Мікротранзакції в геймінгу змінили ігровий світ?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 108

  • @Shadenhold1
    @Shadenhold1 Місяць тому +46

    Це настільки допомагає індустрії - що всі клепають одинакові донатні помийки а сінгплеєрні фінансово Успішні! ігри закидує.
    Бо дешева донатна помийка принесе більше грошей, на їх фоні довга і дорога розробка якогось шедевру не має сенсу

    • @Nomad-oc3cr
      @Nomad-oc3cr Місяць тому

      Насправді сінглплейери доволі ризиковані. Об'єктивно неможливо прорахувати всі фактори можуть вплинути на розробку.
      Хоча згоден немала частина донатних помийок це скам при чому навіть не гравців, а інвесторів які вкладаються у розробку.

  • @vetalmontolio8075
    @vetalmontolio8075 Місяць тому +73

    Нажаль замість того щоб робити ігри, які дійсно заслуговують на увагу, багато компаній знайшли для себе легший шлях - штампувати маніпулятивні ігри доїлки, де весь гемплей обертається довколо мікротранзакцій. Краще витратіть ваш доллар на щось більш корисне ніж сигарети або такі "шедеври" ігрової індустрії

  • @altemora
    @altemora Місяць тому +43

    Я ще не бачив більш поверхневого огляду цієї теми. Це все одно що казати що рекламні вставки по телевізору покращуються кіноіндустрію. Плюс за моїми власними спостереженнями чим більше в грі мікротранзакцій, тим гіршою є якість самої гри. Це називається як завгодно, але точно не корисний вплив.

    • @mono_Lizzie
      @mono_Lizzie Місяць тому

      Якщо гроші не вливаються, то сфера стає неприбутковою. Немає сенсу створювати продукт, за який ти нічого не отримаєш. І тоді стає гірше споживачу, бо відсутнє різноманіття продуктів на ринку. Щоб щось отримати, треба спочатку щось віддати. І я не тільки про геймінг

    • @sofiiamarusyn
      @sofiiamarusyn Місяць тому +10

      Погоджусь. В іграх Шараєвський не розбирається.

    • @ania9674
      @ania9674 Місяць тому

      А до чого рекламні вставки по телевізору до кіноіндустрії? Ну якщо вже натягувати сову на глобус, що після прокату кіно потрапляє в телевізор, то все рівно мета каналу, який його купить - показати побільше реклами під час перегляду кіно і заробити грошей, тому купувати будуть якісніше кіно.

    • @altemora
      @altemora Місяць тому

      ​@@mono_Lizzie Основна проблема в тому що білшість мікротранзакцій - це вирішення проблеми, яка була створена навмисно, для того щоб був якийсь сенс купувати цю мікротранзакцію. Більшість із них маніпулятивні. Особливо огидно - якщо це зроблено в грі, за яку ти вже заплатив не малі кошти. (Тут ще потрібно розділяти транзакції в фрітуплей і пейтуплей іграх),
      Окрім мікротранзакцій є й інщі способи монетизації в іграх. Фіксована ціна, місячна підписка - і.т.д.
      Але мікротранзакції - найприбутковіщі. (Тому що сильно підвищують вартість гри, пропихуючи думку що це нормально. Просто порівняйте вартість ААА+длц за 70+30 євро, та скільки буде коштувати купити всі позиції в магазині якоїсь гри де мікротранзакції це основна монетизація)
      Сподіваюсь я нормально думку свою висловив😅.

    • @altemora
      @altemora Місяць тому

      @ania9674 Мені здається що мої думки розходяться з автором на єтапі сприйняття відеоігор. Якщо рхувати якість медіапродукту за кількістю короткочасного задоволення отриманого від споживання. То якийсь ютуб шортс про топ5 неймовірних речей можна вважати прокачаною, більш якісною, версією повнометражного кіно. (Що до рекламних вставок - це невдала аналогія мабуть)

  • @yarguschak
    @yarguschak Місяць тому +23

    Фіг там, допилюються лише технічні аспекти, а ось те що робить гру грою - режисура, лор, експерименти з гейплеєм - ні. Штампуються однакові клони, щоб покомфортніше і пошвидше привести гравця до першої транзакції. Маємо однотипну фігню з класною графікою. Норма рентабельності і безризиковість провела до кризи індустрії через відсутність нових ідей.

