@@antonzol Скажите, в этом анализаторе масштаб сетки менять можно? Чтоб внизу было не -60, а к примеру -10dB, для замера затуханий в кабеле? Тогда можно по неравномерности АЧХ еще и видеть отражения от стыков или разьемов.
@@viyacheslav.Можна, display - scale - два перші пункти. Перший - розмір клітинки - другий - на скільки клітинок від низу екрану підняти чи опустити нуль. В наступних відео буде показувати як це робити.
Дякую за відео. Я перед калібруванням виставляю трасування та їх характеристики, які зберігаються разом з калібруванням. І коли мені потрібно подивитись антену, вибираю з пам'яті необхідний діапазон і там вже всі траси виставлені які потрібно.
Чудовий мануал, давайте "гризти" девайс далі, функціоналу тьма, в ідеалі ще хоча б відносний метод визначення підсилення антени якщо це таки можливо, вимірювання довжини кабелю, визначення укорочення кабелю до робочої частоти.
Дякую за відео. Цікавить спосіб за допомогою даного пристрою який би дав можливість перевірити коефіцієнт підсилення антени та діаграму спрямованості антени.
Дякую за коментар. Радий, що відео сподобалось. По звуку, так ( Зараз звук кращий в нових відео ua-cam.com/play/PL7spjUp6gJGRg1aQTp2vmDgpFcQee_pzq.html
Вроде для правильной калибровки нужно нагрузку 50 ом, перекрутить на порт 2 перед нажатием кнопки изолен. Я не утверждаю просто многие в обучающих видео так делают. Я так это понимаю, что если у тебя нет двух нагрузок по 50 ом то при шаге лоад прибор калибрует первый порт, а после на очереди порт два и уже на него накручиваешь нагрузку 50 ом и жмёшь изолен. Получается прибор откалибровал по очереди оба порта имея на руках всего лишь одну нагрузку.
Для вимірювання антени калібрування ISOLN та THRU не обов'язкові. Також цікаво користуватися прогою nanosaver підключивши VNA по USB. Там симпатичні графіки. Ще одна порада - вимірювану антену краще тримати подалі від металевих поверхонь, це впливає на виміри. Це дуже помітно, якщо покрутити антеною у різні сторони.
Дякую за відео. Нарешті можна дивитись не на російській. Щодо самого контенту, треба зазначити що калібрування повинно враховувати вологість і температуру. Якщо відкалібрувати вдома, а потім міряти на морозі - будуть похибки. Іноді досить суттеви. І таки треба докупити навантаження на другій порт, якщо прибор використовувати як контроль якості антен. Без нормальної калібровки показує плюс-мінус подібні до правди результати. Ця ерунда з тач-скріном це просто бісить. Це така партія прийшла. Маю надію що якось це буде пофікшено в прошивці. Бо інколи по три-чотири рази калібруєшся і граєшся з накрутками. Доречі, на високих частотах треба промивати контакти кожні 5-10 накручувань. Бо збирається дрібний пил на контактах і почанає гратися в конденсатор. Так що до нього в комплект ще палочки зі спиртом треба.
Так, показники термочутливі. Навантаження на другий порт, в коментарях вже сказали для калібровки внутрішньої ізоляції приладу. Ось тут вологість впливає. З приводу промивки - дякую, іноді помічав подібне, але не додумався.
Дякую за відео! Купив у вас такий прилад але детально розібратись, нажаль, часу нема, бо на фронті. Чи можна попросити дати якусь покрокову інструкцію для перевірки антен які ми використовуємо на пташках, наземках та ретріках? Задача підібрати пари антен на передавачах та приймачах, та частоти, на яких вони будуть мати найкращий ККД. Частоти я думаю ви знаєте +- Буду дуже вдячний!
@@AntonUmnitsynДякую за коментар. Як визначити резонансні частоти антени є і в цьому відео. Більшь детально про анени відео готуд, але по термінам нічого не обіцяю.
