привіталася, - через поріг, з кухні,- закричала, щоб онук дав їй очіпок, "бо як же вона людям(мені, 14 річній...) покажеться?" (вона ввечері випрала і повісила до ранку сушитися) 😅Родом вона була з Донбасу... Так що я ще бачила очіпок! І від тієї бабушки багато цікавого почула.
Ви- гарна і розумна ! Все дуже цікаво !
Дякую)
Дякую, дякую, дякую!
💛💙
Дякую Міла за вашу просвітницьку роботу. Я доросла жінка, але дізнаюся від вас багато цікавого і нового для мене. Дякую вам за таку любов до історії рідного народу. Мабуть такий предмет треба додати в шкільну програму.
етнографія в школі виклдається, чи щось схоже за тематикою. Принаймні у мене була.
Дякую
Дуже цікаво ! Дякую ! 👍🏻🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
💛💙
Дуже цікаво було подивитись про цей елемент одягу! Ніколи не задумувалася про нього як про окремий елемент, хоча на всяких ілюстраціях чи фільмах він зустрічався .
😉😌
Відео цікаве і корисне. Дякую
Спасибі за перегляд
Чула про очіпок та ніколи не бачила його.
Дякую за чудову, цінну інформацію❤️
Будь ласка 😀
Дуже гарно, цікаво ! Дякую! Просто нет слов ,как все красиво и интересно 💛💙♥️
Спасибо)
дякую за ваш талант.Ваша дослідницька праця дуже глибока і наповнена любов'ю ❤
Спасибі за ці слова🤍
Чудове відео прекрасної пані, дякую. Успіхів.
Щиро вдячна 💛💙
Дякую
💛
Красунечка і розумниця, дякую за відданість своїм захопленням, це прекрасно! Коли дивлюсь на Вас в українських строях, згадую приказку моєї бабусі: гарній дівці гарно й в пілці) (пілка- це на Поділлі діалектизм ганчірки). Коли слухала про очіпок та українське вбрання, чомусь згадала улюбленого Нечуя-Левицького, він дуже поетично описує це. Міло, почитайте його Бурлачку, впевнена, що окрім того, що ця повість дуже цікава, вона є цінною саме з огляду на описи тканин і строїв.
Можливо, було б гарним доповненням до таких відео і цитування класики.
До речі, вчора дивилася ролик про збірку теплиці, хотілось би побачити, чи вдала це ідея на практиці?
А за Вашим рецептом огірків по-польськи після перегляду відео змушена була докупити маленьких огірочків і зробити. Хоча консервація начебто вже була завершена на той момент))) взимку дегустуватимемо)
Так, вдала ідея🤩
Багато цікавої інформації на сторінці в інстаграм😉
Вважайте в кожному творі у Нечуя-Левицького згадується очіпок. Він добре описує тодішнє вбрання
@@svitlanasvitlana5931 саме так, але я не тільки про очіпок: саме у Бурлачці особливо детально і поетично описується стрій, особливо дівочий святковий
Дякую за вашу роботу , було дуже цікаво.
😊🫶🏻
Надзвичайно цікаво. Дякую.
💛💛
Дуже цікаво й наочно, дякую! ❤
Цікаво було б подивитися також і про різні способи пов'язувати хустки. Коли була на Гуцульщині, бачила там деякі дуже самобутні приклади 😊
Ідея для наступних відео 😉
Дякую, що зберігаєте наш досвід і повертаєте до життя наші набутки❤
Вони стануть витоком, джерелом, основою для самобутнього розвитку і містком над перерваною традицією.
Сподіваюся на це🙏🏻
Мені майже 60 і я пам'ятаю, що очіпок носила ще моя мама. Вдягала його , коли йшли в церкву або з татаои на весілля. Я його добре пам'ятаю, він був червоного кольору, а знизу край був оброблений вишивкою. Зверху зав'язувала красиву шалянову хустку. Я була дитиною і мені було цікаво, що це за елемент одягу. І мама мені розповіла, що його одягав на голову молодий вкінці весілля. Очіпок носила тільки заміжня. А ще було таке, коли дівчина була попсована, то очіпок одягав весільний староста кочергою. Це було дуже позорно, але так було.
