Автор, а тепер будь-ласка зробіть відео на тему "Справжня ціна сучасної освіти в Україні" , зробіть там порівняння, чи стало краще і на скільки більше у %.
Та це не відра, щоб порівняти, шкода що вчились у совєцькій школі, а не розумієте того! Зараз проходжу школу з внучкою і не бачу різниці. Просто вони " Малую землю" Не конспектують і праці лєніна
... Ще зими третину пережити маєм... Що на нас чекає, то того не знаєм... То того не знаєм, то ніхто не віда... Як-то воно буде, з ранку до обіда. Чи цієї ночі доведеться спати... Чи у підземелля будемо тікати... Чи стелити станем подушки й перини... Чи дрівця підкинем в пічку до жарини. Як-то воно буде, чи зустрінем ранок ? Чи умиєм личко, станемо на ганок ? А чи дозимуєм, чи весну побачим ? Чи колись забудем ? Чи колись пробачим ? ... І весну зустрінем !!! Нивоньку засієм... Зиму дозимуєм, пережить зумієм... Будуть неодмінно ряст топтати ноги... Хто приніс до того й вернуться тривоги. Ми себе злікуєм, полатаєм крила... Не на нас чекає вирита могила... Не за нами ворон на гілляці кряче... Той, хто рив могилу, сам у неї вскаче. Сам у неї вскаче, вилізти не зможе... Так йому Всевишній з неба допоможе... Стане сира яма тому рідна хата... Отакою буде тобі кате плата. ... А ми будем жити !!! Вчить діток літати... Щоб не довелося крила їм латати... І напишем кров'ю, навіки зазначим... БІЛЬШЕ НЕ ЗАБУДЕМ ... БІЛЬШЕ НЕ ПРОБАЧИМ... Галина Момот.
Є ще один міф про безкоштовне харчування. Збирали леваду,зрізали колоски,працювали на току, збирали буряк на полі,а потім за це "добрий колгосп" давав якісь продукти на школу. Праця дітей при цьому була безоплатною все це я прекрасно пам'ятаю.
дерёвня в тайзі , початкова школа та школа восьмирічка , 70-80 р.р. . ніяких столових або буфетів, носили бутер з дому . запивали водой з 20л бачка з краником. була дууже хитра схема - 4,5,6 класи мали під час літніх канікул проходити практику з біології , без неї лишали на другий рік. але практика чомусь була у колгозпу - кожен день ми ходили по капустяному полю та над кожной капустиной трусили марлевим мішечком, в середині котрого був дуст. і ніякого захисту . і все безкоштовно.
Але одне "але": ми, тодішні школярі, були неймовірними книголюбами. Читати було модно, читати було ознакою хорошого тону. І, якщо в світ виходила якась нова книга сучасного на той час письменника, не прочитати було соромно. В бібліотеці стояла черга на популярні книги, які весь час були на руках. Ми читали. Читали всі, навіть двійочники, що сиділи "на камчатці", тобто на задній парті і не вчилися, читали і читали багато. Зараз переконати дитину читати літературу практично не можливо. Ні переконати, ні примусити. Діти, при широкому потоці вільної інформації і її доступності, нажаль виділяються невіглаством. Гаджетами користуються дише заради ігор, розвиток - ноль, кругозір - вужче не буває, ерудиція відсутня повністю. Діти, що відвідують бібліотеку - одиниці, та й ті в більшості далі коміксів не сягають. Так що, я думаю, залиште в спокої ту совєтську школу, бо вона вже в минулому. Давайте краще перейматися проблемами сучасних дітей, бо вони - наше майбутнє. Це є надзвичайно актуальним і важливим. Не витрачайте час на порожні балачки про минуле. Присвятіть час сучасній освіті. А проблем тут ой як багато!
Які "ви" книголюби,можливо особисто ви й любили читати, та не варто узагальнювати. Більшість ваших ровесників читали хіба те що входило до шкільної програми
@@svaleks566 багато чого читати було «шкідливо». До прикладу , змушували передплачувати газети, починаючи зі школи. Чи хто цю інфу сприймав на серіо?! та чи читав) то вже інше
Мій 9-річний онук, побачивши мене з книгою, дуже здивувався, мовляв, навіщо я читаю. Коли я сказала, що для задоволення, що книга дуже цікава, дитина була дуже тим здивована. В нього не вкладається в голові, що читання може приносити радість...
Працювати за направленням - погано. А ось не знайти роботи після отримання диплому (всі хочуть із досвідом) і піти працювати продавцем на ринок - те що треба.
@АлександрШаповал-в7ь А поїхати до віддаленого села, працювати "за фахом" за мінімалку новоспечені "власники дипломів" не хочуть? Як це часто траплялося в совку? До нашої фірми (зв'язок) приходили студенти на неповний робочий тиждень. Хто на телефон техпідтримки, хто асистувати монтажникам апаратури та кабельних шаф чи інші малопрестижні посади. І на момент отримання дипломів вони вже мали досвід та наші рекомендації. І проблем з працевлаштуванням в них не було.
тут ви праві, хоч цього, не повинно бути в нормальній економіці, тоді за нас все вирішували, ( для низів) гроші як сьогодні, так і тоді вирвшували все , моя мама шла на золоту, прийшли сказали, (десь 1957)щоб дід дав 2000 , небуло дали срібну😢
Як же всі працевлаштовувались? Мені довелося для набуття досвіду йти на малопрестижну малооплачувану роботу але за фахом і вже через 2роки у мене був досвід.
@@berko9608 вам мабуть не відомо, що ті хто зараз у 2025 році на бюджеті вчаться, так само мають відпрацювати за скеруванням 3 роки, і так само можуть скерувати до села, тільки при цьому житла толком не дають і зарплата така, що смішно просто.... а щоб не їхати хто зна куди потрібно хабар дати... тим хто вчиться на електроніці то їм простіше, скерувань в глушину не буде, бо там вони не потрібні, але випускники медуніверситетів, педагоги і т.д. мають так само кріпачити як і за совку, тому не потрібно так гордо плювати в минуле, якщо і в наш час все те саме тільки ще гірше...
Хто хоче працювати - той шукає способи. А хто не хоче - шукає причини. Тим хто не застав совдепію, нагадаю: щороку цілі стада випускників заганялися у так звані "НИИ". Де на одного "локомотива" приходилося по 15-30 штук "планктона", баласта. Чомусь зарплати "локомотива" і "баласта" різнилися не в 10 і навіть не у три рази. Ось така була прихована форма боротьби з безробіттям. У 90-х роках життя розставило усіх по правильних місцях: "локомотиви" отримали запрошення від вітчизняних або закордонних компаній або відкрили власні бізнеси. А "планктон" продає шкарпетки на ринках.
В мене прадід,після фронту пішов вчителювати в навчальні класи. Я з ним йшли по вулиці,з ним віталися.Дуже доброзичливим були.Могли просто пройти повз,але ні...До сих пір пишаюсь що,його учні з таким теплом та добротою.Немає поганої освіти.Є недобрі вчителі. Всім добра,та мирного неба!)
Ну так це ж правда - якщо учень не розуміє, значить вчитель погано пояснює. Зрозуміло, що не в усіх однаковий потенціал, але ж треба дітей заохочувати, а не просто бла бла бла і ура дзвінок.
@@LubaVaclo Безплатне воно було хіба що для партноменклатури. В черзі на житло стояли по 20 років. Мої свекри, наприклад. Хоча працювали на великому підприємстві.
@@suomynonaanonim4414, для можливості добре знати іноземну мову має бути можливість спілкуватись з носіями , а бо можливість чути тих носіїв .Мають бути методики .Іноземну мову знали одиниці , зазвичай ті кого готували після спілкування з КГБ
якщо хто хотів той вчив, то нахєра тоді держава? і вчити ще не значить володіти. тим більше бодай якось скористатись тими знаннями, щоб второпати, що ніхєра ти не навчився, можливості не було. ото як училка сказала - так і правильно.
Який сенс у створенні подібних відео? Ви розкажіть про те, як і де навчають творчо, системно, якісно. Де існують нові технології у навчанні. Сама система освіти у інших країнах. Це дуже цікаво. А оце "бла,бла,бла...." Для чого?
Так це ж дуже просто - вмикаєш камеру і починаєш мазати брудом все, що пригадав з тих часів. А зробити якісну аналітику, да ще й незаангажовану, то ж треба довго збирати матеріали, заглиблюватись в тему... А тут - записав, лайки різних дурнів, готових підтримувати все, що зі знаком мінус, назбирав і ОК, справу зроблено.
Запамятайте ,що чим гірше умови життя на сьогодні,то тим більше пропагандують про важкі та страшні умови які були раніше, і бажано тоді коли вас не було.... Чим далі тим страшніше було жити в СССР.
@@СерыйКащей І більш за всіх страшно жити в СРСР тим, хто народився в 90-ті і пізніше. А ми, народжені в 60-ті, жили, раділи життю, закохувались, народжували дітей і плювати хотіли на ідеологію, марксизм-ленінізм і все таке інше... І освіта у нас була така, що за неї не соромно і сьогодні, а не на рівні "ліквідації неписемності"...