Дякую за відео. Підкажіть будь ласка, як за допомогою даного пристрою обирати антену для фпв дрона, особливо, коли частоти керування та відео поряд. Ну і тема нотч фільтрів була б цікава
Тот кто разрабатывает антенны тот хорошо знает как пользоваться, а кто не понимает в антеннах и сделает замеры прибором - тому это не поможет. Но прибор весьма полезен в отборе и диагностике антенн, проверке фидеров.
Скажите, в этом анализаторе масштаб сетки менять можно? Чтоб внизу было не -60, а к примеру -10dB, для замера затуханий в кабеле? Тогда можно по неравномерности АЧХ еще и видеть отражения от стыков или разьемов.
Дякую за відео. Питання: а чи можна один раз зробити калібрування під широкий діапазон: 400M -> 6G і потім тільки цю калібровку використовувати для різних антен?
Цікаво 1) чи не злітає калібровка якщо калібрувати широкі діапазони (5-6Ггц, наприклад, а потім згодом перевіряти калібровку (тою ж діаграмою Сміта та калібровочними) 2) різниця між STIMULIS та CW режимами 3) які ще прикладні задачі можна повирішувати прибором
Дякую за корисну інформацію. Я збираю fpv дрони, шукаю способи перевірки антен вдома перед відправкою дронів на тестування. Я так зрозумів, що протестувати антену для відео на 5.8 можна без проблем, а чи можна перевірити якість пігтейлу (перехідника з ММСХ на SMA)?
Так, можна. Потрібні відповідні перехідники. Калібруєте в 0 перехідником замість пігтейлу. Потім замінюєте перехідник на пігтейл. Наприклад у вас пігтейл SMA тато на mmcx тато. Збираєте коло перехідник SMA-Male-MMCX-Female - MMCX-Male-SMA-Male це до аналізатора. Потім заміняєте MMCX-Male-SMA-Male на пігтейл. Втрати в перехіднику дуже низькі. Для того щоб їх оцінити ви можете без перехідників виміряти, потім додати пару SMA-Male-MMCX-Female - MMCX-Male-SMA-Male і отримане значення поділити на два. Де взяти: a-radio.online/ua/p2050014172-perehodnik-mmcx-male.html a-radio.online/ua/p2050024420-perehodnik-sma-male.html
Там сказано, что нужно подключить к обом портам нагрузки LOAD и нажать ISOLN. Если нагрузка только одна то порт 0 можно не использовать. Я так понимаю, что нагрузка LOAD должна быть накручена на порт S21 и нажать ISOLN
При першій калібровці в Вас нема кришечки на калібровчній на 13:27 ви встановлюєте. Там повна бути заглушка поверх. Тому у Вашому сенсі так нема різниці. Вам треба щоб була заглушка, на разі ви перший раз калібруєте з ефіром
litevna дешевше і до 6300 Nano vna f v3 металевий і кращий екран + кращий сенсор на екрані. Я б litevna 64 брав би. В нас орієнтовно 20 числа поставка.
Це різні за призначенням пристрої. LiteVNA - векторний аналізатор (аналізує ВЧ тракти, антени) RF Explorer - спектр аналізатор (приймає сигнал і показує його).
А що саме робить пункт clibrate->apply схоже що без нього налаштування калібровки не враховуються? доречі я в мануалі так і не знайшов інфомації про цей пункт.
Застосовує калібровку. Мені здається що це те саме що і просто вийти натиснувши на пусте місце екрану. Але я завжди зберігаю калібровку і в мене декілька збережених є під частоти які часто використовую.
Доброго вечора! Треба Ваша порада. Зіткнувся з проблемою, коли після перезапуску прибору злітає калібровка і решта налаштувань, які я до цього виставив. Не можу знайти той пресет калібровки, який до цього зберігав. Або шукаю не там. Підкажіть: це я щось роблю не так, чи це проблема пристрою? Дякую.
