Це відео не доступне.
Перепрошуємо.

Poliamid nietypowo vs szpachla w proszku vs bejca w proszku - Ottimo System | Tipy Stolarskie

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 14 лис 2019
  • W filmie prezentuję wykorzystanie poliamidu w nietypowych sytuacjach, przy użyciu pistoletu do wypełniaczy Thermelt BCD 360, firmy Ottimo System. Ponadto testuję szpachlę w proszku Wood Mastic. A na końcu sprawdzam czy poliamid i szpachla przyjmuje bejcę w proszku Clou. W filmie pokazuję krok po kroku, w jaki sposób wykonać szpachlę i bejcę z proszku i w jakich proporcjach ich użyć, w połączeniu z wodą.
    Linki do produktów wykorzystanych w filmie:
    - ottimo.pl/produkty/bcd-wm-woo...
    - zamowienia.ottimo.pl/produkt/...
    - zamowienia.ottimo.pl/produkt/...
    zamowienia.ottimo.pl/produkt/...
    - zamowienia.ottimo.pl/produkt/...
    - zamowienia.ottimo.pl/produkt/...
    Dzięki za obejrzenie filmu
    Pozdrawiam - Przemas

КОМЕНТАРІ • 42

  • @mirosawczempinski80
    @mirosawczempinski80 4 роки тому +7

    No i super. Oglądam od początku Twoje filmy Przemas i jestem pod wrażeniem tego jak się rozwijasz własnymi siłami! Fajnie że zaczynają dostrzegać Twój (Wasz) potencjał firmy, bo wiadomo że z reklam z polskiego YT nie wyżyjesz. Tak wygląda 21 wiek i dobrze że korzystasz z możliwości dzisiejszych czasów, a nie kurczowo trzymasz się stereotypów. Tak jak wspominałeś w filmie "ramówka jesienno-zimowa 2019" że udało Ci się zbudować i wyposażyć warsztat bez kredytów! Tym większe dla Ciebie i Asi wielkie brawa, że jako rodzina ogarniacie swój azyl i dajecie sobie wsparcie mentalne jak i finansowe. Trzymajcie się ciepło i trzymam za Was kciuki! Pozdrawiam Mirosław :)

    •  4 роки тому +4

      Witaj Mirosławie! Dzięki Ci śliczne za ten komentarz...widzę że masz do czynienia z social media i youtubem :) Dokładnie jest tak jak piszesz! Ciesze się bardzo że oglądasz nas od początku i to widzę dokładnie i doceniasz Naszą ciężką pracę jaką wkładamy w rozwój Kępy....nie jest lekko, ale nie ma lekko :) jak się okazuje i w Polsce można własnymi siłami osiągnąć coś co się kocha....czyli pracować i żyć ze swojej pasji! Pozdrawiam Cię serdecznie i miłego tygodnia :)

  • @americanwoodworkingtrickss6543
    @americanwoodworkingtrickss6543 4 роки тому +8

    Moze byc to przydatny produkt. Niestety u nas nie dostepny,bo... "seki i pekniecia to defekty ktore nalerzy wyciac" to cytat starego stolarza ktorego spotkalem tu i taki jest poglad architektow i projektantow a oni kreuja gusta. Takie samo zdanie mieli moi mistrzowie co mnie uczyli.Tu nikt nie zaakceptuje mebla na zamuwienie z sekami. Co kraj to obyczaj i wiem , ze seki moga sie podobac, ale klient nasz pan. Mamy tu duzo i taniego drewna... wiec nikt sie nie bawi w pracochlonne latanie. W 18:30 widac jak kladziesz bejce na kawalku deski a potem kladziesz na calosc.Ta lata bedzie widoczna zawsze a jeszcze sie uwydatni po lakierze. To taka uwaga , bo to klasyczny przyklad do moich filmow o bejcowaniu gdzie mowilem, ze bejce nalerzy nakladac zawsze od brzega do brzega rowno . Ogolnie ciekawy i przydatny film na wasz e realia. Milego weekendu.Moc z Toba.

