Wydaje mi się, że komunikacja międzykulturowa może istnieć między kobietami wychowanymi w różnych tradycjach. Tak jak my możemy „nauczyć” się od arabskich kobiet, że warto dbać o własną sytuację finansową i ją negocjować albo poprawiać tak i one mogą zauważyć, że na Zachodzie kobietom więcej „wolno” i to nic złego negocjować granice własnej wolności. Wiadomo, że niektóre kraje mogą mieć niechęć kolonialną, ale Zachód to nie tylko „złe” kraje kolonialne. Jeśli chodzi o obyczajowość, wymiana poglądów może działać w obie strony i chyba nic w tym złego. Ton moralizatorski albo „wyższościowy” może być źle odebrany ale znowuż to może działać w dwie strony (np. ktoś z Bliskiego Wschodu może uważać, że zachodnie kobiety „lekko” sie prowadzą bo mieszkają z partnerem przed ślubem). „Zachód” to też nie monolit.
O ile jest to komunikacja międzykulturowa to w porządku. Niestety spotykam się często z tym, że w Europie kultura arabska jest tylko krytykowana i uznawana za gorszą i właśnie pojawiają się takie głosy że kobiety w tych krajach powinny zacząć żyć inaczej... A to tak nie działa. Zmiany obyczajowe czy zmiany tradycyji muszą wyjść od nich samych a nie zostać narzucone przez osoby z innej kultury.
@ Każdy uznają swoją kulturę za „lepszą” przez przywiązanie i wychowanie. Tu wchodzi w grę czynnik emocjonalny i społeczny. Chyba, że ktoś jest oikofobem albo ma traumatyczne doświadczenia związane z surowymi zasadami kulturowymi i szuka wzrocow na zewnątrz. Emancypacja kobiet powinna się organicznie rozwinąć w danej kulturze bo nie wszystkie idee będą uznawane w każdym środowisku właśnie przez różnice kulturowe. Ale to tylko potwierdza to, że każdy jest przywiązany do swojej kultury i może ją z tych powodów uznawać za „lepszą” (co może być pewnym uproszczeniem ale chodzi po prostu o bliskość, przywiązanie, zrozumienie).
@@Polegytravels mają prawo zachować swoje tradycje jeśli mieszkają na zachodzie, ale jeśli wybierają życie w Europie to powinni się integrować ze społeczeństwem, które ich przyjęło 🤷🏻♀️
Dzięki Ola za wiele informacji ze świata arabskiego . Napewno wiele z nas jest trochę zdziwiona , zaskoczona tradycją , zachowaniem itp nie to co u nas w europie . Kłaniam się 🙂
Można znać kogoś z pracy, szkoły, studiów, jest to znajomy rodziny, znajomy znajomych, brat/siostra koleżanki czy kolegi. Chodzi o to, że dla wielu osób dopiero po zaręczynach można się umawiać na randki. Co oczywiście nie oznacza, że zaręczają się zupełnie obce dla siebie osoby :)
W Egipcie ludzie poznają się w pracy czy przez rodzinę czy znajomych, coraz częściej tez przez portale randkowe. I chodzą na normalne randki, ale raczej szybko kobiety kierują kawalera do rodziców jeśli dalej chłopak chce sie spotykać. W naszej kulturze chrześcijańskiej też nie ma czegoś takiego jak chodzenie ze sobą. W Bibli tez nic o tym nie ma.. To nowoczesne i świeże podejście. I często kobiety na tym tracą. Bo tracą cenny czas na normalne założenie rodziny.
Bardzo ciekawy temat, podoba mi się to proszenie o rękę rodziców panny młodej, w Polsce ta tradycja trochę odeszła na bok. Piękne są zaręczyny i ta cała idea, wiem, że nawet w nowoczesnych krajach wiele osób wciąż kultywuje zaręczyny z rodziną. W Egipcie mam wrażenie że ślub tam to jest często jak biznes, byle tylko ,,złapać'' bogatszego, starszego, z dużym domem i drogim samochodem męża. Często, tak zauważyłam - dziewczyny nawet nie patrzą na jakieś tam wspólne wartości, tematy, wygląd chłopaka czy coś takiego tylko ważne żeby był dobrym muzułmaninem i miał kasę. Co kraj to obyczaj.
