Na stronie sklepu Toya24 opis przycisku V.F.C. :" Przycisk V.F.C. przy ustawieniu pomiaru AC aktywuje filtr eliminujący zakłócenia wysokiej częstotliwości pochodzące np. z sygnału PWM umożliwiając tym samym prawidłowy pomiar wartości skutecznej napięcia na wyjściu sterownika VFD" .
Trafiłem na ten filmik zupełnie przypadkiem ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Fajnie się to ogląda, bez zbędnego pitolenia za przeproszeniem, tylko bardzo rzeczowe informacje. Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem i o większości funkcji nie mam pojęcia zbytnio ale fajnie się ogląda jak ktoś wie o czym mówi i co chce przekazać innym. Pozdrawiam autora i życzę rozwoju kanału bo takich ludzi tu brakuje. Łapka i sub poszedł. Jeśli ktoś to przeczyta to może mógłby mi polecić jakiś miernik do domowego użytku, coś w domowej instalacji sprawdzić, coś przy samochodzie,chętnie jakiś cęgowy ale nie koniecznie to będę wdzięczny .
Proponuję uni-t ut 33a+ jest w miarę tani ok 64zł, markowy i ma wszystko co potrzebne, naprawdę polecam. Ja napaliłem się i kupiłem ut pro 191t za 350zł chociaż na moje potrzeby wystarczyłby ten wcześniejszy, pozdrawiam 😊
Szybko zwięźle i na temat, chciałbym kiedyś zobaczyć testy multimetrów z różnych półek cenowych, w sensie porównanie, do takiej Sanwy byłoby ciekawe (dla mnie przynajmniej) ze względu na różnice cenowe. Test z ramem bardzo spoko pomysł, reszta profeska wiadomo. Rozwijaj kanał dalej!
Witam super film, do domu ,auta i podstawowej elektroniki nadaje sie idealnie. Chętnie zobaczylbym film poświęcony temu DTA i wyprowadzenie UART. Pozdrawiam
@ SlaVoy VFC - Voltage Controlled Filter... "Przycisk przełączania funkcji lub uruchomienie trybu V.F.C, który pozwala na dokładny pomiar napięcia i natężenia dla zmiany częstotliwości VFC." - tak jest podane w opisie jakiegoś UNI-T na str. gotronik. Nic więcej tak na mega szybko nie znalazłem...
Obecnie na polskich portalach aukcyjnnych nie jest dostępny. Do tego kupiłem go, po czym okazało się, że ma problemy a sprzedawca zwrócił mi pieniądze.
Przyzwoity gmernik w takiej cenie. Nie żal jak spadnie w warsztacie a i mierzy D co autach może się przydać, fajnie jakby mierzył jeszcze czas np Ton / Toff
Miałem wstawić opis co do przycisku,który jest znakiem zapytania z filmu ale ktoś już to zrobił. Fajny i rzetelny film w oparciu o fachowy sprzęt. Ciekawy miernik i wart uwagi. Pozdrawiam i powodzenia:)
Kurcze, kupiłem identycznie wyglądający miernik Forscher FS8216. Różni się tylko kolorem gumy i niektórych napisów. Jeżeli to jest to samo, to przepłaciłem 80 zł. Chyba skorzystam z możliwości zwrotu i kupię Yato. Co prawda, do mojego były dołączone dodatkowo krokodylki, ale nie są chyba tyle warte ;) Jeszcze ciekawostka: na sondach mam oznaczenie CAT II, a na kapturkach jest CAT III dla 600 V.
Sanwa pokazuje na tych samych kablach 0.20 nF. Nie oczekuję nie wiadomo jakiej dokładności, ale skoro inny multimetr wskazuje aż o 1/4 bliżej wartości rzeczywistej, to myślę, że można powiedzieć, że ten Yato trochę zawyża w porównaniu do Sanwy. Co do metody pomiaru, to nie jest laboratorium. Producent przewidział pomiar pojemności poprzez kable, więc tak został wykonany.
Nie wiem czy już ktoś o to nie pytał, ale nie umiem znaleźć. Na wielu kanałach o podobnym profilu chyba w 99% przypadków, jako referencyjny przyrząd pomiarowy przewija się jakiś Fluke. U Ciebie jest to Sanwa. Wstępne obserwacje wskazują, że jest to podobna półka cenowa (w niektórych przypadkach nie wiem czy nie wyższa). Te testy które robisz na kanale są strasznie praktyczne! 👍 Czy jest szansa żeby skonfrontować tą Sanwę z jakimś Flukiem? Oczywiście test nr 1 to „pipek killer”. Chyba głównie chodziłoby o szybkość ustalania się odczytów, stabilność wskazań…
Przemyślę temat i może w przyszłości coś się pojawi ;) Jeśli chodzi o tę Sanwe to została wybrana w pełni świadomie. Fluke to taki standard u elektryków bardziej. Popularne modele nie są ani szczególnie dokładne ani szybkie, natomiast mają topowe zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, solidną konstrukcję, wieloletnie wsparcie, certyfikaty przemysłowe no i markę.. to wpływa na cenę.
Wyświetlacz ma świetny, mam podobny w ht208d, jednak na słońcu trochę słabiej widać niż na zwykłym lcd i pobiera więcej prądu. Ciekawe jak yato wypadłby w porównaniu z aneng an870.
@@SlaVoy, fajnie. W końcu merytoryczny test po polsku pojawi się. Mam i używam an870 jako amator, ale ciekaw jestem porównania do innych, w tym markowych i tych mniej, jak yato. Obejrzę na pewno. Pozdro.