когдато учился на радиомеханика и настраивал тракт радиоканала тв, ачх с помощу вобулоскопа там генератор качающейся частоты и экран где отображается диограмма по ней и настраивал.....да помню интересные были времена.
6:20 - "...при постійному струмі опір має бути 50 Ом..." Це опір чого таким має бути? Звідки така інформація? 50 Ом для кабеля - це хвильовий (волновий) опір, і він є величиною комплексною. В жодному разі не плутати із опором на постійному струмі!!!
Якщо відоме КСХ і потужність і потрібно визначити відбитий сигнал, то рахуємо наступним чином: Наприклад потужність 10 Вт КСХ=2 Найпростіше визначити спочатку коефіцієнт відбиття (Г). Г=КСХ-1 / КСХ+1 = 2-1/2+1=1/3 Відповідно відбитий сигнал буде 10/3=3,333 Вт
Маю зауважити, що окрім КСХ є ще такий параметр як "ефективність антени". Тобто "лабораторне навантаження" 50 Ом забезпечить КСХ = 1. Але це взагалі не антена...
@@antonzol 1) IzolN - isolation - развязка. калибруется при работах (измерениях) на максимуме динамического диапазона. если не калибровать будет принято заводское (или последнее калиброванное) значение и будут некорректные измерения затухания. чисто технически это мерится развязка прибора и если он у вас применяется не в условиях повышенной влажности или если токи утечки между разъемами при эксплуатации не начали увеличиваться, то можно и не перекалибровывать этот параметр. откровенно говоря 99,9% его и не калибруют при работе в заводских или лабораторных условиях. при работе на вышках, или на улице. желательно калибровать.. 2) измерения через переходник показывают не параметры измеряемого изделия, а параметры связки изделия и переходника. правильно калиброваться на переходник, но тогда нужны соответственно нагрузки калибровочные с другим сокетом. но тоже на таких частотах сотен мегагерц не критично. когда будете в области СВЧ уже будет иметь влияние. 3) калиброваться и использовать кабель как перемычку некоректно. вам для этого и дают в комплекте два кабеля и перемычку между ними.либо в вашем случае измеряемый кабель надо было включать между калибровочным кабелем и портом. например после такой калибровки вы начнете измерять кабель вдвое короче вы можете получить положительное ослабление. ;). в заводских условиях как правило калибруются к соединителям кабелей - тоесть вы кабели (хорошие фазостабильные) прикручиваете к портам , а нагрузки - КЗ, ХХ, НС и перемычку устанавливаете на кабели. 4) это наверное уже занудство и для ширпотреба можно мерить антенну и так, но в профессиональных измерениях , при производстве и испытаниях, антенна располагается на экране, с подключением измерителя через кабель. (естественно калибровка к тому фидеру кабеля, который прикручивается к антенне. но вообще все перечисленное относится если вы хотите измерить конкретные значения. если цель просто посмотреть - работает-не работает изделие или если работает, то на какой частоте . то такой метод калибровки и сойдет. не реклама - удобные www.datatec.eu/en/calibration-kit-4-in-1-typ-n-m-dc-bis-18-ghz-open-short-load-and-through-50-ohm, www.datatec.eu/en/keysight-85519a-4-in-1-oslt-kalibrier-modul калибровочные приспособы, для работы на объектах.
@@annaerror4517 1. Дякую за пояснення. Буду знати. 2. Ви праві. 3. Ви праві. По хорошому цей момент перезняти потрібно. Але я не доберусь до цієї задач. 4. Так. Дуже дякую за ваш вичерпний коментар. Особисто мені він допоміг.
@@annaerror4517Для приладу litevna64 ціною ~150$ хотів би я глянути на того, хто купить калібрувальний набір 85519А (який ви рекомендуєте) за ціною ~3700$ :-))) Хоча в мене немає жодних сумнівів що він вартує своїх грошей.
