W żadnym JD nie zablokujemy amortyzacji poniewaz przy prędkości 5km/h przełącza na automat. A największa głupotą jest blokowanie przodu bo wtedy wszystko dostaje po tyłku. Włącznik jest do womu z błotnika a nie do womu przedniego. Ciągnik sprowadzony nigdy nie będzie miał 6 tys h. po 20 latach, musiał by robić 300 h rocznie co jest nie możliwe. Motor w tych ciągnikach wytrzymuje około 20 tys h wiec handlarz dobrze temat ogarną i zarobił. Sami chcecie być oszukiwani. Pozdrawiam
O tym przednim womie tez powiedzieli Ci w serwisie? A guziki na dźwigni zmiany biegów co ile czasu się wymienia? Bo ja wiem ze co 3-4 tys godzin. Niestety ciągnika z takiego rocznika nie kupisz z przebiegiem 6 tys godzin nawet od Polskiego rolnika. Nasze krajowe maja po 10-12 tys godzin, takie są fakty
@@piotras552 dziękuję za informacje odnośnie przedniego womu sam tak myślałem. Mój błąd. Obejrzałem z 20 jd z przebiegami 16 , 13tyś i wiem jak te ciągniki wyglądają. A ten jest w orginale nigdzie nie malowany i tak jak pokazywałem. Ale nie zamierzam przekonywać nikogo do swojego zdania jedno jest pewne żaden ciągnik zagranicy nie przychodzi w idealnym stanie. Jakiś mankament muszą być!!!
podłącz tura pod power bionda Bo w taki sposób rozwalisz hydraulike Ja miałem od nowosci tak podłaczone i po 5000 h zaczeły sie problemy z grzaniem oleju z ydraulika
Co do remontu to akurat w jd power quad jest jedną z tańszych i prostych w naprawie. Skrzynia poskładana na klocki LEGO, łatwo się rozbiera łatwo składa. Najczęściej wyciąga się tylko dwa segmenty a trzeci z trybami zostaje bo tryby tam się rzadko psują... Co do spalania to jd po lekku pali sporo ale w ciężkiej pracy z odpowiednią dużą maszyną pali bardzo dobrze, u mnie 115km 4x45 obrotowy spokojnie poniżej 15l się wyrabia a w godzinę na dobrym polu można bez niczego 1.3ha zaorać
Ciekawy filmik fajnie się oglądało ja tak dopisze wiadomo chandlarzowi nie ma co wierzyć on z tego żyje, Ale też ważne jest mieć trochę szczęścia przy zakupie i życzę bezawaryjnej pracy
Bo mam na przodzie piranię, waga około 500 + qq do 500 i się zastanawiam czy nie uczepić do niego podobny wycinak bvl na 6 pił i brać niepełne kostki, bo jednak po piranii to brzydka ściana jest. Tylko obawiam się, że którego razu przesadzę i coś nie wytrzyma w traktorze
@@przemysawz1769 i tak będziesz brał po całej i uwierz ze mniej ciągnik będzie cierpiał niż z piranią. Męczysz hydraulike a tu wycina leciutko. Tura możesz wykonczyć przy wyrywaniu obornika a nie przy wycinaku i tak samo Most!!! Mądrze myślisz ale nie BFL na 6 piłach miałem lipa. Trioliet sobie Kup na 3 piłach mniej skomplikowane i lżej tnie bo cieniutkie noże ma.
Większość tych ciągników powinna być dawcami. Retusz handlarza ma robić efekt. Ogólnie -NIE WARTO podejmować takiego ryzyka -późniejszy remont może dorównać wartości zakupu!
@tomekkaplanski7395 takie pytanie gdzie można znaleźć takiego serwisanta który by sprawdził taki ciągnik czy to jest z jakiegoś autoryzowanego serwisu czy jak ?
Czemu przy dodaniu gazu puszcza miebieski dym. Jak mam 2850 i przy dodaniu gazu zakopcie na ciemno i jak jest równy gaz soalin prawie nie widać. Remont silnika a wygląda jakby spalał już olej .
@@tomekkaplanski7395 Chodziło mi o zużycie ciągnika nie opon.Z doświadczenia wiem ,że ciągniki z takim przebiegiem do Polski nie trafiają bo są zadrogie.
