Példaértékű munkát és energiát fektettek bele nagyon szép lesz ,kitartást kívánok nektek! Kívánom hogy legyen olyan szép mint amilyennek elképzeltétek!
Szia! Először is köszönöm a videó sorozatot, nagyon sok hasznos információt tartalmaznak a videóid azoknak, akik valami hasonlóban vannak benne :). A megjegyzésben írod, hogy a ház hőigénye alapján lett a padlófűtés méretezve. Erről a méretezésről/tervezésről tudnál bővebb információt írni? Épületgépész csinálta vagy Te? Ha Te akkor volt esetleg valami segédlet vagy szoftver, amit a tervezés során használtál? Előre is köszönöm, ha tudsz a válaszoddal segíteni!
Szia. Köszönöm. Gépész tervező tervezte, számolta ki. Egyébként szerintem egy forintot nem ért a rajza. Nekiálltunk letekerni helyiségenként aztán adta magát. Érdemes egyébként kiszámolni/kiszámoltatni a leendő épület hőigényét. Megfelelő hőszigetelésekkel szerintem nem nagyon lehet elrontani.
Amikor felraktad a 3. videódat kb., akkor kezdtem a házfelújítást én is. Kádárkocka, de én csak felújítottam, nem építettem mellé, nem cseréltem födémet, viszont azonkívül itt is minden új és el kell mondjam, most jön a jó része. Miután megvolt az utolsó réteg beton, akkor már szinte élveztem a burkolásokat, festéseket. Amit bánok, hogy nem gipszkarton válaszfalakat építettem. Nekem is padlófűtés lett mindenhol, de nekem más gyártótól ugyanebben a felosztásban és nagyon elégedett vagyok vele, pedig még csak tesztüzemet ment egyelőre. :D Sok sikert, eddig nagyon jól néz ki a házad!
Sziasztok, nem szeretnék kutakodni senki pénztárcájában viszont én is hasonló felújítást tervezek szintén kádárkockán. Nektek a kulcsrakész állapot elérése nagyjából mennyibe jött ki tudom sajnos az épitő iparban nem lehet előre tervezni és sűrűn többet kell költeni mint amennyi lenne rá ,viszont szeretnék én is egy élhető házban lakni tetőcsere,betonozással és rengeteg energia befektetéssel szerintetek egy 10 millióba beleférhet a felújítás? Nagyon megköszönném a válaszokat.
@@matesamu7190 Szia. Ez nagyon sok mindentől függ. Ki tudja mennyire kell belenyúlni, az igényektől függetlenül is el lehet szállni az árakkal. Szerkezetkész állapotig hamar el lehet jutni, ha leugrik a födém, új tető stb. (Födém kb 2M, tető 3-3,5) Nyílászárók közel 2M Aljzat vízszigetelés, hőszigetelés, padlófűtés kiépítése, estrich stb 1,5 legalább. Vakolás, villany, víz fűtés szerelés.. Aztán még hol van a burkolás, laminált stb. Szaniterek, szerelvények. Nem hiszem, hogy ez megáll 10M alatt. Feltéve ha tényleg nagyon jó állapotú a ház, nincs gond a vizesedéssel, korrekt a födém, van koszorú, nem rohadtak korhadtak a gerendák, korrekt a villamos hálózat, csak egy kis festés, új nyílászárók, homlokzati szigetelés, födém esetleg. Ez kb esélytelen ilyet találni. Ennyivel tudok segíteni egyelőre. Üdv.
@@matesamu7190 én mindent magam csináltam a betonozáson és a tetőn kívül. Csak válaszfalakat bontottam és lényegében szerkezetileg csak az aljzat lett kicserélve. Főfalak, áthidalók, födém, minden maradt. Gépészetileg a padlófűtés és a kazán berakásán kívül ugyancsak mindent magam csináltam és így lett kb. 10M a vége. Burkolva,festve, nyílászárókkal, konyhabútorral, villany- és vízszerelvényekkel, mindennel.