    •  4 роки тому +5

      Jak najbardziej produkt przydatny do tych zastosowań. U nas w Polsce, Skandynawii, ogólnie w Europie pomimo tego, że sęki książkowo są zaliczane jako wada drewna, tak jak zawiły układ włókien, zgrubienie odziomkowe czy napływy korzeniowe, to pomimo tego są oddzielne zamówienia na stoły z sękami...i wszystkie te wspominane wady są tak naprawdę wielką zaletą konkretnych desek, dlatego sęki traktuje się jako ozdobę drewna i słusznie, bo zauważ że przy sękach, zawsze przyrosty skręcają i tworzą ciekawy rysunek, a nie nudny jak dla mnie promieniowy, czyli pionowe włókna równolegle do siebie...po drugie w Polsce też wykonuje się stoły bezsęczne z 1 klasy tarcicy, tylko jest ona wtedy nominalnie droższa...Tak jak powiedziałeś że mówił Ci to stary stolarz, a mi książki i kilku starych polskich stolarzy, ze nie tylko to że gusta się zmieniają, ale przede wszystkim czasy i podejście do pracy z drewnem....pomimo mojej pokory, uważam ze nie zawsze stare metody czy rozwiązania i powiedzenia są aktualne na dzisiejsze czasy...niektóre tak są ponadczasowe, ale niektóre nie...poza tym to nie był film o tym jak prawidłowo bejcować, tylko to był próbnik pod szpachlę i chciałem sobie zobaczyć przy pierwszym pociągnięciu jak będzie bejca wyglądać na przyrostach późnych, ale faktycznie muszę zwracać uwagę na wszystko co pokazuję w danym filmie, choćby nie dotyczył on konkretnego tematu...ps. też Johny u Ciebie na filmach widziałem podobne rzeczy, ale nie zwracałem na to uwagi jeżeli nie dotyczyły one danego zagadnienia o którym nagrywałeś film :) Pozdrawiam i miłego weekendu :)

    • @stolarniakrzysztofszocinsk851
      @stolarniakrzysztofszocinsk851 4 роки тому +4

      To, że sęki są wadą wie większość osób i bez znaczenia czy są to sęki otwarte czy zrośnięte. Pod względem konstrukcyjnym jednorodność każdego materiału, tak również i drewna, jest w 99% przypadków zaletą. Dlatego dla architekta, kierownika budowy jak i samych budowniczych taki materiał jest pożądany, tyle że najczęściej większość elementów konstrukcyjnych ostatecznie zostaje schowanych i nie ma pełnić walorów estetycznych. Natomiast przedmioty użytkowe bardzo często mają pełnić rolę estetyczną, i tutaj moim zdaniem jest pole do popisu dla stolarza artysty. W tym przypadku książkowo określane wady drewna stają się zaletami i stanowią o przyszłej niepowtarzalności i unikatowości działa. W tak bliskim mojemu sercu toczeniu drewna wykorzystanie wad drewna jest najczęstszą praktyką światowej czołówki woodturner-ów. Dlatego prezentowany produkt wydaje mi się co najmniej interesujący, a pokazana przez Przemka możliwość wypełnienia ubytków po CNC pierwsza klasa.
      Przez pewien czas byłem odcięty od internetu i mam duże zaległości, które stopniowo nadrabiam i może już nagrałeś taki film, jeżeli tak to poproszę link, ale z chęcią obejrzę, jak i zapewne wielu Twoich widzów, realizację całego projektu. Bardzo mnie zaciekawiłeś i chciałbym zobaczyć, oczywiście z Twoim komentarzem, realizację całego procesu, a nawet więcej, od samego zakupu drewna ile za ile, ile zostaje odpadu itd. do ostatecznego wykonania projektu.
      Pozdrawiam

  • @grzesiekk1599
    @grzesiekk1599 3 роки тому

    Jesteś dobrym nauczycielem. Dzięki. Miłego dnia

  • @DAKAGARAGE
    @DAKAGARAGE 4 роки тому +2

    Klasa!! A tekst na czasie!!

