W tym mierniku jest ustawiony prąd ładowania 500mA i po wymianie akumulatora na lepszy, o pojemności 3500mA trzeba strasznie długo czekać aż się multimetr naładuję. Tam jest użyty typowy kontroler ładowania w oparciu o układ scalony TP4056 . Wymieniłem rezystor programujący prąd ładowania podłączony między masą a pinem numer 2 na wartość 1,2k. Pomogło! Prąd ładowania wzrósł do 0,95A. Czas ładowania tylko trochę się skrócił się skrócił - do poniżej 4 godzin zamiast wcześniej ponad 7 godzin ale za to czas pracy wzrósł prawie o 100%. Rewelacja taka modyfikacja. Czas pracy 10 godzin.
Dzięki za podpowiedź, zmieniłem wartość rezystancji na pinie 2 tego układu i prąd latowiania wzrósł. Dodam tylko, że w ZT-702S są tam dwa rezystory połączone szeregowo - 1k i 470om. Zmieniłem ten drugi na 150om.
@@CzystaPolska1 Dużo lepsza opcja, lecz przyłączam się do uwagi autora filmu: byłoby super, gdyby producent umożliwił beznarzędziową wymianę akumulatora. Kto ma talent do prac plastycznych, może wyrwać badziewną, rozkładaną podstawkę multimetru i przerobić jego tylną ściankę, montując jakiś rodzaj klapki, zakładanej na zatrzaski. Wtedy wymiana baterii będzie szybka i rozwiąże jeden z mankamentów tego urządzenia.
Rzetelnie podchodzisz do testów różnych urządzeń pomiarowych. W tej cenie nie ma dużej konkurencji, proszę o więcej filmów z testów multimetrów i skopometrów.
Рік тому+12
Właśnie zakupiłem ten miernik do ogólnych prac w domu i samochodzie. Od początku myślałem że to dobra inwestycja ale po Twaom filmie jestem jeszcze bardziej do tego przekonany. Dzięki za fajne wideo :)
W tej cenie to jest kosmos. Mi też nie podoba się przeciągający tester ciągłości i wolno reagujący bar graph sprzężony razem z pomiarem głównym 3Hz. Czasem ciężko złapać dobry kontakt szperaczemi i responsywny pomiar ułatwia to zadanie. Ciekawe, czy update firmware mógł by poprawić te niuanse. Oscyloskop lepszy aniżeli bym przypuszczał, tutaj brak zamuły (no może poza dziwnym AC/DC). Skopometr to jedno, ale recka to drugie. Perfekcyjne przedstawione urządzenie, analiza wnętrza i możliwości. 10/10.
Może kiedyś ktoś to przeczyta i odpowie, bo mam kilka pytań :) 16:30 W jakim celu jest użyty transformator? Czy on obniża napięcie i czy to nie zniekształca przebiegu pierwotnego napięcia? Jak za pomogą funkcji oscyloskopu sprawdzić przebieg napięcia 230v np. generowanego z agregatu aby nie uszkodzić miernika? Czy trzeba też używać transformatora i czy nie przekłamie to odczytu czy zastosować jakiś dzielnik napięcia do takiego pomiaru, czy można bezpośrednio?
38:14 ja bym po prostu zmienił rezystor przy TP4056 na 1,2 kohm, wtedy będzie pakował 1A do ogniwa (lub mniej, jeśli załączy się limit termiczny, ale układ się nie uszkodzi)
Film bezcenny Czekam na recenzje oscyloskopu Fnirsi 2c23t I porównanie go do ZOYI z tego filmu Jestem na rozdrożu który wybrać bardzo porzadny test Pozdrawiam
Bardzo fajny skopometr, myślałem, że będzie gorszy, do domowego użytku jest więcej niż wystarczający. Udało mi się go kupić w promocji 11.11 za równe 201pln :)
Na aliexpress jest bardzo dobra oferta na ten model - taniej, z wysyką za 0zł. Skusiłem się.. Czasem nie ma czasu na odpalanie oscyloskopu, wpinanie i przeciąganie przewodów itd.
Dobrze zrobiony materiał ;-) ... co do śrubki z 34 minuty filmu to chyba ona mocuje PCB do obudowybi nie ma.wyjścia na zewnątrz, wiec przebicie na nią pozostanie raczej w środku miernika i nie zagraża raczej użytkownikowy, co nie zmienia faktu że mogli to zrobić lepiej.
Bardzo fajny test, kompetentnie i rzetelnie podchodzisz do tematu. Samo urządzenie robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, zwłaszcza cena... ale im dale w las tym więcej drzew. Ja na pewno nie kupię ale dla początkującego, młodego elektronika robiącego jakieś projekty np. na Arduino to może być optymalny wybór.
I have Zoyi ZT-Y multimeter, not bad, very precise. But all DMM's, builded on DM0660 ADC, precise enough. But this ZOYI oscilloscope looks very cheap and not serious.. UNI-T should make something, they can build it better🙄😁
@@SlaVoy Mogło być jeszcze gorzej, bo skoro materiał wyprodukowałeś i udostępniłeś bez angażowania służb medycznych, zastępów jednostek gaśniczych i nadwyrężonej, zajmowaniem się wewnętrznymi problemami prokuratury, to daleko Ci do wykorzystania całego spektrum możliwości naszego państwa. Dziękuję za dużo szczegółów, o których nie miałem bladego pojęcia, w temacie oscyloskopów. Słonecznej wiosny!
Świetny test. Z uwag, zrobił bym mu mały upgrade: zaizolowałbym tą śrubę przez podkładkę, zawsze to odrobinę bezpieczniej niż teraz oraz z przezroczystego kleju na gorąco zrobił kleksy na dolnych rogach i podpórce, aby się tak nie ruszał.
Gdybym nie mialultimetru to taki z oscyloskopem chetnie bym kupił, a teraz mam w sumie zabawkę w postaci uniwersalnego testera do rezystorów głównie, ktory ma w sobie pwm i sinus.
Noo, super recenzja, ja jestem zadowolony, ale to ładowanie i czas pracy na aku to słabo. Ja jestem zadowolony, nawet go nie rozkręcalem, nie wiedziałem że tam jest takie ogniwo, ciekawe po co ba tym ogniwie BMS, skoro jest układ ładowania 🤔 Super, pozdro 👊👊👊👊
Ponieważ BMS zabezpiecza akumulator przed zbyt głębokim rozładowaniem którego akumulatory li-ion nie lubią. Ponieważ sama ładowarka jest bez tej funkcji.
