Wymaga to trochę gimnastyki, ale da się śrubę od mocowania ramionka na rurze zębatej odkręcić i wyjąć bez wyjmowania wału ramion :) Ja odpinam sprężyny dwie od cięgna, i jakoś idzie, ale więcej gimnastyki. Fajnie nagrany film instruktażowy, pozdrawiam :)
Pewnie że się da tylko po co sobie utrudniać, wyjęcie wału to moment ,a i ile przyjemniejsza praca.Ja przeważnie i tak rozbieram wszystko na drobno aby wszystko dokładnie wymyć z opiłków ,brudów i wymieniam uszczelnienia . Staram sie jak mogę zawsze coś nagrać ,tylko ciężko nieraz nagrywać i przykręcać równocześnie.Jakby co służę pomocą. Pozdrawiam:)
Chłopaki, takie pytanie - według was ta pseudo uszczelka co jest pod rozdzielaczem musi być koniecznie założona? Bo zauważyłem, że rozdzielacz wystaje około milimetr poniżej obrysu korpusu plecaka i tak myślę czy by nie wywalić tej uszczelki
Zrobione . Udało się Rozdzielacz był uszkodzony. po trzech latach użytkowania, (u ojca chodził 30 lat) Dzięki RadaS i wszystkim za pomoc. ,wymieniłem wszystkie oringi w rozdzielaczu, wyczyściłem bo pod zaworem przeciążeniowym w rozdzielaczu było pełno syfu, zamontowałem ciekawe jak długo wytrzyma?? Teraz tylko wyreguluje pozycję siłową i wszystko będzie jak z fabryki. Założyłem nową pompę normalną bez wzmocnień , Uważam że wystarczająca do 60-ki. Wzmocniona jak podnosisz z dużych obrotów to wali za szybko w górę i moim zdaniem uszkadza rozdzielacz i pokrywę . Bardziej sprawdza się z zamontowanym turem i w c 330 bo tam jest zdecydowanie wolniejsza. Jednak muszą byś dobrze spasowane oringi na całym zasilaniu i w rozdzielaczu. Ogólnie części zamienne teraz to lipa i dziadostwo. tylko etykiety szumne. Inżynieria postarzania produktu to główne działy w fabrykach , Można by powiedzieć wróć komuno wróć , a Gierkowi to pomnik postawić,
Dopóki się nie zanieczyści ponownie i nie zatnie to będzie działać.Co do pompy to faktycznie te większe pompy ,wzmacniane bardzo szybko działają względem seryjnej i podnośnik aż za energicznie reaguje. Cieszę że poradziłeś sobie z problemem . Bezawaryjności. Pozdrawiam
pan fachowiec, wyjasnione wszystko elegancko. na dniach zabieram sie u siebie to wyczyscic na blysk i zlozyc, bo jak przyjdzie tur to ja tego nie bede drugi raz rozbieral ;)
Dokładnie w mechanice czystość to podstawa:) Starałem sie przekazać tutaj wskazówki ,abyście uczyli się na moich błędach i dzięki wskazówką składali z powodzeniem, swoje podnośniki za pierwszym podejściem:) . Pozdrawaim:)
Bardzo fajny i szczegółowy materiał 🙂 szkoda że nigdzie nie ma filmu tak szczegółowo opisanego podnośnika do ciężkiej serii Ursusa bo właśnie jestem na etapie remont podnośnika
Bardzo przydatny poradnik :) Będę się zabierał za rozdzielacz. Mam taki problem, że jak ustawie tą wajchę od pozycji pozycyjnej/siłowej na pozycyjną to mi podnośnik albo za nisko podnosi, albo nie opuszcza do końca. Jest jeden punkt na którym działa wszystko ok, ale wajcha nie jest na swoim miejscu i jak mam podczepioną jakąś maszynę to wajcha się przestawia gdy agregat/rozsiewacz podskoczy. Mam ściągnięty plecak i nie mogę znaleźć przyczyny
Przy 360 i 7211 sobie z tym radziłem. Teraz mam 7745 i ciąga pług obracany i agregat uprawowo siewny. Średnio co dwa lata leci. Myślałem żeby wstawić coś lepszego np. Simmering lub xring. Co myślicie?
Majster czy mógłbyś powiedzieć ile musi być wkręcona śruba do regulacji siłowej podnośnika ta z kontrą.u mnie się odkręciła i całkiem wypadła pozdrawiam
Witam Panie radas! Błagam pomóż bo zdejmuje ten plecak już 4 raz. Dlaczego zaworek w rozdzielaczu ten który jest w 4011 a w c360 nie występuje, nie wciska się a co za tym idzie podnośnik nie podnosi... Do czego ten zaworek? Nie można tego jakoś zaślepić?
Nie chciał bym wprowadzić Ciebie w błąd ,nie pamiętam dokładnie do czego on tam jest. Możesz zaryzykować na swoją odpowiedzialnośći dać korek ale nie wiem czy wtedy coś nie pęknie od ciśnienia. Najlepiej rozbierz ten zawór i zobacz czy to on jest w ogóle przyczyną,może da się go zregenerować aby działał. W ostateczności najlepiej dać rozdzielacz do regeneracji.
@@iRadekk ok dzięki za odpowiedź! Problem polega na tym że dzwigenka która powinna ten zaworek wpychac przy podnoszeniu nie wciska go odpowiednio głęboko i wtedy podnośnik nie idzie w górę. Widzę że w c360 nie ma już tych zaworków i wtedy podczas podnoszenia położenie dźwigni podnosnika jest odpowiednikiem położenia ramion a w 4011 podnosi tylko wtedy jak dźwignia jest na maxa do tyłu.... Ciekawe czy idzie to przerobić.
Powiedz. Z tyłu rozdzielacza są 2 otwory. Patrząc na "odwrócony" w górny jest wkręcony zaworek ze sprężynkami, a do czego jest dolny otwór? Czy powinien przelewać się przez niego olej nawet podczas używania podnośnika/hydrauliki? U mnie przepuszcza trochę cały czas.
Ja mam pytanko.umnie w 55 ursusie dzwignia od podnoszenia dziala ale podnosnik ma mały skok ,tzn ze jak ramiona zejda na sam dol to podnoszenie mam tylko do polowy I narzedzia czesto mi chacza o ziemie ,przekladalem ramiona na walku,ale to.nic nie dalo,pozdrawiam
Mechanik naprawiał wałek skrętny wydaje się ze jest wszystko ok. Wczoraj zapiętych miałem kultywator i rozkrecając tzw śrubę maszyna powinna osiadać niżej a ona mialem wrażenie unosiła się. Efekt był taki że jak była ta śruba rozkręcona to wałek strumień za kultywatorem słabo szedł w ziemi. Dopiero jak skręciłem śrubę to rapy kultywatora i wałek poszły głębiej. Gdsie może być przyczyna?
Nacisk na śrubę powoduje uniesienie ramion. Przy regulacji siłowej ważna jest też pozycja "śruby" tzn. na opuszczonej maszynie ma być poziomo. Przy regulacji pozycyjnej/kopiującej ma być lekko pochylona "\"
Od siebie dodam ze mając już tak rozebrany podnośnik warto dorobić tukejki ustalajace cylinder względem cylinder opiera się wtedy w trzech punktach a nie tylko na przedniej ścianie korpusu. W cylindrze są miejsca na te tulejki trzeba tylko przerobić korpus
Też zwróciłem na to uwagę ,mogły by być tam tulejki ustalające,jednak osłabia to pokrywę i nawet w zetorach gdzie cylinder jest większy nie zastosowano takiego rozwiązania. Nie miałem przypadku aby dobrze dokręcony cylinder się poluzował.
@@motomaniakpl Czyli fachowa robota, podparty jak trzeba. Pomyśleć ,że inżynierowie w ursusie nie wpadli na ten pomysł . Z jednej strony zaczęli a z drugiej zapomnieli wyfrezować :)
Co według Pana może być przyczyną tego że w C-355 przestała nagle podnosić pompa. W ubiegłym roku była podobna sytuacja, zaprowadziłem do mechanika bo miał też naprawiać coś innego i u niego zaczęła podnosić. Jakiś czas podnosiła, trzymała ciężar a teraz znów nic.
Na początek sprawdzić czy pompa się kręci, daje ciśnienie, włączyć wom i na wolnych obrotach dać dźwignie od hydrauliki max do góry. Jak będzie słychać że silnik przygasa to pompa pracuje jest ok . Najlepiej było by podpiąć manometr i odczytać ciśnienie. Wtedy trzeba szukać w plecaku sprawdzić rozdzielacz , uszczelnienia na tloku,zawory,oringi.