Відверта брехня. По-перше, обов"язковий розподіл існував, але не на 5, а на 3 роки, да й ті можна було не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства. По-друге, кожний ВНЗ видавав певну кількість вільних дипломів. По-третє - розподіл виконував ще одну функцію - забезпечення випускників ВНЗ робочими місцями, яких самостійно можна було й не знайти. А головне полягає в тому, що, поливаючи брудом радянську систему освіти, якої автор на власні очі й близько не бачив, ці "критики" не можуть похвалитись, що створили щось краще, або, як мінімум, не гірше. Те, що ми маємо сьогодні - це жах жахливий! 90% випускників шкіл, а часто й ВНЗ, не в змозі привести дві дробі до спільного знаменника, не знають таблиці множення і пишуть з такою кількістю граматичних помилок, що виходить за всі рамки здорового глузду. А столицею США вважають Африку... Отож, перш, ніж щось поливати брудом, треба створити альтернативне, що якісно відрізнялось би від попереднього. А ляпати язиком про те, чого не бачив на власні очі, то не є ознакою розуму і тієї ж освіти, це дешевий прийом монетизації Ютуб-роликів.
Я з Вами цілком згідний. Не зовсім розумію людей в коментарях які відкрито підтримують автора ролика. От створіть щось своє набагато краще ніж було радянське, тоді вже критикуйте. Так було багато і доброго і поганого. Так візьміть проаналізуйте все , і можливо і візьміть звідти те добре. Так ні , все що було совкове все погане , це не так. Освіта, особисто мені більше подобалася, та що була тоді, ніж та що тепер. Я не є прихильник совка, але те що зараз , це не освіта. Зрештою хто захоче вчитися той буде при любому ладі.
@@ИгорьД-ш9ы В тому-то й справа, що сьогодні стало дуже вигідно (в прямому, матеріальному сенсі) мазати брудом все огульно, що стосується СРСРа і не тільки. Адже ж гнівно звинувачувати - не мішки носити, деякі інтернет-бізнесмени це швидко збагнули. Запиши ролик про погане радянське... далі можна ставити будь-що - освіта, медицина, естрада, будівництво - що завгодно, і тобі гарантовані оплески не дуже мислячої публики. Ламати ми навчились - поливати зеленкою пам"ятники тим, хто жодного віднощшення не має ні до комунізму, ні до путінізму - Пушкіну, Булгакову, а тепер дотягнулись і до академіка Павлова... Тільки всі ці сучасні шарікови самі не в змозі створити хоч що-небудь путнє, вони тільки псують і ламають все, що створене інтелектом і руками людей талановитих, до яких їм, як до Китаю пішки. Войовнича сірість і бездарність завжди деструктивна, хоча і мислить себе рушійною силою прогресу.
і взагалі, розпочинав він із шкільної освіти., а перескочив на вищу. А щодо шкільної, то те, що він говорив немов би з іронією, все була правда! І діти по-іншому навчалися, і вчителі навчали! Можу це стверджувати як вчитель з 50-річним стажем@@ИгорьД-ш9ы
Такий собі аргумент, чесно кажучи. Я ось, наприклад, не бачив як холокостили євреїв, але це не означає що холокосту не було. А щодо сучасного покоління, то поцікався рівнем знань у їх батьків, які отримували Самоє лучшеє в мірє савєцкає абразаваніє, а що вони винесли з совкової школи? І ще одне, особисте: скільки планет в нашій сонячній системі?
"Відверта брехня. По-перше, обов"язковий розподіл існував, але не на 5, а на 3 роки, да й ті можна було не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства..." Не брехня, а неточність. Дійсно, 3 роки. А от коментар - таки брехня. Не можна було "не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства" - не було у підприємства таких повноважень. Питання можна було вирішити лише через галузеве міністерство. У моєму випадку - через "мінобщємаш" у москві. Можливо, у якихось випадках можна було вирішити і на "республіканському" рівні. Що таке "вільні дипломи" - не чув ні разу. І не бачив жодного разу їх щасливих власників. Як і тих, хто недопрацював 3 роки. Хоча, допускаю, що такі в природі й існували. "...розподіл виконував ще одну функцію - забезпечення випускників ВНЗ робочими місцями, яких самостійно можна було й не знайти..." Це теж брехня - схоже, автор коментаря в совку не жив, а переписує тут фантазії з методички або переказує тут брехні якогось старого склеротика-комуняки. В совку не було проблем з "працевлаштуванням". Якщо, звісно, мова не йшла про роботу в якомусь міністерстві або про роботу, де можна було виїжджати за кордон. В ссср був гострий (штучний) дефіцит кадрів. Людей на підприємства заманювали, придумуючи для цього різні "заманухи". Козирні "заманухи" були зазвичай пов'язані з можливістю отримати житло не через 15-20 років, а через років з п'ять. На периферії або на якомусь полігоні можна було й щвидше. В основному так заманювали робітників-верстатників або молодих випускників престижних вишів. Основна функція "розподілу молодих спеціалістів" полягала у "перемішуванні" представників різних народів і формування "єдіного совєцкого народа" - по-суті московізація вихідців з національних республік. Я закінчив московський виш, а тому легко потрапив назад в Україну. На заводі у нас не бачив жодного випускника київського вишу (не кажу вже про Львів), але, крім місцевих, було ще багато вихідців з москви, пітера, різних расєйскіх *бєнєй. Приїжджим отримати квартиру було значно простіше ніж місцевим. "...90% випускників шкіл, а часто й ВНЗ, не в змозі привести дві дробі до спільного знаменника..." Про 90% автор коментаря в черговий раз "загнув", але відсоток тих, хто цього не може зробити таки великий. Знаю це не з методичок - більше 20 років відпрацював у різних навчальних закладах. Водночас, згадуючи совок, хочу повідомити, що в кінці 1980-х таких було десь трохи менше за 70%. Тим, хто не "тягнув програму", закривши очі ставили "трійки". І як казав мій однокласник: "Що там той екзамен здавати? П'ять минут пазора - і все!" Він теж не міг зводити дроби до спільного знаменника. А ще - на екзамені з історії у випускному десятому класі (1979 рік) повідомив, що під час війни з Японією, ссср "скинув атомні бомби на Хіросім і Нагасак". Нічого - все життя прокрутив "баранку" (крутить її досі), заробив на комфортне життя собі і сім'ї. Коли ми бачились з ним десь років 7-8 тому, розповідав мені, як доїхати до Мілана і як купався взимку в якомусь каналі в Німеччині. Хрін би він в тому совку побачив, а не Мілан чи Німеччину.
Досить вже лякати минулим. Роззуйте очі та подивіться на сучасне. Розкажіть, чим сьогоденна освіта краще, які в неї здобутки? Таке скорочення в освіті, що мама не журись.
@@АндрейМаксимович-н5язараз, краще, вже, тим, що з дітей не роблять гвинтиків системи. А те, що ми так, зараз, живемо - так гвинтиків виховали багато - от і вибрали спочатку партноменклатурника Кравчука, потім, Кучму і тд. Самі, все знаєте. Виховували, щоб не думали, а слухались
"Досить вже лякати минулим."-а що там було такого доброго?! "Розкажіть, чим сьогоденна освіта краще, які в неї здобутки?"-по-перше, навчальні програми адаптовані до Болонської системи і наші дипломи визнаються у Європі і не тільки. По-друге-з навчального курсу вилучені побрехеньки в стилі "Краткого курса історії ВКП(б)".
@volodymyrkyzyma9191 саме через те, що наші дипломи визнаються, нашим спеціалістам треба переучуватися, проходити сертифікації, ще якісь процедури, і це все затягується на два-три роки, а для молоді просто є купа оголошень про "навчання в Європі з подальшим отриманням міжнародного диплому", все вірно?
@@Наталія-е8й зараз і раніше більшість просто не хоче думати. Бо це природа така. Нашо напрягатися, якщо є кому за тебе це зробить. Більшість сучасних дітей щиро в цьому зізнаються. Старшим доводиться мовчати, щоб не позориться в очах тих ще старших, які всупереч обставинам і хотіли думати, і йшли проти системи, і т.д.
Висміювання помилок з зошитів двієчників чи троєчників було постійною розвагою вчителів й усього класу. Вчителька зачитувала їх уголос, а той хто допустив помилки у написанні, стояв перед класом у червонів. Тільки вже у старшому віці я повною мірою зрозуміла, наскільки це було огидно й як морально пригнічено почувалися ці діти. Але ще дитиною, у школі, мене завше дратувало, що двоєчнику чи троєчнику жодного разу не поставлять оцінку 5 й майже ніколи 4 навіть тоді, коли дитина раз на місяць чи раз на чверть дійсно вивче домашнє завдання на відмінно. Це неймовірно обурювало, що дитині наступного разу й не схочеться вивчати щось, бо ж гарну оцінку йому все одно не поставлять!
А ми з цих помилок щиро сміялися і навіть я сам із своїх. І вони відкладалися в памяті, бо були обговорені всім класом і "Оюжартовані". Напеіно, все залежить від того, як вчитель це пояснить
А у нас в першому класі один хлопчик упісявся на уроці, бо не наважився проситися в туалет. І всі дуже весело з нього сміялися, тільки він один чомусь плакав. От дивак, це ж так весело! @@and_cookie
Преподавания в школах - институтах ухудшалось из года в год. Профессия преподавателя была мало оплачена, большие нагрузки .Шли в пед институты не по желанию и призванию , а по остаточному принципу .Никуда не поступил , в училище не престижно ...ну тогда в пед .Поэтому учителя были не самые умные , но уже с задатками злости от того , что жизнь не сложилась . В пед коллективах тоже друг друга ненавидели .Вся эта злость выплескивалась на учеников . Про подарки от родителей , чтобы задобрить учителей , про поборы на ремонт и шторы - это вообще" отдельная" история радостей бесплатного образования
@@dereviankoigor6818 , ваша подруга скорее исключение из системы , чем правило .Конечно , были единицы тех хороших учителей , но ..это только одинокие случае .Я лично ,учась в мат классе получила дубовую математику . Это стало ещё более очевидным , когда она заболела и ее пришла заменять евреечка-учительница , которая к тому времени уже была на пенсии.Вау ..все были в восторге , но не долгим было наше счастье .