@@MrGerilllllla Azért kell sűrűbben rakni, mert onnan jön a hideg. Ezzel ott melegebb lesz a padló jobb lesz a hőérzet. Élettani okokból a padló hőmérséklete 23 foknál nem lehet melegebb, ezért azok a felületek, ahol többet tartózkodunk, ezt nem haladhatják meg, de egyéb területeken igen. Felesleges csőmennyiségről nem lehet beszélni, mert a cél az hogy minél több cső kerüljön a betonba. A hőmérsékletét úgyis a körönkénti szelepekkel szabályozzuk. Ha spórolásból kevesebb a cső azt már nem lehet pótolni.
Üdvözlöm! Elnézést, lehet buta kérdés. Az EPS és az aljaztbeton közé került vízzáró fólia? Ha esetleg alulról jönni akarna fel víz ne kapjon nedvességet a szigetelés
Elnézést a sok kérdésért de muszáj feltennem. Nyomás alatt voltak a csövek amikor fektetted őket? Félek ha nyomás nélkül fektetem őket és közlekedek rajtuk (rálépek) akkor az acélhálónak neki nyomódva nagyon eldeformálódhat a cső. Használtál rugót az éles kanyarok kialakításánál? Volt valami dobod amiről adagoltad a csövet?
Szia. Nyomás nélkül lett letekerve, nem fog benyomódni, de próbálj ne rajta lépkedni. A kis ívű hajlításoknál nem kellett rugó, csak az osztó felállásnál jött jól. Amikor be van kötve az osztóba minden akkor kell a nyomáspróba, a betonozás alatt végig. Csak simán a tekercsről lett letekerve, de egyszerűbb ha egyedül csinálnád vagy órabérbe menne a dolog egy forgó dobról.
@@PaulWorks Levegővel vagy vízzel nyomáspróbáltál? Végig az a ~2.8Bar volt vagy legelőszőr pár óráig csináltál ilyen "terheléses" próbát is? Ha itt-ott kicsit kitart maga a háló vagy a cső (1-2cm) foglalkozzak vele vagy majd a beton úgy is leszorítja?
@@akosmolnar3079 Vízzel, fokozatosan emelkedik a nyomás úgy is sok idő mire telemegy, közben légteleníteni is. Lenyomja az estrich, én még pluszban raktam xpsből távtartókat a háló alá, így a betonban van a vas nem alatta mint általában.
Szia, elsősorban gratulálok a szép és fáradtságos munkához! Olyan kérdésem lenne, hogy a diletációs szivacsot te rögzítetted-e a falakhoz valamivel, amennyiben igen mivel? Köszönöm!
Szia, hogy hogy nem lettek dilatációs hézagok a szobák között kialakítva? Ekkora betonfelülelétnél szerintem kellene. Ekkora felület egybe kiöntve, szerintem sok.
Szia. Minden helyiségnél lett dilatálva. Ajtóknál, ahol a "küszöb" lesz. Pozitív sarkoknál T alakzatban. A nappali, konyha a legnagyobb felület de azok is 25m2 alatt vannak. Afelett érdemes nyilván. Probafűtés során semmi hiba nem jelentkezett, azóta visszahűtve 30fokos előremenővel megy a fűtés.
@@PaulWorks Azon gondolkodom, hogy a hiánya okozhat-e valamilyen utólagos problémát. De úgy gondolom, hogy ha a hézagban nem éri valamilyen mechanikai sérülés a csövet, akkor talán nem lesz egy néhány év múlva jelentkező probléma forrása... Jól látom, hogy 5 rétegű alupex cső? Ha az, akkor az elég jól bírja a mechanikai igénybevételt is. A beton felületét hogyan simítottad?
@@ambruskarai3897 Nem hiszem, hogy gond lenne ebből. A simítást az estriches banda végezte, tárcsás simítóval. Elég jó lett a felület. A dilatációkat meg talán glettvassal "vágták" bele.
Szia :) Én is építkezem és könnyűszerkezetes házam lesz. Az aljzatbeton készítését van aki a belső falak gipszkartonozása/szigetelése előtt rakná van aki gipszkartonozás/szigetelés után. Neked mi a véleményed? Köszi előre is :)
Szia. Én is előtte raktam fel, semmi gond nem volt belőle. A párától meg nem kell aggódni, az első pár napban ne érje huzat az estrichet, aztán mehet egy páramentesítő is akár. A kartonról csak letörlöd ha valami ráfröccsen, egyből "elég" rajta a cement is.