Tak się zastanawiam jak działa ten podnośnik po Twojej regeneracji??? Chodzi mi o reakcje ramion na przesuw dzwigni!!! Ile musisz suwak przesunąć aby ruszyły się ramiona np: w orce?
jakim olejem masz zalaną przekładnie w w zetorze ? Mam też taki problem w swoim Kupiłem tura trac lift 100 i ma małe średnicę przeplywu w końcówkach węży a przy ciągniku mam inną pompę z przodu przed chłodnica ma z 60l wydajności i jak tłoki w turze sie składają to dławi ciągnik a jak rozpychają to w miare normalnie a jak się olej zagrzeje to dobrze chodzi, mam 80w90 to jakim by pasowało zalać żeby dzialal normalnie i w zimie ?
Witam,wymieniałem pęknięty plecak,teraz nie działa mi jedno wyjście hydrauliko zewnętrznej,bolec od rozdzielacza połączyłem na śrubkę m6 ,czy ten bolec musi wchodzić w głąb rozdzielacza ,a ta śrubka mu to uniemożliwia i tu jest problem,czy coś żle złożyłem?z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
Do składania rury zębatej mam łatwiejszy sposób, wkładam gołą rurę a dopiero później cienkim śrubokrętem wpycham podkładkę i oring a następnie tulejki dystansowe, tym sposobem dużo łatwiej jest trafić w wypust w tej dźwigni. W korpusie jest otwór o który łatwo przeciąć oring wkładając go razem z rurą .
Witam Jakie sa oznaki uszkodzonej pompy a jakie rozdzielacza?Moja C 360 słabo podnosi na wolnych obrotach nie podnosi trzeba dobrze przegazowac.Po zgaszeniu silnika moment i opada podnosnik nawet z czyms lekkim.
Witam mam pytanie co mogło się stać z podnośnikiem. Mianowicie po podniesieniu maszyny nie chciał opuścić po poruszaniu dźwignią od pozycji siłowej opadł i już nie chcę podnieść. Dodam że hydraulika zewnętrzna działa prawidłowo.
Witam, podejrzewam że mechanizm sterujący rozdzielaczem się wyczepil w skutek nadmiernego luzu . Ewentualnie zacięcie wewnątrz rozdzielacza.Trzeba zdejmować plecak i szukać przyczyny .
@@iRadekk tak oringi ,tulejki przesmarowane . To "ucho" od zaczepu centralnego nie jestem w stanie recznie poruszyć dopiero łyzką idzie . Jutro zakładam pecak na most zobaczymy .
Witam mam pytanie czy jeśli przy składaniu wałka skrętnego od strony prawej (jeśli obudowa jest do góry nogami) tulejki założyłem w odwrotnej kolejności czyli najpierw dłuższa a potem krótsza to jest to jakiś problem
Kiedyś w rozdzielaczach w C 4011 była taka śruba ogranicznikowa którą regulowało się wysokość podnoszenia na regulacji siłowej. W C 360 zmieniono budowę rozdzielacza i nie ma tej śruby regulacyjnej i nie ma możliwości regulacji wysokości podnoszenia aby na siłowej i pozycyjnej było jednakowo. Jedyna regulacja wysokości podnoszenia to poluzowanie śruby m10 i obrót całej tarczy sterującej w przód albo w tył.
W swojej 60-tce z 83 roku od nowości też mam tak że jak przełączę małą dźwignią na położenie siłowe to podnosi w 3/4 max wysokości a gdy jeszcze na głównej dźwigni regulującej dam na max podnoszenie to podnosi do max wys. Gdy znów główna dźwignia jest na max podnoszeniu i przełączę małą dźwignię na pozycyjną to ramiona opadają do 3/4 wys.Nikt przez tyle czasu nie dłubał w tym i nie wnikał czemu tak jest.
Na glownym wale od ramion sa jakies znaki?.mam problem wymienilem oringi zlozone niby tak samo ale nie podnosi do konca tak na 70% podnosi.podniesie a jak zlapie za ramiona i podnosze je do gory jakies 15 cm.czy moglbys cos poradzic
Ja ma dość swojego podnośnika ;/ j 5 razy zdejmowałem go bo tylko kiper działa a nie ma reakcji na dźwignie podnośnika... A miała być tylko wymiana starych dźwigni na nowe ;( ;(
Witam . Na jakiej pozycji w c360 ma być ustawiona na stałe ta dźwignia regulacji siłowej? Nie wiem jak to jest oznaczone Pozycyjna i Siłowa chyba. My tego raczej nigdy nie przestawiali ale ostatnio ojciec się tym bawił . I zdażało sią tak.że podnośnik podczas pracy z sadzarką sam się troche unosił do góry i był przez chwilę w tej pozycji. A ja nic nie ruszałem dzwignią od podnośnika.
A powiedz mi , w zetorze 7745 podnośnik im dłużej oram tym bardziej trzecia skiba jest niżej ziemi po podniesieniu do góry, a przecież jest tak że im dłuższy pług tym wyżej po podniesieniu jest ostatnia skiba
Czy mógłbym prosić do Pana kontakt na messenger ponieważ posiadam c355 z 71 roku z rozdzielaczem od 4011 z dodatkowym zaworem którego nie widać na Pana filmie. Nie mam pewności co do jednej rzeczy w tym zaworze czy powinna być wkręcona czy nie. Proszę o kontakt.
Czy mówiąc o wpuście przy dźwigni do kipru ma pan na myśli klin czy wystarczy skręcić to tą śrubka na śrubokręt bo u mnie tego klina nie ma i nie wiem czy musi tam być czy wystarczy skręcić śrubka a noi ta dźwigienka co przychodzi do rozdzielacza nie chce mi napisać na tą rurkę co wkłada się od boku
@@iRadekk dzieki za Odp tak właśnie myślałem tylko na retrotraktor dają oringi na sam koniec wlasnie najpierw ta metalowa duza podkladke na to oring i ramie dochodzi do oringow. Dzięki za odp jeszcze raz
Dziękuje za bardzo profesjonalne i zawodowe podejście do tematu podnośnika i innych . Proszę o sprecyzowanie na czym polega regulacja czułości podnośnika. Chodzi o tą śrubę w obudowie wałka skrętnego czy to jest czułość tylko w pozycji siłowej ,czy wkręcanie zwiększa czułość czy odwrotnie. Drugie pytanie dotyczy regulacji całego mechanizmu sterowania na klucz17 od dołu ,chodzi o obrót tym mechanizmem do przodu i do tyłu o około 10 stopni , co uzyskujemy poprzez obracanie nim? Proszę również o podanie lokalizacji lub jakiś kontakt, bo chętnie bym Panu dostarczył cały korpus podnośnika żeby dokonać naprawy. Raz a porządnie a nie robić u pseudo mechaników którzy wiedzą mniej więcej o co chodzi.a tak naprawdę nic. Podnośnik już 3 raz zdejmuje i ciągle to samo.. Na zimnym oleju czekam do 3 minut na reakcję podnoszenia(obroty min 1200 )jak ruszę dźwignia od hydrauliki zewn. to zareaguje natychmiast. Na rozgrzanym oleju zaczyna od razu reagować ale na dużych obrotach zdarza sie że musze czasem drgnąć dźwignia od zewnętrznej hydral. Wszystko wymieniłem pompa na normalną bo była wzmocniona, zawory mech sterowania cięgna zgodnie z Pana filmami ... Tylko został rozdzielacz ale on ma 3 lata czy możliwe żeby też był uszkodzony ?
Witam,staram się jak mogę aby coś innym przekazać. Ta śruba w korku służy tylko i wyłącznie do wyregulowania regulacji siłowej ,aby unosiło nam i opuszczało narzędzie (pług)podczas nacisku łącznika górnego na drążek skrętny w odpowiednim momencie. Co do regulacji obracając cała tarczą od sterowania ustawiamy wysokość maksymalną podnoszenia ramion podnośnika. Powinno się to regulować tak gdy dźwignia jest w pozycji maksymalnego podnoszenia to obracając całą tarczą ustawiamy w takim momencie aby wał ramion nie podnosił do oporu tylko przy max podniesieniu ma dać się unieść wał ręcznie jeszcze ze 2-3 mm. Jak tego nie wyregulujemy to tłoczysko w max podniesieniu może nam opierać o ścianę tylnego mostu a nawet luzować pokrywę albo uszkodzić korpus. Musiał bym nagrać o tym film ciężko mi opisać słowami aby było zrozumiale jak dokonać regulacji. Wnioskuję ,że masz ewidentnie problem z rozdzielaczem, dostało się jakieś zanieczyszczenie,ciało obce w oleju ,opiłki i blokuje zaworki w rozdzielaczu lub tez mogło przytrzeć gładzie i zaworki się blokują. Napisałeś ,że masz pełno opiłków koło smoka pompy to zawsze źle wróży bo mimo wszystko dostaje sie to do układu hydrauliki ,Odezwij się jak możesz na fb link w opisie filmu albo w moim profilu postaram się pomóc.