  • @svitlanagudkova8307
    @svitlanagudkova8307 Місяць тому +16

    У вас одна помилка у заголовку: транзакції зАмінили ігри.

  • @MrGhostyk
    @MrGhostyk Місяць тому +19

    Тобто для гравців плюсів НЕМА)

    • @DantesGrom-km6jg
      @DantesGrom-km6jg Місяць тому

      Лаконічно 👍👍👍 Респект за комент!

  • @Вася-просто
    @Вася-просто Місяць тому +7

    Мікротранзакції роблять розробників лінивими, все крутиться навколо заробітку, а не розвитку, особливо це стосується мультиплеєрних ігор.

  • @Damax131313
    @Damax131313 Місяць тому +10

    Шкода, що люди це хавають і готові платити за ігри по декілька разів. Давно вже не дивлюсь у бік ААА, тільки інді або старі шедеври. Сподіваюсь, що всі ці великі контори зі своїми іграми-сервісами закриються.

    • @79keydet
      @79keydet Місяць тому +1

      Є багато гарних ААА, які не є "іграми-сервісами". достатньо просто не купляти гівно від убісофт/еа/бєсєдки)

    • @Damax131313
      @Damax131313 Місяць тому

      Мені на вироб ігровий ігровмісний від убісофт/еа/бєсєдки давно плювати. А що далі: колда, дум, ігри від соні про сумних людей з почуттями, які ховаються в траві та протискаються кріз скелі? Тфу.

    • @hades_jr
      @hades_jr Місяць тому

      А якже АААА? Досі ржу з піратів)

    • @ketergreen
      @ketergreen Місяць тому

      Шкода що в стім неможна купити nfs most wanted я кажу саме за 2005 року бо ремастер 2012 взагалі інша гра так вона непогана але це не те що я б хотів коли купую nfs most wanted.

  • @DantesGrom-km6jg
    @DantesGrom-km6jg Місяць тому +5

    У індустрії свої інтереси, у нас свої. Шараєвський не на нашому полі.

  • @l.9635
    @l.9635 Місяць тому +12

    Всі мінуси free-to-play моделі з мікротранзакціями були подані як плюси)))
    В більшості випадків проєкт, які дизайнять навколо мікротранзакції, розраховані на людей, які ігри чисто як жуйку сприймають. Бо в таких іграх часто немає цікавої ідеї, а лише маніпуляції на бажаннях гравця, як то бажання пройти далі по грі, або придбати косметичні речі для персонажа. Плюс сьогодні майже в усіх AAA-іграх, які вже мають цінник, є мікротранзакції. Тобто гра вже придбана, проте контент всередині все одно заблокований. Я не проти комерціалізації ігор, проте в таких проєктах вона занадта. Люди, які хоч трохи цікавляться іграми, розуміють, що це скам, бо замість проєкту з цікавим ігроладом, вони отримують проєкт, який не має під собою ідентичності. І шкода для індустрії тут в тому, що вона переповнюється одноманітними та безідейними іграми, в які буде грати тільки той, хто не поважає себе та свій час. Бо насправді ігри це прям напрям мистецтва. І до нього повинні бути таки ж вимоги, як до фільмів чи серіалів, чи іншого мистецтва. Зрозуміло, що для компанії вигідніше максимально використовувати ці стратегії, які приносять більше грошей, але для гравців це взагалі не розвиток індустрії. Благо є інді сцена, де є справді приховані діаманти.

    • @mono_Lizzie
      @mono_Lizzie Місяць тому

      Хіба мистецтво спрямоване лише на еліту? Аж ніяк!
      Продовжуючи аналогію із кіномистецтвом, паралельно мають існувати як глибокі авторські стрічки, так і легенькі фільми про кохання. Якщо не заробляти на масових глядачах, то не буде ресурсів на створення продукту для поціновувачів. «Жуйка» для мозку має існувати в усіх видах мистецтва, однаково і в літературі, і в кіно, і в іграх. Щоб в індустрії були гроші і продукт створювався не ідейними людьми, які легко можуть перегоріти, а максимально зацікавленими та вмотивованими. І як у світі значно більше прохідних фільмів і книг, так і ігор. Завдяки своїй чисельності, їх помічаєш більше. Але в тому ж світі існують шедеври мистецтва

