РАДЯНСЬКА ЛЮДИНА: психологічний портрет любителів совка/ПАЛАЄ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 6 жов 2022
  • Ініціатива наказуєма. Людина людині вовк. Щоб у вас все було - і вам за це нічого не було.
    Беріть тазик, будемо рефлексувати про те, як совєти травмували психологію цілих поколінь. Що це палає, красна звізда? Ні, це вогнище, на якому ми палимо піонєрські галстучки арестовичів.
    Бренд "Не хустка"- унікальні хустки з картинами українських художників та елементами української культури.
    Це знайомство з героями, які творять нашу Україну, це любов до свого.
    Кожен виріб - не просто шматок тканини, це сімейна реліквія.
    Частину коштів від продажу "Не хустка" донатить на культурні потреби України та співпрацює із УКФ.
    cutt.ly/PBohKYb
    З питань реклами: / sorochechkin
    Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
    mono bit.ly/3HNxEn9
    (5375 4115 0604 6296)
    patreon / palaye
    PayPal palaye2111@gmail.com
    Емма - / emmocean
    Яна - / yanabrenzey
    TikTok / nam_palae
    Дарка Бунтарка - • МОДА СРСР та ЄВРОПИ 🧦🤯...

КОМЕНТАРІ • 1,3 тис.

  • @byukraine689
    @byukraine689 Рік тому +1036

    Моя бабуся, вихована інтелігентна людина, розповідала мені, як її батька дивом не закрили через те, що він з колегами подарував на ювілей товаришу дорогий годинник з гравіруванням імен всіх, хто долучився. Забрали всіх, чиї прізвища були на тому годиннику, а його там не було, бо під час замовлення гравірування про нього забули, коли він був у відрядженні. Сіли всі. Бо "звідки в простого залізничника такі гроші". Так от. При цьому вона обурювалася, коли я зневажливо відгукувалася про СРСР. Наші безкінечні суперечки закінчилися після єдиного мого аргумента. Такі люди дійсно щиро не розуміють, що все оте умовно "гарне", що вони пам'ятають, є невід'ємною частиною ГУЛАГу, репресій і голодомору. Що це одна цілісна система, в якій без цих жахіть не було б їхнього "найкращого" пломбіру 🙄

    • @ingialionka
      @ingialionka Рік тому +38

      Все просто- зараз війна, але ми хіба увесь час в печалі, щохвилини в жаху і стражданнях. Ні, бо так влаштована людська психіка, що стирає погане і залишає хороше. Тільки те, що справило непоправну шкоду на психіку і здоров'я не забувається. Ми ж не ненавидимо німців зараз, так? Чи італійців? Чи поляків? З усього треба робити висновки, але не всім людям це вдається. Інтелігентні, освічені і виховані не рівнозначне розумні. Бо розумні люди вміють не брати інформацію, а перевіряти і шукати, опрацьовувати її, аналізувати. Яна також казала про ментальність виживання - ця ментальність ще з часів Російської імперії, бо й 60 років від скасування кріпацтва не минуло, як прийшов СРСР. А у нас на роботі прибиральниці і досі одна папір краде- і не через безгрошів'я, бо звикли, що є безнаказанність.

    • @hannaskoromna1731
      @hannaskoromna1731 Рік тому +3

      Жах😥

    • @mrymashevska
      @mrymashevska Рік тому

      @@ingialionka Нє тут трохи не про те. Там людям вбивали психіку. Знаю по свої бабусі (82 роки), вона всю школу вчилася за сталіна...там повний пиздець у голові по части срср.

    • @eyrena_
      @eyrena_ Рік тому +15

      В них вже рецептори не ті, тому й не можуть знайти той смак ніде

    • @MaksimG693
      @MaksimG693 Рік тому +2

      Це ідеальний приклад і комментар!!!

  • @user-yk9ee5er3w
    @user-yk9ee5er3w Рік тому +349

    Палає особливо від 2 явищ:
    1) безумовна повага до віку
    2) нерозривний зв'язок з родиною
    Поясню чому палає:
    1) розум від віку не залежить. Від віку залежить мудрість. Мудрість це поєднання розуму й досвіду. Розум мають ДАЛЕКО не всі. Одже ДАЛЕКО не всі дорослі й старі мудрі. Вік не показник якостей людини. Це просто вік
    2) якщо твій родич або ціла родина псують тобі життя чи просто погані люди, ти НЕ зобов'язаний з ними спілкуватися. Це вони мають поводити себе по-людськи, а не ти "зрозуміти й підлаштуватися"

    • @all_in_you_r_mind
      @all_in_you_r_mind Рік тому +11

      Дякую за коментар.
      Я це не так давно лише зрозуміла: про вік, і про родичів.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +36

      Ооо, ніби мої думки озвучили. Можна в 30 років мати більше досвіду ніж в 70. Мудрість - це осмисленний досвід, це якщо ти пережив якусь ситуацію і зробив висновки, багато людей взагалі до таких процесів не схильні. Те ж саме про родичів, якщо якась людина токсична, але є членом родини - це взагалі не причина псувати собі життя комунікацією. Я задумувалась звідки оцей фетиш на «це ж родина» і прийшла до думки, що в радянські часи важко було довіряти, бо скрізь доноси, можна було вірити дуже обмеженому колу людей. Звідси і ось ця настороженість до незнайомців і терплячість до будь-яких вибриків родичів. Дуже контрастує з західним підходом, де навіть батьки і діти один до одного в гості без запрошення чи хоча б попередження не йдуть і з порадами не лізуть.

    • @hannah1925
      @hannah1925 Рік тому +13

      Згодна, як кажуть: "іноді ти просто старий дурак"

    • @Anita-yd5lc
      @Anita-yd5lc Рік тому +3

      100%

    • @user-xz9xu1vi8k
      @user-xz9xu1vi8k Рік тому +5

      @@Bmtab згодна з вами, але і мас культура у вигляді того ж кіно, американського найбільше мені здається, формує думку, що токсичні родичі можуть виправитися і настане хепі-енд, дуже багато такого токсичного кіно. Взагалі-то було б цікаво подивитися ефір дівчат на цю тему

  • @pierrte
    @pierrte Рік тому +97

    Мені подобається як писав Симоненко
    " .... У кожного "Я" є своє ім'я,
    На всіх не нагримаєш грізно,
    Ми - не безліч стандартних "я",
    А безліч всесвітів різних.
    Ми - це народу одвічне лоно,
    Ми - океанна вселюдська сім'я.
    І тільки тих поважають мільйони,
    Хто поважає мільйони "я".

  • @lB-qh9qz
    @lB-qh9qz Рік тому +133

    В СРСР не жила жодного дня, але, нажаль, вивчила "безцінний досвід": не висовуйся, не будь вискочкою, з бідної сім'ї без зв'язків - значить нічого в житті хорошого не світить і багато чого іншого в дусі слабкої людини яка ні на що не впливає. Пам'ятаю як моїй мамі сусідка казала: "Як це ти доньку збираєшся вчити якщо жодної свині на екзамени не маєш".

  • @irynaskalozub4361
    @irynaskalozub4361 Рік тому +654

    Дякую, дівчата, ви чудові! Мені 66 років, совок пам'ятаю, все було жахливо, згадую з відразою. Ви абсолютно правильно все розповідаєте,але нинішнім совкам це не допоможе. Потрібна зміна поколінь.
    Хустки чудові, в мене вдома досі є такі килими. 💙💛

    • @user-qx1ph4fg9c
      @user-qx1ph4fg9c Рік тому +30

      Зміна поколінь не допоможе. Совки в сім'ях передають цей трипер дітям та онукам. Сьогодні є вже 16-річні совкодрочери. Сурпрайз: вони всі узькочєлюстниє))))

    • @irynaskalozub4361
      @irynaskalozub4361 Рік тому +21

      @@user-qx1ph4fg9c тоді допоможе, на жаль, війна: я прожила в окупації два місяці, було повне враження повернення в совок з усіма його "принадами".В будь якому разі, ніщо не вічне. Більшість нашої молоді вже вільна від цієї чуми.

    • @di4423
      @di4423 Рік тому +19

      @@user-qx1ph4fg9c вже допомагає) мене оточує купа людей, які конфліктують з батьками про совок на різних рівнях: від побутового рівня до соціальної відповідальності.
      Тому можу сказати з упевненістю, що діти наразі роблять дуже багато задля свого теперішнього і майбутнього. Батьки, наприклад, не підтримують еко-активізм і через 30 років в нас закінчиться прісна вода, а батьки все пиз*дять за внуків.. яким пити не буде чого і дихати не буде чим 💁
      P.s моя мама навіть кричить за те, що я сортую пластик, обзиваючи мене лахмітницею💪
      Дякую, батьки, ви наша "опора" 🤡
      Власне, я ненавиджу совок. Він руйнує моє життя. А від батьків часто хочеться відректися.

    • @areestel
      @areestel Рік тому +7

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. ГОСТи вже багато в чому застаріли, в нас є свої норми - ДСТУ. Проте ні ті не інші не є обов'язковими (окрім винятків). В нас дозволено виробникам самим встановлювати норми (ТУ). Тому у нас не всі продукти найкращі, буває що і найгірші. Наприклад наші цукерки, де дозволено не класти шоколад взагалі, тому здебільшого його там і нема. Або чіпси в яких купа посилювачів смаку і ще багато всього, коли в країнах ЄС більшість чіпсів це майже одна картопля і сіль. А от про морозиво, не знаю яке було морозиво в тому совку, але в Італії наприклад дуже високі вимоги до морозива, вони ним пишаються і часто виграють міжнародні конкурси, тому назвати його "поганим" в мене язик не повернеться. Але попри все мені більше подобаються наші хімічні чіпси, деяке "морозиво без молока" чи "шоколадні цукерки без шоколаду", бо натуральний шоколад я не люблю. Але назвати їх "кращими" чи "кориснішими" в мене язик не повертається. Якби я захотіла харчуватися якісними продуктами то я б вибирала саме український (ДСТУ) і міжнародний стандарт (ISO) і разом з ТУ або вирощувала б сама що могла. А в совку взагалі майже нічого не було, а що було своє вирощене, те й забирали. Краще великий вибір між якісним і не дуже ніж дефіцит.

    • @galynabut5208
      @galynabut5208 Рік тому +1

      @@user-qx1ph4fg9c переважно, але не тільки , на превеликий жаль.

  • @lerakaminska7867
    @lerakaminska7867 Рік тому +389

    Давайте повний кансел дристовича! Це ганьба що він має стосунок до влади, маємо домогтись його звільнення

    • @t.n8667
      @t.n8667 Рік тому +37

      Я за! Таким ідіотам як він місце в расєі або в саюзі, але не в Україні

    • @-serj-
      @-serj- Рік тому

      Пиздити, як Шуфрича👌

    • @lavieestbelle7854
      @lavieestbelle7854 Рік тому +5

      💯

    • @ivanovskazhanna4004
      @ivanovskazhanna4004 Рік тому +13

      Хаха ! Дристович !😂 класна поганялка !

    • @innapolianska42
      @innapolianska42 Рік тому +10

      Так якого звільнення? Офіційно він не займає жодної посади в Офісі Президента)

  • @solodkabulka27
    @solodkabulka27 Рік тому +175

    Про підїзди в мене є дуже показова історія. Коли я була мала ми всі жили в Києві і разом із сусідами наводили порядки у підїзді, фарбували стіни, ми з мамою садили квіти і всі були гуртом. Так склалося життя що потім моя мама переїхала до росії і вона була просто шокована. Усім тупо насрати як і в чому вони живуть. Мама щодня замітала підїзд а там щодня зявлялися нові папірці і пусті пляшки. Намагалися сваритися, та все марно. Малі діти її посилали матом. Мама намагалася садити квіти під вікнами - їх завжди топтали або зривали, і плювали їй на голову з балконів. Це просто прірва

    • @user-dq9fm2wf5o
      @user-dq9fm2wf5o Рік тому +18

      Дякую за тему. Я жила в срср, нічого доброго не пам'ятаю тільки черги і без вибору. Хустинки дуже класні, замовлю на подарунок.