@@iRadekk Dziękuje Ci za wyczerpująca informacje, jak zawsze u Ciebie profesjonalną i rzeczową. Prawdopodobnie regulowałem tarczą we wszystkie strony bo po podniesieniu bardzo mi buczało jakby pompa tłoczyła na silę. Nie zostawiłem luzu na tarczy mechanizmu i bardzo wysoko podnosił, ale po małym ruch do przodu przestawało buczeć. Zauważyłem że korbowód zbił mi jakieś aluminium na główce korbowodu, chyba to ogranicznik lub hamulec stąd te opiłki. Dobrze że nie uszkodziłem mostu. Czy Twoim zdaniem spróbować rozebrać rozdzielacz,(korzystając z Twojego kolejnego filmu) czy raczej kupić nowy. Nie mam już siły i nerwów zdejmować pokrywy. Życze sukcesów i oglądalności wielomilionowej..
@@tomasztomasik5215 Nie zrozumieliśmy się luz ma być właśnie tam gdzie zauważyłeś te zbite aluminium na ramieniu tłoka. Pewnie że warto przepłukać filtr rurkę i rozebrać rozdzielacz i zobaczyć co w nim się zacina. W większości przypadków rozdzielacz da się przywrócić do właściwej pracy czyszcząc dokładnie i zakładając odpowiednich wymiarów oringi co jest bardzo ważne.Nie sztuka wszystko wymieniać na nowe bez weryfikacji części.Odezwij się na maila bądź FB jak znajdę chwilę to pomogę.
@@tomasztomasik5215 Śruba w korpusie jest od regulacji niutonów,zakres siły przy której ma nastąpić poderwanie maszyny.Wykręcisz ją siłowa zginie,wkręcisz za dużo podnośnik będzie skakał przy lekkim operze np pługa.
Mam pytanie 1. dlaczego ciągle pęka mi drążek skręt podnośnika, 2. dlaczego podczas pracy / orki/ na pozycji mieszanej dźwignia wyboru rodzaju pracy sama się przestawia na ustawienie pozycyjne. Pozdrawiam.
Poluzuj śrubę m10 trzymającą tarcze z dźwigniami ,tam jest fasolowy otwór i przesuń odpowiednio tak aby po max podniesieniu dźwigni jak złapiesz za wał główny ramion było jeszcze 2mm luzu w górę.
Wie Pan może co może być przyczyną tego że tur w ursusie c360 stracił moc ? W sensie na pusto góra-dół chodzi dość szybko, ale ma straszny problem z podniesieniem bigbaga 500 kg... muszę mieć praktycznie gaz w podłodze aby go oderwał od ziemi...... Wymieniłem olej w skrzyni, kupiłem nowy magnetyczny filtr podnośnika (chodzi o ten który jest schowany pod siedzeniem) , założyłem wzmocnioną pompę hydrauliczną i nic to nie dało, a kiedyś nie miał większego problemu z podniesieniem takiego ciężaru.. Ktokolwiek wie o co chodzi ? ... Naprawdę ja już się poddałem...
Witam ,masz gdzieś nieszczelność i olej ucieka, miałem podobnie i akurat okazało sie że winna była rurka co idzie od pompy do rozdzielacza. ua-cam.com/video/AgU4nYvnk64/v-deo.html Trzeba rozbierać i po kolei sprawdzać.
ja mam taki przypadek gdy podnosze coś bardzo ciężkiego coś co już jest poza możliwościami traktora to bedzie albo pompa albo zawór przeciążeniowy na pompie lub cylindrze
A ja mam takie pytanie co moze być przyczyną takiego podbijania podnośnika w górnym położeniu na pozycji siłowej. Opuści ze 2 cm i podnosi i tak cyklicznie.
Witam Pana Majstra! Zagadka przy niedzieli... Takie cuda w mojej 60 się dzieją, że podnośnik przestał reagować na ruch dźwignią. Co dziwniejsze wszystko zaczyna działać kiedy poruszę drugą dźwignią (ta od wywrotki przyczepy np). Wtedy podnosi normalnie. I tak trzeba za każdym razem żeby podnieść ramiona... Wiosna nadchodzi, trzeba coś z tym zrobić tylko na co zwrócić szczególną uwagę? Pozdrawiam
Zanieczyszczony rozdzielacz lub przytarty na gładziach.Powodem są zacinające zaworki wewnątrz rozdzielacza,które nie wracają pod naciskiem sprężyn na swoje położenie. Rozebrać rozdzielacz zweryfikować zużycie ,jak będzie jeszcze się nadawał do założenia dokładnie wymyć ropą wnętrze założyć nowe oringi i będzie działał.Jak mocno porysowany i zacina się to wymiana na nowy lub po regeneracji. Jak będzie widać pełno opiłków w środku w rozdzielaczu trzeba znaleźć przyczynę i zajrzeć na dół do filtra pompy i jej napędu i wszystko wyczyścić,ponieważ gdy olej dalej będzie taki zanieczyszczony to rozdzielacz po naprawie długo nie pochodzi. No i warto tez pomyśleć w takiej sytuacji na wymianą oleju. ua-cam.com/video/bh_U0j2WIT4/v-deo.html
Wyjąłem rozdzielacz, wyczyscilem, umyłem, przedmuchałem, wymieniłem oringi na nowe. Sprawdziłem wcześniej te zaworki/suwaki w rozdzielaczu i chodzą płynnie, lekko. Złożyłem dziś traktor i... Niestety... Nadal trzeba użyć dźwigni od hydrauliki zewnętrznej żeby reagował. Wajha od podnośnika na max do góry a podnośnik działa tylko kiedy ruszę drugą (tylko puszcze i podnośnik staje w miejscu). Chyba trzeba jednak wysłać do regeneracji rozdzielacz. Podczepilem kultywator i podnosi bez trudu nawet na najwolniejszych obrotach ale niestety za pomocą obu dźwigni. Tyle dobrego, ze przy okazji wymieniłem pierścienie na tłoku i już nie opada.
u mnie trochę problem z montażem podnośnika - tulejka ustalająca blokuje zejście tylnego mostu z plecakiem i jest przerwa 3mm. Po prostu długość tulei to 15mm. W tylny most wchodzi 5,7mm; w rozdzielacz 5,7mm; podkładka ma ok 1mm - i właśnie tych 3mm brakuje. Wiecie w czym problem? - przecież nie będę dokręcał na "siłę" plecaka
@@henrykgogol4628 miałem taki przypadek, dorobiłem u tokarza tulejkę pod wymiar. Jak skręcisz na siłę to tulejka wciśnie się do rozdzielacza.Wtedy lubi się odłamać kawałek i wlecieć i blokować rozdzielacz.
Jeżeli nie da się ruszyć dźwignią a nie jest zablokowana ogranicznikiem na zewnątrz to prawdopodobnie coś zablokowało się w rozdzielaczu, trzeba zrzucać plecak i obejrzeć od środka połączenie dźwigni i w razie zablokowania suwaka rozdzielacza - wymiana na sprawny rozdzielacz.
@@iRadekk dźwignia da się ruszyć tylko nie chce wskoczyć w tryb siłowy . Tzn nie chce się przesunąć do końca i zablokować. A w drugą stronę ok przełączę- pstryknięcie nie wiem czy zapadki i trzyma.
Którą stroną zakłada się uszczelniacze gumowe (oryginał ursus) na tłok? Raz robiłem już ale w tedy jakiś szajs chiński miałem bo były o przekroju kwadratu a te mam o przekroju "V"
Dzięki wielkie....Fajny poradnik...Sprawdzałem kompresorem po remoncie...Awaria była jak poruszasz filmie wypadło cięgło od suwaka rozdzielacza...I po sprawdzeniu tlok wyskakuje... :)
@@iRadekk Mam rozumieć (przy zamontowanym plecaku) Przekręcam cala tarcze do przodu traktora tak? A jeśli to nie pomoże? Gdzie szukać dalej przyczyny? Dodam ze wszystkie rolki chodzą bez luzu prawidłowo.
@@mateuszjedryka9818 Jak sprawdzasz samym powietrzem bez oleju i tłok bez obciążenia to nie sugeruj się tym że tłok za daleko wychodzi. Te ustawienie tarczą podnoszenia ustawia się na założonym plecaku,odpalonym silniku,małą dźwignia na pozycyjne. Musi być tak wyregulowane aby po max podniesieniu dało się podnieś ręcznie jeszcze około 2mm patrząc na wał główny ramion.