O 30lat zajmuje się elektroniką i sprzęt naprawdę nie jest tylko dla początkujących :-) Nic mnie w nim nie denerwuje (a to już bardzo dobry znak), responsywny, duża rozdzielczość pomiaru prądów i napięć, pomiary w moim egzemplarzu nie odbiegają od 20x droższego Fulke (multimetru bez oscyloskopu). Oscyloskop traktował bym jako miły dodatek jednak wciąż jak najbardziej użyteczny. Sam używam ZT-702S jako daily use meter. Bardzo udana konstrukcja jak na Chinola oczywiście ma też kilka drobnych "wad" jak np. możliwość (choćby w ograniczonym paśmie) pomiarów oscyloskopowych przez kable pomiarowe (przydatne przy sprawdzaniu sieci energetycznej). Trzeba zawsze używać gniazda BNC (Bardzo Niepewny Connector ;-)
Mam go od kilku miesięcy. Potwierdzam zalety i niestety także tych kilka omówionych wad, widząc że nowszy soft chyba niewiele pomógł... W temacie akumulatora zastanawiam się czy nie wyciąć w dekielku otworu (jeśli będę miał potrzebę dłuższej pracy) - podmiana szybsza niż 4h ładowania. P. S. ciekawe co się stanie jeżeli by użyć akku bez zabezpieczenia...
@@Bender-Rodriguez Przerobiłem wór tych układów, w sensie TP4056 i nie spotkałem się jeszcze z egzemplarzem który by przeładowywał - mam oczywiście tutaj na myśli napięcie końcowe w momencie kiedy układ skończy i ogniwo jest już w stanie buforowym bo to co się dzieje podczas to już dalej. Uśredniając pomiary na kompletnie różnych ogniwach po skończonym cyklu mi wychodziło 4.18V. Układ ten ma jedną wadę, nie trzyma sztywno 4.20V tylko w momencie kiedy układ czeka na ten magiczny pobór przy którym ma już w metodzie CC/CV zakończyć to na ogniwach zmęczonych potrafi dobić do 4.25V. Nie jest to jakaś wartość martwiąca, większość ogniw markowych oczywiście w tym też uwzględniając ich datasheety są mocno wybaczające pod tym względem. Prąd podczas tego zjawiska też nie jest jakiś duży więc ogniwa nie zniszczy.
Zawsze mnie ciekawi co oddziela plytki/zasilacze separacyjnie. Czytalem kiedys o optotriakach zwykle w białej obudowie ale widze ze jest aiecej elementow separacyjnych i ciekawi ich działanie.
Transformatory sygnałowe, sprzęgacze optyczne, czyli transoptory z drugim elementem światłoczułym pozwalającym min. zlinearyzować ten element, przekaźniki elektroniczne w tym wspomniane optotriaki, transoptory z fotorezystorem (raczej efekty audio), fotodiodą, fototranzystorem; transoptory z ogniwem fotowoltaicznym. Również światłowody reagujące tłumieniem na obecność pola magnetycznego i pewnie jeszcze wiele elementów o których nie wiem.
Cześć, bardzo dobry film!. Mam pytanie dotyczące akumulatora: Skoro na płytce jest kontroler TP4056, to czy aby na pewno wymagany jest zakup akumulatora z wbudowanym BMS?
1. Jako żółtodziób do tej pory używałem ANENG Q1, przesiadka na ten model (w przypadku tej firmy AOS02) będzie dobrym pomysłem? I tak nie ogarniam połowy twojego filmu więc.. 😂 Chyba tak? Zależało mi aby nowy miał oscyloskop 🙂 2. Jakiś tani, np. chiński, sprawdzony zasilacz laboratoryjny do 200 - 300W? P.S. Wracając do multimetra. Sprawdzałeś czy działa na ogniwach bez BMSa? Jakiś użytek bym zrobił z laptopowych 😅 Bo samemu się bawić w kupno BMSów i lutowanie to już lepiej gotowe kupić.
Będzie spoko, szczególnie za tę cenę. Na ten moment nie mam do polecenia żadnego taniego chińskiego zasilacza dla elektronika. Jak masz jakiś budżet to może lepiej rozejrzeć się za czymś używanym z pl. Będzie działał bez BMS, ale wtedy pozbywasz się zabezpieczeń.
a jak działa funkcja automatycznego pomiaru co określony czas? rysuje wykres jakiś? czy dane do pliku tekstowego wrzuca? I jaki zakres czasu można ustawić jeśli chodzi o pomiary?
świetna recenzja. Wiadomo już, czy go brać, czy nie. Ale przy okazji chciałbym ponowić(zmienić) prośbe o info. Czy w tej klasie cenowej można znaleźć coś, co pozwoli pobrać na PC zarejestrowane wartości serii pomiarów (np. te 64kB zarejestrowane przez oscyloskop) np. jako plik CSV, a nie jako obrazek? Obecnie dla warsztatu te obrazki pewnie mają swoją wartość, ale to jest dla mnie gadżet i totalne marnotrawstwo pamięci. A jak nie, to chciaż to, co miałem w starym mierniku (Voltcraft VC820) na RS232, żeby można było w trakcie trwającego parę godzin pomiaru przesyłać na bieżąco odczytywane wartości do PC?
Czy mógłby Pan zrobić dokladny test i rozebranie oscyloskopu Fnirsi 2c23t? Ma zabezpieczenie przeciw spaleniu. Przy zmianie zakresów coś w środku cyka, jakby przekaźnik. Bardzo dziękuję z góry.
Używałeś może nowszą wersję ZOYI ZT-703S? 702S można teraz kupić za 200 zł, a 703S za 300 zł i zastanawiam się czy warto dopłacać. Drugi kanał i pasmo do 50 MHz w 703S to duże plusy, ale z drugiej strony na filmach 702S wygląda na znacznie bardziej responsywne.
czesc. Czy bylbys w stanie zdobyc info jak sie kalibruje to cudo ? Auto kalibracja nie kalibruje zbyt dokladnie pomiar miernika DC, roznice mam 4mV z referencyjnym zasilaczem i innymi miernikami, takze nie wszystkie egzemplarze sa dokladne.
Bardzo fajny film. Ale ja potrzebuję zrobić zapis przebiegu napięcia ładowania akumulatora w ciągu paru godzin do pliku tekstowego i późniejszej analizy. Czy jest to możliwe wykorzystując albo część miernikową albo skopową? Pamięć 64kB teoretycznie spokojnie na to pozwala. Podany zakres samplingu również. Tylko czy jest taka funkcjonalność? Jeśli tak, to gdzie o tym można więcej doczytać? Ew. wystarczy, jeśli komp. będzie miał dostęp do aktualnie mierzonej wartości (Napięcie, prąd, itd) i sam zapisywał wyniki. Takie coś miałem 20 lat temu w starym Voltcraft VC820 przez RS-232.