Про кочергу цікаво😅
Дякую за історичну довідку про очіпки.Мрію пошити собі очіпок і корсетку,щоб довершити український стрій.
Прекрасна ідея🤩
Дякую за чудове відео 🌷
😌🌻
Ваше аідео дуже цікаве і змістовне. У Вас чудове намисто. Підготуйте будьласка розповідь про намисто українських жінок
Добре)
Квітуча Україна!!! Велика подяка!!!💛💙
Доброго ранку Міла.
ДЯКУЮ Вам
Так приємно дивитися відео,просто насолода
🫶🏻🇺🇦
Дуже пізнавальне відео 🙂 дякую
💙💙
Thank you for video , you look gorgeous in ukrainian dress. ❤
Thank you 💛💙
Так , я пам’ятаю бабусю в 1963 році у селі Сумськой обл. с. Слобідка - вона ходила в очіпку , а ще був у хаті ткацький станок - ткала рядно ( із коноплі груба нитка )
🤩🤩🤩
спасибо за новое чудесное видео😍
☺️🫶🏻
Дякую.
💛
дивилась задоволенням!
🥰
це було дуже цікаво, спасибі ❤
😉🫶🏻🇺🇦
Дякую за відео👍дуже цікаво
💛💛
Збираю інформацію, щоб зв'язати, сплести очипок. Тому дякую за інформацію 👍 було цікаво і корисно. А зайшла на канал після видева про керсетки. Підписалась.
Дякую за підписку 😉
Дякую ❤. Неймовірно гарна атмосфера😊
Дякую 🙏🏻
Яка краса! Вперше почула про очіпок, коли читала опис одягу різних регіонів і про Харківський було написано що часто місцеві жінки носять очіпок без хустки
В нашій історії багато прогалин, які треба відновити🫶🏻💛💙
Як завжди, красиве та цікаве відео🧡
Дякую ви прекрасні пані
😊🫶🏻💛
Спасибо что показали какой он, и как его носить
☺️🫶🏻
❤
🥰
Djakuju za video
☺️🫶🏻
Доброго вечора 🤗💐💙💛
Доброго))
Вам так личить. Просто УАУ!
Спасибі 🌻
Я такой очипок ношу под платок. Сшила из парчи на тонкой шерстяной подкладке.
Удобно и тепло. Платок не соскальзывает.
Клас🤩
Дуже дякую за змістовне й ілюстративне ознайомлення з історією вбрання українських жінок. Ковток такого чистого повітря нашої культури! Не завадить не тільки знати а й носити такий чудовий головний убір.Чи є в Україні виробник цих деталей одягу? Із великим задоволенням носила б очіпок!
Звісно є)
Ось посилання в інстаграм:
instagram.com/sonyashnyk_style?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Цікаво, чим пишні наші жінки підтримували шикарні груди 😏
Дякую за відео! Я вже чула про те, що у нас жінки прибирали волосся після весілля, але більше думала, що це було про різний соціальний статус, а не про заборону показувати волосся після заміжжя. Якось неприємно дивує.
Я теж вважаю що це про соціальний статус.
Етнограф Федір Вовк зазначав, що під час етнографічних експедицій, заміжні жінки категорично відмовлялись знімати очіпок, лише після втручання священника жінка погодилась зняти очіпок перед дослідником. Хоча прохання оголити коліно не викликало спротиву.
Ого
Так, є багато моментів і в нашій історії, що дивують
@@Liudmyla_vin а чим це пояснювалося? Я приблизно знаю як цю заборону трактують у ісламі, але в християнстві такого не чула, та й в язичницьких вірування наче теж не було. То звідки виникла на українських землях боязнь показувати волосся після заміжжя? В мене якось це не поєднується в голові з іншими нашими традиціями та соціальними іграми(та ж гра в притулу)
Моя прабабуся носила красивий очiпок , вона жила на чернiгiвщинi.
