Warsztat początkującego elektronika, wyposażenie - LabFun

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 8 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 102

  • @yuffieist
    @yuffieist 11 місяців тому +1

    Jejku.. miec takiego elektryka pod reka i zycie odrazu latwiejsze 😅... Dobrze ze krecisz filmiki to nawet kobieta moze znalesc rozwiazanie.

    • @LabFun
      @LabFun  11 місяців тому +2

      Dzień dobry, Miło mi gościć kobietę na swoim kanale. Pozdrawiam serdecznie! ❤

    • @yuffieist
      @yuffieist 11 місяців тому

      @@LabFun trzeba sobie jakos radzic, pozdrawiam serdecznie

  • @kudaty5535
    @kudaty5535 4 роки тому +3

    Jako elektronik to powiem tak. Miernik na początek to polecam coś od unit'a(np. Nowy 33c posiada niezłe zabezpieczenia). Nie polecam kupować lutownic podłączanych bezpośrednio do gniazdka, bo jak za przeproszeniem pierdolnie to różnie się to może skończyć. Polecam kupić stacje lutownicza ponieważ posiada separację galwaniczną. Zasilacz można zrobić samemu z starego atx'a. Przy tym posiada podstawowe napięcia które są najczęściej potrzebne. Podstawową regulacje napięcia można zrobić na lm350. Podsumowując: Zasilacz zrób sam, kup porządny multimetr i stacje lutowniczą.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      No i normalnie kliknę Ci "Lubie to" :D Problem jest wtedy gdy są to osoby na prawdę młode i początkujące. One mają mało kasy a niektórych faktycznie mało na co stać. Widzę to po komentarzach pod filmem. Z drugiej strony dla chcącego nic trudnego. Zawsze można się postarać i gdzieś dorobić.

    • @kudaty5535
      @kudaty5535 4 роки тому

      @@LabFun Sam byłem taką osobą. Nie miałem pieniędzy na takie rzeczy. W wieku 12 lat wydać 100 złoty na stację tak był majątek. Nie mówiąc o innych pierdołach gdzie łączny koszt jest około 200zł. Ale moim zdaniem lepiej poczekać i dozbierać do bezpiecznego sprzętu. Bo wiem co to 230v na grocie :D

    • @kudaty5535
      @kudaty5535 4 роки тому

      A co do stacji to polecam Yihua 936. Pancerny sprzęt

    • @kudaty5535
      @kudaty5535 4 роки тому

      @@LabFun Może poruszysz temat zasilacza z atxa?

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      @@kudaty5535 Muszę przyznać, że trudno się z Tobą nie zgodzić. Natomiast wiesz jak jest z młodzieżą: "tu i teraz". Sam taki byłem. ;)

  • @m.r8656
    @m.r8656 4 роки тому +1

    CZEKAŁEM NA TAKĄ SERIE BO RADIOTECHNIKA I ELEKTRONIKA TO TO CZYM SIĘ INTERESUJĘ I JESTEM WŁAŚNIE MŁODZIUTKIM POCZĄTKUJĄCYM W TYCH TEMATACH I DZIĘKI TOBIE BĘDĘ WIEDZIAŁ DUŻO WIĘCEJ DZIĘKI :)

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      Skąd taki nick? :) Cieszę się, niebawem kolejne filmy z serii. Oczywiście testy też będą dalej. :)

    • @m.r8656
      @m.r8656 4 роки тому +2

      @@LabFun Bardzo lubię polskie stare piosenki z lat 70'- 90'. Trochę się tego wstydzę, a teraz jakieś rapy i darcie mordy współczesnych piosenek nie lubię.
      Retro- nawiązanie do starych czasów bardzo lubię sprzęty i meble z PRL takie nawiązanie.Ten kanał założyłem w 2014 to już trochę czasu w tedy polski UA-cam się rozwijał. Dzięki że odpowiedziałeś oglądam cię od początku.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@m.r8656 Cześć, nie ma się czego wstydzić. :) Ja też nie przepadam za większością aktualnej muzyki. Kilka dni temu przesiedziałem z trzy godziny słuchając Rodowicz, 2+1, Niemena itp. Czasami też wchodzę na radio internetowe www.aardvarkbluesfm.com aby posłuchać czegoś innego.