@@PaulWorks Szia! Szép és lelkiismeretes munkát végeztél. Annyi lenne a kérdésem, hogy mi az oka annak, hogy nem hőtükör fóliát tettél a lépésálló rétegre?
Szia. Szerintem itt semmi jelentősége, máshol lehet van létjogosultsága de padlófűtésnél nem hiszem. A fóliának is csak technológia szerepe van, hogy a hőszigetelés közé ne folyjon beton (estrichnél mondjuk ez sem történik meg). De ez csak az én józan paraszti véleményem.
Terveztem törölközőszárítós radiátort fűtőpatronnal a fürdőbe de végül nem vettem. Szerintem felesleges, és nem is praktikus ha egymáson vannak a törölközők.
1,5cm vastagságú kockákat raktam alá, ha már van benne háló, ne a beton alján legyen legalább. Egyébként csak azt a célt szolgálná hogy ahhoz vannak kötözve a csövek.
Paul Works köszönöm a gyors választ! :) Még egy kérdésem lenne. Így, ha jól számolom, akkor a csövek “furatközéppontja” a 6cm-es esztrich közepére került nagyjából. Ennek van-e önmagában jelentősége? Üdvözlettel, Tamás
@@PaulWorks hát pedig padlőfűtéshez hőszivattyút kellet volna rakni. Olcsóbb is lett volna vele a fűtés vagy napelemel igyen is lehetett volna fűteni. Nem melesleg klíma se kellet volna mellé.
0-4 szemcseméretű homokos kavics és cement. "Földnedvesen" kerül a házba estrich boy gép/pumpa segítségével. Zsákos kiszerelésben is kapható előre kevert állapotban, vízzel keverve használatra kész.
@@PaulWorks koszi de majd még csak most nezelodok csaladi hazat es valami kadar kockat nezek es az a lenyege hogy tegla legyen. Napelemet es pqdlofilutest szeretnek es ilyen modern dolgokat majd.
Szia. A betonra akartam rögzíteni a profilokat, ez padlófűtésnél kicsit necces lett volna. Villanyszerelés, víz alapszerelés mind az aljzatszigetelésben ment, akkor már a kapcsolók, dugaljakat kötődobozait is jobb volt rögzíteni a kartonban.
@@PaulWorks azért kérdezem mert van egy ház amit megvennék de olyan stukatúr teteje van, mennyire élhető ez manapság? Szükséges az azonnali csere? A videódban láttam hogy leszedni azt elég nehéz és ha felújíttatom a ház belsejét akkor a későbbi tetőjavítás során tönkretennénk azt. 72nm-es házról van szó, ezért kérdeztem hogy kb mennyibe került a tetőcsere és kb mennyi idő?
Nem tudni milyen állapotban vannak a gerendák, lehet (valószínüleg) be kell sűríteni. Új koszorú stb. Annyi munkával meg leszórtuk az egészet és kapott egy új födémet. A tető olyan 3-3,5M Födém kb 2M, fafödémmel talán olcsóbb.
Vagy el is lehetne hagyni, már vannak azok a térhálós fóliák, meg a műanyag klipszek amivel lehet rögzíteni a csöveket, még hajolgatni sem kell. Nekem így jött ki jó áron :)
@@PaulWorks Vissza kellett bontanunk egy estrichelt hálószoba laminált burkolatot. Nem tudta teljesíteni az elvárt hőleadást. s össze vissza volt repedve . Na most hogy konzisztencia probléma volt bedolgozáskor vagy egyéb azt nem tudom. Mi sima betonozáskor már rakjuk a térhálót jó pár éve.
Mert hajlamosak az emberek a gépész tervezőt kihagyni a sztoriból. Nálunk készült hőigényszámítás, megmondtuk milyen burkolat lesz a helyiségekben és annak megfelelően lett megtervezve a padlófűtés kiosztása, körök hossza stb.
@@PaulWorks Szia! Ez pontosan hogy is van? En azt gondoltam h a kiosztas es a korok hossza fix. Adott tavolsagra vannak egymastol a bejovo es elmeno csovek, ebbol adodo h a hossz is konnyen szamithato. Programmal tervez?