    • @games47697
      @games47697 Рік тому +7

      Та яка там прірва? Такого як ви з мамою робили нема і в половині українських будинків. Я от жив в трьох, і один з них - типовий, по-совковому засраний будинок з облізлими стінами та сміттям. Інші два були без такої жесті, але й такого, що ви описуєте в своєму будинку - не було. Коли бував в будинках інших людей, також було далеко від ідилії. Насправді в нас може й не така жесть, як в рашці (хоча там теж не всюди жесть, а в нас в маленьких містах гірше ніж в Києві), але совок дуже часто проявляється. А про те, як потворять будинки усілякими балконами, утепленнями і кондиціонерами - годі й говорити. Це роблять взагалі майже усі

    • @user-qx3jg2dk8q
      @user-qx3jg2dk8q Рік тому +1

      На щастя про під'їзди рососії тільки чула, але навіть згадуючи під'їзд моєї тітки - там принаймні його не засирають так сильно
      (При тому, що я не можу сказати, наскільки в них поширена якась сумісна робота з покращення)

  • @niayoha1240
    @niayoha1240 Рік тому +294

    Моя мама до цього часу страждає відкладеним життям. І вона навіть не вірить, що в 60 років можна щось змінити в собі😔 Це дуже сумно. А я справжня гедоністка, і мені за це не соромно. Я щаслива, коли роблю те, що приносить задоволення. Сумую лише, коли рідні не можуть собі цього дозволити.

    • @uraniya
      @uraniya Рік тому +22

      Читаю, і наче про себе.
      Все теж саме. Мама все життя відкладала, боже, навіть зараз, навіть банальні речі. І від цього дуже тяжко позбутись.
      Насправді, дуже тяжко переконати таких людей, це повинно змінитись покоління. Наші діти вже цього не знають і це прекрасно.

    • @Halynka_ka
      @Halynka_ka Рік тому +14

      Моя мама теж така, пам'ятаю з дитинства як вона діставала з шафи гарну нічну сорочку, довгу до підлоги, напівпрозору, рожевого кольору, міряла її, я захоплено дивилась, потім вона клала її назад в шафу і казала " буду в ній спати коли квартиру получим і в нас буде окрема кімната". На той час ми жили в однокімнатній. І от я виросла, мама постаріла, а квартиру ми отримали коли мені виповнилось 20, а мамі 50, і так вона ні разу ту сорочку і не одягала..

    • @fgcjkd
      @fgcjkd Рік тому +2

      @@Halynka_ka а чого у 50 не одягти?

    • @Halynka_ka
      @Halynka_ka Рік тому +2

      @@fgcjkd не знаю, фігура була вже не та, що в 35-40, мабуть соромилась

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +9

      І моя мама теж все життя відкладала життя і досі відкладає і мені це в спадок передала, але намагаюсь від цього позбавитись. Вона дивується, що мені не потрібні її сервізи, рушники та набори постілі (абсолютно нові, які вона все життя відкладала мені), бо я купую нове і кажу її, щоб нарешті почала сама тим всім користуватись.

  • @ksandralight
    @ksandralight Рік тому +916

    я пів року всім розказую, що Арестович кончений, а мені всі розказують, що він робить якусь дуже важливу справу і таку заумну, що ніхто толком не може пояснити чи показати результат того.
    дякую вам, як же добре, коли натрапляєш на людей з адекватною точкою зору.

    • @user-cs2ci2rl8f
      @user-cs2ci2rl8f Рік тому +26

      Це зло! Я теж…

    • @t.n8667
      @t.n8667 Рік тому +54

      Арестович мегакончений

    • @user-rl9uk9sc5b
      @user-rl9uk9sc5b Рік тому +23

      розумієте, це ваша думка про нього, а у ваших знайомих інша думка. Може перстанете лізти до них і кожен залишиться при своїй.

    • @ksandralight
      @ksandralight Рік тому +65

      @@user-rl9uk9sc5b а я й не лізу, просто, коли арестович виринає з черговим трешем у інформаційному полі то не можливо не відреагувати на його висер. мені до ньго не було діла ніколи хоча він і до повномасштабної війни поров діч.

    • @Juli6SS
      @Juli6SS Рік тому +82

      @@user-rl9uk9sc5b думка думкою, але проблема в тому, що Арестович дуже небезпечний. У нас, нажаль, дуже багато людей що ставлять його на п'єдестал і він міліонам вливає гівно в голови.

  • @user-jt8li8lm2m
    @user-jt8li8lm2m Рік тому +110

    Я народжена в СССР. У пам'яті відобразилися три картинки:1) де не плюнь - Лєнін, він був усюди! 2) Черги, черги, дефіцит! 3) похорон Брежнєва - на алих подушечках - безконечні нагороди. Жах і кошмар! У собі ненавиджу маленького совкового тєрпілу. Ніяк не можу ту гидоту із себе вичавити. Дякую, дівчата!

  • @natali1085
    @natali1085 Рік тому +221

    Улюблена фраза моєї бабусі була: "хорошего понемножку"... Останні роки часто її згадую і розумію, скільки ж обмежень программується в голові з такими фразами, які з дитинства постійно чуєш.

    • @all_in_you_r_mind
      @all_in_you_r_mind Рік тому +15

      А мені здається ця фраза про помірність. Принаймні я так її сприймала, і так мені транслювали батьки.
      Тобто щоб не було перенасичення будь чим, ненажерності. Щоб хороше було не все й відразу, а щодня рівномірно.
      І ще для того, щоб відчувати цінність - адже цінується те хороше, чого небагато.

    • @natali1085
      @natali1085 Рік тому +22

      @@all_in_you_r_mind В мене ця фраза асоціюється з обломом. Ти радієш чомусь, але треба себе пересилити та не сильно захоплюватись. Так, про помірність. Але в поганому значенні. Економія, на завтра треба залишити, бо може не вистачити. (Тут я не буквально про їжу чи щось, а образно). Про це і йшлося в відео. Синдром відкладання на потім та щоб не виділятись.

    • @Witalii.Q
      @Witalii.Q Рік тому

      @@natali1085 в мене як і в тані в хорошому)

    • @von_schrodinger
      @von_schrodinger Рік тому +1

      А у нас в родині вона застосовується з іронією, коли щось гарне закінчилося.

    • @natali1085
      @natali1085 Рік тому +2

      @чулий лилик дуже прикро, що так сталось. Ці фрази реально мають велику силу. Хоча в основному їх казали просто за звичкою чи жартома

  • @user-ct6oc8so7u
    @user-ct6oc8so7u Рік тому +97

    Мені 23 і мене бісить в радянській людині найбільше те, що я іноді знаходжу її у собі
    Дякую за відео

    • @userissimo19
      @userissimo19 Рік тому +13

      І основне, що народилась ж вже не в союзах, але оці нюанси присутні в житті🥲 мені теж 23, я це помічаю і мені лячно

    • @all_in_you_r_mind
      @all_in_you_r_mind Рік тому +8

      @@userissimo19 тому що оточення старшого покоління: батьки, бубусі, дідусі, вчителі - ще вихідці з радянського союзу. Або пострадянські часи - всі 90-ті роки мали ще дуже багато спільного з світоглядом союзу.

    • @user-wd2vu5ey8m
      @user-wd2vu5ey8m Рік тому +2

      Ви не одна! Боремось з цим разом)

    • @impos8249
      @impos8249 Рік тому

      @@userissimo19 а можна детальніше? В чому це проявляється?

    • @user-rv6vb4jw8l
      @user-rv6vb4jw8l Рік тому +1

      @@userissimo19 відваги! Ви бачите і не передавайте своїм дітям!

  • @annasokolova8553
    @annasokolova8553 Рік тому +55

    Ох, в моєму рідному селі люди 30 років не можуть звикнути, що за воду треба платити. Це ж ппц, ще б за повітря гроші брали б. Усі пояснення, що ви платите за трубопровід і його обслуговування розбиваються об погляд «ти шо довбо**б». Так от коли вони зрозуміли, що безкоштовної води більше не буде то всі поголовно врізали в трубопровід свої труби поза лічильником. А на всі спроби обслуговуючої компанії присікти цю фігню заявляли «а в нас частная собственность, тільки спробуйте зайти в двір». Коротше коли борг по селу за воду став декілька мільйонів, то обслуговуюча компанія плюнула і перестала обслуговувати наш трубопровід. Літом півсела без води, бо потрібен більш потужний насос, а друга половина заливає городи. Коли згорів насос то голова спробувала зібрати гроші на новий, бо ОК послала подалі, поки не сплатять борги. Як думаєте, хто скинувся на новий насос? Правильно, ті хто сидить літом без води. І то все село тоді 3 міс. сиділо на криницях і всі кругом були виноваті. Коротше, бісять неймовірно.

    • @TalkoO
      @TalkoO Рік тому

      Так . Дуже багато такого.. навіть елементарно плювання на тротуар, бички.. срач у під'їздах, пивні пляшки по обочинах.. і багато іншої гидоти. Чекаємо, коли вимруть.. і робимо все, що в наших силах

    • @marysid228
      @marysid228 Рік тому

      Ну по-перше, є різниця чи індивідуальне житло чи багатоквартирний будинок. У приватних будинках люди самі викопали криниці і каналізацію, самі її обслуговують, то чому вони мають платити якщо вони взагалі не під'єднані до водогону? А в квартирах, де є водогін, то звісно, платити треба. А по селах вкрай рідко є багатоповерхівки, там переважно приватний сектор. У моєму селі трубопроводу нема за винятком кількох багатоповерхівок, решта людей робили воду собі самі у будинках, купували насоси і викопували криниці, було б дивно якби вони ще й платили за послуги, які вони надають собі самі

    • @annasokolova8553
      @annasokolova8553 Рік тому +4

      @@marysid228 эммм, ви не зрозуміли, по всьому селу йде трубопровід, який прокладений ще за радянських часів. В кожному дворі є криниця(ну майже), але це криниця як бетонна яма, яку ти наповнюєш водою з трубопроводу, провсяк випадок. Село в Миколаївській обл., це степ, бідний на підводні джерела. Є трубопровід, що качає воду з єдиного джерела на одному з країв села. Той край, що ближче, використовує всю воду на полив і внутрішніх потреб, хоча знають, що насос слабкий і іншій половині села вода бачиться лише з пізньої осені по весну. Люди, що поливають городи врізали в трубопровід свої труби поза лічильником і за воду яка йде на полив не платять. Інші, що далі від насосу сидять без води на криницях, які заповнюють в ті рідкі моменти коли вода є. Наприклад, коли дощ і ніхто не поливає. І ті, що далі від насосу і дармової води платять за весь свій спожитий обсяг. Так історично склалося. А інші вважають, що всі їм винні, і не вбачають в лівій трубі нічого поганого, бо це ж вода, вона була безкоштовна за СССР, а село не було аж таким великий в той бік, де води ще не вистачає. Хоча якби всі платили по ціннику, то контролювали б скільки тонн води вони вливають в землю, і тоді б води вистачало всім.

  • @user-ys8zx1tg2e
    @user-ys8zx1tg2e Рік тому +82

    Совкодрочество людей в моєму оточенні завжди було через почуття несправедливості. Їм з дитинства казали що робити та любити. Була зрозуміла політика партії, достатньо було її дотримуватись, щоб тебе не критикували. Це тривалий час працювало. Вони всі дружньо разом страждали, ненавиділи інакших та чекали, що потім їм хтось дозволить щасливо жити. А зараз вони опинились у світі, який працює інакше. Вони все ще тяжко пашуть за копійки, чи отримують жалюгідну пенсію. А поряд ці самі інакші, які самореалізуються, піклуються про своє здоровʼя, інвестують собі на пенсію, не соромляться відпочивати та бути щасливими. І працювати можуть на так важко. Вони ще і власну думку мають, не терплять образ, можуть критикувати "чесного прцівника" за сексизм, гомофобію та расизм. Совєтську людину цей когнітивний дисонанс просто знищує з середини, тому її єдине бажання це повернутись у радянський союз, де її переконання знову будуть працювати, а все інші відправляться по заводам, гулагам та теж будуть страждати.