5. Connect LOAD standard to port 1 cable and click →ISOLN. Wait for the current calibration step to be completed, and the cursor will automatically move to the next step. Взагалі дві нагрузки потрібно накручувати але софт дозволяє одну на порт 21
Дивлюся на лайкерів - аби "агонь" ставити. Покоління одного кліка глибоко не копає. Коло - це не нульовий реактивний опір, це 50 Ом активного. Нульовий реактивний - це центральна горизонтальна лінія, індекси на ній - це точки де опір кратний Load еталону що застосовували при калібруванні, тобто в данному випадку - кратно 50 Ом від 0 (КЗ) до нескінченності (open load). Open load треба ставити при калібрування - він нічого не відбиває назад, а відкритий порт на кордоні двох середовищ відбиває назад невелку потужність сигналу.
Дякую за змістовний коментар. По відкритому порту - подивіться на S11 і побачите наскільки невелику потужність сигналу він відбиває назад. Спойлер: приблизно 100%
Найкраще відео по даному пристрою. Навіть перевірка кабелів є🎉
Дякую!
@@antonzol Скажите, в этом анализаторе масштаб сетки менять можно? Чтоб внизу было не -60, а к примеру -10dB, для замера затуханий в кабеле? Тогда можно по неравномерности АЧХ еще и видеть отражения от стыков или разьемов.
@@viyacheslav. Можна.
Готую відео з повним оглядом функціоналу.
@@viyacheslav.Можна, display - scale - два перші пункти. Перший - розмір клітинки - другий - на скільки клітинок від низу екрану підняти чи опустити нуль. В наступних відео буде показувати як це робити.
@@a-radio_com_ua Спасибо.
Це найкращий урок з цієї теми, дуже вдячний!
Дуже доречна і вчасна ця тема сьогодні! Дякую!!!
Стараюсь)
Дякую за відео! При калібровці, ковпачок OPEN прикручують щоб повністю екранувати порт S11, екранується центральна жила, хвилевід, мені так здається.
І за відео уклін до землі, палець натиснув
Дякую за відео. Я перед калібруванням виставляю трасування та їх характеристики, які зберігаються разом з калібруванням. І коли мені потрібно подивитись антену, вибираю з пам'яті необхідний діапазон і там вже всі траси виставлені які потрібно.
Дякую за пораду
можете детальніше розказати, що значить "виставляю трасування та їх характеристики"? і як їх зберегти з калібровками?
Чудовий мануал, давайте "гризти" девайс далі, функціоналу тьма, в ідеалі ще хоча б відносний метод визначення підсилення антени якщо це таки можливо, вимірювання довжини кабелю, визначення укорочення кабелю до робочої частоти.
Дякую. Доступне пояснення. + україномовний контент
Дякую за коментар!
Яку максимальну частоту по паспорту він показує і яку фактично може показувати?
@@АлиБабаевич-и7ъ 6300 по паспорту.
Фактично межі немає, але потрібно розуміти що ви робити, навіщо і як це працює, адже точність там буде умовна.
Топ контент, україномовний, ще й з таймстемпами. Дякую!
Дякую за відео. Наразі дуже актуально.
Вам дякую!
У вас теж гарний канал.
Дякую за відео!
Будь ласка!
Круте відео. Дякую
Цікаве відео, щиро дякую!
Будь ласка.
Дуже дякую!!!
Будь ласка!
Щіро дякую за роз'яснення!!!
Дуже цікаво і майже все зрозуміло. Дякую. =)
Будь ласка!
Яку максимальну частоту по паспорту він показує і яку фактично може показувати?
Thank you for your work!
Дякую за відео.
Цікавить спосіб за допомогою даного пристрою який би дав можливість перевірити коефіцієнт підсилення антени та діаграму спрямованості антени.
Дякую
Будь ласка.
зміст - відмінно...звук - трійка з мінусом!
Дякую, в наступних відео вже краще зі звуком)
Красавчик!
Дякую за коментар.
Радий, що відео сподобалось.