Dobre pytanie , od dawna chodzi mi założenie cylindra od Zetora do c 360. Cylinder jest większy więc na pewno rurka nie będzie pasować trzeba będzie przerabiać.Co do mocowania cylindra to też jest na 2 śrubach m 16 i rozstaw wydaje się być taki sam. Ciekawe tylko czy zmieści się w obudowę?
Podejdzie mam u siebie zamontowany od zetora fi 90mm. Sruby pasoje jedyne co u mnie musialem zrobic to delikatnie przegac rurkir laczaca rozdzielacz z cylindrem. Ok 3 mm musialem przegac.
Są dostępne specjalne zesrawy fi 900 trzeba tylko dać podkładki na śruby mocujące cylinder albo je sktucić.Ja takie montuje i jest ok .W sklepie tego nie ma ale jak ktoś chce to mogę załatwić
@@andrzejmichalski6510 witam a jaki zawor bezpieczenstwa cylindra montujesz do c-360 do tego zetorowskiego cylindra fi 90? Ten od c-360 19,00 Mpa czy tez od zetora od cylindra 17,50 Mpa?
Ramie tłoczyska które jest osadzone na wale przy max podniesieniu ,opiera o tylna ścianę mostu i rozrywa pokrywę. Przyczyna źle wyregulowany mechanizm. Zawsze składając przesunąć całą tarczę sterowniczą do przodu na otworze fasolkowym. Odpalić , regulować pomału przesuwając i sprawdzając luz podnosząc ręcznie wał ramion do najwyższego położenia. Przy dzwigni podnoszenia na max ,powinno dać sie unieść ręcznie wał ramion ze 2-5mm. Inna przyczyna uszkodzony rozdzielacz lub mechanizm sterujacy wewnatrz.
Bardzo chciałem pokazać jak to montuje ,ale nie miałem jak tego za bardzo nagrać.Nie mam niestety statywu ani kamery na głowę. To nie jest skomplikowane,tylko tak wygląda,wystarczy zapamiętać jak było przed rozebraniem i tak samo złożyć :)
Gorszego gówna nie mogli tam dać. Żeby zmienić oringi w czymś co w ogóle nie jest potrzebne trzeba ściągać i demontować cały mechanizm podnoszenia. Porażka konstruktorów.
Przy próbie poślizgu kół w miejscu następuje naprężenie łącznika centralnego na element zaczepowy ciągnika,siła przechodzi na wałek skrętny który w pewnym momencie przekazuje energię na dzwigienkę i dalej na suwak,po czym następuje uniesienie maszyny i dalszą jazda,wałek skrętny wraca do swojego położenia,maszyna zagłębia do pierwotnego położenia.
I właśnie takich konkretnych filmów brakuje na yt. Super robota
Wymaga to trochę gimnastyki, ale da się śrubę od mocowania ramionka na rurze zębatej odkręcić i wyjąć bez wyjmowania wału ramion :) Ja odpinam sprężyny dwie od cięgna, i jakoś idzie, ale więcej gimnastyki. Fajnie nagrany film instruktażowy, pozdrawiam :)
Pewnie że się da tylko po co sobie utrudniać, wyjęcie wału to moment ,a i ile przyjemniejsza praca.Ja przeważnie i tak rozbieram wszystko na drobno aby wszystko dokładnie wymyć z opiłków ,brudów i wymieniam uszczelnienia . Staram sie jak mogę zawsze coś nagrać ,tylko ciężko nieraz nagrywać i przykręcać równocześnie.Jakby co służę pomocą. Pozdrawiam:)
@@iRadekk WITAM GDZIE TWOIA LOKALIZACIA
Chłopaki, takie pytanie - według was ta pseudo uszczelka co jest pod rozdzielaczem musi być koniecznie założona? Bo zauważyłem, że rozdzielacz wystaje około milimetr poniżej obrysu korpusu plecaka i tak myślę czy by nie wywalić tej uszczelki
Świetnie wyjaśnione.Fachowa wiedza.
Zrobione . Udało się Rozdzielacz był uszkodzony. po trzech latach użytkowania, (u ojca chodził 30 lat) Dzięki RadaS i wszystkim za pomoc. ,wymieniłem wszystkie oringi w rozdzielaczu, wyczyściłem bo pod zaworem przeciążeniowym w rozdzielaczu było pełno syfu, zamontowałem ciekawe jak długo wytrzyma?? Teraz tylko wyreguluje pozycję siłową i wszystko będzie jak z fabryki. Założyłem nową pompę normalną bez wzmocnień , Uważam że wystarczająca do 60-ki. Wzmocniona jak podnosisz z dużych obrotów to wali za szybko w górę i moim zdaniem uszkadza rozdzielacz i pokrywę . Bardziej sprawdza się z zamontowanym turem i w c 330 bo tam jest zdecydowanie wolniejsza. Jednak muszą byś dobrze spasowane oringi na całym zasilaniu i w rozdzielaczu. Ogólnie części zamienne teraz to lipa i dziadostwo. tylko etykiety szumne. Inżynieria postarzania produktu to główne działy w fabrykach , Można by powiedzieć wróć komuno wróć , a Gierkowi to pomnik postawić,
Dopóki się nie zanieczyści ponownie i nie zatnie to będzie działać.Co do pompy to faktycznie te większe pompy ,wzmacniane bardzo szybko działają względem seryjnej i podnośnik aż za energicznie reaguje. Cieszę że poradziłeś sobie z problemem . Bezawaryjności. Pozdrawiam
pan fachowiec, wyjasnione wszystko elegancko. na dniach zabieram sie u siebie to wyczyscic na blysk i zlozyc, bo jak przyjdzie tur to ja tego nie bede drugi raz rozbieral ;)
Dokładnie w mechanice czystość to podstawa:) Starałem sie przekazać tutaj wskazówki ,abyście uczyli się na moich błędach i dzięki wskazówką składali z powodzeniem, swoje podnośniki za pierwszym podejściem:) . Pozdrawaim:)
Konkretnie i na temat, świetny odcinek
instablaster.
Bardzo fajny materiał. 👍👍👍Choć trochę mi brakuję tych szczegółów typu zakładanie tych elementów z rolkami itp. ale ogólnie i tak super. Dziękuję 🙏
Bardzo fajny materiał dzięki
Sporo mi pomógł 👍
Dzięki kolego! pomogłeś leci sub i łapka 😉
Konkretnie i na temat wiecej takich filmow
13:35 W jaki sposób się to reguluje? Znaczy co da wkręcenie, co wykręcenie, jak rozpoznać złe wyregulowanie?
Witam jaka może być przyczyna że podnośnik działa z opóźnieniem podnośni po 15 sekundach od ruszenia dźwignią?
Super materiał !!!
Bardzo fajny i szczegółowy materiał 🙂 szkoda że nigdzie nie ma filmu tak szczegółowo opisanego podnośnika do ciężkiej serii Ursusa bo właśnie jestem na etapie remont podnośnika
Bardzo przydatny poradnik :) Będę się zabierał za rozdzielacz. Mam taki problem, że jak ustawie tą wajchę od pozycji pozycyjnej/siłowej na pozycyjną to mi podnośnik albo za nisko podnosi, albo nie opuszcza do końca. Jest jeden punkt na którym działa wszystko ok, ale wajcha nie jest na swoim miejscu i jak mam podczepioną jakąś maszynę to wajcha się przestawia gdy agregat/rozsiewacz podskoczy. Mam ściągnięty plecak i nie mogę znaleźć przyczyny
Witam mam dokładnie taki sam problem jak ten co tu kolega opisał
Cholera mam to samo, pomóż i napisz co było przyczyną
@@blackbaron9335
Cholera mam to samo, pomóż i napisz co było przyczyną
@@tomasz_sobota w środku w mechanizmie miałem taką dźwigięke z prowadnicą pękniętą
@@agropiotrmosz
Wewnątrz rozdzielacza? Czy na tych sprężynkach przy wałku?
Bardzo pomocny odcinek.
Przy 360 i 7211 sobie z tym radziłem. Teraz mam 7745 i ciąga pług obracany i agregat uprawowo siewny. Średnio co dwa lata leci. Myślałem żeby wstawić coś lepszego np. Simmering lub xring. Co myślicie?
Majster czy mógłbyś powiedzieć ile musi być wkręcona śruba do regulacji siłowej podnośnika ta z kontrą.u mnie się odkręciła i całkiem wypadła pozdrawiam
Sub poleciał!
Bardzo fajne filmy 👍
Dziękuję :)
@@iRadekk zapraszam na rewanzyk 🥺
Witam, czy pod śruby mocujące cylinder idą podkładki miedziane bi mam wyciek ?