    • @tsukinome1639
      @tsukinome1639 Місяць тому

      @@mono_LizzieДіло не в «прохідності» чи «непрохідності» гри як продукту а в тому що захоплення розробниками мікротранзакціями зменшує у них бажання займатися самими іграми. Один з найпоказовіших прикладів це популярна гра GTA V, гру випустили як продовження франшизи GTA але цього разу додавши онлайн режими. Гра при виході стала хітом а онлайн режим зібрав в себе велику кількість гравців. Раніше до ігор серії GTA виходили платні доповнення щоб підтримувати популярність та окупність франшизи і таким чином ігри вили кожні декілька років а в проміжку виходили доповнення до попередніх ігор франшизи. Проте після виходу пʼятої частини розробники звернули увагу на популярність онлайн режиму і сконцентрувалися чисто на ньому відмінивши всі доповнення до гри які були в розробці, адже онлайн режим приносив постійний дохід. Проте для онлайн режиму підтримка гри виходила значно рідше, і замість додаткових активностей в грі в основному в неї додавали косметичні речі, і таким чином остання гра серії GTA вийшла 11 років тому коли попередньо ігри виходили кожні декілька років.
      Але є і гірші приклади, спортивні симулятори які вважаються дном ліні розробників. Найкричущий приклад це серії ігор про футбол FIFA, розробники випускають буквально одну й ту саму гру кожного року лише міняючи цифру в назві і обкладинку щоб видавалося що це нова гра. Люди донатять гроші в ці ігри щоб відкрити своїх улюблених футболістів, виходить нова гра фіфа за 70$ людям знову треба донатити щоб відкрити своїх улюблених або найсильніших футболістів і так щороку. При тому сама гра ніяк не міняється. Певний скандал був одного року щодо гри про баскетбол NBA, де 70% рекламної кампанії гри було про те як ти крутиш рулетку і вибиваєш з лутбоксів улюблених баскетболістів. Тоді був жарт що «я прийшов пограти казино, а мені якись баскетбол підсовують».
      Проте деякі компанії намагаються додати мікротранзакції навіть в чисто однокористувацьких іграх як наприклад серії Assassin’s creed. Останні частини серії почали активно критикувати за те що вони були побудовані спеціально для заохочення мікротранзакцій. Адже що у попередніх іграх займало умовну годину щоб добитися якоїсь цілі тепер займає умовні дві, дії ті самі але ти мусиш це робити в два рази довше, повторюючи однотипні дії щоб добитися того самого результату, проте ти можеш купити в магазині подвоювач досвіду на день і тепер зробити цю ж дію за годину як і було раніше.
      Тож тут діло навіть не стільки в якості ігор скільки в тому що мікротранзакції починають замінювати ігри. Розробники заробляють з мікротранзакцій більше ніж з продажу ігор, тому це мотивує розробників концентруватися на привабливості мікротранзакцій а не кількості проданих ігор

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +6

    8:45 ці покупки не конвертуються у розвиток, а дають маленький шанс, що розробник їх не проп'є

  • @altemora
    @altemora Місяць тому +4

    Я сподіваюсь ви проводите якийсь соціальний експеримент, а не дійсно так вважаєте.

  • @mono_Lizzie
    @mono_Lizzie Місяць тому +7

    А де реклама матраців Sharm??? Як це - початок основної частини відео без пілікання та коротеньких дотепних діалогів?)

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +5

    дистрибуція ігор не коштує мільярд, в тебе застарілі хибні дані, зараз це копійки

  • @pavlo8004
    @pavlo8004 Місяць тому +5

    Відео не погане, але в ньому говориться не за ігри, а за мобільні кібер дрочильні ублюдської якості, які викачують з людей гроші. І вбивають нормальні ігри по-справжньому гарної якості.
    На цю тему не можна говорити коли гра в яку ти найбільше граєш клеш оф кленс, хоча більшість мобільних ігор це ранери типу "ти біжиш за дівчину, підбираєш бургери і у неї збільшується дупа" і 70% мобільних ігор такі. Саме до цього призводять мікротранзакції

    • @TheVaporsDevices
      @TheVaporsDevices 24 дні тому +1

      Та я аж згорів від цього відео... Автор настільки не в темі що просто тринжець.

