українці від Карпат і до Кубані, ставайте спонсорами на ютубі, кидайте донати на монобанку, купуйте додатковий контент і плюшки на патреоні: www.patreon.com/komikistoryk нам дуже важлива підтримка, бо ванючій капіталістичний світ змушує шукати гроші, щоб робити такий класний контент.
Я кину страйк на твой канал , я уже видел твои комментарии против других народов на канале т.г.шевченка . Теперь ты ещё тут мне попадаешься в рекомендациях , нацик
на захист Карпатської України були висунулись добровольці з Галичини на чолі з Р. Шухевичем! Але через нестачу зброї довго не могли боронитись, це ще мій дід розказував, про формування добробатів із Прикарпаття для допомоги Карпатській Україні.
Євген - носій такої кількості і такої інформації, що ці підкасти треба в школі показувати! Більше випусків з зірками з усіх куточків України. Чекаю одеситів на підкаст, цікаво, що Євген розкаже про Одесу до 1794 р.
Нема розділення на бо срана польша зара не має змоги поділити знову нас із рашою бо НАТО і ядерний блок а так то ми і не силно ділимось - а при діленні ми як ділення атома , у нас вивілняється неймовірна енергія і ми або караєм ляхів на волині або кацабів і рашу
Дивлюся вже 2 виписук прям із задоволенням і захопленням нашою історією. Дуже шкода,що в школах дуже мало істориків,які б так розповідали і вчили молодь.
Дякую. Круто !!! Я з Дніпра, зараз мешкаю в Ужгороді. Дуже засмучуюсь через те ,що якби не війна ,то я мабуть ніколи не побачила це файне місто . Полюбила я Закарпаття ❤🇺🇦
У мене схожа історія з Яремче та Івано-Франківськом! Я з Харкова і якби не війна, то напевно і не побачила би яка прекрасна наша Україна, особливо міста на заході і які чудові тут люди!
Відносно коментарів до цього посту . Люди , стилістично написати правильно про таке необхідно так : на жаль лише із-за війни ... Тут ви в контексті ставите подію -- 'ВІЙНУ' , в такий порівняльний ряд як: поломався трамвай N5 , то прийшлось поїхати на трамваї N7 .
Моя 19 річна тітка ( старша сестра мами) із Закарпатського села, виїхала у Чехію в 1919р. служити в сім'ї односельців. Доглядала їхніх дітей. Через кілька років і вийшла заміж за місцевого молодого пана. У них народилося дві доньки і один син. Жили і працювали в Чехії. Тітка з чоловіком відвідали багато країн світу. У віці 70 років побували в Австралії. Вже більш як 10 років вони спочивають в засвітах. Цікаво, що коли їдемо до їх дітей, яким вже понад 70, вони спілкуються з нами чеською, а ми своєю, майже без перекладача.🙂
Мій дідусь, який прожив 96 років і застав все те в рідному селі (від австроугорської імперії до вільної України) завжди казав що при Чехословаччині було найкраще жити. Ніхто не утискав, мали своїх людей в парламенті, молодь їздила вчитись до Праги, інвестували багато в Закарпаття. В нас в районі побудували залізницю тоді (вузькоколійку). А далі все накрилось мідним цундравим тазом як прийшли москалі
В багатьох випадках бачу, що все приписують Чехам на Закарпатті, хоча угорці дуже багато створили. Побудували 12 замків, з них два ужгородський і мукачівський по сьогоднішній день функціонують як музеї державного значення. Історичні центри в м.Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Виноградово вся інфраструктура побудована угорцями. Будівництво залізниці на нинішній території Закарпаття дякуючи угорському парламенту, який проголосував за будівництво(В цей час територія Закарпаття було в складі Австро.-Угорщини), розпочали будівництво у 1865р. Вузькоколійку тоже угорці будували, може бути, що і Чехи будували, але залізниця була прокладена угорцями. По сьгоднішній день мости, берег ріки Тиса обкладені камінням це було зроблено в угорський період, а вже з цементом покриті це після другої світової війни взорвані мости реконструювали при СРСР. Це для уточнення.
що за висер про москалів? в 50-60х Закарпаття проживало найкращі роки в своїй історії. з не письменної залупи Закарпаття перетворилось в промисловий і туристичний центр всього усрр. Десятки фабрик, санаторії, вокзали, будинки культури, бібліотеки і школи були побудовані при радіанській владі. Але я тільки не розумію нащо ви тут прихуярили москалів? Закарпаття розвивала українська радсоц республіка а не абстрактні «москалі» йди нахуй
Дуже дякую за цей випуск! Як харк'вянка я взагалі нічого не знаю про Закарпатьску область. Минулого літа вперше побувала в Мукачево і в Ужгороді. Думала там якись живуть любителі угорського світу - але нікого такого не побачила. Напевно такі є, як в Харкові прихильники путіна, але все ж - звичайні українські міста, звичайні українські люди. Нам взагалі треба гарненько перемішати всю Україну, робити якісь безкоштовні тури за рахунок держави і возити українців зі Слобожанщини і Донбасу в Закарпатьску область, в Франківськ, в Львов і навпаки! Щоб побачили що ми всі - українці, схожі один на одного!
Нажаль це пропаганда, яка тягнулась десятиліттями, зараз з початком повномасштабної «ніби всі дізнались» про Закарпаття, ітак, тут живуть українці, а не мадяри. Я народилась і виросла тут, коли поїхала вчитись в іншу область дуже багато вислуховувала насмішок. Але я дуже люблю свій рідний край💓
Я із Закарпаття. Моя мама,най спосиває з Богом, вчилася в школі ща часів Чехословаччини. Їй було вже ща 80 років, а вона пам'ятала та читала нам, дітям та онукам, такий віршик: Стньо- жовта барва- то є наше знамє. Ко русин- пуд него стань, Вітцізнину свою хрань! Мадяри такого не навчали.
Мадяри пришельці, загарбники, тамбовський вовк їм товарищ. Адаптувавшись в Європі вони не тільки зберегли, але і не відмовились від своєї хижої суті яку і сьогодні намагаються розвивати.
Захоплююсь знаннями Євгена, захоплююсь його любовью до історії, до України! З такою цікавою подачею історичних подій, фактів ви закохуєте людей в історію України, підіймаєте самосвідомість, ідентифікуєте національну приналежність. Це те, що зараз українцям необхідно як повітря. Дякую за Вашу роботу, та роботу всієї команди! Ви є гордістю Сумщини!
Мушу прокоментувати із спогадів моїх дідусів/бабусь/прабабусь/прадідусів. За Чехо-Словаччини будувались масово школи і лікарні в Закарпатті. По селам ходили "рекрутери" і шукали здібних діточок, слали їх в гімназії в Чехії, а сім’ям виплачували компенсацію за те, що забрали робітника із сім’ї. Велику увагу приділяли писемності серед незаможних верств. І так, дуже багато закарпатців в той час їздили в країни Південної і Північної Америки за заробітками
Tak takozh ce chula. Ale ne vid svojeji simji. Za madjariv takozh bula russinsjka mova utabeljach, ale lyshe za tchechiv vony sebe dijsno lipshe pochuvaly, buly akceptovani za te jaki vony je!!!!!! Serdce shymytj ce pysaty. Za madjariv ce bulo `trochy`` po-inakshomu, mushu napysaty, navitj jaksho moja babka madjarka ta madajrskoju ja volodiju vilno. Ale mushu napysaty cej fakt!!!
Я іськав твуй коментар. Мож ще розказати людям що більшість мостів через річки на теренах сучасного Закарпаття побудовані якраз при Чехословаччині, також було зроблено дуже багато для інфраструктури, адмін будівель, кварталів, і тд. Бажаю землячці Манзючці із сусіднього села мало читати книжок. П.с. Мої всі родичі відкликаються найкраще про Чехословаччину, та поважають ту країну, тому що вона тут дуже багато вклала труда, роботи.
@@mykhailok.5919Невже Вам не спадає на думку нащо Чехословаччина це робила. В них був інтерес в цих землях, а населення треба було зацікавити. Так що це робилося не заради населення, а заради заволодіння землями.