@@marcinb6528 dlatego we filmie o tym mówiłem i tłumaczyłem że przez chłodnice zajechali silnik dlatego jest w takim stanie podejrzewam że stał parę lat!
Witam, jeśli masz amortyzowaną oś przednią przy ciągniku, a używasz tura, to musisz wyłączyć amortyzację przedniej osi podczas pracy turem, inaczej wykończysz amortyzację osi. pozdrawiam.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd tls powinien być zawsze właczony gdy jest wyłączony to wybijają się główki na siłownikach amortyzacji i stabilizator. To tak jakby wgl amortyzacji nie było.
@@Xyloniros nie zamierzam przekonywać ale widzę że większość komentujących nie ma pojęcia jak wygląda ciągnik który ma 16tyś a opony ja mając w Renault 133.14 w ciągu 2 tyś zjadłem na asfalcie. Zależy od użytkowania. Pozdrawiam
Jak Ci się tur sprawuje a w szczególności poziomowanie? Posiadam identyczny i jak podnoszę np belkę słomy to muszę podciągać ramkę na siebie do poziomu sam, bo na maksymalnej wysokości to już by się ta belka chyba zsunęła z wideł. Jak dzwoniłem z reklamacją to mi powiedzieli, że tak ma być, inaczej się nie da i wszystkie tury innych producentów też tak mają. Moim zdaniem jest to nieprawdą aczkolwiek nie miałem okazji tego sprawdzić na innych ładowaczach, a nawet jeśli to ten błąd poziomowania (nie wiem jak to nazwać) nie powinien być aż tak duży i ramka powinna się łamać na ciągnik a nie odwrotnie. Dodam jeszcze, że po roku zaczął przepuszczać na siłownikach i opada nawet na pusto.
Poziomowanie jest ok miałem 10 lat tura na Renault 133.14 i tam tak samo dobrze to funkcjonowało tylko że tak jak u ciebie opuszcza mi na 2giej sekcji i to wina siłowników tylko że mi zaczeły się problemy po 2wóch tygodniach od założenia. Mineły już 3 miesiące i z reklamacji nikt nie przyjechał tylko kazali mi zawór podkręcić na roździelaczu jest lepiej ale i tak opuszcza. Migają się od odpowiedzialności ale ja tak tego nie zostawię!!!!
@@tomekkaplanski7395 Czyli jak sobie ustawisz powiedzmy łyżkę w dowolnej pozycji przy ziemii to po podniesieniu do góry będzie w tej samej pozycji i nie wychyli się w żadną stronę?
a ja ci powiem że ciągnik który ma poniżej 20tys mtg powinien wyglądać prawie jak nowy. Oczywiście zależy od sposobu użytkowania. Dla przykładu podam NH T6010 sąsiada. Nie jest to jakaś marka premium, ciągniki dobre ale materiały i wykonanie powiedzmy średnie. Przy 16 tys mtg ciągnik sąsiada wyglądał może nie jak nowy ale ze znikomym przebiegiem, jak by wciskać komuś że ma 6 tys to by uwierzył bez zastanowienia. Fotele stan prawie idealny, pedały, ogólnie wnętrze stan bardzo dobry, nie było czysto bo ciągnik 2-2,5 tys rocznie robił, ciągle usługi i u siebie. Żadnej poważnej awarii przez ten czas. Generalnie robi nim dalej, ale już 4 rok ma drugiego to ten będzie miał nie więcej niż 18tys obecnie, ciągle bez awarii. Jedynie lakier na dziś już jest matowy. Ale polerka o znowu będzie wyglądał na te 8 tys. 