Bo tam nie ma wspólnoty majątkowej i samotna kobieta nie ma aż tylu możliwości co singielka w Europie. Plus pieniądze są zawsze na wytarcie łez w przypadku rozstania czy zdrady. Zgodnie z powiedzeniem że lepiej płakać w porshe niż w autobusie. 😂 Choć w Egipcie to porshe za bardzo się nie uwidzi, bardziej polskiego Fiata. 😂 Ogólnie wydaje mi się, że Egipcjanki mają więc sensowne standardy, a gdy są już po 30stce to wręcz niskie.
@@annakarina8417 wiem i rozumiem :) z resztą z tego co pytałam znajome Egipcjanki 25+ to w mniejszych miejscowościach jako nauczycielki zarabiają 5000, 7000 EGP albo 10 000 EGP co jest niską kwotą i domu się za to nie kupi...
Czy myślisz, że poza kamerami mogło dochodzić do takich samych kontaktów cielesnych, jak by to było w Europie, czy naprawdę oni są dużo porządniejsi pod tym względem? :)
Myślę że aż tak nie, ale na pewno było ich więcej i było normalne całowanie. Za to w programie mogliśmy zobaczyć tylko buziaki w policzek i czoło. No myślę że tutaj wyglądało to nieco inaczej 😜
Miłość jest ślepa. Ale umysł nie. Dlatego decyzje należy podejmować umysłem (ale nie można nim zakończyć miłości, bo ona nigdy się nie kończy i nie jest kwestią umysłu, ale można zakończyć relację). Problem rozwiązany :D
Dodam jeszcze ze z perspektywy islamu tatuaże oraz kolczyki czy biżuteria u mężczyzn bywa widziana negatywnie. Jednak faceci w programie je maja tak jak np Chafiq i tatuaże oraz kolczyki czy Mohammed pokazna ilosc tatuaży. I nie zostalo to rownież poruszone w programie. Ja sam jako muzulmanin mam i jedno i drugie wiec bywalo ze zwracano mi na to czesto uwage przez innych. Ps. Aż sam obejrzalem te reality po twoim ostatnim filmie a nie przepadam za tego typu "rozrywka". Poza tym nikt inny nie mogl tego zrobic jak tylko UAE 😂
@@AhmedMonster Wielu facetów w Tunezji jest wytatuowanych i okolczykowanych. W programie był jeden gościu, którego pokazywali mało, od razu widać było, że Tunezyjczyk (co potem sprawdziłam) 😀 BTW moje znajome Tunezyjki też mają piercingi i tatuaże, ale o islamie mówią pięknie!
Masz rację! Tatuaże są zakazane dla mężczyzn i jakoś nie mają z nimi problemu a jednocześnie inne rzeczy są dla nich nieporządku bo to wbrew ich religii i tradycji 🙈 Sama nie zwróciłam na to wcześniej uwagi, ale to kolejny element podwójnych standardów...
@@ewablonska Tak. Kilka lat temu, w Łodzi, jedna pani zapłaciła za taki związek 7 ukłuć nożem. Sprawa była bardzo głośna, wiec jeśli ktoś chce ryzykować.
Opowiadasz o nich, jak o istotach nie doświadczających uczuć! Jeśli facet za mało zarabia, Twoja rodzina go nie zaakceptowała, albo on nie akceptuje jakiegoś Twojego hobby - no to mówisz mu "pa-pa" 🤷 tak po prostu
Nie mówię o emocjach ludzi w programie bo ich nie znam, staram się tylko wytłumaczyć jak przedstawione są pewne aspekty kulturowe i jak to rzeczywiście wygląda w krajach arabskich.
Polacy jak uznają ze jesteś za brzydka czy za gruba też powiedzą Ci papa na randce. ;) Faceci z reguły są wybredni jeśli chodzi o wygląd i zachowanie swojej przyszłej ukochanej. A kobiety patrzą na zasobnosc portfela że względu na poczucie bezpieczeństwa i potencjalne potomstwo. Jak nie będziemy nawet na to patrzeć to wyjdzie że tylko mężczyźni beda mieli wymagania a kobiety zadowolą się ochlapami.