    •  4 роки тому

      Zgadza się...kiesy wrzuciłem ten tekst na parę grup stolarskich bo nie mogłem patrzeć na to co tam sie dzieje :) i na jednej dostałem bana ;) i w sumie dobrze bo nie patrzę na ten hejt i zawiść ;) Pozdrawiam

  • @StanLitra
    @StanLitra 4 роки тому

    Bardzo fajnie zaprezentowane i omówienie produktu. Super sprawa morze kiedyś jak więcej czasu będzie na hobby w drewnie.

    •  4 роки тому +1

      Dzięki i zachęcam tylko uważaj bo to wciąga :) Pozdrawiam

  • @niedzielnystolarz2454
    @niedzielnystolarz2454 4 роки тому

    Świetne hasło, szacun. Pozdrawiam i powodzenia.

    •  4 роки тому

      Dzięki i pozdrawiam Cię wzajemnie!

  • @Marcin-yw9if
    @Marcin-yw9if 4 роки тому

    Super film !

    •  4 роки тому

      Dzięki Marcinie! Pozdrawiam

  • @fastt11
    @fastt11 4 роки тому

    Ja jak zwykle na wesoło :-) Napraw sobie tym blat, bo ta szpara w oczy kole ;-)

    •  4 роки тому +1

      Blat był tymczasowy składany z dwóch skrzydeł ze starej szafy, żeby ładnie na filmie wyglądało :) pozdro

  • @DKworkshop
    @DKworkshop 3 роки тому

    ten pistolet i ta metoda pistoletem ottimo bardzo ułatwia pracę , ale strasznie nie naturalnie to wygląda chociaż muszę przyznać że akurat u Pana na kanale pięknie zostały dobrane kolory poliamidu i wygląda to całkiem rewelacyjnie ;) na innych kanałach jakoś mnie to nie przekonało ;) pozdrawiam Super majstersztyk hej

    • @kafar0
      @kafar0 3 роки тому

      bo trzeba umieć dobrać kolor deski do "patyczka" żeby w filmie było cacy

  • @misior81
    @misior81 4 роки тому

    A już myślałem, że będziesz gotował! Pozdrawiam

    •  4 роки тому

      Hahaha...Dobre, dobre...W sumie w stolarstwie trzeba czasem i coś ugotować, chociażby wodę:) pozdrawiam

    • @gryshie100
      @gryshie100 4 роки тому

      Abo klej 😜

  • @stolarniaemkaem
    @stolarniaemkaem 3 роки тому

    Cześć Przemek :)
    Odnośnie formy do odzysku kleju. Ucinając nadmiar poliamidu przy samym pistolecie, wypełniasz trzy otwory kolorem który kończysz, a w ostatnim będzie zmieszany :) Ponadto myślę, że otwory są krótkie ponieważ przy dłuższych mógłby za szybko tężeć poliamid, i były by kłopoty z uzupełnieniem. Osobiście zaprojektował bym formę do odzysku trochę inaczej, ale producent miał taką koncepcję a nie inną.
    Wszystkiego dobrego :)

    •  3 роки тому +1

      Zgadza się Marcinie. Nic dodać nic ująć. Trafnie w punkt ! Pozdrawiam serdecznie 👍

  • @KlimatyzacjaKatowicepl
    @KlimatyzacjaKatowicepl 4 роки тому +1

    Fajny patent na ubytki .

    •  4 роки тому

      Polecam Karolu :) Pozdro

  • @TheWielebny44
    @TheWielebny44 4 роки тому

    Interesujące porównanie różnych materiałów do wypełnień ubytków w drewnie.