😉 Jak ciągnik jest cały "zużyty", wnętrze potargane, pedały wyślizgane, wszystkie wajchy i przyciski świecą jak psu jajca to ciągnik ma bankowo ponad 20 tys, ja już dawno nie uwierzę w bajkę że 20 letni ciągnik klasy premium może nieć te 7 tys. Nawet 17 jest bardzo wątpliwe. Takie ciągniki na zachodzie robią przebiegi roczne pomiędzy 1000-2000, zwykle przez 10-15 lat, później zostają zastąpione a same o ile jeszcze sprawne zostają jako pomocnicze i robią po kilkaset godzin, lub jak nie potrzebne to idą na handel. Ciągnik który jest zadbany na zachodzie ma wysoką cenę nawet pomimo przebiegu i najczęściej kupowany jest przez miejscowych rolników. Do nas idą prawie tylko złomy lub ciągniki do ogarnięcia z przebiegami pomiędzy 20-30tys. Twój ciągnik może mieć te 6 tys, historia wydaje się realna, o ile faktycznie długo stał, bo zzielenieć mógł w 3 lata, co daje jeszcze mu na spokojnie kilkanaście lat pracy na zachodzie, nawet w opryskiwaczu mógł zrobić masę godzin, o czym może świadczyć "wylizanie" lakieru. Raczej wszystkich zabiegów nie robi się w wysokim łanie, jedynie ostatnie zabiegi są wykonywane przy roślinach wysokich na tyle by haczyły o "podwozie", ile to godzin pryskania w wysokim łanie... W mojej kosiarce dyskowej z 97r na dyskach jeszcze resztki farby są. Ja tam nie wyrokuję ile godzin ma twój ciągnik, lecz sceptycznie podchodzę do tematu, ważne ze w dobrym stanie i zadbany to posłuży, jak do remontu się przyłożyli to nie ma obaw o nic.
Szanuję Twoje zdanie i dziękuję za opinie bardzo dużo racji jest w tym co napisałeś. Dużo JD ogladałem i wiem jak wyglądają te po sprowadzane. Ale to też zależy od użytkownika mam znajomego który ma od nowości 6920 i ma 12tyś gdybyś go zobaczył dał byś mu 40. A kolega kupił nie dawno t6 NH z 2010 i ma przebieg udokumentowany 1700h a to dlatego że na przystawce od filtra uszczelke wypchło i się zatarł. Ciągnik długo stał na zachodzie i po sprowadzeniu handlarz wyremontował go na orginalnych cześciach na co miał faktury z serwisu NH po mimo to ciągnik stał 2 lata w Polsce i nikt go nie chciał bo każdy się bał kupić ciągnik po remoncie. Kolega kupił go za 100 000 tyś i jest zadowolony folja na siedzeniu jak nowy takie hstorje się zdążają mój przypadek jest podobny.
@@tomekkaplanski7395 Jak remont dobrze zrobiony to nie ma czego się bać, najgorzej jak ciągnik ma już godzin nabite a jeszcze nic nie robione. Niby mówią że stan się liczy, ale jak ma ponad 20 tys i nic nie ruszane kompletnie to jak zacznie się wszystko po kolei sypać... Czasem jest tak że dopuki nic się nie ruszy to jest ok. Ktoś pomyśli żeby wtryski zrobić to zaraz pompa też, okazuje się że kompresja słaba to z wtrysków robi się remont silnika. Skrzynie ruszysz to pół bebechów wymienisz bo się okaże że już wszystko na granicy zużycia i nie ma sensu składać bez wymiany. Temat rzeka, najlepsze są ciągniki zadbane, bo tam widać że wszystko na bieżąco robione i na raz wszystko nie padnie. A jak ciągnik wizualnie zmasakrowany to podejrzewam że na serwisy właściciel też miał wywalone. A generalnie ciągnik to jest olej i filtry, jak się tego pilnuje to maszyna robi olbrzymie przebiegi.
@@MM-pc7ou grunt to dobrze sprawdzić maszynę przed zakupem. Czy są oleje i jakiej jakości. Jeżeli wszystko działa poprawnie to taki sprzęt raczej odrazu się nie zepsuje. Te ciągniki są i będą twarde ale nie ma co żałować na przeglądy. W jeden dzień nie zepsuje się skrzynia tak że nie da się ruszyć. Najczęściej przez zaniedbania. Na zachodzie też jakoś cudownie nikt nie dba. A traktora który ma iść na sprzedaż nikt nie serwisuje...
W żadnym JD nie zablokujemy amortyzacji poniewaz przy prędkości 5km/h przełącza na automat. A największa głupotą jest blokowanie przodu bo wtedy wszystko dostaje po tyłku. Włącznik jest do womu z błotnika a nie do womu przedniego.
