10 argumentų Dievo buvimui pagrįsti (L. Jacevičius @VU Teisės fakultetas)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 5

  • @Valode207
    @Valode207 2 місяці тому

    Super

  • @apologetikalt
    @apologetikalt  4 роки тому +1

    @Krivis, ačiū už pastabas. Pabandysiu trumpai sureaguoti.
    1. Paskaitoje apie Dievo sąvokos vartojimą, pirmiausia, pristatau tai, ką tradicinis teizmas (dar net ne konkrečiai ir ne vien krikščionybė) laiko Dievu. Tai reikalinga tam, kad pavyktų suprasti, apie ką eina kalba, kai vartojamas šitas žodis. Taip pat, kai pateikiami argumentai Dievo buvimui pagrįsti. Suprantu, kad sąvokos vartojimas gali būti skirtingas, tačiau čia pristatau tą, ką bandau 'apginti', o ne tai, ką, pavyzdžiui, bandytumėte aiškinti Jūs.
    2. Atsakymui į tai, kad krikščionybė yra ideologija, galima į pagalbą pasitelkti A. Jokubaičio straipsnį/paskaitą: www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-11-04-ar-religija-yra-ideologija/177918
    3. Atsakymą į tai, kad be Dievo buvimo nėra ir negali būti objektyvios moralęs, esu pateiks daug kartų ir skirtingose vietose. Vienas iš vaizdo įrašų: ua-cam.com/video/eAp8xsiDdFM/v-deo.html
    Galiausiai, gal galėtumėte paaiškinti, kodėl Jums, kiek pastebėjau, beveik niekad netinka, kaip Jūs vadinate, 'užsienietiški' šaltiniai ar žodžiai? Nelabai suprantu, kodėl lietuviškas yra automatiškai geresnis. Čia galima kelti problematiką: kas tiksliai yra lietuviška? Juk lietuvių kalba dar prieš šimtą-du šimtus metų atrodė stipriai kitaip, nei dabar. Ir patys lietuviai yra tauta, kažkada iš kažkur atsikėlusi į šituos kraštus ir nekalbėjusi lygiai taip, kaip dabar kalbame mes. Be to, ir pats vartojate nelietuviškų žodžių (pvz.: kaip ir buvusiame komentare - 'etimologija').

  • @kriviu-krivis
    @kriviu-krivis 4 роки тому +1

    kur rasti tą laidą kur aiškinate ką reiškia Dievo sąvoka?

    • @apologetikalt
      @apologetikalt  4 роки тому +1

      Sveiki, Kęstuti. Tai daryti bandžiau čia: ua-cam.com/video/wsUzWtcJQUo/v-deo.html Tiesa, tai buvo daroma turint omenyje tikslinės auditorijos kontekstą - Teisės fakulteto studentus.

    • @kriviu-krivis
      @kriviu-krivis 4 роки тому

      @@apologetikalt dėkui už nuorodą. Leisiu sau tarti keletą pastabų.
      Apie Dievo sąvoką Jūs sprendžiate iš keletos nelietuviškų šaltinių, kurie negali būti laikomi patikimais dėl kelių priežasčių.
      Pirma - tie šaltiniai yra verstiniai, todėl reiktų įrodymo, kad jie aiškina tą pačią sąvoką, o ne kažkokią panašią. Geriausias kelias, mano galva, būtų žodžių kilmės (etimologinis) tyrimas.
      Antra, jūsų pateikti apibrėžimai daugiau atspindi naujausių laikų įsivaizdavimus ar norus, nei tikrąją reiškinio esmę. Šitas poslinkis tarp noro ir esmės atsirado dėl krikščionybės visuotinai skleistos ideologijos.
      Trečia, Jūs bandote šiuos apibrėžimus susieti su paskaitos tema - teisė ir moralė. Mano asmenine nuomone, tie du dalykai - Dievas ir dorovė (moralė), nėra tiesiogiai susiję. Teisė ir dorovė kyla iš paprastos naudos, nes žmogui elgtis kitaip neapsimoka. Kažkada Jums jau siūliau sužaisti žaidimą. Skirkite 30 minučiu ir pamatysite, kad teisei ir dorovei paaiškinti nereikia jokio Dievo:
      kriviu-krivis.lt/Pasitikejimas/