@@janosnagy4382 Pontosan. Húgom gerébtokos ablakot cserélt műanyagra. Igaz, hogy a szél már nem fúj be, de azóta a szembe szomszéd kutyájának hangja úgy hallatszik be a szobába, mintha résnyire nyitva lenne az ablak. Pedig beépítés után vagy 3 hónappal még állítva lettek a nyílók.
Sajnos elég nagy hanghidat képez ez a megoldás. A magam részéről én inkább megbékélek némi minimális hőhíddal, minthogy egyetlen decibelt is rontsak a hanggátláson.
Könnyűszerkezetes faházunk van, olyan jól szigetelt, hogy ki kell kapcsoljuk a fűtést, pedig olcsó ablakaink vannak (ezt majd cserélni akarjuk) Novemberig azt se tudtuk, hogy nem megy a fűtés (elfelejtettük bekapcsolni-kint már 0, bent kb 21 fok volt, gyakorlatilag a napsütés fűtötte be) Szivatyú 3 óránként megy 1 órát télen(távhő). Ez gyakorlatilag az amit a Wolfhaus is gyárt csak nekünk másik cég csinálta.
@@1dayUllC Szerintem tegeződhetünk, úgy egyszerűbb. Felső-Ausztriában, egészen a német határon, közvetlen az Inn folyó partján van. Wolfhaus technológia, de itt egy másik cég építette. Idén lesz 7 éves a ház. 150m² egy szintes, nagy bánatomra csak ferdetető van rajta, ami ráadásul ÉK-i tájolású így napelemekhez nem ideális (íjász építtette, padlásról lőtte a bábukat) Mi 5 éves korában vettük meg, csak azért adták el, hogy be tudják felyezni a mellette található régi há felújítását, tehát az előző gazdája a szomszédom.
@@1dayUllC Mert sokan félnek tőle. Ajánlom pl az Ácsbudapest csatornát itt a youtubon, ők is faházat építenek, csak ők helyszinen építenek, azok amerikai stílusú házak (építéstechnológia). Maga az elv hasonló. Egyébként a téglaház is tudja amit leírtam. Sokat számít a ház tájolása és az ablakok helye, mérete (besüt a nap és már az is fűt) + ha jól van szigetelve, akkor a hő bent is marad. Illetve a hőérzethez sok minden hozzátartozik: Süt-e a nap (infrasugárzás kellemes hatása), légtömör-e a ház (ha mozog a levegő valahol, akkor nem olyan komfortos a 21 fok sem), fázós vagy -e (én pl kevésbé szeretem a meleget 21, max 22 fok, felette szinte rosszul vagyok a házban), páratartalom, van-e hőmérsékletkülönbség a háon belül (melegből, hidegebb szobába lépve fázik az ember---nálunk a hatsó 30m² nappali ami jelenleg csak tároló, ott hidegebb van talán 1 fokkal, ami rendesen érezhető), milyen a fűtés (padlófűtéssel egyenletesebb a szoba hőmérséklete, illetve a padló is kellemesen langyos)...stb Ezeket figyelembevéve kicsit fájó lesz eladni és egy régebbi házat venni, de sajnos túl messze van a melóhelyem és a közelben nincs megfelelő (napi 110km ingázás meg kicsit sok)
@@ispapp Úgy érzem, valami hasonlót nézhettünk tavaly Kristen Drinsten csatornáján, egy elnéptelenedett kis olasz településen lévő ház építéséről. Ott szintén a déli oldalon tettek nagy üveg felületeket, s a nap energiáját hasznosították közvetlenül az épület melegen tartására. Köszönöm az értékes információkat, és megértem, hogy nehéz szívvel lép tovább egy ilyen ingatlanból. A legjobbakat kívánom önöknek!
Azt magyarázzátok el kérlek, hogy minek kell körbe xps/eps-ezni a kávákat, teljes falszélességben és erre ültetni rá az ablakot. Annyival is kisebb lesz a falnyílás. Elég lenne bevakolni a falnyílást, beépteni az ablakot. Ha falsíkra lesz kitolva, akkor rátakarni a homlokzati hőszigeteléssel, ha nem, akkor elég lenne a beépítés után pár cm xpst tenni a külső! kávákba. Bárhogy agyalok, ezt a megoldást nem értem. Biztos egyszerűbb, hogy fszom vakoljon, de nincs sok értelme.
