Mi még C64-en programoztunk a suliban. Éjszakákat toltunk rajta a tesómmal. Micsoda feeling volt a magnó fejbeállítása, a floppy kattogása, a lengyel piaci játék mustrák, a cartridge gamek...istenem, de örülök hogy azt a kort megéltem..
1989-ben születtem ugyan, és egy 386-os géppel játszottam életemben először 1996-ban, szóval utólag fedeztem fel a 80-as évek otthoni számítógépeinek világát, viszont magával ragadott a dolog olyan szinten, hogy egy kisebb gyűjteményem is van: Commodore 64, Commodore VIC 20 (a C64 elődje), Didaktik M (csehszlovák Spectrum klón), Amiga 500. Volt több is (Amiga 1200, C128D, Plus/4, C16, Atari XEGS), de már leépítettem a gyűjteményt egy kicsit :) De ha mondjuk szembe jönne velem egy BBC Micro, nehezen tudnék neki ellenállni :D
Ehhh, micsoda idők voltak!! Covboy...... óriási forma volt!! Igazi élmény volt olvasni a magazinban a szösszeneteit! 👍👌 Aztán, mindennek vége lett! Persze játék, most is van dögivel, de valami, itt is tönkrement!! Örülök neki, hogy ott lehettem az indulásnál! 😊
Nemrég szedtem szét fölujítani az én C-64 emet, az RF csatlakozója szakadt meg, már úgy került hozzám, de csak ennyi volt a baja, meg lett ragasztva, meg ki lett tesztítva. A billentyűzet része kikefélve és lemosva, kiválóan működik.
Amiga volt a világ legfejlettebb korát messze megelőző személyi számítógépe. Maga a tény, hogy az egykor szebb napokat látott IBM, a saját gépét sem komolyan gondoló x86-os klónjai lettek a "de facto" számítógépek a szánalmas Winfossal egy paródia. Aki 90-es években született az már egy vesztes. A legizgalmasabb kor a 80-as évek voltak amikor dúlt a háború az Apple, Atari, Commodore és még tucatnyi egymással nem kompatibilis gépe között. De mégegyszer hangsúlyozom az Amiga mindent lemosott mint a szart, csak a Commodore-nál dolgozó pr szakemberek válogatott hülyéinek köszönhető, hogy az IBM klónok kerültek ki győztesen. Ez az IT ipar szégyene.
A Commodore/Amiga egy háztartási gép volt, az IBM pedig egy ipari/üzleti gép. Az ipari/üzleti gépeknél akkoriban nem volt szempont a grafikus és az audio teljesítmény, sokkal inkább a robusztus kivitel és a széles skálán való konfigurálhatóság. Az már egy másik történet, hogy végül miként kerülhetett át a PC a háztartásokba is. Véleményem szerint a Commodore/Amiga gépeket a belterjes és kompromisszumra teljesen képtelen rajongói kör ítélte halálra. Az Amigások egy forrófejű, állandóan okoskodó amatőr klubnak tűntek, míg a PC-t használók higgadt profiknak. Én egy vízügyes rendszerben láttam először PC-t, és azonnal magával ragadott, hiába villogott és csipogott szebben az otthoni Commodore. Végül 1991-ben álltam át egy IBM AT (286-os) klónra. A Commodore-t azóta be sem kapcsoltam, és nem is hiányzik. A PC-ért kiadott 104 ezer Forintot akkoriban nagyon sokalltam, de ma már tudom, hogy életem egyik legjobb befektetése volt.
@@MH-uh4il azt gondolom, az indokolatlan és értelmetlen összehasonlítást az eredeti hozzászóló (@ Imperial Imperial) követte el. Hogy konkrét legyek: a PC arra volt jó, hogy pénzt keressek vele, az Amiga meg arra, hogy - téged idézve - a faszodat (ke)verd. Nem mellesleg: bármit bármivel össze lehet hasonlítani, legfeljebb nincs értelme. Azért megkérdezném, hány éves lehetsz, hogy ilyen magabiztosan nyilatkozol, cuccnak nevezve a 286-ost, ami valójában egy CPU volt, a pontos típusjele: Intel 80286. Koromnál fogva én például azt is tudom, miért van "80" a "286" előtt. A választ ne keresd a wikipedián.
@@kkokemaki8593 akkortajt "kettonyolcvanhatosank" azt a bizonyos gepet nevezte mindenki igy, te okostojas, kb 14 evesek voltunk, mindenki leszarta a cpu t meg a tobbi faszomsagot...a tobbi allitolagos tudasod meg ami meg a wikipediat is tulszarnyalta, azt ugyis tudom h kamu :)
Defender of The Crown... A mai napig a leghangulatosabb játék. Azt hittük ennél szebb grafikájú játék már nem lesz. Aztán elkezdtük a Turricant. :D És azok a zenék, amit SID chip szólaltatott meg.
Nekem a Last Ninja második része volt az etalon a C64-en. Csodálatos volt ahogyan megelevenedett a város előtted. Central Park és miegymás. Azokkal a technológiai lehetőségekkel még meg is előzte a korát.
A UA-cam-on van egy csomó C64-es zene, egy részük eredeti, egy részük pedig egy bővített képességű emulátoron lett futtatva. Én sosem értettem a zenéhez, de a profik csodákat műveltek ezzel a kis chippel.
Én 18 éves vagyok, de ahogy a riport készítője, én is imádom a retro dolgokat (de legalább ha úgy néz ki). Van Commodore 64-esem, kazetta meghajtóval. Sokáig nem tudtam elindítani rajta játékot, de aztán nagy küzdelmekkel sikerült, akkora élmény volt egy mai játék után, hogy húúú végre 5 perc után betöltött egy full pixeles játék, hogy az valami hihetetlen, imádtam. Na meg van egy 27 éves Compaq laptopom is, az is haláli, hogy történelmet foghatok a kezemben. Akkoriban jó kis vastag gépek voltak, és több mint 3kg, de mai napig elindul rajta egy windows 3.1. Ahogy több hozzászóló írta, talán legkedvencebb játékom viszont nekem is a gta vice city. Imádom az 5-öt is, várom a 6-ot, de egyszerűen a vice city annyira egy feelinges játék...világbajnok:)
hát még ha megismernéd a programozásukat, az az igazi élmény! ugyanis ezeknél a kis gépeknél még lehetséges volt az, hogy teljesen a tiédnek érezd, ugyanis teljesen megérthető és megismerhető volt, minden elérhető volt benne programozással.
Abban az időben is készültek olyan játékok, amelyek még a maiakat is kenterbe verik. Volt 1986-ban egy Digger nevű játék, egy ásógépről szólt, kis gyémántokat kellett összeszedni, de vigyázni kellett, mert volt kétféle zöld szellem, akik ezt megakadályozták. Valahogy őket ki kellett iktatni. Hát... órákig játszottál vele, mert intelligenciával szerelték fel ezeket a zöld szellemeket. S pokoli nehéz a játék, mert menekülnöd is kellett néha. Nyolc pályát, ha végig tudtál belőle vinni, de azon felül már megoldhatatlan. Nagyon nagyon ügyesnek kell hozzá lenni.