    • @RebekkaGerman
      @RebekkaGerman Рік тому +12

      Факт. Це дуже тяжко...

  • @olenaberest2454
    @olenaberest2454 Рік тому +46

    пам'ятаю, як на початку 2000-х одна мала написала в місцеву газету нашого малого містечка, що для підлітків в місці немає занять, нема куди себе діти, то дівча затягали по кімнатам міліції, і усіляко проводили роз'яснювальну роботу (ТАК! не шукали що покращити в місті, а закривали рот дитині). В містечку й на сьогодні не дуже що змінилось, а дівчинка давно закінчила Могилянку

  • @annamor4153
    @annamor4153 Рік тому +280

    коли там вже ті совєцькі люди повимирають, вимбачте. Уже нема сил, чому наші діти мають страждати, бо Арєстович їв морозиво за 3 копійки

    • @user-nv2xx5lg2v
      @user-nv2xx5lg2v Рік тому

      То треба, щоб виздихали тi молодi, що дрочать на совок, бо ïм " казали, що там було все дуже добре"

    • @user-ey3yr6xo4i
      @user-ey3yr6xo4i Рік тому +12

      Зараз діти більш радянські. Більші совок молодь. Тому що ніхто з них не бічив як там жили. Взагалі молодь дурна, що капець. Тому зеленський чи якась Полякова яку профінансує якийсь медведчук коломойський буде їх вибір

    • @Vikttorria
      @Vikttorria Рік тому

      ​@@user-ey3yr6xo4i Лавров, розлогінься

    • @mc-tired
      @mc-tired Рік тому +35

      @@user-ey3yr6xo4i, здається, ви насрали собі в штани

    • @user-kz1yb4bl1q
      @user-kz1yb4bl1q Рік тому +31

      @@user-ey3yr6xo4i ой хто б казав ,а Януковича ,теж молодь теперешня вибрала ???????

  • @ludmilapolak8655
    @ludmilapolak8655 Рік тому +106

    Пишу коментар не тільки, щоб поширювати український контент, а ще тому, що дуже гарна індивідуальність в дівчат і вчать людей трішки думати,а не бути масою яка пливе по течії.

  • @mari_lado
    @mari_lado Рік тому +151

    Я просто не переношу коли "За рахунок твого комфорту та придушення твоїх почуттів та емоцій треба робити "що подумає та людина, яку ти вперше бачиш або бачиш раз в рік".

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +13

      «Не кричи - сусіди почують» - лейтомотив дитинства

    • @user-wd2vu5ey8m
      @user-wd2vu5ey8m Рік тому +1

      Як же точно сказано!

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +8

      @Артемій Орел це не про це, повірте, я точно знаю, що мала на увазі моя мама, бо «не виносити сміття з хати» - це фактично її життєва філософія, щоб не сталось, головне щоб ніхто не знав, що щось не добре, страждай, вмирай, але мовчи. Ми всі люди, усі можуть біситись і бути емоційними (сусіди в тому ж числі), з підлітками взагалі важко, якщо я чую, що сусіди сваряться, я хіба можу зайти перевірити чи не потрібно викликати поліцію, але аж ніяк не засуджувати, тим паче якщо кричать підлітки. Звичайно, якщо оці розбірки щодня - це вже ознака чогось нездорового, але час від часу люди мають потребу викричатись і це не щось ненормальне (принаймні якщо дивитись на це з точки зору психології). Сусіди можуть шуміти по-різному, і ремонт, і гучна музика, банально пральна машинка та пилосос видають шум, якщо це до 22:00 - це не порушення закону, а якщо постійно боятись збентежити сусідів, то недалеко до шизи з розряду «не буду вночі змивати воду в унітазі», бо ж сусід з чутливим сном може прокинутись. Ми живемо в великих мурашниках, тиші не буде, бо за вікном автомобілі, діти кричать на майданчиках, собаки гавкають і т.д . Навіть в лісі птахи співають. Поважати інших - прекрасно, але між вічним криком і страхом дихати є середина діапазону і оптимально для ментального здоров‘я бути десь посередині цієї прямої

    • @pauchokYana
      @pauchokYana Рік тому +1

      Ооо, коли щось тобі не подобається, то «ну всі вчаться в цій школі, а тобі не подобається щось???». Повне стирання індивідуальності та можливості мати свою думку.

  • @victoriabundzyak550
    @victoriabundzyak550 Рік тому +87

    Мені палає всі 17 років, які я живу на Брайтоні. Кожен раз, спілкуючись з людьми після 40, які приїхали з совка і навіть з України 90-х, стикаєшся з древніми, як гімно мамонта, кліше, тупими фразами з совкових фільмах, тупе рос-дібілібачення з Сукабєєвими і безкінечними повторами новогодніх огоньков

    • @iva_zavalna
      @iva_zavalna Рік тому +20

      Шо вони роблять в Америці га? Чого не шукають раю в расєі?)

    • @fgcjkd
      @fgcjkd Рік тому +7

      @@iva_zavalna мабуть, приїхали на зло ворогам, які відібрали в них улюблену країну 😊

    • @mariiadziuban9681
      @mariiadziuban9681 Рік тому +9

      Погоджуюсь з вами на всі 100%! А ще мене найбільше дратує, що оці люди за 40 з Брайтона наївно очікують, щоб я оті всі совкові фразочки і повадки знала, виконувала і використувувала, коли маєш з ними справу. А коли я чесно в лице говорю, що я народилась в незалежній Україні, знати того всього не знаю і для мене совок це пережиток минулого, то у відповідь отримую лише здивування і обурення, наче для них я дикунка якась абощо.

    • @victoriabundzyak550
      @victoriabundzyak550 Рік тому +4

      @@iva_zavalna Тому і не шукають, що раісся їм нахрен не потрібна, а совок закінчився. Тому, як говориться, приємно згадати, та ні з ким поділитися

    • @natastudyN
      @natastudyN 10 місяців тому

      @@iva_zavalna Колбасная эмиграция.

  • @irinasmirnova4893
    @irinasmirnova4893 Рік тому +36

    Для мене розмови з мамою - це повний набір всіх «штампів» з вашого відео. Я висовувалась, міняла роботи, багато разів просто так літала в Європу, просто могла сидіти без діла (ну відпочивати теж не можна, бо ж треба кудись бігти і щось робити), машину маю, квартиру теж і можу собі дозволити не моніторити кожен цінник в магазині (я про їжу). Але це зовсім не вписується в те, що було в моїй сім’ї до мене)) тобто до мого усвідомленого самостійного існування, тому мене родичі обізвали «пані». І це якось образливо, бо я чуже не беру, багато працюю і завжди за можливості займаюсь благодійністю (це теж «Нє прівєтствуєтся», бо ж треба собі берегти на чорний день). Але бачу позитив - я перервала це коло хворих установок) і тепер мої діти не отримають багаж штампів (хіба від бабусі).

    • @polinaoliinyk6555
      @polinaoliinyk6555 Рік тому +2

      @Артемій Орел В самому слові "пані" як такому немає нічого поганого, але дивлячись з яким підтекстом і якою інтонацією воно сказане😏 Я розумію, про що говорить автор, типу пані - вискочка, всі довколо прості і скромні, "а ти, пані, ти гля шо собі надумала, типу краще інших чишо".

    • @polinaoliinyk6555
      @polinaoliinyk6555 Рік тому

      @Артемій Орел Ні я, ні Ви не знаємо реальної ситуації і реальних стосунків у цій родині, тому судити про гордість і зневагу, я думаю, не варто.

    • @polinaoliinyk6555
      @polinaoliinyk6555 Рік тому

      @Артемій Орел А я вам і не давала порад, просто висловила свою думку, як і ви, до речі. Дивна у вас реакція на звичайний коментар, як у "пані" під час ПМС. На все добре.

  • @pkolomiy
    @pkolomiy Рік тому +137

    Людей з радянським мисленням не ефективно переконувати "не радянськими" методами.
    Не варто від них чекати того, на що вони не здібні.
    Якщо ми хочемо, наприклад, знести якийсь пам'ятник, ми це робимо, як це робили з леніним у 2014-ому.
    Справа в тому, що коли ці пам'ятники люди скинули, радянські люди не прийшли, і не поставили його назад.
    А чому? А тому, що вони не можуть проявити ініціативу. Як ви і кажете у відео, вони здатні об'єднатись лише заради чогось поганого, наприклад, бути проти чогось або когось, щоб нічого не змінювалось.
    Але коли зміна вже відбулась, вони її, зі скрежетом на зубах, приймають, і живуть далі.

    • @cappuccinogrande
      @cappuccinogrande Рік тому +5

      Браво 👏🏻👏🏻👏🏻

    • @sun4son221
      @sun4son221 Рік тому +7

      Цей коментар має рацію.

    • @sun4son221
      @sun4son221 Рік тому +22

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love.
      1) Я можу Вас здивувати, але ненормативну лексику використовують і письменники, і ведучі, і українські військові, і звичайні люди. Згадайте сороміцькі вірші у записах Шевченка. По-перше, під час війни це нормально вживати дані вислови. По-друге, використовується частіше лайка для вираження емоцій, яку загалом вважають цензурною.
      2) Будь-яке морозиво може бути смачне, якщо іншого нема й не було. Ця історія нагадує росію, де зараз роблять "натуральний" шампунь, який усіма можливостями намагаються виправдати його якість.
      3) Логіки поки тут не находжу. Не розумію у якій країні ЄС можна знайти місто, де все одно на гігієну та правила зберігання їжі та не отримати штраф. Цей бізнес ніколи не виживатиме. Далебі, критика завжди потрібна, навіть, коли за вашими словами все було добре.
      P.S.: Може я чогось і не розумію, але звертатись словом "девочки" або "дівчата" недоречно. На мою думку 16-річного хлопця, це зверхнє ставлення. Те що жінка молодше Вас, не означає, що ви маєте право називати її дівчиною.

    • @AriannaF16ray
      @AriannaF16ray Рік тому

      @@sun4son221 не витрачайте часу на цю "дєвочку" зі Слобожанщини, вона копіпастить усюди цей дроч на совок і не хоче чути аргументів))

    • @Byogabae
      @Byogabae Рік тому +14

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. віруючі в прикмети люди, яка ганьба. Це російськомовне дещо, що взагалі не має поваги до чудових панянок ще буде нав'язувати свою думку? Матюки, як і лайка - абсолютна норма, яка до рососісії відношення не має, адже більшість з неї з'явилась ще до заснування москви. Їдьте на росію і живіть у своєму совку, ви тут зайві.

  • @Christina-nf1lx
    @Christina-nf1lx Рік тому +64

    В мене срср асоціюється з бідністю, відсутністю вибору та корупцією. Батьки прожили половину життя в срср і ніколи не хотіли щоб це повернулося.

    • @MsTataBu
      @MsTataBu Рік тому +3

      За коррупцію сажали, а при сталіні розстрілювали. Там була інакша система - ти- мені, я - тобі. Самий богатий "олігарх" мав посаду директора універмагу чи меблевого магазину.

    • @Christina-nf1lx
      @Christina-nf1lx Рік тому +17

      @@MsTataBu протягати родичів в хороші універи або на високі посади - це теж корупція і такого було дуже багато. В університетах за хабарі оцінки ставили. Може десь і арештовували, але явище корупції від цього не зникало.