Kurde takie filmy to ja zapisuje na kompie na przyszłość
Dobry film
Witam Panie radas! Błagam pomóż bo zdejmuje ten plecak już 4 raz. Dlaczego zaworek w rozdzielaczu ten który jest w 4011 a w c360 nie występuje, nie wciska się a co za tym idzie podnośnik nie podnosi... Do czego ten zaworek? Nie można tego jakoś zaślepić?
Nie chciał bym wprowadzić Ciebie w błąd ,nie pamiętam dokładnie do czego on tam jest. Możesz zaryzykować na swoją odpowiedzialnośći dać korek ale nie wiem czy wtedy coś nie pęknie od ciśnienia. Najlepiej rozbierz ten zawór i zobacz czy to on jest w ogóle przyczyną,może da się go zregenerować aby działał. W ostateczności najlepiej dać rozdzielacz do regeneracji.
@@iRadekk ok dzięki za odpowiedź! Problem polega na tym że dzwigenka która powinna ten zaworek wpychac przy podnoszeniu nie wciska go odpowiednio głęboko i wtedy podnośnik nie idzie w górę. Widzę że w c360 nie ma już tych zaworków i wtedy podczas podnoszenia położenie dźwigni podnosnika jest odpowiednikiem położenia ramion a w 4011 podnosi tylko wtedy jak dźwignia jest na maxa do tyłu.... Ciekawe czy idzie to przerobić.
Jest jakiś sposób żeby ten podnośnik łatwiej "wskoczył"? Przy zakładaniu go z powrotem mam wrażenie że coś go blokuje
Żeby wyjąć wałek skrętny wcale nie ma potrzeby wyjmowania walka od ramion pozdrawiam
Powiedz.
Z tyłu rozdzielacza są 2 otwory.
Patrząc na "odwrócony" w górny jest wkręcony zaworek ze sprężynkami, a do czego jest dolny otwór?
Czy powinien przelewać się przez niego olej nawet podczas używania podnośnika/hydrauliki?
U mnie przepuszcza trochę cały czas.
A powiedzcie czy regeneruje się pompy hydrauliczne podnośnika zetor
Jakie ma być ciśnienie oleju silnikowego na zimnym w zetorze 7745turbo ?
Ja mam pytanko.umnie w 55 ursusie dzwignia od podnoszenia dziala ale podnosnik ma mały skok ,tzn ze jak ramiona zejda na sam dol to podnoszenie mam tylko do polowy I narzedzia czesto mi chacza o ziemie ,przekladalem ramiona na walku,ale to.nic nie dalo,pozdrawiam
Póki co się nie przydało, bo dopiero naprawa przede mną, ale łapka w górę jest,😁
Mechanik naprawiał wałek skrętny wydaje się ze jest wszystko ok. Wczoraj zapiętych miałem kultywator i rozkrecając tzw śrubę maszyna powinna osiadać niżej a ona mialem wrażenie unosiła się. Efekt był taki że jak była ta śruba rozkręcona to wałek strumień za kultywatorem słabo szedł w ziemi. Dopiero jak skręciłem śrubę to rapy kultywatora i wałek poszły głębiej. Gdsie może być przyczyna?
Nacisk na śrubę powoduje uniesienie ramion. Przy regulacji siłowej ważna jest też pozycja "śruby" tzn. na opuszczonej maszynie ma być poziomo. Przy regulacji pozycyjnej/kopiującej ma być lekko pochylona "\"
Dzień dobry co może być przyczyną obciążenia silnika przez podnosnik chodzi o małą wajche pozdrawiam
Od siebie dodam ze mając już tak rozebrany podnośnik warto dorobić tukejki ustalajace cylinder względem cylinder opiera się wtedy w trzech punktach a nie tylko na przedniej ścianie korpusu. W cylindrze są miejsca na te tulejki trzeba tylko przerobić korpus
Też zwróciłem na to uwagę ,mogły by być tam tulejki ustalające,jednak osłabia to pokrywę i nawet w zetorach gdzie cylinder jest większy nie zastosowano takiego rozwiązania. Nie miałem przypadku aby dobrze dokręcony cylinder się poluzował.
@@iRadekk u mnie cylinder wypchnął przednią ścianę co ciekawe miejsce na tulejki było lecz samych tulejek zabrakło. W nowej pokrywie mam już dorobione
@@motomaniakpl Jakim sposobem wykonałeś w nowej pokrywie miejsce na te tulejki?
@@iRadekk w zakładzie tokarskim mi to zrobili na frezarce. Cylinder ciasno siedzi na tulejkach i ma teraz trzy punkty podparcia.
@@motomaniakpl Czyli fachowa robota, podparty jak trzeba. Pomyśleć ,że inżynierowie w ursusie nie wpadli na ten pomysł . Z jednej strony zaczęli a z drugiej zapomnieli wyfrezować :)
Co według Pana może być przyczyną tego że w C-355 przestała nagle podnosić pompa. W ubiegłym roku była podobna sytuacja, zaprowadziłem do mechanika bo miał też naprawiać coś innego i u niego zaczęła podnosić. Jakiś czas podnosiła, trzymała ciężar a teraz znów nic.
Na początek sprawdzić czy pompa się kręci, daje ciśnienie, włączyć wom i na wolnych obrotach dać dźwignie od hydrauliki max do góry. Jak będzie słychać że silnik przygasa to pompa pracuje jest ok . Najlepiej było by podpiąć manometr i odczytać ciśnienie. Wtedy trzeba szukać w plecaku sprawdzić rozdzielacz , uszczelnienia na tloku,zawory,oringi.
Tak się zastanawiam jak działa ten podnośnik po Twojej regeneracji??? Chodzi mi o reakcje ramion na przesuw dzwigni!!! Ile musisz suwak przesunąć aby ruszyły się ramiona np: w orce?
jakim olejem masz zalaną przekładnie w w zetorze ?
Mam też taki problem w swoim
Kupiłem tura trac lift 100 i ma małe średnicę przeplywu w końcówkach węży a przy ciągniku mam inną pompę z przodu przed chłodnica ma z 60l wydajności i jak tłoki w turze sie składają to dławi ciągnik a jak rozpychają to w miare normalnie a jak się olej zagrzeje to dobrze chodzi, mam 80w90 to jakim by pasowało zalać żeby dzialal normalnie i w zimie ?
Witam,wymieniałem pęknięty plecak,teraz nie działa mi jedno wyjście hydrauliko zewnętrznej,bolec od rozdzielacza połączyłem na śrubkę m6 ,czy ten bolec musi wchodzić w głąb rozdzielacza ,a ta śrubka mu to uniemożliwia i tu jest problem,czy coś żle złożyłem?z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
witam , Prawdopodobnie jest tak jak podejrzewasz , zastosowana śrubka zamiast bolczyka blokuje skok rozdzielacza.
Do składania rury zębatej mam łatwiejszy sposób, wkładam gołą rurę a dopiero później cienkim śrubokrętem wpycham podkładkę i oring a następnie tulejki dystansowe, tym sposobem dużo łatwiej jest trafić w wypust w tej dźwigni. W korpusie jest otwór o który łatwo przeciąć oring wkładając go razem z rurą .
Każdy sposób jest dobry ,byle uważać aby nie ściąć oringów przy montażu
Witam
Jakie sa oznaki uszkodzonej pompy a jakie rozdzielacza?Moja C 360 słabo podnosi na wolnych obrotach nie podnosi trzeba dobrze przegazowac.Po zgaszeniu silnika moment i opada podnosnik nawet z czyms lekkim.
I jak rozwiązałes problem ?
Witam mam pytanie co mogło się stać z podnośnikiem. Mianowicie po podniesieniu maszyny nie chciał opuścić po poruszaniu dźwignią od pozycji siłowej opadł i już nie chcę podnieść. Dodam że hydraulika zewnętrzna działa prawidłowo.
Witam, podejrzewam że mechanizm sterujący rozdzielaczem się wyczepil w skutek nadmiernego luzu . Ewentualnie zacięcie wewnątrz rozdzielacza.Trzeba zdejmować plecak i szukać przyczyny .
@@iRadekk już zdjęty nie widać aby coś się odczepiło więc pewnie rozdzielacz
Ile powinien wynosić ten luz pomiedy ta kostką łącznika a korpusem przekładając ten jeden zabek wyszło u mnie jakieś 8mm czy jest ok?
@@DamianWelc Tak dobrze ustawiłeś, mniej więcej te 8mm powinno być
Mam pytanie. Smarowac te wszystkie oringi oliwką albo smarkiem zeby sie zaden nie podwinął?
Oczywiście że smarować najlepiej olejem
Siema po założeniu nowych oringów na wałek skrętny i złożeniu do kupy ciężko chodzi . Wyrobi sie ,tak powinno być ?
Witam,akurat tam jak ciężko chodzi to dobrze, tak ma być. Najlepiej aby były oringi przesmarowane olejem przed założeniem.