@@adamarato4662 Jobb a hőszigetelés ha az ablakkeret mellett végig van szigetelés. Alapvetően az a probléma, hogy míg egy tégla 20-30-40 cm vastag (plusz szigetelés) addig az ablakkeret kb 7 cm vastag. Tehát amellett 7 cm tégla a hőszigetelésed. Ha elé teszel 2-3 cm szigetelést, az csak minimális javulás. Ha végig szigetelés van, akkor 7 cm szigetelésed lesz közvetlenül az ablakkeret mellett (amilyen vastag az ablakkeret), vagy a téglán keresztül 2+2 cm szigetelés + 7 cm tégla. Az igazán jól szigetelt házak ablaka köré 4-6 cm szigetelést is tesznek, akkor már lehet hogy elegendő csak az egyik oldalra tenni. Másképp fogalmazva: ha a házak homlokzatára 10-15 cm szigetelést szoktak tenni, akkor az ablakoknál is hasonló szigetelésre lenne szükség körbe, sőt, ott a tégla teljes szélessége sem fog szigetelni. gcdnb.pbrd.co/images/LJnPi7yC7Nrf.png
Nagyon köszönjük a videókat, ahogy a könyvből is, a videókból is sokat lehet tanulni, és nem szakmabelieknek is könnyen érthető.:) Valójában, Ytong falazóelemekből is lehet passzív házat építeni, vagy megközelítőleg hasonló tulajdonságokkal rendelkező lakóépületet? Például Ytong Lambda NF+GT 30 cm széles, 15-20cm grafitos szigeteléssel..
Nálam nem vállalta a vállalkozó a beépítést így én raktam be a nyílászárókat. Annyit csináltam hogy elötte megcsiszoltam a felületet hogy könnyebben beférjen.
Riasztó kábelei honnan jöjjenek? Kérdés előzmény: Egy mépp építkező barátom most köti be a nyílászárókhoz a riasztó szenzorjait. Mikor utánanézett, hova is ajánlja a gyártó, kiderült, hogy a keretben eleve ott volt a helye. Csak nem lett beépítve. Viszont utólag a gyári hely nem érhető el.
Ha már be van építve, akkor nincs más. Egyébként szépen el lehet rejteni a profil élénél, majd elvinni az XPS-ben. Utána mehet rá a párazáró ragasztó, és kész.
Nem tiszta hogy az egy nap mit jelent? Reggeltől estig? Vagy ténylegesen 24 óra? ( lehet csak nekem, bocsi) Hány fokról esett 1 fokot? Mekkora volt a külső hőmérséklet? Van erre valami táblázat vagy kimutatás? Azért kérdezem hogy ha csinálnék egy összehasonlítást, akkor legyen tényleges megközelítő alapom hozzá.....
Nem szeretnék kötöszködni, csak az a kérdés merült fel, hogy a videókban tanultak alapján az áthidalónál szükség van a kisméretű téglára a nyomott zóna kialakításához. Javíts ki ha rosszul tudom. A videóban ezt most hiányoltam. Válaszodat előre is köszönöm!
Szép napot. Az a kérdésem lenne, hogy az ablakosok nem szeretik használni a falazó fület, vagy átmenőbe a tokrögzítő csavart, körbe purhab és kész. Idővel a grafitos zsugorodik, alatta a ragasztó elenged a purhab porlik. Meddig marad a helyén az ablak?
A glettelés.békony de höhíd. A höszigetelés és a hab találkozása közé nem kellene semmi... Kávák höhídmentesítése vagy XPS vagy purenit keret amire már a purhab kerül. Így lesz valóbban höhídmentes.
@@SzakiEllenor Jogos, és jó is lesz. Jobb,mint sok helyen. De ha ehhez a mérethez hozzák a nyílászárókat, az ablak mellett lesz 1-2 centi purhab, a külső spalettán meg 2-3 cm hőszig, ami lehetne 5 centivel vastagabb, ha az előzőekben mutatott példát nézzük. Tisztelettel.
Nem Ő találta ki, csak próbálja megkövetelni, hogy szakszerűen legyen megcsinálva. Nem olyan egyszerű. Egy sima fmv- ként tudom, hogy a saját vagyonommal felelek azért, amit aláírok.