Nie wyłapałem w materiale jednej informacji. O bardzo przydatnej funkcji - Auto OFF. Czy miernik ma samowyłączanie? Jak dla mnie, to bardzo wymagana funkcjonalność.
swego czasu liznąłem nieco elektroniki w dość dawnych czasach. Nie tyle mi przypomniał o podstawach, o tyle fajnie się ogląda i słucha. A to żadkosc na YT.
Będzie recenzja YATO YT-73084? Mam już taki drugi i wystąpiła identyczna usterka. Jak w pierwszym egzemplarzu. Co to może być: Zmienia sam funkcje na opcji pomiar ciągłości i diody. Przeskakuje na pomiarze temperatury z C na F. Na amperomierzu cięgle skacze ze zmiennego na stały. Jedynie przytrzymanie przycisku funkcyjnego umożliwia pomiar. Trzeba wtedy jakimś patyczkiem zablokować przycisk. Natomiast na pomiarze napięcia stałego z buzzera słychać czasem takie mruczenie.
Szkoda że nie sprawdziłeś pomiaru rezystancji przy zwartych przewodach i rezystancji rzędu 1-2ohmy. Dodatkowo też sprawdziłbym max częstotliwość pomiaru V AC RMS powyżej danych producenta (stary Fluke 8062 z 80tych osiągnął ponad 35kHz ale za kilku krotną cenę). Nie zły DMM w popularnym przedziale cenowym.
Przy zwartych fabrycznych sondach pokazuje 0.1 Ohma. Przy moich najlepszych 0. Generalnie pokrywa się to z typowymi tanimi kablami które dodaja do multimetrów. RMS przy 1.5KHz już przekłamywał o 1/3.
Witam ! Interesuje mnie właśnie taki wyświetlacz do pomiarów w ciemnych miejscach. Czy ma Pan może film z uni-t ut139s ? Chciałbym wiedzieć , który jest solidniej wykonany.
Miałem tylko chwilę. UT139S jest trochę lepiej wykonany, lepsze gniazda, więcej zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, jeden bezpiecznik zaraz pod klapką - nie trzeba rozbierać całego do wymiany. Raczej bym się skłaniał ku niemu.
Podobają mi się Twoje testy. Może kiedyś przetestujesz UT-61E+, bo właśnie zastanawiam się nad jego zakupem. :) To tylko moje życzeniowe myślenie... Pozdrawiam. :)
Ut-61e+ został przetestowany przez rosjan (YT). Dwie rzeczy na minus Ut 61e+ ... w deklaracji z pudełka ma mierzyć do 220 MHz a mierzy ułamek tego. 2,5 kV przeżył / na plus kabel do komptera (loger itd.)/ na Europę ma oznaczenie Ut-161e. . Mam Ut-61e+ z Ali kupiony kiedyś za 172zl. Moja opinia: jest szybki, ma USB, brzęczyk średni, czujnik FCV w UT61e+ to kpina. Parametry w granicach deklaracji ale zawsze poniżej co wkurza... np. Przy 1 kOmie zobaczysz 999,999... niby spoko ale mnie irytuje bo tylko Ut mają tak. Ut-161e jest lepiej zabezpieczonym (lepsze bezpieczniki i płytka), przeznaczonym na Europę bliźniakiem Ut-61e+ - jednak gdybym obył się bez USB kupilbym Brymena. (Najtaniej pod drzwi z angielskiego TME).
Fajny test, pomogłeś mi wybrać mój pierwszy "prawdziwy" multimetr. Mam z nim tylko jeden problem i nie wiem czy tak powinno być czy nie, otóż, na pomiarze HZ + procent wypełnienia, gdy obie sondy wiszą swobodnie i nie są nigdzie podłączone, pokazuje mi 50HZ 50% wypełnienia, czy to normalne ?
Witam. Czy to w tych miernikach norma, że ruszanie przewodami powoduje zmianę wskazań na wyświetlaczu? Bagiety w powietrzu, ruszam przewodami a wskazania się zmieniają.
No pewnie, w końcu kable wiszące w powietrzu robią za antenę. Gorzej jak wskazanie lata na zwartych/podłączonych sondach. Wtedy trzeba sprawdzić co jest nie tak.
Zamówiłem ten multimetr YT 73097. I pytałem o przewody w sklepie serwisowym Toya. Nie mają ani w sklepach ani w serwisie czy inne kable od unit pasują? Bo jak nie to wygląda mi na to że to jest jednorazówka
@@SlaVoy Bardzo dziękuję za podpowiedź.Jakbyś mógł to poproszę Cię o link .Oglądam Twój kanał. Bardzo mi się podobają Twoje opinie i naprawy . Pozdrawiam i życzę Wesołych świąt.😉
@@piotrm9097 Ja kupiłem w Krakowie na miejscu tutaj: mierniki.com/pl/p/PP-BM-10A-BL21S2-T4SC-Przew.-pom.-silikonowe-CAT-IV-1000V-BRYMEN-/894 ale można je dostać wszędzie www.tme.eu/pl/details/pp-bm10a/przewody-pomiarowe-komplety/brymen/pp-bm-10a/ Pozdrawiam
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy multimetr w danym przedziale cenowym dla każdego. To jest intymny przedmiot i kupuje się go ściśle pod swoje wymagania. Jak powiedziałem w recenzji i po tym, co pokazałem, jest to przyzwoity sprzęt. Natomiast jeśli miałbym brać coś dla siebie do 200zł, wybrałbym UNI-T 139C, bo ma funkcje i parametry, które mi osobiście odpowiadają.