Що ви морозите? Мені зараз 70, а я провчився, як ви говорите, при совку. Хто хотів вчитися, той учився добре. З відки ви це все взяли? Ви училися в той час? Не паплюжити те, чого не знаєте. Я провчився у школі, закінчила академію, пропрацювала більше 30 років, але на теперішній час, стидно сказати, яку маю пенсію. А школа у нас була хороша і знання були . Не говоріть дурості, а знання мої залишилися на сьогоднішній день.
Я 1971 р. 10 класів школи закінчив безкоштовно. Харчування в школі, принаймні в мене було супер...( Додатково біля школи на стадіоні було кафе "Старт", там пиріжки різноманітні були по 5 копійок... )
На мою думку,в 70-80 роки і вчителі і лікарі були від Бога,так кажуть в народі.Я виросла без батька,в бідній сімї,була в інтернаті в перших класах,а потім мама мене забрала додому.Аое мені було дуже цікаво в школі,зірок не хапала,але ніхто мене не ображав,хоча в класі були сини дочки дужееее повпжних осіб.Жартома самі себе розділили в класі на аристократів,робочих і селян.Але дружили між собою.У нас була класний керівник від Бога,були гуртки,співали в хорі.А зараз?моя старша онука не луже сподобалась вчительці укр.мови,буває не склалося,в результаті 10 балів і ігнорувпння щі сторони вчительки.Закінчила онука навчання,поступила в університет і перебуваючи на канікулах вдома,зайшла в свій ліцей,привітати вчителів.Як ви думаєте,кого вона першим зустріла в коридорі,вірно,вчительку укр.мови.Моя онука ввічливо привіталася,вчителька,навіть не відповіла,пройшла повз наче не помітила.Як ви думаєте,ця вчителька навчає дітей,вічного,доброго,розумного? У мене вища освіта,але теперішня освіта мене загнала в кут,я відчуваю себе школяркою,яка не справляється з програмою.До речі шкільна форма нас єднала,ми були однакові,і не відчувала себе чорною вороною в класі.
Раз освіта була така класна, то чому совок розпався? (Арррррряяяяяяя, пєедоси розвалилм) якщо так, то чому совок такий слабкий? Може, він виховував худобу,
Правда так було в радянські часи але всі дипломи СРСР приймалися майже в усіх Країнах світу це історія з якої ми взяли уроки і що зараз хочу не хочу не роблю а піду покурю це зараз нормально всі люди які працюють на заводах фабриках полях ухиляти а всі військові збройні формування які зобов'язані захищати кардони і суверенітет держави вони забезпечують геноцид працьовитих чесних порядних людей мабуть зараз для цієї системи це нормально.
А ти мене колись уже стрічав... У тих століттях, що давно минули. Як слід метелика, у сутінках втрачав, Як шепіт трав, що у зимі заснули. Ось-ось, і згадка ледве оживе... Чи, може, все оте мені наснилось? Як і колись, зима твої сніги мете... Як і колись, моя весна спізнилась... І знову розійшлися у світах, Як нічка в небі зорі розгубила. І знову я живу в своїх казках В яких недожила й недолюбила. Мабуть, зустрінемось наступного життя, Як не забудемо свої паролі. Згадай моє й своє серцебиття, Коли потрапим у тенета долі. 31. 01. 2021. Людмила Галінська
так, написала. людина з радянської освіти, ви порівняйте хоча б ; так ніхто не кохав, через тисячу літ, лиш приходить подібне кохання... і "наше" вам з кісточкою. ; ми познайомились на танцях, а ти була в рожевих штанцях... аж настрій піднімається. ну не в душе конечно же, а в моїх ш....х... хо хо. ДУМАЙ. ТЕ.
Харків. 1976-1986. Точно не найщасливіші роки мого життя). Я любила літературу і історію. На дух не переносила математику і фізику з 5 класу. Через учителя-класного керівника. Він мене теж не любив. Я просиділа пару років за останньою партою ВТРЬОХ ще з двома дівчатами. Поки не втратила зір. За ці пару років він жодного разу не пересаджував дітей. Результат - зір -6. Але то таке. Найбільше приниження за все життя я відчула на уроці фізики десь у 8 класі. Фізику я не знала і не розуміла. Викликала мене до дошки вчителька якусь задачу розв'язувати. Я ні в зуб ногою. Щось про закон тяжіння. А вона мені і каже: "от якщо тебе за косу підвісити, то ти куди ногами висіти будеш?" І це вважалася одна з кращих вчительок. Потім в районо працювала. А ще одна вчителька російської літератури у 86 році, коли вже перебудова почалася, стала щось про репресії розповідати, я зраділа, що можу і свої 5 копійок вставити, підняла руку і розказала, що мій дідусь був репресований у 1937 році. А вона питає: "А ким він був?". Кажу - вчителем. А вона : "учителей не репрессировали, тьі что-то путаєш". Я сіла, як дура і не розуміла, як таке може бути???. Бо я з дитинства про 1937 рік і про діда-вчителя від батька слухала. Отакі мої спогади. Є і інші і приємні теж, але загальне враження таке: це точно не найкращі роки мого життя!
Ніхто тобі не винен , що ти була така тупа. Знаючи літературу не могла хоч на найнижчому рівні знати фізику і математику?! А ЯКУ ІСТОРІЮ ТИ ЛЮБИЛА???? КПСС??????
Математику і фізику знати треба. Шкільні підручники досить нескладні. Дивно, що вам було складно навчатися. Уроки з фізики досить цікаві і дуже багато прикладів з нашого повсякденного життя. Життя дитини земної, не космічної. 🤔
Діти і внуки! Доки живі ваші батьки і діди - слухайте їхні спогади, записуйте. Прийде час, коли ні в кого буде спитати, а підручники з історії кожна влада переписує під себе. Життя в СРСР було спробою матеріалізувати рай на землі, нині матеріалізують пекло...
Щодо взяток - не було їх взагалі! Навчалася з 1967-1977 роки. Не було марксизма-ленінізма. Це було вже в вишах. Пощастило , що директор школи викладав в царській гімназії. Нікого подібного до нього вже не зустрічала: вихованість, !зібраність, доглянутисть. В районі де були заводи, скрізь були прості люди. Він виглядав трошки з іншої цивілізації. Його всі поважали.
"Щодо взяток - не було їх взагалі! Навчалася з 1967-1977 роки. "-навчався в 1965-75рр. Хабарі були, але вони мали набагато менше значення, бо головну роль грав "блат". "Не було марксизма-ленінізма."-було. Все "суспільствознавство" як предмет було побудовано на ньому. Також в старших класах його завантажували на уроках історії.
Я вчилася в 1976-1986. Мама була в батьківській трійці. Купували подарунки вчителям. На свята. Вже не пам'ятаю - чи день вчителя, чи 8 березня. Одного разу подарували набори постілі. Так за словами мами, одна завучка кинула цей набір, як негідний такого вчителя як вона. ("Летів набір через весь коридор" - там мама багато років розповідала). Чекала на золотий ланцюжок, як батьки казали. Отак було. Школа була престижна. Харків.
@@grys.en.wit.wildekat-10237 , я навчалася в київській школі! Я не бачила взяток і цього взагалі не було! Ми й досі зустрічаємося з однокласниками. Через війну тільки пропустили, а так - кожен рік , і все життя після школи збиралися кожну першу суботу лютого. Тому я не навчилася сама їх давати (хабаря) і не робила цього, чим ускладнила життя своїм дітям. На 1 вересня - квіти, це все. Хто погано навчався - самі діти підтягували, був один викладач колишній солдафон , він міг собі дозволити познищатися з дітей, але всі інші - нормальні люди. Я не знаю…моя школа розпочалась під керівництвом директора, який дотримувався норм, які були в царських гімназіях. Але потім заступила на посаду інша директорка - і теж саме, порядки не змінилися.
Як же ті високоосвідчені громадяне так легко піддалися Чумакам і Кашпіровським ? І головне питання , хто виховав тих самих гвалтівників і вбивць ,які сьогодня вбивають Українців . Тих ,хто вбивав мирне населенн Грозного ,хто танками вчили Словаччину демократії ?
@@vladUkrOp116більшість отаких же неосвідчених нащадків своїх батьків, які не знають навіщо їм освіта, бо (диплом нужен для галочки, чесним ділом гроші не заробиш,не висовуйся не виділяйся, инициатива наказуєма)
1 Яку Словаччину? Та що Чехословакія? То туди прилізли всі - і поляки, і німці, які взагалі були найправильніші: проводили лінію - хто за неї заходив - розстрілювали. Ніяких лаж, як у солдатів СРСР, де їм танки палили. Мирне населення Грозного - здебільшого росіяни (бо чеченець не піде на завод працювати, тільки ванька-дурак), так, відгрібли. Можна подумати, якби ЗСУ штурмували Донецьк - там не було би жертв? Армія не вміє штурмувати міста, це дорого. В Україні немає своїх гвалтівників та вбивць? це такі ж люди, як і ми з вами. Просто щось в них у голові по-іншому. А якщо ви про російських солдатів - то уявіть собі ситуацію: в вас є чарівна палка, ви можете кого схочете, коли і як схочете. Покарання немає, як нікого не можна позбавити чарівної палички чи вбити. І так в кожного. Години через 2-3 - всі всіх того, 100%. Хоча не всі - будуть ще ті, кому подобається дивитися, знімати тіктоки, кому набридне й т.ін.. За тиждень вже всім буде пофігу.