Mostanság elnézem a videókat és ami szemebe ötlik az hogy nincs már beton áthidaló a sem kefni, nincs masszív padlás ? már ez is könnyú szerkezet !gipszkarton aztán csá! Olcsóbb megoldás? jobb szigetelés? akkor ennyi erővel lehetne majd nem lapos tető is! hiszen a padlásra már senki nem tárol semmit, nem pakol.
Ezek a mai fiatalok nem látják előre a jövőt...Ezek nekem "passzív " házak...a fél ház semmire se való...de drága...és ilyen vacak 30-as téglát soha nem építenék...nálam 44-es porothertm téglából van. Nem baszkurálnék a habszigeteléssel...természetellenes, nem légáteresztő...de majd mindenki megöregszik...most ez a divat ez megy az oskolába...ilyen a kőműves és az ellenőr is...na Csá!
Ez a megoldas az 5 cm hoszigetelessek nem jo fizikai szempontbol. Ha passziv hazrol beszelunk akkor a nyilaszarokat ku kene tenni a hoszigeteles vastagsagaba.
Köszönjük a videókat, tanulságosak! Viszont a videó hangminőségére kellene egy kis figyelmet szentelni, néha alig hallatszik, máskor pedig túl hangos. Csak egy észrevétel, lehetne használni felcsíptethető mikrofont.
@@SzakiEllenor Teljesen értelmetlen a falkávába szigetelőanyagot beépíteni. Az ablak vagy ajtó rögzítéséhez 10-15 mm légrést kell hagyni, hogy a PUR-hab betölthető legyen, így a rögzítőcsavarok a tokon kívül hosszan a szigetelésben vannak és nem tartanak semmit. Egyébként sem indokolt még egy passzív-ház esetében sem az a szigetelés, hisz ez az épület teljes felületet véve csak tizezrelékben kifejezhető hőlszigetelést jelentene. Inkább vastagabb, nagyobb tömegű falakat kellene építeni az épület hőtehetetlenége érdekében. Természetesen miután az ablakokat beszerelték, a kávákba is kerülhet mindkét oldalon szigetelés, ami a tokra fekszik. Kívül nem baj ha a tokból eltakar akár 40-50 mm-t. Belül viszont akár el is hagyható, és a tokra ragasztott szalaghoz,- és a belső sarokvédőhöz vakolható. Ezt Ausztriában és Németországban így csinálják, de a Vörös prof is ezt tanította a műegyetemen.
Micsoda gányolás ! Még hálós élvédővel sem tudta az éleket egyenesre képezni a fickó . Amúgy értem a jelentőségét az előkészítésnek , valamint majd úgyis lesz homlokzati hőszigetelés stb. és az majd fedi a gányolást.
Kedves Péter. Mit értünk az alatt hogy 1 napig lekapcsoljuk a fűtést? Reggeltől estig vagy reggeltől másnap reggelig cca 24 órát? (nagyon jók a videók)
@@-RampageBandit- nyilvánvaló! A nulla fok alatt, szinte drasztikusan érezhető ahogy hűlnek a falak. 5-10 fok körül lényegesen jobb a hőtechnikai képessége a háznak. (Nyáron pedig 1általán nem fűtök😂) Csak vicc volt..
Kedves Péter ez így nem kóser. Ha kimaradt a szigetelés az baj, mert akkor miért gletteltek le a felületet? Ha pedig nem kerül oda szigetelés, akkor az még nagyobb baj. Szerintem. De én nem vagyok szakmabeli.
A nyílászárókat a falsík elé fogják beépíteni. Ebben az esetben nem szükséges a kávát hőszigetelni. A vakolat a fontos, hogy a párazáró (belülről) és a páraáteresztő (kívülről) szalagokat hézagmentesen lehessen felragasztani.
@@Proximacentauri0 Ez világos. A gond az, hogy miközben azon dilemmázik a szakértő, hogy XPS, vagy EPS a megfelelő választás, aközben a jelek szerint a semmi is tökéletes. Más esetben - értsd, ott ahol az a cél, hogy hibát találjon - a gáz+vegyes kéményre az a reakciója, hogy "küzdöttek az energetikával".