A körök hossza nem feltétlen fix, nincs az a ház ahol teljesen egyforma körök jöjjenek ki. Legyen mondjuk maximum 80m és akkor még mindig lehet egyformára szabályozni az osztóval.
Igaz nem most kérdezted, de nálam a padlófűtésesek azt mondták, hogy ők 15 éve 5 rétegűvel tekernek. szinte betont lehet rajta talicskázni(de járni tényleg simán) sérülés nélkül. A PEX-be benne marad a lábnyomod, melegítheted ki.
@@SasTech_ Szia Szerinted a márkás csőgyár tök (Rehau Uponor )és még sok más kisebb gyártó miért ajánl pex-a,pex-b,pex-c csöveket ?? Jaaaaa ,hogy drága az már más!!!! Behorpad a PEX cső ,mese habbal
@@jenototh8607 Nekem mindegy, ezt mondták nekem azok akik nálam csinálták. Plusz azt, hogy hidegben az 5 rétegű jobban hajlítható(kisebb rádiuszon beszakadás nélkül). Ezen túlmenően nem tudok mit hozzáfűzni, mert nem értek hozzá.
Példaértékű munkát és energiát fektettek bele nagyon szép lesz ,kitartást kívánok nektek! Kívánom hogy legyen olyan szép mint amilyennek elképzeltétek!
Köszönjük, rám is fér már..
Szia!
Először is köszönöm a videó sorozatot, nagyon sok hasznos információt tartalmaznak a videóid azoknak, akik valami hasonlóban vannak benne :).
A megjegyzésben írod, hogy a ház hőigénye alapján lett a padlófűtés méretezve. Erről a méretezésről/tervezésről tudnál bővebb információt írni? Épületgépész csinálta vagy Te? Ha Te akkor volt esetleg valami segédlet vagy szoftver, amit a tervezés során használtál?
Előre is köszönöm, ha tudsz a válaszoddal segíteni!
Szia. Köszönöm. Gépész tervező tervezte, számolta ki. Egyébként szerintem egy forintot nem ért a rajza. Nekiálltunk letekerni helyiségenként aztán adta magát. Érdemes egyébként kiszámolni/kiszámoltatni a leendő épület hőigényét. Megfelelő hőszigetelésekkel szerintem nem nagyon lehet elrontani.
Amikor felraktad a 3. videódat kb., akkor kezdtem a házfelújítást én is. Kádárkocka, de én csak felújítottam, nem építettem mellé, nem cseréltem födémet, viszont azonkívül itt is minden új és el kell mondjam, most jön a jó része. Miután megvolt az utolsó réteg beton, akkor már szinte élveztem a burkolásokat, festéseket. Amit bánok, hogy nem gipszkarton válaszfalakat építettem. Nekem is padlófűtés lett mindenhol, de nekem más gyártótól ugyanebben a felosztásban és nagyon elégedett vagyok vele, pedig még csak tesztüzemet ment egyelőre. :D
Sok sikert, eddig nagyon jól néz ki a házad!
Szia, köszönjük.
Úgy tűnik, hogy közel a cél, de innen még rengeteg pénzt bele lehetne verni.
Szépen lassan meglesz reméljük.
Üdv.
@@PaulWorks Persze, innen Te döntöd el, hogy csak 7 számjegyeket, vagy 8 szamjegyeket költesz :)
Sziasztok, nem szeretnék kutakodni senki pénztárcájában viszont én is hasonló felújítást tervezek szintén kádárkockán. Nektek a kulcsrakész állapot elérése nagyjából mennyibe jött ki tudom sajnos az épitő iparban nem lehet előre tervezni és sűrűn többet kell költeni mint amennyi lenne rá ,viszont szeretnék én is egy élhető házban lakni tetőcsere,betonozással és rengeteg energia befektetéssel szerintetek egy 10 millióba beleférhet a felújítás? Nagyon megköszönném a válaszokat.
@@matesamu7190 Szia.
Ez nagyon sok mindentől függ.
Ki tudja mennyire kell belenyúlni, az igényektől függetlenül is el lehet szállni az árakkal.
Szerkezetkész állapotig hamar el lehet jutni, ha leugrik a födém, új tető stb. (Födém kb 2M, tető 3-3,5)
Nyílászárók közel 2M
Aljzat vízszigetelés, hőszigetelés, padlófűtés kiépítése, estrich stb 1,5 legalább.