Az a durva, hogy kb 28 évvel azután, hogy megváltam a C64-esemtől, 2 hete elmentem Miskolcon egy Commodore találkozóra és még mindig emlékezetből mentek ezek a kombók :D
Hát ez bizony atomkirály volt!! Visszahozta a gyerekkoromat!! 👍😊 Csak azt sajnálom, hogy a legkomolyabb Commodore 64-es játékot, azaz a Mission Impossible-t nem mutattátok meg legalább érintőlegesen! Azzal tényleg órákig játszottunk, akár télen-szomjan. Meg aztán ott voltak a játéktermek, az űrhajós játékok továbbfejlesztett verziói (pl Invaders), a Nibly, a későbbi Pác-Man,a Boulder Dash, és aztán mindenféle szimulátorok. C-64-re (bár lehet, hogy az már a +4-esre készült) volt még a Falcon, meg persze a Rambo első verziója, amihez megszereztük az "örök élet" kódot. Hetekig nem hagytuk abba!! Rég volt, de szép volt!
"és aztán mindenféle szimulátorok." Itt említhető meg, hogy a mindmáig mértékadó Microsoft Flight Simulator 2-es verzióját én nyüstöltem C64-en, elfogadhatóan működött, és csak később találkoztam a halhatatlan 4-es verzióval PC-n.
@@gregor_man Ja és volt vmi űrhajós is a játékteremben. Mekkora királyság volt. De én őszintén szólva inkább az autóversenyt szerettem. Pedig ahhoz 10 forintos zseton kellett (mint a dodgemhez). Nagy pénz volt az akkoriban, de megoldottuk a teremfelügyelővel "okosban". 😅👍 Régi szép idők.
@@peternemes6770 Ó, a játéktermi gépek, az külön kategória. Azokban spéci hardver volt, játékra kihegyezve, finomabb színes felbontással, mint amit a C64 tudott. Én is elszórtam egy maréknyi 100 lírást, amikor életemben először Olaszországban játékbarlanggal találkoztam, maga volt a csoda. :-) De C64-en is voltak 3D űrhajós játékok, az egyik, ami most ezsembe jut, az Ace 2088, a másik az Elite, amelyben a harci szimuláció a klasszikus wireframe grafikával nagyon menő volt. PC-n DOS alatt futott a Microsoft programja, a Space Simulator, azt tulajdonképpen meg lehetett volna csinálni C64-en is. Ja, és ott volt az Apollo-18, amely szimulációnak csak kicsit mondható, de mivel felidézte az Apollo holdűrhajók számítógépének kezelési módszereit, én izgalmasnak találtam. Autóversenyben én a Grand Prix Circuitet szerettem, komoly grafikája volt, és a szimuláció sem volt rossz. Igazából ezek még ma is játszhatók, ha elfogadjuk az alacsony képfelbontást.
11:17 Ebben az áldott, szent riportban te tényleg megemlítetted azt a förlmedvény filmet?! Ez szentségtörés, bitóra!! Azt hittem komoly újságíró vagy! Zoli Zoli, visszavonom a like-ot!
Az első basic programomra 6 évesen mai napig emlékszem:10 print "hülye, aki elolvassa"20 goto 10 Sok játék volt hozzá, amikkel jól el tudtunk sózrakozni. Aztech Challenge, amitől idegbajt lehetett kapni és a káromkodást tökélyre fejelszteni már óvodás korban. Last Ninja, meg volt valami másik karatézó játék is ,ahol egy nyúllal kellett szénabogláykat vágni meg később rosszfiúkat. Speed Racer a Carmageddon előnye mész az úton és el lehetett ütni gyalogosokat, amiért pontot kaptál. David's Midnight Magic, családi bajnokságok egyik kelléke volt, ki tud több pontot elérni. Summer Games ugyanez, mikor egész nap nyomtam practice módban, hogy este tudjak alázni mindenkit. :)És persze az örök klasszikus a Wizard of Wor, azzal mai napig játszom esténként, van működő eredeti C64-esem miatta tartottam meg a tévét. "meg ne lógjon a lepke" "sárga disznó" "piros rák" Jön a boszi stb.
Ez természetesen az akkori terminológia szerint azt jelentette, hogy specialisták nélkül, néhány technikussal és egy csomó hórukkemberrel egy nap alatt át lehetett költöztetni máshová. Ne felejtsük el, hogy nem sokkal korábban még az egész világon az volt a koncepció, hogy ha kellett valahová egy program, akkor építettek hozzá egy ekkora számítógépet, amely erre a programra volt tervezve. A múzeumban látott gép korszakában már modulárisak voltak a gépek, vagyis ha kellett néhány kilobyte-nyi háttértár, akkor már lehetett "a boltban" venni erre a célra egy kész lemezegységet, a videóban látott 210 kilós csöppséget, például, és nem kellett a gyártónak saját magának megépítenie. Szinte felfoghatatlan, hogy fél évszázad alatt mekkorát változott e téren a világ. Igaz, hogy még ma sincsenek repülő autók, nem járunk kirándulni a naprendszer bolygóira, nem költözött komplett város a tenger alá, ellentétben a fantasztikus történetekben olvashatókkal, de a leggyengébb, legolcsóbb telefonunkon is olyan programokat tudunk letölteni és ingyen használni, amikhez a múlt század közepén egy termet kellett megtölteni méregdrága elektronikával.
Flopinál jó volt még, hogy ha egy irat lyukasztóval óvatosan csináltál egy lyukat a másik oldalára, akkor azt is lehetett használni megduplázva a kapacitást. Óvatosan kellett átlyukasztani, nehogy a elemzt is kilyukassza.
@@Adani12345 Így van, a sima papírlyukasztó is teljesen bevált. Az egyoldalas lemez olcsóbb volt, mint az elég ritka kétoldalas, de mégis mindkét oldal használható volt, még no-name lemezeken is alig találkoztam hibával.
Akit fekete-fehér Junoszty tévével vert meg az isten C64 monitorként ( nekem is hajszál híja volt, hogy nem) még inkább felhúzta magát az Aztech Challenge-n, mert a piranhás pályán nem látszottak a piranhák, így nem értette mi van mikor semmi sem történik csak úszik és meghal.