Akkor kérdés hogy XPS vagy EPS, mikor a szerkezet súlya ráterhel a kávára. Itt, ebben az esetben a kávával 2 fontos követelmény van csak: legyen nagyon szép, egyenletes , ragasztásra alkalmas a felület, továbbá legyen méretpontos. Ugyanis a fal ELÉ építettek. Erre kiváló az utólag beragasztott 3-4-5 cm vastag hőszigetelés, amivel pontos méretet lehet állítani. Ez a brigád tudott falazni, akár el is hagyható lett volna. Más esetben, ha képtelenek méretpontosan dolgozni, akkor bizony jó, ha van eszköz arra, hogy mégiscsak jó legyen a nyílás. Ezeket az ablakokat már TAVALY legyártották, tehát itt egyetlen lehetőség volt: méretpontosan kellett dolgozni. a kérdéseket szeretem, a kötekedést enm annyira. Uff.Beszéltem!
@@SzakiEllenor Az ELÉ építés világos - hiszen a konzolra való elhelyezés el is hangzik a videóban. Az nem hangzik el - bár nyilván következik az előzőből - hogy a káván lévő szigetelésnek semmilyen szerepe nincs a hőszigetelésben, ezért akár el is hagyható. Ez szerintem csak azért fontos, mert egy ilyen videót látva minden leendő építtető ezt a megoldást fogja számonkérni a kivitelezőn és nehezen lesz meggyőzhető arról, hogy adott esetben ez szükségtelen.
@@SzakiEllenor értem. De azt nem értem hogy miben kötekedtem, mivel leírtam egy feltevést ami nem biztos hogy igaz. Leírtam hogy nem vagyok szakmabeli. Akkor miben is kötekedtem??
1:27 nel a ragasztozason látszik hogy csak a tégla van le glettelve a csíkok latszodnak
Közben kitérhetnénk a hanggátlás kérdéskörére is.
Konkrétan mire lennél kíváncsi?
@@SzakiEllenor A hőszigetelés tömegéből adódóan a léghanggátlás nem sérül?
@@janosnagy4382 Pontosan. Húgom gerébtokos ablakot cserélt műanyagra. Igaz, hogy a szél már nem fúj be, de azóta a szembe szomszéd kutyájának hangja úgy hallatszik be a szobába, mintha résnyire nyitva lenne az ablak. Pedig beépítés után vagy 3 hónappal még állítva lettek a nyílók.
@@jozsefnemeth2052 ez engem is erdekelne
Sajnos elég nagy hanghidat képez ez a megoldás. A magam részéről én inkább megbékélek némi minimális hőhíddal, minthogy egyetlen decibelt is rontsak a hanggátláson.
Könnyűszerkezetes faházunk van, olyan jól szigetelt, hogy ki kell kapcsoljuk a fűtést, pedig olcsó ablakaink vannak (ezt majd cserélni akarjuk)
Novemberig azt se tudtuk, hogy nem megy a fűtés (elfelejtettük bekapcsolni-kint már 0, bent kb 21 fok volt, gyakorlatilag a napsütés fűtötte be)
Szivatyú 3 óránként megy 1 órát télen(távhő).
Ez gyakorlatilag az amit a Wolfhaus is gyárt csak nekünk másik cég csinálta.
Üdvözlöm,
Magyarországon készült a házuk?
Kb mikor, mekkora és milyen technológiával?
@@1dayUllC
Szerintem tegeződhetünk, úgy egyszerűbb.
Felső-Ausztriában, egészen a német határon, közvetlen az Inn folyó partján van.
Wolfhaus technológia, de itt egy másik cég építette.
Idén lesz 7 éves a ház.
150m² egy szintes, nagy bánatomra csak ferdetető van rajta, ami ráadásul ÉK-i tájolású így napelemekhez nem ideális (íjász építtette, padlásról lőtte a bábukat)
Mi 5 éves korában vettük meg, csak azért adták el, hogy be tudják felyezni a mellette található régi há felújítását, tehát az előző gazdája a szomszédom.
@@ispapp
Köszönöm. Utána fogok nézni mindenképp. Vajon Magyarországon miért nincs nagyobb visszhangja
..?
@@1dayUllC
Mert sokan félnek tőle.
Ajánlom pl az Ácsbudapest csatornát itt a youtubon, ők is faházat építenek, csak ők helyszinen építenek, azok amerikai stílusú házak (építéstechnológia).
Maga az elv hasonló.
Egyébként a téglaház is tudja amit leírtam.
Sokat számít a ház tájolása és az ablakok helye, mérete (besüt a nap és már az is fűt) + ha jól van szigetelve, akkor a hő bent is marad.