  • @DantesGrom-km6jg
    @DantesGrom-km6jg Місяць тому +1

    Кому яке діло до умовного розвитку індустрії, якщо ігри стають не цікаві гравцям.

  • @vitalikdobudenb
    @vitalikdobudenb Місяць тому +4

    І навіть в іграх бабки рішають всьо
    Це трішки деконструктивно для конкуренції і розвитку навичок

  • @DevilDarkSider
    @DevilDarkSider Місяць тому +10

    Нажаль є купка компаній які додають у свої (однокористувацькі) ігри, купу мікротранзаційного непотребу, я звісно що тицяю пальцем на одну з них, а саме на Ubisoft, надіюсь, вони схаменуться до того як збанкрутують, бо все ж "раніше було краще"

    • @79keydet
      @79keydet Місяць тому

      взагалі по барабану, в убісофта ігри рогульні, їх можна викинути і забути

    • @oleskovalenko814
      @oleskovalenko814 Місяць тому

      Мікроьранзакції не роблять хорошу гру поганою і навпаки. Зараз граю у AC origins. І не було ні одного моменту щоб мені захотілось йти в шоп або я відчув що мій прогрес у грі штучно сповільнений заради донату (знаю що в вальгаллі ситуація гірша але поки не грав)

  • @StAndrew1
    @StAndrew1 Місяць тому +4

    Але прикол в тому, що ігросвіт не розвивається😅 А гроші від мікротранзакцій йдуть на нову машину в квартиру розрозьників і ще на десяток таких же (якщо не гірших) мободрочилень

    • @mono_Lizzie
      @mono_Lizzie Місяць тому +1

      Звучить так, ніби купити квартиру або авто - це погано. Але ж все має бути в балансі. Треба мати змогу і на те, що покращувати свої умови життя, і на те, щоб розвивати продукт. Одне не суперечить іншому

    • @cyberchelick885
      @cyberchelick885 Місяць тому

      Ні не заважає, але практика показує, що не все так гарно😅

  • @MrDocol
    @MrDocol Місяць тому +2

    Дійсно дуже поверхневе відео, яке висвітлює рак ігрової індустрії як благо. Не очікував такого, пане Шараєвський

  • @Oleksandr_Klochko
    @Oleksandr_Klochko Місяць тому +1

    якщо є бажання задонатити в грі, то краще задонатити на ЗСУ, що до явища мікротранзакцій то в них на разі відверто негативний вплив безпосередньо на ігри, але з точки зору маркетингу тут звісно все гарно)) але думаю гарні ігри все ж таки будуть, як окремі рідкісні брендові речі)

  • @floyaniwe
    @floyaniwe Місяць тому +12

    Якщо ви хочете отримати, унікальний досвід та емоції, то мабуть краще просто пограти в якісь нормальні, інді або дуже нішеві ігри.

  • @Per4ik92
    @Per4ik92 Місяць тому +2

    тут я розумію: кинув донат вбив дракона, кинув донат - швидше пройшов квест, кинув донат - отирмав підписку, що дає якісь можливості. Проте є ігри, які нічого не додають в плані функціонало за донати, а дають покращення, які я (а може не тільки я) називаю "свістєлкі-пєрдєлкі": всякі скіни на персонажів, на зброю, на локації. воно до функціоналу нічого не додає, лише змінює зовнішній вигляд. Але на цьому теж купу грошей рубають. Я розумію, що в реальному житті теж особливо тепліше не зігрівають джинси за 1000$ ніж за 100$, але...

  • @nataliiachurpita8614
    @nataliiachurpita8614 Місяць тому

    Дякую 👏

  • @mephistar_one
    @mephistar_one Місяць тому +2

    Цікаво, а що я роблю з грою, яку неможливо пройти без проплати...?

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +2

    на футболці написано Sunflower(соняшник), а зображено ромашку

  • @smugasta
    @smugasta Місяць тому +1

    АЕ давно стали посміховиськом і дном в гейміндустрії. І оці ігри, в які не пограєш без реклами кожні 3хв ще й з увімкненим звуком, нереально бісять

  • @79keydet
    @79keydet Місяць тому +1

    скільки купляю ігор - нема ніяких мікротранзакції в жодній, що в BG3, що в CP2077/PhantomLiberty, що в інших. Достатньо не грати в рогульні "MMORPG" і глючні недоробки від бєсєдки/убісофт/електронікартс.