Lesz olyan, aki nem érti: a játékban a tó vize és a vízben úszó, ha jól emlékszem, narancsszínű piranhák színe (szürketónusa) fekete-fehér képernyőn pontosan egyforma, így egyáltalán nem látszottak a figuránk által elkerülendő halak, vakon úsztunk a világosszürke vízben, és nem értettük, mi történik. Egyébként a dolog nem véletlen, a gép által használt 16 színből 14 párba állítható volt a szürketónus alapján, plusz még a fekete és a fehér, azaz fekete-fehér képernyőn a 16 szín valójában csak 9 színt eredményez. Az amerikai tervezők valószínűleg nem számoltak azzal, hogy a gépük olyan országba is eljut, amelyben a tévéknek még nem kis része nem színes. Nekem szerencsém volt, először a színes kis Junoszty tévémet kötöttem a géphez - mert nem csak fekete-fehérben létezett, a "hazánkban ideiglenesen állomásozó szovjet hadsereggel" olykor üzletelni is lehetett -, aztán pedig vettem eléggé használtan egy Commodore színes monitort, amely viszont még harminc évvel később is üzemképesnek bizonyult.
Meg kellett volna említeni, hogy amíg idehaza és persze a nyugati világban is, 1984-ben már javában tartott a Commodore láz (nekem 1985-ben lett: az NSZK-ban nyaralva, Münchenben vettük, kezdetben még kazettás háttértárolóval, később már a floppys meghajtóval), addig az IBM és a Microsoft már előjött a mai PC-k ősével: az IBM adta a hardvert az asztali gépek formájában, a Microsoft pedig a softwaret a Windows formájában. Néhány hete láttam egy videót a UA-cam-on, amiben még a '90-es évek elején, Eörsi Mátyás SZDSZ-es országgyűlési képviselő, az Országgyűlés ülésén egy korai laptopba gépel szöveget. Internet persze akkor még nem volt, vagy csak nagyon kezdetlegesen: Magyarország 1991-ben kapta meg a .hu végződtetést (ma pedig már olyat használhatunk, amilyet akarunk: csak pénz kérdése), de az első Internet kapcsolat csak 1993-ban volt a Budapesti Műszaki Egyetemen.
Nem tudom eldonteni, hogy szebb volt e a vilag az akkori egyszerusegeben, vagy most, hogy meg a wc kagylom is egy hangos jo reggellel udvozol, es felolvassa a friss hireket.🤔
A C64 leginkább arról híres, hogy az első gyakorlatban is használható hang és videórendszert tartalmazza. Illetve arról, hogy máig él, és évente gyorsul a hardver... ua-cam.com/video/9NdZ8VZiHik/v-deo.html
A mostani játékoktól sem lettem soha erőszakos 😂😂😂 ez nem a videó játékoktól függ csak! Itt mentálisan ha valaki sárga lapos és a szülei nem törődnek mondjuk ezzel kis gyerek kortól akkor vállhat valaki felnöttként sorozat gyilkossá de ez videó játékok nélkűl is így volt ha valakit ütöttek vertek gyerek korban megaláztak stb. Vagy valamilyen úton modon rákap valaki a gyilkolásra az a saját beteg elméje... Nem a videó játékoké 😂😂😂😂😂
az első programokat még videoton gépen írtam, aztán jött a +4 majd a 64es flopy val ezek már múzeumban, nagyon durva 😎 a suliban 286 os volt amin az MS DOS 6.0 át programoztuk, közel 300 ezer forint volt és 20 megát tudott
Sziasztok! Nekem is volt cm64 es gèpem volt rá egy jó magyar foci manager játèk mèg a règi Ferencváros is benne volt! Megtudná mondani esetleg valaki a játèk nevèt már nem emlèkszem 😒
még Atari volt híres... (én Sinclairos voltam ZX spectrum delta még most is fiókomban van) Itt Felvidéken - néhai Csehslovakiában hires volt PMD 85 gép és 90 évek elején csináltak Szakolcán (Skalica) Didaktik Gama PC-t azaz "domesztikált" Spectrumot
Atari 2600, az is volt kölcsönben, beépített játékokkal valami kínai klón volt.Meg Nintendp lightgunnal kacsákat lövöldözni a tévén akkor maga volt a 4d-s virtuális valóság.
A ZX81 1 kibibyte memóriája azért már akkor sem volt elég semmire. Csak annyit tudott, hogy ki lehetett rajta próbálni néhány funkciót, de hajdan egy este a kezembe került egy példány, akkoriban én 16 kibibyte-os gépeken tanultam a programozást, és elkezdtem írni bele egy programot, hirtelen ötlet alapján, ami sosem készült el, mert a harmadánál betelt a memória. A 16 KiB sem volt sok, de az 1 KiB kevesebb volt a minimumnál. Az már a brit kereskedelem trükkje volt, hogy akkori mércével viszonylag olcsón lehetett venni egy gépet, és nagyjából még egyszer ugyanannyiért kellett megvenni bele a memóriabővítőt, ha használni is akartam valamire.
Vessző 8 rítöööörnnn! :) Előtte meg load ritörn, "pláy" gomb megnyom és tölti a játékot. Első mondat angolul , amit meganultam hogy mit jelent a press play on tape volt. Na meg sokáig "plájeregy és plájerkettő" volt az angol tudásom csúcsa:)
@@krisztiantischner7199 ezért mondtam hogy kb amúgy úgy emlékeztem 82-83 Utána néztem és 1982 januárjában lett bejelentve és szeptemberben lett kiadva.
ua-cam.com/video/3dV378YZzLk/v-deo.html Bacsis Retro Számítógép Kiállítása, amin még ki próbálhatod a régi dolgokat. "Winchester"... Merevlemezeket veszünk mára, nem Whinchester-t...
SZEGEDI VAGYOK ÉS ROHADT KIRÁLY VOLT SCONICH OT TOLTAM OTT
5 років тому
A tudás mértékegysége a kilobájt? Érdekesen fogalmazott. A régi játékoknál sokkal inkább a hangulat és a tartalom illetve a nehézség számított. Grafika nem volt túlságosan érdekes vagy fontos a játék során. A csávónak az a neve, hogy Képes Gábor, tehát ez elvileg azt sugallná, hogy magyar, de olyan, mintha valamilyen akcentusa lenne, vagy szimplán beszédhibás vagy valamiért részlegesen lebénult a szája. Ja értem, tehát munkaidőben el lehet menni egy forgatás kedvéért játszani. Ráadásul olyan forgatásra, ami még csak nem is a turizmussal kapcsolatos. Hol dolgoznak? :D 6 terabájtos HDD mióta 100 gramm? Az minimum 4-szerese, de inkább 5-6-szorosa attól függően ki gyártotta, mikor és hány "tányér" van benne. De még egy 15 mmes 2.5-es is minimum 19-20 deka, szóval nem értem miről hadovál ez a nő itt. A kettő a huszonnegyediken darab nem lett volna rövidebb? :D
100 gramm a faszom az. Látszik csak felmondja a betanult szarját. Utálom ha magabiztosan adják elő a faszságot.