Szukam nastepcy dla aneng q1 ktory jest suoer ale juz mi sie znudzil. Jedyne co robie z elektroniką to grzebie przy autach. Powiedz mi lrosze czy ocsyloskop z prezentowanego multimetru jest cos warty orzy autach? Po takim czasie polecasz ten miernik? Ewentualnie jeski zrezygnowac ze skopometru to moxe aneng 681/2/3? Nir siem czym sie roznia
Wejdź na kanał @Fabi on używa tego skopometru do elektroniki samochodowej od kiedy wyszedł, coś ci podpowie. Ja nie korzystam z niego na co dzień. Nadaje się do samochodów jak najbardziej i za te pieniądze lepszego nie znajdziesz jeśli chodzi o funkcjonalność.
@@iwomackojc90 to zależy jaką sondę podłączysz. Ta z zestawu jest do max 300V RMS. Do wyższych napięć potrzebujesz sondę wysokonapięciową 1:100. W ustawieniach oscyloskopu jest tylko tłumienie 1:1 i 1:10, więc amplitudę będzie trzeba mnożyć x10.
SlaVoy a na tyle testów wszelakich tych zabaweczek który byś polecił jako sprzęt najbardziej zadowalający do użytku codziennego jeśli chcę się trochę poznać temat oscyloskopu a nie koniecznie kupować typowo sprzętu za dużo większe kwoty, a który by starczył na jakiś okres jako urzadzenie do małego serwisu
@@SlaVoy Właśnie chciałem zamówić ZOYI ZT-703S z aliexpress, ale na filmach widać że ekran ma znacznie wolniejsze odświeżanie od ZOYI ZT-702S i teraz się zastanawiam który brać
Sanwa - mój ulubiony (5000). Przy pomiarach choćby wartości prądu zauważyć można, że oba mierniki pokazują wręcz identyczne wartości. Czepiłbym się więc bardziej źródła niż niedoskonałości chińskiego sprzętu, prawda?
Źródło nie ma znaczenia, prąd w obwodzie jest wszędzie taki sam. Temperatura może mieć znaczenie w zależności jaką dokładność zakładamy, ale tutaj jest ona również taka sama. Najlepiej byłoby to robić w akredytowanym laboratorium z odpowiednio wzorcowanymi przyrządami, ale takich nie posiadam :) Multimetr laboratoryjny ma jeszcze ważną fabryczną kalibrację.
Witam. Czy taki oscyloskop nadaje sie do diagnostyki samochodowej. Tzn czy pokaże wykres pochodzący np. od czujnika wału, wałka rozrządu które dają sygnał ok.10-15hz (wolne obroty)
Nakładasz ją na końcówkę sondy i odpinasz kabel masowy z krokodylkiem. Dzięki temu masz krótkie przyłącze pomiarowe i nie zbierasz różnego rodzaju zakłóceń jak w przypadku kabla masowego, który robi za małą antenę i niwelujesz jego indukcyjność, która powoduje np. "dzwonienie" na przebiegu.
Za te pieniądze ten uniwersalny miernik to mistrzostwo świata :-) Ja mam akurat Aneng AOS02 czyli bliźniak. Jeśli chodzi o pomiary podstawowe U , I , R nie wiele odbiega od mojego wzorcowego miernika FLUKE289 i bije pod tym względem większość mierników do tysiąca zł a nawet znacznie droższe. Gratis mamy całkiem przyzwoity oscyloskop dla początkującego a nawet zaawansowanego elektronika. Należy jeszcze pochwalić sam wyświetlacz bo na tak małą przekątną ma bardzo dużą rozdzielczość chyba 640x480 ... Najwiekszą wadą jest tylko pobór pradu a zaletą ze do zasilania mamy akumulator 18650 , który odrazu wymieniłem bo jak się okazuje stary laptopowy znacznie dłużej trzyma.
@1bhpjean Też właśnie zamówiłem anenga zamiast zoyi bo mi dobrą cene na ali zrobili 222zł. Ciekaw jestem jak z aktualizacją oprogramowania. Do zoyi jest na oficjalnej stronie a do anenga nigdzie nie znalazłem. Wydaje mi się, że są to identyczne urządzenia więc ten soft zoyi z oficjalnej strony podejdzie bez problemu.
Witam, wspaniały test proszę mi powiedzieć, czy się da tym sprzętem zmierzyc procentowy stopień wypełnienia sygnału pwm, a jeśli tak to jak pozdrawiam.
Z tego co widzę nie ma takiej opcji w multimetrze. Możesz sobie podglądnąć sygnał w trybie oscyloskopu i wtedy będzie ładnie widać, ale samej wartości % nie mierzy.
Witam serdecznie. Mam pyranie. Jako, ze na kanale recenzował Pan zarówno powyższy skopometr jak i tester lcr fnirsi tc3, który przyrząd poleciłby Pan jako pierwszy oscyloskop dla elektronika amatora? Które z tych urządzeń jest bardziej funkcjibalne ( jeśli chodzi o oscyloskop) zdaje sobie sprawę, że to raczej zabawki, ale może mają jakąś wartość na początek przygody z elektroniką? P.s. mam tester elementów TC1 więc na funcji testera mi aż tak bardzo nie zależy. Pozdrawiam serdecznie
Możesz normalnie z gniazdka mierzyć na tłumieniu x10. Ja użyłem transformatora 1:1 w filmie bo po prostu był pod ręką i żeby przypadkowo gdzieś zwarcia nie zrobić w sieci. Sonda jest do max 300V RMS.
Dobra recenzja. Faktycznie mogli sobie darować ten bargraf. Tylko potęguje wrażenie obcowania z zabawką... Czy istnieją jakieś tanie skopometry albo nawet same oscyloskopy godne polecenia za te kilkaset złotych? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie taki przenośny wynalazek nadający się dla średniozaawansowanego amatora. Niby coś się ruszyło w tym temacie, ale nadal większość pozostawia wiele do życzenia...
OWON seria HDS jest bardzo przyzwoity jako tani skopometr. Jeśli chodzi o tanie oscyloskopy przenośne to ZEEWEII ma dobre opinie. Nawet mam je wszystkie, ale na razie czasu brak na testy. Trochę się bawiłem DSO2512G i jest naprawdę spoko. FNIRSI też wypuściło jakiś ładnie wyglądający DPOX180H, ale nie miałem w rękach i z tego co czytałem ma błędy w sofcie i przekłamane parametry jak zwykle. Zoyi ma wypuścić niedługo wersję 2-kanałową z multimetrem o rozdzielczości 25000. To może być ciekawy sprzęt.