  • @yaroslavkutrovskyi6025
    @yaroslavkutrovskyi6025 Місяць тому +1

    Ну, у моєму дитинстві була така гра як Лінейдж і там теж уже тоді продавались мечі і шоломи за тверді долари США. І деякі штуки у вартості коштували як іномарка або квартира.

  • @putnikOo
    @putnikOo Місяць тому +2

    Боже,що ти несеш про пей-ту-він. Якщо в грі таке є, то гра зроблена так щоб ти це купував. Ніхто не думає про гравця, його змушують купувати.

  • @ArtyomStouch
    @ArtyomStouch Місяць тому

    По моїм спогадам так виразно це було в іграх від юбісофт, еа (дед спейс 3 наприклад), також помітив в "народній" версії деус екс 2016, тіні мордора 2 (чи як вона там)... корочше абсолютно у всі з них не є бажання перепроходити для якогось челенжда.

  • @Alex_R.T.
    @Alex_R.T. Місяць тому +1

    10 років у Кеш оф Кленс і ніякої залежності.

  • @blackwolf_365
    @blackwolf_365 25 днів тому

    якщо в грі буде pay to win - на ній можна буде ставити хрест. мікротранзакції повинні бути суто для косметичних змін

  • @Roman_Shuhevych
    @Roman_Shuhevych Місяць тому

    на рахунок ігор: думалося, що платити в грі треба, щоб грати краще, більше і крутіше, а насправді: розробники просто закривають тобі основну гру, доки ти не заплатиш або не подивишся 600 реклам за хвилину 🤷

  • @nikitassj1924
    @nikitassj1924 Місяць тому +1

    Дуже поверхнево, тему можна було розкрити набагато сильніше

  • @romanzozyla8915
    @romanzozyla8915 Місяць тому

    Чомусь перестало рекомендувати нові відео. Попалось це через 13 днів після публікації

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +1

    як можна довіряти людині в котрої на футболці написано SUNFLOWER але зображено ромашку

  • @АндрійМоргун-ы8д
    @АндрійМоргун-ы8д Місяць тому +1

    Clash of Clans.. Грав в цю гру зі своїх років 12, тоді вона не так давно вийшла у світ, грав мабуть до років 17-18 доволі активно) Іноді бували думки про донат, але я із тих геймерів, котрим треба все своїми потугами крізь роки отримати бажане)

  • @V.Prima.
    @V.Prima. Місяць тому

    Купувати піратські копії?! Фу!!!
    Самі піратили! 😂

  • @TheVaporsDevices
    @TheVaporsDevices 24 дні тому

    Дізлайк і відписка... Це за гранью добра і зла... Здаєтся в наступному відео він буде описувати "чому бомбити Україну це добре"

  • @Philip_Just
    @Philip_Just Місяць тому

    З мого досвіду, мікротранзакції - це згубне явище. Замість того щоб зробити гру в яку просто цікаво купити та грати розробники концентруються на метових та маніпуляційних механіках.
    Сам мав досвід розробки ще ігор для соціальних мереж років 10 тому. Там від гри було відсотків 10. Все інше це додавання соціальних механік, аналітика, тощо. Але для соц. мереж мікротранзакціі це ок бо там більше нічого і нема. Ігри зажди були безкоштовні, а сторонні банери там показувати заборонено.

  • @lokotoku
    @lokotoku Місяць тому

    Шараєвський зробив ребут "Ігронавтів".