    • @MsTataBu
      @MsTataBu Рік тому +2

      @@Christina-nf1lx ні, не ставили. Боялися, бо доносів було багато. Але "натурою" ,якщо чоловіки, брали, бо дівчата таке нікому не казали.
      За хабарі- це вже 90ті

    • @user-zp7ey6eh2x
      @user-zp7ey6eh2x Рік тому

      Я двадцять років прожила у Радянському союзі і тридцять у незалежній Україні,з упевненістю можу сказати що все що ви сказали про радянський союз можна також віднести і до сучасної України.

    • @Christina-nf1lx
      @Christina-nf1lx Рік тому +4

      @@user-zp7ey6eh2x ну корупція і бідність можливо, але в меншій мірі. А от про відсутність вибору я категорично не згодна з вами. В Україні в цьому плані все досить непогано. Я проживаю в одній з найрозвиненіших країн і мені іноді не вистачає того різноманіття, яке є в Україні.

  • @ZTsJB9qBTjWxvesLbI5y
    @ZTsJB9qBTjWxvesLbI5y Рік тому +60

    Я така щаслива, що ці теми зараз піднімаються. Мене повеселило, що є таке правильне слово - совкодрочери. Помітила, що певно ви єдині лідери думок, з ким я завжди на всі сто згідна. Сижу, як ота совєцька собачка в машині, махаю головою 😂

  • @user-br3gv1ls5c
    @user-br3gv1ls5c Рік тому +4

    Відсутність базових речей і дроч за минулим. Для мене , знаковим стало те, що в на початку 80-х в Німеччині були автоматичні пральні машинки, які вартували одну зарплату. А в нас в кращому випадку машинка, яка зїдала колготи і інші речі. В моєї прабабці було трохи техніки, зокрема, телевізор. Коли я мала б лягати спати, до нас приходили дивитись новини сусіди з п'ятьх будинків, бо в них того ж телевізору не було. І багато іншого

  • @Too_grumpy_cat
    @Too_grumpy_cat Рік тому +147

    Чудовий випуск, як завжди! Дякую!😊 Мене дуже обурює, коли радянські люди кидаються фразами «маєш поважати старість» чи «от доживеш до моїх років», виправдовуючи ними свою хамську поведінку в громадських місцях-наприклад, у громадському транспорті. Так собі маніпуляція… Глибоко переконана, що поважати треба абсолютно всіх людей за умовчанням, а не лише літніх. До того ж, чого це я мушу поважати людину, яка ображає мене, зазіхає на мої права чи гідність, бо вона дожила до літнього віку… У відповідь на образу чи хамську поведінку слід відстоювати свої психологічні та фізичні кордони, а не «поважати старість»))

    • @Halynka_ka
      @Halynka_ka Рік тому +16

      Повністю погоджуюсь, похилий вік - це не завжди про мудрість... Буває, що це просто про старість🤷

    • @natalyakushnir1577
      @natalyakushnir1577 Рік тому +16

      Мій чоловік так до одного старшого хамовитого чоловіка казав: те, що ви довше землю топчете, вам пошани не робить

    • @hrystyna_kafka
      @hrystyna_kafka Рік тому +4

      А ніхто і не сперечається, що той ваш пломбір робили по госту, питання лиш що то за гост такий і чому вимоги до якості продуктів харчування були такими низькими?​@Любовь спасет мир! Follow the way of love.

    • @shatelei
      @shatelei Рік тому +5

      @@hrystyna_kafka це бот, не зважайте. дивна в людини робота - навіщось нав'язувати іншим, що в європі погана їжа). а щодо гостів - навіть якщо були й нормальні гости - то продуктів за ними вироблених все одно було не дістати. по більшості тих гостів не дотримувались - в молочні продукти тоннами доливали воду (навіть не кип'ячену), в ковбасі було повно випадкових щурів - маю свідчення очевидців, які дожили до цього часу - і, до речі, теж ностальгують за совком))). особливо люблять хвалитися тим - як вони вправно "діставали" ті чи інші дефіцитні продукти - мабуть неандертальці теж любили б поностальгувати за молодістю, за тим, якими вони були вправними та хитрими мисливцями - якби доживали до старості, звичайно)))

    • @vasylkolomiets8571
      @vasylkolomiets8571 Рік тому

      Проблема в тому, що всі літні люди зараз радянські. Інших немає. Поважати всіх? Не згоден. Повагу - заслуговують. А ось ШАНА до старості - записана в Біблії.
      ТОму ось питання 2 години образ і обпльовування - це добре. Тільки дайте визначення - кого кривоссухи називають 'совкодрочерами'?
      Немає визначенння. Є перелік проблем, відхилень у тому числі - уявних, і немає визначення. А тому - немає можливості щось виправити, змінити покращення.

  • @delphinobapul
    @delphinobapul Рік тому +49

    Я вже багато років військовий і одна з перших "премудростей", які почув - це "ініціатива тойво ініціатора". Радий, що зараз ця дурниця викорінюється.
    Дякую за роботу, залюбки дивлюся коли маю змогу. Ви чудові!

    • @mrtvyanjel
      @mrtvyanjel Рік тому +1

      а що цей вираз означає? бо взагалі не вдупляю

    • @zlahoda
      @zlahoda Рік тому +1

      ​@@mrtvyanjel "ініціатива їбе ініціатора" = "не висовувайся, бо дістанеться на горіхи" - у совку дуже сильно просувався наратив "бути як всі", не показувати, що в тебе є якісь свої ідеї, дівчата про це в відео також згадували

  • @lidiyaskaliush
    @lidiyaskaliush Рік тому +57

    Крутий випуск. Дякую. Жах радянського союзу не тільки у бідності, а ще й у дефіциті. Зіпсовані речі не викидали не тому, що не було грошей. Гроші,до речі, були. Вони потім на зберкнижках у дев'яності- згоріли. Проблема була у тому, що не було речей. У мене й досі психотравма залишилась. Я спочатку купую нові речі, і тільки потім утілізую старі. А черги по 4 години теж добре пам'ятаю. Особливо було образливо, коли простояв у черзі, а товар скінчився, а ти втратив час, сили та не отримав те, чого хотів. Саме тому я й ненавиджу совок та свіх совкодрочерів. Нічого хорошого не було у совку.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +8

      Скільки барахла моя сім‘я розбирала коли померла бабця🤯 і якесь мило (з тих ще радянських часів), пелюшки, якийсь мотлох. Оцей дефіцит і страх, що щось може потім бути в дефіциті штовхав людей на купівлю і зберігання різного непотребу

    • @olena_p.v._
      @olena_p.v._ Рік тому +5

      Мені бабуся розповідала як покійний дідусь роками відкладав гроші в банку (скляну), а потім ті всі гроші не зміг обміняти, при тому, що міг з легкістю купити авто, зробити ремонт і безліч всього. Бо була ж ефемерна впевненість у майбутньому. Оце так, а потім спився від втрати.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +3

      @@olena_p.v._ і в моєї купа грошей на книжках згоріла, бо зарплата була нормальна, а купити щось було нереально

    • @olena_p.v._
      @olena_p.v._ Рік тому +2

      @@Bmtab ви ось це про свою бабусю розповіли, то в мене так робила по батьковій лінії. Все накопичувалося та так і поцвіло. У мене ж в родині прийнято, щоб речі віддавати тому, хто їх більше потребує, а не зберігати на горищі задля онуків і правнуків. Я не кажу, що треба все своє роздавати, просто в моїй сім'ї так робили, тобто не зациклювалися на речах.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +2

      @@olena_p.v._ моя мама якось частково. Тобто її вже не так це все зачепило, але все ж теж має цей пострадянський синдром, наші з братом речі завжди віддавала нужденним, бо це те, що точно ніколи нікому не згодиться, але купу всього нового навіщось береже (ті ж рушники, постільне білизну і т.д), хоча після повномасштабного вторгення, коли приїхало багато переселенців в місто все ж велику частину винесла і віддала, тим кому треба. Я речі в хорошому стані в які більше не влажу або не планую носити спершу роздаю подругам, що лишається - віддаю в Ласку. Але звичка зберігати різне барахло (типу коробки з нп чи пупирчату плівку на випадок «треба буде відправити, навіщо купувати нове і засмічувати ще більше планету) і в мені відгукується😔

  • @slava304
    @slava304 Рік тому +47

    Так влучно сказано про відкладене життя. В моїх батьків точно синдром відкладеного життя, мені здається до певної міри й сама цим хворію..

  • @svitlanateliatnyk
    @svitlanateliatnyk Рік тому +54

    Публічне присоромлення було і в 2017 році. Я в школі була відмінниця, але одного разу втрапила в халепу перед самим випуском. Про це привселюдно на лінійці сказали, і щей почали принижувати, вимагаючи пояснити ситуацію для інших учнів задаючи максимально принизливі і провокативні питання. Перед тим, діалог з викладачами вже був, все було роз'яснено. Вчителі в моїй школі були гомосоветікусами, ще тими, таких треба пошукати. Ця ситуація насправді нанесла мені велику травму. Пройшло вже 5 з гаком років, а забути це не можу.

    • @valeriiakorniienko978
      @valeriiakorniienko978 Рік тому +22

      У нас таке в школі кожного тижня по понеділках було, де на лінійці відчитували учнів перед усіма, які зробили щось не так🫠 настільки це жесть як зараз подумаю

    • @katerynadura1664
      @katerynadura1664 Рік тому +12

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. Жінко не висирайте фігні, чесно. ЄС як і Україна як і США і будь яка країна має плюси і мінуси. До того ж в ЄС є дуже багато країн, в кожній країні є свої проблеми.
      Дівчата молодці 👍👍👍😊 справжні, сучасні, самокритичні, круті😊

    • @oleksandrakaplun8456
      @oleksandrakaplun8456 Рік тому +16

      Ця 'любофь спасьот мір' то певно бот! Бо один і той самий коментар копіює в різних відповідях. Тому не бачу сенсу щось відповідати їй...

    • @svitlanateliatnyk
      @svitlanateliatnyk Рік тому +4

      @@oleksandrakaplun8456 я теж про це подумала, тож просто проігнорувала)

    • @user-wd2vu5ey8m
      @user-wd2vu5ey8m Рік тому +6

      100 % бот! Люблю читати коментарі і це вже якийсь там надуятий її комент
      На рахунок школи-яу тепер пам'ятаю,як хлопчика з паралельного класу витягнула зауч за вухо при всіх, бо він його пробив. А коли вона почула що мама йому дозволила, то там такі пропуски почалися, що ми всі в шоці вкопані стояли

  • @user-oz7jc8hq3g
    @user-oz7jc8hq3g Рік тому +19

    Я звідти родом, з того совка і у мене стійка алергія на все "совєтське". Моє відношення сформувала мати, яка мені дитині розповідала про репресії, голодомор, війну. Дивуюсь, як вона мені це все довірила. І не казала мовчати, але мені в голову не приходило з кимось цим ділитися.

  • @non_binary_deus
    @non_binary_deus Рік тому +39

    Дякую вам за ваші відео 💚 Мене теж бісять всі ці наслідки совка... Всі ці совкодрочери... Арестович взагалі мерзота... Поки воно мріє про савєцкій саюз, в якому він майже не жив, про ідеалізований совок, як зараз р¥¢ня малює в своїй пропагандистській грі атомік харт, я пам'ятаю про той совок з розповідей прабабусі... Мене бісить що досі велика частка українців хочуть сильну руку у владі, що люди чекають пока за них все вирішать, що мої деякі знайомі взагалі не бачивши того совка мріють про нього.... А особливо мене душить від ненависті коли я бачу як якісь старі люди, які в совку були в начальниках чи навіть у зв'язках з владою, починають розказувати як вони там легко машину купили, як їздили на відпочинки, як у них звісно трохи відібрали будинків щоб не зовсім було видно що вони занадто багаті, але тим не менш в них величезні території... поки мої родичі гнили в селі без документів в колгоспах...

    • @olena_p.v._
      @olena_p.v._ Рік тому +1

      У мене в подруги дідусь був партійним діячем, то йому трьохкімнатну квартиру дали, а бабуся ж працювала вчителькою і отримувала копійки.