По звуку, так (
Зараз звук кращий в нових відео ua-cam.com/play/PL7spjUp6gJGRg1aQTp2vmDgpFcQee_pzq.html
підскажіть що потрібно докупити щоб вимірювати КСХ анети для rx або втрати на пигтейлі для vtx. apex1 mmcx перехідники і як його з ними подружити)
Вроде для правильной калибровки нужно нагрузку 50 ом, перекрутить на порт 2 перед нажатием кнопки изолен. Я не утверждаю просто многие в обучающих видео так делают. Я так это понимаю, что если у тебя нет двух нагрузок по 50 ом то при шаге лоад прибор калибрует первый порт, а после на очереди порт два и уже на него накручиваешь нагрузку 50 ом и жмёшь изолен. Получается прибор откалибровал по очереди оба порта имея на руках всего лишь одну нагрузку.
Для вимірювання антени калібрування ISOLN та THRU не обов'язкові. Також цікаво користуватися прогою nanosaver підключивши VNA по USB. Там симпатичні графіки. Ще одна порада - вимірювану антену краще тримати подалі від металевих поверхонь, це впливає на виміри. Це дуже помітно, якщо покрутити антеною у різні сторони.
Дякую за коментар.
Ви праві щодо ISOLN та THRU.
І кількість точок більше якщо підключити до компьютера.
Цю інструкію робив по запиту тих, хто в полі.
Дякую за відео. Нарешті можна дивитись не на російській. Щодо самого контенту, треба зазначити що калібрування повинно враховувати вологість і температуру. Якщо відкалібрувати вдома, а потім міряти на морозі - будуть похибки. Іноді досить суттеви. І таки треба докупити навантаження на другій порт, якщо прибор використовувати як контроль якості антен. Без нормальної калібровки показує плюс-мінус подібні до правди результати. Ця ерунда з тач-скріном це просто бісить. Це така партія прийшла. Маю надію що якось це буде пофікшено в прошивці. Бо інколи по три-чотири рази калібруєшся і граєшся з накрутками. Доречі, на високих частотах треба промивати контакти кожні 5-10 накручувань. Бо збирається дрібний пил на контактах і почанає гратися в конденсатор. Так що до нього в комплект ще палочки зі спиртом треба.
Так, показники термочутливі.
Навантаження на другий порт, в коментарях вже сказали для калібровки внутрішньої ізоляції приладу. Ось тут вологість впливає.
З приводу промивки - дякую, іноді помічав подібне, але не додумався.
Дякую за відео!
Купив у вас такий прилад але детально розібратись, нажаль, часу нема, бо на фронті. Чи можна попросити дати якусь покрокову інструкцію для перевірки антен які ми використовуємо на пташках, наземках та ретріках?
Задача підібрати пари антен на передавачах та приймачах, та частоти, на яких вони будуть мати найкращий ККД.
Частоти я думаю ви знаєте +-
Буду дуже вдячний!
@@AntonUmnitsynДякую за коментар.
Як визначити резонансні частоти антени є і в цьому відео.
Більшь детально про анени відео готуд, але по термінам нічого не обіцяю.
Дякую за відео. Підкажіть будь ласка, як за допомогою даного пристрою обирати антену для фпв дрона, особливо, коли частоти керування та відео поряд. Ну і тема нотч фільтрів була б цікава
Антену перевіряти по КСХ. Але всеожно вона буде приймати сусідні частоти. Тому справді краще фільтрувати лише свою смугу частот наприклад фільтром.
Вітаю. Досить інформативне і цікаве відео. Дякую. А ви не займаєтесь ремонтом аматорської техніки?
Час 7:06. "Коло - це нульовий реактивний опір" -- Ви впевнені?
Тот кто разрабатывает антенны тот хорошо знает как пользоваться, а кто не понимает в антеннах и сделает замеры прибором - тому это не поможет. Но прибор весьма полезен в отборе и диагностике антенн, проверке фидеров.
розкажіть будь ласка, як настроїти Notch фільтр з SMA трійника таким приладом?