  • @akkoxe
    @akkoxe Місяць тому +1

    Сейчас проблема большинства игр в том, что там кроме "фишек" больше то ничего и нет.
    Мультиплеер, шруки, одежки, прикольчики, мемчики, позы, фишечки, свистелки-перделки, активности, локальные активности, сезонные активности, глобальные активности, онлайн активности, баттпасс активности, и... все. Игры нет. Сюжета нет. Геймплея нет. Цели нет. И это проблема не только донатных помоем, которыми являются 80% современных игр, но и даже, казалось бы, таких сюжетных игр как киберпанк и т.д.
    Выходишь в мир, видишь миллион активностей, они засирают всю карту. На одну съездил, на другую, ничего там нет. А зачем и куда дальше?
    Зашел в элден ринг, пробежал по всем однотипным подземельям, убил повторяющихся в 20ый раз боссов, "кайф". Зато "200+часов" геймплея на коробке написно. Вроде и играл, а во что играл и зачем играл не понятно. И послевкусие как после постного борща. Вроде и поел, но вроде и...
    И вот казалось бы, что и раньше были игры такие. Ну вроде космические рейнджеры, которые по сути представляют из себя кучу не связанных активностей разноплановых. Но там их не тыкали в лицо. Ты находишь какой то интересный квест или что то еще, и ты ощущаешь себя рейнджером. А сейчас за ручку провели, драконов показали, денег взяли, следующий.

  • @mono_Lizzie
    @mono_Lizzie Місяць тому +1

    9:27 Я настільки багата, що маю цілих 35 грн на підтримку каналу! Шалені гроші, але можу собі дозволити!

  • @akakak-g7b
    @akakak-g7b Місяць тому +1

    Welcome back!

  • @tardiskill7693
    @tardiskill7693 Місяць тому

    Дякую вам за нове відео і не пропадайте так на довго

  • @oleksandrvershynin7812
    @oleksandrvershynin7812 Місяць тому +1

    Подивіться які мікротранзакції Worl of Tanks Blitz. Там від 2$ і доходить до 150$ продукти. І там багато хто купує з Європи і Америки (не тільки). Ось вона типова "Безкоштовна гра" сучасності

  • @MrDocol
    @MrDocol Місяць тому

    Дійсно дуже поверхневе відео, яке висвітлює рак ігрової індустрії як благо. Не очікував такого, пане Шараєвський…

  • @ВікторіяЯнковська-щ1у

    ура

  • @МаксимЯрема-е8щ
    @МаксимЯрема-е8щ Місяць тому

    Радий бачити нове відео, але трохи розчарований з того, що огляд теми справді поверхній. Адже в основному нові ААА ігри виходять посередні і часто їх роблять якраз з метою впхнути мікротранзакції.
    Також є багато прикладів успішних сучасних ігор без мікротранзакції, їх відрізняє якраз унікальний геймплей та хороша якість

  • @smugasta
    @smugasta Місяць тому

    АЕ давно стали посміховиськом і дном в гейміндустрії. І оці ігри, в які не пограєш без реклами кожні 3хв ще й увімкненим звуком нереально бісять

  • @akiruaRuzammetra
    @akiruaRuzammetra Місяць тому

    Дякую за працю! Вподобайка і коментар на підтримку та просування цього відео.

  • @ВаршавськеТЦК
    @ВаршавськеТЦК Місяць тому

    Якщо ви хочете отримати, унікальний досвіт та емоції - купу...
    НІТ!

  • @alexkonoplian
    @alexkonoplian Місяць тому

    Для індустрії, та з точки зору маркетолога, плюси зрозумілі і очевидні, але коли Ви сказали що це добре для гравця - я мало кавою не поперхнувся)
    Гравець який донатить, переживає що схоже на "мікродозинг" дофаміном, який виділяється через перемоги або гарні модельки. Який в цьому плюс для гравця? Лікування від залежностей - це не весело, якщо що. А грати в одну гру десятиліттями - це ж може привести до когнітивної деградації - не прям критичної і не у всіх, проте в якому сенсі це "плюс"? Далі, гравцю якому не цікаво грати в ігри з донатом, треба витрачати більше часу на дослідження ринку, бо не просто ігри, а цілі ігрові студії та жанри відеоігор переходять на подібну модель розробки. Я вже мовчу про те, що багато з переліченого у відео ну ДУЖЕ близько до скаму і банального користування слабкостями вразливих людей. Ігрова індустрія вже років з 10 не прогресує у, власне, іграх - вже доволі важко відрізнити гру 2014 і 2024 - вони мають дуже багато схожого. А перспективні ринки з цікавими ідеями майже не розвиваються, бо вони просто не "готівкові корови".
    Туди ж можна докинути проблеми заліза, проблеми ексклюзивності, загроза монополій, зниження якості продуктів, але просто про це у відео не було згадано.
    Так які плюси для гравця? Ну ... гроші в індустрії є, а отже більший вибір серед ігор. Та і всьо)

  • @blackwolf_365
    @blackwolf_365 25 днів тому

    не куплю. в хороших іграх все можне купити за внутрішню валюту, яку можна заробити

  • @putnikOo
    @putnikOo Місяць тому

    Почав дивитись відео -поставив лайк. І що я чую, "плюси від мікротранзакцій" ? Лови діз. А теза про піратство то така тупа відмазка. У Відьмак ³ ніколи не було ніяких захистів і вона й досі продається. Якщо гра ...айно, то ніякий захист її не врятує. Якщо гра чудова, то її все одно купують.