Illetve a hőérzethez sok minden hozzátartozik:
Süt-e a nap (infrasugárzás kellemes hatása), légtömör-e a ház (ha mozog a levegő valahol, akkor nem olyan komfortos a 21 fok sem), fázós vagy -e (én pl kevésbé szeretem a meleget 21, max 22 fok, felette szinte rosszul vagyok a házban), páratartalom, van-e hőmérsékletkülönbség a háon belül (melegből, hidegebb szobába lépve fázik az ember---nálunk a hatsó 30m² nappali ami jelenleg csak tároló, ott hidegebb van talán 1 fokkal, ami rendesen érezhető), milyen a fűtés (padlófűtéssel egyenletesebb a szoba hőmérséklete, illetve a padló is kellemesen langyos)...stb
Ezeket figyelembevéve kicsit fájó lesz eladni és egy régebbi házat venni, de sajnos túl messze van a melóhelyem és a közelben nincs megfelelő (napi 110km ingázás meg kicsit sok)
@@ispapp
Úgy érzem, valami hasonlót nézhettünk tavaly Kristen Drinsten csatornáján, egy elnéptelenedett kis olasz településen lévő ház építéséről. Ott szintén a déli oldalon tettek nagy üveg felületeket, s a nap energiáját hasznosították közvetlenül az épület melegen tartására.
Köszönöm az értékes információkat, és megértem, hogy nehéz szívvel lép tovább egy ilyen ingatlanból.
A legjobbakat kívánom önöknek!
Köszönjük a videókat! Mindig egy kis tanulság. Köszönjük!
Kb.1'25 nél látszik a tégla csikos mintája..ha azon van xps telibe pisilem a konnektort!!
Ellenőr úr!!😂😂😂😂
Itt és ebben az esetben ez nem követelmény! Olvasd vissza, kifejtem, miért!
Falsík előtti beépítésnél nincs rá szükség
Azt magyarázzátok el kérlek, hogy minek kell körbe xps/eps-ezni a kávákat, teljes falszélességben és erre ültetni rá az ablakot. Annyival is kisebb lesz a falnyílás. Elég lenne bevakolni a falnyílást, beépteni az ablakot. Ha falsíkra lesz kitolva, akkor rátakarni a homlokzati hőszigeteléssel, ha nem, akkor elég lenne a beépítés után pár cm xpst tenni a külső! kávákba.
Bárhogy agyalok, ezt a megoldást nem értem. Biztos egyszerűbb, hogy fszom vakoljon, de nincs sok értelme.
@@adamarato4662 Jobb a hőszigetelés ha az ablakkeret mellett végig van szigetelés. Alapvetően az a probléma, hogy míg egy tégla 20-30-40 cm vastag (plusz szigetelés) addig az ablakkeret kb 7 cm vastag. Tehát amellett 7 cm tégla a hőszigetelésed. Ha elé teszel 2-3 cm szigetelést, az csak minimális javulás. Ha végig szigetelés van, akkor 7 cm szigetelésed lesz közvetlenül az ablakkeret mellett (amilyen vastag az ablakkeret), vagy a téglán keresztül 2+2 cm szigetelés + 7 cm tégla.
Az igazán jól szigetelt házak ablaka köré 4-6 cm szigetelést is tesznek, akkor már lehet hogy elegendő csak az egyik oldalra tenni.
Másképp fogalmazva: ha a házak homlokzatára 10-15 cm szigetelést szoktak tenni, akkor az ablakoknál is hasonló szigetelésre lenne szükség körbe, sőt, ott a tégla teljes szélessége sem fog szigetelni.
gcdnb.pbrd.co/images/LJnPi7yC7Nrf.png
Nagyon köszönjük a videókat, ahogy a könyvből is, a videókból is sokat lehet tanulni, és nem szakmabelieknek is könnyen érthető.:) Valójában, Ytong falazóelemekből is lehet passzív házat építeni, vagy megközelítőleg hasonló tulajdonságokkal rendelkező lakóépületet? Például Ytong Lambda NF+GT 30 cm széles, 15-20cm grafitos szigeteléssel..
Nálam nem vállalta a vállalkozó a beépítést így én raktam be a nyílászárókat. Annyit csináltam hogy elötte megcsiszoltam a felületet hogy könnyebben beférjen.
Riasztó kábelei honnan jöjjenek?