Vakolás, villany, víz fűtés szerelés..
Aztán még hol van a burkolás, laminált stb.
Szaniterek, szerelvények.
Nem hiszem, hogy ez megáll 10M alatt.
Feltéve ha tényleg nagyon jó állapotú a ház, nincs gond a vizesedéssel, korrekt a födém, van koszorú, nem rohadtak korhadtak a gerendák, korrekt a villamos hálózat, csak egy kis festés, új nyílászárók, homlokzati szigetelés, födém esetleg. Ez kb esélytelen ilyet találni.
Ennyivel tudok segíteni egyelőre.
Üdv.
@@matesamu7190 én mindent magam csináltam a betonozáson és a tetőn kívül. Csak válaszfalakat bontottam és lényegében szerkezetileg csak az aljzat lett kicserélve. Főfalak, áthidalók, födém, minden maradt. Gépészetileg a padlófűtés és a kazán berakásán kívül ugyancsak mindent magam csináltam és így lett kb. 10M a vége. Burkolva,festve, nyílászárókkal, konyhabútorral, villany- és vízszerelvényekkel, mindennel.
Gratulálok. Szép munka.
A legjobb fűtési módszer. Egy a hibája, hogy a csövet az ablakok alatt és a külső falak mentén egy méteres sávban 10 centiméterre kell fektetni.
Miért?
Falperemnél 3-4 sor van 5cm-es távolságra rakva, egy méterre teljesen felesleges..
@@MrGerilllllla Azért kell sűrűbben rakni, mert onnan jön a hideg. Ezzel ott melegebb lesz a padló jobb lesz a hőérzet. Élettani okokból a padló hőmérséklete 23 foknál nem lehet melegebb, ezért azok a felületek, ahol többet tartózkodunk, ezt nem haladhatják meg, de egyéb területeken igen. Felesleges csőmennyiségről nem lehet beszélni, mert a cél az hogy minél több cső kerüljön a betonba. A hőmérsékletét úgyis a körönkénti szelepekkel szabályozzuk. Ha spórolásból kevesebb a cső azt már nem lehet pótolni.
Üdvözlöm!
Elnézést, lehet buta kérdés.
Az EPS és az aljaztbeton közé került vízzáró fólia? Ha esetleg alulról jönni akarna fel víz ne kapjon nedvességet a szigetelés
Szia. Van egy videó róla, talajpára elleni szigetelés. A Betonra kellősítés után bitumenes szigetelés került majd arra az eps80.
Elnézést a sok kérdésért de muszáj feltennem. Nyomás alatt voltak a csövek amikor fektetted őket? Félek ha nyomás nélkül fektetem őket és közlekedek rajtuk (rálépek) akkor az acélhálónak neki nyomódva nagyon eldeformálódhat a cső. Használtál rugót az éles kanyarok kialakításánál? Volt valami dobod amiről adagoltad a csövet?
Szia. Nyomás nélkül lett letekerve, nem fog benyomódni, de próbálj ne rajta lépkedni. A kis ívű hajlításoknál nem kellett rugó, csak az osztó felállásnál jött jól. Amikor be van kötve az osztóba minden akkor kell a nyomáspróba, a betonozás alatt végig. Csak simán a tekercsről lett letekerve, de egyszerűbb ha egyedül csinálnád vagy órabérbe menne a dolog egy forgó dobról.
@@PaulWorks Levegővel vagy vízzel nyomáspróbáltál? Végig az a ~2.8Bar volt vagy legelőszőr pár óráig csináltál ilyen "terheléses" próbát is? Ha itt-ott kicsit kitart maga a háló vagy a cső (1-2cm) foglalkozzak vele vagy majd a beton úgy is leszorítja?
@@akosmolnar3079 Vízzel, fokozatosan emelkedik a nyomás úgy is sok idő mire telemegy, közben légteleníteni is. Lenyomja az estrich, én még pluszban raktam xpsből távtartókat a háló alá, így a betonban van a vas nem alatta mint általában.