Przeglądając różne portale z narzędziami, zauważyłem, że prawdopodobnie nowe mierniki YATO, to nic innego jak zmienione loga i kolorystyka na dobrze ocenianych miernikach ANENG
To masz problem, bo Aneng jest produkcji chińskiej, natomiast Yato to druga marka polskiej firmy Toya (jak zamienisz miejscami sylaby nazwy "to-ja" zgadnij, co z tego wyjdzie ;) z Wrocławia, która je składa na miejscu z podzespołów azjatyckich (nie tylko chińskich). Ale te podzespoły wszystkie są sprawdzone i certyfikowane, bo firma w PL podlega unijnemu prawu, normom i certyfikatom. Przykładowo, zauważ na tym filmie 2-stronne lutowanie gniazd na pcb, chińskie tańsze z reguły mają jednostronne. To szczegół, ale na większej ich ilości polega właśnie większa solidność montażu i trwałość sprzętów. I jeszcze jedna zaleta polskiej marki: rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Piszę ten post 08.10.2024 r. i dzisiaj jeszcze można znaleźć pokazany multimetr za 130 zł 40 gr. Plus przesyłka, wiadomo. Oczywiście nie twierdzę że Aneng jest zły, ale i tak wybrałbym polskie "po serduchu". Tym bardziej że akurat mam 2 inne modele Yato i jestem z nich zadowolony. Jeden z nich -naście lat bezproblemowo daje radę do prostszych zadań. Jest jeszcze inna solidna polska marka produkujaca tylko multimetry profesjonalne, Lumel. Ale to już dużo wyższa półka cenowa. Natomiast one też mają świetną opinię.
@@Mariusz521 Jakiś czas temu z ciekawości rozebrałem swojego DM100C i muszę przyznać, że wygląda on identycznie jak miernik przedstawiony na filmie. Części te same oraz lutowanie gniazd również z obu stron. Nie wiem jak z innymi firmami albo modelami, ale w przypadku tego modelu wygląda identycznie (nawet luty wykonane bardzo podobnie). Możliwe, że firma nie składa wszystkich urządzeń w Polsce a część (pewnie tych lepiej wykonanych) importuje pod swoim brandem.
@@tomaszbielas683 no racja, chyba wszyscy tak robią. W kwestii multimetrów też zapewne istnieje kilkadziesiąt ich podstawowych schematów, z podziałem na klasy skomplikowania, możliwości, dokładności, cen itd. Nikt nie wyważa przecież tych otwartych drzwi, aktualnie jest ta i taka technologia ich produkcji. Skupiłbym się na tych lokalnych markach, bo jak już napisałem zawsze to bliższe sercu, pieniądze zostają w kraju i umożliwiają dalszy rozwój marki (czyli ten tzw. lokalny patriotyzm :), a know-how, serwis czy konieczność spełnienia europejskich norm też waży, bo jest to bardziej pewne. Tak jak piszesz: sprawdzone. Nie trzeba tylko się domyślać i liczyć w dobrej wierze, że każdy Chińczyk je spełni? Więc ktoś kompetentny jeszcze nad tym czuwa. Zresztą we własnym interesie i te produkty mają świetną opinię. Jasne że na miarę swojej ceny i klasy, bo to nie jest tak dobre czy "niemal niezniszczalne" jak np. Fluke za 5 k zł. Ale zniszczyć można wszystko, natomiast jak się uważa i dba o sprzęt i narzędzia, to służą przez wiele lat. Osobiście przed każdym pomiarem wpierw myślę o sprzęcie, to zajmuje chwilę a daje pewność. Natomiast azjatyckie firmy rywalizują coraz częściej możliwościami tego sprzętu, czyli szerokością zakresów, a nawet dokładnością (chociaż podstawowa 0,5% zwykle wystarcza). Bo co mi z tego, że np. mam b. dobry i drogi multimetr, ale z zakresem do 200 μF, jeśli chcę sprawdzić większy kondensator, np. 4700 μF ? Wszystko ma swoje ograniczenia, ale przyrządy mam do pracy, nie na pokaz. Użyteczne nie musi być najdroższe?
Odnośnie tego VFC to jak to kiedyś rozkminiałem to oczywiście nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, ale z tego co przeczytałem to wydaje mi się to filtrem który przy pomiarze napięcia skutecznego albo eliminuje np. wyższe harmoniczne dla pomiaru niższych częstotliwości, albo odwrotnie czyli filtr niższych, np. tętnień, przy pomiarze wyższych. Tyle zrozumiałem z tego co wyczytałem w yngliszu. Po polsku, np. na "słynnej" elektrodzie (bo to wyskakiwało głównie) były jak zwykle pierdoły bez merytorycznej wartości. Z innych rzeczy to powiedz coś więcej o tych automatycznych i nieautomatycznych pomiarach. Co jest na automacie a co dostępne z ręcznych na selektorze. Ja np. lubię mieć ręczny wybór zakresu na selektorze a nie "przyciskami", ale czasem doceniam automatykę wyboru zakresu. Ale tylko czasem, bo częściej mnie to irytuje niż zadawala :)
@@C64Lover jest tam wybór samego testu ciągłości? Pamiętam kiedyś był tryb połączony tj test diody i ciągłości i nie można było włączyć ich osobno. Przez co brzęczyk trochę lagowal
Różnią się tym, że marka Yato jest polską, a nie chińską marką z Wrocławia i na miejscu składa swój sprzęt. To druga marka tej firmy, pierwsza to Toya (jak zamienisz sylaby w nazwie otrzymasz Yato). Nie wiem, może to jakaś licencja skoro takie podobne, ale u nas obowiązują normy polskie i unijne, a co sprzedaje chińczyk tego w 100% nie wiesz.