Цікаво виходить, так гарно жили, що місцеві закарпатці мали по тим чеським мостам та дорогам їхати шукати кращого життя аж в Америку, а здібних дітей «навчали», хоч би поцікавились для чого це робиться… нічого так допомогли: дорослих вижили, малолітніх перевчили під себе… ми зараз сидимо по всьому світу і багато хто вже не розуміє хто він та звідки і згадуємо як дідусям та бабусям гарно жилося під чиїмось впливом та в політичних процесах і ніяк не хочемо розширити коридори - релігія, школи, дороги та інша інфраструктура тобі в поміч! І тоді люди забудуть навіть як їх вчора звали… все просто мені це все говорить лиш про те, що чехи будували дороги зі школами та адмін будівлями під своїх, які потім би заселили пусті землі і злились із вже навченими закарпатцями…? Чому наші люди ще досі не бачать такі очевидні політичні ігри, які ми вчимо-вчимо на сторінках історії, але чомусь ніяк не хочемо бачити правдиву сторону такої «допомоги». І мова не лише про чехів
Дякую за цю розповідь. У 2013м був у Закарпатті, зайшов у крамницю сувенірну, привітався Слава Україні! Крамар промовчав, потім сказав зравствуйтє. Слава Україні!
Під час Другої Світової мадяри воювали на стороні німців. І коли Вінничині була в окупації, мама розказувала, шо найгірше було при мадярах. Дуууже жорстокі і дикі. Такі чисто ,як зараз орки. Краще було вже коли німці там стояли. Вони дітей печивами, сухпайками пригощали. В хати не лізли. А ті-то капєц.
Коли Закарпаття було у складі Чехословаччини той період у нас на Закарпатті називають золотим віком. Чехословаччина дуже багато вкладала у розвиток Закарпаття.
За чехів Ужгород був у своєму розквіті, і вся центральна частина була побудована при них, за що я їм безмежно вдячна. Зараз маємо тижні чеської культури і це прекрасно. Взагалі Закарпаття - це шалений і чудовий мікс. ❤❤❤❤
Але будьте вдячні і угорцям тому, що вони тоже оставил вагомий слід інфраструктури для вас в Ужгороді. Починаючи від ужгородського замку до центральних побудов це робота угорців. Площа Петефі, вул, де римо католицька церква зараз, реформатська церква, площа Корятовича, театральна площа, філармонія, і могла би ще переховувати. Чомусь ви тільки чехам вдячні. Чехи в Ужгороді побудували теперішню площу народну з адміністративним кварталом та по набережній двоповерхові будиночки для своїх чешських працівників, яких направили до Ужгороду працювати. Старалися їм гарні умови пропонувати, щоб вони їхали до теперішнього Закарпаття, перед тим ця територія називалася "фелвідек" схадно північна частина Угорщини в складі Австро-Угорщини. Справа в тім, що нас не вчили справжньої історії нашого краю і тому можуть нами маніпулювати як завгодно. В даному випадку обожнювати чехів, а зовсім не згадувати угорців. Це для адекватних роздумів.
@@saroltacsizmar8346 Аха!))) То ж угорські магнати для бідних простих людей замки будували. Всі ж про це знають!)) Оно у Росії царі палаци теж для народу побудували. А той народ їх розстріляв! Ай, яй-яй! Неблагодарні холопи, хазяїв не люблять та поважати не хочуть!))
Особлива подяка за цей подкаст. Я родом з Закарпаття,а саме з Хустського р-н с.Олександрівка Моя бабуся розповідала,що за правління Чехословаччини їм жилося ліпше всього бо чехи багато для її села робили і була свобода. А от при мадярах жилося найгірше. Бабуся розповідала,що мадяри були особливо жорстокі і навіть не дозволяи селянам ходити в суботу на богослужіння і вона будучи маленькою дівчинкою часто отримувала палкою по спині від «смотрящих» за те що відвідувала суботні богослужіння
Моя бабка казала, що вона русначка і різних сусідів завжди руснаками називала, а коли прийшли до нас руські, то місцеві знали хто є руським, а хто є руснаком. Бабка була 1926року народження.
а що Фаріон каже не так? що українська нація збереглась хіба тому що збереглась українська мова?чи те що мова очолювала усі національно визвольні змагання в нашій історії? і чи ти взагалі щось слухало з лекцій чи блогів Фаріон чи прочитав хоч одну з її праць що різну уйню проти неї пишеш?
@@Drogobych95 одне з найганебнішого що вона робить це те що, копає прірву між нацією. вшеліяке проруське лайно топить що за російську мову в Україні переслідують, а вона цьому підіграє... впевнений що вона просто ""полезньІй идиот", не тягне на агента фсб, хоча за чутками з тягнибоком пиляли російськи рублі в певний час... але то чутки...
Як закарпатка, дякую вам за цей випуск) Як людина, яка послуговується словом "сателіт", красно прошу про добре наголошування, бо від сатЕліту пересмикує) Від старших людей неодноразово чула, що за часів Чехословаччини наш край мав свій "золотий період", про це свідчить навіть цілий історичний чеський квартал в Ужгороді, закладений чехами, включно з центральною площею Народною та будівлею крайового уряду, нині - обладміністрації, де досі функціонує історичний ліфт патерностер. Шкода, що Лєра не згада про Чинадіївський замок, він прекрасний, як і історія його порятунку небайдужим художником ;)
Такий цікавий проєкт. У мене є подруга українка-мадярка. Дуже класна людина і багато чого мені вже розповіла про історію свого народу, а тепер я можу їй щось розповісти. Молодці!
Думаю, важливо було ще згадати чим закінчилась окупація угорцями Карпатської України - масовим розстрілом українців на Верецькому перевалі. Зокрема, галичан, страчували поляки. Поправте, але це, здається, була найбільша масакра в цьому регіоні в 20-му столітті. Непогана була стаття по цьому на базі ІП "Як знайшли масові поховання бійців Карпатської України"
У нас у родині розповідали, що тоді найкраще жилося за часів Чехословаччини. Мадярів ніхто не любив, вони казали: "Їж мадарський хліб - говори мадярською мовою", але комуністів теж ніхто не любив, як казав мій дід: "Коли тут були мадяри ми носили дерев'яне ярмо, а руські нам одягнули залізне". За часів Чехословаччини мій прадід мав свої землі, які обробляв власними силами і наймав робіників, яким чесно платив. У нього був великий кам'яний будинок і хлів, повний худоби. Коли прийшли руські, його хотіли відправити у Сибір, якщо не віддіасть усе. Заступилися односельчани. У прадіда забрали все, дозволили жити у одній кімнаті будинку з купою дітей. У будинку зробили школу, а хлів став колгоспним майном. Вулиця, на якій жив прадід, назвивалася іменем якогось комуніста, але в народі до тепер її називають прізвищем прадіда. З іншого боку родини старші брати мого діда, за часів Чехословаччини, мали змогу здобувати вищу освіту. Один із братів у 1939 році бився за вільну Україну.
Яка ж крута програма😍 це настільки цікаво і з гумором, дуже легко запам’ятовується…і я щиро дякую усім хто створював цей унікальний продукт, в інтернеті дуже багато непотребу і через нього дуже тяжко знайти щось унікальне і круте…якось саме цей випуск знайшовся мені випадково, але я дійсно щаслива, що його побачила…щиро бажаю усім хто створював успіху та зростання, я залюбки буду рекомендувати усім для перегляду.❤
Дякую за прекрасні підкасти. Ви розвіюєте з голів людей ці наративи про різну Україну, західну і східну, ті наративи які сіяв совок і московити в голови нашим батькам і нам, про інакшість західних територій. Люблю свою Україну і захоплююся її народом❤
У цьому випуску, як на мене, добре просліджується те, що Валерія себе більш органічно відчуває в гуморі. Євген та Фелікс дуже гарно розуміють якою повинна бути подача і в них це добре виходить в тому форматі як це було до цього. На мою думку, якщо Євген та Фелікс хочуть запрошувати гостів, то можливо краще було б запрошувати кандидатів історичних наук, викладачів і т.п, які спеціалізуються на якомусь історичному проміжку або регіоні (як це наприклад робить "Історія без міфів"). Думаю 2 історика та 1 комік було б більш цікаво дивитись ніж 2 коміка і 1 історик, хоча мені 1+1 звходило "на ура"😅. Дуже дякую Євгену за таку кропітку підготовку до кожного з випусків, дякую хлопці
будуть різні формати, наприклад випуск з Чаплінським - це варіант де два експерти (Юліан і Євген), на цей раз запросили Лєру на приватну лекцію, щоб вона поділилася власним досвідом, як представник регіону.