  • @oleksandraganses
    @oleksandraganses Рік тому +37

    Совецька людина особисто у мене асоціюється тільки з підлістю. В житті намагаюся уникати людей любителів совка. Жити порядно і чесно в Радянському Союзі не можна було. Чесність моїх бабусі і дідуся (які працювали паршивою інтелігєнцією вчителями) вилазила їм постійно боком в цьому гидотному радянському світі. Не було там нічого прекрасного. Прекрасно там було гидким і непорядним людям. Пробачте за різкість, але я не довіряю людям, які розповідають про те, як добре жилося у радянському союзі.

    • @svaleks566
      @svaleks566 9 місяців тому

      ​@followthewayoflove.6577копіпаст і тарабарщина.... пиши людською

    • @pomyata_myata
      @pomyata_myata 8 місяців тому

      ​@followthewayoflove.6577ви щось таке придумали аж читати смішно)
      Сварка і мати це вже давно не якесь табу, тим паче дівчата цим не зловживають, розширте кругозор трохи)

  • @user-rh7lc9ol3r
    @user-rh7lc9ol3r Рік тому +25

    Вдячна своєму татові за патріотичне виховання. Завдяки йому все, що було пов'язане з совком, з дитинства асоціювалось у мене з відразою та сірістю. Тато багато розказував, як страждали мої дід і баба. Дід відсидів 10 років у таборах за те, що був в УПА. Потім його система все життя принижувала і обділяла за це. Пам'ятаю, тато розказував, що якось працівникам колгоспу роздавали якесь відстійне мило, але моїй бабі навіть того не дали, бо ж "дружина політв'язня". Так було у всьому, на жаль. Все життя вони гарували у колгоспі, працювали навіть ночами, щоб відпрацювати трудодні. А скільки таких родин було в Україні, яких система все життя гнобила..

    • @TalkoO
      @TalkoO Рік тому +2

      Мою бабусю односельчани запроторили до психлікарні, а потім вона наклала на себе руки.. це якщо коротко. А так в цій історії було дуже багато підлості, гнилі і гівна

    • @user-rh7lc9ol3r
      @user-rh7lc9ol3r Рік тому

      @@TalkoO співчуваю( скільки ж болю і біди терпіли наші предки через русню

  • @mariorossi1360
    @mariorossi1360 Рік тому +116

    Чудовий випуск. Треба відходити якнайдалі від радянської сірості, брехні, холопства та приниження людської гідності.

  • @noxturnae
    @noxturnae Рік тому +72

    Більше всього від радянської людини палає те, що я народилась в незалежній Україні, але все одно впізнаю в собі деякі риси.

    • @llalipinska8423
      @llalipinska8423 Рік тому +3

      Це і мені знайомо...

    • @juliai.1822
      @juliai.1822 Рік тому +7

      Виховували ті, що народилися і виховувалися в совку.

  • @Sinmaxim
    @Sinmaxim Рік тому +12

    Мій сусід - совкодрочер 47 років. Ми через це сварилися кілька разів, він сам через це посварився з одним з небагатьох своїх друзів. Але він пояснює свою любов до совка теплими спогадами про щасливе дитинство, коли всі жили в мирі, була стабільність, батьки заробляли на базарі. Тобто, він більше дрочить на своє дитинство, бо зараз він "просто" таксист із купою фінансових та фізичних проблем.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +6

      Так завжди, люди ностальгують за часами коли «коліна не крутило» і «мама була жива», але провести оцю примітивну паралель не можуть і думають, що часи були кращі. Класно ностальгувати за дитинством, де в тебе не було жодної відповідальності окрім сходити в школу і прибрати кімнату, інша справа - доросле життя, де треба працювати, платити комуналку, піклуватись про дитину. Колись один дідусь в чат-рулетці Луганському (український дідусь, бо перед виборами Луганський робив стріми саме з українцями)сказав: «я зустрічаю в чат-рулетці ностальгуючих по союзу і кажу, що як мене пробирає ностальгія, то я йду й шукаю найдовшу чергу, це важко зараз, але я стараюсь, стою в ній і зазвичай попускає. А якщо дуже сильно накриває, то знімаю туалетний папір в туалеті і кладу замість нього газету - ностальгія проходить моментально».

    • @Sinmaxim
      @Sinmaxim Рік тому

      @@Bmtab Добре сказали)

  • @oksanapavlenko2496
    @oksanapavlenko2496 Рік тому +61

    Емма та Яна, дякую вам. 100% погоджуюсь з вами. Не висовуйся, не виділяйся, будь сірою мишою - основні тези радянського життя.

  • @sol8618
    @sol8618 Рік тому +4

    Я розповім під трохи іншим кутом. Історія збірна з моїх родичів родом з СРСР (сам я його не застав, і добре).
    Ностальгія по СРСР тримається більше не на тому, що там було прям добре, а на тому, наскільки складними і болючими були трансформаційні зміни. Бо нормальний ринок в нас не сформувався навіть за 30 років незалежності.
    По-перше, ринок перекошений через маркетинг, який чомусь дуже просуває, скажімо, шоколад, чи алкоголь, але чомусь не просуває, скажімо, медиків, чи МНСників. Навіть я відчуваю себе трохи винним через те, що заробляю на програмуванні в десятки разів більше, ніж родичі, що працюють, хвилиночку, в КРИТИЧНІЙ ІНФРАСТРУКТУРІ. І хоча це словосполучення набуло дуже великої ваги в останній час, умови та оплата праці щось нікуди не зрушились. Ті самі "22 мільонера ганають м'яч поки пожежник ризикує життям за $200 на місяць". Речення -- дурний "класовий" мем, але не зовсім на порожньому місці. На заході, між іншим, цього перекосу немає, або він менший. Медик чи інженер енергомереж там заробляють не менше за ІТвців.
    По-друге, багато людей втратили майже всі заощадження. Моя родина серед них. Так, той "сбєрбанк" був тією ще шарашкою, бо влада через обмеження права власності не давала особливого вибору з управління сімейними активами, але. В людей гроші були, а потім їх не стало.
    По-третє, людям робітничих професій та бюджетної сфери (а ми пам'ятаємо про перекос ринку) стало майже неможливо отримати хоч якесь житло. Натомість в СРСР його роздавали. Якими б убогими не здавалися "Хрущовки", але вони стоять до сих пір. Я в Черкасах бачив новосторої, які тріскались за рік-два. (Це окрема розмова про те, на що перетворюється бізнес за відсутності відповідальних споживачів)
    Ринкова економіка сама по собі річ добра, якщо люди ведуть себе відповідально. Але коли людей, в яких десятиліттями вбивали бажання і можливості конкурувати, викинули в жорстке конкурентне середовище, їм стало ПОГАНО. Не тому що совок був хороший, а тому що відбулося потрясіння, від якого мало хто оговтався.
    Люди можуть не те щоб сумувати за СРСР, а через те, що були змушені пережити такий перехід. До того ж у віці сформованої людини, яку з принципу "роби все для всіх і тобі буде добре" до принципу "головне - розумно відстоювати власні кордони та інтереси" не перевчиш.
    Відкидання можливих причин і емоцій таких людей призводить до того, що прірва між ними та нами тільки росте. Ми апелюємо до самоповаги, гідності, можливостей самовираження та самовизначення. А вони - до шматка хліба, на який важливою та чесною працею заробити чогось зненацька стало важко.
    P.S. Головний "герой" відео - це щось особливе. З нього в мене також Палає.

  • @Yurii_riccio
    @Yurii_riccio Рік тому +73

    Слава Україні та всім Героям, Захисникам, Захисницям 💙💛🔱🖤💗🙏Дякую Вам.

  • @danielashymon3144
    @danielashymon3144 Рік тому +14

    От Яна розповідала, що радянська ментальність вплинула на її дитинство. Мені 17 років, і досі пам’ятаю реакції однокласників у початковій-середній школі на «вискочок», на прояви індивідуальності

  • @user-fz1ub7fc9r
    @user-fz1ub7fc9r Рік тому +10

    Я 76-го року народження.
    Пам`ятаю в другому класі ми отримали посилку від родичів, де мій дядя ходив в загранку по морю. І у мене з`явилась курточка ПОМОРАНЧЕВОГО КОЛЬОРУ. Дівчата, це було щось нереальне. Я бачила себе зі сторони яскравою квіткою серед сірих, коричневих і чорних пальто. В зимку тоді на вулиці неможливо було побачити кольровий верхній одяг.
    Жесть!............

  • @user-lt7kk3sg4d
    @user-lt7kk3sg4d Рік тому +45

    «Сиди на той жопе» - це фраза яка ну просто неймовірно бісить. Це зведене в абсолют «Не висовуйся», яке я чую всю дорогу від своєї мами. Але я весь час собі повторюю, що я вже доросла і можу сидіти на будь-якій жопі, ахах.

  • @vypo2233
    @vypo2233 Рік тому +94

    Єдине що дуже шкода, що у вас настільки мала аудиторія порівняно з Арестовичем і тим його дружбаном московським , які забирають мізки ще доволі ватної публіки.

    • @tetiana4933
      @tetiana4933 Рік тому +8

      Канал у Емми і Яни дуже добре росте і їх аудиторія обов’язково буде збільшуватись. Популяоність арестовича це хвороба в суспільстві - коли люди не хочуть виходити із зони комфорту і залучати критичне мислення замість споживання популізму.

    • @ivanovskazhanna4004
      @ivanovskazhanna4004 Рік тому +3

      Бидла завжди більше , було , є й буде . Прогресивна частина людства завжди у меншості . Але це не робить їі менш прогресивною

    • @ritaitenko8880
      @ritaitenko8880 Рік тому +2

      аморфне бьідло що дивиться Арєстовіча легко перекриваєься активною свідомою молоддю навіть в співвідношенні 10:1

    • @nikabelka7447
      @nikabelka7447 Рік тому +1

      Так, але ми всі, з вами в тому числі, своєю активністю, змінюємо цю ситуацію 😉

    • @vasylkolomiets8571
      @vasylkolomiets8571 Рік тому

      @@ritaitenko8880 Правильно.
      Старих пердунів після 60 треба розстріляти!

  • @Viky.A.V.
    @Viky.A.V. Рік тому +50

    Ви молодці, цю тему треба піднімати! Не чекати, "доки вимре покоління савєцкіх людей", а допомагати їм позбутись наслідків мозкомийки. Хай живуть з нами, і почуваються гідними громадянами а не "малєнькім чілавєкам". Ющенко пропагував термін "маленький українець", ото була гидота, я це досі пам'ятаю. Хвалабогу, коли його обирали я ще не мала права голосу))
    арєстовічь - це діагноз. "Я савєцкій школьнік" - така щира правда! Він явно з тих одиниць-мажорів, котрим гарно жилось. І він так і залишився школьніком, варто лиш послухати його хвилинку, - одразу видно підліткову самозакоханість.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +8

      Мені колись бабця моєї подруги сказала: «ваше покоління заживе тільки коли вимре моє» і це дуже сумно, а з іншої сторони - показник того, що навіть серед людей, більша частина життя яких пройшла в союзі, є люди з адекватним мисленням (на відміну від ,молодшого років на 40 від бабці, арестовича). Вона взагалі незвичний погляд для людей того покоління висловлює, ніякої ностальгії за союзом, лиш обурення, що оплата в колгоспі була незалежала від якості та об‘єму роботи, обурення чергами, пустими магазинами і оцією можливістю отримати щось нормальне лише «по блату»

    • @Viky.A.V.
      @Viky.A.V. Рік тому +2

      @@Bmtab сумно, не те слово( Вони заслуговують жити гідно вже зараз, після того жахіття в клятому союзі. Моя бабуся лише кілька років як припинила хнюпати за ним, бо просто почала згадувати своє дитинство. Їй 80, чим люди старші - тим кращі в них спогади про далеке минуле. Тому ми, онуки, маємо підтримати цих людей, щоб у них з'явили нові, хороші спогади.