Ciągnik sprowadzony nigdy nie będzie miał 6 tys h. po 20 latach, musiał by robić 300 h rocznie co jest nie możliwe.
Motor w tych ciągnikach wytrzymuje około 20 tys h wiec handlarz dobrze temat ogarną i zarobił.
Sami chcecie być oszukiwani.
Pozdrawiam
Więc życzę żeby każdy kupował ciągniki z przebiegiem ponad 20 tyś w takim stanie! Jeśli serwisowi JD nie wierzyć to komu!!!!! Pozdrawiam.
O tym przednim womie tez powiedzieli Ci w serwisie?
A guziki na dźwigni zmiany biegów co ile czasu się wymienia? Bo ja wiem ze co 3-4 tys godzin.
Niestety ciągnika z takiego rocznika nie kupisz z przebiegiem 6 tys godzin nawet od Polskiego rolnika.
Nasze krajowe maja po 10-12 tys godzin, takie są fakty
@@piotras552 dziękuję za informacje odnośnie przedniego womu sam tak myślałem. Mój błąd. Obejrzałem z 20 jd z przebiegami 16 , 13tyś i wiem jak te ciągniki wyglądają. A ten jest w orginale nigdzie nie malowany i tak jak pokazywałem. Ale nie zamierzam przekonywać nikogo do swojego zdania jedno jest pewne żaden ciągnik zagranicy nie przychodzi w idealnym stanie. Jakiś mankament muszą być!!!
@@piotras552 mam 11 letniego claasa 1600 godzin jak nówka jeszcze folia na siedzeniu znajomy ma 18 letniego claasa 3200 mth i też jak nowy
@@grabek8007 napewno Claas 10 lat chodził za granica prawda.? Jak ktoś kupił ciągnik nowy to jest coś innego.
Witam super prezentacja zauważyłem że obecnie najpopularniejsza seria 69..
podłącz tura pod power bionda
Bo w taki sposób rozwalisz hydraulike
Ja miałem od nowosci tak podłaczone i po 5000 h zaczeły sie problemy z grzaniem oleju z ydraulika
Gdzie leży to wejście? Też man tura i właśnie zaczynają się problemy z grzaniem oleju
Co do remontu to akurat w jd power quad jest jedną z tańszych i prostych w naprawie. Skrzynia poskładana na klocki LEGO, łatwo się rozbiera łatwo składa. Najczęściej wyciąga się tylko dwa segmenty a trzeci z trybami zostaje bo tryby tam się rzadko psują... Co do spalania to jd po lekku pali sporo ale w ciężkiej pracy z odpowiednią dużą maszyną pali bardzo dobrze, u mnie 115km 4x45 obrotowy spokojnie poniżej 15l się wyrabia a w godzinę na dobrym polu można bez niczego 1.3ha zaorać
Ciekawy filmik fajnie się oglądało ja tak dopisze wiadomo chandlarzowi nie ma co wierzyć on z tego żyje, Ale też ważne jest mieć trochę szczęścia przy zakupie i życzę bezawaryjnej pracy
Przycisc od walka obok wyświetlacza kontroler jest od tego by móc włączać i wyłączać z blotnika
A zakresy to bez sprzęgła można zmieniać pod warunkiem że jest rewers na luzie i ciągnik stoi w miejscu
Mam jd 6330p od nowości i bieg a i b jest mało używany i ciężej chodzi niz c d e f
Bardzo fajny film i duża dawka fajnych informacji
A no i tura zmień podłączenie bo hydraulika ci siądzie. Najlepiej podłącz prosto z pompy zasilenie i powrót albo dołóż powerbeyond
Czy leją wtryski
Jak się sprawuje ten wycinak na ładowaczu? I wiesz jaką ma masę własną i z kostką kukurydzy?
Tak samo jak na tyle niema różnicy masa własna 300kg a w zależności od suchej masy w kukurydzy od 1000kg do 1200.
Lepsza widoczność ale przód cierpi!!!