Ta ne pidut' istoryky-naukowci do nych ! Jakszczo prypustyty, szczo wony nawit' pryjdut', to "naridowi" necikawo bude, "naridowi" szou podawaj, "parzhat' ", komikiw, toszczo; perehljady zmenszat'sja; zhadanych hroszej z Merezhi ne bude, take insze ! That's it.
І плюс, якщо ви не помітили то гостей "підбирають" під тему випуску. І це цікаво, бо гості виступають частково як "представники" теми розмови і можуть висловити свою думку. Не завжди виходить і це нормально, бо не всім бути істориками і глибоко вивчати історію
Дивно слухати коли людина, хай і історик розказує історію Закарпаття корінній закарпатці, яка дупля не вяже про історію і навіть теперішню ситуацію в своєму краї.
яка дупля не вяже про історію::: YES!! Jak harno skazanno. Ljublu cju movu, pomizh xx-movamy jakymym korystujusja shodenno. Harno skazano. Alezh tak je. Vona prosto bizness produkt, jakyj dobre prodajetjsa!!! Ale shozh holovne pid-zakarpattja ❤ u temi, a ce holovne!!!!!
Дякую, просто неймовірний випуск, цікавий настільки, що ...😮 так задивилася й погрузилася з головою - навіть забула що готую їсти, і тільки запах смаженого м'яса( хоча мало бути вареним) змусило натиснути на паузу😅 Ви молодці. Створили таку чудову атмосферу , затишна й водночас інтелектуальна, з нотками гумору. Окрема подяка для Валерії, за її неймовірну харизму та щирість.
В захваті від ваших передач. Спасибі, дуже круто. Леся сьогодні, це перлина вашої передачі. Взагалі ви молодці. Навіть не уявляла, що буде так цікаво по справжньому. Формат клас, гості супер, ведучі... ❤❤❤❤
Дуже класний і душевний випуск. Хотілося б почути стендап від Володимира Великого. Як це чисто з пациками домовлятися тільки по пивку, але так напитися, що аж на Візантію піти. Там взагалі буде, мабуть, збірка трешових історій.
Дуже крутий випуск. Дуже цікаво було б поговорити про життя середньостатистичного українця протягом 16-20 століття. Як змінювався побут, порядок денний і тд
Молодці хлопці. Добре що запросили Мандзюк Леру. І розповіли в присутності її і нас також про її Закарпаття. Згадую той час як вона переїхала в Київ і набувала популярності - вона мені подобалась, і як комік тоже😂. Але її висловлювання про Україну та українське було таке, що я на Лєру був злий як чорт. Накінець-то настала ідилія в душі для мене - вона тихенько слухає вас і співає гарну українську пісню. Дякую вам всім. P.S. Андрій. м. Барі (південь Італії з 2009р.)
Дуже дякую за інформативний випуск! Чехословацький період був найкращий для Закарпаття, зокрема в Ужгороді за цей короткий період збудували урядовий квартал і сформувався сучасний центр міста з набережною, яку всі дуже люблять. По всьому Закарпаттю чехи будували сучасні будівлі, інфраструктуру та інвестували в економіку.
У вас інформація не коректна. Сучасний центр Ужгорода побудований не чехами. а угорцями. Якщо взяти тільки церкви: греко.католичний собор. Римо-католична церква, рефоратська церква. синагога. Kрім того ужгородський замок, корпуса Ужгородського університету: фізичний факультет, філолгічний факультет, теперішня вулиця Волошина, театральна площа з театром, де був ресторан Корона. Весь історичний центр Ужгорода побудований угорцями. Урядовий квартал так, це чехи будували. історичні центри міст Закарпаття не чехи, а угорці будували чехи добудовували. Угорці проклали залізну дорогу, вузькоколійку по всьому Закарпаттю, школи. учбові заклади. так що не треба все приписувати чехам. вони будували 20 років, а угорці 800років на Закарпатті. Це для уточнення.
Дуже цікавий випуск ,з нотами ностальгії і пісні від Лєри Мандзюк .Дякую вам за вашу працю ,надзвичайно важливо знати правдиву невикривлену історію нашої країни !
є інформація, що ще 2-3 роки тому угорськими школами фінансувалися різноманітні заходи як то подорожі, будувалися сучасні стадіони тощо. Тобто переваги ходити до угорської школи досить очевидні. По-перше цікаво чи воно досі так, а по друге дивно спостерігати як тамошні українці спочатку радо приймають подачки, а потім кажуть що угорці не люди.
це правда,моя школа отримувала фінансування від Угорщини і навіть путівки на літо до лагеру для дітей. на даний момент не знаю чи продовжується це фінансування,чи ні
Топ випуск і гостя класно влилася. Для мене завжди дуже складною у розуміні була перша половина ХХ, особливо початок. Дуже інтенсиво там все розвивається, перетворюється. Класно, що у вас в різних випусках з різних сторін про це пояснюється.
Оце я натрапила😍🥰 Фейсбук це страшне зло! Я в такому стресі після нього) А тут така чудова душевна розмова. І теми дуже цікаві. Історик який розповідає зрозуміло це взагалі щось👍🏼 Дуже цікавий формат! І таке приємне спілкування людей з різних куточків України обнадіює, що ми всі зможемо знайти спільну мову. Приклад який хочеться наслідувати зараз. А не Фаріон…😡 Знайомство з історією, що дуже пізнавально і в данному випадку реально цікаво. Я доречі з Сум(була расійськомовною, ключове БУЛА). Мій чоловік зі Львова україномовний(з домішками польської, в них там теж не чиста українська, але вони того не визнають). До 24-го лютого ми вдома так і розмовляли він українською(+польська) я українська(+російська(суржик)). І проблем через це не було НІКОЛИ. Після 24-го вчимося разом УКРАЇНСЬКОЇ. Бо маємо дітей. Хочу, щоб вони говорили чистою українською❤ Часто буває, що чоловік вживає якесь слово польське і в груди себе б‘є що то українське) Тому змушена вживати гугл, словники щоб довести, що не існує в наші мові такого слова😂 Але ми обидвоє розуміємо, що робимо то заради майбутнього наших дітей.
я галичанка, і так ми деколи вживаємо польські слова, але ми маємо свій діалект, який часто українці з інших частин України через незнання вважають польськими словами, і щодо Фаріон... можливо манера висловлювання у неї незрозуміла для українців, які живуть не в Галичині, але все, що вона каже правильно, і нам українцям треба бути об"єднаними навколо всього, що проукраїнсье, Фаріон є проукраїнською
Szczo take "czysta ukrajins'ka" ? Szczo to take "- mownyj" ?! Jakszczo reczi nazwaty nepryrodno, to wony j budut' nepryrodno dijaty.Konfucij (Kun Fu Czy) u wil'nomu perekazi. Take care. Have a good one.
стендап від василя вишиваного має потенціал бути дуже underrated but still the best one, як тип такого гумору тонкого і саркастичного. щось аристократично-хіпстерське, з жартами про монархізм і львівську каву з цісарським обличчям франца йосифа на обгортці. заберіть всі мої гроші, але хочу це побачити. (до речі, також було б дуже цікаво побачити лекцію про нього [василя вишиваного], і контекст його впливів на україну, як австрійського аристократа з пропольської сім‘ї.)
