Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2024
  • Okres wakacji to czas częstszych podróży. Niestety nie dla każdego są one przyjemnością. Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną? Jakie są sposoby i preparaty z apteki, które pomogą uporać się z objawami choroby lokomocyjnej podczas przebywania w środkach transportu? O czym pamiętać zanim wybierzemy się na wycieczkę?
    Jeśli masz swoje pytania do farmaceutów, to zadaj je na Zapytaj Farmaceutę:
    www.gdziepolek...

КОМЕНТАРІ • 6

  • @GdziePoLek_pl
    @GdziePoLek_pl  2 роки тому

    👉 Za pomocą www.gdziepolek.pl możecie zamówić potrzebny preparat z odbiorem w aptece 🛒lub dostawą do domu. 🏡

  • @pmmpp3578
    @pmmpp3578 3 роки тому +4

    Dziękuję za film i wskazówki. Z filmu i wiedzy skądinąd wiem, że chorba lokomocyjna bierze się stąd, że nie widzimy ruchu a jesteśmy w ruchu i odwrotnie. Wydaje się, że gdy wszystko za oknem porusza się to i my powinniśmy się wiercić w fotelu ;). Gdy auto drga lub buja - zależnie od zawieszenia ;) - i czytamy książkę (lub cokolwiek innego) powinniśmy nią "drgać" lub bujać ;). Gdy "skaczemy po falach" szybką małą łódką, nie ma sensu szukać wzrokiem stałego punktu, np. wyspy w oddali, ale raczej wypatrywać ryb pod taflą wody. Gdy płyniemy kolosem kruzerem w niemal nieodczuwalnym ruchu, to odwrotnie - powinniśmy wpatrywać się w stały horyzont. Gdy samolot cały drga i trzesie się na pasie startowym, to i my powinniśmy wprowadzić się w "drgawki" w fotelu ;), a gdy oderwie się od ziemi, wodzenie wzrokiem za chmurkami powinno pomóc, gdy osiągnie pułap przelotowy ponad linią chmur wypadałoby zatopić się w lekturze dobrej książki, zamiast w skaczące obrazy na smartfonie. Fajnym rozwiązaniem na statkach jest spanie w hamkach, neutralizują bujanie statku. Czasem pomagają środki farmakologiczne lub para-farmaceutyki, ale nie każdy dobrze znosi zawarty w nich imbir, no i istotne żeby je brać na pół godziny przed jazdą, bo gdy wystąpią objawy to już za późno. Gdy już mamy gniecenie i mdłości np. w aucie, pomaga dopływ świeżego powietrza, obniżenie temperatury, jazda płynna, spokojna, łagodne wchodzenie w zakręty, unikanie dziurawych dróg. Ciekaw jestem jakie przemyślenia mają inni.

  • @poziomkaxdmagdalena4910
    @poziomkaxdmagdalena4910 3 роки тому +2

    Trochę można pospać, czymś się zająć ale najlepiej wybrać najdogodniejszy środek transportu dla siebie ,nie wszystkie objawy u każdego występują a czasem w innym środku lokomocji może ich prawie nie być ,poza tym gorzej jeżeli ktoś stresuje się podróżą i potem całą drogę myśli o tym jak go kołysze ,buja ,podrzuca albo prędkość jest za duża i jeszcze pojawiają się jakieś wymioty albo inne objawy😏ja najlepiej znoszę jazdę pociągiem nie wszędzie da się nim dojechać ale mi to wystarczy 😏

  • @Doda123pl
    @Doda123pl 2 роки тому +3

    A jak mam chorobę lokomocyjną tylko w samochodzie a w pociągu mi nic nie jest? Dlaczego tak jest? Pociąg może się trząść, patrzę w okno boczne i nic mi nie jest a w samochodzie jest mi niedobrze?

  • @madryczowiek4739
    @madryczowiek4739 2 роки тому +1

    Witam , które leki na receptę pomagają?

  • @user-ic5ix6pi8j
    @user-ic5ix6pi8j 2 роки тому

    🌚