@@Mariusz521 siedze w elektronice i handlu - nie ma mozliwosci aby takie urzadzenia byly skladane w polsce, to jest zamawiane w chinach pod konkretna marke jako gotowy, zapakowany produkt od A do Z, w polszy moze wkladaja karte gwarancyjna i naklejaja plombe :) UNI-T (marka polskiej spolki lechpol) robi tak od lat.
VFC to najprosciej mowiac pomiar czestotliwosci napiecia lub przez jego przeliczenie bezstykowy pomiar napiecia. Generalnie tak to wyglada z tego co widzialem na sieci. Szczerze powiem za dwie stowy mozna kupic cos lepszego o wiekszych zakresach ale juz z pelnymi automatycznymi zakresami pomiarow nie tylko z czesciowymi. Sam bym go nie kupil aczkolwiek napewno to lepszy wybor niz jakies taniochy za 30-150zł. Jak kogos nei stac przynajmniej na taki multimetr niech sie na poczatku wogole nie bierze za zabawe w elektronika a nie daj boze elektryka jakas taniocha bo zrobi sobie tylko krzywde.
Piszesz " taniocha za 30-150 zł". Ten pokazany na filmie, sprawdzałem dzisiaj (08.10.2024) i można go znaleźć za 130 zł 40 gr. plus przesyłka. To JEST taniocha i wiadomo, że za tą cenę nie dostanie się cudów. A mimo to całkiem solidny i dokładny w swojej klasie. Gorzej że nie mówi się o tym, że Yato jest polską marką (drugą, pierwsza to Toya) z Wrocławia i tu na miejscu produkuje sprzęt (nie tylko multimetry) różnej klasy. Zgodnie z polskimi i europejskimi przepisami. Ale choćby realizacja gwarancji na miejscu to robi wielką różnicę. Mam trochę sprzętów tej firmy (multimetry też) gdzieś od przełomu wieków i stwierdzam, że są one bardzo solidne.
Krótko , zwięźle i na temat , polecam ten test jako wzorcowy dla wielu tzw. twórców " wypocin" na YT z zakresu elektroniki i nie tylko:)
Kurczę super recenzja, to co oglądający chce wiedzieć :) bez zbędnego podniecania się pudełkiem przez 10min (tzw unboxing). Dziękuję!
Na stronie sklepu Toya24 opis przycisku V.F.C. :" Przycisk V.F.C. przy ustawieniu pomiaru AC aktywuje filtr eliminujący zakłócenia wysokiej częstotliwości pochodzące np. z sygnału PWM umożliwiając tym samym prawidłowy pomiar wartości skutecznej napięcia na wyjściu sterownika VFD" .
Trafiłem na ten filmik zupełnie przypadkiem ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Fajnie się to ogląda, bez zbędnego pitolenia za przeproszeniem, tylko bardzo rzeczowe informacje. Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem i o większości funkcji nie mam pojęcia zbytnio ale fajnie się ogląda jak ktoś wie o czym mówi i co chce przekazać innym.
Pozdrawiam autora i życzę rozwoju kanału bo takich ludzi tu brakuje. Łapka i sub poszedł.
Jeśli ktoś to przeczyta to może mógłby mi polecić jakiś miernik do domowego użytku, coś w domowej instalacji sprawdzić, coś przy samochodzie,chętnie jakiś cęgowy ale nie koniecznie to będę wdzięczny .
Proponuję uni-t ut 33a+ jest w miarę tani ok 64zł, markowy i ma wszystko co potrzebne, naprawdę polecam. Ja napaliłem się i kupiłem ut pro 191t za 350zł chociaż na moje potrzeby wystarczyłby ten wcześniejszy, pozdrawiam 😊
Bardzo fajny film! Bardzo fajne testy, krótko i na temat :)
PS.: Fajny tester napięć, oporności, pojemności :)
Łapa zawsze w górze (a komentarz dla podbicia statystyk). 👍 Kręć dalej, fajnie się ogląda. Pozdrawiam!
Szybko zwięźle i na temat, chciałbym kiedyś zobaczyć testy multimetrów z różnych półek cenowych, w sensie porównanie, do takiej Sanwy byłoby ciekawe (dla mnie przynajmniej) ze względu na różnice cenowe.
Test z ramem bardzo spoko pomysł, reszta profeska wiadomo.
Rozwijaj kanał dalej!
Super test. Zwięźle i na temat tak jak też piszą inni. Pozdrawiam
Zwięźle i na temat . Rzadko kiedy nie przewijam filmów. Świetna robota.
Witam super film, do domu ,auta i podstawowej elektroniki nadaje sie idealnie. Chętnie zobaczylbym film poświęcony temu DTA i wyprowadzenie UART. Pozdrawiam
@
SlaVoy VFC - Voltage Controlled Filter... "Przycisk przełączania funkcji lub uruchomienie trybu V.F.C, który pozwala na dokładny pomiar napięcia i natężenia dla zmiany częstotliwości VFC." - tak jest podane w opisie jakiegoś UNI-T na str. gotronik. Nic więcej tak na mega szybko nie znalazłem...
Ja za swój dałem trochę więcej ,ale jak bym miał teraz kupować miernik, to brał bym ten Yato . Za takie pieniądze ,całkiem porządny miernik.
Obecnie na polskich portalach aukcyjnnych nie jest dostępny. Do tego kupiłem go, po czym okazało się, że ma problemy a sprzedawca zwrócił mi pieniądze.