В мене вся сім'я з Закарпаття, навіть на угорському сайті є архів де можна знайти своїх дідів-прадідів і склад сім'ї перепис населення за часів Чехословаччини, але більшість я вже не застав, лише одна бабуся дожила і розповідала що чехи дуже багато уваги приділяли освіті, в школах була чеська і українська (русинська) мова, було відносно багато товарів, але нічого не можна було купити, на якусь хустинку треба було накопичувати іноді тиждень і т.д. але це ніщо в порівнянні з угорцями яких вона люто ненавиділа за ось це зверхнє відношення, як до людей третього сорту, чого доречі не було в чехів, Чехословаччина по міркам тих часів була найбільш прогресивною, модерною країною, Друга Світова війна все зіпсувала і переформатувала на жаль, цікавий момент ще на цьому архівному сайті прослідкував - майже всі були греко-католиками по записам, але згодом раптово почали ставати православними після приєднання краю до України і до СССР, Чехословаччина взагалі дуже апгрейднула область, я навіть не згадаю історичних прикладів де якесь подібне "диво" могло відбутись, Чехія і зараз досить адекватна країна, золота середина, серце Європи.
Bozhe jak z Vamy zhidna!! 😘 Djakuju za vash koment. U mene napryklad u simji usi narody, Autriche-Hongrie, okrim chorvativ, ta rumuniv. Tak, ce vzahali mozhe chudo sho zalyshylysja she greko-katolyky (jaksho na mene, to ce original- spovidannja na PidKarpattji (a ne jakesj inoplanetne dlja pidkarpattje pravoslavja, ake tam siloju zanesly (dobre jaksho u min, ale vono rokamy use zrostalo, chy?!!!!) (navitj jaksho u mene u simji rymo-katolyky ta reformatoty)
tak!! ale she pred 2-oju svitovoju use zipsuvala 1-sha svitova!!!!! 2-ha svitova nikoly by nenastala bez pershoji svitovoji (chy mozhe kolysj piznishe ta ne u Nimecnyni) Use ce zipsuvalo dolju moho kraju. Lyshe nezhodna u odnomu: Komunista duzhe, duzhe zipsuvav Tchechiju, vona vzhe nikoly nebula, nebude toju sho bula u chasy prvni ceskeslovenske republiky, bohuzel. Bahato rozumnych holovok emihruvalo todi z krajiny, abo buly znyshenno komunjakamy. Bulo to same sho i u nas (horor rezhymu), navitj jaksho vsezhtaky use (rechi pobuty) bulo taky harnishe jak u nas, u URSR.
Chiba sho zaraz, lyshe zaraz ( a ce pislja povnomasshtabnogo vtorhnennja) Чехія, Polsha ta Slovachyna pokazaly svoje spravzhnje (harne) lyce. Ja duzhe rada za nych. A za Nimecchnynu navpaky soromno.
49:04 О Господи , чуваче ти прочитав мої думки )) я цього ждав декілка випусків , реально шоб хтось нагадав - а це дуже гарне саме УКРАЇНСЬКЕ давнє місто , яке історично шей виступало проти Берестейскої унії !!!!
промова про "що це за народ такий.." дуже сильна. як захоплююче Євген розказує. таку історію в школі я б учила старанніше😆 все від сьогодні стаю вашим глядачем. лайк в підтримку каналу
українці від Карпат і до Кубані, ставайте спонсорами на ютубі, кидайте донати на монобанку, купуйте додатковий контент і плюшки на патреоні: www.patreon.com/komikistoryk
нам дуже важлива підтримка, бо ванючій капіталістичний світ змушує шукати гроші, щоб робити такий класний контент.
Місто Цешин на межі кордонів Чехії та Польщі.
Я кину страйк на твой канал , я уже видел твои комментарии против других народов на канале т.г.шевченка . Теперь ты ещё тут мне попадаешься в рекомендациях , нацик
@@shev4ukin.х ❤
Прикочували мадяри і побудували замки - це історичний шедевр. Думайте, що говорите.
Хлопці, ви молодці, а дівчина - красива русинка!
Всі молодці! Дуже цікаво і приємно слухати молодих людей на рідній мові.
Я з Луцька, зараз на Донбасі 72 ОМБР. Слава Україні!
Героям Слава! Дякую за службу!
Героям слава! Дякуємо вам, воїне за вашу надважку працю.
Героям Слава!
Хай небо Вас захищяє!
Героям Слава ! Дякуємо
на захист Карпатської України були висунулись добровольці з Галичини на чолі з Р. Шухевичем! Але через нестачу зброї довго не могли боронитись, це ще мій дід розказував, про формування добробатів із Прикарпаття для допомоги Карпатській Україні.
Євген - носій такої кількості і такої інформації, що ці підкасти треба в школі показувати! Більше випусків з зірками з усіх куточків України. Чекаю одеситів на підкаст, цікаво, що Євген розкаже про Одесу до 1794 р.
Дуже вітаю таки проекти, коли нема розділення на захід та схід, а навпаки вивчяється історія кожного регіону України.
Хай квітне український ютуб.
А де є розділення?🤔
Нема розділення на бо срана польша зара не має змоги поділити знову нас із рашою
бо НАТО і ядерний блок
а так то ми і не силно ділимось - а при діленні ми як ділення атома , у нас вивілняється неймовірна енергія і ми або караєм ляхів на волині або кацабів і рашу
@@ThorOdinson167 💯🤝✊
Дивлюся вже 2 виписук прям із задоволенням і захопленням нашою історією. Дуже шкода,що в школах дуже мало істориків,які б так розповідали і вчили молодь.
Дякую. Круто !!! Я з Дніпра, зараз мешкаю в Ужгороді. Дуже засмучуюсь через те ,що якби не війна ,то я мабуть ніколи не побачила це файне місто . Полюбила я Закарпаття ❤🇺🇦
Можливо ви хочете екскурсію? Я можу організувати
У мене схожа історія з Яремче та Івано-Франківськом! Я з Харкова і якби не війна, то напевно і не побачила би яка прекрасна наша Україна, особливо міста на заході і які чудові тут люди!
Не було щастя, та нещастя допомогло....😊
❤❤❤
Відносно коментарів до цього посту . Люди , стилістично написати правильно про таке необхідно так : на жаль лише із-за війни ... Тут ви в контексті ставите подію -- 'ВІЙНУ' , в такий порівняльний ряд як: поломався трамвай N5 , то прийшлось поїхати на трамваї N7 .
Моя 19 річна тітка ( старша сестра мами) із Закарпатського села, виїхала у Чехію в 1919р. служити в сім'ї односельців. Доглядала їхніх дітей.
Через кілька років і вийшла заміж за місцевого молодого пана. У них народилося дві доньки і один син. Жили і працювали в Чехії. Тітка з чоловіком відвідали багато країн світу. У віці 70 років побували в Австралії.
Вже більш як 10 років вони спочивають в засвітах.
Цікаво, що коли їдемо до їх дітей, яким вже понад 70, вони спілкуються з нами чеською, а ми своєю, майже без перекладача.🙂
Мій дідусь, який прожив 96 років і застав все те в рідному селі (від австроугорської імперії до вільної України) завжди казав що при Чехословаччині було найкраще жити. Ніхто не утискав, мали своїх людей в парламенті, молодь їздила вчитись до Праги, інвестували багато в Закарпаття. В нас в районі побудували залізницю тоді (вузькоколійку). А далі все накрилось мідним цундравим тазом як прийшли москалі
мої прабабусі казали те саме
Те саме розповідали і мені
В багатьох випадках бачу, що все приписують Чехам на Закарпатті, хоча угорці дуже багато створили. Побудували 12 замків, з них два ужгородський і мукачівський по сьогоднішній день функціонують як музеї державного значення. Історичні центри в м.Ужгород, Мукачево, Берегово, Хуст, Виноградово вся інфраструктура побудована угорцями. Будівництво залізниці на нинішній території Закарпаття дякуючи угорському парламенту, який проголосував за будівництво(В цей час територія Закарпаття було в складі Австро.-Угорщини), розпочали будівництво у 1865р. Вузькоколійку тоже угорці будували, може бути, що і Чехи будували, але залізниця була прокладена угорцями. По сьгоднішній день мости, берег ріки Тиса обкладені камінням це було зроблено в угорський період, а вже з цементом покриті це після другої світової війни взорвані мости реконструювали при СРСР. Це для уточнення.