Szia, elsősorban gratulálok a szép és fáradtságos munkához! Olyan kérdésem lenne, hogy a diletációs szivacsot te rögzítetted-e a falakhoz valamivel, amennyiben igen mivel?
Köszönöm!
Szia, köszönöm.
Tűzőgéppel rögzítettem.
Felesleges előtte külön rögzíteni ahogy rakják az estrich betont uis oda tolja a falhoz
Szép munka! 😎
Szia, hogy hogy nem lettek dilatációs hézagok a szobák között kialakítva? Ekkora betonfelülelétnél szerintem kellene. Ekkora felület egybe kiöntve, szerintem sok.
Szia.
Minden helyiségnél lett dilatálva. Ajtóknál, ahol a "küszöb" lesz.
Pozitív sarkoknál T alakzatban.
A nappali, konyha a legnagyobb felület de azok is 25m2 alatt vannak. Afelett érdemes nyilván.
Probafűtés során semmi hiba nem jelentkezett, azóta visszahűtve 30fokos előremenővel megy a fűtés.
@@PaulWorks Szia! A dilatációs hézagoknál hiányolom a min. 20 cm-es védőcsövezéseket. Egyébként OK, grat!
@@ambruskarai3897 Szia, mostanában találkozom vele több helyen én is, eddig pont nem láttam hogy alkalmazzák.
@@PaulWorks Azon gondolkodom, hogy a hiánya okozhat-e valamilyen utólagos problémát. De úgy gondolom, hogy ha a hézagban nem éri valamilyen mechanikai sérülés a csövet, akkor talán nem lesz egy néhány év múlva jelentkező probléma forrása... Jól látom, hogy 5 rétegű alupex cső? Ha az, akkor az elég jól bírja a mechanikai igénybevételt is. A beton felületét hogyan simítottad?
@@ambruskarai3897 Nem hiszem, hogy gond lenne ebből. A simítást az estriches banda végezte, tárcsás simítóval. Elég jó lett a felület. A dilatációkat meg talán glettvassal "vágták" bele.
Üdvözlö ! A padlófűtés cső tetejétől hány cm betont kell rakni ?
Üdv. 3cm betontakarás legyen legalább szerintem.
6-7cm vastag estrich kerül általában.
@@PaulWorks köszönöm a válaszát ! Akkor a fűtéscső tetejétől 6-7 cm vastag estrich kerül + a burkolat ?
@@adamcsoka9783 Úgy értettem összesen, 6-7cm vastag az estrich. Jobb esetben annak a közepén helyezkednek el csövek.
@@PaulWorks köszönöm
Szia!
Alubetétes a cső vagy EVOH? Konkrét típust tudnál írni? Köszi
Szia. Ötrétegű, szerintem alu, pipelife talán. Már nem emlékszem pontosan, majd előkeresem a számlát.
Szia :) Én is építkezem és könnyűszerkezetes házam lesz. Az aljzatbeton készítését van aki a belső falak gipszkartonozása/szigetelése előtt rakná van aki gipszkartonozás/szigetelés után. Neked mi a véleményed? Köszi előre is :)
Szia. Én is előtte raktam fel, semmi gond nem volt belőle. A párától meg nem kell aggódni, az első pár napban ne érje huzat az estrichet, aztán mehet egy páramentesítő is akár.
A kartonról csak letörlöd ha valami ráfröccsen, egyből "elég" rajta a cement is.
Szia! Azt szeretnem kérdezni hogy a hungarocellre milyen fóliát raktál? Köszönöm!
Szia.
Létrázható fólia, vagy mezőgazdasági fólia néven találod.
4m széles, folyóméterben kapható. Üdv.
@@PaulWorksa kelösitést hány m2-en végezted kb és kb mennyi anyag kellett hozza? Sajnos egyik terméken se írnak rola mennyi l/m2 kell. Köszi még 1x!
@@abcdefgijklmnopqrstx 100m2. 0,1-0,2kg/m2 egy rétegben.
Kettő 9kg-os vödörrel vettem talán, stavmatos.
@@PaulWorks Szia! Szép és lelkiismeretes munkát végeztél. Annyi lenne a kérdésem, hogy mi az oka annak, hogy nem hőtükör fóliát tettél a lépésálló rétegre?
Szia.