Скажите, в этом анализаторе масштаб сетки менять можно? Чтоб внизу было не -60, а к примеру -10dB, для замера затуханий в кабеле? Тогда можно по неравномерности АЧХ еще и видеть отражения от стыков или разьемов.
Так, можна.
Бажаю здоров'я
А чи можна таким приладом виміряти КСХ активних антен, наприклад алінтех або авенджер
3:43 почекайте, КСХ 2 це 10% втрати потужності, а КСХ 3 це 25%.
50% це десь 5.7-5.8
Так, ви праві.
Потужність це квадратична величина до напруги.
Дякую за відео.
Питання: а чи можна один раз зробити калібрування під широкий діапазон: 400M -> 6G і потім тільки цю калібровку використовувати для різних антен?
Цікаво 1) чи не злітає калібровка якщо калібрувати широкі діапазони (5-6Ггц, наприклад, а потім згодом перевіряти калібровку (тою ж діаграмою Сміта та калібровочними) 2) різниця між STIMULIS та CW режимами 3) які ще прикладні задачі можна повирішувати прибором
Яку максимальну частоту по паспорту він показує і яку фактично може показувати?
Дякую за корисну інформацію. Я збираю fpv дрони, шукаю способи перевірки антен вдома перед відправкою дронів на тестування. Я так зрозумів, що протестувати антену для відео на 5.8 можна без проблем, а чи можна перевірити якість пігтейлу (перехідника з ММСХ на SMA)?
Так, можна.
Потрібні відповідні перехідники.
Калібруєте в 0 перехідником замість пігтейлу. Потім замінюєте перехідник на пігтейл.
Наприклад у вас пігтейл SMA тато на mmcx тато.
Збираєте коло перехідник SMA-Male-MMCX-Female - MMCX-Male-SMA-Male це до аналізатора. Потім заміняєте MMCX-Male-SMA-Male на пігтейл.
Втрати в перехіднику дуже низькі. Для того щоб їх оцінити ви можете без перехідників виміряти, потім додати пару SMA-Male-MMCX-Female - MMCX-Male-SMA-Male і отримане значення поділити на два.
Де взяти:
a-radio.online/ua/p2050014172-perehodnik-mmcx-male.html
a-radio.online/ua/p2050024420-perehodnik-sma-male.html
@@a-radio_com_ua Дякую
Там сказано, что нужно подключить к обом портам нагрузки LOAD и нажать ISOLN. Если нагрузка только одна то порт 0 можно не использовать. Я так понимаю, что нагрузка LOAD должна быть накручена на порт S21 и нажать ISOLN
Вітання автору! Підписався, цікава викладка матеріалу. Який VNA придбати на перспективу краще NanoVNA f v2 чи LiteVNA 64?
LiteVNA 64, он банально шустрее и диапазон измерений в 2 раза больше.
Нарешті нормальне пояснення КСХ в інтернеті👍
Дякую за коментар!
При першій калібровці в Вас нема кришечки на калібровчній на 13:27 ви встановлюєте. Там повна бути заглушка поверх. Тому у Вашому сенсі так нема різниці. Вам треба щоб була заглушка, на разі ви перший раз калібруєте з ефіром
Вполне. Добрячiй прилад. Як мiряти антенни на 5,8?
Скоро буде окреме відео про заміри антен.
Nano vna f v3 чи litevna краще придбати?
ua-cam.com/video/B5OpB6-Qy0I/v-deo.html
litevna дешевше і до 6300
Nano vna f v3 металевий і кращий екран + кращий сенсор на екрані.
Я б litevna 64 брав би.
В нас орієнтовно 20 числа поставка.
З коробки тач працював ідеально. Після калібрування, почало як у вас натискатись не там де треба.....
І не допомагає зкидання до заводських?
@@antonzol Допомогло вимкнення!
Що краще брати LiteVNA 64 чи RF Explorer 6G?
Це різні за призначенням пристрої.