    • @m.r8656
      @m.r8656 4 роки тому

      @@LabFun Dzięki za odpowiedź. Ogólnie to bardzo lubię też Niemena, 2+1, Eleni, Lub jakieś stare polskie miłosne składanki z kaset. Mam pytanie z kąd lub gdzie kupujesz te gotowe zestawy do lutowania w tym filmie tu pokazałeś takie radyjko w minucie 2:50 do złożenia gdzie ty to kupujesz? Chciałbym abyś zrobił film jak składasz to radyjko bo mnie to bardzo zainteresowało.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@m.r8656 Cześć, Jak na razie wszystkie zestawy kupowałem na Allegro. Producent ma tam swoje konto, znajdziesz zestaw w wyszukiwarce. Film zapewne o nim będzie, jednak chciałbym najpierw zrobić jakieś odcinki o warsztacie.

  • @marcinwypych3706
    @marcinwypych3706 3 роки тому +7

    Osobiście uważam żeby "Młody" stażem posiadał miernik ręcznie przełączanymi zakresami, spalenie kilku mierników nauczy go wpierw myśleć zanim zacznie coś robić.
    Mierniki z auto zakresami wyrobią w młodym tylko małpie odruchy (czytaj: bez wnioskowy rodzaj "myślenia" -> bez przemyślenia jakiej wartości się spodziewać oporu lub napięcia), a jeszcze bardziej "zgłupieje" jak otrzyma do ręki multimetr analogowy - gdzie przed odczytem trzeba jeszcze wyliczyć stałą miernika. Co innego jak się pracuje zawodowo na "Akord" i rozliczanym się jest z roboczo-godzin, a każda zaoszczędzona sekunda podczas pomiarów jest na wagę złota. Co innego jak do tematu podchodzi się od strony Hobbistycznej, gdzie czas nas nie goni, a "dłubanie" lutownicą po płytce PCB tylko nas uspokaja.

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому +3

      To fakt, nauka na własnych błędach jest najskuteczniejsza. Ech, mój pierwszy własny miernik... rosyjski analog w metalowej skrzynce znaleziony pod choinką. :D Wcześniej pożyczałem różne LAVO itp. Udało się żadnego nie spalić. :)

    • @marcinwypych3706
      @marcinwypych3706 3 роки тому

      @@LabFun Ja też nie spaliłem żadnego miernika (ale transformator kolejkowy PIKO w wieku 6 lat już tak - skończyło się wymianą bezpiecznika topikowego również na klatce:-) )
      Od małego mnie ciągnęło w kierunku elektrotechniki, elektroniki i radiotechniki.
      Mój ojciec jeden miernik mi spalił (wyuczony zawód ślusarz, przekwalifikowany poprzez kurs zawodowy na elektryka), w pracy właśnie miał do czynienia z miernikami posiadającymi auto zakres - stąd moja powyższa wypowiedź.

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому +3

      @@marcinwypych3706 Ja kiedyś (podstawówka) dostałem wielką walizkę, tester lamp elektronowych. Pojęcia nie miałem co do czego, a lampy różne w domu były (wiadomo, wszystko na lampach było). Pakowałem więc do pasujących podstawek i kręciłem gałkami i pstrykałem przełącznikami losowo. Super było jak się jakieś mierniki wychylały (było ich kilka) a lampa świeciła. :)

  • @m.r8656
    @m.r8656 4 роки тому +2

    Boję się tego w lutownicach kolbowych tych włączonych bezpośrednio do gniazdka (w tych tańszych bo w końcu mówimy o początkujących niski budżet i te sprawy) że tak jak to się zdarzyło u mojego wujka włączył i po 15 minutach spaliła się grzałka napięcie poszło na kolbę i nie mało o tragedię dlatego chyba lepsza ta transformatorówka tam można sobie grot wyginać jak sie chcę i do tego napięcie raczej nie przejdzie na kolbę bo transformator jest więc już sam niewiem.

    • @31uisybz
      @31uisybz 4 роки тому

      O Boże, cóż to wujek kupił w ChRL
      ???

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому

      Jeżeli lutownica (nawet ta za kilkanaście złotych) zasilana bezpośrednio z sieci 230V MA PRAWDZIWE OZNACZENIE "CE" i/lub "B" (do certyfikatów TÜV nie mam zaufania, bo widziałem różne "cuda") to nic Ci nie grozi. Na pewno nie porazi prądem ani nie stanie w płomieniach.