👏👏👏👏👏👏
👏🏻
Дякую за відео! Дуже цікаво!❤ А в яких роках їх носили?
Репліка зроблена з очіпку початку 20 столітня, хоча їх носили і раніше
Тема наступного відео наприклад цікаво дізнатися про коралі. Де ви вишукуєте чи замовляєте, чи самі робите, чи є якійсь улюблений магазин?
З задоволенням)
Проте раніше було відео про старовинні речі і де я їх знаходжу)
Обов’язково перегляньте😉
Моя бабуся завжди носила очіпок. Київська обл
, Бориспілький р-н.
зробіть відео про свої прикраси
😉
Було б цікаво майстер клас по виготовленню очіпка зняти.!)❤❤
🤔
Кожному, кому цікава ця тема, раджу пошукати «український традицій одяг» в Пінтересті. Там багато цікавого, і роздивляючись, швидко навчаєшся легко відрізняти український стрій, від сусідніх народів.
Моя бабця про очіпок згадувала часто, але сама о смерті (1985) ходила в біленькій хустині. А я оце дивлюсь, що непогано б мати такий очіпок відповідного кольору на випадок холоднечі взимку. А в основу можна взяти якусь фетрову шапочку або її частину.
Очіпок з льону можна замовити за посиланням:
instagram.com/sonyashnyk_style?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Дякую за відео! Дуже прошу робити звук голоснішим - майже не чую вас. Викручую колонки на максимум
Добре
🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍
☺️🙏🏻
Ось цей головний убір я б повернула у побут. І волосся прибране, і захищене від забруднення. Зараз деякі жінки носять щось на кшталт чалми... але очіпок виглядає, як на мене, більш гарно.
Доречі, цей елемент одягу дійсно носили тільки заміжні? Просто цікаво, не всі ж жінки виходили заміж, хтось залишався неодруженими. І що, вони до старості ходили з косами і стрічками? Чи з якогось моменту теж вдягали очіпок?
В основному хустки темних кольорів
Я вже 10 років одягаю очіпки.В мене їх за 50 штук.Різних кольорів.Шию на замовлення.Одягаю під різне вбрання.Дуже гарно.Про очіпок перший раз дізналася на уроках народознавства в школі.Захопилася .Бо займаюся вишивкою і завжди вважала ,що чогось не дістає до строю.Дякую за відео.Цікаво .
Для себе не взяла цей елемент строю, просто не бачу очіпок на собі, здебільшого короткі зачіски люблю, не уявляю як зараз його можна інтегрувати в сучасний стиль. А от камізелька дуже подобається та і сорочка довга.
Якщо дійсно на собі очіпок не бачите - то навіщо ж себе силувати?😏
Колись мала можливість потримати в руках історичний очіпок з твердою основою (здається, саме подільський). Як на мене, найкрасивіший з усіх типів)
Вау🤩
Очіпок то як чепчик у Франції?
У Франції нема чепчиків. У раші є кАкошікі
@@MsSkifiaкокошник- головний жіночий убор мокшан. І це московити с3,14здили!
🤔
@@MsSkifia як це нема. Є у Франції чепчики. Ясно, що якось по іншому називаються і крій інший,але є.
Чому нихто нiколи не побаче?
Нова Мода-це добре забута стара.Очiпок може дуже добре вписатися до зимовой одежi,у коплектi з хусткою та шубкою,пальто.
Так, це дійсно гарно виглядало б🥰
Моя бабуся по татові до смерті носила очіпок. І на смерть теж був приготовлений новенький. Вона шила їх сама. Як я тепер жалію, що навіть у голову не приходило повчитися. А мамине весільне плаття, оздоблене марежкою я дуже довго носила як ночну сорочку. Чомусь це дуже дратувало тата. Батьки купляли мені нові ночнушкі, а я продовжувала носити ту саму мамину весільну сукню. Батько одного разу розлютився і подер її на шматки. Я довго за нею плакала. Досі не розумію, чому його вона так дратувала.