@@iRadekk tak oringi ,tulejki przesmarowane . To "ucho" od zaczepu centralnego nie jestem w stanie recznie poruszyć dopiero łyzką idzie . Jutro zakładam pecak na most zobaczymy .
Witam mam pytanie czy jeśli przy składaniu wałka skrętnego od strony prawej (jeśli obudowa jest do góry nogami) tulejki założyłem w odwrotnej kolejności czyli najpierw dłuższa a potem krótsza to jest to jakiś problem
Mam problem w moim podnośniki w 360 jest tak że jak dam na regulacje siłową to podnośnik wyżej podnośi jak to naprawić żeby działało to poprawnie
Kiedyś w rozdzielaczach w C 4011 była taka śruba ogranicznikowa którą regulowało się wysokość podnoszenia na regulacji siłowej. W
C 360 zmieniono budowę rozdzielacza i nie ma tej śruby regulacyjnej i nie ma możliwości regulacji wysokości podnoszenia aby na siłowej i pozycyjnej było jednakowo. Jedyna regulacja wysokości podnoszenia to poluzowanie śruby m10 i obrót całej tarczy sterującej w przód albo w tył.
W swojej 60-tce z 83 roku od nowości też mam tak że jak przełączę małą dźwignią na położenie siłowe to podnosi w 3/4 max wysokości a gdy jeszcze na głównej dźwigni regulującej dam na max podnoszenie to podnosi do max wys. Gdy znów główna dźwignia jest na max podnoszeniu i przełączę małą dźwignię na pozycyjną to ramiona opadają do 3/4 wys.Nikt przez tyle czasu nie dłubał w tym i nie wnikał czemu tak jest.
Wyrobiona bierznia na wykorbieniu, dlatego suwak nie wychodzi do końca bez siłowej
Ale tak od nowości było
@@rafarm1259 Wada fabryczna bierzni
Na glownym wale od ramion sa jakies znaki?.mam problem wymienilem oringi zlozone niby tak samo ale nie podnosi do konca tak na 70% podnosi.podniesie a jak zlapie za ramiona i podnosze je do gory jakies 15 cm.czy moglbys cos poradzic
Ja ma dość swojego podnośnika ;/ j 5 razy zdejmowałem go bo tylko kiper działa a nie ma reakcji na dźwignie podnośnika... A miała być tylko wymiana starych dźwigni na nowe ;( ;(
Witam . Na jakiej pozycji w c360 ma być ustawiona na stałe ta dźwignia regulacji siłowej? Nie wiem jak to jest oznaczone Pozycyjna i Siłowa chyba. My tego raczej nigdy nie przestawiali ale ostatnio ojciec się tym bawił . I zdażało sią tak.że podnośnik podczas pracy z sadzarką sam się troche unosił do góry i był przez chwilę w tej pozycji. A ja nic nie ruszałem dzwignią od podnośnika.
A powiedz mi , w zetorze 7745 podnośnik im dłużej oram tym bardziej trzecia skiba jest niżej ziemi po podniesieniu do góry, a przecież jest tak że im dłuższy pług tym wyżej po podniesieniu jest ostatnia skiba
Czy mógłbym prosić do Pana kontakt na messenger ponieważ posiadam c355 z 71 roku z rozdzielaczem od 4011 z dodatkowym zaworem którego nie widać na Pana filmie. Nie mam pewności co do jednej rzeczy w tym zaworze czy powinna być wkręcona czy nie. Proszę o kontakt.
Jaki jest koszt naprawy takiego podnośnika ? Kasowanie luzow, rozdzielacz po regeneracji i nowe tłoczysko kompletne.
Czy mówiąc o wpuście przy dźwigni do kipru ma pan na myśli klin czy wystarczy skręcić to tą śrubka na śrubokręt bo u mnie tego klina nie ma i nie wiem czy musi tam być czy wystarczy skręcić śrubka a noi ta dźwigienka co przychodzi do rozdzielacza nie chce mi napisać na tą rurkę co wkłada się od boku
Tak tam jest skręcane to śruba M5 i obowiązkowo musi być tam wpust czółenkowy aby ustalić w odpowiednim położeniu.
Jakie pierścienie do tłoka są lepsze gumowe czy silikonowe bo w sprzedaży są takie i takie?
Ja zawsze zakładam niebieskie manszety są bardzo trwałe
Witam. Czy do pokrywy ursusa c360 pasuje cylinder podnośnika Zetora 7011 90mm?
Majster a oringi które przychodzą tu gdzie ramiona dajesz na zewnatrz czy dajesz wewnatrz i przykrywasz oring tą metalowa przekładka ?
Najpierw powinny być założone oringi , później zakładamy te metalowe podkładki. Podkładki są po to aby dociskały oringi od boku gdy dokrecimy ramiona.
@@iRadekk dzieki za Odp tak właśnie myślałem tylko na retrotraktor dają oringi na sam koniec wlasnie najpierw ta metalowa duza podkladke na to oring i ramie dochodzi do oringow. Dzięki za odp jeszcze raz
Zrobiłem pełny serwis i wymieniłem cylinder z tłokiem no nowke podnośnika i podniósł i za Chiny nie chce opuścić ramion. Co robić ?
Zrobilem tak jak ty i podnosnik podnosi ale nie opuszcza w czym moglem sie pomylic ? Hydraulika dziala jak nalezy ..
Ciężko wróżyć na odległość,wyglada na problem z rozdzielaczem lub sterowaniem nim.
Teraz podnosnik do polowy podnosi i opuszcza a jak na maxa podnosze to juz nie opada wina rozdzielacza ? Wymienilem na drugi i to samo jest ...
Witam Pana🙋♂️. Mam pytanie. Czy te oringi można kupić w jakiś kompletach czy trzeba w sklepie podawać wymiary tych oringów?
Witam, ja kupuję na sztuki takie jakie potrzebuję,w tych kompletach to różnie bywa ,czasem nie takie wymiary albo czegoś brakuje.
@@iRadekk. Dziękuję. Najpierw pomiary zrobię i wtedy kupię żeby wszystko grało. Bardzo mi pan pomógł swoimi filmami. Jeszcze raz dziękuję🙋♂️
Jak założy się te dwa oringi to nie trzeba nic szlifować tych tulejek? Bo teraz mi się ten zewnętrzny nie mieści...
Nie trzeba nic szlifować, włożyć oringi na swoje miejsca i skręcić ,to ma być na ścisk.
@@iRadekk Dzięki pozdro!
Co może być u mnie dobrze podnosi ale bardzo powoli opuszcza filtr czyściłam ale niepomogło
Dziękuje za bardzo profesjonalne i zawodowe podejście do tematu podnośnika i innych . Proszę o sprecyzowanie na czym polega regulacja czułości podnośnika. Chodzi o tą śrubę w obudowie wałka skrętnego czy to jest czułość tylko w pozycji siłowej ,czy wkręcanie zwiększa czułość czy odwrotnie. Drugie pytanie dotyczy regulacji całego mechanizmu sterowania na klucz17 od dołu ,chodzi o obrót tym mechanizmem do przodu i do tyłu o około 10 stopni , co uzyskujemy poprzez obracanie nim? Proszę również o podanie lokalizacji lub jakiś kontakt, bo chętnie bym Panu dostarczył cały korpus podnośnika żeby dokonać naprawy. Raz a porządnie a nie robić u pseudo mechaników którzy wiedzą mniej więcej o co chodzi.a tak naprawdę nic. Podnośnik już 3 raz zdejmuje i ciągle to samo.. Na zimnym oleju czekam do 3 minut na reakcję podnoszenia(obroty min 1200 )jak ruszę dźwignia od hydrauliki zewn. to zareaguje natychmiast. Na rozgrzanym oleju zaczyna od razu reagować ale na dużych obrotach zdarza sie że musze czasem drgnąć dźwignia od zewnętrznej hydral. Wszystko wymieniłem pompa na normalną bo była wzmocniona, zawory mech sterowania cięgna zgodnie z Pana filmami ... Tylko został rozdzielacz ale on ma 3 lata czy możliwe żeby też był uszkodzony ?
Witam,staram się jak mogę aby coś innym przekazać. Ta śruba w korku służy tylko i wyłącznie do wyregulowania regulacji siłowej ,aby unosiło nam i opuszczało narzędzie (pług)podczas nacisku łącznika górnego na drążek skrętny w odpowiednim momencie.