O czym pani mówi? Nie ma żadnej kultury arabskiej, jest religia muzułmańska, która determinuje całe ich życie od urodzenia aż do śmierci. Trzeba poznać przede wszystkim ich wierzenia, przeczytać choć jeden hgaddit, by to zrozumieć. Proszę przestać opowiadać bzdury.
@ Jeśli pani wypowiada się na tematy „ kultury arabskiej” i nie wie pani co to są hgaddit to jest to skandaliczne. Dezinformuje pani Polaków, a szczególnie Polki sugerując im, że jest to kultura podobna do naszej. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Nie po to nasi przodkowie walczyli przez VI wieków z nimi, by teraz siać reklamę, bo zbyt wiele Polek zapłaciło za takie zbliżenia życiem.
No rzeczywiście nie wiem czym jest hgaddit 😂 Nie będę pani wyprowadzać z błędu bo z pewnością potrafi pani wyszukać znaczenie słowa i zobaczyć że słowo hgaddit nie istnieje.
@ [ hadit], podaję fonetycznie, ponieważ pisownia się różni w zależności od szkoły ( są cztery główne ). Haddit’y ( inna forma zapisu ), to komentarze tekstów Koranu dokonane przez różnych mędrców i dotyczące wszystkich aspektów życia, od godziny modlitwy począwszy aż do nakazu, którą ręką jeść. Cała populacja czyli Umma musi podporządkować się ich wymogom. Dlatego takie programy telewizyjne są uważane za tzw taqiyya tj dysymulowanie prawdziwych wartości tej religii, która w swej podstawie jest mizogyniczna. To tak, jakby opisywała pani targ niewolników. Bardzo mi przykro, że muszę w brutalny sposób zwracać uwagę, lecz proszę mi wierzyć, że nie występuję przeciw ludziom, lecz ideologii, która kobietom kultury europejskiej jest szczególnie wroga. Pozdrawiam.
Nie, pisownia nie różni się w zależności od szkoły. W języku arabskim jest to jedno słowo więc proszę nie wymyślać słów typu "hgaddit" i próbować edukować innych o języku arabskim. Jak widać po komentarzach o islamie też nie ma tutaj dużej wiedzy a jedynie medialne stereotypy.
Witam. Jestem zaręczona z Egipcjaninem. Poznaję tą kulturę od podszewki bardziej i bardziej więc mnie nie dziwią pewne reakcje. Nasze kultury nie różnią się aż tak bardzo. Powinniśmy wszyscy szanować odrębność kulturową. Pozdrawiam
Jak mamy patrzeć na takie zachowanie jak nie z góry... Idę na imprezę firmową W AMSTERDAMIE, i Panowie Muzułmanie nie patrzą na mnie i nie podają mi ręki. Jak miałabym nie patrzeć na to z góry, skoro on okazuje mi brak szacunku, będąc w Europie? Nie umiem tego zrozumieć. Pozdrawiam serdecznie!
Ale może warto spojrzeć na to tak, że nie każdy życzy sobie być dotykany przez obce osoby i nie ma tutaj nic związanego z brakiem szacunku? Dla bardzo religijnych muzułmanów dotykanie obcych osób płci przeciwnej jest zakazane i naprawdę nie ma to nic wspólnego z tym że chcą komuś zrobić przykrość. Przecież nie trzeba witać się z szacunkiem tylko przez dotyk. Można również dobrze przywitać się mówiąc dzień dobry i to też jest okazanie szacunku.
@@Polegytravels dziękuję za odpowiedź! Jasne, warto mieć bardziej empatyczne spojrzenie na świat. Gorzej jeżeli ci Panowie nawet nie uraczyli mnie spojrzeniem, czy zwykłym Hello :( ale być może trafiłam po prostu na niekulturalnych ludzi. Pozdrawiam!