Kérdés előzmény:
Egy mépp építkező barátom most köti be a nyílászárókhoz a riasztó szenzorjait. Mikor utánanézett, hova is ajánlja a gyártó, kiderült, hogy a keretben eleve ott volt a helye. Csak nem lett beépítve. Viszont utólag a gyári hely nem érhető el.
Ha ilyen igény van, gyári peépítést kell kérni. Garancia szempontjából nem célszerű utólag alvállalkozókkal szétfúratni a nyílászárókat.
Ha már be van építve, akkor nincs más. Egyébként szépen el lehet rejteni a profil élénél, majd elvinni az XPS-ben. Utána mehet rá a párazáró ragasztó, és kész.
Köszönöm a válaszokat
De jó lenne ha ilyen nyílással várnának✌️
Nem tiszta hogy az egy nap mit jelent? Reggeltől estig? Vagy ténylegesen 24 óra? ( lehet csak nekem, bocsi) Hány fokról esett 1 fokot? Mekkora volt a külső hőmérséklet? Van erre valami táblázat vagy kimutatás? Azért kérdezem hogy ha csinálnék egy összehasonlítást, akkor legyen tényleges megközelítő alapom hozzá.....
Én is ezt akartam megkérdezni, hogy hány fok volt a házban, hány fok volt kint, volt-e szél vagy eső, sütött-e a nap amikor fent volt, stb.
24 óra, éjjel -1, -2 fok, nappal napsütés, 5-6 fok , bent 19,2 -re volt fel fűtve előtte . Beuzemelesi szakasz volt meg.Belső hőforrás nem volt .
Nem szeretnék kötöszködni, csak az a kérdés merült fel, hogy a videókban tanultak alapján az áthidalónál szükség van a kisméretű téglára a nyomott zóna kialakításához. Javíts ki ha rosszul tudom. A videóban ezt most hiányoltam. Válaszodat előre is köszönöm!
itt elemmagas áthidaló van, az önmagában teherhordó!
@@SzakiEllenor Köszönöm válaszod!
Szép napot. Az a kérdésem lenne, hogy az ablakosok nem szeretik használni a falazó fület, vagy átmenőbe a tokrögzítő csavart, körbe purhab és kész. Idővel a grafitos zsugorodik, alatta a ragasztó elenged a purhab porlik. Meddig marad a helyén az ablak?
Az sem elhanyagolható, hogy milyen gyártmányú nyíilászáró kerül beépítésre, mert ha nem zár rendesen, azon a megfelelő előkészítés sem fog segíteni.
Hát igen, az azért elég alap hiba!
Ennél a háznál milyen fűtés rendszer van betervezve?
Üdv. A rózsaszín 2 centis xps elfogadható glettelés nélkül az ablak betétel előtt?
Köszönöm
A glettelés.békony de höhíd. A höszigetelés és a hab találkozása közé nem kellene semmi... Kávák höhídmentesítése vagy XPS vagy purenit keret amire már a purhab kerül. Így lesz valóbban höhídmentes.
És ha kivülről kerül rá még plusz hőszigetelés a spalettára? mondjuk 3-4 cm. Attól már teljesen hőhídmentes lesz nem?
Nincs tél kb 10 éve 😂
Beépítésről is jó lenne egy videó köszönöm
lesz!
Használt ház nyílászáróinak a cseréjénél is így kell eljárni? Akkor is ha az ablak keret a kávába kerül beépítésre?
Hát ez nem sikerült. A glettelés lesz a hőhíd.
Ez a hanggátló téglából épült ház, ami már régebben szerepelt egy videóban?
yess!
Nem akarok ünneprontó lenni, de 1:26- nál a téglát húzták be.
az sem volna baj,mert csak korrekt felület kell. A falra 30 cm Eps jön, a redőnyök miatt.
Kedves Péter,
Ha erre ez a magyarázat, akkor a többi oldalra miért szükséges a szigetelés?
@@SzakiEllenor Jogos, és jó is lesz. Jobb,mint sok helyen. De ha ehhez a mérethez hozzák a nyílászárókat, az ablak mellett lesz 1-2 centi purhab, a külső spalettán meg 2-3 cm hőszig, ami lehetne 5 centivel vastagabb, ha az előzőekben mutatott példát nézzük.
Tisztelettel.