Szerintem itt semmi jelentősége, máshol lehet van létjogosultsága de padlófűtésnél nem hiszem. A fóliának is csak technológia szerepe van, hogy a hőszigetelés közé ne folyjon beton (estrichnél mondjuk ez sem történik meg). De ez csak az én józan paraszti véleményem.
Milyen vastag lett az estrich?
Hogy-hogy nem hőtükör fólia lett letéve?
6-7cm. Foliáról már leírtam a véleményem, szerintem ide felesleges.
Az osztóhoz milyen átmérőjű csővel csatlakoztál?
A kazán és az osztó 20as ötrétegűvel van összekötve.
@@PaulWorks Köszi! Ha raktál fel törülköző szárítót azt külön körre raktad vagy csak egyszerűen a fürdőben használt körre?
Terveztem törölközőszárítós radiátort fűtőpatronnal a fürdőbe de végül nem vettem. Szerintem felesleges, és nem is praktikus ha egymáson vannak a törölközők.
Nagyon szép! Te csináltad a betont vagy kőműves?
Szakemberre bíztam azt a részét :)
@@PaulWorks Üdv! Elkérhetném a szakemberek/cég elérhetőségét? Én is a környéken hasonló munkafázisban vagyok. Ügyes vagy, szép munka! Köszönöm, Zs.
@@zsr9995 Szia, a leírásban lévő email címre írj légyszíves, ott elküldöm az elérhetőségét.
Szép lett a végeredmény! Az XPS darabokkal történő acélháló megemelésnek mi a szerepe és mekkora magasságba kell emelni?
Üdvözlettel,
Tamás
1,5cm vastagságú kockákat raktam alá, ha már van benne háló, ne a beton alján legyen legalább. Egyébként csak azt a célt szolgálná hogy ahhoz vannak kötözve a csövek.
Paul Works köszönöm a gyors választ! :)
Még egy kérdésem lenne. Így, ha jól számolom, akkor a csövek “furatközéppontja” a 6cm-es esztrich közepére került nagyjából. Ennek van-e önmagában jelentősége?
Üdvözlettel,
Tamás
Nem tudom, mennyivel melegedne lassabban ha legalul lenne. Majd utánanézek van e bármi hatása.
Üdv.
Vártam már az újabb videót. Gáz fűtés lesz? Hol lesz elhelyezve a készülék?
A következő már hamarabb érkezik, elvoltam "havazva" eléggé.
Gázkazán abban a helyiségben ahol az osztók vannak.
Ott kap helyet majd a mosógép stb.
@@PaulWorks hát pedig padlőfűtéshez hőszivattyút kellet volna rakni. Olcsóbb is lett volna vele a fűtés vagy napelemel igyen is lehetett volna fűteni. Nem melesleg klíma se kellet volna mellé.
Bekerulesi költség? Millió alatt megvolt a fűtés, egy hőszivattyú, napelemre nem volt keret farzsebből.
@@PaulWorks ha a nepelemet nem nézük akkor ha hőszivattyűvan a klímák árát és bekerülési koltségét se kel kifizetni. És még olcsóbban is fűt.
Hát ha azt az 5kw-os klímát is hozzáadom akkor is fele annyiba van minimum. Nem győztél meg, persze tök jó dolog elhiszem.
Nagyon jo a video es koszonet erte mert en is majd ilyet szeretnek. Mi az az estrich? Ezt nevezhetjuk aljzatbetonnak is?
0-4 szemcseméretű homokos kavics és cement. "Földnedvesen" kerül a házba estrich boy gép/pumpa segítségével. Zsákos kiszerelésben is kapható előre kevert állapotban, vízzel keverve használatra kész.
@@PaulWorks köszi szépen és nagyon jók a videóid!!!! Lopom majd az otelteket. Hello
Kitartás, sok sikert!
@@PaulWorks koszi de majd még csak most nezelodok csaladi hazat es valami kadar kockat nezek es az a lenyege hogy tegla legyen. Napelemet es pqdlofilutest szeretnek es ilyen modern dolgokat majd.
@@jozsefterdik9049 Hőszivattyú padlófűtés/menyezet hűtés párossal teljesen klassz lenne.