Агітпроп. Правда лише частково. Рабовласницька система зобов'язана забезпечити раба дахом, медобслуговуванням, необхідним фаховим рівнем. Але те що наступило потім, коли мародери без зобов'язань безкарно грабують та скорочують популяцію, що привело до втрати науки, технологій, обороноздатності і фізично ліквідації населення - незрівнянно гірше
ЗАЛИШ НАДІЮ КОЖЕН, ХТО ДО НАС ЙДЕ З МЕЧЕМ ! 🇺🇦✌ Слава нашим воїнам-героям минулого і сьогодення! Вічна пам’ять Героям,які полягли в боях за Україну! Слава їх героїзму відданості і мужності!
Ніч любить чорне. Панчохи з капрону. Високі підбори і сукні до п'ят з шовку, пайєток, тонкòго шифону. Лèгкі, ажурні. Такі, як до свят... Ніч любить срібло. В коси вплітає люрекс небесних старих павутин. Часом -- сміється. Часом -- зітхає. Кутає плечі в м'який палантин. В темній коморі, де світла немає, зорі, як квіти, в горнятках ростуть. Ніч любить серцем. Щедро кидає, срібні монети -- хай зорі цвітуть... Хай тішать смертних. Хай звеселяють. Їй бо не шкода. То -- благодать. Люди -- кумедні. Буває, кохають. Буває, беруться про долю гадать... Ніч любить тишу. Спів колисанок. Бавиться з Місяцем в справжню любов. І у сузір'ях колишніх коханок стигне й холоне її тепла кров... Ніч любить чари. Древні, як всесвіт. Мовчки пантрує небес таїну. І, ніби циркуль, по темному креслить кола містичні... Не знає чому... Хоче сказати, щоб не гадали, не ворожили, доля -- одна... Душі, як зорі... Ніч повкривала їх срібним шовком. І в ранок пішла... 30.01.2023 Людмила Галінська
@@ЛідіяЗалевська При чому перли 95 кварталу? Я 95 квартал терпіти не можу. У відео йдеться мова про освіту в Радянському союзі. Я написала коментар до відео. Я згодна з автором відео.
ВИБАЧТЕ, ТУТ УЖЕ , ЯК СКЛАДЕТЬСЯ , МІЙ ВЧИВСЯ НА ТРІЙКИ, ПІСЛЯ УЧИЛМЩА ПОСТУПИВ ЗАОЧНО В ІНСТИТУТ ,Я НАВІТЬ НЕЗНАЛА, СЬОГОДНІ ПРАЦЮЄ ПО СПЕЦІАЛЬНОСТІ, ЙОМУ38
Зараз теж є збори на потреби школи, і дзвінок теж для вчителя, і багато вчителів теж вважають, що мають рацію тільки вони, і забагато зайвих предметів, особливо в старших класах. Це я говорю як вчитель!))
@@12name14 Є предмети програма, яких закінчується в 9 класі. І не всім потрібні поглиблені знання, щоб продовжувати їх вивчення в 10-11 класах. В старших класах учень мав би сам визначати пріоритети у вивченні предметів. В деяких школах України вже є розподілення в старших класах на різні напрями: гуманітарні, математичні, природничі. Там роблять акцент на збільшенні годин вивчення відповідних предметів, але й там ніхто не прибирає зайвих предметів. Ми всі знаємо , що більшість інформації, яку учень має вивчити в школі, щоб отримати оцінку, ніколи в дорослому віці йому не знадобиться. Навіщо учню, який буде вступати в гуманітарній ВНЗ, наприклад, вивчення природничих наук? Ніхто на це відповіді не знає. Адекватні вчителі це розуміють і закривають очі на невідповідну підготовку учня до свого предмету, щоб не погіршити оцінку в атестаті. Але не всі вчителі адекватні! Й підготовка до їх предметів забирає час, який безцінний в випускному класі. Предмети в старших класах потрібно суворо розділити на тих, що допоможуть підготуватися до іспитів і на ті, що будуть забирати час від підготовки. Останні і є зайвими. Гарний приклад такого розподілу - Польща. Тут в останньому класі йде виключно підготовка до складання державних іспитів. Чула, що в інших країнах теж таке є. Але особисто зіткнулася в Польщі.
Освіта при СРСР була нормальною. Багато випускників поступали в технікуми і інститути. Робоче місце було гарантовано. Наші інженери були непогані спеціалісти. В Україні були кращі констукторські бюро... Будували непогані літаки, збирали кораблі, комбайни.
Звісно, та й за кордоном працювали багато, будували ГЕСи, АЕСи, заводи, і багато чого з того і зараз працює, і ніхто не жалівся. Мабуть, автор із тієї ж прослойки, що Вересень-Ситник, бувша "золота молодь", яка зараз показово страшенно ненаввидить радянські часи, ну зовсім нічого хорошого там не бачать, а от зараз.... Їсти ж кожний день хочеться!
Вчили креслення, була така дисципліна, діти розбиралися у техніці, щоб бути творцями. Зараз креслення нема, щоб були споживачами китайських дешевих товарів. Оцього достатньо, щоб знати різницю і мету навчання тоді і зараз.
Брехня від першого і до останнього слова , окрім в вчення іноземних мов. Їх дійсно навчали так, щоб розмовною мовою не володів майже ніхто, а то ще воржі голоси по радіо слухатимуть і все розумітимуть.. Пишу цей коментар як педагог в третьому поколінні, випускник радянської школи та рядянського педагогічного вишу ї з сококадворічним досвідом практичної педагогічної роботи. Я з тих " совітських" педагогів, яким учні при зустрічі дякують, навіть якщо я їх невпізнаю, вони самі підходять. Про освіту того часу таке паскудство може написати лише той, хто там не навчався. І доречі, пане автор, зверніть увагу на те які світлі та добрі об личчя дівчат на виставленех світлинах. Я таких вже давно в такій кількості і в одному мі ці не бачив. Типові жертви "совітської тоталі арної" освіти судячи з ваного допису.
Хто б ще позахищав те совкове паскудство, як не рупор комуняцького режиму, який в трьох поколіннях дітям мізки виїдав.. Зараз таке як ти дуже потрібно на окупованих територіях, орки тебе з обіймами приймуть.. Такі паскуди там в честі. Правда вже і їх почали на болотяних заміняти..Бо зрадники нікому не потрібні..
все фігня, а якщо щось і було не так, то вам воспітанікам ювенільної педагогіки цього не зрозуміти. дуйте в Європу, там вас навчать бистро. читайте Макаренко, Сухомлинського Ушинського і будьте здорові. А бла, бла, бла, то таке. рабам освіта не потрібна... Казав один великій : ДУМАй. ТЕ...
Ще не нагадали, як страждали діти, котрі були лівші. Ніколи не забуду, як вчителька указкою била по руках мою однокласницю, коли та писала лівою рукою. Це було жахливо! І відношення вчительки до цієї дитини було, ясна річ, не дуже позитивне. Тітку навіть не зупиняли сльози, котрі моя однокласниця не могла стримувати від болю. Мій чоловік розказував те ж саме. Його, також, вчителі і його рідний батько (бо так треба) - "виліковували" від такої "пагубної звички": перші - указкою, а другий - ремнем. в І це були зовсім різні школи. Навіть, міста.
@@vishnya2019 моя би бабця, то все ,,розрулилаʼʼ ! Вона в мене була така! А в радгосп ми ходили на полуницю, яблука в сад, томати, все по сезону, а на шкільних грядках були цікаві уроки з ботаніки , навіть залік здавали… уроки праці були : хлопці щось по дереву, ще ходили в радгосп, набували знання по сільськогосподарській техніці…
Всі жили якимось цікавим здоровим життям... Ніхто нічого не забороняв... Слухали метал і хард рок, тусовались по дворам, грали на гітарах улюблену музику...
😮 На початок 1991 року нас було 52 мільйона . А вже ще ДО 1991 року було залежве 28 млн. - результат соціального законодавчо затвердженого ГЕНОЦИДУ . Зараз - завершальна фаза геноциду - зачистка до останнього українця 😮
Чесно кажучи, не все тут правда, рівень освіти, все одно, був доволі високим, скільки прикладів, коли батьки, які вчилися ще в часи срср десь до 9 класа могли спокійно займатися зі своїми дітьми, які вчилися уже після розвалу срср. Да Ів інститутах також для того часу був дуже високий рівень підготовки.
Згодна, навіть зараз наші діти вигідно відрізняються за кордоном. Я не буду сперечатися про методи навчання в совковій школі, це іноді треш. Але на вихлопі рівень знань був високий.