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +2

      @@Viky.A.V. в моїй сім‘ї ніхто особливо не ностальгував, бо гроші були, а купити щось на них чи поїхати кудись було нереально, потім все те «добро» погоріло на книжках. В мене два прадіди загинули на війні, залишивши купу дітей напів сиротами, ще один повернувся калікою і от конкретно мої бабусі та дідусі не тащились від «дня пабєди». Але ось всі ці заморочки «не кричи - сусіди почують», «це на свято», «шо скажуть люди?», відкладання життя і нових речей на потім як наслідок відстійних часів все ж мали не лише бабусі з дідусями, але й батьки, навіть мене це зачепило. Це сумно, сподіваюсь наше покоління не передасть цей «спадок» дітям

    • @Viky.A.V.
      @Viky.A.V. Рік тому +1

      @@Bmtab о так, і ми навіть не усвідомлювали раніше, звідки в нас ця зараза! Нас їй навчили, і це просто дикість. Мені знадобились роки, щоб маму витягти з того стану "перфекціоніста-міщанина". І, як я знаю, ті люди що воювали - зазвичай не святкували пабєду, бо знали їй ціну.

    • @irenayermakova8755
      @irenayermakova8755 Рік тому +1

      А я голосувала за Ющенко і зараз бы так зробила знову. А знаєте чому? Поцікавитись в інтернеті кого він переміг на виборах.

  • @dnister_nymph
    @dnister_nymph Рік тому +19

    Боже яка прекрасна ідея з хустками, піду куплю в подарунок сестрі, в неї якраз скоро день народження

    • @valeriiakorniienko978
      @valeriiakorniienko978 Рік тому +4

      Я теж думаю на новий рік замовити і собі і мамі і сестрі 😅

  • @all_in_you_r_mind
    @all_in_you_r_mind Рік тому +26

    Як страшно мені в свої 32 роки побачити так багато ознак психології радянської людини.
    Тому що так виховали, заклали батьки та оточення.
    Дякувати Богові, це все ж (сподіваюся) в симбіозі з толерантністю до людей з різними поглядами, та моральною легкістю віддати добровільно частинку коштів на суспільні потреби. Дякую за випуск. Болючий про травми поколінь, але дуже корисний.

  • @irkyla
    @irkyla Рік тому +4

    після цього випуску вийняла з коробочки новенькі біленькі навушники, які тримала на випадок, якщо старенькі зламаються

  • @user-tm9uw1wz5t
    @user-tm9uw1wz5t Рік тому +18

    В сенсі - Репін російський? Він родом з Чугуєва. В Харкові є його чудова експозиція.
    До речі, Айвазовський теж з України. 🙂

    • @Byogabae
      @Byogabae Рік тому

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. блять, шуруйте блищіть на росію, діамант ви наш необробленний

    • @swetlastadnik1820
      @swetlastadnik1820 Рік тому

      ​@Любовь спасет мир! Follow the way of love. Іди вслід за руським кораблем, ботяра

  • @alla2204
    @alla2204 Рік тому +58

    Мені 30 рочків, я народилась за незалежної України, але багато ознак совєтского чєловєка бвачу і в собі.
    Я сподіваюсь, що своїм дітям я це не передам.

    • @shatelei
      @shatelei Рік тому +5

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. о, то ви просто бот?) а я ще до самоаналізу вашого намагаюся звертатися))). Алла, не звертайте уваги, ця "любов" пише не вам, а просто відробляє свої гроші)

    • @elianekorobkova6450
      @elianekorobkova6450 Рік тому

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. Я теж з Харкова і моя мама теж з віком почала говорити, що при союзі було спокійно, стабільно, смачні продукти, доступна медицина тощо. Але у мене є один аргумент: вона все життя прожила в Харкові, який забезпечувався на тому ж рівні що і Москва. Вона звикла, що на ринку можна купити що завгодно у будь який день, що є універсами і з чергами, але можна приймати, що хочеш. Україна завжди жила багато у часи Брежнєва А ось коли вона поїхала до своїх родичів у Рибінск, з грошима доречі, там не було базару, а у магазинах були лише кілька в томаті і морська капуста. І коли вона була молодою, вона дуже прагнула поїхати за кордон, навіть згодна була їхати до Афганістану. мабуть з часом літні люди починають прикрашати часи своєї молодості і уселяки пройдисвіти цим дуже успішно користуються. Бережіть себе і своїх батьків від маніпуляторів.

  • @MsLubasia
    @MsLubasia Рік тому +12

    Мені 38 і я, коли в дитинстві дивилась «мацква сльозам не вірить» завжди мріяла жити в такій квартирі як у героїні. Мені так подобалось ось це її мазюкання рук кремом перед сном, зашторювання штор і лягання на той роздовбаний диван)) а кімната Саші)) а її навушники! Це коротше була мрія)) дивно, але коли почалися нормальні фільми та серіали, з нормальними інтер’єрами та речами, то я чомусь про них не мріяла) так, вони гарні, але такого ж точно не буде, чого мріяти) напевно так.. доречі перша наша з чоловіком квартира була по плануванню рівно такою)) хоча це була новобудова 2009року)

  • @phantomzapad
    @phantomzapad Рік тому +77

    Як біолог за освітою заявляю, що мені несамовито палає від зловживання фразою "генетичний код"!!!

    • @dnister_nymph
      @dnister_nymph Рік тому +18

      Я не біолог, і мені також палає… Від генетичного коду і до євгеніки не далеко 🤡

    • @t.n8667
      @t.n8667 Рік тому +4

      Це фраза-лакмусовий-папірець до визначення кретинів

    • @aronskaya
      @aronskaya Рік тому +2

      Да, це вони необачно про код написали. Мене це також тригернуло

    • @user-xc5sh2jk7x
      @user-xc5sh2jk7x Рік тому +4

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. Ви так нічого і не зрозуміли. В тому і вся суть гомо совєтікуса, що людина живе потребами свого шлунка. А стосовно вульгарних слів я з вами згідний - дівчатам не личить.

    • @Julietita1004
      @Julietita1004 Рік тому +12

      @@user-xc5sh2jk7x а хлопцям личить?

  • @firejuliet
    @firejuliet Рік тому +28

    Цікаво про корисне. Іноді за собою бачу деякі зазначені наслідки радянського дитинства і намагаюся їх позбуватися. Дякую за український контент!

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +4

      І в мене таке ж. Основне аби наше покоління не передало цей «безцінний спадок» дітям.

  • @olgalabzhinskaya4014
    @olgalabzhinskaya4014 Рік тому +5

    Дякую дівчата! Ви коли заговорили про естетику облаштування квартир, то я згадала, що ще в мене викликає повне нерозуміння. Расскажу просто міні-історію. Приїхав до мене батько з московії. (Він вже багато років там живе. Це сімейний біль. До повномасштабного вторгнення ще якось намагалися до нього достукатись, але нажаль, батька в мене вже немає). Так от, до чаю він приніс коробку шоколадних цукерок (не з росії, місцевих) простих, з гарною картинкою і написом на коробці, що це за цукерки. Попили чаю, а потім він мені каже: "Дивись яка гарна коробка. Тут можно зрізати картинку, вкласти в рамочку і повісити на стіну." Я нічого не сказала, просто подумки покрутила пальцем біля скроні. Стара людина, що з нього візьмеш. На наступний день до мене в гості прийшов мій колишній хороший знайомий, і побачив туж коробку. Я розповіла йому про ідею батька, як курйоз. Він не зрозумів: "А що таке? Дійсна гарна картинка..." Потім я згадала, як багато було у бабусі на стінах всіляких таких дивних прикрас. І якщо раніше, коли може це була єдина можливість закрити дірку в стіні, це якось вкладалося в голову. То зараз, коли в магазині "Все по 3" можна купити більш естетичну картину вартістю, як коробка шоколадних цукерок, як можна вважати нормою, щоб в квартирі щось таке висіло на стіні?!?!?!

  • @user-dn7ml3eg1k
    @user-dn7ml3eg1k Рік тому +24

    Збори для ганьби це просто жесть🤦🤦🤦 з дитинства пам'ятаю як в початковій школі скликали пару груп до купи на лінійку і вчителі чмирили хлопчика з мого класу через те що він часто забував чи то книжки, чи ще щось там вже точно не пам'ятаю. А я стояла і думала як він почувається від такої "уваги". І чому для цього треба збирати пару класів дітей? І чому не додумалися просто поговорити з ним чи його батьками, знайти необхідні слова, або запровадити ті самі грьобані шкафчики з замками щоб було все запасне і не треба було ті кілограми книг носити кожен день.

    • @user-iv9vc3wo1v
      @user-iv9vc3wo1v Рік тому +1

      я пам'ятаю випадок з дитинства, це був клас третій, мої батьки на той час розлучились. мій батько прийшов до мене в школу з цукерками, але я була така розлючена та ображена на нього, що не захотіла навіть слухати його, почала плакати, щоб він пішов. після цього вчителька викликала мене до дошки і перед усім класом почала принижувати, що я не мала так робити, що він мій батько, що я погана. досі пам'ятаю, як неприємно було через те, що всі дивилися на мене, неначе пропалювали дірки в мені. досі не розумію, чому не можна було окремо зі мною поговорити, чи подзвонити мамі. нащо було так принижувати дитину, батьки якої розлучилися, і тепер вона має вчитися жити з цією травмою

    • @user-dn7ml3eg1k
      @user-dn7ml3eg1k Рік тому

      @@user-iv9vc3wo1v співчуваю вам😔🤦

  • @liubovstelmashchuk1334
    @liubovstelmashchuk1334 Рік тому +2

    Це справді просто неймовірно, бачити в собі цього гомосовєтікуса, хоча ні дня не прожила в радянському союзі. «Що скажуть люди» та «будь така як всі, не висовуйся» це те, що намагаюсь викорінити з свого майндсету останні 5 років, і кожного разу при прийнятті якогось рішення розумію, що ці дві установки мною ще досі керують, та головне обмежують мене як ніщо інше. Дякую за відео, отримаю просто величезну дозу рішучості в тому, що рухаємось в правильному напрямку!

  • @podlubnayaya
    @podlubnayaya Рік тому +1

    Яка я щаслива, що народилася в 2001 році. Якимся чудом в Миколаївській області вчителька української мови та літератури разом з вчителькою історії виплекали в мені безмежну любов до своєї нації і країни. Дід з росії, мати свідок ієгови, всі далекі від України та політики. Дуже рада, що моя внутрішня націоналістка з дитинства, тишком-нишком росла з кожним роком і виросла в дику ненависть до росії і совку.

  • @chervona.svytka
    @chervona.svytka Рік тому +5

    Моя мама ще дитиною класно вакцинувалася від "тримати на потім". Їй звідкись привезли набір фломастерів на 30 чи 40+ кольорів. Не 8 чи - розкіш - 12, а декілька десятків відтінків. Щастю не було меж. Малювала вона ними? Тримала, жаліла, скниліла над ними, поки нарешті не відкрила, а вони позасихали. Отак.

  • @manekieneko
    @manekieneko Рік тому +40

    Шикарний ефір як завжди. Для виховання у собі гідності!

  • @user-uu7sx6eg8c
    @user-uu7sx6eg8c Рік тому +8

    Насправді, оці тези "мєлєнькій чєловєк" і "ти нічого не вирішуєш, ТАМ за тебе вже все вирішили" існували навіть у моїй свідомості, хоча я 1997 року, нас реально так виховували!!! Лише після того, як я свідомо проголосувала на останніх виборах, зрозуміла, що мій голос чогось вартий і я можу на щось впливати!

  • @interparus_com
    @interparus_com Рік тому +5

    Всі 10 років у школі чув: У русских собственная гордость! І це в Українській ССР. Гордились голой дупою.Молодці дівчата! І заставка с тим другом фашиста Дугіна - класс! СССР - був також фашистькою державою.