Co do regulacji obracając cała tarczą od sterowania ustawiamy wysokość maksymalną podnoszenia ramion podnośnika. Powinno się to regulować tak gdy dźwignia jest w pozycji maksymalnego podnoszenia to obracając całą tarczą ustawiamy w takim momencie aby wał ramion nie podnosił do oporu tylko przy max podniesieniu ma dać się unieść wał ręcznie jeszcze ze 2-3 mm. Jak tego nie wyregulujemy to tłoczysko w max podniesieniu może nam opierać o ścianę tylnego mostu a nawet luzować pokrywę albo uszkodzić korpus. Musiał bym nagrać o tym film ciężko mi opisać słowami aby było zrozumiale jak dokonać regulacji.
Wnioskuję ,że masz ewidentnie problem z rozdzielaczem, dostało się jakieś zanieczyszczenie,ciało obce w oleju ,opiłki i blokuje zaworki w rozdzielaczu lub tez mogło przytrzeć gładzie i zaworki się blokują. Napisałeś ,że masz pełno opiłków koło smoka pompy to zawsze źle wróży bo mimo wszystko dostaje sie to do układu hydrauliki ,Odezwij się jak możesz na fb link w opisie filmu albo w moim profilu postaram się pomóc.
@@iRadekk Dziękuje Ci za wyczerpująca informacje, jak zawsze u Ciebie profesjonalną i rzeczową. Prawdopodobnie regulowałem tarczą we wszystkie strony bo po podniesieniu bardzo mi buczało jakby pompa tłoczyła na silę. Nie zostawiłem luzu na tarczy mechanizmu i bardzo wysoko podnosił, ale po małym ruch do przodu przestawało buczeć. Zauważyłem że korbowód zbił mi jakieś aluminium na główce korbowodu, chyba to ogranicznik lub hamulec stąd te opiłki. Dobrze że nie uszkodziłem mostu. Czy Twoim zdaniem spróbować rozebrać rozdzielacz,(korzystając z Twojego kolejnego filmu) czy raczej kupić nowy. Nie mam już siły i nerwów zdejmować pokrywy. Życze sukcesów i oglądalności wielomilionowej..
@@tomasztomasik5215 Nie zrozumieliśmy się luz ma być właśnie tam gdzie zauważyłeś te zbite aluminium na ramieniu tłoka. Pewnie że warto przepłukać filtr rurkę i rozebrać rozdzielacz i zobaczyć co w nim się zacina. W większości przypadków rozdzielacz da się przywrócić do właściwej pracy czyszcząc dokładnie i zakładając odpowiednich wymiarów oringi co jest bardzo ważne.Nie sztuka wszystko wymieniać na nowe bez weryfikacji części.Odezwij się na maila bądź FB jak znajdę chwilę to pomogę.
@@tomasztomasik5215 Śruba w korpusie jest od regulacji niutonów,zakres siły przy której ma nastąpić poderwanie maszyny.Wykręcisz ją siłowa zginie,wkręcisz za dużo podnośnik będzie skakał przy lekkim operze np pługa.
Suwak w rozdzielaczu nie otwiera się na tłoczenie oleju gdy dźwignię dajesz do góry,bo się już zacina.Do regeneracji.
Mam pytanie 1. dlaczego ciągle pęka mi drążek skręt podnośnika, 2. dlaczego podczas pracy / orki/ na pozycji mieszanej dźwignia wyboru rodzaju pracy sama się przestawia na ustawienie pozycyjne. Pozdrawiam.
Witam znalazłes przyczynę? Mam ten sam problem
@@Xyz-tu5ki nie na razie jako tako działa i nie zdejmowałem plecaka
@@czarny5869 dzięki za odpowiedź
U mnie też sprawa raczej rozwiązana
Siema z radas co zrobić jak podnosnik na ful podniose przelewowy się otwiera odpuszczę 1mm dźwignie cisza pozdro
Poluzuj śrubę m10 trzymającą tarcze z dźwigniami ,tam jest fasolowy otwór i przesuń odpowiednio tak aby po max podniesieniu dźwigni jak złapiesz za wał główny ramion było jeszcze 2mm luzu w górę.
@@iRadekk dzięki wielkie piąteczka i pozdrowionka
Wie Pan może co może być przyczyną tego że tur w ursusie c360 stracił moc ? W sensie na pusto góra-dół chodzi dość szybko, ale ma straszny problem z podniesieniem bigbaga 500 kg... muszę mieć praktycznie gaz w podłodze aby go oderwał od ziemi...... Wymieniłem olej w skrzyni, kupiłem nowy magnetyczny filtr podnośnika (chodzi o ten który jest schowany pod siedzeniem) , założyłem wzmocnioną pompę hydrauliczną i nic to nie dało, a kiedyś nie miał większego problemu z podniesieniem takiego ciężaru.. Ktokolwiek wie o co chodzi ? ... Naprawdę ja już się poddałem...
Witam ,masz gdzieś nieszczelność i olej ucieka, miałem podobnie i akurat okazało sie że winna była rurka co idzie od pompy do rozdzielacza. ua-cam.com/video/AgU4nYvnk64/v-deo.html Trzeba rozbierać i po kolei sprawdzać.
Witam kolego może Ty mi podpowiesz co może być przyczyną wycia podnośnika przy próbie podniesienia na maxa
ja mam taki przypadek gdy podnosze coś bardzo ciężkiego coś co już jest poza możliwościami traktora to bedzie albo pompa albo zawór przeciążeniowy na pompie lub cylindrze
Powiedz czemu cieknie olej z tej rury zebatej oringu nowe są
Wytarta rura zębata wytarte tulejki dystansowe, ścięte oringi przy składaniu.
To Zetora 7745 turbo może być ic od Pajero 2.5 td ?
Ile zapłaciłes za tą nową kostkę co się z tyłu wyrabia 13:00 ? ( zapomniałem nazwy )
Jest to cięgło wspornika- kosztowało 17 zł
@@iRadekk dziękuje
Strasznie badziewne te nowe kostki bardzo miękkie są szybko się wybija. Lepiej dopłacic i kupić oryginał od zetora
@@motomaniakpl Link albo numer części ?
@@DxDBxB 59115017
A ja mam takie pytanie co moze być przyczyną takiego podbijania podnośnika w górnym położeniu na pozycji siłowej. Opuści ze 2 cm i podnosi i tak cyklicznie.
Też tak mam 😂
Puszczą uszczelnienie na tłoku, u mnie w filmikach jest opis jak przerobić uszczelnienie
Szkoda że nie pokazałeś jak montowałeś te cięgła i rolki, dla mnie to czarna magia.
L
Witam Pana Majstra!
Zagadka przy niedzieli... Takie cuda w mojej 60 się dzieją, że podnośnik przestał reagować na ruch dźwignią. Co dziwniejsze wszystko zaczyna działać kiedy poruszę drugą dźwignią (ta od wywrotki przyczepy np). Wtedy podnosi normalnie. I tak trzeba za każdym razem żeby podnieść ramiona... Wiosna nadchodzi, trzeba coś z tym zrobić tylko na co zwrócić szczególną uwagę?
Pozdrawiam
Zanieczyszczony rozdzielacz lub przytarty na gładziach.Powodem są zacinające zaworki wewnątrz rozdzielacza,które nie wracają pod naciskiem sprężyn na swoje położenie. Rozebrać rozdzielacz zweryfikować zużycie ,jak będzie jeszcze się nadawał do założenia dokładnie wymyć ropą wnętrze założyć nowe oringi i będzie działał.Jak mocno porysowany i zacina się to wymiana na nowy lub po regeneracji. Jak będzie widać pełno opiłków w środku w rozdzielaczu trzeba znaleźć przyczynę i zajrzeć na dół do filtra pompy i jej napędu i wszystko wyczyścić,ponieważ gdy olej dalej będzie taki zanieczyszczony to rozdzielacz po naprawie długo nie pochodzi. No i warto tez pomyśleć w takiej sytuacji na wymianą oleju. ua-cam.com/video/bh_U0j2WIT4/v-deo.html
@@iRadekk No to mam zajęcie na przyszły tydzień.
Dziękuję za odpowiedź.
@@lukaszlukasz8167 zacinający się suwak w rozdzielaczu.Do regeneracji.
Wyjąłem rozdzielacz, wyczyscilem, umyłem, przedmuchałem, wymieniłem oringi na nowe. Sprawdziłem wcześniej te zaworki/suwaki w rozdzielaczu i chodzą płynnie, lekko. Złożyłem dziś traktor i... Niestety... Nadal trzeba użyć dźwigni od hydrauliki zewnętrznej żeby reagował.
Wajha od podnośnika na max do góry a podnośnik działa tylko kiedy ruszę drugą (tylko puszcze i podnośnik staje w miejscu). Chyba trzeba jednak wysłać do regeneracji rozdzielacz.
Podczepilem kultywator i podnosi bez trudu nawet na najwolniejszych obrotach ale niestety za pomocą obu dźwigni.
Tyle dobrego, ze przy okazji wymieniłem pierścienie na tłoku i już nie opada.