Розкажу про свою шкільну травму. Я - відмінниця з поганим почерком. Одного разу з геометрії дали дмашку з зірочкою. Тиждень я билися над тією задачею, але таки вирішила. Горда собою була - не передати. Пам'ятаючи про свій гидотний почерк, завела новий зошит, максимально акуратно все розписала, під лінійку максимально акуратно зробила всі креслення. Результат: вчителька перевіряла домашку, проходячи між рядами. Проводить мені в зошиті червону риску і ставить 4. Чому? Бо я поля не провела. А те, що я вирішила ту драну задачу - мимо. Це була моя остання зроблена домашка. До кінця школи так і було: самостійна/контрольна - 5, домашня - 2
@МарияЛистицкая не зрозуміла. Ви хочете сказати, що вірно вирішена задача щ зірочкою менш важлива, ніж проведене поле? Я б зрозуміла, якби до мене прискіпалися до почерку чи нерівних креслень (почерк реально, наче курка лапою, можна слова сплутати, нерівне креслення теж може вказати на похибку в розрахунках, я це зрозуміла, тому і взяла чистий зошит і зробила все максимально акуратно) але поле! Яким, мать його за лабу, поле може вплинути на результат? Мої старання марні? Бо все вирішує дране поле? Ви серйозно? Прискіпливий вчитель (обрАзи на неї якраз не тримаю) - це коли я в 10 класі збунтувалась і відмовилась читати росіянських класиків і ми уклали угоду: я дуже уважно перечитую "герой нашево врємєні" і, якщо відповім на ВСІ її питання, далі буду читати, що хочу і писати твори по тих книгах, які буду читати. Вершина її питань - як звали коня брата Белли. Карагьоз, якщо що. Я відповіла на всі питання і читала зарубіжну класику і сучасну зарубіжку. Фінальний твір я писала по "Звіяних вітром". Українською. На відмінно. З похвалою перед усіма. Це - прискіпливий і справедливий вчитель. До речі, з нею непоняток стосовно почерку не було ні разу.
@@MariaVenceremos можливо, не буду сперечатись. Це якось міняє суть? Між іншим, не пам'ятаю, хто така Белла, що там робив її брат, до чого там той кінь. Запам'яталося тільки тому, що абсурдне питання.
Проте діти вчилися і да боялися вчителів, тим паче директора. А зараз вчителі бояться дітей, а директор боїться батьків. Діти на уроках вчителя матом може послати, зривають уроки, а ті діти, які хочуть вчитися не можуть отримати знання, так як таких некерованих дітей майже половина класу. Виховання у дітей зараз залишає бажати кращого. Мені 45 років, а я сину пояснюю математику у 8 класі. 30 років пройшло, а я все пам'ятаю. Ось вам і совкова освіта!
@@Fiona-ke1wn багато просто не знає нащо їм освіта. А батьки не заохочують дітей йти в школу бо контрольна - нащо дитині зайвий стрес. І діти знають - батьки порішають. Мотивації багато хто не має. Нащо ВИШ, коли потім за копійки працювати. Багатьом, нічого не вміючи, треба все і одразу. Є мудрі діти! Багатьох знаю. Хай там що, а виховання йде з родини.
Прошу не узагальнювати. Вчителі не бояться, а діти "не посилають". Як і тоді, та і зараз є таки випадки і в наступному залишаться. Про себе не скажу, але деяких мої однокласники теж займалися з репетиторами. Це було наприкінці 80-х років в Полтавській області
Пояснювати математику у 8 класі надто пізно. В радянські часи був вчитель математики, але він викладав окремо геометрію і окремо алгебру. Якщо б батьки з народження дитини показували їй різні геометричні фігури і математичні знаки (символи), то тоді б, навпаки, діти пояснювали батькам математику. Все життя, усі відносини підпорядковані знакам: математичним знакам і дорожним знакам в основі яких логіка мамематичних обчислень. Книга природы написана языком математики. Галилео Галилей.
Какие прекрасные коменти, не перевелись ще розумні люди в Україні. А буллинг яка прекрасно явище зараз,, не зрівняти с совком. І учеба на фіг, диплом купляеттся запросто. Все добре.
Почитати коментарі - то якийсь жах. Ото підняли каламуть. Хтось, хто совка не бачив і не пам'ятає пишуть повну дичину. Зашкарублі совки не відстають за "дітьми". Що ж хотіли сказати автори відео? Що теперішня освіта краща стала? Так то брехня. Вона має ще більше недоліків як совкова.
@@МесьеМонсегюр ви цікаво , а в чому ж "пропаганда" в цьому відео. А ось стосовно тих , в кому совкова пропаганда й досі міцно сидить , з вами повністю погоджуюсь
Це взірець якісного звіздьожу. Ах, українською, ой як добре! Справді? Досягнення - автор знає українську. А китаєць - китайську, і що? 400р до 1961р - це 40р після. Це менше місячної зарплатні. В гривнях 2024р це буде тисяч 8-30, якщо зробити поправку на інфляцію. Можемо взяти морозиво пломбір, 20коп/100г, чи масло по 3,5крб (ціни 80-х). Якщо уявити, що взявши машину часу, на 40р ми придбали 13 пляшок горілки до здорожчання, потім її загнали по 10 (вже 130), купили морозиво по 20коп (650 пачок) й продали його зараз по 30грн/100грам пачка - отримаємо 19500грн. Можемо взяти золото чи бензин - тоді цифри будуть дещо іншими. "Збирали гроші в школах" - а зараз ми не збираємо по кількасот грн/міс в "фонд класу", окремо в "фонд школи"? Не купуємо дітям підручники, бо ось такі - вчителю "такі", а від "міносвіти" - "не такі"? На подарунки вчителям, директорам? Відпрацювати 5 років - а зараз "бюджетники" не мають таке робити? І взагалі - скільки людей працюють зараз за тією спеціальністю, яку вони отримали у ВНЗ? Скільки з них у своїй роботі взагалі потребують вищу освіту? Без взаємодії бізнесу та держави - освіта перетворюється на профанацію. В СРСР - бізнес і держава були єдиним цілим, був план - скільки й яких і де спеціалістів потрібно, було відповідне фінансування й підготовка. Ідеологія? Чим концептуально відрізняється від того, що є в нас зараз? Ті ж яйця, тільки Леніна замінили на Бандеру, викреслили "імперських" письменників з шкільної програми. От зараз розповідаєте, як все було погано, тільки є один простий як граблі показник: Чисельність населення - за СРСР воно збільшувалось. А от ні Україна, ні РФ, ні інші республіки СРСР - не можуть похвалитись таким, суцільний демографічний капець. "Нас 52,000,000" дуже швидко перетворилося на 48,000,000, а потім взагалі рахувати перестали. Єдине досягнення РФ - віджали у України кілька мільйонів людей. Але це ж не змінює картини, це як тяжко хворому влили трохи свіжої крові й він трохи ожив. "Піонер з хусткою" - це "піонерська КРАВАТКА". Я вже мовчу про те, що хустки, зазвичай, квадратні. Нам зараз не розповідають про "рівність перед законом"? Як нездійсненну мрію... Так, ми в школі всі були рівними - незалежно, від того, ким були твої батьки. Так, діти прибиральниці й сантехніка вчилися в одній школі з дітьми академіка, директора заводу чи партійного діяча. Так, хтось мав можливість кататись на дерев'яних санчатах, що коштували як кілька алюмінієвих, чи писати іноземною ручкою, яку тато-капітан привіз з закордонного плавання, але в цілому - нікому з нас до голови не приходило вихвалятися своїми батьками чи їх зв'язками. Звичайно - не все було ідеально, ні ми, ні вчителі - не були ідеальними. Нормальних вчителів - ми поважали, неадекватних - тролили і зживали зі школи :). Іноді за участі впливових батьків. "Знання про все" - так, про все потроху, але як інакше виявити - до чого є здібності, чого хочеш і що реально можеш? Так, можливо це купа просраних грошей та часу, але це реальний шанс дитині з простими батьками отримати те, на що вона здатна. Зарплати вчителів? Зараз? без матів не можу - в мене в дітей зараз в початковій школі їх змінилося стільки, що питання про контрацепцію та оральний секс вже важко було не задавати на батьківських зборах. Бо на з/п вчительки зараз вижити нереально без чоловіка, який заробляє. Порівнювати гроші - потрібно за купівельною спроможністю, а не тупо цифри. 100 карбованців на початку 80-х - це під 20,000грн в реаліях 2024р. Так, співвідношення цін змінилося - можна знайти те, що тоді коштувало більше, наприклад - горілка (10крб проти 100грн) та цукор (0,78крб проти 30-40грн) - штучно завищені, електроніка (тут технології виробництва та доступність), чи +- однаково, наприклад електрика у місті (але у селі - в 4 рази менше). Не бачу нічого поганого в тому, щоб замість "найміть репетитора" вчитель позаймався з дитиною після уроків. Хто не хотів - завжди міг втікти. Я побився з воєнруком під кабінетом директора школи. Жодних наслідків. А от зараз дитина послала в сраку викладача (обгрунтовано навіть трохи...) - то тут хіба до поліції не дійшло. Було і добре, по погане - так завжди було і буде, це сутність людей. Так, людей не готували до розвалу СРСР, "прихватизували" все тодішні еліти й начальство, потім підтягнувся кримінал.
В мене була вчителька географії, Царство їй Небесне, заслужений вчитель України! В 90 роках. Так як вона викладала, зараз просто рядом не стоять. Вона цей предмет знала бездоганно, завдяки їй я обрала географічний факультет. Ця людина залишила слід на все мое життя. Вона одним словом могла учня поставити на місце. Ніхто не міг зірвати урок чи балуватись. Я могла не читати книжок, а пам'ятать її уроки. Так можу і сказати про вчительку укр мови, навчальних класів. Навіщо автор все пише у негативному ключі? Зараз мало молоді хоче йти в школу, як ви думаєте чому? У кого є родичі вчителі, той знає всю теперішню систему недонавчання. При союзі я не навчалася, але коли пішли уже молоді вчетилі, тіпа вчитель мови який заїкався, і не міг тримати десципліни, то вже не навчання було. А тим вчителям що мене вчили із совецькою закалкою, я вдячна! І мої батьки памятають всю шкільну программу, були дуже грамотні.