Przyzwoity gmernik w takiej cenie. Nie żal jak spadnie w warsztacie a i mierzy D co autach może się przydać, fajnie jakby mierzył jeszcze czas np Ton / Toff
Miałem wstawić opis co do przycisku,który jest znakiem zapytania z filmu ale ktoś już to zrobił. Fajny i rzetelny film w oparciu o fachowy sprzęt. Ciekawy miernik i wart uwagi. Pozdrawiam i powodzenia:)
Kurcze, kupiłem identycznie wyglądający miernik Forscher FS8216. Różni się tylko kolorem gumy i niektórych napisów. Jeżeli to jest to samo, to przepłaciłem 80 zł. Chyba skorzystam z możliwości zwrotu i kupię Yato. Co prawda, do mojego były dołączone dodatkowo krokodylki, ale nie są chyba tyle warte ;)
Jeszcze ciekawostka: na sondach mam oznaczenie CAT II, a na kapturkach jest CAT III dla 600 V.
Założone kapturki podnoszą kategorię, bo wtedy część odsłonięta sond ma mniej niż 4mm a to jest jak gdzieś wyczytałem wymagane.
Trafiłem tutaj przypadkiem skrolując YT , jesteś mega gość a Twoja wiedza powala 💪 kim jesteś z zawodu ?😉
Krótko, konkretnie i na temat. Brawo.
Kropla w kroplę to jest MESTEK DM100C zakupiony 2 lata temu.
Racja 👍
Fajny film z oceny tego miernika. Szczególne to zaglądanie do wnętrza i ocena wykonania.
Kiedyś kupiłem identyczny miernik marki MESTEK model DM100C za około 100zł.
6:50 Zawyża pomiar tak? A gdzie uwzględniono pojemność przewodów? Metoda pomiaru nieprawidłowa w znaczeniu niedokładna dla małych pojemności.
Sanwa pokazuje na tych samych kablach 0.20 nF. Nie oczekuję nie wiadomo jakiej dokładności, ale skoro inny multimetr wskazuje aż o 1/4 bliżej wartości rzeczywistej, to myślę, że można powiedzieć, że ten Yato trochę zawyża w porównaniu do Sanwy.
Co do metody pomiaru, to nie jest laboratorium. Producent przewidział pomiar pojemności poprzez kable, więc tak został wykonany.
Nie wiem czy już ktoś o to nie pytał, ale nie umiem znaleźć. Na wielu kanałach o podobnym profilu chyba w 99% przypadków, jako referencyjny przyrząd pomiarowy przewija się jakiś Fluke. U Ciebie jest to Sanwa. Wstępne obserwacje wskazują, że jest to podobna półka cenowa (w niektórych przypadkach nie wiem czy nie wyższa). Te testy które robisz na kanale są strasznie praktyczne! 👍 Czy jest szansa żeby skonfrontować tą Sanwę z jakimś Flukiem? Oczywiście test nr 1 to „pipek killer”. Chyba głównie chodziłoby o szybkość ustalania się odczytów, stabilność wskazań…
Przemyślę temat i może w przyszłości coś się pojawi ;) Jeśli chodzi o tę Sanwe to została wybrana w pełni świadomie. Fluke to taki standard u elektryków bardziej. Popularne modele nie są ani szczególnie dokładne ani szybkie, natomiast mają topowe zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, solidną konstrukcję, wieloletnie wsparcie, certyfikaty przemysłowe no i markę.. to wpływa na cenę.
Mam lutownicę transformatorową firmy YATO i naprawdę robi robotę. Nazywam ją "Gruba Berta" i używam tam gdzie inne lutownice wymiękają.
Wyświetlacz ma świetny, mam podobny w ht208d, jednak na słońcu trochę słabiej widać niż na zwykłym lcd i pobiera więcej prądu. Ciekawe jak yato wypadłby w porównaniu z aneng an870.
Będzie ten ANENG niedługo ;)
@@SlaVoy, fajnie. W końcu merytoryczny test po polsku pojawi się. Mam i używam an870 jako amator, ale ciekaw jestem porównania do innych, w tym markowych i tych mniej, jak yato. Obejrzę na pewno. Pozdro.
Dobra recenzja, mam brymena, ale do walizki z narzędziami wolałbym coś tańszego. Chyba wiem co kupić:-) pozdro
Do walizki to unit za 100zl Maks 😂 im, droższy tym szybciej z dachu spada. Taka zależność 😂
Nie wyłapałem w materiale jednej informacji. O bardzo przydatnej funkcji - Auto OFF. Czy miernik ma samowyłączanie? Jak dla mnie, to bardzo wymagana funkcjonalność.
TAK oczywiście ma tę funkcję :)
14:46 - znaczy że można to puścić na kompa, tak? Nagrałeś już o tym filmik?
Jeżeli da się odblokować to tak. Niestety nie mam czasu na takie grzebanie aktualnie. Masa zaległości.
Artykuł jak zawsze konkretny ale.... Proszę o pomoc, który z mierników jest lepszy ten tutaj pokazany czy AN870?
Cześć, jak nazywa się przyrząd który występuje 5:40 i dalej, to czym testujesz multimetr? To jest twoja konstrukcja czy kupione? @SlaVoy
Własna konstrukcja. Źródło napięcia na AD584, generator PWM, elementy bierne i obudowa.
Obejrzałem bez przewijania 👍
swego czasu liznąłem nieco elektroniki w dość dawnych czasach.
Nie tyle mi przypomniał o podstawach, o tyle fajnie się ogląda i słucha.
A to żadkosc na YT.