  • @mariuszmiernik2884
    @mariuszmiernik2884 4 роки тому +3

    3 ręka może i spoko, ale lepiej jest wziąć sobie chwyt specjalny do płytek-mam i rewelacja, multimetr na początek polecam taki ale z firmy unit, warto wspomnieć by nie używać kabli oryginalnych które dodają do tych zasilaczy/multimetrów-straszne spadki napięć, przekłamania pomiarów-warto zrobić swoje kable. Następne odcinki sugeruję omówić budowę elementów jak wyglądają-obudowy jaką pełnią funkcję charakterystyczne parametry jak się uszkadzają i jak objawia się uszkodzenie na multimetrze lub testerze każdy element na jeden odcinek: kondensator, rezystor, warystror, dioda (wszystkie rodzaje), tranzystor, bezpiecznik. też przymierzam sie swoją droga do założenia tego rodzaju kanału bo nie mogę słuchać bzdur od klientów którzy usłyszeli od innych elektroników npo że nie da sie że nie naprawi sie bo nie ma schematu bo coś tam bo coś tam, chce obalać takie mity.
    pozdrawiam serdecznie.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      Fakt, przewody oryginalne wołają o pomstę do nieba... Dziękuję za sugestie dotyczące nowych odcinków. Ja jak mówiłem w filmie nie zajmuję się elektroniką zawodowo, a ewentualne naprawy robię gdy jest to na zasadzie: "nikt mi tego nie chce naprawić, albo ty mi to naprawisz, albo wyrzucę". :D

    • @mariuszmiernik2884
      @mariuszmiernik2884 4 роки тому

      @@LabFun ja właśnie realizuję głównie tego rodzaju naprawy po 10 elektronikach którym sie nie udało i oststnią deską ratunku jestem ja i z tego co widze 90% takich tematów udaje sie ogarnąć...

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@mariuszmiernik2884 Ja muszę usiąść w końcu do swojego magnetofonu. Mam decka Technicsa na dwie kieszenie i przestało w nim działać sterowanie. Zero reakcji na przyciski przewijania, start czy otwierania kaset. Co najwyżej mogę sobie Dolby przełączyć i kierunek przesuwu taśmy.

  • @andrzejki1110
    @andrzejki1110 4 роки тому +3

    Chciałbym zobaczyć różne naprawy w elektronice, bo lubię oglądać jak się coś robi pożytecznego.

    • @mariuszmiernik2884
      @mariuszmiernik2884 4 роки тому

      niebawm ja będe ruszał z tego rodzaju filmami na kanale, ale akurat remont warsztatu mam ale już końcówka i ruszam z filami...

    • @andrzejki1110
      @andrzejki1110 4 роки тому

      No to z remontu warsztatu też ciekawe. Ostatnio kupiłem zasilacz labo i nie miałem gdzie go postawić to dorobiłem półkę podwieszaną na gwintowanych prętach.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      @@andrzejki1110 Grunt to własna inwencja i niech ktoś powie "że nie można" jak się chce. :) Jak wspomniałem na filmie, kawałek własnego warsztatu jest super.

    • @mariuszmiernik2884
      @mariuszmiernik2884 4 роки тому

      @@LabFun właśnie, własny warsztat to podstawa i czuć sie w nim dobrze i komfortowo że tak powiem...

  • @thenaszq900
    @thenaszq900 3 роки тому +1

    Mozna zrobic plecionke z kabla posmarowanego pastą lutowniczą, a paste lutowniczą mozna zrobic ze swieczki i oleju kuchennego spróbowalem i polecam dziala wysmienicie.

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому +2

      O takiej mieszaninie nie słyszałem. Kuchennego bym się bał, bo jełczeje z czasem. Już bym wolał silnikowy. Tylko czy warto robić przy takich cenach gotowych past?

  • @daro0352
    @daro0352 9 місяців тому +1

    Te mierniki DT 830 to teraz taki szajs że faktycznie nie warto kupować. Kiedyś były porządne ale odpowiednio też kosztowały. Teraz też można kupić droższe odpowiednich producentów i celowałbym w mierniki za co najmniej 30 zł, bo za pół tej ceny jakich teraz mnóstwo to faktycznie nie warto kupować. Skusiłem się na zakup 830D i nawet nie chodzi o sondy a dokładność pomiarów, gdzie przekłamuje przy pomiarze rezystancji. Mierniki 830 są o tyle fajne że małe i zmieszczą się w każdą kieszeń.