A czy można by było podczas używania funkcji oscyloskopu ładować go z power banka? Jak rozumiem wtedy była by izolacja, a nie uśmiecha mi się czekać aż się podładuje.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie wiem co to znaczy "lepszy". Aneng jest dokładniejszy i ma wyższą rozdzielczość, ale słabiej wykonany mechaniczne i praktycznie nie ma zabezpieczeń. UT60EU jest przyzwoity w każdym aspekcie, ma certyfikację zewnętrznego laboratorium, wymienny bezpiecznik bez rozkręcania, lepszą stopkę i polską dystrybucję. Ale ma 4 cyfry i dokładność deklarowaną 0.5%. Każdy ma co innego, musisz sam zdecydować czego potrzebujesz.
Klawiatura z gumkami przewodzącymi w takim mierniku to porażka. Prawdopodobnym powodem złomowania tego miernika będą nie uszkodzenia elektroniki, a zajechane przyciski strzałek.
Jak najbardziej sprzęt godny polecenia. Jak widać w recenzji to dokładny multimetr. Funkcje oscyloskopu w tak kompaktowym urządzeniu są jedynie podstawowe, ale prawdziwy oscyloskop to wydatek minimum 800-1000 pln.
W tym mierniku jest ustawiony prąd ładowania 500mA i po wymianie akumulatora na lepszy, o pojemności 3500mA trzeba strasznie długo czekać aż się multimetr naładuję.
Tam jest użyty typowy kontroler ładowania w oparciu o układ scalony TP4056 .
Wymieniłem rezystor programujący prąd ładowania podłączony między masą a pinem numer 2 na wartość 1,2k.
Pomogło! Prąd ładowania wzrósł do 0,95A.
Czas ładowania tylko trochę się skrócił się skrócił - do poniżej 4 godzin zamiast wcześniej ponad 7 godzin ale za to czas pracy wzrósł prawie o 100%.
Rewelacja taka modyfikacja. Czas pracy 10 godzin.
Dzięki za podpowiedź, zmieniłem wartość rezystancji na pinie 2 tego układu i prąd latowiania wzrósł. Dodam tylko, że w ZT-702S są tam dwa rezystory połączone szeregowo - 1k i 470om. Zmieniłem ten drugi na 150om.
@@gorzyga Proszę sprawdzić prąd ładowania. Powinien wynosić około 1000mA.
@@JanuszPiotrowski-v8p yep, jest koło 900mA przy wyłączonym mierniku i ładowaniu baterii od około 30% pojemności.
Ja wolę ładować w zewnętrznej ładowarce jeszcze szybciej ładuję a mam też naładowane na zapasie
@@CzystaPolska1 Dużo lepsza opcja, lecz przyłączam się do uwagi autora filmu: byłoby super, gdyby producent umożliwił beznarzędziową wymianę akumulatora. Kto ma talent do prac plastycznych, może wyrwać badziewną, rozkładaną podstawkę multimetru i przerobić jego tylną ściankę, montując jakiś rodzaj klapki, zakładanej na zatrzaski. Wtedy wymiana baterii będzie szybka i rozwiąże jeden z mankamentów tego urządzenia.
Rzetelnie podchodzisz do testów różnych urządzeń pomiarowych. W tej cenie nie ma dużej konkurencji, proszę o więcej filmów z testów multimetrów i skopometrów.
Właśnie zakupiłem ten miernik do ogólnych prac w domu i samochodzie. Od początku myślałem że to dobra inwestycja ale po Twaom filmie jestem jeszcze bardziej do tego przekonany. Dzięki za fajne wideo :)
Coraz fajniejsze te zabawki :) cena jak za zabawkę a możliwości całkiem użytecznego narzędzia. Dzięki za recenzję i pokazanie wnętrza!
W tej cenie to jest kosmos. Mi też nie podoba się przeciągający tester ciągłości i wolno reagujący bar graph sprzężony razem z pomiarem głównym 3Hz. Czasem ciężko złapać dobry kontakt szperaczemi i responsywny pomiar ułatwia to zadanie. Ciekawe, czy update firmware mógł by poprawić te niuanse. Oscyloskop lepszy aniżeli bym przypuszczał, tutaj brak zamuły (no może poza dziwnym AC/DC).
Skopometr to jedno, ale recka to drugie. Perfekcyjne przedstawione urządzenie, analiza wnętrza i możliwości. 10/10.
Super pokazane wszystkie funkcje. Włącznie z rozkręceniem na części pierwsze. Dzięki 😉👍
Zamówiłem ale ZT 703S.
Zadowolony jesteś z niego ?
@prionus Tak. Warto coś takiego kupić za tą kase. Polecam
I jak zwykle recenzja super, treściwie , kawa na ławę wszystko w temacie . Pozdrawiam
Dziękuję za sygnał video. No z trudem ale stara się. Do akustyki jak ktoś grzebie w audio to myślę że w sam raz się nada. Pozdrawiam.
Recenzja bajka. Dziękuję za wykonaną pracę.
Może kiedyś ktoś to przeczyta i odpowie, bo mam kilka pytań :)
16:30 W jakim celu jest użyty transformator? Czy on obniża napięcie i czy to nie zniekształca przebiegu pierwotnego napięcia?
Jak za pomogą funkcji oscyloskopu sprawdzić przebieg napięcia 230v np. generowanego z agregatu aby nie uszkodzić miernika?
Czy trzeba też używać transformatora i czy nie przekłamie to odczytu czy zastosować jakiś dzielnik napięcia do takiego pomiaru, czy można bezpośrednio?
Duży plus za zasilanie z 18650 i możliwość ładowania, chętnie bym to zobaczył w innych multimetrach.
Dzięki za test, już wiem co kupić
Super recenzja ,ciekawy kanał.Pozdrawiam
Jest spryciaż ;) swoj kupilem jak pierwszy raz udostepniles link do niego. Naprawde fajny sprzecik :)
Jesli ktos chetny zrobilem holder pod ten sprzet pewnie wrzuce plik .3mf na printables, kompatybilny z sondami best i ich zatyczkami fabrycznymi
@@danielmeister94ja jestem chętny na plik. Jeśli można to bardzo bym prosił
@@Davvvi1 printables wejdz i wpisz zoyi/zotek wiele nie ma modeli :)
38:14 ja bym po prostu zmienił rezystor przy TP4056 na 1,2 kohm, wtedy będzie pakował 1A do ogniwa (lub mniej, jeśli załączy się limit termiczny, ale układ się nie uszkodzi)
Dobry pomysł. Trzeba sprawdzić co z tego wyjdzie.
Czy testy się powiodły?
@@spike95ist Jeszcze nie robiłem, ale będę.
Film bezcenny
Czekam na recenzje oscyloskopu Fnirsi 2c23t I porównanie go do ZOYI z tego filmu
Jestem na rozdrożu który wybrać
bardzo porzadny test
Pozdrawiam
Bardzo fajny skopometr, myślałem, że będzie gorszy, do domowego użytku jest więcej niż wystarczający. Udało mi się go kupić w promocji 11.11 za równe 201pln :)
Można go kupić za niecałe 110 zł
Na aliexpress jest bardzo dobra oferta na ten model - taniej, z wysyką za 0zł. Skusiłem się.. Czasem nie ma czasu na odpalanie oscyloskopu, wpinanie i przeciąganie przewodów itd.