Będzie recenzja YATO YT-73084? Mam już taki drugi i wystąpiła identyczna usterka. Jak w pierwszym egzemplarzu. Co to może być: Zmienia sam funkcje na opcji pomiar ciągłości i diody. Przeskakuje na pomiarze temperatury z C na F. Na amperomierzu cięgle skacze ze zmiennego na stały. Jedynie przytrzymanie przycisku funkcyjnego umożliwia pomiar. Trzeba wtedy jakimś patyczkiem zablokować przycisk. Natomiast na pomiarze napięcia stałego z buzzera słychać czasem takie mruczenie.
Może coś w obwodzie przycisku funkcyjnego robi losowe zwarcie do masy.
Więcej testów sprzętu 👍👍
Jak miernik zachowuje się w paśmie 20 Hz do 100 khz mógłby Pan sprawdzić ?
Bardzo fajny multimetr, ogolnie uzywam wiele narzedzi yato, mozna polecic
Szkoda że nie sprawdziłeś pomiaru rezystancji przy zwartych przewodach i rezystancji rzędu 1-2ohmy. Dodatkowo też sprawdziłbym max częstotliwość pomiaru V AC RMS powyżej danych producenta (stary Fluke 8062 z 80tych osiągnął ponad 35kHz ale za kilku krotną cenę).
Nie zły DMM w popularnym przedziale cenowym.
Przy zwartych fabrycznych sondach pokazuje 0.1 Ohma. Przy moich najlepszych 0. Generalnie pokrywa się to z typowymi tanimi kablami które dodaja do multimetrów. RMS przy 1.5KHz już przekłamywał o 1/3.
@@SlaVoywielkie dzięki za informacje 👍
Witam ! Interesuje mnie właśnie taki wyświetlacz do pomiarów w ciemnych miejscach. Czy ma Pan może film z uni-t ut139s ? Chciałbym wiedzieć , który jest solidniej wykonany.
Miałem tylko chwilę. UT139S jest trochę lepiej wykonany, lepsze gniazda, więcej zabezpieczeń przeciwprzepięciowych, jeden bezpiecznik zaraz pod klapką - nie trzeba rozbierać całego do wymiany. Raczej bym się skłaniał ku niemu.
@@SlaVoy ok. pięknie dziękuję. Posłucham pańskiej rady i zakupię UT139S. Pozdrawiam z Lublina 🙂
Podobają mi się Twoje testy. Może kiedyś przetestujesz UT-61E+, bo właśnie zastanawiam się nad jego zakupem. :)
To tylko moje życzeniowe myślenie...
Pozdrawiam. :)
Był w planach, na razie temat czeka. Jest szansa, że w przyszłości się pojawi 😉
Ut-61e+ został przetestowany przez rosjan (YT). Dwie rzeczy na minus Ut 61e+ ... w deklaracji z pudełka ma mierzyć do 220 MHz a mierzy ułamek tego. 2,5 kV przeżył / na plus kabel do komptera (loger itd.)/ na Europę ma oznaczenie Ut-161e. . Mam Ut-61e+ z Ali kupiony kiedyś za 172zl. Moja opinia: jest szybki, ma USB, brzęczyk średni, czujnik FCV w UT61e+ to kpina. Parametry w granicach deklaracji ale zawsze poniżej co wkurza... np. Przy 1 kOmie zobaczysz 999,999... niby spoko ale mnie irytuje bo tylko Ut mają tak. Ut-161e jest lepiej zabezpieczonym (lepsze bezpieczniki i płytka), przeznaczonym na Europę bliźniakiem Ut-61e+ - jednak gdybym obył się bez USB kupilbym Brymena. (Najtaniej pod drzwi z angielskiego TME).
"pipek killer" :) dobry film. A próbowałeś podawać mu przebiegi odkształcone i sprawdzić wskaz napięcia?
Nie próbowałem.
Który multimetr lepiej wybrać YATO YT-73097 czy ANENG AN870 ?
Podpinam się pod pytanie. Ciekawią mnie różnice w szybkości pomiarów i dokładność.
Może by tak coś o tej Sanwie PC 7000, ostatnio podrożały w NDN-nie, myślę o jej kupnie. Pozdrawiam
Fajny test, pomogłeś mi wybrać mój pierwszy "prawdziwy" multimetr. Mam z nim tylko jeden problem i nie wiem czy tak powinno być czy nie, otóż, na pomiarze HZ + procent wypełnienia, gdy obie sondy wiszą swobodnie i nie są nigdzie podłączone, pokazuje mi 50HZ 50% wypełnienia, czy to normalne ?
Prawdopodobnie to przez wysoką czułość na tym zakresie, jest jakieś sprzężenie z siecią. Zupełnie normalne. Jak zewrzesz sondy powinno się uspokoić.
Witam. Czy to w tych miernikach norma, że ruszanie przewodami powoduje zmianę wskazań na wyświetlaczu? Bagiety w powietrzu, ruszam przewodami a wskazania się zmieniają.
No pewnie, w końcu kable wiszące w powietrzu robią za antenę. Gorzej jak wskazanie lata na zwartych/podłączonych sondach. Wtedy trzeba sprawdzić co jest nie tak.
@@SlaVoy pierwszy miernik w którym tak mam😁
@@jkobiela3 to znaczy ze masz pierwszy" czuły miernik"😃A odpowiedź dlaczego tak się dzieje dostałeś powyżej od autora. nagrania.
Zamówiłem ten multimetr YT 73097. I pytałem o przewody w sklepie serwisowym Toya. Nie mają ani w sklepach ani w serwisie czy inne kable od unit pasują? Bo jak nie to wygląda mi na to że to jest jednorazówka
Przewody są standardowe z 4 mm bananem. Pasują każde.