    • @LabFun
      @LabFun  9 місяців тому

      A nie wolałeś np. jakiegoś UNI-Ta z serii UT33+?

    • @daro0352
      @daro0352 9 місяців тому

      @@LabFun Nawet nie wiedziałem wtedy o jego istnieniu. Teraz właśnie rozważałem jego zakup, UT33A+ ale jest coś lepszego, Habotest HT 113C.

  • @szymonwalasz5023
    @szymonwalasz5023 Рік тому +1

    Osczedzaj kupuj porządne narzedzia.
    1kup zasilacz elektryczny.
    2miernik/multimetr porządny
    Porządna obudowa
    Zmiana zakresów automatyczna
    3 prosta lutownica z stacją
    Cyna do lutowania
    Topniki w płynie
    Kalafonia
    5odsysacz
    Koszylulki termokurczliwe
    Zapalniczka
    Trytytka
    Penceta

    • @LabFun
      @LabFun  Рік тому

      Podpisuję się rękoma i nogami. :D

  • @pralkowcypl3646
    @pralkowcypl3646 2 роки тому

    Dobry film , dzięki!

  • @blekota79
    @blekota79 4 роки тому

    Filmik ok. Może namówię syna do oglądania.

    • @blekota79
      @blekota79 4 роки тому

      Razem miałem na myśli.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      Zapraszam do zbudowania odbiornika detektorowego z ostatniego filmu. Sam pamiętam jak z tatą robiłem pierwszy. :)

  • @slimak177
    @slimak177 4 роки тому +1

    Cała moja pasja do elektroniki zaczęła się od tego że przeczytałam o wymienianiu czipów w detonatorze 🙃

    • @31uisybz
      @31uisybz 4 роки тому

      O Boże, saper?

    • @slimak177
      @slimak177 4 роки тому

      31uisybz Hah taki wątek w książce

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому

      @@31uisybz
      A może terrorysta? ☺

  • @majster0560
    @majster0560 4 роки тому +1

    Bity i kabel dremela ja preferuję pastę lutowniczą jest uniwersalniejsza i można ją nanieść na element płytke pcb

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      Z pastą faktycznie, jak mieć jeden topnik, to pasta uniwersalniejsza. Ja jakoś przyzwyczajony do kalafonii jestem. :D

    • @majster0560
      @majster0560 4 роки тому

      A jeszcze zapomniałem szkoda że nie powiedziałeś żeby nie kupowali taniej cyny z Chińczyka z giełdy z targu lepiej kupić porządną bo jeszcze ktoś się obrazi do elektroniki

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@majster0560 A widzisz, ja zawsze miałem Cynela i nawet innych nie próbowałem... Nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzać inne. :D

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому

      @@LabFun
      Cynel jest ok. W niczym (zwłaszcza stop LC63M2 jeżeli chodzi o stop z ołowiem) nie ustępuje innym markowym produktom.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@roberttata8104 Ja mam jeszcze jakieś stare zapasy ;)

  • @31uisybz
    @31uisybz 4 роки тому +2

    dyskusyjne zaczynanie od takiego zasilacza warsztatowego. Z miernikami- jeszcze bardziej. Kupujmy najtańszy i dokupmy solidniejsze kable, bo to z nimi problemy ... Lutownice- następne kontrowersje. Cyna do lutowania- nie zauważyłem zachęty do stopu z ołowiem, dużo łatwiejszego w lutowaniu(temp). Potem .. eee, znudziło mi się wyliczanie.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      Byśmy mogli trochę podyskutować. :) ;) Co do stopu z ołowiem, to ktoś już tu zwrócił na to uwagę, a macie rację. Dla mnie to tak oczywiste, że nawet nie pomyślałem, aby to na filmie zaznaczyć.

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому +2

      Takie zasilacze używane są na codzień w wielu profesjonalnych serwisach a jakiś wypasiony zasilacz przeważnie jest tylko na ozdobę (zwłaszcza gdy klient widzi część zaplecza np. przez szybę), aby było profesjonalnie...
      Wiem o czym mówię, bo jestem zawodowym elektronikiem i w swoim życiu widziałem wiele profesjonalnych serwisów od tzw. kuchni...
      Sam używam podobnych i nie widzę potrzeby kupowania zasilaczy dla tzw. szpanu (przynajmniej dla elektroniki m.cz.)... ☺

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@roberttata8104 No i bym kliknął "Lubię to" :D

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому

      @@LabFun
      No i kliknąłem (nr 127). ☺

  • @pocztunio
    @pocztunio 2 роки тому

    13:00 Ja polecam tam zrobić mały przełącznik bo z czasem się psuje jeden układ jeśli dobrze pamiętam

    • @LabFun
      @LabFun  2 роки тому

      Piszesz o wyłączniku zasilania?