Я закінчила школу в 1976 в Києві і з четвертого класу ми повинні були влітку відробляти по дві неділі, хоть щось. Памь'ятаю як біологічка нам наказала ножицями різати траву на газоні. Потім на руках такі мозолі були. І були такі батьки які відмазували своїх діточок від відробляння. А після 9 класу місяц відробляння. А із хороших вчителів була лише одна вчителька української мови і літератури Стефа Федотівна, царство їй небесне.
Ви погано слухали. В 1977 році вже (відкрито) не платили. Але це не означає, що учні не працювали. ПРАЦЮВАЛИ, та ще й як! Я молодша за вас - ви закінчили школу, а я народилась! Але я мозолі на своїх руках (і не тільки я) дуже добре пам'ятаю! Коли нам з підприємств приносили усіляку роботу, щоб ми привчались, таким чином, до праці! А якщо не підприємтва нам роботу підкидували, то в садах роботи теж вистачало! Я уважно прослухала і продивилась інформацію, то навіть доповнила в загальному коменті - як "перевиховували" указками тих, хто був лівшою! І били, до речі, по руказ так, що аж руки були червоні! Привіт із Києва.
@@vishnya2019співчуваю. Добре пам'ятаю, як вчителька по рукам указкою гахнула! Я палички вирішила скласти в коробочку. Підкралася тишком до мене і гахнула зненацька. Взагалі любила бити учнів. Моя перша вчителька.
в 1975 году я закончила физмат пединститута. Мама моя ничего не платила в школе.а в институте я получала стипендию,Отработала по направлению год и перевелась в другую школу, через некоторое время перешла работать в институт инженером-технологом.Никогда никто мне ничего не запрещал, я жила как хотела и сейчас живу как хочу.Моя дочь в 1999 году закончила Ветакадемию абсолютно бесплатно,только стипендию им не платили(задерживали),потом-магистратура и аспирантура.Были тогда тяжелые времена перемен и мы бы все равно не смогли оплачивать обучение.Возможно рассказанное было раньше , я такого не застала...
Я пам'ятаю ті часи. Мене постійно принижували і вчителі, і учні. Закінчив школу з атестатом 3 бали. По деяким предметам трійку мені подарували. Зарз я - педагог. Працюю з дітками, які не можуть засвоїти предмети. Навчаю їх мислити.
@mariiaivash5547 "Повинна бути" і "Є" - це різні речі. Вчителі державних шкіл не мають часу на підготовку, на самоосвіту, на спілкування з колегами. Вони завантажені ніякому не потрібними паперами
@ Вчителі державних шкіл "завантажені" насамперед тим, що їх копійчана зарплатня ніяк не пов"язана з результатами роботи. А якщо і пов"язана, то через єдиний критерій - оцінки учнів. Тому вчителю набагато спокійніше поставити всім "крутим" діткам, яких не відірвати від смартфонів, непогані оцінки і не псувати собі нерви.
@12name14 Все, що я знаю, вмію, роблю, всьому цьому я навчився а ні в школі, а ні в Інституті. Знаходив семинари, книжки, спілкувався з колегами... Так що це не завдяки, а навпаки
хорошо читаеш кемто написанное ,брехня разбавленная правдой, лучше скажы как может юрист ставить на паузу конституцию?подписывать постановления противоречащие конституции?в каких школах учились те кто сидит в раде и те людоловы на улицах? одни мосты строили ,метро ,заводы,самолеты корабли а другие только памятники валяют и улицы переименовывают. а где королевы, антоновы ,амосовы?
Це наша історія як не крути і не треба казати, як тоді було погано, а тепер "зашибись". Хто хотів вчитись, той вчився. Вчителі теж були різні. Я ще застала ті часи, що деякі вчителя займались з учнями, хто бажав, додатково не за гроші.
От дивлюсь такі відоси і кипить все від люті. ,,міфи про освіту,, ,, міфи про безкоштовне житло,, вам би тільки брудом все поливати. Ви розкажіть краще про реалії сьогоднішнього дня у порівнянні з радянськими міфами. Хіба ви сьогодні не платите податків??? Платите. А чи можете розраховувати на безкоштовне житло? Ні. Так який міф? Про безкоштовну освіту . В самих віддалених селах, які ви тут дірою називаєте, жили люди, працювали, народжували дітей. Але для вас це діра. Добре. В тих дірах працювали школи і діти отримували освіту, безкоштовну доречі. А зараз в містах половина шкіл закрита, про рівень освіти я взагалі мовчу. Тому було б дуже добре якби ви створювали такі відоси , але з порівнянням . Як було сіро і погано там в Радянській Україні, і як тепер нарешті зажили і вільній та незалежній, без міфів, з реаліями сьогодення. Огидно дивитись і слухати цю брехню.
Ну і в чому проблема?краще, як зараз , в телефони втикать? Та шукати на дупу пригод від кількості вільного часу. Це норм,коли дитина змалку привчається до роботи. Ніхто не мордував їх на плантаціях , деякі ще й гроші іноді отримували. А як в Європі працювати йдуть студенти та школярі. Неважливо,який дохід в твоїх батьків і якаа посада.В школах шиють щось там, старші проводять уроки в малих і тд. , торгують на шкільних ярмарках. Норм. Не робіть з мухи слона
Зараз лише невігласи втикають у телефони. Зараз будь-який навчальний матеріал є доступним в Інтернеті. Його в Інтернеті можна купувати за гроші, - якщо немає безкоштовного варіанту.
Коли Водний інститут перевели в Рівне, мої батьки і ще одна сім'я, до речі з дітками, жили в одній кімнаті в гуртожитку... Студенти написали колективне звернення і нам дійсно дали двохкімнатну квартиру, площею 48 квадратів... Там вже і народився мій менший брат...
Критикувати радянську освіту не буду, бо за якістю і доступністю в світі були і кращі, і гірші. Але нам казали, що вона Найкраща і Найдоступніша. І всі вірили, бо іншого не знали. Це була така ж брехня, як найкраща і безкоштовна медицина, найкрутіший цирк, найначитаніші люди, дружба народів, ми за мир, ми завжди перемагали і скоро полетимо на Марс. В дитинстві я думала, що весь світ- це якесь повне або часткове пекло і раділа, як же мені пощастило народитись в єдиній Нормальній країні. За багато років я зробила висновок, що освітня система в нас була посередня. Зі свого і з чужого досвіду знаю, що вона могла бути достойною лише завдяки окремим відданим справі вчителям, професорам, директорам шкіл. Біда в тому, що такі люди на систему не впливали. Часто вони робили свою справу, як то кажуть, ''не завдяки, а всупереч''. І, щодо муз.шкіл- я росла в маленькому містечку, але кілька моїх знайомих не вчились музиці, тому що навіть та невелика плата була для їх батьків невиправданою. Хто націлився на музичну кар'єру чи професію викладача музики-так. А платити за те, що дитина просто хоче навчитись грати на інструменті- яке там.. Що це за дурні забаганки? Їжа в школі в 80-х була смачна лише та, що за гроші продавали на перервах (пончики, ватрушки) Пам'ятаю, однокласниця якось казала ''Боже, як я люблю наші котлети в тісті. Але, коли їси- краще в неї не дивитись''))
В старших классах у нас был " трудовой лагерь", месяц в палатках спали и днем работали на полях, делали все, пололи, собирали. Я не в селе жила, а в городе, то есть везли в село.
колись якісь советські гумористи, памʼятаю жартували, у 80х, що у двієчника є 2 речі, квартира, машина. У трієчника 3- квартира машина, дубльонка. У пятірочника , пʼять. Лисина, очки, головна біль, борги, і золота медаль з нержавіючої сталі за відмінне навчання.
Давайте розділимо: суп окремо, і мухи - окремо. Освіта окремо, свобода слова і ідеологія теж окремо. Щодо освіти: 1. Я 1952 року народження і про плату за навчання почула тільки від вас. 2. Збирали гроші з батьків у школі - так. І зараз теж збирають! 3. Вступила до КПІ за власним вибором БЕЗКОШТОВНО!. А зараз можливість навчатися обмежується наявністю грошей: перевагу мають багаті батьки, а не розумні діти. 4. Відпрацювати після інституту - так (3 роки). Але за направленням їхали ті студенти, які не мали прописки у місті, де навчалися і могли обирати, куди їхати - чи додому вертатися, чи у нові місця податися. 5. Щодо "не можна змінити спеціальність" - неправда. Я за освітою інженер електрик, працювала гідроакустиком, конструктором, наладчиком, програмістом - де було цікаво. Резюме: я совок не люблю з дитинства, бо в ньому не було справедливості, але й у цьому відео справедливості теж НЕМАЄ!
"...зараз можливість навчатися обмежується наявністю грошей: перевагу мають багаті батьки, а не розумні діти..." Цю казку розповідають діти, які не хочуть вчитися. І повторюють її не дуже розумні батьки та дєдушкі з бабушкамі. Мої діти вчились вже в 21 столітті - на бюджеті. Дочка закінчила школу з золотою медаллю, син був переможцем і призером учнівських олімпіад різного рівня з кількох дисциплін. Працюю в коледжі, в моїй групі є 3 відмінниці (отримують підвищену стипендію). А є ті, хто вчиться відверто слабо. У "відмінників" і "хорошистів" - розуміння того, як досягається успіх у житті. Ті, хто вчиться "не дуже", знають, що заважає їм вчитись і які нездоланні перешкоди на цьому шляху.Люди різні, але розумний і сильний проб'ється навіть через асфальт. Але є й категорія, якій завжди щось заважає.