що за висер про москалів? в 50-60х Закарпаття проживало найкращі роки в своїй історії. з не письменної залупи Закарпаття перетворилось в промисловий і туристичний центр всього усрр. Десятки фабрик, санаторії, вокзали, будинки культури, бібліотеки і школи були побудовані при радіанській владі. Але я тільки не розумію нащо ви тут прихуярили москалів? Закарпаття розвивала українська радсоц республіка а не абстрактні «москалі» йди нахуй
@@saroltacsizmar8346 вузькоколійку будували і Чехи. В австро угорщині Закарпаття було в більшості сировинним придатком, нажаль.
Дуже дякую за цей випуск! Як харк'вянка я взагалі нічого не знаю про Закарпатьску область. Минулого літа вперше побувала в Мукачево і в Ужгороді. Думала там якись живуть любителі угорського світу - але нікого такого не побачила. Напевно такі є, як в Харкові прихильники путіна, але все ж - звичайні українські міста, звичайні українські люди.
Нам взагалі треба гарненько перемішати всю Україну, робити якісь безкоштовні тури за рахунок держави і возити українців зі Слобожанщини і Донбасу в Закарпатьску область, в Франківськ, в Львов і навпаки! Щоб побачили що ми всі - українці, схожі один на одного!
Підтримую 👏👏👏👏
Та зараз той тур вже два роки проходить. Ми- як вода і масло- не дуже змішуємося, як я бачу.
Nech žije Česko-Slovensko!
@@Jozef-l2iwe are in 2024 now. Wake up 😂
Нажаль це пропаганда, яка тягнулась десятиліттями, зараз з початком повномасштабної «ніби всі дізнались» про Закарпаття, ітак, тут живуть українці, а не мадяри.
Я народилась і виросла тут, коли поїхала вчитись в іншу область дуже багато вислуховувала насмішок.
Але я дуже люблю свій рідний край💓
Я із Закарпаття. Моя мама,най спосиває з Богом, вчилася в школі ща часів Чехословаччини. Їй було вже ща 80 років, а вона пам'ятала та читала нам, дітям та онукам, такий віршик: Стньо- жовта барва- то є наше знамє. Ко русин- пуд него стань, Вітцізнину свою хрань! Мадяри такого не навчали.
Мадяри пришельці, загарбники, тамбовський вовк їм товарищ. Адаптувавшись в Європі вони не тільки зберегли, але і не відмовились від своєї хижої суті яку і сьогодні намагаються розвивати.
Захоплююсь знаннями Євгена, захоплююсь його любовью до історії, до України! З такою цікавою подачею історичних подій, фактів ви закохуєте людей в історію України, підіймаєте самосвідомість, ідентифікуєте національну приналежність. Це те, що зараз українцям необхідно як повітря. Дякую за Вашу роботу, та роботу всієї команди! Ви є гордістю Сумщини!
Щиросердечно дякую за підтримку!
Znanja toho pana bazowani na
sowic'komu baczenni istoriji "slowjanstwo", "slowjanstwo",
"slowjanstwo"...
That's it .
@@ihortelvakh9604, promiňte prosím, ale pan kycaje.
Vláda kráde a buduje buryj kapitalizm.
Pán špatně zná Ukrainštinu.
Мушу прокоментувати із спогадів моїх дідусів/бабусь/прабабусь/прадідусів. За Чехо-Словаччини будувались масово школи і лікарні в Закарпатті. По селам ходили "рекрутери" і шукали здібних діточок, слали їх в гімназії в Чехії, а сім’ям виплачували компенсацію за те, що забрали робітника із сім’ї. Велику увагу приділяли писемності серед незаможних верств. І так, дуже багато закарпатців в той час їздили в країни Південної і Північної Америки за заробітками
Tak takozh ce chula. Ale ne vid svojeji simji. Za madjariv takozh bula russinsjka mova utabeljach, ale lyshe za tchechiv vony sebe dijsno lipshe pochuvaly, buly akceptovani za te jaki vony je!!!!!! Serdce shymytj ce pysaty. Za madjariv ce bulo `trochy`` po-inakshomu, mushu napysaty, navitj jaksho moja babka madjarka ta madajrskoju ja volodiju vilno. Ale mushu napysaty cej fakt!!!
Я іськав твуй коментар. Мож ще розказати людям що більшість мостів через річки на теренах сучасного Закарпаття побудовані якраз при Чехословаччині, також було зроблено дуже багато для інфраструктури, адмін будівель, кварталів, і тд. Бажаю землячці Манзючці із сусіднього села мало читати книжок.
П.с. Мої всі родичі відкликаються найкраще про Чехословаччину, та поважають ту країну, тому що вона тут дуже багато вклала труда, роботи.
Підтверджую це зі спогадів мого дідуся
@@mykhailok.5919Невже Вам не спадає на думку нащо Чехословаччина це робила. В них був інтерес в цих землях, а населення треба було зацікавити. Так що це робилося не заради населення, а заради заволодіння землями.
Цікаво виходить, так гарно жили, що місцеві закарпатці мали по тим чеським мостам та дорогам їхати шукати кращого життя аж в Америку, а здібних дітей «навчали», хоч би поцікавились для чого це робиться… нічого так допомогли: дорослих вижили, малолітніх перевчили під себе… ми зараз сидимо по всьому світу і багато хто вже не розуміє хто він та звідки і згадуємо як дідусям та бабусям гарно жилося під чиїмось впливом та в політичних процесах і ніяк не хочемо розширити коридори - релігія, школи, дороги та інша інфраструктура тобі в поміч! І тоді люди забудуть навіть як їх вчора звали… все просто
мені це все говорить лиш про те, що чехи будували дороги зі школами та адмін будівлями під своїх, які потім би заселили пусті землі і злились із вже навченими закарпатцями…? Чому наші люди ще досі не бачать такі очевидні політичні ігри, які ми вчимо-вчимо на сторінках історії, але чомусь ніяк не хочемо бачити правдиву сторону такої «допомоги». І мова не лише про чехів
Дякую за цю розповідь.
У 2013м був у Закарпатті, зайшов у крамницю сувенірну, привітався Слава Україні! Крамар промовчав, потім сказав зравствуйтє.
Слава Україні!
Під час Другої Світової мадяри воювали на стороні німців. І коли Вінничині була в окупації, мама розказувала, шо найгірше було при мадярах. Дуууже жорстокі і дикі. Такі чисто ,як зараз орки. Краще було вже коли німці там стояли. Вони дітей печивами, сухпайками пригощали. В хати не лізли. А ті-то капєц.
Мадяри на Чернігівщині вирізали майже 8 тисяч людей у 43 році
Нормально вже історик шуткує, що комік регоче:)
ага піднатаскався. Скоро місцями поміняються
Скоро коміка виженуть, та буде "комікоісторик" 😁
За час Чехословакії Міста були забудовані добротно архітектурою. Розвивалася наука, друкарство, освіта. Люди почували себе комфортно.
Коли Закарпаття було у складі Чехословаччини той період у нас на Закарпатті називають золотим віком. Чехословаччина дуже багато вкладала у розвиток Закарпаття.
За чехів Ужгород був у своєму розквіті, і вся центральна частина була побудована при них, за що я їм безмежно вдячна. Зараз маємо тижні чеської культури і це прекрасно. Взагалі Закарпаття - це шалений і чудовий мікс. ❤❤❤❤
Але будьте вдячні і угорцям тому, що вони тоже оставил вагомий слід інфраструктури для вас в Ужгороді. Починаючи від ужгородського замку до центральних побудов це робота угорців. Площа Петефі, вул, де римо католицька церква зараз, реформатська церква, площа Корятовича, театральна площа, філармонія, і могла би ще переховувати. Чомусь ви тільки чехам вдячні. Чехи в Ужгороді побудували теперішню площу народну з адміністративним кварталом та по набережній двоповерхові будиночки для своїх чешських працівників, яких направили до Ужгороду працювати. Старалися їм гарні умови пропонувати, щоб вони їхали до теперішнього Закарпаття, перед тим ця територія називалася "фелвідек" схадно північна частина Угорщини в складі Австро-Угорщини. Справа в тім, що нас не вчили справжньої історії нашого краю і тому можуть нами маніпулювати як завгодно. В даному випадку обожнювати чехів, а зовсім не згадувати угорців. Це для адекватних роздумів.