@@Polegytravels dziękuję za odpowiedź! Jasne, warto mieć bardziej empatyczne spojrzenie na świat. Gorzej jeżeli ci Panowie nawet nie uraczyli mnie spojrzeniem, czy zwykłym Hello :( ale być może trafiłam po prostu na niekulturalnych ludzi. Pozdrawiam!
Może właśnie tak okazali Ci szacunek? ;) ja nie lubię jak obcy faceci mnie dotykają, z jakiej racji? No i to oni mają dążyć bym ja jako kobieta się na nich spojrzała a nie na odwrót. Polecam takie podejście, szczególnie z arabami :)
@@adriadziaa6035Japończycy też omijają wzrokiem kobiety w pracy szczególnie w Europie i Ameryce. Może boją się europejskich agresywnych kobiet. Podawanie rąk jest niehigieniczne, ja nie chciałabym aby mi ktoś podawał swoje może brudne, może spocone ręce.
Olu, jesteś skarbnicą wiedzy na temat kultury, obyczajów Egiptu... Świetnie się Ciebie słucha...😄
Bardzo dziękuję ❤️
Nigdy nie słyszałam o tym programie, ale chętnie obejrze arabską wersje randkowania na ekranie. A przemyślenia całkiem interesujące, dzięki
Polecam! Zawsze to trochę inna perspektywa 🙂
Zabieram się za oglądanie 😊
W Egipcie, mam niekiedy wrażenie, mężczyźni wybierają sobie z własnej kultury to, co akurat jest im wygodnie...
Niestety bardzo często tak jest...
@@joannakobos6453 I nie tylko w Egipcie, w Algierii jest to masowa postawa.
Trafiłam tu po LiB Habibbi i fajnie, że jest komentarz kogoś kto zna się na tej kulturze.
Wydaje mi się, że komunikacja międzykulturowa może istnieć między kobietami wychowanymi w różnych tradycjach. Tak jak my możemy „nauczyć” się od arabskich kobiet, że warto dbać o własną sytuację finansową i ją negocjować albo poprawiać tak i one mogą zauważyć, że na Zachodzie kobietom więcej „wolno” i to nic złego negocjować granice własnej wolności.
Wiadomo, że niektóre kraje mogą mieć niechęć kolonialną, ale Zachód to nie tylko „złe” kraje kolonialne.
Jeśli chodzi o obyczajowość, wymiana poglądów może działać w obie strony i chyba nic w tym złego. Ton moralizatorski albo „wyższościowy” może być źle odebrany ale znowuż to może działać w dwie strony (np. ktoś z Bliskiego Wschodu może uważać, że zachodnie kobiety „lekko” sie prowadzą bo mieszkają z partnerem przed ślubem). „Zachód” to też nie monolit.
O ile jest to komunikacja międzykulturowa to w porządku. Niestety spotykam się często z tym, że w Europie kultura arabska jest tylko krytykowana i uznawana za gorszą i właśnie pojawiają się takie głosy że kobiety w tych krajach powinny zacząć żyć inaczej... A to tak nie działa. Zmiany obyczajowe czy zmiany tradycyji muszą wyjść od nich samych a nie zostać narzucone przez osoby z innej kultury.
@ Każdy uznają swoją kulturę za „lepszą” przez przywiązanie i wychowanie. Tu wchodzi w grę czynnik emocjonalny i społeczny.
Chyba, że ktoś jest oikofobem albo ma traumatyczne doświadczenia związane z surowymi zasadami kulturowymi i szuka wzrocow na zewnątrz.
Emancypacja kobiet powinna się organicznie rozwinąć w danej kulturze bo nie wszystkie idee będą uznawane w każdym środowisku właśnie przez różnice kulturowe. Ale to tylko potwierdza to, że każdy jest przywiązany do swojej kultury i może ją z tych powodów uznawać za „lepszą” (co może być pewnym uproszczeniem ale chodzi po prostu o bliskość, przywiązanie, zrozumienie).