@@GRABLI-ut6tc О, це окрема тема з розділу маньяків і катів.. Приїзд "зубників" в школу, був найбільший страх серед учнів(для дічаток таким самим страхом був приїзд генікологів). Що те, що те виглядало як медогляд в концтаборі. Зі сльозами, насильством і медичними послугами без обезболювального.. До речі, коли служив на флоті, зуби нам рвали також без анестезії. Просто пара твоїх "сокамерників"))) міцно тебе тримали, поки "док" видирав по живому зуба.. Відчуття я Вам скажу, ще ті.. Єдине, що трішки присолоджувало процедуру, це на палець "шила" в стакані.. Хоч і толку 0, але хоч щось...
На мою думку, потрібно дивитися на результат. Які знання мав випускник СССР, і які знання мають зараз. Станом на сьогодні, діти мають нижщий показник, хоча програма набагато спрощена.
Ненавиділа я ті мереживні комірці і манжети. Доводилось пришивати, кожну неділю. Того, завжди сварилась, коли форму дуже хотів батьківський комітет, коли навчались мої діти.Дійсно, форма вигл, дає як уніформа гувернанток і прибиральниць. Якось, мама дала мені на форму червону кофту, щоб я вділа в клас, так класна мене висварила і сказала, щоб зняла.
@suomynonaanonim4414 яке, це-"гермафродітське, по-перше. А по друге, я, взагалі, проти нав'язування, будь-якої, форми. І не треба говорити про те, що в формі всі як рівні. Ні!
З тими білими комірцями теж була ціла наука. Бо прості комірці - то для бідних. Дівчата заможних батьків могли дозволити собі носити комірці з більш вишуканого мережива та файних ниток. І по комірцю та галстуку завжди можно було побачити хто з якої родини. Тож рівність - то рожеві фантазії про минуле. Так і створюється альтернативна історія.
Хорошо помню что отучившись в училище на механизатора должен был отработать в совхозе 2 года в районе где живеш. Права тракториста лежали у директора совхоза в сейфе и отдали только когда призвали в армию.
Бесплатное? Бюджет составлялся из средств самих граждан. Налог подоходный (13%) - это только верхушка айсберга. Все налоги предприятий, не малые, закладывались в цену и оплачивались нами - покупателями. На импортные товары и товары не повседневного спроса (авто, телевизор, мебель, украшения для женщин) были огромные государственные наценки в 100-200-500% и больше. Я уже не говорю, про мизерные зарплаты и "бесплатные" природные ресурсы.
Я випустилась з універу в 2011 і теж мала відробити "безкоштовне навчання". Без договору з підприємством по розподілу диплом не видавали. Якщо не відробив, то дипломом можна було підтерти дупу. Випускники платили гроші за фіктивні договори, щоб отримати диплом, а потім не могли за дипломом влаштуватись на роботу, поки договір не закінчиться і влаштовувались за атестатом зі школи. Відробляти треба було за 2 копійки і висіти на шиї батьків ще кілька років, бо зарплатні не вистачало навіть на оплату житла. Годі казати про те, щоб ще й щось поїсти. І це вже 20 років Україна була незалежна. Сподіваюсь зараз це відійшло в небуття.
Я сам випускник металургійної академії з фаху спеціальна металургія пішов за батьками робили в 00 підприємство робили було майбутнє но за рік до випуску в місті цех закривають пішов після вищу в торгівлю заробляв більше батьків и не програв
ЬЯ вчився за часів СРСР, і стверджую, що все це брехня. Тільки навіщо? Тепер, я зрозумів, що для таких як Ви, які в 2011 році закіньчили .Тільки при чому тут СРСР і сучасна Україна? Довбуть мозги людям і вішають лапшу. Будьте розумні, якщо Ви дійсно вчилися.
Комірці прали, крохмалили, прасували хіба це погано? Навчити дитину до порядку. Дитина не народжується з правильним світозором її потрібно навчити. Я пам'ятаю як у нас вчителі старались навчити дитину лічити, писати, щоб у зошити були охайні, щоб зрозуміли фізику, математику. Кожна людина після навчання мала роботу. Можливо були свої недостатки, але поріняти із сучасністю, коли діти ростуть невиховані, курять, вживають хто зна що, неслухняні. Не всі звичайно, все залежить від батьків. Але це не порівняти.
Якщо відбирали учнів найбільш здібних у клас "А" ,- підтримую на 100% Не повинні геній і дурень вчитися за однією програмою. У школах були гуртки різного профілю. А бажаючі займатися спортом - будь ласка у будь яку секцію .Безкоштовно.
В нашому "Б" класі діти мали більш кращі оцінки. З першого по восьмий клас. Після восьмого класу було сформовано один дев'ятий, більша кількість учнів залишилася з "Б" класу. Майже всі одразу після закінчення школи вступили до ВНЗ. Я не бачила, щоб в нашій школі вчителі ділили учнів на поганих і хороших по навчанню. Що заслужив, те й отримав. Підлітки все добре бачили.
а мене за те що я перед вчителем вишморгався в піонерський галстук вигнали зі школи, бо ще тоді ненавидів все піонерське й комуністичне. Пішов в іншу школу яка "рахувалась" нібито для недорозвинених, хоча насправді там навчались діти звичайних робітників. Ту школу я закінчив з гарним атестатом, вступив до інституту, вже давно маю гарну роботу. до чого я. Якби я залишився з багатенькими дітками які були тупі як пробки то навряд чи я добре закінчив ту школу, бо там не знання поважались а статус батьків. Як я туди потрапив, зовсім банально, тітка прибиральниця була першим коханням директора.
Я не страждаю за срср, але нинішні форми навчання, коли учні купляють увагу та оцінки від нинішніх викладачів, то руйнує не тільки психіку учня, а саме майбутнє країни. Навіть під час війни студент має сплатити викладачу тільки за дозвіл складати іспит чи залік. Що далі?!
Щось згадалося як мене у 8 му класі 1978 році вчителька англійської заставляла підстригти довге волосся що майже закривало вуха. Коли другий раз я прийшов не підстрижений то вона вигнала мене з класу, назвавши мене дурнем і я пішов але не підстригся. В даний час діти у школу мають здати 600 гривень на ремонт, на вікна , на фарби, миючі засоби. У кожному часі була несправедливість.
а ще збирають вчителям на подарунки.та ще й з переборами, як то; сервіз вже маю, телевізор дарили, хочу не знаю що... так всі забаганки виконує батьківський комітет - як правило зборище не байдужих жополизів, а інші як вівці.
Деточка, на ремнот мои родители тоже давали деньги... это вт периот с 1957 по 1967 года... потом я давал деньги за своих детей это уже позже...И удар по кошельку получал не меньше чем вы ныне.
Автор на 90% описав українську школу середини 1990х-2000х років. Потужно, репресивно, без прикрас. Але дуже інформативно і неймовірно результативно для тренування мозку.
До1991. Ходили дівчата на щедрівку, ми хлопці супроводжували. На другий день ледь не вороги народу на шкільній лінійці. Стерти особисту думку це так. Завжди хотів щоб в моїх дітей було по іншому.
😮 КОРИСНІШЕ АНАЛІЗУВАТИ В ЧОМУ І ПІД КИМ МИ ТЕПЕР ЖИВЕМ ! ОПУБЛІКУЙТЕ КОШТОРИС НА ЗАЛІКИ , КУРСОВІ , ЕКЗАМЕНИ .... СКІЛЬКИ КОШТУЄ НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ ТЕПЕР !!! 😮
А навіщо ви даєте хабарі? Особливо ті що вчаться на контрактах задля диплома і тільки. Не працюють потім за освітою. Треба скоротити кількість вузів і студентів. Як згадаю скільки загальних непотрібних було для інженера - історія кпрс, маркссисько- ленінська філософія, політекономія, науковий комунізм с госекзаменом на 5курсі. Приходиш на завод- тобі кажуть- забудь що вчив в інституті. Навчайся заново.
У 1984 році без Київської прописки неможливо було поступити в училище в Києві ,навіть з Київської області.То це як назвати?така ситуація була в сене,довелося повертатися у свою область додому
Було, було. А були ми юні і молоді, були шкільні вечори і дискотеки, піонерські табори, студентські буд.загони і збирання врожаю в колгоспах, були мрії, здавалося , що все життя попереду, що ми народжені творити історію. Нас дійсно так вчили. А потім життя розставляло все по місцях.Але то було потім. Особисто мені "совєцька закалка" добряче допомогла йти по життю (потім). Не можна просто так, взяти і переклеслити , викинути із життя юність, молодість. Але , якщо комусь це до вподоби, що ж вперед.
Ніхто не примушує " викреслювати" .тут дивіться яка штука- громадяни Естонії,Литви та Латвії за совка могли мати в совку прекрасне дитинство й молодість,звичайно ж,з молодими ж взагалі ще живими батьками .могли навіть мати в цілому непогане( відносно совка,звичайно) життя.АЛЕ- всі вони чітко знали,що їх батьківщина в окупації.й демонстративно відмовлялися розуміти расєйську язику й на ній розмовляти. А от українці чомусь не можуть виявити,що без сисисири в них також була б юність ,здоров'я та молоді батьки.це я ще мовчу про тотальне засирання мізків" брацтвом"...