Jakbyś chciał super kable to za około 60zł są Brymen pp bm 10a. Silikonowe, złocone i bardzo wytrzymałe. Polecam.
@@SlaVoy Bardzo dziękuję za podpowiedź.Jakbyś mógł to poproszę Cię o link .Oglądam Twój kanał. Bardzo mi się podobają Twoje opinie i naprawy . Pozdrawiam i życzę Wesołych świąt.😉
@@piotrm9097 Ja kupiłem w Krakowie na miejscu tutaj: mierniki.com/pl/p/PP-BM-10A-BL21S2-T4SC-Przew.-pom.-silikonowe-CAT-IV-1000V-BRYMEN-/894 ale można je dostać wszędzie www.tme.eu/pl/details/pp-bm10a/przewody-pomiarowe-komplety/brymen/pp-bm-10a/ Pozdrawiam
Uwazasz, ze omawiany multimetr jest najlepszy w tej polce cenowej? Jesli nie to jaki polecasz do 200zl?
Pozdrawiam Piotr
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy multimetr w danym przedziale cenowym dla każdego. To jest intymny przedmiot i kupuje się go ściśle pod swoje wymagania. Jak powiedziałem w recenzji i po tym, co pokazałem, jest to przyzwoity sprzęt. Natomiast jeśli miałbym brać coś dla siebie do 200zł, wybrałbym UNI-T 139C, bo ma funkcje i parametry, które mi osobiście odpowiadają.
Fajny👍💣☢️
Polecasz go do domu ? 🤔
Jest przyzwoity. Jakbym miał dla siebie wybierać do 150zł to wziąłbym Unit UT60EU.
Przeglądając różne portale z narzędziami, zauważyłem, że prawdopodobnie nowe mierniki YATO, to nic innego jak zmienione loga i kolorystyka na dobrze ocenianych miernikach ANENG
W Chinach także te mierniki wystepują pod różnymi markami. Można sobie wybrać swoją ulubioną.
ten to np. Mestek DM100C😊
To masz problem, bo Aneng jest produkcji chińskiej, natomiast Yato to druga marka polskiej firmy Toya (jak zamienisz miejscami sylaby nazwy "to-ja" zgadnij, co z tego wyjdzie ;) z Wrocławia, która je składa na miejscu z podzespołów azjatyckich (nie tylko chińskich). Ale te podzespoły wszystkie są sprawdzone i certyfikowane, bo firma w PL podlega unijnemu prawu, normom i certyfikatom. Przykładowo, zauważ na tym filmie 2-stronne lutowanie gniazd na pcb, chińskie tańsze z reguły mają jednostronne. To szczegół, ale na większej ich ilości polega właśnie większa solidność montażu i trwałość sprzętów. I jeszcze jedna zaleta polskiej marki: rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Piszę ten post 08.10.2024 r. i dzisiaj jeszcze można znaleźć pokazany multimetr za 130 zł 40 gr. Plus przesyłka, wiadomo. Oczywiście nie twierdzę że Aneng jest zły, ale i tak wybrałbym polskie "po serduchu". Tym bardziej że akurat mam 2 inne modele Yato i jestem z nich zadowolony. Jeden z nich -naście lat bezproblemowo daje radę do prostszych zadań. Jest jeszcze inna solidna polska marka produkujaca tylko multimetry profesjonalne, Lumel. Ale to już dużo wyższa półka cenowa. Natomiast one też mają świetną opinię.
@@Mariusz521 Jakiś czas temu z ciekawości rozebrałem swojego DM100C i muszę przyznać, że wygląda on identycznie jak miernik przedstawiony na filmie. Części te same oraz lutowanie gniazd również z obu stron. Nie wiem jak z innymi firmami albo modelami, ale w przypadku tego modelu wygląda identycznie (nawet luty wykonane bardzo podobnie). Możliwe, że firma nie składa wszystkich urządzeń w Polsce a część (pewnie tych lepiej wykonanych) importuje pod swoim brandem.
@@tomaszbielas683 no racja, chyba wszyscy tak robią. W kwestii multimetrów też zapewne istnieje kilkadziesiąt ich podstawowych schematów, z podziałem na klasy skomplikowania, możliwości, dokładności, cen itd. Nikt nie wyważa przecież tych otwartych drzwi, aktualnie jest ta i taka technologia ich produkcji. Skupiłbym się na tych lokalnych markach, bo jak już napisałem zawsze to bliższe sercu, pieniądze zostają w kraju i umożliwiają dalszy rozwój marki (czyli ten tzw. lokalny patriotyzm :), a know-how, serwis czy konieczność spełnienia europejskich norm też waży, bo jest to bardziej pewne. Tak jak piszesz: sprawdzone. Nie trzeba tylko się domyślać i liczyć w dobrej wierze, że każdy Chińczyk je spełni? Więc ktoś kompetentny jeszcze nad tym czuwa. Zresztą we własnym interesie i te produkty mają świetną opinię. Jasne że na miarę swojej ceny i klasy, bo to nie jest tak dobre czy "niemal niezniszczalne" jak np. Fluke za 5 k zł. Ale zniszczyć można wszystko, natomiast jak się uważa i dba o sprzęt i narzędzia, to służą przez wiele lat. Osobiście przed każdym pomiarem wpierw myślę o sprzęcie, to zajmuje chwilę a daje pewność. Natomiast azjatyckie firmy rywalizują coraz częściej możliwościami tego sprzętu, czyli szerokością zakresów, a nawet dokładnością (chociaż podstawowa 0,5% zwykle wystarcza). Bo co mi z tego, że np. mam b. dobry i drogi multimetr, ale z zakresem do 200 μF, jeśli chcę sprawdzić większy kondensator, np. 4700 μF ? Wszystko ma swoje ograniczenia, ale przyrządy mam do pracy, nie na pokaz. Użyteczne nie musi być najdroższe?