@@Polegytravels mają prawo zachować swoje tradycje jeśli mieszkają na zachodzie, ale jeśli wybierają życie w Europie to powinni się integrować ze społeczeństwem, które ich przyjęło 🤷🏻♀️
Dzięki Ola za wiele informacji ze świata arabskiego . Napewno wiele z nas jest trochę zdziwiona , zaskoczona tradycją , zachowaniem itp nie to co u nas w europie . Kłaniam się 🙂
Dziękuję bardzo ❤️
Pytanie czy ich kultura nie hamuje rozwoju ekonomicznego?
I ostatni akapit to złoto!👏
Dziękuję. Myślę że to ważne zwłaszcza, że wiele osób w Europie traktuje kulturę arabską jako gorszą...
totalnie!
Pary poznają się po zaręczynach ? To na jakiej podstawie dwoje ludzi się zaręcza ? Wyglądu i majątku ?
Można znać kogoś z pracy, szkoły, studiów, jest to znajomy rodziny, znajomy znajomych, brat/siostra koleżanki czy kolegi. Chodzi o to, że dla wielu osób dopiero po zaręczynach można się umawiać na randki. Co oczywiście nie oznacza, że zaręczają się zupełnie obce dla siebie osoby :)
W Egipcie ludzie poznają się w pracy czy przez rodzinę czy znajomych, coraz częściej tez przez portale randkowe. I chodzą na normalne randki, ale raczej szybko kobiety kierują kawalera do rodziców jeśli dalej chłopak chce sie spotykać. W naszej kulturze chrześcijańskiej też nie ma czegoś takiego jak chodzenie ze sobą. W Bibli tez nic o tym nie ma.. To nowoczesne i świeże podejście. I często kobiety na tym tracą. Bo tracą cenny czas na normalne założenie rodziny.
Bardzo ciekawy temat, podoba mi się to proszenie o rękę rodziców panny młodej, w Polsce ta tradycja trochę odeszła na bok. Piękne są zaręczyny i ta cała idea, wiem, że nawet w nowoczesnych krajach wiele osób wciąż kultywuje zaręczyny z rodziną. W Egipcie mam wrażenie że ślub tam to jest często jak biznes, byle tylko ,,złapać'' bogatszego, starszego, z dużym domem i drogim samochodem męża. Często, tak zauważyłam - dziewczyny nawet nie patrzą na jakieś tam wspólne wartości, tematy, wygląd chłopaka czy coś takiego tylko ważne żeby był dobrym muzułmaninem i miał kasę. Co kraj to obyczaj.
Bo tam nie ma wspólnoty majątkowej i samotna kobieta nie ma aż tylu możliwości co singielka w Europie. Plus pieniądze są zawsze na wytarcie łez w przypadku rozstania czy zdrady. Zgodnie z powiedzeniem że lepiej płakać w porshe niż w autobusie. 😂 Choć w Egipcie to porshe za bardzo się nie uwidzi, bardziej polskiego Fiata. 😂 Ogólnie wydaje mi się, że Egipcjanki mają więc sensowne standardy, a gdy są już po 30stce to wręcz niskie.
@@annakarina8417 wiem i rozumiem :) z resztą z tego co pytałam znajome Egipcjanki 25+ to w mniejszych miejscowościach jako nauczycielki zarabiają 5000, 7000 EGP albo 10 000 EGP co jest niską kwotą i domu się za to nie kupi...
Czy myślisz, że poza kamerami mogło dochodzić do takich samych kontaktów cielesnych, jak by to było w Europie, czy naprawdę oni są dużo porządniejsi pod tym względem? :)
Myślę że aż tak nie, ale na pewno było ich więcej i było normalne całowanie. Za to w programie mogliśmy zobaczyć tylko buziaki w policzek i czoło. No myślę że tutaj wyglądało to nieco inaczej 😜
@ a wiesz, że nawet podoba mi się to nie epatowanie cielesnością na wizji :)
Miłość jest ślepa.
Ale umysł nie.
Dlatego decyzje należy podejmować umysłem (ale nie można nim zakończyć miłości, bo ona nigdy się nie kończy i nie jest kwestią umysłu, ale można zakończyć relację).
Problem rozwiązany :D
Gdzie, na jakiej platformie można obejrzeć ten program?