Bo mam na przodzie piranię, waga około 500 + qq do 500 i się zastanawiam czy nie uczepić do niego podobny wycinak bvl na 6 pił i brać niepełne kostki, bo jednak po piranii to brzydka ściana jest. Tylko obawiam się, że którego razu przesadzę i coś nie wytrzyma w traktorze
@@przemysawz1769 i tak będziesz brał po całej i uwierz ze mniej ciągnik będzie cierpiał niż z piranią. Męczysz hydraulike a tu wycina leciutko. Tura możesz wykonczyć przy wyrywaniu obornika a nie przy wycinaku i tak samo Most!!! Mądrze myślisz ale nie BFL na 6 piłach miałem lipa. Trioliet sobie Kup na 3 piłach mniej skomplikowane i lżej tnie bo cieniutkie noże ma.
Poza tym pierwszo widzę jak ktoś używa ręcznego w jd, zazwyczaj używa się "parking"
Większość tych ciągników powinna być dawcami. Retusz handlarza ma robić efekt. Ogólnie -NIE WARTO podejmować takiego ryzyka -późniejszy remont może dorównać wartości zakupu!
Skąd takie bzdury bierzesz?
Słabe rozwiązanie podłączać tura pod gniazdo hydrauliczne lepiej dołożyć power bionda tur szybciej działa i lepiej dla pompy
Wiem też mi to się nie podoba. Przerobię.
@@tomekkaplanski7395 dużo przeróbki nie ma wystarczy kupić power bionda i przewody do niego podłączyć ale iny tur na nim będzie
9.40 to jest prawda co mówił chandlarz
Mam 6610 6420 6930 i w żadnym nie chodzą ciężko.
@@Fifi7211 te biegi wchodzą ciężej co są mało używane np A
@@Dominik.6820 praktycznie nie wyczuwalne
@@Fifi7211 Użytkuję 5720 z 2008 od nowości i bieg A ciężej wchodzi.
prawda co mówił, mam od nowości 6620se od 2007 i dalej ciężko wchodzi A B i nawet C (24x24) na zimnym oleju
@tomekkaplanski7395 takie pytanie gdzie można znaleźć takiego serwisanta który by sprawdził taki ciągnik czy to jest z jakiegoś autoryzowanego serwisu czy jak ?
Do serwisu JD albo do pracownika który dorabia sobie po godzinach...
Ile ładowacz kosztował? W jakim wyposażeniu? Planuje założyć do 6800
22tyś z krokodylem 1.8m i chwytakiem do bali.
Czemu przy dodaniu gazu puszcza miebieski dym. Jak mam 2850 i przy dodaniu gazu zakopcie na ciemno i jak jest równy gaz soalin prawie nie widać. Remont silnika a wygląda jakby spalał już olej .
Bo jest zimny na ciepłym lekko na ciemno a potem nic....
czyli jak jest przylizany to nie brać, a jak lekko wylizany to brać
Fortschritt e281 w tle jak nówka wygląda! Pozdrawiam.
Będzie i o nim odcinek. W oryginale 😁😁😁 pozdrawiam
@@tomekkaplanski7395 chętnie obejrzę!
Opony z którego roku?Pracowałem takim z przebiegiem ponad 20 k.godzin i zużycia nie było widać.
Jeśli przebieg oceniacie po stanie opon a nie patrzycie na stan techniczny ani stan ogólny wizualny itp to pogratulować!!!
@@tomekkaplanski7395 Chodziło mi o zużycie ciągnika nie opon.Z doświadczenia wiem ,że ciągniki z takim przebiegiem do Polski nie trafiają bo są zadrogie.
@@marcinb6528 dlatego we filmie o tym mówiłem i tłumaczyłem że przez chłodnice zajechali silnik dlatego jest w takim stanie podejrzewam że stał parę lat!
Witam, jeśli masz amortyzowaną oś przednią przy ciągniku, a używasz tura, to musisz wyłączyć amortyzację przedniej osi podczas pracy turem, inaczej wykończysz amortyzację osi. pozdrawiam.
W 6910 nie można wyłączyć TLS jedynie w serii 30 premium
Nie wprowadzaj ludzi w błąd tls powinien być zawsze właczony gdy jest wyłączony to wybijają się główki na siłownikach amortyzacji i stabilizator. To tak jakby wgl amortyzacji nie było.
@@atta6585 dobrze mówisz 👍
13:35 co masz na myśli mówiąc pompa jazdy?