Jak zawsze, konkret 👍
No i znowu namówiłeś!!!
Super film. Bardzo dziękuję. 😊😊😊😊
Super porównania dziękuje
Bardzo przydatny kanał,polecam👍
Dobrze zrobiony materiał ;-) ... co do śrubki z 34 minuty filmu to chyba ona mocuje PCB do obudowybi nie ma.wyjścia na zewnątrz, wiec przebicie na nią pozostanie raczej w środku miernika i nie zagraża raczej użytkownikowy, co nie zmienia faktu że mogli to zrobić lepiej.
Mnie tam czasami kusiło na UT181A (ma data logger, czyli w sumie taki bardzo powolny oscyloskop)... cena tego tutaj, ale razy 7.
2:42 Częstotliwość do 1000 kHz - w tabeli podano 999,9 kHz.
Czego nie rozumiesz?
Nie wiem w ogole co to i do czego służy, ale odcinek fajny 🤣
dobry i tani miernik, dodalem go do koszyka zyczen na gwiazdke
Spokometr👍 dziękuję
Twoja pęseta zrobiła na mnie wrażenie, proszę daj namiary na nią. OK znalazłem :-)
Kawał dobrej roboty
Bardzo fajny test, kompetentnie i rzetelnie podchodzisz do tematu. Samo urządzenie robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, zwłaszcza cena... ale im dale w las tym więcej drzew. Ja na pewno nie kupię ale dla początkującego, młodego elektronika robiącego jakieś projekty np. na Arduino to może być optymalny wybór.
I have Zoyi ZT-Y multimeter, not bad, very precise. But all DMM's, builded on DM0660 ADC, precise enough. But this ZOYI oscilloscope looks very cheap and not serious.. UNI-T should make something, they can build it better🙄😁
Super wytłumaczone pełen profesjonalizm...
Wczoraj zamowilem z ali wersje 703s, zobaczymy ;) do domowych prac powinien sie nadac
Nooo kurde, na reszcie 🤗
Największa męka w historii. Najpierw prąd wywaliło i straciłem materiały, a na koniec jeszcze internet xD
@@SlaVoystąd taki poślizg :)
@@SlaVoy Ale będę miał link żeby wysłać piszącym, pytającym 🤗
@@SlaVoy Mogło być jeszcze gorzej, bo skoro materiał wyprodukowałeś i udostępniłeś bez angażowania służb medycznych, zastępów jednostek gaśniczych i nadwyrężonej, zajmowaniem się wewnętrznymi problemami prokuratury, to daleko Ci do wykorzystania całego spektrum możliwości naszego państwa. Dziękuję za dużo szczegółów, o których nie miałem bladego pojęcia, w temacie oscyloskopów. Słonecznej wiosny!
Świetny test. Z uwag, zrobił bym mu mały upgrade: zaizolowałbym tą śrubę przez podkładkę, zawsze to odrobinę bezpieczniej niż teraz oraz z przezroczystego kleju na gorąco zrobił kleksy na dolnych rogach i podpórce, aby się tak nie ruszał.
Gdybym nie mialultimetru to taki z oscyloskopem chetnie bym kupił, a teraz mam w sumie zabawkę w postaci uniwersalnego testera do rezystorów głównie, ktory ma w sobie pwm i sinus.
Noo, super recenzja, ja jestem zadowolony, ale to ładowanie i czas pracy na aku to słabo. Ja jestem zadowolony, nawet go nie rozkręcalem, nie wiedziałem że tam jest takie ogniwo, ciekawe po co ba tym ogniwie BMS, skoro jest układ ładowania 🤔
Super, pozdro 👊👊👊👊
Ponieważ BMS zabezpiecza akumulator przed zbyt głębokim rozładowaniem którego akumulatory li-ion nie lubią. Ponieważ sama ładowarka jest bez tej funkcji.
to nie tyle "bms" co zabezpieczenie przed zbyt głębokim rozładowaniem i nadprądem (zwarciem).
@@TomaszStachewicz Dokładnie, testowałem to na odcinku z tanimi lampami solarnymi, które niczego nie miały...
@@TomaszStachewicz Czyli Battery Management System :)
@@kospanlo No tak, ale dla czego nie zrobili tego na płycie miernika? Może zapomnieli i dołożyli pozniej do ogniwa 🤔
Film bardzo fajnie zrobiony ja mam model bside bardzo fajny sprzet
Idealny prezent dla kogoś kto dopiero wchodzi w świat elektroniki
O 30lat zajmuje się elektroniką i sprzęt naprawdę nie jest tylko dla początkujących :-) Nic mnie w nim nie denerwuje (a to już bardzo dobry znak), responsywny, duża rozdzielczość pomiaru prądów i napięć, pomiary w moim egzemplarzu nie odbiegają od 20x droższego Fulke (multimetru bez oscyloskopu). Oscyloskop traktował bym jako miły dodatek jednak wciąż jak najbardziej użyteczny. Sam używam ZT-702S jako daily use meter. Bardzo udana konstrukcja jak na Chinola oczywiście ma też kilka drobnych "wad" jak np. możliwość (choćby w ograniczonym paśmie) pomiarów oscyloskopowych przez kable pomiarowe (przydatne przy sprawdzaniu sieci energetycznej). Trzeba zawsze używać gniazda BNC (Bardzo Niepewny Connector ;-)
Te srubke przy sondzie najlepiej wykrecic i pokombinowac z dociskiem od obudowy tylnej
Mam go od kilku miesięcy. Potwierdzam zalety i niestety także tych kilka omówionych wad, widząc że nowszy soft chyba niewiele pomógł... W temacie akumulatora zastanawiam się czy nie wyciąć w dekielku otworu (jeśli będę miał potrzebę dłuższej pracy) - podmiana szybsza niż 4h ładowania.
P. S. ciekawe co się stanie jeżeli by użyć akku bez zabezpieczenia...
Bez zabezpieczenia na pewno będzie pojemniejszy, ale ja bym przynajmniej raz monitorował proces ładowania (do ilu wolt doładuje?)