Jest na Netflixie 🙂
Dodam jeszcze ze z perspektywy islamu tatuaże oraz kolczyki czy biżuteria u mężczyzn bywa widziana negatywnie. Jednak faceci w programie je maja tak jak np Chafiq i tatuaże oraz kolczyki czy Mohammed pokazna ilosc tatuaży. I nie zostalo to rownież poruszone w programie.
Ja sam jako muzulmanin mam i jedno i drugie wiec bywalo ze zwracano mi na to czesto uwage przez innych.
Ps. Aż sam obejrzalem te reality po twoim ostatnim filmie a nie przepadam za tego typu "rozrywka". Poza tym nikt inny nie mogl tego zrobic jak tylko UAE 😂
@@AhmedMonster Wielu facetów w Tunezji jest wytatuowanych i okolczykowanych. W programie był jeden gościu, którego pokazywali mało, od razu widać było, że Tunezyjczyk (co potem sprawdziłam) 😀 BTW moje znajome Tunezyjki też mają piercingi i tatuaże, ale o islamie mówią pięknie!
Masz rację! Tatuaże są zakazane dla mężczyzn i jakoś nie mają z nimi problemu a jednocześnie inne rzeczy są dla nich nieporządku bo to wbrew ich religii i tradycji 🙈 Sama nie zwróciłam na to wcześniej uwagi, ale to kolejny element podwójnych standardów...
Fajny byłby taki program z arabskimi mężczyznami w związku z dziewczynami z Europy czyli takie związki mieszane ale by się działo tam 🥴🙈🤣❤️❤️❤️
@@ewablonska Czy pani wie, o czym pani mówi? Proszę się zapoznać najpierw z Koranem lub Sunną.
@@ewawozniakowska8841 ale przecież pełno jest związków mieszanych i są one dozwolone
@@ewablonska Tak. Kilka lat temu, w Łodzi, jedna pani zapłaciła za taki związek 7 ukłuć nożem. Sprawa była bardzo głośna, wiec jeśli ktoś chce ryzykować.
Opowiadasz o nich, jak o istotach nie doświadczających uczuć! Jeśli facet za mało zarabia, Twoja rodzina go nie zaakceptowała, albo on nie akceptuje jakiegoś Twojego hobby - no to mówisz mu "pa-pa" 🤷 tak po prostu
Nie mówię o emocjach ludzi w programie bo ich nie znam, staram się tylko wytłumaczyć jak przedstawione są pewne aspekty kulturowe i jak to rzeczywiście wygląda w krajach arabskich.
Polacy jak uznają ze jesteś za brzydka czy za gruba też powiedzą Ci papa na randce. ;) Faceci z reguły są wybredni jeśli chodzi o wygląd i zachowanie swojej przyszłej ukochanej. A kobiety patrzą na zasobnosc portfela że względu na poczucie bezpieczeństwa i potencjalne potomstwo. Jak nie będziemy nawet na to patrzeć to wyjdzie że tylko mężczyźni beda mieli wymagania a kobiety zadowolą się ochlapami.
@@Polegytravels masz rację. Przecież to w ogóle według scenariusza jest! W prawdziwym życiu musi po prostu być znacznie bardziej zniuansowane!
@@annakarina8417 nie tylko Polacy :D watch?v=3wZDMsbxEmk TRUTHFULLY (How to Stop Lying with Squares) (AQAL Quadrant analysis)
O czym pani mówi? Nie ma żadnej kultury arabskiej, jest religia muzułmańska, która determinuje całe ich życie od urodzenia aż do śmierci. Trzeba poznać przede wszystkim ich wierzenia, przeczytać choć jeden hgaddit, by to zrozumieć. Proszę przestać opowiadać bzdury.
I to mówi osoba pisząca o czytaniu "hgaddit"? A cóż to jest? 😄Poza tym proszę lepiej wcześniej sprawdzić, kraje arabskie to nie tylko muzułmanie.
@ Jeśli pani wypowiada się na tematy „ kultury arabskiej” i nie wie pani co to są hgaddit to jest to skandaliczne. Dezinformuje pani Polaków, a szczególnie Polki sugerując im, że jest to kultura podobna do naszej. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Nie po to nasi przodkowie walczyli przez VI wieków z nimi, by teraz siać reklamę, bo zbyt wiele Polek zapłaciło za takie zbliżenia życiem.