@@sovaiadam az nem lényeg, csak az a lényeg és csak az a jó amit a kedves ellenőr úr mond és kitalál. Nevetséges 😁
Nem Ő találta ki, csak próbálja megkövetelni, hogy szakszerűen legyen megcsinálva. Nem olyan egyszerű. Egy sima fmv- ként tudom, hogy a saját vagyonommal felelek azért, amit aláírok.
Mostanság elnézem a videókat és ami szemebe ötlik az hogy nincs már beton áthidaló a sem kefni, nincs masszív padlás ? már ez is könnyú szerkezet !gipszkarton aztán csá! Olcsóbb megoldás? jobb szigetelés? akkor ennyi erővel lehetne majd nem lapos tető is! hiszen a padlásra már senki nem tárol semmit, nem pakol.
Ezek a mai fiatalok nem látják előre a jövőt...Ezek nekem "passzív " házak...a fél ház semmire se való...de drága...és ilyen vacak 30-as téglát soha nem építenék...nálam 44-es porothertm téglából van. Nem baszkurálnék a habszigeteléssel...természetellenes, nem légáteresztő...de majd mindenki megöregszik...most ez a divat ez megy az oskolába...ilyen a kőműves és az ellenőr is...na Csá!
Ez a megoldas az 5 cm hoszigetelessek nem jo fizikai szempontbol. Ha passziv hazrol beszelunk akkor a nyilaszarokat ku kene tenni a hoszigeteles vastagsagaba.
Kint is van!
@@SzakiEllenor Ha falsik ele lesz beepitve a nyilaszaro akkor minek oda az 5 cm hoszigeteles?
Köszönjük a videókat, tanulságosak! Viszont a videó hangminőségére kellene egy kis figyelmet szentelni, néha alig hallatszik, máskor pedig túl hangos. Csak egy észrevétel, lehetne használni felcsíptethető mikrofont.
ha nem felejtem el felcsíptetni, akkor jól is jön! Se köszi!
Így terjednek a téveszmék...!
Mit értesz ez alatt?
@@SzakiEllenor Teljesen értelmetlen a falkávába szigetelőanyagot beépíteni. Az ablak vagy ajtó rögzítéséhez 10-15 mm légrést kell hagyni, hogy a PUR-hab betölthető legyen, így a rögzítőcsavarok a tokon kívül hosszan a szigetelésben vannak és nem tartanak semmit. Egyébként sem indokolt még egy passzív-ház esetében sem az a szigetelés, hisz ez az épület teljes felületet véve csak tizezrelékben kifejezhető hőlszigetelést jelentene. Inkább vastagabb, nagyobb tömegű falakat kellene építeni az épület hőtehetetlenége érdekében. Természetesen miután az ablakokat beszerelték, a kávákba is kerülhet mindkét oldalon szigetelés, ami a tokra fekszik. Kívül nem baj ha a tokból eltakar akár 40-50 mm-t. Belül viszont akár el is hagyható, és a tokra ragasztott szalaghoz,- és a belső sarokvédőhöz vakolható. Ezt Ausztriában és Németországban így csinálják, de a Vörös prof is ezt tanította a műegyetemen.
Milyen tető van a házon?
Rácsszerkezetes?
Igen. Ez a szélső elem, ez épp nem rácsos .
Milyen vastag lehet a kávában az xps szigetelès ?(ajánlott illetve mennyi lehet maximum ?
3-5 cm.-nek van értelme
"házhoz viszi", 2 szó.
Micsoda gányolás ! Még hálós élvédővel sem tudta az éleket egyenesre képezni a fickó .
Amúgy értem a jelentőségét az előkészítésnek , valamint majd úgyis lesz homlokzati hőszigetelés stb. és az majd fedi a gányolást.
Vicces vagy. minek kellene ide élvédő? erre megy a vakolat, másfél centi...
@@SzakiEllenor
Vicces vagyok ?
Láthatod, hogy ott van az élvédő ( -tök feleslegesen) és még így is görbe.
1.27 vélemény?
Kedves Péter. Mit értünk az alatt hogy 1 napig lekapcsoljuk a fűtést? Reggeltől estig vagy reggeltől másnap reggelig cca 24 órát? (nagyon jók a videók)
A külső hőmérséklet értéke sem mind1 szerintem.
@@-RampageBandit- nyilvánvaló! A nulla fok alatt, szinte drasztikusan érezhető ahogy hűlnek a falak.
5-10 fok körül lényegesen jobb a hőtechnikai képessége a háznak.