5 років тому
Várjál lehet, hogy a sima 7 mm-es 2.5-esekre gondolt. Azok kb. 9-10 dekák. :D De ugye ezt nem mondta, hogy laptop vinyóra gondolt. :P Ja hogy abból nincs 6 terás... sorry LOLLOLOOLOL akkor mégis 3.5-esre gondolt. :DDDDDD
Először is, nagyon régóta 66KB és 64kiB, ami 524kb, és 512kib... Azért ha akármilyen szar is a szalag biztos tud vagy 10kHz-et, 5kbps-ot, ami 100s alatt 512kib. A kereséssel ment az idő, ha nem tudtad hány percnél van. Aztán meg mi az a 3D Márió? Én még most se játszottam olyannal, nemhogy akkor. Találtam egy kis részletezést. frescho.hu/adattarolas-magnokazettan/
3D Márió: a Nintendo 64 egyik első (és szerintem egyik legjobb) játéka 'Super Mario 64' címmel. Ha teheted próbáld ki az eredeti hardveren, eredeti kontrollerrel (ne emulátorral)!!!
Ja meg a jó kis meghajlós lemezes karos joystickok meg a rugós vàltozatok amikor ràngatta az ember mert nem érintkezett rendesen azt szívesen földhözbaszta volna az ember...😅😅😅
Nálunk az volt, hogy a heves játszás közben szó szerint letéptük az asztalról, de úgy, hogy a tapadókorongjai az asztalhoz tapadva maradtak, vagyis a joystickből kitéptük a tapadókorongokat. :) Minden joysticken négy tapadókorong volt. Ezek után el lehet tehát képzelni, hogy mekkora erővel és elszántsággal játszottunk úgy, hogy egyszerre akár két tapadókorongot is kitéptünk a joystickből. :)
Azért ez a duma, hogy 16.777.216-ot ha egymás mellé tennénk, akkor 8,34- szer körbeérné a földet, kicsit defektes... :D Ha jó indulatú vagyok és mondjuk így a látottak alapján azt mondjuk, hogy legyen 1 méter ezeknek a cuccoknak a szélessége (nincs annyi szerintem...), akkor az 16.777.216 m, ami 16.777,2 km, a föld egyenlítőjének átmérője pedig kb 40.000 km, vagyis nem, hogy egyszer sem kerülné meg a földet (nemhogy 8-szor..), hanem kb valahol a Brazil őserdőnél már meg kellene állnia..
Feltehetően a teljes gép (mind a 27 szekrény) együttes méretére gondolt, az nagyságrendileg rendben van.Kérdés persze, hogy az orosz rack szekrénynek mi a szabvány szélessége, ezt is át kellett-e rámolni Záhonynál :)
A nasa szamitogepe a fedelzeten semmi volt egy buta nyomogombos telefonhoz kepest. Az akkori csucsgepe a nasa-nak pedig azt hiszem 2mhz-nek megfelelo sebessegu volt es termeszetesen szobameretu volt. No most mi tudas fert el a repulogepben? (kb semmi). A mernokok 10 evvel a felszallas elott megkaptak a feladatot hogy a pl. 2x3 meter ferjen el 20x30 centiben. Igy kezdodott a valodi nyomtatott aramkor...
Ezt az önelégülten vigyorgó majmot nem lehetne lecserélni egy másik műsor vezetőre ,annyira irritáló személy,hogy szinte fizikai fájdalmat okoz a látványa ,pedig sokszor érdekelnének a riport filmek!
Mi még C64-en programoztunk a suliban. Éjszakákat toltunk rajta a tesómmal. Micsoda feeling volt a magnó fejbeállítása, a floppy kattogása, a lengyel piaci játék mustrák, a cartridge gamek...istenem, de örülök hogy azt a kort megéltem..
1989-ben születtem ugyan, és egy 386-os géppel játszottam életemben először 1996-ban, szóval utólag fedeztem fel a 80-as évek otthoni számítógépeinek világát, viszont magával ragadott a dolog olyan szinten, hogy egy kisebb gyűjteményem is van: Commodore 64, Commodore VIC 20 (a C64 elődje), Didaktik M (csehszlovák Spectrum klón), Amiga 500. Volt több is (Amiga 1200, C128D, Plus/4, C16, Atari XEGS), de már leépítettem a gyűjteményt egy kicsit :) De ha mondjuk szembe jönne velem egy BBC Micro, nehezen tudnék neki ellenállni :D
Ehhh, micsoda idők voltak!!
Covboy...... óriási forma volt!! Igazi élmény volt olvasni a magazinban a szösszeneteit! 👍👌
Aztán, mindennek vége lett! Persze játék, most is van dögivel, de valami, itt is tönkrement!!
Örülök neki, hogy ott lehettem az indulásnál! 😊
576Kbyte-ban is volt egy időben, hasonló stílusban írta a Csevegőt.
@@Adani12345 Ezt nem is tudtam! Jóval később kezdtem vásárolni ama lapot! Akkor már, konzolom volt.
Nemrég szedtem szét fölujítani az én C-64 emet, az RF csatlakozója szakadt meg, már úgy került hozzám, de csak ennyi volt a baja, meg lett ragasztva, meg ki lett tesztítva. A billentyűzet része kikefélve és lemosva, kiválóan működik.
Amiga volt a világ legfejlettebb korát messze megelőző személyi számítógépe. Maga a tény, hogy az egykor szebb napokat látott IBM, a saját gépét sem komolyan gondoló x86-os klónjai lettek a "de facto" számítógépek a szánalmas Winfossal egy paródia. Aki 90-es években született az már egy vesztes. A legizgalmasabb kor a 80-as évek voltak amikor dúlt a háború az Apple, Atari, Commodore és még tucatnyi egymással nem kompatibilis gépe között. De mégegyszer hangsúlyozom az Amiga mindent lemosott mint a szart, csak a Commodore-nál dolgozó pr szakemberek válogatott hülyéinek köszönhető, hogy az IBM klónok kerültek ki győztesen. Ez az IT ipar szégyene.
Te mirol beszelsz? :D
@@MH-uh4il Ellenvetés van?
A Commodore/Amiga egy háztartási gép volt, az IBM pedig egy ipari/üzleti gép. Az ipari/üzleti gépeknél akkoriban nem volt szempont a grafikus és az audio teljesítmény, sokkal inkább a robusztus kivitel és a széles skálán való konfigurálhatóság. Az már egy másik történet, hogy végül miként kerülhetett át a PC a háztartásokba is. Véleményem szerint a Commodore/Amiga gépeket a belterjes és kompromisszumra teljesen képtelen rajongói kör ítélte halálra. Az Amigások egy forrófejű, állandóan okoskodó amatőr klubnak tűntek, míg a PC-t használók higgadt profiknak. Én egy vízügyes rendszerben láttam először PC-t, és azonnal magával ragadott, hiába villogott és csipogott szebben az otthoni Commodore. Végül 1991-ben álltam át egy IBM AT (286-os) klónra. A Commodore-t azóta be sem kapcsoltam, és nem is hiányzik. A PC-ért kiadott 104 ezer Forintot akkoriban nagyon sokalltam, de ma már tudom, hogy életem egyik legjobb befektetése volt.