  • @hannapar5840
    @hannapar5840 Рік тому +3

    Прекрасний випуск!🔥🔥🔥 Все це радянське викорінюю з себе багато років. Усвідомлюю власну цінність. Але завжди ж оцей синдром самозванця, бо не висовуйся.
    І ще нема відчуття власного дому, бо ти ніби завжди на тимчасовому житлі: дім батьків, гуртожиток, зйомна квартира, переїзд з Донецька в 14у, життя під Києвом з відчуттям тимчасовості і знову переїзд після 24 лютого.
    росія постійно краде мій дім, відбирає пам’ять про історію. Я правнучка кулака, висланого в Сибір. Його донька, моя бабуся, була вивчена на вчительку російської мови і літератури, жила під Донецьком. І зараз цей совок на окупованих територіях знову намагається відібрати пам’ять історії в моїх батьків.
    Але я вже пам’ятаю. І дам своїй дитині всю інформацію про історії її сім’ї. Щоб вона знала. І ніколи не жила отим радянським минулим. Зло має зупинитись на мені.

  • @user-sj6ve7vx3b
    @user-sj6ve7vx3b Рік тому +6

    Я - остання література в алфавіті. Казали нам в школі, мабуть, коли ми вчили цей самий алфавіт. Я народилась після розпаду совка...
    Здається я тепер розумію, чому у нашому класі було так мало дітей

    • @user-sj6ve7vx3b
      @user-sj6ve7vx3b Рік тому

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. Ви взагалі хто?

    • @user-zd4ur7vc4f
      @user-zd4ur7vc4f Рік тому +2

      Так, згодна ось це " я - остання літера в алфавіті" на чолі з утисками індивідуальності ще той наслідок радянщини. Срср зробив настільки соромким казати"я", говорити про себе, про те що знаєш чи чим пишаєшся. Влучне зауваження загалом.

  • @evayevaeve
    @evayevaeve Рік тому +24

    Дівчата, мені так подобається ваші голоси, мова і взагалі слухати вас, що навіть рекламу не промотую, так приємно слухати вас! І взагалі побачила анонс випуску і йшла радісна додому з думкою, що прийду і буду слухати Палає.
    Рідко пишу коментарі, але декілька разів чула, що Емма їх читає, тому захотілось зробити приємно)

    • @evayevaeve
      @evayevaeve Рік тому +5

      @Любовь спасет мир! Follow the way of love. Любовь спасєт мір, по-перше, мені похуй, що вони матюкаються. Вони на відміну від вас розмовляють українською, що є більш важливим ніж наявність мату. І якщо ви думаєте, що лаються тільки окупанти, то я не знаю, що вам сказати. По-друге, саме про таких любителів натурального морозива, як ви, йдеться у відео. По-третє, до чого тут взагалі якість їжі? Оберіть для себе, що є важливішим: жити в розвиненій країні ЄС з високим рівнем життя чи нарікати на їжу і казати шо в есесесер єда била лучше. І так, Емма, наскільки я знаю, жила і вчилась у Німеччині, тож в теорії зможе подискутувати з вами на рахунок якості їжі в заграніце.

    • @Byogabae
      @Byogabae Рік тому +4

      @@evayevaeve та це бот російський, воно під кожним коментарем вилазить

    • @evayevaeve
      @evayevaeve Рік тому +3

      @@Byogabae та щось захотілось на когось позлитись і цей любов виліз вчасно

  • @annakirillova6792
    @annakirillova6792 Рік тому +8

    Мій тато перестав нарешті згадувати про найсмачнішу мороженку й ковбасу за 5 копійок, коли почалася повномасштабна війна. Особливо щемко про "відкладене життя" - я лиш декілька років тому відкинула з голови це "відкладене", яке закладалося в мене бабусею й мамою.Дякую за відео❤️

  • @von_schrodinger
    @von_schrodinger Рік тому +3

    А моя інтелігентна бабуся, яка беззаперечно має деякі несвідомі травми гомо советікуса, навряд чи змогла б дивитися цей випуск. Коли наприкінці ви згадуєте родичів-совкодрочєрів, ви навіть термінологічно стаєте над ними. І навіть якщо ви тисячу разів праві, зверхність не породжує рефлексію. Тому вашу розмову буде цікаво послухати тим, хто вже ставиться до совка з презирством, але якщо ви зазіхаєте на просвітницьку діяльність, це справді не той формат. Однак я дякую за контент. Декілька думок, які в мене нещодавно заблукали на періферії, вдалося нарешті спіймати.

  • @Liudmyla_Yashchenko_79
    @Liudmyla_Yashchenko_79 Рік тому +5

    Так, дівчатка, багато вам ще потрібно дізнатися про українських художників, бо Янина фраза, що ми не знали українських художників, а знали лише Шишкіних, Рєпіних - привела мене в ступор.
    Ілля́ Юхи́мович Рє́пін - російський та український художник із козацького роду на прізвисько Ріпа, стар. Рѣпа. На вулиці Терещенківській, 13 в Києві перед входом до Київської картинної галереї стоїть пам'ятник Рєпіну, адже він видатний українець, що народився в Чугуєві.

  • @hurricane_katrina
    @hurricane_katrina Рік тому +5

    Про синдром відкладеного життя в точку. Ледве відучила маму відкладати все на потім: подаровані рушники, посуд, пательні, замовляти суші, бо хочеться, а не «та дорого якось, хай колись на свято». Тепер і вдягає нові речі, і не накопичує вінтажний непотріб у шафах.

  • @user-vj1ff2zk1u
    @user-vj1ff2zk1u Рік тому +23

    Просто хочу сказать дякую за ваші відео! Спочатку було дуже страшно відмовлятись від російського контенту, бо здавалось що у нас нема цікавих відео, і не буде чим зайняти мозок. Тепер чекаю на кожне ваше відео! Бажаю швидкого зросту і великих переглядів)❤️

    • @Bmtab
      @Bmtab Рік тому +3

      Є класний сайт «маніфест» там прям підбірки українських каналів по тематикам. Рекомендую, багато чого класного там знайшла

  • @sashasbach
    @sashasbach Рік тому +5

    Дівчата, ви трошки злили ментальність 90-х і радіанську. В радянському союзі не було туалетного паперу, щоб його красти. І люди вважали, що все їх спільне, а звідси- нічиє. В нашому селі бідним був лише ледар і алкаш. І коли прийшов совок, вони селян «розкуркулили». Забрали їх худобу, знаряддя праці, інструменти в колгосп і головою поставили «пролетаріат» - тобто найбіднішого в селі. Мій прадід і дід ходили в колгосп до свого коня і своїх корів (бо в них реально їх забрали). А вже мій тато втратив почуття власності, бо все було всіх і крали всі. Совок зламав в наших людей почуття власності і відповідальності за рівень свого життя, який залежний від завзяття і працьовитості…

  • @irynaporkha
    @irynaporkha Рік тому +9

    33:55 але мені пояснювали, що юридично нам буквально належить лише квартира всередині. Навіть стіни будинку, які утворюють кубик нашої квартири - вже не наші.
    Звісно, мешканці можуть дбати про добробут під'їзду, але юридично цей під'їзд їм не належить

  • @anastasiiafilonova9051
    @anastasiiafilonova9051 Рік тому +4

    Нещодавно чула від мами фразу: "От би мені хтось роботу дав". Тобто не я сама маю її знайти, а хтось має дати🤦‍♀️

  • @alinaremenyuk7573
    @alinaremenyuk7573 Рік тому +22

    Дякую! Під час перегляду в мене було відчуття, ніби я з подругами на кухні розмовляю. Зараз ми всі по світу розкидані, але так приємно знову відчути таку атмосферу.
    Мені дуже подобаються теми, які ви підіймаєте.
    Дякую за такий прекрасний канал 🤗

    • @allabova4545
      @allabova4545 Рік тому

      я люблю читати коменти, та читаючи ваш - мене йокнуло. Бо я тільки зараз усвідомила, що "розмови на кухні" - це не тому, що дуже комфортно було, а тому що місця більше не було ніде.І це через маленькі кімнатки та маленькі будинки, які будувались у совкє. вау Дякую за ваш комент)

    • @alinaremenyuk7573
      @alinaremenyuk7573 Рік тому

      @@allabova4545 а й справді 😟😱
      Дякую, що звернули увагу. Це ж совок розповсюдив комунальні квартири, де люди просто на голові жили один у одного.

  • @matti_yola
    @matti_yola Рік тому +11

    Тема дуже важлива і цікава.
    Хустки сподобались.✨ Очікувала, що хтось із вас все-таки приміряє хустку, як вона пасуватиме на шиї чи на голові. Бо так вийшло трохи, на мій погляд, якесь мняття, розгортання, як щось чужеродне))))

  • @obscurolena
    @obscurolena Рік тому +4

    Відкладене життя це є найгірше, як на мою думку. Я це спостерігала в своїй родині - речі відкладали на "моє заміжжя" (коли мені було 7, наприклад). Мій чоловік навчив мене вдягати нові речі одразу після купівлі та я дуже вдячна йому за це.
    Що було добре у Радянському Союзі, так це те, що відмінили тілесне покарання в учбових закладах (у Новій Зеландії, наприклад, їх було скасовано у 1985р), а також рівні права для жінок та чоловіків (в мене стається вибух мозку коли я чую, що у багатьох країнах жінка не могла сама взяти іпотеку ще у 70х).

  • @user-km4mt1fw6n
    @user-km4mt1fw6n Рік тому +1

    Я щаслива, що народилась в вільній Україні та не застала цього всього кошмару. Батьки часто пояснювали мені чому "Совок"- це було не ок.Залишилось тільки знищувати спогади про все це, та доносити людям, що потрібно позбавлятись всіх совкових стереотипів та суджень. Ми живемо в інший час з іншими принципами і бачимо все по іншому.

  • @yuliiakhrebtova3113
    @yuliiakhrebtova3113 Рік тому +16

    Я на ці хустки вже давно задивляюсь 😍

  • @sunrise-un1cn
    @sunrise-un1cn Рік тому +19

    Щаслива, що ніколи не знала, що таке радянський союз😊 Дякую за випуск!!

  • @Solomiia_Kalichynska
    @Solomiia_Kalichynska Рік тому +10

    Ваший канал - це той випадок, коли перед переглядом ставиш лайк, бо знаєш, що буде круто😏
    Дякую за крутий контент!🌸

  • @user-wm4un8gm4j
    @user-wm4un8gm4j Рік тому +2

    Дівчата,все що ви говорите дуже важливо,рада що в нас така мудра молодь. Я народилася і вчилася в срср,але коли він розпався була дуже щаслива. Хоч тоді фігансово було дуже важко.

  • @user-hm5qe2vo7j
    @user-hm5qe2vo7j Рік тому +5

    Нещодавно, проїжджаючи повз розбомблений будинок офіцерів у Вінниці в тролейбусі, я почула як деякі бабусі і дідусі ностальгували за ковбасою по 2.20 . Мене це вбило. В них свобода нижче ковбаси в пріорітеті їх цінностей

  • @ianamdd6058
    @ianamdd6058 Рік тому +6

    Моя бабуся 86-років завжди говорить: "Як же добре зараз жити".

    • @maritadanilevska5294
      @maritadanilevska5294 Місяць тому

      і моя. особливо, з приводу продуктів. казала, що коли хтось хворів, за шматком лимону треба було йти в ресторан і принижуватися, аби дали хоч трошки. Зараз вона купує по 6-8шт в магазині. Мабуть, це - гіперкомпенсація.