@@saroltacsizmar8346 100%
@@saroltacsizmar8346 Аха!))) То ж угорські магнати для бідних простих людей замки будували. Всі ж про це знають!)) Оно у Росії царі палаци теж для народу побудували. А той народ їх розстріляв! Ай, яй-яй! Неблагодарні холопи, хазяїв не люблять та поважати не хочуть!))
@@saroltacsizmar8346іти ти в очко дурочка тупарила, мадярам бути вдячні, йобнута зовсім? Для нас з вами плрозуміння не існує
Историю учи неуч.
Круто. Якщо це ідея коли гість має коріння з якогост регіону , то це концепція супер.
Особлива подяка за цей подкаст. Я родом з Закарпаття,а саме з Хустського р-н с.Олександрівка
Моя бабуся розповідала,що за правління Чехословаччини їм жилося ліпше всього бо чехи багато для її села робили і була свобода. А от при мадярах жилося найгірше. Бабуся розповідала,що мадяри були особливо жорстокі і навіть не дозволяи селянам ходити в суботу на богослужіння і вона будучи маленькою дівчинкою часто отримувала палкою по спині від «смотрящих» за те що відвідувала суботні богослужіння
Так це правда це всі старі люди так говорять
Так, це дійсно було так. Шкода за насилля, страждали всі.
Я спілкувався з досить літньою людиною з Хусту і вона теж казала, що при чехи було найкраще. Особливо підкреслювалося будівництво залізної дороги
А як у бабусі було зі самосвідомістю? За представницю якого народу вона тоді себе сприймала? Можете відповісти, будь ласка?Просто цікаво
Моя бабка казала, що вона русначка і різних сусідів завжди руснаками називала, а коли прийшли до нас руські, то місцеві знали хто є руським, а хто є руснаком. Бабка була 1926року народження.
Женя кращий історичний мотиватор від Сяну до Дону
Женя на півставки в Буданова😂
@@ivanbludov9100 ні, просто свідомий українець.
@@amivffz та я знаю. То так, жарт)
він крутезний
Женя багацько маніпулює.а ще не дуже знає історію,етнографію.
Дуже дякую за випуск, бажаю кожному українцю відвідати Закарпаття - це прекрасний край!
Валерія - приїдьте з виступом в Крамничук❤
крута тема... подібні діалоги зшивають Україну, а те що робить наприклад Фаріон розділяє... дякую, лайк, підписка
Фаріон це крінге
Ми всі різні, але в цьому наша сила! А Фаріон - проплачена москалями кончіта, больне
а що Фаріон каже не так? що українська нація збереглась хіба тому що збереглась українська мова?чи те що мова очолювала усі національно визвольні змагання в нашій історії? і чи ти взагалі щось слухало з лекцій чи блогів Фаріон чи прочитав хоч одну з її праць що різну уйню проти неї пишеш?
@@vladkolisnichenko2068 само таке
@@Drogobych95 одне з найганебнішого що вона робить це те що, копає прірву між нацією. вшеліяке проруське лайно топить що за російську мову в Україні переслідують, а вона цьому підіграє... впевнений що вона просто ""полезньІй идиот", не тягне на агента фсб, хоча за чутками з тягнибоком пиляли російськи рублі в певний час... але то чутки...
Дякую. Таку подачу історії України потрібно викладати в школі!!!
Если бы он ещё медленнее говорил, а не тараторил
@@Inoi777
Ukrajins'koji wczit'sja.
МОЛОДЦІ ВИ УДАЧІ ВАМ З БОГОМ
👍! Підтримую
Як з'явився цей канал, ставився з пересторогою щодо якості контенту, зараз переглядаю всі відео.Дуже круто!
Як закарпатка, дякую вам за цей випуск) Як людина, яка послуговується словом "сателіт", красно прошу про добре наголошування, бо від сатЕліту пересмикує) Від старших людей неодноразово чула, що за часів Чехословаччини наш край мав свій "золотий період", про це свідчить навіть цілий історичний чеський квартал в Ужгороді, закладений чехами, включно з центральною площею Народною та будівлею крайового уряду, нині - обладміністрації, де досі функціонує історичний ліфт патерностер. Шкода, що Лєра не згада про Чинадіївський замок, він прекрасний, як і історія його порятунку небайдужим художником ;)
Такий цікавий проєкт. У мене є подруга українка-мадярка. Дуже класна людина і багато чого мені вже розповіла про історію свого народу, а тепер я можу їй щось розповісти. Молодці!
Крутий випуск! Нарешті розклали цю тему по полицях у моїй голові. Так захотілося помандрувати Закарпаттям!
Думаю, важливо було ще згадати чим закінчилась окупація угорцями Карпатської України - масовим розстрілом українців на Верецькому перевалі. Зокрема, галичан, страчували поляки. Поправте, але це, здається, була найбільша масакра в цьому регіоні в 20-му столітті.
Непогана була стаття по цьому на базі ІП "Як знайшли масові поховання бійців Карпатської України"
дякуємо!
Дуже круто ,а головне зрозуміло розповідає історик. Дуже дякую вам за такий проект.
У нас у родині розповідали, що тоді найкраще жилося за часів Чехословаччини. Мадярів ніхто не любив, вони казали: "Їж мадарський хліб - говори мадярською мовою", але комуністів теж ніхто не любив, як казав мій дід: "Коли тут були мадяри ми носили дерев'яне ярмо, а руські нам одягнули залізне". За часів Чехословаччини мій прадід мав свої землі, які обробляв власними силами і наймав робіників, яким чесно платив. У нього був великий кам'яний будинок і хлів, повний худоби. Коли прийшли руські, його хотіли відправити у Сибір, якщо не віддіасть усе. Заступилися односельчани. У прадіда забрали все, дозволили жити у одній кімнаті будинку з купою дітей. У будинку зробили школу, а хлів став колгоспним майном. Вулиця, на якій жив прадід, назвивалася іменем якогось комуніста, але в народі до тепер її називають прізвищем прадіда. З іншого боку родини старші брати мого діда, за часів Чехословаччини, мали змогу здобувати вищу освіту. Один із братів у 1939 році бився за вільну Україну.
Яка ж крута програма😍 це настільки цікаво і з гумором, дуже легко запам’ятовується…і я щиро дякую усім хто створював цей унікальний продукт, в інтернеті дуже багато непотребу і через нього дуже тяжко знайти щось унікальне і круте…якось саме цей випуск знайшовся мені випадково, але я дійсно щаслива, що його побачила…щиро бажаю усім хто створював успіху та зростання, я залюбки буду рекомендувати усім для перегляду.❤
Так ,це правда до приходу мадярів,на території Закарпаття вже жили слов'яни.
Дякую за прекрасні підкасти. Ви розвіюєте з голів людей ці наративи про різну Україну, західну і східну, ті наративи які сіяв совок і московити в голови нашим батькам і нам, про інакшість західних територій. Люблю свою Україну і захоплююся її народом❤
У цьому випуску, як на мене, добре просліджується те, що Валерія себе більш органічно відчуває в гуморі. Євген та Фелікс дуже гарно розуміють якою повинна бути подача і в них це добре виходить в тому форматі як це було до цього. На мою думку, якщо Євген та Фелікс хочуть запрошувати гостів, то можливо краще було б запрошувати кандидатів історичних наук, викладачів і т.п, які спеціалізуються на якомусь історичному проміжку або регіоні (як це наприклад робить "Історія без міфів"). Думаю 2 історика та 1 комік було б більш цікаво дивитись ніж 2 коміка і 1 історик, хоча мені 1+1 звходило "на ура"😅. Дуже дякую Євгену за таку кропітку підготовку до кожного з випусків, дякую хлопці
Валерія доречі так душевно виконала пісню про Олексу Довбуша, що аж мурахи по шкірі)
будуть різні формати, наприклад випуск з Чаплінським - це варіант де два експерти (Юліан і Євген), на цей раз запросили Лєру на приватну лекцію, щоб вона поділилася власним досвідом, як представник регіону.