@@MH-uh4il azt gondolom, az indokolatlan és értelmetlen összehasonlítást az eredeti hozzászóló (@
Imperial Imperial) követte el. Hogy konkrét legyek: a PC arra volt jó, hogy pénzt keressek vele, az Amiga meg arra, hogy - téged idézve - a faszodat (ke)verd. Nem mellesleg: bármit bármivel össze lehet hasonlítani, legfeljebb nincs értelme. Azért megkérdezném, hány éves lehetsz, hogy ilyen magabiztosan nyilatkozol, cuccnak nevezve a 286-ost, ami valójában egy CPU volt, a pontos típusjele: Intel 80286. Koromnál fogva én például azt is tudom, miért van "80" a "286" előtt. A választ ne keresd a wikipedián.
@@kkokemaki8593 akkortajt "kettonyolcvanhatosank" azt a bizonyos gepet nevezte mindenki igy, te okostojas, kb 14 evesek voltunk, mindenki leszarta a cpu t meg a tobbi faszomsagot...a tobbi allitolagos tudasod meg ami meg a wikipediat is tulszarnyalta, azt ugyis tudom h kamu :)
Arra egy említést azért tehettek volna, hogy abban az időben Magyarország játékfejlesztési nagyhatalom volt! :)
És ez nem vicc :D
Defender of The Crown... A mai napig a leghangulatosabb játék. Azt hittük ennél szebb grafikájú játék már nem lesz. Aztán elkezdtük a Turricant. :D És azok a zenék, amit SID chip szólaltatott meg.
Nekem a Last Ninja második része volt az etalon a C64-en. Csodálatos volt ahogyan megelevenedett a város előtted. Central Park és miegymás. Azokkal a technológiai lehetőségekkel még meg is előzte a korát.
Defendert elkezdtem itt játszani a virtualconsoles.comon, de már nem emlékszem, hogyan kell :D
A UA-cam-on van egy csomó C64-es zene, egy részük eredeti, egy részük pedig egy bővített képességű emulátoron lett futtatva. Én sosem értettem a zenéhez, de a profik csodákat műveltek ezzel a kis chippel.
Mai napig megvan a c64-em. Szilveszterkor szoktuk rajta tolni a Wizard Of Wor-t.
Egy viszonylag új (2016-os) Commodore Plus/4-es játék:
ua-cam.com/video/xiVYk4odg4M/v-deo.html
Csaba Vartik 80-as evekben hetvegi csaladi program volt.
A C64-em már nincs meg, de a Wizard Of Wor-t a mai napig nyomom PC-n. C64 emulator kell csak hozzá. Egy gombnyomás és 1986-ban vagyok. :)
@@palvarga222 emulátor itt is van, de az olyan mint a guminő. El lehet vele szórakozni, de az igazit nem pótolhatja.
Új (2019-es) Commodore Plus/4-es játék:
ua-cam.com/video/ipVBZPQKDfE/v-deo.html
Én 18 éves vagyok, de ahogy a riport készítője, én is imádom a retro dolgokat (de legalább ha úgy néz ki). Van Commodore 64-esem, kazetta meghajtóval. Sokáig nem tudtam elindítani rajta játékot, de aztán nagy küzdelmekkel sikerült, akkora élmény volt egy mai játék után, hogy húúú végre 5 perc után betöltött egy full pixeles játék, hogy az valami hihetetlen, imádtam. Na meg van egy 27 éves Compaq laptopom is, az is haláli, hogy történelmet foghatok a kezemben. Akkoriban jó kis vastag gépek voltak, és több mint 3kg, de mai napig elindul rajta egy windows 3.1.
Ahogy több hozzászóló írta, talán legkedvencebb játékom viszont nekem is a gta vice city. Imádom az 5-öt is, várom a 6-ot, de egyszerűen a vice city annyira egy feelinges játék...világbajnok:)
hát még ha megismernéd a programozásukat, az az igazi élmény! ugyanis ezeknél a kis gépeknél még lehetséges volt az, hogy teljesen a tiédnek érezd, ugyanis teljesen megérthető és megismerhető volt, minden elérhető volt benne programozással.
Alap szinten Basiceztem vele:)
Abban az időben is készültek olyan játékok, amelyek még a maiakat is kenterbe verik. Volt 1986-ban egy Digger nevű játék, egy ásógépről szólt, kis gyémántokat kellett összeszedni, de vigyázni kellett, mert volt kétféle zöld szellem, akik ezt megakadályozták. Valahogy őket ki kellett iktatni. Hát... órákig játszottál vele, mert intelligenciával szerelték fel ezeket a zöld szellemeket. S pokoli nehéz a játék, mert menekülnöd is kellett néha. Nyolc pályát, ha végig tudtál belőle vinni, de azon felül már megoldhatatlan. Nagyon nagyon ügyesnek kell hozzá lenni.
Commodore 64-esem mai napig van, azon kezdtem játszani,. programozni tanulni, és nagyon imádtam.
L.Dézsi Zoli, igen szépen mutat rá a kibernetikai gépre 4:52-nél ... :D
Keserű érzés amikor múzeumban kezdik mutogatni azt ami nekem még gyerekkorom legszebb emlékeit jelentik...
Barbarian megvan C64-en?
A fejlevágás kombót mikor sikerült előcsalni benne. :)
Barbarian, A.C.E., Wizards, áááá...
Barbarian volt C 64 en igen.
Az a durva, hogy kb 28 évvel azután, hogy megváltam a C64-esemtől, 2 hete elmentem Miskolcon egy Commodore találkozóra és még mindig emlékezetből mentek ezek a kombók :D
Hát ez bizony atomkirály volt!!
Visszahozta a gyerekkoromat!! 👍😊
Csak azt sajnálom, hogy a legkomolyabb Commodore 64-es játékot, azaz a Mission Impossible-t nem mutattátok meg legalább érintőlegesen!
Azzal tényleg órákig játszottunk, akár télen-szomjan.
Meg aztán ott voltak a játéktermek, az űrhajós játékok továbbfejlesztett verziói (pl Invaders), a Nibly, a későbbi Pác-Man,a Boulder Dash, és aztán mindenféle szimulátorok.
C-64-re (bár lehet, hogy az már a +4-esre készült) volt még a Falcon, meg persze a Rambo első verziója, amihez megszereztük az "örök élet" kódot.
Hetekig nem hagytuk abba!!
Rég volt, de szép volt!
"és aztán mindenféle szimulátorok."
Itt említhető meg, hogy a mindmáig mértékadó Microsoft Flight Simulator 2-es verzióját én nyüstöltem C64-en, elfogadhatóan működött, és csak később találkoztam a halhatatlan 4-es verzióval PC-n.
@@gregor_man Ja és volt vmi űrhajós is a játékteremben.
Mekkora királyság volt.
De én őszintén szólva inkább az autóversenyt szerettem.
Pedig ahhoz 10 forintos zseton kellett (mint a dodgemhez). Nagy pénz volt az akkoriban, de megoldottuk a teremfelügyelővel "okosban". 😅👍
Régi szép idők.