  • @blackwolf_365
    @blackwolf_365 25 днів тому

    ти помилився - батлпаси замінили лутбокси. тобто ти купуєш пропуск, а потім мусиш ще й заробити ті предмети

  • @КатяС-ш3р
    @КатяС-ш3р Місяць тому

    Дуже чекаємо нові відео !

  • @odnaminuta
    @odnaminuta Місяць тому

    Нарешті новий випуск!

  • @hades_jr
    @hades_jr Місяць тому

    Абсолютно не згоден з Андрієм, напевно вперше за стільки переглянутих відео. Такий розклад подій в ігровій індустрії призводить до того, що є донатні помийки які заманюють гравців всілякими неетичними методами на кшталт гемблінгу і мають великі популярність та прибутки, а є ігри з цікавим сюжетом та геймплеєм, але вони мають менші прибутки бо нема мікротранзакцій і мають меншу популярність бо не заманюють "сірими неетичними методами" чи як там автор це назвав)

  • @Krilef
    @Krilef Місяць тому +1

    Люта антибаза. В теорії можливо це так і працює, а на практиці припинили розробку та скасували випуск декількох DLC до gta 5 через успіх онлайну, де просто ідіотська економіка, що примушує витрачати справжні кошти. Та і власний приклад (Clash of clans) це теж безмежна дрочільня із геометричною прогресією, де прокачати 1 стовпчик забору на високому ТХ є дорожчим ніж всі прокачки на декількох початкових. Тож тримай заслугований дизлайк, а я з нетерпінням буду чекати на нові відео.

  • @ingvarspace
    @ingvarspace Місяць тому +2

    В одному з минулих відео про пропаганду, давності в пару місяців, ви, Андрію, казали, що пишаєтеся нашою пропагандою. Тоді я не звернув увагу, але зараз, коли я побачив як телеканали і більшість ЗМІ замовчують реальні втрати на фронті, злочини і безкарність ТЦК, корупцію в держ органах (жахливу корупцію), бездіяльність поліції, а ви при цьому кажете що цим пишаєтесь? Пишаєтесь суцільною брехнею? Я вас вважав людиною яка вміє мислити критично, а зараз вже вважаю що ви або з "кастрюлею на голові" як у нас кажуть, або вас купили, або залякали.
    У будь якому разі я відписуюсь, і закликаю інших задуматись на кого ви підписані.

    • @Shadenhold1
      @Shadenhold1 Місяць тому

      В вашому ідеальному світі як все відбувається? Чи ви ждун росії звичайний?

    • @ingvarspace
      @ingvarspace Місяць тому

      @@Shadenhold1 Тобто по вашому усі хто проти корупції і свавілля силових структур - це "ждуни росії"? Якщо для вас усе що я перечисляв раніше норма, то я не розумію за що тоді Україна воює. За те щоб було точно так само як в рашці тільки з закритими кордонами і з назвою Україна замість росія?
      В додаток, навіть якщо уявити що ось це все що для вас видно окей повинно бути щоб виграти війну, то я щось не бачу щоб це допомагало. А от те що нашій країні якщо це все буде продовжуватись гаплик - ось це точно. Тому що маючи в 3 рази меньше населення, немає ні грошей ні техніки, нічого майже, і з устроєм як в рашці - шанси на перемогу 0,0001%

    • @Shadenhold1
      @Shadenhold1 Місяць тому +2

      @@ingvarspace в Південній Кореї під час війни був жахливий репресивний, корупційний уряд. Але якби його знищили як ви того нам бажаєте, зараз вся Корея була комуністичною. Прийшов час і Південна Корея змінила уряд. Після перемир'я.
      Так що так, ви бажаєте нашої поразки нічого не пропонуючи по ділу