LiteVNA - векторний аналізатор (аналізує ВЧ тракти, антени)
RF Explorer - спектр аналізатор (приймає сигнал і показує його).
А що саме робить пункт clibrate->apply схоже що без нього налаштування калібровки не враховуються? доречі я в мануалі так і не знайшов інфомації про цей пункт.
Застосовує калібровку. Мені здається що це те саме що і просто вийти натиснувши на пусте місце екрану. Але я завжди зберігаю калібровку і в мене декілька збережених є під частоти які часто використовую.
Доброго вечора! Треба Ваша порада. Зіткнувся з проблемою, коли після перезапуску прибору злітає калібровка і решта налаштувань, які я до цього виставив. Не можу знайти той пресет калібровки, який до цього зберігав. Або шукаю не там. Підкажіть: це я щось роблю не так, чи це проблема пристрою? Дякую.
Спочатку налаштування, потім калібровка і зберігаєте.
Тоді після запуску все буде як в момент збереження.
Підкажіть, будь-ласка, чи сумісний цей пристрій з NanoVNA Saver, NanoVNA-App, VNA-QT або з будь-яким іншим ПЗ на Windows або Linux PC ?
софт до NanoVNA підходить
Дякую за докладне відео. Чи є у вас вузкочастотні підсилювачі?
Трошки є a-radio.com.ua/odnostoronni-pidsyliuvachi-potuzhnosti/
дякую, купив такий, одразу переміряв майже всі антени) трохи почав розбиратись з меню. Цікавлять додаткові виміри, коли це може знадобитись?
Поикручують щоб врахувати позибку яку носить прикручений рлз'єм
vna это фазочувствительный прибор и нужно проводить установку фазы на опорной плоскости
Підкажіть, як це робити будь ласка.
Я цим приборчіком замірять ачх пч 10.7мгц радіо приймача? Зніміть відео
Не знаю як.
когдато учился на радиомеханика и настраивал тракт радиоканала тв, ачх с помощу вобулоскопа там генератор качающейся частоты и экран где отображается диограмма по ней и настраивал.....да помню интересные были времена.
Я розібрався як, легко і просто оказалось.
6:20 - "...при постійному струмі опір має бути 50 Ом..."
Це опір чого таким має бути?
Звідки така інформація?
50 Ом для кабеля - це хвильовий (волновий) опір, і він є величиною комплексною.
В жодному разі не плутати із опором на постійному струмі!!!
Ви праві.
Я мав на увазі "ідеальну" антену - резистор.
А може хто підкаже зворотню формулу (для нематематиків)? Якщо відоме КСХ і потужність .
Якщо відоме КСХ і потужність і потрібно визначити відбитий сигнал, то рахуємо наступним чином:
Наприклад потужність 10 Вт
КСХ=2
Найпростіше визначити спочатку коефіцієнт відбиття (Г).
Г=КСХ-1 / КСХ+1 = 2-1/2+1=1/3
Відповідно відбитий сигнал буде 10/3=3,333 Вт
Маю зауважити, що окрім КСХ є ще такий параметр як "ефективність антени".
Тобто "лабораторне навантаження" 50 Ом забезпечить КСХ = 1. Але це взагалі не антена...
Дякую за коментар.
Так, ви праві.
З точки зору КСХ резистор це ідеальна антена.
++++
не одне те саме у самого розъему є якась своя емкость
І ємність і індуктивність.
В ідеальному світі вони повторюють структуру кабелю. Але наш світ не ідеальний, тому звісно роз'єми вносять флуктуації.
Дуже цікаво....але нічого не зрозумів
Яка у вас задача?
Зачем вылазить в интернет с такой дикцией и качеством записи?
автору ролика надо почитать учебник. как минимум три ошибки при объяснении теории.
Дякую за ваш коментар.
Напишіть будь ласка які.
@@antonzol 1) IzolN - isolation - развязка. калибруется при работах (измерениях) на максимуме динамического диапазона. если не калибровать будет принято заводское (или последнее калиброванное) значение и будут некорректные измерения затухания.