@@peternemes6770 Ó, a játéktermi gépek, az külön kategória. Azokban spéci hardver volt, játékra kihegyezve, finomabb színes felbontással, mint amit a C64 tudott. Én is elszórtam egy maréknyi 100 lírást, amikor életemben először Olaszországban játékbarlanggal találkoztam, maga volt a csoda. :-)
De C64-en is voltak 3D űrhajós játékok, az egyik, ami most ezsembe jut, az Ace 2088, a másik az Elite, amelyben a harci szimuláció a klasszikus wireframe grafikával nagyon menő volt. PC-n DOS alatt futott a Microsoft programja, a Space Simulator, azt tulajdonképpen meg lehetett volna csinálni C64-en is. Ja, és ott volt az Apollo-18, amely szimulációnak csak kicsit mondható, de mivel felidézte az Apollo holdűrhajók számítógépének kezelési módszereit, én izgalmasnak találtam.
Autóversenyben én a Grand Prix Circuitet szerettem, komoly grafikája volt, és a szimuláció sem volt rossz. Igazából ezek még ma is játszhatók, ha elfogadjuk az alacsony képfelbontást.
*Azért az Amiga gépek se voltak piskóták. :))*
Ne is mondd. Amikor megjelent a The Settlers...az évezred játéka lett egy csapásra..Mekkora korszak volt. Syndicate, UFO stb.... Imádtam.
11:17 Ebben az áldott, szent riportban te tényleg megemlítetted azt a förlmedvény filmet?! Ez szentségtörés, bitóra!! Azt hittem komoly újságíró vagy! Zoli Zoli, visszavonom a like-ot!
Az első basic programomra 6 évesen mai napig emlékszem:10 print "hülye, aki elolvassa"20 goto 10
Sok játék volt hozzá, amikkel jól el tudtunk sózrakozni. Aztech Challenge, amitől idegbajt lehetett kapni és a káromkodást tökélyre fejelszteni már óvodás korban. Last Ninja, meg volt valami másik karatézó játék is ,ahol egy nyúllal kellett szénabogláykat vágni meg később rosszfiúkat.
Speed Racer a Carmageddon előnye mész az úton és el lehetett ütni gyalogosokat, amiért pontot kaptál.
David's Midnight Magic, családi bajnokságok egyik kelléke volt, ki tud több pontot elérni.
Summer Games ugyanez, mikor egész nap nyomtam practice módban, hogy este tudjak alázni mindenkit. :)És persze az örök klasszikus a Wizard of Wor, azzal mai napig játszom esténként, van működő eredeti C64-esem miatta tartottam meg a tévét. "meg ne lógjon a lepke" "sárga disznó" "piros rák" Jön a boszi stb.
8:25 "De a szovjetek ezt hordozhatónak tekintették" xD
De hát na! Oroszok! Most akkor mivan :D
Ez természetesen az akkori terminológia szerint azt jelentette, hogy specialisták nélkül, néhány technikussal és egy csomó hórukkemberrel egy nap alatt át lehetett költöztetni máshová. Ne felejtsük el, hogy nem sokkal korábban még az egész világon az volt a koncepció, hogy ha kellett valahová egy program, akkor építettek hozzá egy ekkora számítógépet, amely erre a programra volt tervezve. A múzeumban látott gép korszakában már modulárisak voltak a gépek, vagyis ha kellett néhány kilobyte-nyi háttértár, akkor már lehetett "a boltban" venni erre a célra egy kész lemezegységet, a videóban látott 210 kilós csöppséget, például, és nem kellett a gyártónak saját magának megépítenie. Szinte felfoghatatlan, hogy fél évszázad alatt mekkorát változott e téren a világ. Igaz, hogy még ma sincsenek repülő autók, nem járunk kirándulni a naprendszer bolygóira, nem költözött komplett város a tenger alá, ellentétben a fantasztikus történetekben olvashatókkal, de a leggyengébb, legolcsóbb telefonunkon is olyan programokat tudunk letölteni és ingyen használni, amikhez a múlt század közepén egy termet kellett megtölteni méregdrága elektronikával.
Volt náluk sok "önkéntes" bútorszállító... 😁😁😁
Flopinál jó volt még, hogy ha egy irat lyukasztóval óvatosan csináltál egy lyukat a másik oldalára, akkor azt is lehetett használni megduplázva a kapacitást. Óvatosan kellett átlyukasztani, nehogy a elemzt is kilyukassza.
Adani12345 lehetett hozzá kapni lyukasztót!
Kisollóval simán ki lehetett vágni.
@@carbatore olyan nekünk nem volt papír lyukasztóval nyomtuk
@@Adani12345 Így van, a sima papírlyukasztó is teljesen bevált. Az egyoldalas lemez olcsóbb volt, mint az elég ritka kétoldalas, de mégis mindkét oldal használható volt, még no-name lemezeken is alig találkoztam hibával.
Akit fekete-fehér Junoszty tévével vert meg az isten C64 monitorként ( nekem is hajszál híja volt, hogy nem) még inkább felhúzta magát az Aztech Challenge-n, mert a piranhás pályán nem látszottak a piranhák, így nem értette mi van mikor semmi sem történik csak úszik és meghal.
Lesz olyan, aki nem érti: a játékban a tó vize és a vízben úszó, ha jól emlékszem, narancsszínű piranhák színe (szürketónusa) fekete-fehér képernyőn pontosan egyforma, így egyáltalán nem látszottak a figuránk által elkerülendő halak, vakon úsztunk a világosszürke vízben, és nem értettük, mi történik. Egyébként a dolog nem véletlen, a gép által használt 16 színből 14 párba állítható volt a szürketónus alapján, plusz még a fekete és a fehér, azaz fekete-fehér képernyőn a 16 szín valójában csak 9 színt eredményez. Az amerikai tervezők valószínűleg nem számoltak azzal, hogy a gépük olyan országba is eljut, amelyben a tévéknek még nem kis része nem színes. Nekem szerencsém volt, először a színes kis Junoszty tévémet kötöttem a géphez - mert nem csak fekete-fehérben létezett, a "hazánkban ideiglenesen állomásozó szovjet hadsereggel" olykor üzletelni is lehetett -, aztán pedig vettem eléggé használtan egy Commodore színes monitort, amely viszont még harminc évvel később is üzemképesnek bizonyult.
Meg kellett volna említeni, hogy amíg idehaza és persze a nyugati világban is, 1984-ben már javában tartott a Commodore láz (nekem 1985-ben lett: az NSZK-ban nyaralva, Münchenben vettük, kezdetben még kazettás háttértárolóval, később már a floppys meghajtóval), addig az IBM és a Microsoft már előjött a mai PC-k ősével: az IBM adta a hardvert az asztali gépek formájában, a Microsoft pedig a softwaret a Windows formájában. Néhány hete láttam egy videót a UA-cam-on, amiben még a '90-es évek elején, Eörsi Mátyás SZDSZ-es országgyűlési képviselő, az Országgyűlés ülésén egy korai laptopba gépel szöveget. Internet persze akkor még nem volt, vagy csak nagyon kezdetlegesen: Magyarország 1991-ben kapta meg a .hu végződtetést (ma pedig már olyat használhatunk, amilyet akarunk: csak pénz kérdése), de az első Internet kapcsolat csak 1993-ban volt a Budapesti Műszaki Egyetemen.
aki esetleg emlékszik az Enterprise 128 gépre, mi még élünk, fórumunk is aktív:
enterpriseforever.com
Első számítógépem az EP128 volt.
