МУЗИЧНІ КОНТРАСТИ. Академічний симфонічний оркестр.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 жов 2023
  • МУЗИЧНІ КОНТРАСТИ
    Академічний симфонічний оркестр
    Диригент - лауреат всеукраїнських конкурсів ВАСИЛЬ КОВАЛЬ
    Квитки: cutt.ly/zwQ1gkyJ
    28 жовтня у Запорізькій обласній філармонії прем'єра концертної програми «Музичні контрасти» академічного симфонічного оркестру під керуванням лауреата всеукраїнських конкурсів, диригента Василя Коваля.
    З 2022 року Василь Коваль працює у Дніпровському академічному театрі опери та балету «Дніпро - Опера». 16 років працював головним хормейстером у Львівському національному оперному театрі. Музикант знаний не тільки на Батьківщині, а й за кордоном. Гастролював Польщею, Швейцарією, виступав у Люксембурзі. Талановитий митець - хормейстер-постановник багатьох вистав, серед яких: «Бал-маскарад» Дж.Верді, «Карміна Бурана» К.Орфа, «Весела вдова» Ф.Легара, «Сільська честь» П.Масканьї, «Любовний напій» і «Дон Паскуле» Г.Доніцетті.
    З вересня 2023 року Василь Коваль працює диригентом академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії.
    У програмі «Музичні контрасти» для запорізької публіки прозвучать твори митців різних епох, країн та композиторських шкіл - Л. Бетховена, Дж. Енеску, Л. Колодуба. Симфонію №7 Л. Бетховена сучасники називали «музичним божевіллям». У ній меломани сучасності відчувають потужну енергію, рух до світла та Вічності.
    Сотню років тому сучасник К.Дебюссі, М.Равеля, Б.Бартока - румунський композитор, диригент та скрипаль Дж. Енеску вирішив створити свою власну, ні нащо не схожу музичну мову, яка б допомогла висловити те, що «тремтіло в серці». Результатом творчих експериментів став унікальний сплав творчих винаходів з тонким присмаком румунського фольклору. Яскравим прикладом самобутнього творчого почерку майстра стала його відома «Румунська рапсодія» №1.
    Знаменита «Українська карпатська рапсодія» Л. Колодуба створена на основі західноукраїнського фольклору у поєднанні із сучасними засобами оркестрового письма. При всьому розмаїтті барв і настроїв у творі відчутна єдина, чітко виражена й непохитна власна позиція й вольове авторське «Я».
    «Музика здатна надихати народи, через духовність піднімати свідомість і в результаті - підвищувати рівень життя», - казав Левко Колодуб. Сподіваємося, так і буде!
    Отже, неодмінно завітайте на концерт академічного симфонічного оркестру 28 жовтня о 17:00 і справжню отримайте мистецьку насолоду від всесвітньовідомих музичних шедеврів, таких різних, але водночас багатогранних та яскравих, таких самобутніх та неповторних.
    Програма концерту:
    1. Л. Бетховен Симфонія №7 ля мажор, op. 92 у 4х частинах
    2. Дж. Енеску «Румунська рапсодія» №1
    3. Л. Колодуб «Українська карпатська рапсодія» №1
    Захід відбудеться із дотриманням необхідних вимог безпеки в умовах воєнного стану.

КОМЕНТАРІ •