Pompa która ciągnie skrzynię biegów przy słabym ciśnieniu ciągnik na małych obrotach staje.
Ten tur to chyba powinien być przez ls podłonczony to pompa tak nie dostaje, bo masz tam tłoczkowoą ?
Tak
5:18 do czego to dokładniej służy?
Pozdrawiam
Dociska ramiona aby pług się nie wypłycał!
Jaki obrabiasz areał? Dwa duże ciągniki kupione w zasadzie w ciągu roku👍
Miałem 2 o podobnej mocy tylko wymieniłem na nowsze. Nie mogę na razie zdradzić 😉
Od czego ten nanometr
Od ciśnienia w Chydrałlice!!!
Jest wpiety na stale czy na szybkozłącze
@@mariuszk3358 na stałe pod tuza.
W rozdzielaczu są zaślepki do podłączania tura wykręć dobierz nyple i gitara.
Takie wstępne oglądanie i to co mówisz trochę ma sens. Ale ciśnienia mierzyłeś?
Tak hydrauliki i silnika.....
@@tomekkaplanski7395 i jakie były
@@piotrolczak3214 w hydraulice 200 a na wale 6 na zimnym na ciepłym 3.....
Kolega nie siedział w nowym traktorku i nie zmieniał zakresów między A/B
Siedziałem a nawet jeździłem w 2008 nowym 6920 i wiem jak tam pracowała skrzynia dlatego mam porównanie.
@@tomekkaplanski7395 Zapraszam do nowych eMek albo eRek na skrzyni pq i zobaczysz jak wchodzą biegi
@@dejman1995 to świadczy o teraźniejszym wykonaniu JD
Jak sie z tobą skontaktować prywatnie? Mam kilka pytan
Na messengerze pod imieniem i nazwiskiem.
Jak go znalazłeś ktoś go tobie szukał czy sam znalazłeś?
Na OLX był.
Kolego tls zrobiles?
Jeszcze nie, puka ale jeżdżę bo nie ma kiedy zrobić.
@@tomekkaplanski7395 ja wlasnie robie tls, silowniki wyciagnalem. Daj meila podrzucę foty
@@sylwesterlitwin7922 a Mógłbyś na messengera mi wysłać pod moje imię i nazwisko!
@@tomekkaplanski7395 spoko, jutro podeślę.
@@sylwesterlitwin7922 ok dzięki
Opony z którego roku?
Z 2012
@@tomekkaplanski7395 😉 czyli przebieg pasuje z 1 z przodu
@@Xyloniros nie zamierzam przekonywać ale widzę że większość komentujących nie ma pojęcia jak wygląda ciągnik który ma 16tyś a opony ja mając w Renault 133.14 w ciągu 2 tyś zjadłem na asfalcie. Zależy od użytkowania. Pozdrawiam
@@tomekkaplanski7395 zależy od opony jak szybko poszla to lipa opona. Ogladalem dużo sprzętów jakby mial 6 tys to opony byly by 2001
@@Xyloniros jak by były z 2001 i miał prawie 7 tyś i chodził po asfalcie to by miał 15./' bieżnika a nie 95. Serwis JD go sprawdzał także sory!!!
Ale amatorzy jacyś tego tura zakładali...
Gdzie go kupiłeś?
Kujawsko pomorskie ale nie pamiętam miejscowości. Polecam w dziewólach są piękne z potwierdzonym przebiegiem!!!
Byłeś w dziewulach?
@@agromazowsze2938 nie bo za późno znalazłem jego ogłoszenia ale gadałem z nim przez tel jak szukałem New Holanda
W Dziewulach u kogo ?
@@dominikzak8729 firma AgriGroup
Jesteś z Turku?
Z okolic!
@@tomekkaplanski7395 To podobnie jak ja. Pozdrawiam
Z turem ze 120 wyszedł?
Coś koło tego.
@@tomekkaplanski7395 jocerfarma fajniejszy john deere
@@mariuszjezierski9022 też mi się podoba.