No rzeczywiście nie wiem czym jest hgaddit 😂 Nie będę pani wyprowadzać z błędu bo z pewnością potrafi pani wyszukać znaczenie słowa i zobaczyć że słowo hgaddit nie istnieje.
@ [ hadit], podaję fonetycznie, ponieważ pisownia się różni w zależności od szkoły ( są cztery główne ). Haddit’y ( inna forma zapisu ), to komentarze tekstów Koranu dokonane przez różnych mędrców i dotyczące wszystkich aspektów życia, od godziny modlitwy począwszy aż do nakazu, którą ręką jeść. Cała populacja czyli Umma musi podporządkować się ich wymogom. Dlatego takie programy telewizyjne są uważane za tzw taqiyya tj dysymulowanie prawdziwych wartości tej religii, która w swej podstawie jest mizogyniczna. To tak, jakby opisywała pani targ niewolników. Bardzo mi przykro, że muszę w brutalny sposób zwracać uwagę, lecz proszę mi wierzyć, że nie występuję przeciw ludziom, lecz ideologii, która kobietom kultury europejskiej jest szczególnie wroga. Pozdrawiam.
Nie, pisownia nie różni się w zależności od szkoły. W języku arabskim jest to jedno słowo więc proszę nie wymyślać słów typu "hgaddit" i próbować edukować innych o języku arabskim. Jak widać po komentarzach o islamie też nie ma tutaj dużej wiedzy a jedynie medialne stereotypy.
Witam.
Jestem zaręczona z Egipcjaninem. Poznaję tą kulturę od podszewki bardziej i bardziej więc mnie nie dziwią pewne reakcje. Nasze kultury nie różnią się aż tak bardzo. Powinniśmy wszyscy szanować odrębność kulturową.
Pozdrawiam
Jak mamy patrzeć na takie zachowanie jak nie z góry... Idę na imprezę firmową W AMSTERDAMIE, i Panowie Muzułmanie nie patrzą na mnie i nie podają mi ręki. Jak miałabym nie patrzeć na to z góry, skoro on okazuje mi brak szacunku, będąc w Europie? Nie umiem tego zrozumieć. Pozdrawiam serdecznie!
Ale może warto spojrzeć na to tak, że nie każdy życzy sobie być dotykany przez obce osoby i nie ma tutaj nic związanego z brakiem szacunku? Dla bardzo religijnych muzułmanów dotykanie obcych osób płci przeciwnej jest zakazane i naprawdę nie ma to nic wspólnego z tym że chcą komuś zrobić przykrość. Przecież nie trzeba witać się z szacunkiem tylko przez dotyk. Można również dobrze przywitać się mówiąc dzień dobry i to też jest okazanie szacunku.
@@Polegytravels dziękuję za odpowiedź! Jasne, warto mieć bardziej empatyczne spojrzenie na świat. Gorzej jeżeli ci Panowie nawet nie uraczyli mnie spojrzeniem, czy zwykłym Hello :( ale być może trafiłam po prostu na niekulturalnych ludzi. Pozdrawiam!
@@Polegytravels dziękuję za odpowiedź! Jasne, warto mieć bardziej empatyczne spojrzenie na świat. Gorzej jeżeli ci Panowie nawet nie uraczyli mnie spojrzeniem, czy zwykłym Hello :( ale być może trafiłam po prostu na niekulturalnych ludzi. Pozdrawiam!
Może właśnie tak okazali Ci szacunek? ;) ja nie lubię jak obcy faceci mnie dotykają, z jakiej racji? No i to oni mają dążyć bym ja jako kobieta się na nich spojrzała a nie na odwrót. Polecam takie podejście, szczególnie z arabami :)
@@adriadziaa6035Japończycy też omijają wzrokiem kobiety w pracy szczególnie w Europie i Ameryce. Może boją się europejskich agresywnych kobiet. Podawanie rąk jest niehigieniczne, ja nie chciałabym aby mi ktoś podawał swoje może brudne, może spocone ręce.