Як шукати проміжки монотонності функції за допомогою похідної ?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 кві 2020

КОМЕНТАРІ • 9

  • @user-bj4yo9my7p
    @user-bj4yo9my7p 5 місяців тому

    дякую за відео, воно допомагає

  • @vanari_azalia1149
    @vanari_azalia1149 Рік тому

    Дуже дякую♡Усе зрозуміло!

  • @user-zx8dr1fo7p
    @user-zx8dr1fo7p 2 роки тому

    Будь ласка, чи Ви можете пояснити. Чому в одних підручниках,( на сайтах) між проміжками знакосталості, зростання, спадання стоїть знак об'э"днання , а в інших пишуть кому або "і на". Чи можна і так, і так?

    • @plus-minus3480
      @plus-minus3480  2 роки тому

      Залежно від контексту. Я ж не знаю про яке саме речення Ви говорите. Знак об'єднання - це математичний знак, який в принципі використовується в значенні "і на" або "також на"... На загал, можу сказати, що можна і так, і так. Але щоб конкретно відповісти на питання, треба дивитись що пишуть в одному випадку та в іншому.

    • @user-zx8dr1fo7p
      @user-zx8dr1fo7p 2 роки тому

      @@plus-minus3480 дякую за увагу. Маю на увазі про проміжки знакосталості та проміжки зростання, спадання функцій. В підручниках Істер , Мерзляк та інших не побачиш знак об'єднання. Використовується кома, або "і на". І десь мені зустрічалося пояснення, чому не допустимо писати знак об'єднання. Повторюсь, але останнім часом бачу на різних сайтах знак об'єднання. На мій погляд, це ще залежить від функції. Якщо вона неперервна, то можна знак об., якщо функція оберненої пропорційності, то ні. Ще вчитель знижує оцінку, як що "і на". Це вже якась маячня. Дякую ще раз за дискусію. Ваша думка?

    • @plus-minus3480
      @plus-minus3480  2 роки тому

      @@user-zx8dr1fo7p З того, що я зрозуміла, то можу сказати так: в математиці є своя мова, свої символи, які щось означають. Найпростіше: щоб не писати 5 "менше", ніж 6, ми використовуємо знак "

  • @user-jc3ct3sz8d
    @user-jc3ct3sz8d 4 роки тому

    Чому Ви говорите про дослідження функції на монотонність лише за допомогою похідної? Це неправильний підхід. Те що Ви пояснюєте необхідно розповідати в темі "Використання похідної для дослідження функції" Похідна - це інструмент. Але ж є означення зростання і спадання функції!! Про це ні слова!
    Де означення критичних точок? Чому ототожнюєте критичні точки і точки екстремуму? Це НЕ правильно!

    • @plus-minus3480
      @plus-minus3480  4 роки тому +1

      1) Дякую за коментар. Я радію, коли отримую конструктивну критику, тому що це дозволяє покращувати уроки.
      2) Цей відео урок знаходиться в плейлисті "Похідна функції", тому я не уточнювала, що дослідження функції на монотонність відбувається за допомогою похідної за допомогою похідної. Хоча, врахую. Зміню назву відео.
      3) Щодо означення зростання і спадання функції - я не є прихильник перенасичування інформації математичними термінами. Стараюся балансувати між поясненнями за допомогою кольорів, малюнків і простоти і книжкою. Мала досвід роботи з учнями з слабкою шкільною базою. Вони не надто реагують на означення з книжок, їм краще пояснити спочатку більш простим методом,
      Хто буде хотіти знати більше і буде мати до того бажання і навики - той прочитає в книжці премудрі означення і вловить суть.
      Ну і я не планувала навіть розповідати означення, яка функція називається спадною, яка зростаючою. Це на рівні відчуттів видно, коли я виділяю проміжки кольорами. В означення заглиблюватись не хочу в цьому відео, щоб не відволікати увагу учня на нюанси.
      4) Мета уроку показати процес - як шукати проміжки монотонності функції за допомогою похідної і щоб не працювати з формулами, то вирішила проілюструвати на графіку, що в принципі може відбуватись, коли шукаються критичні точки, для чого це.
      Так, може, варто було б розглянути приклад, де не тільки точки, в яких похідна - нуль,а де вона не існує. Хоча з 18:25 хв розглядається приклад, де знайдена критична точка не є точкою екстремуму. Показано на графіку, як виглядає функція, яка має розрив.
      Я не хочу в одному уроці ускладнювати життя учням.
      Хоча погоджуюсь з тим, що вартує записувати урок, в якому по максимуму відображається його назва. І назву уроку слід записувати точніше.
      Ще раз дякую за коментар!

    • @user-jc3ct3sz8d
      @user-jc3ct3sz8d 4 роки тому

      @@plus-minus3480 Нормально. Я побачив, що Ви розумієте, що я хотів сказати, а значить все гаразд. А методика то є нескінченність))