@@Fontero ty mi sie podobasz ładny jesteś
Jak Ci się tur sprawuje a w szczególności poziomowanie? Posiadam identyczny i jak podnoszę np belkę słomy to muszę podciągać ramkę na siebie do poziomu sam, bo na maksymalnej wysokości to już by się ta belka chyba zsunęła z wideł. Jak dzwoniłem z reklamacją to mi powiedzieli, że tak ma być, inaczej się nie da i wszystkie tury innych producentów też tak mają. Moim zdaniem jest to nieprawdą aczkolwiek nie miałem okazji tego sprawdzić na innych ładowaczach, a nawet jeśli to ten błąd poziomowania (nie wiem jak to nazwać) nie powinien być aż tak duży i ramka powinna się łamać na ciągnik a nie odwrotnie. Dodam jeszcze, że po roku zaczął przepuszczać na siłownikach i opada nawet na pusto.
Poziomowanie jest ok miałem 10 lat tura na Renault 133.14 i tam tak samo dobrze to funkcjonowało tylko że tak jak u ciebie opuszcza mi na 2giej sekcji i to wina siłowników tylko że mi zaczeły się problemy po 2wóch tygodniach od założenia. Mineły już 3 miesiące i z reklamacji nikt nie przyjechał tylko kazali mi zawór podkręcić na roździelaczu jest lepiej ale i tak opuszcza. Migają się od odpowiedzialności ale ja tak tego nie zostawię!!!!
@@tomekkaplanski7395 Czyli jak sobie ustawisz powiedzmy łyżkę w dowolnej pozycji przy ziemii to po podniesieniu do góry będzie w tej samej pozycji i nie wychyli się w żadną stronę?
@@kmichu1 delikatnie w dół ale nie znacznie może o 5 cm od samego dołu do samej góry.
@@tomekkaplanski7395 Ok. Dzięki za odpowiedź
Przy przebiegu jest na końcu kropka więc ma 16K przebiegu
Zobacz jeszcze raz jak ta krótka mróga pulsacyjny co sekundę to ma powyżej 10 jak mróga 2 razy na sekundę to ma powyżej 20tyś nie doinformowałeś się.
@@tomekkaplanski7395 A rzeczywiście
Przy odpalaniu nie musisz wciskać sprzęgła bo i tak nic to nie daje, to nie usus😂 że lżej ma obrócić
Z przyzwyczjenia wciskam bo New Holand bez sprzęgła nie odpali!!!
Dawaj nh teraz.
Już jest obejrzyj.
a ja ci powiem że ciągnik który ma poniżej 20tys mtg powinien wyglądać prawie jak nowy. Oczywiście zależy od sposobu użytkowania. Dla przykładu podam NH T6010 sąsiada. Nie jest to jakaś marka premium, ciągniki dobre ale materiały i wykonanie powiedzmy średnie. Przy 16 tys mtg ciągnik sąsiada wyglądał może nie jak nowy ale ze znikomym przebiegiem, jak by wciskać komuś że ma 6 tys to by uwierzył bez zastanowienia. Fotele stan prawie idealny, pedały, ogólnie wnętrze stan bardzo dobry, nie było czysto bo ciągnik 2-2,5 tys rocznie robił, ciągle usługi i u siebie. Żadnej poważnej awarii przez ten czas. Generalnie robi nim dalej, ale już 4 rok ma drugiego to ten będzie miał nie więcej niż 18tys obecnie, ciągle bez awarii. Jedynie lakier na dziś już jest matowy. Ale polerka o znowu będzie wyglądał na te 8 tys. 😉 Jak ciągnik jest cały "zużyty", wnętrze potargane, pedały wyślizgane, wszystkie wajchy i przyciski świecą jak psu jajca to ciągnik ma bankowo ponad 20 tys, ja już dawno nie uwierzę w bajkę że 20 letni ciągnik klasy premium może nieć te 7 tys. Nawet 17 jest bardzo wątpliwe. Takie ciągniki na zachodzie robią przebiegi roczne pomiędzy 1000-2000, zwykle przez 10-15 lat, później zostają zastąpione a same o ile jeszcze sprawne zostają jako pomocnicze i robią po kilkaset godzin, lub jak nie potrzebne to idą na handel. Ciągnik który jest zadbany na zachodzie ma wysoką cenę nawet pomimo przebiegu i najczęściej kupowany jest przez miejscowych rolników. Do nas idą prawie tylko złomy lub ciągniki do ogarnięcia z przebiegami pomiędzy 20-30tys.