Természetesen a mai napig működőképes! :)
Nem tudom eldonteni, hogy szebb volt e a vilag az akkori egyszerusegeben, vagy most, hogy meg a wc kagylom is egy hangos jo reggellel udvozol, es felolvassa a friss hireket.🤔
@LIL G * Az opcionalis volt, nem kertem. 😂
A C64 leginkább arról híres, hogy az első gyakorlatban is használható hang és videórendszert tartalmazza. Illetve arról, hogy máig él, és évente gyorsul a hardver...
ua-cam.com/video/9NdZ8VZiHik/v-deo.html
Én láttam élőben a kiállítást💪🏼💪🏼
A katica robot volt a kedvencem
A világon a legtöbb demoscene demo C64-re készült.
Javaslom a Vakondok 2, és a Vakondok 4 filmeket
Az Enterprise parancsnoka pedig vic-20-at reklámozott, nem c64-et
Pont a hírekben halljuk sokszór hogy a videójátékok mennyire erőszakossá teszik az embert most meg :D jön ez Istenítésképpen xdddd
A mostani játékoktól sem lettem soha erőszakos 😂😂😂 ez nem a videó játékoktól függ csak! Itt mentálisan ha valaki sárga lapos és a szülei nem törődnek mondjuk ezzel kis gyerek kortól akkor vállhat valaki felnöttként sorozat gyilkossá de ez videó játékok nélkűl is így volt ha valakit ütöttek vertek gyerek korban megaláztak stb. Vagy valamilyen úton modon rákap valaki a gyilkolásra az a saját beteg elméje... Nem a videó játékoké 😂😂😂😂😂
Nekem a GACC Road Race a kedvencem.
az első programokat még videoton gépen írtam, aztán jött a +4 majd a 64es flopy val
ezek már múzeumban, nagyon durva 😎
a suliban 286 os volt amin az MS DOS 6.0 át programoztuk, közel 300 ezer forint volt és 20 megát tudott
20 megát tudott ez mi a faszt akar jelenteni?
@@atomattacker0670 nem tud fogalmazni xd
akkora volt a HDD
Mitcsinálsz
Idögépet
Miért
Mert comodor64 en akarok játssza
Sziasztok!
Nekem is volt cm64 es gèpem volt rá egy jó magyar foci manager játèk mèg a règi Ferencváros is benne volt! Megtudná mondani esetleg valaki a játèk nevèt már nem emlèkszem 😒
Labdarúgás menedzser játék! Ez volt a neve! Nincs mit te tahó!
még Atari volt híres... (én Sinclairos voltam ZX spectrum delta még most is fiókomban van) Itt Felvidéken - néhai Csehslovakiában hires volt PMD 85 gép és 90 évek elején csináltak Szakolcán (Skalica) Didaktik Gama PC-t azaz "domesztikált" Spectrumot
Atari 2600, az is volt kölcsönben, beépített játékokkal valami kínai klón volt.Meg Nintendp lightgunnal kacsákat lövöldözni a tévén akkor maga volt a 4d-s virtuális valóság.
A “tudast” miota merjuk kilobajtban?
Sikerült a magyar Primo számitógépet kihagyni,gratula......
Az orosz poloska is elfért egy szobában, csak feltűnt, hogy egyel több szekrény van..
😂😂
😂😂😂😂😂😂😂ez kurvajo
Jó hogy még nem a Duga-t viszik ki az erkélyre😋😋
Na meg ha horkolt a szekrény akkor tudtad, hogy már nem hallgatnak le.
Super Márió derégi még 2000 Ben játszottuk a barátommal jövőre lesz 20 éve más világ volt akkor
De régi, 2000? :-) Az 1982, amikor az első játékomat írtam, az ám a régi.
A ZX81 1 kibibyte memóriája azért már akkor sem volt elég semmire. Csak annyit tudott, hogy ki lehetett rajta próbálni néhány funkciót, de hajdan egy este a kezembe került egy példány, akkoriban én 16 kibibyte-os gépeken tanultam a programozást, és elkezdtem írni bele egy programot, hirtelen ötlet alapján, ami sosem készült el, mert a harmadánál betelt a memória. A 16 KiB sem volt sok, de az 1 KiB kevesebb volt a minimumnál. Az már a brit kereskedelem trükkje volt, hogy akkori mércével viszonylag olcsón lehetett venni egy gépet, és nagyjából még egyszer ugyanannyiért kellett megvenni bele a memóriabővítőt, ha használni is akartam valamire.
oOOH a régi nintendo gépei :D imádtam . Nekem mosz nintendo 3ds em van :D
Én a Mario-ba szerettem bele. :D
4:52 mit mitutat az ujjával Dézsy Zoli
Kimaradt a magyar fejlesztés Videoton computer,beépített joystick....stb!
7:35 Nahh Hát nem vicc! :))
Gééép!
Jó lenne meglátogatni.
Itt pont voltam
Load kettős pont macskakőro dollár jel macskakőrom
hát ez kurvajóóóóóóóóóóóó :))))) 0 like ??nem is érteeem
Ez milyen gépen volt így? C64-en LOAD"$",8 volt a lemezről a lista betöltése
orpheusmaster igen elrontottam az elejét !!! De ez lenne amit te írtál !:)
@@kaszas5 Ja OK,csak voltak átfedések az egyes gépek közt,azt hittem valamelyiken így ment
Vessző 8 rítöööörnnn! :)
Előtte meg load ritörn, "pláy" gomb megnyom és tölti a játékot. Első mondat angolul , amit meganultam hogy mit jelent a press play on tape volt.
Na meg sokáig "plájeregy és plájerkettő" volt az angol tudásom csúcsa:)
A Commodore 64-es 64 kbyte-al rendelkezett..
Mert a fényforrás az nemmagyarul van.
A mai Sinclair és Commodore az xbox és a ps XD
2048 zx81, akarta mondani a riporter
A commondore cbm 40 éves a c64 kb 36 éves
A Commodore 64 1981-1982-ben jött ki.
@@krisztiantischner7199 ezért mondtam hogy kb amúgy úgy emlékeztem 82-83
Utána néztem és 1982 januárjában lett bejelentve és szeptemberben lett kiadva.
nekünk volt hozzá több 100 játék de lehet 1000 is volt volt fllopi és magnó is de magnót soha nem használtuk
legjobb játék italy 90!!!!
dettó magnót csak elvétve, hiszen volt flopi, ami gyorsabb volt és volt tartalomjegyzék.