@@lukaszlukasz8167 spróbuj lekko popuścić śruby trzymające rozdzielacz . U mnie pomogło
u mnie trochę problem z montażem podnośnika - tulejka ustalająca blokuje zejście tylnego mostu z plecakiem i jest przerwa 3mm. Po prostu długość tulei to 15mm. W tylny most wchodzi 5,7mm; w rozdzielacz 5,7mm; podkładka ma ok 1mm - i właśnie tych 3mm brakuje. Wiecie w czym problem? - przecież nie będę dokręcał na "siłę" plecaka
@@henrykgogol4628 miałem taki przypadek, dorobiłem u tokarza tulejkę pod wymiar. Jak skręcisz na siłę to tulejka wciśnie się do rozdzielacza.Wtedy lubi się odłamać kawałek i wlecieć i blokować rozdzielacz.
@@iRadekk chyba będę musiał tak zrobić, dzięki za poradę - pozdrawiam
Pytanie. Nie chce mi załączyć dzwignia hydrauliki siłowej coś blokuje co może być przyczyną?
Jeżeli nie da się ruszyć dźwignią a nie jest zablokowana ogranicznikiem na zewnątrz to prawdopodobnie coś zablokowało się w rozdzielaczu, trzeba zrzucać plecak i obejrzeć od środka połączenie dźwigni i w razie zablokowania suwaka rozdzielacza - wymiana na sprawny rozdzielacz.
@@iRadekk dźwignia da się ruszyć tylko nie chce wskoczyć w tryb siłowy . Tzn nie chce się przesunąć do końca i zablokować. A w drugą stronę ok przełączę- pstryknięcie nie wiem czy zapadki i trzyma.
Którą stroną zakłada się uszczelniacze gumowe (oryginał ursus) na tłok?
Raz robiłem już ale w tedy jakiś szajs chiński miałem bo były o przekroju kwadratu a te mam o przekroju "V"
Zawsze ta krawędź która uszczelnia musi być w stronę naplywajacego oleju.
@@iRadekk czyli dobrze założyłem.
Dzieki
Witam mam problem z podnośnikiem gdy podniesie nie chce opuścić
Ja mam problem jak ruszam dźwignią od podnoszenia to rusza się od regulacji siłowej i muszę nią poruszać i dopiero podnosi ja mu dolega?
Mam tak samo co było?
@@patrykkowalik9025 siemka zatkany rozdzielacz
Pytanie co zrobić gdy tlok wychodzi za dużo z cylindra? Za późno odcina olej.
Poluzować śrubę m10 pod tarczą z dźwigniami ,tam jest fasolowy otwór i przesunąć całą tarczę do przodu i dokręcić .
Dzięki wielkie....Fajny poradnik...Sprawdzałem kompresorem po remoncie...Awaria była jak poruszasz filmie wypadło cięgło od suwaka rozdzielacza...I po sprawdzeniu tlok wyskakuje... :)
@@iRadekk Mam rozumieć (przy zamontowanym plecaku) Przekręcam cala tarcze do przodu traktora tak? A jeśli to nie pomoże? Gdzie szukać dalej przyczyny? Dodam ze wszystkie rolki chodzą bez luzu prawidłowo.
@@mateuszjedryka9818 Jak sprawdzasz samym powietrzem bez oleju i tłok bez obciążenia to nie sugeruj się tym że tłok za daleko wychodzi. Te ustawienie tarczą podnoszenia ustawia się na założonym plecaku,odpalonym silniku,małą dźwignia na pozycyjne. Musi być tak wyregulowane aby po max podniesieniu dało się podnieś ręcznie jeszcze około 2mm patrząc na wał główny ramion.
@@iRadekk Dziękuję :) Jak coś jeszcze się odezwę 😀
Mam pytanie czy cylinder podnośnika od zetora podejdzie do c 360?Szykuje się do wymiany i zastanawiam się nad większego tylko czy spasuje ?
Dobre pytanie , od dawna chodzi mi założenie cylindra od Zetora do c 360. Cylinder jest większy więc na pewno rurka nie będzie pasować trzeba będzie przerabiać.Co do mocowania cylindra to też jest na 2 śrubach m 16 i rozstaw wydaje się być taki sam. Ciekawe tylko czy zmieści się w obudowę?
Podejdzie mam u siebie zamontowany od zetora fi 90mm.
Sruby pasoje jedyne co u mnie musialem zrobic to delikatnie przegac rurkir laczaca rozdzielacz z cylindrem. Ok 3 mm musialem przegac.
@@pawe6274 Dzięki za informacje,na pewno się przyda 🙂 Jak będę miał okazję to zrobię taką podmianę.
Są dostępne specjalne zesrawy fi 900 trzeba tylko dać podkładki na śruby mocujące cylinder albo je sktucić.Ja takie montuje i jest ok .W sklepie tego nie ma ale jak ktoś chce to mogę załatwić
@@andrzejmichalski6510 witam a jaki zawor bezpieczenstwa cylindra montujesz do c-360 do tego zetorowskiego cylindra fi 90?
Ten od c-360 19,00 Mpa czy tez od zetora od cylindra 17,50 Mpa?
A dlaczego po złożeniu plecaka i pierwszym podniesieniu plecak Pęka
Ramie tłoczyska które jest osadzone na wale przy max podniesieniu ,opiera o tylna ścianę mostu i rozrywa pokrywę. Przyczyna źle wyregulowany mechanizm. Zawsze składając przesunąć całą tarczę sterowniczą do przodu na otworze fasolkowym. Odpalić , regulować pomału przesuwając i sprawdzając luz podnosząc ręcznie wał ramion do najwyższego położenia. Przy dzwigni podnoszenia na max ,powinno dać sie unieść ręcznie wał ramion ze 2-5mm. Inna przyczyna uszkodzony rozdzielacz lub mechanizm sterujacy wewnatrz.
Może ktoś przeprowadzał naprawe podnośnika w mf255 -ursus 3512 jak wyrególować suwaki pod plecakiem bo mi słabo podnosi
Kolego a pod Rozdzielacz idzie jakas uszczelka?
Pomiędzy pokrywę a rozdzielacz przychodzi kartonowa uszczelka.
Dzięki
Cześć mam Zetora 7745T oryginalny i chce dołożyć intercooler do niego. Jaki kupić ?
Witam,załóż taki jak ja mam od hyundaia santa fe
@@iRadekk oke a na jakie wartości regulacja zaworów ?
@@marcinm1328zawór ssący jak i wydechowy luz 0,25 mm
@@iRadekk oke a jedno pytanie jeszcze czy przez złe luzy mogą być przedmuchy z odmy ?
@@marcinm1328To nie ma wpływu na przedmuchy. Zużyte pierścienie tłokowe to przyczyna przedmuchów.
Witam! Mianowicie czy mógł bym prosić i dokładny filmik z montażu tych wszystkich dzwigienek i sprężyn ? Dziękuje
Bardzo chciałem pokazać jak to montuje ,ale nie miałem jak tego za bardzo nagrać.Nie mam niestety statywu ani kamery na głowę. To nie jest skomplikowane,tylko tak wygląda,wystarczy zapamiętać jak było przed rozebraniem i tak samo złożyć :)
@@iRadekk dziekuje jak bede miał problem to napisze od pana ;)
@@edzik1504 Można pisać na mesendzera link w profilu.
@@iRadekk okej
Można nr tel ?Jeśli to możliwe oczywiście.😁Mam parę pytań odnośnie plecaka do Zetora 7211.
Niestety nie podaje numeru, jak coś to doradzę proszę pisać tutaj lub na maila : majster.radas@gmail.com
Good job g
Ogarnelem podnosnik dziala poprawnie
A co może być przyczyną że w c 360 podnośnik podnosi do połowy 🤔
Musisz obrócić do tyłu tuleje nośną mechanizmu sterowania podnosnikiem. Trzyma ją jedna śruba m10 , obracając po troszku i patrz czy podnosi wyżej
Lepiej przerobić podnosnik na rozdzielacz zewnętrzny i koniec wszelkich problemów...
اريد.شرح.بل.عربي
Gorszego gówna nie mogli tam dać. Żeby zmienić oringi w czymś co w ogóle nie jest potrzebne trzeba ściągać i demontować cały mechanizm podnoszenia. Porażka konstruktorów.
Po co w ogóle jest ten wałek skrętny?
Przy próbie poślizgu kół w miejscu następuje naprężenie łącznika centralnego na element zaczepowy ciągnika,siła przechodzi na wałek skrętny który w pewnym momencie przekazuje energię na dzwigienkę i dalej na suwak,po czym następuje uniesienie maszyny i dalszą jazda,wałek skrętny wraca do swojego położenia,maszyna zagłębia do pierwotnego położenia.