    •  4 роки тому

      Dziękuję...starałem się żeby film był ciekawy :) Pozdrawiam

  • @jarosaw6839
    @jarosaw6839 4 роки тому

    Witam. JAK ZROBIĆ ŻEBY odciąć automatycznie się włączal gdy załącz a piłę lub grubosciaowkę?

    •  4 роки тому +1

      Oczywiście możesz poprosić elektryka o zamontowanie takiego systemu...jest też prostsze rozwiązanie jak listwa zasilająca master-slave...pozdrawiam

    • @jarosaw6839
      @jarosaw6839 4 роки тому

      @ dzieki właśnie tej listwy szukałem Kępas

    • @jarosaw6839
      @jarosaw6839 4 роки тому

      A CZY możesz jakiś link do tej listwy wysłać abym konkretnie wiedział która to jest?

  • @hkworkshop
    @hkworkshop 4 роки тому

    Widzisz robiłem coś podobnego z poliamidem w projekcie z deska do serwowania ua-cam.com/video/9LLxdFlCG8k/v-deo.html
    Poliamid jest świetnym rozwiązaniem do nietypowych zastosowań. Myślę że głównie my youtuberzy używamy go do dziwnych przeróżnych rzeczy o których producenci nawet nie myśleli w fazach produkcji :) świetny materiał na szybką zaprawkę. Jestem ciekaw jak się sprawdzi na dłuższą metę, u mnie już się testuje na mrozie ( jak tylko przyjdą) :)

    •  4 роки тому

      Zgadza sie Adrianie :) Widziałem i Twój film...kreatywność to podstawa! Pozdrawiam

  • @grzesbu
    @grzesbu 4 роки тому +1

    O boshe jakie ceny a najbardziej rozwalił mnie przyrząd do ścinania za 110 zł Kurła smiech na sali

    •  4 роки тому +2

      Można samemu przykombinowac taki przyrząd...cena... ktoś wymyślił technologię i sobie za to życzy pieniążki...kwestia czy hobbystycznie czy zawodowo, ale przede wszystkim zależy to wiadomo od zasobności portfela...ja pokazuje możliwości...pozdrawiam :)

  • @LaCzU85
    @LaCzU85 4 роки тому

    I'm first

    •  4 роки тому

      Good Job :) pozdrawiam

  • @kafar0
    @kafar0 3 роки тому

    z tą ceną pistoletu to szalejecie gdzieś o 1000%? przykładowo: xl-narzedzia.pl/pistolet-do-klejenia-11mm-80w-73057-power-up-p-8613.html?.info&.info

    •  3 роки тому

      Nie my szalejemy tylko producent , a po drugie te tanie pistolety nie maja takiej temperatury topnienia szczególnie te co podajesz żeby roztopiły poliamid :) takie co rozpuszczaja muszą mieć powyżej 150 stopni i znalazłem takie za najmniej 150 zł także na to zwróć uwage. Pozdrawiam

    • @kafar0
      @kafar0 3 роки тому

      @ mają nawet większą - ty podajesz 160C a one walą nawet 200C (i bywa 240C) ale są różne inne i takie co mają 180 i 140-160.... każdy profesjonalny z tego co pamiętam ( a 3 lata kleiłem co dziennie) miał 180C i ok.80Watt (taki do kładzenia kabli na klej na malowanych ścianach na kolorowe spoiwa z wypełniaczami). Pozdrawiam. ps. Uważajcie na skórę bo raczek gotowy po kapnięciu odpowiednio gorącym - ciągle odrastająca blizna z którą się różne rzeczy dzieją przy tym).

  • @piotradam85
    @piotradam85 Рік тому

    Szkoda ze jest taki drogi prawie 1000 zł to zdzierstwo

    •  Рік тому +1

      Zgadza się bardzo drogo. Ja jeszcze kupowałem za 400 zl