@@Bender-Rodriguez Przerobiłem wór tych układów, w sensie TP4056 i nie spotkałem się jeszcze z egzemplarzem który by przeładowywał - mam oczywiście tutaj na myśli napięcie końcowe w momencie kiedy układ skończy i ogniwo jest już w stanie buforowym bo to co się dzieje podczas to już dalej. Uśredniając pomiary na kompletnie różnych ogniwach po skończonym cyklu mi wychodziło 4.18V. Układ ten ma jedną wadę, nie trzyma sztywno 4.20V tylko w momencie kiedy układ czeka na ten magiczny pobór przy którym ma już w metodzie CC/CV zakończyć to na ogniwach zmęczonych potrafi dobić do 4.25V. Nie jest to jakaś wartość martwiąca, większość ogniw markowych oczywiście w tym też uwzględniając ich datasheety są mocno wybaczające pod tym względem. Prąd podczas tego zjawiska też nie jest jakiś duży więc ogniwa nie zniszczy.
Zawsze mnie ciekawi co oddziela plytki/zasilacze separacyjnie. Czytalem kiedys o optotriakach zwykle w białej obudowie ale widze ze jest aiecej elementow separacyjnych i ciekawi ich działanie.
Transformatory sygnałowe, sprzęgacze optyczne, czyli transoptory z drugim elementem światłoczułym pozwalającym min. zlinearyzować ten element, przekaźniki elektroniczne w tym wspomniane optotriaki, transoptory z fotorezystorem (raczej efekty audio), fotodiodą, fototranzystorem; transoptory z ogniwem fotowoltaicznym. Również światłowody reagujące tłumieniem na obecność pola magnetycznego i pewnie jeszcze wiele elementów o których nie wiem.
*_35:22_**_ Po pinoucie widać że to mikrokontroler GD32F450 bądź jakiś STM32F4xx._*
to już cortex
Cześć, bardzo dobry film!. Mam pytanie dotyczące akumulatora: Skoro na płytce jest kontroler TP4056, to czy aby na pewno wymagany jest zakup akumulatora z wbudowanym BMS?
Mam od kilku miesięcy. Do wad mogę dodać całkowicie błędne pomiary w trybie DC (VPP, Vmin i chyba jeszcze RMS).
Aktualny upgrade na to nie pomaga.
W moim egzemplarzu nie ma takiego problemu. Dla pewności porównałem z Rigolem MSO5074 i wyniki się pokrywają.
Witam, czy ten sprzęt może mierzyć bezpośrednio przebiegi napięcia sieciowego w trybie oscyloskopu bez transformatora separującego?
Pojawił się już nowszy model ZT-703S. Czy ktoś wie czym się różni?
1. Jako żółtodziób do tej pory używałem ANENG Q1, przesiadka na ten model (w przypadku tej firmy AOS02) będzie dobrym pomysłem? I tak nie ogarniam połowy twojego filmu więc.. 😂 Chyba tak? Zależało mi aby nowy miał oscyloskop 🙂
2. Jakiś tani, np. chiński, sprawdzony zasilacz laboratoryjny do 200 - 300W?
P.S.
Wracając do multimetra. Sprawdzałeś czy działa na ogniwach bez BMSa? Jakiś użytek bym zrobił z laptopowych 😅 Bo samemu się bawić w kupno BMSów i lutowanie to już lepiej gotowe kupić.
Będzie spoko, szczególnie za tę cenę. Na ten moment nie mam do polecenia żadnego taniego chińskiego zasilacza dla elektronika. Jak masz jakiś budżet to może lepiej rozejrzeć się za czymś używanym z pl.
Będzie działał bez BMS, ale wtedy pozbywasz się zabezpieczeń.
a jak działa funkcja automatycznego pomiaru co określony czas? rysuje wykres jakiś? czy dane do pliku tekstowego wrzuca? I jaki zakres czasu można ustawić jeśli chodzi o pomiary?
działka ma pole to jest podziałka a nie wypełnienie
świetna recenzja. Wiadomo już, czy go brać, czy nie. Ale przy okazji chciałbym ponowić(zmienić) prośbe o info. Czy w tej klasie cenowej można znaleźć coś, co pozwoli pobrać na PC zarejestrowane wartości serii pomiarów (np. te 64kB zarejestrowane przez oscyloskop) np. jako plik CSV, a nie jako obrazek? Obecnie dla warsztatu te obrazki pewnie mają swoją wartość, ale to jest dla mnie gadżet i totalne marnotrawstwo pamięci. A jak nie, to chciaż to, co miałem w starym mierniku (Voltcraft VC820) na RS232, żeby można było w trakcie trwającego parę godzin pomiaru przesyłać na bieżąco odczytywane wartości do PC?
Czy mógłby Pan zrobić dokladny test i rozebranie oscyloskopu Fnirsi 2c23t? Ma zabezpieczenie przeciw spaleniu. Przy zmianie zakresów coś w środku cyka, jakby przekaźnik. Bardzo dziękuję z góry.
Witam, tez go mam i zaczynam z nim zabawę dzięki za super omówienie. Pozdrawiam
Używałeś może nowszą wersję ZOYI ZT-703S? 702S można teraz kupić za 200 zł, a 703S za 300 zł i zastanawiam się czy warto dopłacać. Drugi kanał i pasmo do 50 MHz w 703S to duże plusy, ale z drugiej strony na filmach 702S wygląda na znacznie bardziej responsywne.
Jak zawsze bardzo dobry test👍 A może uda się zrobić test zt-703s?
Leży, czeka
My też czekamy🎉
Ja też czekam :)
Ja też😢
czesc. Czy bylbys w stanie zdobyc info jak sie kalibruje to cudo ? Auto kalibracja nie kalibruje zbyt dokladnie pomiar miernika DC, roznice mam 4mV z referencyjnym zasilaczem i innymi miernikami, takze nie wszystkie egzemplarze sa dokladne.
Bardzo fajny film.
Ale ja potrzebuję zrobić zapis przebiegu napięcia ładowania akumulatora w ciągu paru godzin do pliku tekstowego i późniejszej analizy. Czy jest to możliwe wykorzystując albo część miernikową albo skopową? Pamięć 64kB teoretycznie spokojnie na to pozwala. Podany zakres samplingu również. Tylko czy jest taka funkcjonalność? Jeśli tak, to gdzie o tym można więcej doczytać?
Ew. wystarczy, jeśli komp. będzie miał dostęp do aktualnie mierzonej wartości (Napięcie, prąd, itd) i sam zapisywał wyniki. Takie coś miałem 20 lat temu w starym Voltcraft VC820 przez RS-232.
Czy przy badaniu powyżej 8MHz, żeby przebieg nie skakał, to możnaby zwiększyć napięcie wejściowe?
Szukam nastepcy dla aneng q1 ktory jest suoer ale juz mi sie znudzil. Jedyne co robie z elektroniką to grzebie przy autach. Powiedz mi lrosze czy ocsyloskop z prezentowanego multimetru jest cos warty orzy autach? Po takim czasie polecasz ten miernik? Ewentualnie jeski zrezygnowac ze skopometru to moxe aneng 681/2/3? Nir siem czym sie roznia
Wejdź na kanał @Fabi on używa tego skopometru do elektroniki samochodowej od kiedy wyszedł, coś ci podpowie. Ja nie korzystam z niego na co dzień. Nadaje się do samochodów jak najbardziej i za te pieniądze lepszego nie znajdziesz jeśli chodzi o funkcjonalność.