Twój ciągnik może mieć te 6 tys, historia wydaje się realna, o ile faktycznie długo stał, bo zzielenieć mógł w 3 lata, co daje jeszcze mu na spokojnie kilkanaście lat pracy na zachodzie, nawet w opryskiwaczu mógł zrobić masę godzin, o czym może świadczyć "wylizanie" lakieru. Raczej wszystkich zabiegów nie robi się w wysokim łanie, jedynie ostatnie zabiegi są wykonywane przy roślinach wysokich na tyle by haczyły o "podwozie", ile to godzin pryskania w wysokim łanie... W mojej kosiarce dyskowej z 97r na dyskach jeszcze resztki farby są.
Ja tam nie wyrokuję ile godzin ma twój ciągnik, lecz sceptycznie podchodzę do tematu, ważne ze w dobrym stanie i zadbany to posłuży, jak do remontu się przyłożyli to nie ma obaw o nic.
Szanuję Twoje zdanie i dziękuję za opinie bardzo dużo racji jest w tym co napisałeś. Dużo JD ogladałem i wiem jak wyglądają te po sprowadzane. Ale to też zależy od użytkownika mam znajomego który ma od nowości 6920 i ma 12tyś gdybyś go zobaczył dał byś mu 40. A kolega kupił nie dawno t6 NH z 2010 i ma przebieg udokumentowany 1700h a to dlatego że na przystawce od filtra uszczelke wypchło i się zatarł. Ciągnik długo stał na zachodzie i po sprowadzeniu handlarz wyremontował go na orginalnych cześciach na co miał faktury z serwisu NH po mimo to ciągnik stał 2 lata w Polsce i nikt go nie chciał bo każdy się bał kupić ciągnik po remoncie. Kolega kupił go za 100 000 tyś i jest zadowolony folja na siedzeniu jak nowy takie hstorje się zdążają mój przypadek jest podobny.
@@tomekkaplanski7395 Jak remont dobrze zrobiony to nie ma czego się bać, najgorzej jak ciągnik ma już godzin nabite a jeszcze nic nie robione. Niby mówią że stan się liczy, ale jak ma ponad 20 tys i nic nie ruszane kompletnie to jak zacznie się wszystko po kolei sypać... Czasem jest tak że dopuki nic się nie ruszy to jest ok. Ktoś pomyśli żeby wtryski zrobić to zaraz pompa też, okazuje się że kompresja słaba to z wtrysków robi się remont silnika. Skrzynie ruszysz to pół bebechów wymienisz bo się okaże że już wszystko na granicy zużycia i nie ma sensu składać bez wymiany. Temat rzeka, najlepsze są ciągniki zadbane, bo tam widać że wszystko na bieżąco robione i na raz wszystko nie padnie. A jak ciągnik wizualnie zmasakrowany to podejrzewam że na serwisy właściciel też miał wywalone. A generalnie ciągnik to jest olej i filtry, jak się tego pilnuje to maszyna robi olbrzymie przebiegi.
Badzo poprawne i trafne stwierdzenie. Pozdrawiam
Ty bogaty jesteś..
Nie rozumiem. Niby dla czego???
Czyli na co zwracać uwagę ? Bo w sumie nic konkretnego nie powiedziałeś.
A co ma powiedzieć, to ryzyko kupować bez serwisu
To mógł powiedzieć że jak się nie znamy to nie kupujmy sami. Warto zabrać kogoś ze sobą.
@@jacobs8647 w zasadzie tak powiedział że dobrze by było poświęcić parę zł na sprawdzenie bo tak to loteria
@@MM-pc7ou grunt to dobrze sprawdzić maszynę przed zakupem. Czy są oleje i jakiej jakości. Jeżeli wszystko działa poprawnie to taki sprzęt raczej odrazu się nie zepsuje. Te ciągniki są i będą twarde ale nie ma co żałować na przeglądy. W jeden dzień nie zepsuje się skrzynia tak że nie da się ruszyć. Najczęściej przez zaniedbania. Na zachodzie też jakoś cudownie nikt nie dba. A traktora który ma iść na sprzedaż nikt nie serwisuje...