Szia! az lenne a kérdésem,hogy miért lett a kartonozás hamarabb megcsinálva mint az estrich ? :) köszi :)
Szia. A betonra akartam rögzíteni a profilokat, ez padlófűtésnél kicsit necces lett volna. Villanyszerelés, víz alapszerelés mind az aljzatszigetelésben ment, akkor már a kapcsolók, dugaljakat kötődobozait is jobb volt rögzíteni a kartonban.
heló. ez eddig hány milióba került?
Szia. Nem tudom pontosan, majd a végén összeszámoljuk. Addig nem merem.
@@PaulWorks azért kérdezem mert van egy ház amit megvennék de olyan stukatúr teteje van, mennyire élhető ez manapság? Szükséges az azonnali csere? A videódban láttam hogy leszedni azt elég nehéz és ha felújíttatom a ház belsejét akkor a későbbi tetőjavítás során tönkretennénk azt. 72nm-es házról van szó, ezért kérdeztem hogy kb mennyibe került a tetőcsere és kb mennyi idő?
Nem tudni milyen állapotban vannak a gerendák, lehet (valószínüleg) be kell sűríteni. Új koszorú stb.
Annyi munkával meg leszórtuk az egészet és kapott egy új födémet.
A tető olyan 3-3,5M
Födém kb 2M, fafödémmel talán olcsóbb.
@@PaulWorks köszönöm a válaszod
Lassan rá kéne szokni a csövek feletti térhálózásra. A munka első osztályúnak tűnik.
Vagy el is lehetne hagyni, már vannak azok a térhálós fóliák, meg a műanyag klipszek amivel lehet rögzíteni a csöveket, még hajolgatni sem kell.
Nekem így jött ki jó áron :)
@@PaulWorks Vissza kellett bontanunk egy estrichelt hálószoba laminált burkolatot. Nem tudta teljesíteni az elvárt hőleadást. s össze vissza volt repedve . Na most hogy konzisztencia probléma volt bedolgozáskor vagy egyéb azt nem tudom. Mi sima betonozáskor már rakjuk a térhálót jó pár éve.
Mert hajlamosak az emberek a gépész tervezőt kihagyni a sztoriból.
Nálunk készült hőigényszámítás, megmondtuk milyen burkolat lesz a helyiségekben és annak megfelelően lett megtervezve a padlófűtés kiosztása, körök hossza stb.
@@PaulWorks Szia! Ez pontosan hogy is van? En azt gondoltam h a kiosztas es a korok hossza fix. Adott tavolsagra vannak egymastol a bejovo es elmeno csovek, ebbol adodo h a hossz is konnyen szamithato. Programmal tervez?
A körök hossza nem feltétlen fix, nincs az a ház ahol teljesen egyforma körök jöjjenek ki. Legyen mondjuk maximum 80m és akkor még mindig lehet egyformára szabályozni az osztóval.
Hahó! Nem lett baja a kartonnak a párától?
Szia. Nem, semmi baja.
A fekete fóliáról lemaradt a leírás. :)
Írnál róla infót?
Sima létrázható fólia. A célnak megfelel, a hőtükrös mesét meghagyom másnak szerintem semmi értelme, de nem megyek bele. Üdv.
@@PaulWorks Köszi, nekem ennyi elég! :)
miert nem hasznaltok PEX csovet ??
Igaz nem most kérdezted, de nálam a padlófűtésesek azt mondták, hogy ők 15 éve 5 rétegűvel tekernek. szinte betont lehet rajta talicskázni(de járni tényleg simán) sérülés nélkül. A PEX-be benne marad a lábnyomod, melegítheted ki.
@@SasTech_
Szia
Szerinted a márkás csőgyár tök (Rehau Uponor )és még sok más kisebb gyártó miért ajánl pex-a,pex-b,pex-c csöveket ??
Jaaaaa ,hogy drága az már más!!!!
Behorpad a PEX cső ,mese habbal
@@jenototh8607 Nekem mindegy, ezt mondták nekem azok akik nálam csinálták. Plusz azt, hogy hidegben az 5 rétegű jobban hajlítható(kisebb rádiuszon beszakadás nélkül). Ezen túlmenően nem tudok mit hozzáfűzni, mert nem értek hozzá.
@@SasTech_ én víz gáz fűtés szerelő vagyok