Ta ne pidut' istoryky-naukowci do nych !
Jakszczo prypustyty, szczo wony nawit' pryjdut', to "naridowi" necikawo
bude, "naridowi" szou podawaj, "parzhat' ", komikiw, toszczo; perehljady zmenszat'sja; zhadanych hroszej
z Merezhi ne bude, take insze !
That's it.
Цікаво дивитися не тільки істориків і науковців, а і людей з інших сфер, їхні знання, зацікавлення в темі.
І плюс, якщо ви не помітили то гостей "підбирають" під тему випуску. І це цікаво, бо гості виступають частково як "представники" теми розмови і можуть висловити свою думку. Не завжди виходить і це нормально, бо не всім бути істориками і глибоко вивчати історію
Дякую хлопці та дівчата! Ви круті💯 Слава Україні❤️🇺🇦
Дивно слухати коли людина, хай і історик розказує історію Закарпаття корінній закарпатці, яка дупля не вяже про історію і навіть теперішню ситуацію в своєму краї.
Та це взагалі не репрезантивна особа насправді, взагалі не зрозуміло для чого вона на програмі
яка дупля не вяже про історію::: YES!! Jak harno skazanno. Ljublu cju movu, pomizh xx-movamy jakymym korystujusja shodenno. Harno skazano. Alezh tak je. Vona prosto bizness produkt, jakyj dobre prodajetjsa!!! Ale shozh holovne pid-zakarpattja ❤ u temi, a ce holovne!!!!!
@@annafridrich6214 у якій темі pid-zakarpattja, щось не доганяю?
@@2AR.R Zahalom u temi, cikavytsja Ukrajina Zakarpattjam, na vazhlyvo v jakij temi, mala na uvazi.
😊😊Дуже цікаво!!! Дякую! Крутезний формат! Всі круті! Браво
Дякую, просто неймовірний випуск, цікавий настільки, що ...😮 так задивилася й погрузилася з головою - навіть забула що готую їсти, і тільки запах смаженого м'яса( хоча мало бути вареним) змусило натиснути на паузу😅
Ви молодці. Створили таку чудову атмосферу , затишна й водночас інтелектуальна, з нотками гумору. Окрема подяка для Валерії, за її неймовірну харизму та щирість.
В захваті від ваших передач. Спасибі, дуже круто. Леся сьогодні, це перлина вашої передачі. Взагалі ви молодці. Навіть не уявляла, що буде так цікаво по справжньому. Формат клас, гості супер, ведучі... ❤❤❤❤
Дякую вам за цікаве та пізнавальне відео про Закарпаття!
Я вдячна за вашу працю та з нетерпінням чекаю на нові цікаві відео 🥰
Дуже цікава подача. Історик дуже захоплено розказує і передає свою велику любов до історії !
1:59 поки ми не викоренимо з голови «у вас на закарпатті, у нас на поділлі» нас будуть ділити вічно
це ВСЕ У НАС!!!!
Щиро, дякуємо!!!❤❤❤
У вас чудова гостя, просто богиня! Дяка за випуск.
Дуже класний і душевний випуск. Хотілося б почути стендап від Володимира Великого. Як це чисто з пациками домовлятися тільки по пивку, але так напитися, що аж на Візантію піти. Там взагалі буде, мабуть, збірка трешових історій.
І коли лунала пісня в кінці я плакала, це потужно. Дякую велике за вашу працю не спиняйся.
Хлопці , ви кайф
Я так обожнюю історію. Супер, що в цій ніші тепер є шо дивитись❤❤❤
Дуже багато чого нового дізнався з цього випуску )
P.s. Дівчина дуже гарна 😊
ПРЕКРАСНА ПЕРЕДАЧА, ПРОДОВЖУЙТЕ ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТУ
Дуже крутий випуск. Дуже цікаво було б поговорити про життя середньостатистичного українця протягом 16-20 століття. Як змінювався побут, порядок денний і тд
Безмежна вдячність усім нашим любим захисникам неньки України! Допомогаймо ЗСУ! Героям Слава!
Дякую, що в такій легкій формі говорите про важливі речі
Молодці хлопці. Добре що запросили Мандзюк Леру. І розповіли в присутності її і нас також про її Закарпаття. Згадую той час як вона переїхала в Київ і набувала популярності - вона мені подобалась, і як комік тоже😂. Але її висловлювання про Україну та українське було таке, що я на Лєру був злий як чорт. Накінець-то настала ідилія в душі для мене - вона тихенько слухає вас і співає гарну українську пісню. Дякую вам всім.
P.S. Андрій. м. Барі (південь Італії з 2009р.)
Аж "мурашки по шкірі" під час цитування промови Августина Волошина.
Дуже дякую за інформативний випуск!
Чехословацький період був найкращий для Закарпаття, зокрема в Ужгороді за цей короткий період збудували урядовий квартал і сформувався сучасний центр міста з набережною, яку всі дуже люблять. По всьому Закарпаттю чехи будували сучасні будівлі, інфраструктуру та інвестували в економіку.
У вас інформація не коректна. Сучасний центр Ужгорода побудований не чехами. а угорцями. Якщо взяти тільки церкви: греко.католичний собор. Римо-католична церква, рефоратська церква. синагога. Kрім того ужгородський замок, корпуса Ужгородського університету: фізичний факультет, філолгічний факультет, теперішня вулиця Волошина, театральна площа з театром, де був ресторан Корона. Весь історичний центр Ужгорода побудований угорцями. Урядовий квартал так, це чехи будували. історичні центри міст Закарпаття не чехи, а угорці будували чехи добудовували. Угорці проклали залізну дорогу, вузькоколійку по всьому Закарпаттю, школи. учбові заклади. так що не треба все приписувати чехам. вони будували 20 років, а угорці 800років на Закарпатті. Це для уточнення.
@saroltacsizmar8346 Ага. А Київ чи Полтаву москалі побудували , за 350 років!))
Щиро Дякую Вам за Вашу якісну роботу.
✌️❤️🇺🇦
Слава Україні!!! Дякую за вашу працю!
Героям Слава!
Класний випуск! Дуже цікаво було послухати, і весело, і пізнавально
Дякую.
Глибоко зарився тему
Вперше комусь стало Закарпаття цікаве.
Дякую ,слухали і слухала би , прекрасна подача !так тримати !
Дуже цікавий випуск ,з нотами ностальгії і пісні від Лєри Мандзюк .Дякую вам за вашу працю ,надзвичайно важливо знати правдиву невикривлену історію нашої країни !
є інформація, що ще 2-3 роки тому угорськими школами фінансувалися різноманітні заходи як то подорожі, будувалися сучасні стадіони тощо. Тобто переваги ходити до угорської школи досить очевидні. По-перше цікаво чи воно досі так, а по друге дивно спостерігати як тамошні українці спочатку радо приймають подачки, а потім кажуть що угорці не люди.
це правда,моя школа отримувала фінансування від Угорщини і навіть путівки на літо до лагеру для дітей. на даний момент не знаю чи продовжується це фінансування,чи ні
ну так це і є подачки а угорці не люди
Дяка за роботу . Коментар задля підтримки україномовного ютюбу не менше ніж десять слів .
Дуже сподобався випуск, дякую! Недавно їздили в тур Закарпаттям, і мене зацікавила історія цього краю.Щиро дякую Лєрі за виконання гарної пісні❤
Дякую.Як цікаво.А ту історію, яку ми вивчали при совку,10% тільки, правди.