V.F.C. w PM-MMT-75PRO - to: "Pomiar napięcia AC z konwerterem częstotliwości", w FS8216 - to: "Stabilny pomiar napięć AC o zmiennej częstotliwości" :)
Super film! Ciekawy miernik za taką kasę :-)
czyli jakbym chciał zmierzyć napięcie baterii w moim pilocie to się nada?
Powinien sobie z tym zadaniem poradzić :)
@@SlaVoy 😆
Odnośnie tego VFC to jak to kiedyś rozkminiałem to oczywiście nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, ale z tego co przeczytałem to wydaje mi się to filtrem który przy pomiarze napięcia skutecznego albo eliminuje np. wyższe harmoniczne dla pomiaru niższych częstotliwości, albo odwrotnie czyli filtr niższych, np. tętnień, przy pomiarze wyższych. Tyle zrozumiałem z tego co wyczytałem w yngliszu. Po polsku, np. na "słynnej" elektrodzie (bo to wyskakiwało głównie) były jak zwykle pierdoły bez merytorycznej wartości. Z innych rzeczy to powiedz coś więcej o tych automatycznych i nieautomatycznych pomiarach. Co jest na automacie a co dostępne z ręcznych na selektorze. Ja np. lubię mieć ręczny wybór zakresu na selektorze a nie "przyciskami", ale czasem doceniam automatykę wyboru zakresu. Ale tylko czasem, bo częściej mnie to irytuje niż zadawala :)
Konkretny test. Szkoda, że ampery nawet przy małym zakresie mają tylko 2 miejsca po przecinku.
Miernik wystepuje takze jako PowerMat PM-MMT-75PRO oraz Forscher FS8216 - nie wiem, czy roznia sie czyms wiecej niz cena, logo i kolorami obudowy ;)
różnią się czasem działania brzęczyka. w Yato masz tak jak na filmie, a w powermacie i forscherze miernik najpierw myśli potem pika
@@TestovMartinoz moja sztuka powermat pika natychmiast
@@C64Lover jest tam wybór samego testu ciągłości? Pamiętam kiedyś był tryb połączony tj test diody i ciągłości i nie można było włączyć ich osobno. Przez co brzęczyk trochę lagowal
Różnią się tym, że marka Yato jest polską, a nie chińską marką z Wrocławia i na miejscu składa swój sprzęt. To druga marka tej firmy, pierwsza to Toya (jak zamienisz sylaby w nazwie otrzymasz Yato). Nie wiem, może to jakaś licencja skoro takie podobne, ale u nas obowiązują normy polskie i unijne, a co sprzedaje chińczyk tego w 100% nie wiesz.
@@Mariusz521 siedze w elektronice i handlu - nie ma mozliwosci aby takie urzadzenia byly skladane w polsce, to jest zamawiane w chinach pod konkretna marke jako gotowy, zapakowany produkt od A do Z, w polszy moze wkladaja karte gwarancyjna i naklejaja plombe :) UNI-T (marka polskiej spolki lechpol) robi tak od lat.
WOW! Nie spodziewałem się że produkt tej marki będzie działał poprawnie... Do pracy (elektryk PV) nie kupię ale do dłubania w domu być może.
Ten multimetr w/g mnie ( i nie tylko) ma dwie wady przez które nie kupiłbym go za 1/3 tej ceny 😕 Kto wie jakie?
mestek DM100c ??
236👍Pozdrawiam👌🔌👌🔬👌
czekamy na modyfikacje RS
Choler, no i kupiłem.
Multimeter 😀👍👍👍
Widzę że ten multimetr ma brata bliźniaka POWERMAT PM-MMT-75PRO
VFC to najprosciej mowiac pomiar czestotliwosci napiecia lub przez jego przeliczenie bezstykowy pomiar napiecia. Generalnie tak to wyglada z tego co widzialem na sieci. Szczerze powiem za dwie stowy mozna kupic cos lepszego o wiekszych zakresach ale juz z pelnymi automatycznymi zakresami pomiarow nie tylko z czesciowymi. Sam bym go nie kupil aczkolwiek napewno to lepszy wybor niz jakies taniochy za 30-150zł. Jak kogos nei stac przynajmniej na taki multimetr niech sie na poczatku wogole nie bierze za zabawe w elektronika a nie daj boze elektryka jakas taniocha bo zrobi sobie tylko krzywde.
Piszesz " taniocha za 30-150 zł". Ten pokazany na filmie, sprawdzałem dzisiaj (08.10.2024) i można go znaleźć za 130 zł 40 gr. plus przesyłka. To JEST taniocha i wiadomo, że za tą cenę nie dostanie się cudów. A mimo to całkiem solidny i dokładny w swojej klasie. Gorzej że nie mówi się o tym, że Yato jest polską marką (drugą, pierwsza to Toya) z Wrocławia i tu na miejscu produkuje sprzęt (nie tylko multimetry) różnej klasy. Zgodnie z polskimi i europejskimi przepisami. Ale choćby realizacja gwarancji na miejscu to robi wielką różnicę. Mam trochę sprzętów tej firmy (multimetry też) gdzieś od przełomu wieków i stwierdzam, że są one bardzo solidne.
Hackuj 😁
Te szare nieczytelne napisy na przełączniku zakresów w mojej ocenie dyskwalifikują ten multimetr. Kupiłem i bardzo żałuję.
Dzięki za wskazówkę, będę na to zwracać uwagę w następnych filmach.