    • @pocztunio
      @pocztunio 2 роки тому

      @@LabFun Yeep

  • @wiktorvlog3340
    @wiktorvlog3340 Рік тому

    A skąd masz takie naklejki opisów tego zasilacza co sam zbudowałeś?

    • @LabFun
      @LabFun  Рік тому +1

      To nie naklejki, tylko cała wielka płachata z wszystkimi napisami. Kartka A4 samoprzylepna wydrukowana na drukarce laserowej i na to naklejka A4 z przezroczystej folii.

  • @armin8721
    @armin8721 Рік тому +2

    Alkohol izopropylowy? Ja bez tego nie potrafię żyć ;)

    • @LabFun
      @LabFun  Рік тому

      Faktycznie! O oczywistych sprawach najłatwiej zapomnieć. :D

  • @miron2560
    @miron2560 6 місяців тому +1

    Te porady to tak jak bym słuchał polityków

  • @johncerpy3178
    @johncerpy3178 3 роки тому +3

    Moja przygoda z elektroniką zaczęła się tak naprawdę jak szukałem części do zabawek dziecka, którą chciałem naprawić. Na jednej ze stron trafiłem na tyrystory www.micros.com.pl/tyrystory/ . Zaskoczyło mnie to bo nie wiedziałem co to jest. Po tym zacząłem szukać jak można to wykorzystać no i się zaczęło. Teraz naprawiam nie tylko zabawki, ale sam tworze jakieś małe układziki. Oczywiście wszystko na poziomie hobby. Pozdrawiam

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому +1

      Cześć, ja tez tylko na poziomie hobby. Odtwarzam tylko gotowe schematy a i tak się nieraz człowiek połamie na sprawach podstawowych dla elektronika. ;)

  • @jaroslawkuskowski6470
    @jaroslawkuskowski6470 4 роки тому

    Może banał Ale chciałbym zobaczyć jak się czyści zalany pilot do tv, może banał Ale kilka razy w życiu miałem z tym problem, druga sprawa czy można naprawić zerwane słuchawki ? Jeśli umiesz pokaż jak to zrobić, fajny film I czekam na więcej

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      A to musimy poczekać aż trafi mi się coś zalanego. :D Generalnie rozbierasz, gumkę z przyciskami myjesz nawet pod wodą, a płytkę z elektroniką myjesz pędzelkiem z izopropanolem lub spirytusem 96%. Jeśli ścieżki są gdzieś przerwane, to są specjalne farby przewodzące do napraw pilotów. Słuchawki, to zależy... Jak przy wtyczce, to obcinasz i zarabiasz nową a jak przy słuchawkach, to czy da się je rozebrać...

  • @ernestkopotowski8435
    @ernestkopotowski8435 3 роки тому

    LabFun wie pan co ja swoje 23lata pracy z elektroniką mam za sobą i praktykowanie już mi nie potrzebne dla mnie liczy się tylko dobrze wykonana robota ja swoje komputery PC oraz ROUTERY ITP ITD to ja robię to na co dzień i tyle

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому +1

      W sumie podobnie do mnie, tyko u mnie więcej lat pracy. :) Pozdrawiam!

  • @gabrys2033
    @gabrys2033 4 роки тому

    Ah te multimetry, miałem jakiś DT który się zepsuł po kilku dniach... Naprawdę opłaca się zainwestować w porządny miernik/multimetr

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      To ten mój był jakiś wyjątkowo odporny. :D Dzięki niemu uruchomiłem wiele urządzeń, ale dostałem go jakieś 20 lat temu i działa do dzisiaj. Niestety porządny miernik kosztuje, co dla początkującego może być zaporowe. Zgadzam się w Tobą. Jak wspomniałem na filmie, multimetr powinien być kolejnym porządnym zakupem po zasilaczu sieciowym.