(Nyáron pedig 1általán nem fűtök😂)
Csak vicc volt..
@@-RampageBandit- nagyon nem mindegy, elsősorban attól függ, anélkül beszélni róla értelmetlen
egy kérés: ne írjátok azt, hogy mind1, 1általán, 1iptom...
@@quecksilberhochdruckdampfl7429 Ez jó 5let, ezek után 1eztetünk hogy írjuk..
Lég tömör.🤣 Rámegy a szigetelés, aztán olyan lesz mintha nejlonzacskóban laknának.
Így van! Azoknak, akik passzivhazban éltek, külön parcella van a temetőben!😜
Xps, hol van????? Max a tűzépen!!
Nem ertem!
@@SzakiEllenor Ablak kávánál nem látom az xp s t!!
Nem kötözködni akarok csak olyan mint ha az lenne
Milyen vastag szigetelés kell a homlokzatra így vakolhatò redőny tokokkal?
Üdv
30cm
Mindenképpen min. 20 cm, hogy a putz sínig kiérjen( nyílàszáró magasságtól függően), a plusz pedig a hőszig. kívánalomtól függ
Ja és + a tok
Miért ilyen sima felületű a koszorú?
előregyártott , CKF felületű "U" zsaluelemmel készült
@@SzakiEllenor Köszönöm!
ragasztózva van nem glettelve XD
Kedves Péter ez így nem kóser. Ha kimaradt a szigetelés az baj, mert akkor miért gletteltek le a felületet? Ha pedig nem kerül oda szigetelés, akkor az még nagyobb baj. Szerintem. De én nem vagyok szakmabeli.
A nyílászárókat a falsík elé fogják beépíteni. Ebben az esetben nem szükséges a kávát hőszigetelni. A vakolat a fontos, hogy a párazáró (belülről) és a páraáteresztő (kívülről) szalagokat hézagmentesen lehessen felragasztani.
@@Proximacentauri0 Ez világos. A gond az, hogy miközben azon dilemmázik a szakértő, hogy XPS, vagy EPS a megfelelő választás, aközben a jelek szerint a semmi is tökéletes. Más esetben - értsd, ott ahol az a cél, hogy hibát találjon - a gáz+vegyes kéményre az a reakciója, hogy "küzdöttek az energetikával".
Akkor kérdés hogy XPS vagy EPS, mikor a szerkezet súlya ráterhel a kávára. Itt, ebben az esetben a kávával 2 fontos követelmény van csak: legyen nagyon szép, egyenletes , ragasztásra alkalmas a felület, továbbá legyen méretpontos. Ugyanis a fal ELÉ építettek. Erre kiváló az utólag beragasztott 3-4-5 cm vastag hőszigetelés, amivel pontos méretet lehet állítani. Ez a brigád tudott falazni, akár el is hagyható lett volna. Más esetben, ha képtelenek méretpontosan dolgozni, akkor bizony jó, ha van eszköz arra, hogy mégiscsak jó legyen a nyílás. Ezeket az ablakokat már TAVALY legyártották, tehát itt egyetlen lehetőség volt: méretpontosan kellett dolgozni. a kérdéseket szeretem, a kötekedést enm annyira. Uff.Beszéltem!
@@SzakiEllenor Az ELÉ építés világos - hiszen a konzolra való elhelyezés el is hangzik a videóban. Az nem hangzik el - bár nyilván következik az előzőből - hogy a káván lévő szigetelésnek semmilyen szerepe nincs a hőszigetelésben, ezért akár el is hagyható. Ez szerintem csak azért fontos, mert egy ilyen videót látva minden leendő építtető ezt a megoldást fogja számonkérni a kivitelezőn és nehezen lesz meggyőzhető arról, hogy adott esetben ez szükségtelen.
@@SzakiEllenor értem. De azt nem értem hogy miben kötekedtem, mivel leírtam egy feltevést ami nem biztos hogy igaz. Leírtam hogy nem vagyok szakmabeli. Akkor miben is kötekedtem??
Ez egy itthoni elmaradt építési rendszer. Le van maradva eléggé. Ezt nem dicsérni hanem szégyellni kellene
Érdemben le tudod írni, hogy szerinted milyen a jó?
@@SzakiEllenor hát hogyha ezt el kell magyaráznom valaki olyannak mint te magad. Akkor ez már egy elveszett dolog.