Jak długo ładuje sie bateria? Podczas ładowania podswietlony jest przycisk włączania. Cis sie zmieni jak bedzie naladowana na full?
Może nie twoja bajka ale.. Dasz radę zrobić jakiś test miernika lakieru. Myślę kupić coś takiego UNI-T UT343D
Dziś udało mi sie kupić ten multimetr za 207zl z chińczykowa. Jestem ciekaw jak bedzie działać.
testowałeś może tanie cęgi do pomiaru prądu? zastanawiam się czy jest sens w coś takiego inwestować, by sobie podejrzeć przebiegi.
ZOYI ZT703S nowy model. Dwa kanły +generator
Witam. W instrukcji oscyloskopu napięcie maksymalne to 150v. Chciałem zapytać czy to jest max na ustawieniu sondy 1:1 czy już na 1:10?
dla 1:1
@@SlaVoy czyli na 1:10 można w teorii 1500v? Chodzi mi o to, czy bez większych problemów zmierzę napięcia na przetwornicy około 600v
@@iwomackojc90 to zależy jaką sondę podłączysz. Ta z zestawu jest do max 300V RMS. Do wyższych napięć potrzebujesz sondę wysokonapięciową 1:100. W ustawieniach oscyloskopu jest tylko tłumienie 1:1 i 1:10, więc amplitudę będzie trzeba mnożyć x10.
@@SlaVoy Bardzo dziękuję za pomoc. Mam nadzieję że sprzęt będzie fajnie działał. Dopiero dzisiaj przyszedł i jeszcze nie miałem czasu potestować
Co sądzicie o multimetrze forscher/powermat ?
Jest podobne urządzonko (3 w 1) jak Zeeweii DSO3D12 - miał Pan z nim styczność ? Osobiście waham się pomiędzy DSO3D12, a ZOYI ZT-703S.
czy użycie trafo do pomiaru napięcia sieciowego było w tym przypadku konieczne?
Dlaczego przebieg napięcia z sieci przez transformator mierzysz? Nie można bezpośrednio? Ogolnie super film. Dałem like'a i sub'a.🙂
Można, ale nie chciałem przypadkowo gdzieś zwarcia zrobić podczas nagrywania.
Świetna recenzja. własnie czekam na mój :)
SlaVoy a na tyle testów wszelakich tych zabaweczek który byś polecił jako sprzęt najbardziej zadowalający do użytku codziennego jeśli chcę się trochę poznać temat oscyloskopu a nie koniecznie kupować typowo sprzętu za dużo większe kwoty, a który by starczył na jakiś okres jako urzadzenie do małego serwisu
Najtańszego Owona bez generatora. Ewentualne zoyi zt703s ale muszę go najpierw przetestować.
@@SlaVoy ok czekam na testy😁
@@SlaVoy Właśnie chciałem zamówić ZOYI ZT-703S z aliexpress, ale na filmach widać że ekran ma znacznie wolniejsze odświeżanie od ZOYI ZT-702S i teraz się zastanawiam który brać
Sanwa - mój ulubiony (5000). Przy pomiarach choćby wartości prądu zauważyć można, że oba mierniki pokazują wręcz identyczne wartości. Czepiłbym się więc bardziej źródła niż niedoskonałości chińskiego sprzętu, prawda?
Źródło nie ma znaczenia, prąd w obwodzie jest wszędzie taki sam. Temperatura może mieć znaczenie w zależności jaką dokładność zakładamy, ale tutaj jest ona również taka sama. Najlepiej byłoby to robić w akredytowanym laboratorium z odpowiednio wzorcowanymi przyrządami, ale takich nie posiadam :) Multimetr laboratoryjny ma jeszcze ważną fabryczną kalibrację.
Jaki polecasz multimetr za ok. 350 - 400 zł? Zastanawiam się nad Sanwa CD772...
Bardzo ciekawie pokazane możliwości, nie zrozumiałem tylko dlaczego pomiary AC oscyloskopem bylo pokazane przez transformator. Proszę o info.
Tylko dla bezpieczeństwa, nie chciałem przypadkowo wywalić bezpieczników.
Witam. Czy taki oscyloskop nadaje sie do diagnostyki samochodowej. Tzn czy pokaże wykres pochodzący np. od czujnika wału, wałka rozrządu które dają sygnał ok.10-15hz (wolne obroty)
jak nakbardziej, zobacz na kanał @Fabi on się zajmuje elektroniką samochodową i używa go.
Możesz wyjaśnić do czego służy i jak się tym posługiwać "końcówką sprężynująca" do sondy mam taką a nie wiedziałem do czego służy 😬
Nakładasz ją na końcówkę sondy i odpinasz kabel masowy z krokodylkiem. Dzięki temu masz krótkie przyłącze pomiarowe i nie zbierasz różnego rodzaju zakłóceń jak w przypadku kabla masowego, który robi za małą antenę i niwelujesz jego indukcyjność, która powoduje np. "dzwonienie" na przebiegu.
Halo halo czemu nie ma nowych tresci?
Siemaneczko :) Być może gdzieś wrzucałeś ale ciężko wszystko śledzić.
Dlaczego ostatnio nic nie słychać z Twojego kanału?
Problemy zdrowotne. Zbieram się, żeby coś nagrać właśnie. Pozdro i dzięki za pamięć.
@@SlaVoy Powrotu do zdrowia i również pozdrawiam! :)
Czy z recenzowanych producentów, któryś posiada w swojej ofercie rozsądny multimetr z wbudowanym zadajnikiem pętli prądowej 0-20mA?
Za te pieniądze ten uniwersalny miernik to mistrzostwo świata :-) Ja mam akurat Aneng AOS02 czyli bliźniak. Jeśli chodzi o pomiary podstawowe U , I , R nie wiele odbiega od mojego wzorcowego miernika FLUKE289 i bije pod tym względem większość mierników do tysiąca zł a nawet znacznie droższe. Gratis mamy całkiem przyzwoity oscyloskop dla początkującego a nawet zaawansowanego elektronika. Należy jeszcze pochwalić sam wyświetlacz bo na tak małą przekątną ma bardzo dużą rozdzielczość chyba 640x480 ... Najwiekszą wadą jest tylko pobór pradu a zaletą ze do zasilania mamy akumulator 18650 , który odrazu wymieniłem bo jak się okazuje stary laptopowy znacznie dłużej trzyma.