@@Adani12345 Nem beszélve arról, hogy amikor a ponttáblázatot kimented, nem kell tartanod attól, hogy beletörölsz a következő felvételbe. :-)
Neked kazettàs volt,vagy floppy-s?
0;-]
Kazettas.
Kazettas van most is
kazettas. Amikor betettem a Hi-Fi-be akkor nyikorgo hangot adott :)
Kazettás volt. Mindig akartam floppy-t, 92 karácsonyára azt kértem, végül nem az lett belőle, hanem SNES:) Utána szép lassan nyugdjba is vonult a C64.
Kazis, de mindenképpen venni fogok egy 1541-est (a floppy meghajtót)
ua-cam.com/video/3dV378YZzLk/v-deo.html Bacsis Retro Számítógép Kiállítása, amin még ki próbálhatod a régi dolgokat. "Winchester"... Merevlemezeket veszünk mára, nem Whinchester-t...
Found Turbo :D
A tudás mértékegysége nem a kB.
Általánosságban az információ mértékegysége a bit, valamint ennek többszörösei. Ez helytálló, kivételesen, pedig tévériport.
2048, nem 2000.
SZEGEDI VAGYOK ÉS ROHADT KIRÁLY VOLT SCONICH OT TOLTAM OTT
A tudás mértékegysége a kilobájt? Érdekesen fogalmazott.
A régi játékoknál sokkal inkább a hangulat és a tartalom illetve a nehézség számított. Grafika nem volt túlságosan érdekes vagy fontos a játék során.
A csávónak az a neve, hogy Képes Gábor, tehát ez elvileg azt sugallná, hogy magyar, de olyan, mintha valamilyen akcentusa lenne, vagy szimplán beszédhibás vagy valamiért részlegesen lebénult a szája.
Ja értem, tehát munkaidőben el lehet menni egy forgatás kedvéért játszani. Ráadásul olyan forgatásra, ami még csak nem is a turizmussal kapcsolatos. Hol dolgoznak? :D
6 terabájtos HDD mióta 100 gramm? Az minimum 4-szerese, de inkább 5-6-szorosa attól függően ki gyártotta, mikor és hány "tányér" van benne.
De még egy 15 mmes 2.5-es is minimum 19-20 deka, szóval nem értem miről hadovál ez a nő itt. A kettő a huszonnegyediken darab nem lett volna rövidebb? :D
100 gramm a faszom az. Látszik csak felmondja a betanult szarját. Utálom ha magabiztosan adják elő a faszságot.
Várjál lehet, hogy a sima 7 mm-es 2.5-esekre gondolt. Azok kb. 9-10 dekák. :D De ugye ezt nem mondta, hogy laptop vinyóra gondolt. :P
Ja hogy abból nincs 6 terás... sorry LOLLOLOOLOL akkor mégis 3.5-esre gondolt. :DDDDDD
Én még azt hittem fiatal vagyok
Vén genyó vagy Te is xD
a fenébe de öregnek érzem magam cirka 40 évvel a hátam mögött.
Először is, nagyon régóta 66KB és 64kiB, ami 524kb, és 512kib... Azért ha akármilyen szar is a szalag biztos tud vagy 10kHz-et, 5kbps-ot, ami 100s alatt 512kib. A kereséssel ment az idő, ha nem tudtad hány percnél van. Aztán meg mi az a 3D Márió? Én még most se játszottam olyannal, nemhogy akkor. Találtam egy kis részletezést. frescho.hu/adattarolas-magnokazettan/
3D Márió: a Nintendo 64 egyik első (és szerintem egyik legjobb) játéka 'Super Mario 64' címmel. Ha teheted próbáld ki az eredeti hardveren, eredeti kontrollerrel (ne emulátorral)!!!
atv fúúj
2:14 nagyon élvezték a lányok a játékot szerintem mást is élveznének😃
Vannak elképzeléseim: joysticknak mindjárt élő kakaskát javasolok. :)
@@krisztiantischner7199 😂😂
Ja meg a jó kis meghajlós lemezes karos joystickok meg a rugós vàltozatok amikor ràngatta az ember mert nem érintkezett rendesen azt szívesen földhözbaszta volna az ember...😅😅😅
Nálunk az volt, hogy a heves játszás közben szó szerint letéptük az asztalról, de úgy, hogy a tapadókorongjai az asztalhoz tapadva maradtak, vagyis a joystickből kitéptük a tapadókorongokat. :) Minden joysticken négy tapadókorong volt. Ezek után el lehet tehát képzelni, hogy mekkora erővel és elszántsággal játszottunk úgy, hogy egyszerre akár két tapadókorongot is kitéptünk a joystickből. :)
@@krisztiantischner7199
😄
Azért ez a duma, hogy 16.777.216-ot ha egymás mellé tennénk, akkor 8,34- szer körbeérné a földet, kicsit defektes... :D Ha jó indulatú vagyok és mondjuk így a látottak alapján azt mondjuk, hogy legyen 1 méter ezeknek a cuccoknak a szélessége (nincs annyi szerintem...), akkor az 16.777.216 m, ami 16.777,2 km, a föld egyenlítőjének átmérője pedig kb 40.000 km, vagyis nem, hogy egyszer sem kerülné meg a földet (nemhogy 8-szor..), hanem kb valahol a Brazil őserdőnél már meg kellene állnia..
A riportban megszólaltatott számítástechnikusnőnek nem erőssége a számolás, tehát ő egy ámítástechnikusnő. :)
@@krisztiantischner7199 XD
Feltehetően a teljes gép (mind a 27 szekrény) együttes méretére gondolt, az nagyságrendileg rendben van.Kérdés persze, hogy az orosz rack szekrénynek mi a szabvány szélessége, ezt is át kellett-e rámolni Záhonynál :)
A nasa szamitogepe a fedelzeten semmi volt egy buta nyomogombos telefonhoz kepest. Az akkori csucsgepe a nasa-nak pedig azt hiszem 2mhz-nek megfelelo sebessegu volt es termeszetesen szobameretu volt. No most mi tudas fert el a repulogepben? (kb semmi). A mernokok 10 evvel a felszallas elott megkaptak a feladatot hogy a pl. 2x3 meter ferjen el 20x30 centiben. Igy kezdodott a valodi nyomtatott aramkor...
Ezt az önelégülten vigyorgó majmot nem lehetne lecserélni egy másik műsor vezetőre ,annyira irritáló személy,hogy szinte fizikai fájdalmat okoz a látványa ,pedig sokszor érdekelnének a riport filmek!
a fal labda a szar volt,túl gyorsan ment a labda
üdv befostam helo
Mikor lesz hír a zsírkrétáról?????
Az még most is van (ha van) és nem fejlődik, tehát nincs miről riportot készíteni. :)
Ezt a riportert nem lehetne kivenni a narrátor székből ? Rettenetesen idegesítő a beszéd stílusa....