Для нього, певно, це було занадто особиста річ…🤔
Пишу вам з Харкова, мені 58 років, очипок я ніколи не бачила вживу, але після вашего відео зрозуміла, що бачила на фото своєї пра-пра бабусі. Вона там вже в літах, вдягнений він глибоко, волосся зовсім не видно.
А яких років фото? Дуже цікаво 🙏💛
@your_sunny_flowers_ Кінець 19 століття, бо там мама моєї прабабусі і мама прадідуся, а вони побралися ще у 19 столітті, наприкінці
Сподобалась блуза/сорочка, якась така дуже жіночна, але навіть не уявляю, як її прасувати:) Мабуть, просто не віджимали, висихала та сама на тілі розглаждувалась.
Можна і так)
Де його можна купити?
Можна придбати в інстаграм магазині мого бренду. Ось посилання:
instagram.com/sonyashnyk_style?igsh=MWlxNjhyNzJoaWk5NQ==
🇺🇦🇺🇦🕊🕊🌻🌻👏👏
☺️🫶🏻🇺🇦
Дякую. При популірялізації потрібно давати схему викрійки. Чому не навчаете шиттю очіпка?
Сама не шию. Тим паче, що в регіонах очіпки могли відрізнятися. Але саме такий як в мене можна замовити в магазині мого бренду.
Де можна купити очіпок?
Ось тут:
instagram.com/sonyashnyk_style?igsh=MWlxNjhyNzJoaWk5NQ==
Через приватні повідомлення. Менеджер залюбки Вам допоможе 💛
Очіпки моєї бабусі були дуже схожі на представлений тут очіпок.
З якого регіону Ваша бабуся?
@@your_sunny_flowers_ село Журавка Варварського району Чернігівської області. Там народилася і я. Там народились мої батьки, всі бабусі і дідусі і прабсбусі. Але після революції сім'ї було розсіяні по світу. Наскільки мені відомо належність до області змінювалась. Колись була Полтавська.
Хотілось викройку очіпка
Викрійок не продаємо. Можете замовити очіпок в нас:
instagram.com/sonyashnyk_style?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==
Моя баба була 1902 року народження Сумська область то цей очіпок вона називала сорокою.
Гарно звучить☺️
Скажіть, будь ласка, чи допускалося носить очіпок ивк, шоб було видно косу?
Цікаво)
😊
Нашла такую инфу: Часто женщины использовали кибалку - плотный обруч, на который накручивались волосы, так как украинские замужние женщины не должны были заплетать косы. Но про саму кибалку и как на нее накручивали волосы, ничего нет.
Интересно еще знать, как называли жилетки, которые надевались на сорочку.
Эмили Вы о керсетке - то у меня уже было видео здесь о ней. Можете посмотреть ☺️
Якщо коротке волосся, то очіпок не буде триматися?
мені лише тепер дійшло,але очіпок це те саме,що носили жінки в усій Європі(чепчик)
Як вам все це личить - антична краса
🥰💛🥰
Прокоментуйте: чи можуть прикрашати голову віночком з різнокольоровими стрічками жінки пенсійного віку - учасниці Хору.
Адже лише молода дівчина, яка на виданні, вбирається саме так. Колись я була в селі на весіллях, то молода, коли свекруха знімала вельон і зав'язувала невістці хустку, то молода перетанцьовувала з незаміжніми дівчатками і кожній дарувала стрічку з свого суботнього віночка : стрічки символізували кавалерів, яких залишала молода для дівчат....
Вінок - це символ жіночого начала, а саме дівування та дівочої цнотливості, а також це оберіг. Тому дівчина, яка втратила цноту, не може носити вінка. Знімання віночка та одягання на молоду очіпка на весіллі засвідчували її перехід у статус заміжньої жінки.
На відміну від дівчат, заміжні жінки всіх соціальних верств за давньою традицією закривали волосся очіпком, наміткою, хусткою.
Мене смішить і дратує дівочий вінок на головах хористок явно не юного віку.Потворно і все.Люди не розуміють і не мають чуття гармонії.
Цікаво
💛
💙💛💙💛💙💛👍
🫶🏻🇺🇦💛💙