чисто технически это мерится развязка прибора и если он у вас применяется не в условиях повышенной влажности или если токи утечки между разъемами при эксплуатации не начали увеличиваться,
то можно и не перекалибровывать этот параметр.
откровенно говоря 99,9% его и не калибруют при работе в заводских или лабораторных условиях. при работе на вышках, или на улице. желательно калибровать..
2) измерения через переходник показывают не параметры измеряемого изделия,
а параметры связки изделия и переходника. правильно калиброваться на переходник, но тогда нужны соответственно нагрузки калибровочные с другим сокетом.
но тоже на таких частотах сотен мегагерц не критично. когда будете в области СВЧ уже будет иметь влияние.
3) калиброваться и использовать кабель как перемычку некоректно. вам для этого и дают в комплекте два кабеля и перемычку между ними.либо в вашем случае измеряемый кабель надо было включать между калибровочным кабелем и портом.
например после такой калибровки вы начнете измерять кабель вдвое короче вы можете получить положительное ослабление. ;).
в заводских условиях как правило калибруются к соединителям кабелей - тоесть вы кабели (хорошие фазостабильные) прикручиваете к портам , а нагрузки - КЗ, ХХ, НС и перемычку устанавливаете на кабели.
4) это наверное уже занудство и для ширпотреба можно мерить антенну и так, но в профессиональных измерениях , при производстве и испытаниях,
антенна располагается на экране, с подключением измерителя через кабель. (естественно калибровка к тому фидеру кабеля, который прикручивается к антенне.
но вообще все перечисленное относится если вы хотите измерить конкретные значения. если цель просто посмотреть - работает-не работает изделие или если работает, то на какой частоте . то такой метод калибровки и сойдет. не реклама - удобные www.datatec.eu/en/calibration-kit-4-in-1-typ-n-m-dc-bis-18-ghz-open-short-load-and-through-50-ohm, www.datatec.eu/en/keysight-85519a-4-in-1-oslt-kalibrier-modul калибровочные приспособы, для работы на объектах.
@@annaerror4517
1. Дякую за пояснення. Буду знати.
2. Ви праві.
3. Ви праві. По хорошому цей момент перезняти потрібно. Але я не доберусь до цієї задач.
4. Так.
Дуже дякую за ваш вичерпний коментар. Особисто мені він допоміг.
@@annaerror4517Для приладу litevna64 ціною ~150$ хотів би я глянути на того, хто купить калібрувальний набір 85519А (який ви рекомендуєте) за ціною ~3700$ :-)))
Хоча в мене немає жодних сумнівів що він вартує своїх грошей.
позиція ISOLN міряється на відкритих роз'ємах
Ви пруф дасте?
Інструкція вважає по іншому. i.imgur.com/nIi01Zx.png
І інженери виробника також.
5. Connect LOAD standard to port 1 cable and click →ISOLN. Wait for the current
calibration step to be completed, and the cursor will automatically move to the
next step.
Взагалі дві нагрузки потрібно накручувати але софт дозволяє одну на порт 21
Такое видео и такой плохой звук((((
Я вже придбав мікрофон)
Дивлюся на лайкерів - аби "агонь" ставити. Покоління одного кліка глибоко не копає. Коло - це не нульовий реактивний опір, це 50 Ом активного. Нульовий реактивний - це центральна
горизонтальна лінія, індекси на ній - це точки де опір кратний Load еталону що застосовували при калібруванні, тобто в данному випадку - кратно 50 Ом від 0 (КЗ) до нескінченності (open load). Open load треба ставити при калібрування - він нічого не відбиває назад, а відкритий порт на кордоні двох середовищ відбиває назад невелку потужність сигналу.
Дякую за змістовний коментар.
По відкритому порту - подивіться на S11 і побачите наскільки невелику потужність сигналу він відбиває назад. Спойлер: приблизно 100%