так люблю дивитися ваші відео) приємна подача інформації)
Клас, це було дуже цікаво! Лєра сонечко ;)
Дуже сподобалось продовжуйте далі👍🏻
Продовжуйте робить будь ласка! Це афігєнно, сиджу готуюся до екзаменів і прям то шо нада слухать, та й цікаво
Щиро дякую! Дуже цікава інформація.
Аплодую за чудовий проект!!!
Дуже дякую вам за вашу роботу. Відео дуже ТОПове.
Дуже цікава подача історичних подій і фактів! Дякую!!
Бачу перший раз, дуже сподобалось.
Топ випуск і гостя класно влилася. Для мене завжди дуже складною у розуміні була перша половина ХХ, особливо початок. Дуже інтенсиво там все розвивається, перетворюється. Класно, що у вас в різних випусках з різних сторін про це пояснюється.
Оце я натрапила😍🥰 Фейсбук це страшне зло! Я в такому стресі після нього) А тут така чудова душевна розмова. І теми дуже цікаві. Історик який розповідає зрозуміло це взагалі щось👍🏼 Дуже цікавий формат! І таке приємне спілкування людей з різних куточків України обнадіює, що ми всі зможемо знайти спільну мову. Приклад який хочеться наслідувати зараз. А не Фаріон…😡 Знайомство з історією, що дуже пізнавально і в данному випадку реально цікаво. Я доречі з Сум(була расійськомовною, ключове БУЛА). Мій чоловік зі Львова україномовний(з домішками польської, в них там теж не чиста українська, але вони того не визнають). До 24-го лютого ми вдома так і розмовляли він українською(+польська) я українська(+російська(суржик)). І проблем через це не було НІКОЛИ. Після 24-го вчимося разом УКРАЇНСЬКОЇ. Бо маємо дітей. Хочу, щоб вони говорили чистою українською❤ Часто буває, що чоловік вживає якесь слово польське і в груди себе б‘є що то українське) Тому змушена вживати гугл, словники щоб довести, що не існує в наші мові такого слова😂 Але ми обидвоє розуміємо, що робимо то заради майбутнього наших дітей.
я галичанка, і так ми деколи вживаємо польські слова, але ми маємо свій діалект, який часто українці з інших частин України через незнання вважають польськими словами, і щодо Фаріон... можливо манера висловлювання у неї незрозуміла для українців, які живуть не в Галичині, але все, що вона каже правильно, і нам українцям треба бути об"єднаними навколо всього, що проукраїнсье, Фаріон є проукраїнською
Szczo take "czysta ukrajins'ka" ?
Szczo to take "- mownyj" ?!
Jakszczo reczi nazwaty nepryrodno, to wony j budut'
nepryrodno dijaty.Konfucij (Kun Fu Czy) u wil'nomu perekazi.
Take care.
Have a good one.
@@ЛідаБуракну конкретно у львiвян багато слiв ,якi э саме польськими
Дивлячись ваш і подібні випуски, розумію, що геть не знаю історію України.
Дякую за корисний і цікавий контент
Дуже класний та епічний випуск. Дякую за роботу та за гостя!
Супер, дуже цікавий формат! ❤ дякую вам!
Мені дуже сподобалося Ваше відео,дякую.
Дяк за вашу працю!
🙏🏻
Дякую за цікаве інтерв'ю, дивлюся вперше,підписуюсь 😊! Продовжуйте розвивати український контент !
🇺🇦🫶🇨🇿
Дуже цікаво! Дякую за цей випуск! Слава Україні!
Дякую!Слухала вас з задоволенням.
Коли Євген розказував, що ж це за народ, в мене аж мурашки по шкірі пішли! Дуже потужно вийшло!❤
дякую дуже цікава бесіда, дуже хочеья щоб Україна відновила всі пам'ятки, які дивом збереглись
Дуже круто, що покликали Лєру!
прекрасний випуск, мені сподобалося
Було круто. Дякую велике за ваші подкасти
стендап від василя вишиваного має потенціал бути дуже underrated but still the best one, як тип такого гумору тонкого і саркастичного. щось аристократично-хіпстерське, з жартами про монархізм і львівську каву з цісарським обличчям франца йосифа на обгортці.
заберіть всі мої гроші, але хочу це побачити.
(до речі, також було б дуже цікаво побачити лекцію про нього [василя вишиваного], і контекст його впливів на україну, як австрійського аристократа з пропольської сім‘ї.)
Василь Вишиваний - комік для золотоворітської еліточки)
В мене вся сім'я з Закарпаття, навіть на угорському сайті є архів де можна знайти своїх дідів-прадідів і склад сім'ї перепис населення за часів Чехословаччини, але більшість я вже не застав, лише одна бабуся дожила і розповідала що чехи дуже багато уваги приділяли освіті, в школах була чеська і українська (русинська) мова, було відносно багато товарів, але нічого не можна було купити, на якусь хустинку треба було накопичувати іноді тиждень і т.д. але це ніщо в порівнянні з угорцями яких вона люто ненавиділа за ось це зверхнє відношення, як до людей третього сорту, чого доречі не було в чехів, Чехословаччина по міркам тих часів була найбільш прогресивною, модерною країною, Друга Світова війна все зіпсувала і переформатувала на жаль, цікавий момент ще на цьому архівному сайті прослідкував - майже всі були греко-католиками по записам, але згодом раптово почали ставати православними після приєднання краю до України і до СССР, Чехословаччина взагалі дуже апгрейднула область, я навіть не згадаю історичних прикладів де якесь подібне "диво" могло відбутись, Чехія і зараз досить адекватна країна, золота середина, серце Європи.
Bozhe jak z Vamy zhidna!! 😘 Djakuju za vash koment. U mene napryklad u simji usi narody, Autriche-Hongrie, okrim chorvativ, ta rumuniv. Tak, ce vzahali mozhe chudo sho zalyshylysja she greko-katolyky (jaksho na mene, to ce original- spovidannja na PidKarpattji (a ne jakesj inoplanetne dlja pidkarpattje pravoslavja, ake tam siloju zanesly (dobre jaksho u min, ale vono rokamy use zrostalo, chy?!!!!) (navitj jaksho u mene u simji rymo-katolyky ta reformatoty)
tak!! ale she pred 2-oju svitovoju use zipsuvala 1-sha svitova!!!!! 2-ha svitova nikoly by nenastala bez pershoji svitovoji (chy mozhe kolysj piznishe ta ne u Nimecnyni) Use ce zipsuvalo dolju moho kraju. Lyshe nezhodna u odnomu: Komunista duzhe, duzhe zipsuvav Tchechiju, vona vzhe nikoly nebula, nebude toju sho bula u chasy prvni ceskeslovenske republiky, bohuzel. Bahato rozumnych holovok emihruvalo todi z krajiny, abo buly znyshenno komunjakamy. Bulo to same sho i u nas (horor rezhymu), navitj jaksho vsezhtaky use (rechi pobuty) bulo taky harnishe jak u nas, u URSR.
Chiba sho zaraz, lyshe zaraz ( a ce pislja povnomasshtabnogo vtorhnennja) Чехія, Polsha ta Slovachyna pokazaly svoje spravzhnje (harne) lyce. Ja duzhe rada za nych. A za Nimecchnynu navpaky soromno.
Дякую за кльовий випуск, з насолодою послухала😊
Дуже цікаво,пізнавально, і суперова подача інформації. Підписалася ❤
49:04 О Господи ,
чуваче ти прочитав мої думки )) я цього ждав декілка випусків ,
реально шоб хтось нагадав - а це дуже гарне саме УКРАЇНСЬКЕ давнє місто , яке історично шей виступало проти Берестейскої унії !!!!
промова про "що це за народ такий.." дуже сильна. як захоплююче Євген розказує. таку історію в школі я б учила старанніше😆 все від сьогодні стаю вашим глядачем. лайк в підтримку каналу
Дуже цікаво 💕💕💕дякую за Лєру Мандзюк та історичні екскурсії 😊
Я хочу дивитися ваші випуски кожен день)
Дякую за балалайку !!!
Це дійсно український інструмент !
Дякую!Доступно та цікаво!
Так цікаво! Набагато цікавіше аніж на уроках історії в школі. Дякую