  • @inksorwatercolour
    @inksorwatercolour Рік тому +3

    я дуже втомилася пояснювати, що усе хороше, що було, що виживало в радянському союзі, це не завдяки, а "вопрєкі", бо людина так влаштовано, що хоче жити і навіть серед жаху і лайна буде намагатися творити і мати трішки щастя. особливо, коли це не росіяни, а інші національності совка. я жила всього три роки при совку і я не розумію, як мама викручувалася, щоб хоч ми могли їсти і носити якийсь одяг

  • @alionabilousovadub
    @alionabilousovadub Рік тому +4

    А особисто я вважаю, що треба дати людям спокій. Краще слідувати за собою, а не намагатися змінити інших. Якщо людина жила у радянські часи, пам'ятає їх, має приклад іншого життя у вільний та незалежній Україні, але при цьому все одно вважає, що у совку їй було добре - ви її не переконаєте. І якщо така людина нікому свої погляди не нав'язує, то і їй не потрібно намагатися щось нав'язати.
    Медійні особистості типу Арестовича це вже інша тема, хоча і тут можна подискутувати, оскільки у нас в країні все ж таки свобода слова.
    Тема спірна на мій погляд, але дякую, що підняли її 💛💙

  • @hastyaaa
    @hastyaaa Рік тому +3

    Чудове відео, народилася 1996 року, але всі ці наративи про «хорошего понемножку», сервізи що досі пиляться у батьків вже як мінімум 20 років і накопичування сміття, бо ж знадобиться - присутні і у моєму житті, добре що не в моїй сім’ї з чоловіком а вже тільки у батьків.

  • @user-jp7qx4ky8x
    @user-jp7qx4ky8x Рік тому +5

    так приємно і одночасно болісно чути, як пращури невідомих мені людей проживали схожі досвіди в їх житті, як і мої. Про борщ з лободи і корову рятівницю, я чула схожі фрази і розповіді від своїх старших, і зараз бачу шо це була важка буденість більшості людей(

  • @olhachuchvera295
    @olhachuchvera295 Рік тому +16

    Тащуся від Вашої музичної заставки!

  • @darynachalbaieva6802
    @darynachalbaieva6802 Рік тому +2

    В середній школі я дуже любила носити різні значки на сумці, стрічки, чіпляла багато всього. Бабуся казала, що я схожа на дурня з її дитинства, який теж обвішувався ґудзиками і значками. Хочеш вирізнятися через зовнішність - дурень. Вона ж розказувала, як на роботу (а це вже були десь 80-ті) вона могла носити лак для нігтів тільки якогось бежевого чи світлого рожевого кольору. Коли вони з подругою вирішили поекспериментувати , додали в лак зеленку і тип синім кольором, що вийшов, нафарбували нігті, їх із соромом змусили той лак зчистити. Мама і тітка в школу не могли носити сережки, бо це "чого вирядилася типу вважаєш себе кращою і красивішою?" . Тому в мій підлітковий період, коли йде протест проти шкільної форми через носіння яскравих зелених кросівок та футболки замість блузки і навмисне розпатлане волосся замість хвоста мама хоч і сварилася, намагалася направити мене в сторону "дівочності", але не забороняла виражатися і навіть допомагала мені фарбувати волосся. Мої мама з тіткою пройшли через аналіз їх життя в радянському союзі, винесли уроки і залишили цей стиль життя в минулому. Але ж скільки батьків не пройшли через цей шлях і радянський союз досі в їх сім'ях живе і здрастує?

  • @Ta_Ki_8
    @Ta_Ki_8 Рік тому +25

    Як я Вас підтримую! 🇺🇦

  • @AllPutersky
    @AllPutersky Рік тому +7

    Дякую за згадки про нашого Стуса!
    Загалом, хороший випуск вийшов!

    • @user-zd4ur7vc4f
      @user-zd4ur7vc4f Рік тому

      @@followthewayoflove.6577 господи, людино, утихомирся з своїм спамом

  • @ira9776
    @ira9776 Рік тому +5

    Я хоч і народилась у незалежній Україні, але, послухавши вас, маю таке відчуття, що все життя прожила в Радянському союзі 😥

  • @user-hn2lf8ee5p
    @user-hn2lf8ee5p Рік тому +5

    Моя начальниця сьогодні згадувала як її приймали в піонери. Каже тоді дуже пишалася цим, а сьогодні і згадувати про це страшно

    • @svaleks566
      @svaleks566 9 місяців тому

      Бо неприйняття в піонери то був сором, хрест на посаді і благополуччі, осуд суспільства і т д.

  • @nataliiavirsta4444
    @nataliiavirsta4444 Рік тому +19

    Лайк за буковинський килим)) все дитинство дивилася на нього 🥰

  • @user-xy9pg5bc5l
    @user-xy9pg5bc5l Рік тому +16

    Вперше дякую комусь за рекламу😸😸😸
    Дякую, дівчата, вподобайка за рекламу і навіть не авансом, ви класні! Обожнюю вас 😘❤️❤️❤️

  • @user-bh6gb4jz5c
    @user-bh6gb4jz5c Рік тому +4

    Я минулого року в сторіс друзів побачила як вони пили, з тих блакитних рибок з сервізу . І я така -"А що з них можна пити?" Всю цю радянщину, відкладання життя на потім треба вичищати з власних мізків.

    • @anna_109
      @anna_109 Рік тому +1

      У нас ці маленькі рибки слугували як підставки для серветок на свята.

    • @Byogabae
      @Byogabae Рік тому +2

      у мене ці рибки червоні і дід в буфеті там гачки зберігає, хах

  • @kseniadanylova1059
    @kseniadanylova1059 Рік тому +2

    моя бабця, 39го року народження, що зросла на тернопільщині, все дитинство напарювала мені думку про вєлікій савок. при тому історії про пломбір були впереміш з історіями про друзів дитинства, яких вивезли/вбили/змусили зникнути. в свої 14 я почала вчити історію у школі, тому в мене з"явилось купа питань до неї. як вона, народжена на тернопільській землі, може так поклонятись совку, який стільки жахіть зробив. десь з того часу наші стосунки похерились назавжди. її пісенька "за радянщини всі мали освіту, всі мали роботу, ніхто не крав, а зараз сидите безробітні, одні мають яхти - інші не мають шо жерти. а репресій ніяких не було. ти мене вчити будеш шо там було? ти там ніколи не жила!" . на мої слова: "а як же натуся, подруга твоя, чию родину одного ранку вивезли з вашого села і ти більше ніколи не бачила її?" -- вона просто впадала в ступор, я ніби чула як у мозку повільно починають рухатись ржаві коліщата, а тоді рух зупинявся і вона просто забувала це питання, продовжуючи своє "всі знали чого чекати від майбутнього, ніхто не боявся лишитись бездомним" . мене це так лякало тоді, в мої 14-15 років. в років 19 я просто вважала свою бабцю дурною, мене до болю то ображало, мовляв "чому вона так вперто закриває очі??". після цього випуску прийшло нове усвідомлення: "вона просто не витримала. психіка не витримала втрат та страхів. вчепилась за той довбаний пломбір, щоб вижити і трохи жити. перетворила любов до пиріжків за три копійки на фіксацію, якір, зациклення, навязливу думку. вона не дурна і не лиха, а просто зламана". дякую вам, це усвідомлення принесло мені полегшення .

  • @user-vn8ck6vi3b
    @user-vn8ck6vi3b Рік тому +2

    Одне з того, що мене найбільше дратує так це "синдром відкладеного життя"
    постійно намагаюсь вибити цей феномен зі своєї мами
    Дякую, дівчата, за неймовірний контент!

  • @vinnievi3452
    @vinnievi3452 Рік тому +3

    Моя тітка до мозку кісток ссср-продукт. Окрім іншого, таким людям важко щось довести, їх поплавлений мозок настільки пручається логіці, що будь-які намагання віднайти там бодай крихту здорового глузду приречені апріорі. При цьому, всі її аргументи на користь совєтов закінчуються не почавшись словами "да-да-да-да", сміхом і переведенням теми. Ще із характерного, це психологія Ємєлі: я нічого не буду робити, щастя має саме линути в руки, інакше то не таке вже і щастя.
    Обов'язково "мені всі винні", в першу чергу "загниваючий захід".
    І, звісно, класика, жити так, щоб бути зручною людиною для "совєтского общєства".
    Як сказав мій двоюрідний брат: Мойсею знадобилось 40 років ходити пустелею не просто так.
    Питання в тому, чи є у нас стільки часу?

  • @sashad.7722
    @sashad.7722 Рік тому +8

    дівчата, що ви робите! я зупинила відео і пішла хустку вибирати😉❤️

  • @yantarnoye_nebo
    @yantarnoye_nebo 2 місяці тому

    Дівчата, неймовірне дякую вам за ваш контент!
    Дуже хочу поділитися з вами історією своєї родини зі сторони матері та зі сторони батька, контрастність якої дещо дивує мене й досі.

    З маминого боку бабуся та дідусь походять з Кмінь-Каширського району, що на Волині та ще застали життя при польській владі. Їхні батьки були заможними селянами, які своєю працею заробили на всі статки. В родині моєї бабусі були великі паї та достатньо велике поголів'я худоби та наймані робітники, а дідусевій родині належала кузня, яку націоналізували. У 1939-1940 роках, коли прийшла радянська влада, батька моєї бабусі забрали на підвал та змусили підписати "добровільну передачу" майже усього майна на користь колгоспу, а інакше уся родина потрапила би до заслання в Сибір. Бабуся дуже часто і з сумом згадувала як її родина жили до приходу радянщини і як стало після. Не зважаючи на все, моя бабуся завжди шила та купувала собі гарний одяг, намагалася "діставати" красиві пальта та черевики, навіть у повсякденності користувалася одеколоном та завжди купувала додому гарний посуд. Все це ніколи не стояло в сервантах та не ставало кормом для молі в шафі, а використовувалось кожного дня. У неї не було можливості купувати чеський кришталь, польський порцелян та французькі парфуми -- вона насолоджувалась тим, що могла собі дозволити, робила свій побут гарним, ніколи не сварилася за розбиту тарілку і ніколи не відкладала життя на потім.
    Зі сторони батька історія дещо "дзеркальна". І бабуся, і дідусь походять з Дніпропетровщини і жили в невеличкому місті, але теж в приватних будинках. Хоча бабусин батько і працював в банку, та заможною їхню родину не можна було назвати. Вже в повоєнні роки бабусину маму було заарештовано та відправлено в тюрму на п'ять років через те, що начальник складу, де вона працювала, звинуватив її в крадіжці продовольства. Не зважаючи на такий сімейний "бекграунд" моїй бабусі вдалося закінчити в Києві технікум, влаштуватися на комбінат швачкою, а згодом вступити до партії та, спочатку, стати головою цеху, а згодом і потрапити на роботу до міністерства легкої промисловості УРСР. Бабуся мала змогу виїжджати в країни соц.блоку і привозила звідти той самий кришталь, порцеляновий посуд, мельхіорове столове приладдя, різнманітні тканини, модні журнали та косметику. Однак, в повсякденному житті вона користувалася тим, що "не шкода" , тому на столі часто були тарілки зі сколами з різних дешевих сервізів та виделки і ложки з алюмінію, а косметика могла лежати невикористаною роками. І не дай Боже ти дістанеш з серванту якусь гарну тарілку, або бокал. Мені і досі видається дивним те, що людина, яка через свою приналежність до партії, могла дістати майже все, що не було доступним простій селянці, мала набагато гірший побут. І саме від неї я частіше чула ностальгічні висловлювання про часи СРСР та спогади про те "як же там було добре".
    Не подумайте, що я хочу якось очорнити свою бабусю з батькового боку. Обидві мої бабусі дуже сильно мене любили і з кожною з них у мене пов'язані дуже теплі дитячі спогади. Я лиш переказую те, що бачила на власні очі.
    І мені дійсно палає через відкладене життя та установку, що усе гарне має стояти в серванті/лежати в шафі до кращих часів, а побут не повинен бути гарним. "Не одягай, замажеш", "Постав на місце, а то розіб'єш", "Це лише для гостей", "Навіщо купувати гарний домашній одяг? Воно усе вимажеться", тощо...

  • @natalietelesheva5480
    @natalietelesheva5480 Рік тому

    Дівчата, вельми дякую вам за цей випуск!Це як раз моя болюча тема. Як завжди все чітко обґрунтували❤