Egy Hely - Breuer Marcell Flaine-i síközpontja
Вставка
- Опубліковано 6 лют 2025
- Az Egy hely ezúttal egészen a havas francia Alpokig utazott, hogy bemutassa Breuer Marcell hatvanas években épült beton síközpontját. Múlt héten robbant be a mozikba a A brutalista című film, nézzük tehát hogyan néz ki egy brutalista város a való életben.
A Brutálisan című filmet láttam. Hagyjuk is.....
Ebből a videóból többet tudtam meg, mint a közel 3 és fél órás filmből. Köszönöm!😊
Az hogy szép, vagy nem szép, az tényleg szubjektív. A kulcsszó itt tênyleg a funkcionális. Ennyi. Akkor, abban a korban ez volt a fő "vezérlő elv". Kifejezetten örülök, hogy magyar emberek is alkottak kiemeljedőt az építêszetben vilagszerte. 😊 Jó tudni!
Köszönöm a videót és érdeklődve várom a folytatást!😊
Köszönet az újabb remek videóért. Minden új rész meglepetésként hat.
👍👍👍
Valahogy ezek az épületek mindig magyarázatra szorulnak, hogy miért szépek.
...nincs akadálya, hogy megirja ÖN szerint miért nem
@@tamastorma6687 Nyilván szubjektív kérdésre csak szubjektív választ tudok adni. Szerintem az épületeknek az egyik legfontosabb feladata, hogy tessen az embereknek. Ez hatványozottan igaz egy idilli alpesi környezetben. Ezektől a házaktól depressziós leszek. Véleményem szerint ez nem igazán előnyös egy turistacélpontnál.
@@csabafekete Elöbbiben ("szépség"=100% szubjektív), utóbbiban nem, mert csak a kívülállók nézik a külső burkot ...a használók viszont ismerik a belsőt is, a szofvert, ami a praktikum, a szükséges funkciók frappáns kiszolgálása. Állítólag egy őszinte épületnél ez költözik ki a külső harderébe... 60 éve ezt így látták, ma sokan ezt a nyersbeton világot utálják/meghaladottnak tartják. De akkor is a történet része...
Mert menthetetlenül, embertelenül rondák. Sivárak, lelektelenek. Ha a művész úr szakács lett volna akkor monhatnánk ez nem jött össze, kukába vele. Így viszont a szerencsések gyönyörködhetnek benne akár évszázadokig. Ilyen alapon egy NDK típusú óvoda, egy kaszárnya, egy barakk, egy konténer vagy egy gyufásdoboz is műelemzés tárgya lehetne.
@ Szerintem ha egy épület szép, az a szépség nem avul el (persze ez renoválás kérdése is). Ez egyaránt igaz „klasszikus régi” és „modern” épületekre is. Ha ezt a próbát nem képes kiállni, mernünk kell ezt kimondani és szembenézni vele; véleményem szerint a kor nem érdem, hanem egy állapot. Egy igazán tetszetős épületnek/épületkomplexumnak egy szép környezetet igenis kell tudnia uralnia, pláne egy alpesi környezetben. Ha azt hozzuk fel előnyének, hogy belesimul a környezetébe, azzal beismerjük a vereségünket, azaz „igaz nem a legszebb, de legalább nem is rondítja el nagyon a tájat”. Számomra nagyon szembetűnő, hogyha ezek a típusú betonépületek nincsenek tökéletes (azaz 100.00%-os) állapotban, akkor nagyon csúnyán öregednek, összehasonlítva egy klasszikus társával, példának okáért egy itáliai templommal, ahol a tenger sós levegője már lemállasztotta a vakolat egy jelentős részét róla.
Remek minoseg, koszonjuk!
Koszonjuk a videot!
Köszönöm a videót!
Nagyon informatív, szuper videó!
☺️☺️
👍👋
Szupi vidi
Szépek?!Hm?!Brutalisták!!Igen!Egy megkérdőjelezhető korszak vívmányai.Az ideológiájuk a végeredményt illetően nagyon is konfrontatív!
2x kérdőjel? 4x felkiáltójel?felkiáltójel? felkiáltójel? felkiáltójel?
@ Talán az írásjelek utáni mondatokra vártam a megjegyzését.Különben Tamás ,Ön szeretne itt karácsonykor síelni?(kérdőjel)
@@olivercsemy4617 sajnos nem tudok síelni és nem is azért mentünk :)