    • @gabrys2033
      @gabrys2033 4 роки тому

      @@LabFun Niestety za dobrą jakość i bezpieczeństwo trzeba zapłacić, ale bardzo mi się podobają twoje filmy o elektronice oby ich było więcej :D

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      @@gabrys2033 Bardzo dziękuję i czuję się zawstydzony... :)

    • @31uisybz
      @31uisybz 4 роки тому +1

      @@LabFun przed multimetrem i zasilaczem powinna być lutownica. wystarczy zlutowywanie elementów w układ (jeśli zadziała- super szczęście) bez pomiarów napięć (co to da zupełnie początkującemu?) , bez ustawiania napięć i prądów z zasilacza (bo może po prostu nie ogarniać ustawień takiego zasilacza). Zasilacz atx albo koszyk na kilka baterii i tyle na początek w temacie zasilania. Odwracanie z lekka kota ogonem. Bo zrobi się tak, że zupełnie początkujący adept, posiadając na stole miernik za 600 zł i zasilacz za 700 zacznie pytać, co to są "wolty" i jak rozpracować w lutowaniu schemat połączenia żaróweczki z baterią.

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@31uisybz Sprawa dyskusyjna, bo wolę aby początkujący miał zasilacz za 700zł niż wpadł na pomysł np. użycia starego akumulatora od ojca z garażu, albo wolę aby miał miernik za 600 (niż za 15), bo gdy wpadnie na pomysł pomiaru napięcia w gniazdku 230V (wiesz jacy początkujący młodzi adepci są) i nie mając pojęcia co to owe "wolty", przynajmniej zadziałają zabezpieczenia w takim mierniku.

  • @luc61786
    @luc61786 4 роки тому

    Dlaczego lutownice transformatorowe mają założoną obejmę/opaskę na miedzianych wyprowadzeniach nad śrubami mocującymi grot? Widać to w 5:56 i czemu to służy?

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      Ta opaska jest położona na izolacyjnej opasce i nie ma styku z wyprowadzeniami. To tylko po to aby wyprowadzenia trzymały się razem i nie rozsuwały. :)

    • @luc61786
      @luc61786 4 роки тому

      @@LabFun dziękuję za odpowiedź i rozwijaj kanał!

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      @@luc61786 Bardzo dziękuję i pozdrawiam. :)

  • @roberttata8104
    @roberttata8104 3 роки тому

    Co za problem wymienić wkładki topikowe w obudowie szklanej na... wkładki topikowe w obudowie ceramicznej? 😂
    Do tej pory (od ponad 30 lat) z tymi szklanymi nie miałem żadnych problemów (szklana rurka nigdy nie pękła, nawet w tych 10A).

    • @LabFun
      @LabFun  3 роки тому

      Bo nie robiłeś ekstremalnych eksperymentów, jak to może młodym strzelić do głowy. :) Np. sprawdzić, czy faktycznie poleci 20A jak na tym zakresie się wsadzi sondy miernika do gniazdka 230V. :D

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 3 роки тому

      @@LabFun
      😂😂😂

  • @AlefZero
    @AlefZero 4 роки тому +2

    Dostałem miernik od dziewczyny, nie kupujcie go... dobre. ;-) Ona to ogląda?

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому

      Nie ogląda :D :D Tyle, że to było 20 lat temu i taki miernik był wtedy OK. Wiele z nim zrobiłem różnych układów i trzymam z sentymentu.

    • @roberttata8104
      @roberttata8104 4 роки тому

      @@LabFun
      Darowanemu kuniowi nie zagląda się w zęby... ☺

    • @LabFun
      @LabFun  4 роки тому +1

      @@roberttata8104 Miałem wtedy jakiegoś byle jakiego analoga, to ten był "cudem". :)

  • @roberttata8104
    @roberttata8104 4 роки тому

    A można podeprzeć laską trotylu, bo nie mam słoika? Ewentualnie granatem? Pacyfista (ino nie pomylić z terrorystą!) pyta... ☺☺😂

  • @Jankes..
    @Jankes.. Місяць тому

    Kupić zestaw IFIXID

    • @LabFun
      @LabFun  Місяць тому

      Tak! Kupiłem sobie "średni" zestaw, super jest.

  • @Jankes..
    @Jankes.. Місяць тому +1

    Uni-t Ut161E

    • @LabFun
      @LabFun  Місяць тому

      No, on już trochę kosztuje, ale jak najbardziej jest OK. Dla amatora o ile w 230V nie grzebie, to nawet Aneng 8009 będzie OK (ale to budżetowa wersja).