320x240
@1bhpjean Też właśnie zamówiłem anenga zamiast zoyi bo mi dobrą cene na ali zrobili 222zł. Ciekaw jestem jak z aktualizacją oprogramowania. Do zoyi jest na oficjalnej stronie a do anenga nigdzie nie znalazłem. Wydaje mi się, że są to identyczne urządzenia więc ten soft zoyi z oficjalnej strony podejdzie bez problemu.
Powinien podejść.
@@nemesis238Zoyi jest teraz za 177zł na Aliexpress, zamówiłem dla syna, żeby go zainteresować elektroniką.
aktualizacje z zoyi działają@@nemesis238
resztę Batmana też rysuje czy tylko głowę? (prostokątne 2 MHz)? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Witam, wspaniały test proszę mi powiedzieć, czy się da tym sprzętem zmierzyc procentowy stopień wypełnienia sygnału pwm, a jeśli tak to jak pozdrawiam.
Z tego co widzę nie ma takiej opcji w multimetrze. Możesz sobie podglądnąć sygnał w trybie oscyloskopu i wtedy będzie ładnie widać, ale samej wartości % nie mierzy.
dziękuje za odpowiedz@@SlaVoy
Witam serdecznie. Mam pyranie. Jako, ze na kanale recenzował Pan zarówno powyższy skopometr jak i tester lcr fnirsi tc3, który przyrząd poleciłby Pan jako pierwszy oscyloskop dla elektronika amatora? Które z tych urządzeń jest bardziej funkcjibalne ( jeśli chodzi o oscyloskop) zdaje sobie sprawę, że to raczej zabawki, ale może mają jakąś wartość na początek przygody z elektroniką? P.s. mam tester elementów TC1 więc na funcji testera mi aż tak bardzo nie zależy.
Pozdrawiam serdecznie
Oscyloskop w TC3 to zabawka. Ten jest zdecydowanie lepszy i nadaje się jak najbardziej na początek zwłaszcza jak już posiadasz tester elementów.
Wielkie dzieki za odpowiedz:-)
To nie jest to samo co aktualny aneng AOS02??
Tak jest.
*sorry za głupie pytanie, ale z gniazdka napięcie to tylko przez transformator można ? i oczywiście x 10 ?*
OKI W OPISIE JEST 150 v POZDRAWIAM
Możesz normalnie z gniazdka mierzyć na tłumieniu x10. Ja użyłem transformatora 1:1 w filmie bo po prostu był pod ręką i żeby przypadkowo gdzieś zwarcia nie zrobić w sieci.
Sonda jest do max 300V RMS.
@@SlaVoy ok ,dzięki za cenne info
Dobra recenzja. Faktycznie mogli sobie darować ten bargraf. Tylko potęguje wrażenie obcowania z zabawką... Czy istnieją jakieś tanie skopometry albo nawet same oscyloskopy godne polecenia za te kilkaset złotych? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie taki przenośny wynalazek nadający się dla średniozaawansowanego amatora. Niby coś się ruszyło w tym temacie, ale nadal większość pozostawia wiele do życzenia...
OWON seria HDS jest bardzo przyzwoity jako tani skopometr. Jeśli chodzi o tanie oscyloskopy przenośne to ZEEWEII ma dobre opinie. Nawet mam je wszystkie, ale na razie czasu brak na testy. Trochę się bawiłem DSO2512G i jest naprawdę spoko. FNIRSI też wypuściło jakiś ładnie wyglądający DPOX180H, ale nie miałem w rękach i z tego co czytałem ma błędy w sofcie i przekłamane parametry jak zwykle.
Zoyi ma wypuścić niedługo wersję 2-kanałową z multimetrem o rozdzielczości 25000. To może być ciekawy sprzęt.
@@SlaVoy Dziękuję za naprowadzenie.
A czy można by było podczas używania funkcji oscyloskopu ładować go z power banka? Jak rozumiem wtedy była by izolacja, a nie uśmiecha mi się czekać aż się podładuje.
Można.
Zagięta szybka daje refleksy pod każdym kątem na😩
Gdzie nowe filmy?????????????
Oj absolutnie się zgodzę, że bargraf 3Hz jest bezużyteczny i wręcz uciążliwy
Witam mam pytanie odnośnie multimetrów, który według ciebie jest lepszy UNI-T UT60EU czy ANENG AN870?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie wiem co to znaczy "lepszy". Aneng jest dokładniejszy i ma wyższą rozdzielczość, ale słabiej wykonany mechaniczne i praktycznie nie ma zabezpieczeń. UT60EU jest przyzwoity w każdym aspekcie, ma certyfikację zewnętrznego laboratorium, wymienny bezpiecznik bez rozkręcania, lepszą stopkę i polską dystrybucję. Ale ma 4 cyfry i dokładność deklarowaną 0.5%. Każdy ma co innego, musisz sam zdecydować czego potrzebujesz.
@@SlaVoy Dobrze dziękuję za odpowiedź. A czy można spodziewać się u ciebie testu UNI-T UT60EU?
@@ra-v6605 Tak, niedługo
czy ma zapis na kartę lub do komputera
Klawiatura z gumkami przewodzącymi w takim mierniku to porażka. Prawdopodobnym powodem złomowania tego miernika będą nie uszkodzenia elektroniki, a zajechane przyciski strzałek.
To się zalutuje switche ;)
jesli jest kontroler, to aku z bms raczej nie potrzebny....
Wyczekane! Co ro za pęseta? Wygląda solidnie 🤔
🥳🥳🥳
A kupiłem sobie ostatnio taki komplet bit.ly/3P5SHWb jest całkiem ok.
Witam mam pytanie kupiłem ZOYI ZT 703S na TEMU i mam część menu po chińsku czy może Pan pokazać wolniej jak to przestawić na angielski proszę 🤔🤔🤔😄
703S nie mam aktualnie przy sobie.
@@SlaVoy dzisiaj dotarł udało się klawiszem f4
Cześć, witam. Kiedy będą jakieś filmy nowe ??❤
Wkrótce.
@@SlaVoy : czy można by liczyć na odświeżenie tematu zasilaczy laboratoryjnych/warsztatowych? Pozdrawiam! 🙂
@@SlaVoy, czy wrócisz do tematu napraw elektroniki?
@@pi00pl Chciałbym. Jak się odrobię z tym złomem to taki jest plan.
@@blackIwaterIpark Jak tylko moce wrócą 👍
Czy jest to dobry sprzęt dla początkującego elektronika? Czy lepiej wybrać coś innego/lepszego?
Jak najbardziej sprzęt godny polecenia. Jak widać w recenzji to dokładny multimetr. Funkcje oscyloskopu w tak kompaktowym urządzeniu są jedynie podstawowe, ale prawdziwy oscyloskop to wydatek minimum 800-1000 pln.
@@omatadormatador7742 Dzięki! Zamawiam!