    • @ingvarspace
      @ingvarspace Місяць тому

      @@Shadenhold1 Тільки якщо ви почитаєте історію повністю, а не зручний шматочок, то дізнаєтесь, що режим в Кореї довів до того, що окрім генералів корейських ніхто продовжувати війну не хотів, і підтримувати відбиття територій не хотів. Тому просто домовились без участі Південної Кореї про заморозку лінії фронту, і на цьому все. Південна Корея до сих пір не визнає договір, але разом з солдатами США охороняє лінію розмежування. Що і нас видно чекає, нажаль, тому що в реальному світі потужність, незламність і совість нікому не треба, а іншим країнам треба вигода для власного населення. І підтримувати корупцію і свавілля в Україні ніхто не буде, витрачати на це податки своїх громадян. Чого не було б, якби не було б корупції й свавілля, бо тоді у нас була б сильна позиція, а зараз немає нічорта.

    • @Nomad-oc3cr
      @Nomad-oc3cr Місяць тому

      Одночасно згоден і незгоден.
      Нажаль українське та й не тільки суспільство не здатне адекватно діяти зі склавшихся обставин. Всі знайомі які кажуть що нам гаплик не роблять нічого щоб йому запобігти. Підняття паніки тільки спровокує нові необдумані дії. У нашого суспільства немає конценсусу щодо українізації, тобто взагалі її необхідності. Немає організованих дій на боротьбу зі зловживаннями як в уряді так і в армії.

  • @ПахолокГанна
    @ПахолокГанна Місяць тому

    Ігри пройшли повз мене, навіть пасьянси-косинки не затягували більш, ніж на декілька повторів. А от син 🫠 витягти у реальний світ від чергової гри-задача з зірочкою
    Але випуск-топ. Як завжди дуже цікавий та інформативний.

  • @3RRX1
    @3RRX1 Місяць тому

    Мікротранзакції - не круто.Особливо це стосується телефонів де 90% ігор донатні помийки де кожну секунду реклама і купа косметики та pay to win.Також ви згадали лутбокси найбільший приклад це genshin impact я вважаю що це не гра а казино з посереднім сюжетом.Мікротранзакції не покращують ігри навпаки вони роблять розробників лінивими,бо є стала аудиторія яка купить будь-яку фігню яку вони зроблять і це зробило телефонний ринок не іграбельним.Більш менш ще у пк та консолей але всеодно зрозуміло куди все йде.

  • @Romashkazver
    @Romashkazver Місяць тому

    з усією повагою з автором не погоджуюсь . якщо я купив гру то я хочу грати в неї а не дивитись постійні банери щоб я щось купив . розробники ігор мяко кажучи прифігіли трохи . навіщо старатись видумувати сюжети випускати цікаві ігри коли можна випустити онлайн дрочильну і просто паризувати на тому . відомий факт що на всій серії ігор старкрафт 2 блізард заробила менше ніж за один маунт випущений в варкафті з відти і ростуть ноги всієї той донатної вигрібної ями яку називають ігроіндустрією. Чомусь балдургайт 2 ніякі магазини не знадобились щоб стати кращою грою року.

  • @olhadidukh7497
    @olhadidukh7497 Місяць тому

    Я вас чекала

  • @АнастасіяНищота-Фостяк

    Працюю Game Economy Designer'ом якраз із такими free-to-play (умовно-безкоштовними) іграми. Хороше відео для тих, хто взагалі не в курсі, щоб познайомитись з такою моделлю монетизації ігор. Єдине зауваження: перший офер за 2 бакси 😁 тільки $0,99, тільки класика 😁😁😁

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +1

    8:45 ці покупки не конвертуються у розвиток, а дають маленький шанс, що розробник їх не проп'є

  • @mono_Lizzie
    @mono_Lizzie Місяць тому

    А де реклама матраців Sharm??? Як це - початок основної частини відео без пілікання та коротеньких дотепних діалогів?)

  • @smert_okupantam
    @smert_okupantam Місяць тому +1

    дистрибуція ігор не коштує мільярд, в тебе застарілі хибні дані, зараз це копійки

    • @Nomad-oc3cr
      @Nomad-oc3cr Місяць тому

      Ну, не завжди. У інді секторі може коштувати реально копійки.