Кому как повезло ! Я ні полслова кривого не можу сказати не про школу ні про інстітут.,ні про вчителів. І хочь і воротнічкі пришивали, то без всякої ненавісті, а щоб були чистенкькі.
Тут мені про навчання втирають.яке якісне було. Якщо був вчитель хороший,то й навчалися в нього добре,- але так було б будь де й в будь якій країні.я навіть більше скажу- якби вчителям тоді не впарювали " вєчно живого валодю со товаріщі( дитячий садок та молодша школа) ,підбір матеріалу згідно" лінії партії" й тому подібну муть штибу історії кпрс,( середня школа й далі аж до вишу) то вони б могли використати цей час для того щоб ще краще вкласти знання дітям,- в ті шматочки мозку ,що доводилося засмічувати вище переліченим сміттям...
Как же мы неграмотные ,закончившие советские школы смогли отстроить страну,построить все что сейчас забрали себе в собственность и ничего не построили нового,мне со своих76 лет хочется сказать что автор все перекрутить,сколько вам заплатили за эту охинею
Плата за обучение 200 рублей в год в 40 году, это 20 рублей после реформы 61 года. То есть, 20 рублей в год.!!! Это разве деньги большие?. При зарплате средней 75 рублей в 1965 году, 20 рублей,в нод - это ничего. Но в 1965 году за обучение уже никто не платил. Ни за кружки, ни за что не платили. Дворец пионеров, спортшкола , - ходи, не хочу....
Просте питання: навіщо скільки брехні і дурних вигадок? Я закінчила школу, а потім вуз у 80-х. Ніхто мене не примушував відпрацьовувати після отримання диплому, куди захотіла , туди і поїхала, на розподіл можна було не зважати. А освіта була справді якісною, дипломами тоді не торгували. І у школі ми себе почували значно краще і вільніше, ніж наші діти, народжені в 90-х. Пам'ятаю, ходили в школу переважно хто у чому хоче, могли фарбувати волосся, нігті, чи що завгодно. І сперечалися з учителями, відстоюючи свою думку. Було багато різних, цікавих і при цьому безкоштовних гуртків. Я ходила у музичну школу, танцювальний та спортивний гурток. І ніяких міфічних поборів у школі не було. І жили в хороших нових квартирах, отриманих батьками безкоштовно. І при цьому батьки не були членами партії. Так, щось подібне до сказаного десь могло і бути, роках в 30-50-их. Але такі перекручення та перебільшення стосовно будь якого періоду мають певну мету. Це не лише хайп заради кращої монетизації. Подібні відео розраховані на молодих, щоб посіяти у них уявлення, що нинішній бандитсько-олігархічний лад - це не так вже й погано. А, між іншим, Герой України політв"язень Степан Хмара, який пройшов радянські табори, казав, що те, що зараз - страшніше і жорстокіше.
Починаючи з 4 курсу моя тітка тих самих років навчання в ВУЗі мала клопіт домовлятись / випрошувати / ... щоб залишитись хоча б тій же області по розподілу після майбутнього закінчення. Моя однокласниця після Мед.училища мала там же в Ватутіно відпрацьовувати. Не вірю, що можна було закінчити мед.ВУЗ і бути "не прикріпленим" - це як? Вільний ринок праці? Як ви вибирали місце роботи?
Загалом, ми будували освіту незалежної держави 30 років, а результати гірші, ніж у совковій школі. Нині освітою керують і т.д. уже не совєцькі люди. І що? Ще гірші, взагалі. Кароч, чесно, так собі сюжет. Якби в нас були зараз реальні якісні переваги, ну, крім "а раніше в школі били і принижували, а щараз ні" - то вже вибачте. Зараз у школах з булінгом діточки, яких не можна увалить, якщо то падло заробило, бо веде ся як та мразь, от, ті діточки з побоями, приниженнями і т.д. прекрасно справляються. Святе місце пустим не буває. Єдине досягнення - це ліберальне ставлення до дрес-коду. Слава всім кому там, ніякої форми і т.д. Правда, до вчителів претензії не пропали, як свідчить стандарт освіти. Складений, до речі, молодими кадрами. Уйобки МОНістерські, блядь. Успішно справляються з завданням знищити останнє, що ще якось трималося купи. Кароч, можете мене тапками закидати, звісно, але мені глибоко фіолетово. Шо то гівно, що нині ще більше гівно. 😢😢😢😢
Автор, а тепер будь-ласка зробіть відео на тему "Справжня ціна сучасної освіти в Україні" , зробіть там порівняння, чи стало краще і на скільки більше у %.
Автору заплатили за інше))
Та це не відра, щоб порівняти, шкода що вчились у совєцькій школі, а не розумієте того! Зараз проходжу школу з внучкою і не бачу різниці. Просто вони " Малую землю" Не конспектують і праці лєніна
@@Ернеушівна а что там сейчас в тренде мемуары Мельника- Бандеры-Шухевича?
Досить сіяти цю брехню надоїло слухати цю дурню брехню чим ви можете похвалитись зараз
@@Богдан-к3м7н ви це мені чи автору кажете?
... Ще зими третину пережити маєм...
Що на нас чекає, то того не знаєм...
То того не знаєм, то ніхто не віда...
Як-то воно буде, з ранку до обіда.
Чи цієї ночі доведеться спати...
Чи у підземелля будемо тікати...
Чи стелити станем подушки й перини...
Чи дрівця підкинем в пічку до жарини.
Як-то воно буде, чи зустрінем ранок ?
Чи умиєм личко, станемо на ганок ?
А чи дозимуєм, чи весну побачим ?
Чи колись забудем ?
Чи колись пробачим ?
... І весну зустрінем !!!
Нивоньку засієм...
Зиму дозимуєм, пережить зумієм...
Будуть неодмінно ряст топтати ноги...
Хто приніс до того й вернуться тривоги.
Ми себе злікуєм, полатаєм крила...
Не на нас чекає вирита могила...
Не за нами ворон на гілляці кряче...
Той, хто рив могилу, сам у неї вскаче.
Сам у неї вскаче, вилізти не зможе...
Так йому Всевишній з неба допоможе...
Стане сира яма тому рідна хата...
Отакою буде тобі кате плата.
... А ми будем жити !!!
Вчить діток літати...
Щоб не довелося крила їм латати...
І напишем кров'ю, навіки зазначим...
БІЛЬШЕ НЕ ЗАБУДЕМ ...
БІЛЬШЕ НЕ ПРОБАЧИМ...
Галина Момот.
😊😊😊😊❤❤❤
Сподобався цей вірш.
❤❤❤
Пані Галина. Супер. Класика жанру. Дякую. Все буде Україна.
Пані Галина дуже актуальний вірш!!! Подяка Вам за твір.
Слава Україні!!! Слава ЗСУ!
❤❤❤❤❤❤❤
Є ще один міф про безкоштовне харчування. Збирали леваду,зрізали колоски,працювали на току, збирали буряк на полі,а потім за це "добрий колгосп" давав якісь продукти на школу. Праця дітей при цьому була безоплатною все це я прекрасно пам'ятаю.
Це робили і після розвалу, ще років 20 точно, може і досі роблять. То може нічого і не розвалилось?)
@Onujj445p що ви верзете? колгоспи згинули майже відразу ,після того як совок зклеїв ласти
@@fobruso94411995 рік в сільській школі ще відробляли учні на колгоспних полях .
дерёвня в тайзі , початкова школа та школа восьмирічка , 70-80 р.р. . ніяких столових або буфетів, носили бутер з дому . запивали водой з 20л бачка з краником.
була дууже хитра схема - 4,5,6 класи мали під час літніх канікул проходити практику з біології , без неї лишали на другий рік.
але практика чомусь була у колгозпу - кожен день ми ходили по капустяному полю та над кожной капустиной трусили марлевим мішечком, в середині котрого був дуст. і ніякого захисту . і все безкоштовно.
@@fobruso9441школярів відправляли на моркву і виноград, в 2008 році це було, точно, можливо і зараз є.
Але одне "але": ми, тодішні школярі, були неймовірними книголюбами. Читати було модно, читати було ознакою хорошого тону. І, якщо в світ виходила якась нова книга сучасного на той час письменника, не прочитати було соромно. В бібліотеці стояла черга на популярні книги, які весь час були на руках. Ми читали. Читали всі, навіть двійочники, що сиділи "на камчатці", тобто на задній парті і не вчилися, читали і читали багато. Зараз переконати дитину читати літературу практично не можливо. Ні переконати, ні примусити. Діти, при широкому потоці вільної інформації і її доступності, нажаль виділяються невіглаством. Гаджетами користуються дише заради ігор, розвиток - ноль, кругозір - вужче не буває, ерудиція відсутня повністю. Діти, що відвідують бібліотеку - одиниці, та й ті в більшості далі коміксів не сягають. Так що, я думаю, залиште в спокої ту совєтську школу, бо вона вже в минулому. Давайте краще перейматися проблемами сучасних дітей, бо вони - наше майбутнє. Це є надзвичайно актуальним і важливим. Не витрачайте час на порожні балачки про минуле. Присвятіть час сучасній освіті. А проблем тут ой як багато!
Які "ви" книголюби,можливо особисто ви й любили читати, та не варто узагальнювати. Більшість ваших ровесників читали хіба те що входило до шкільної програми
@@НаталіяКозоріз-н6я лише хочу додати, що такого надміру інформації як тепер не було.
@@svaleks566 багато чого читати було «шкідливо».
До прикладу , змушували передплачувати газети, починаючи зі школи.
Чи хто цю інфу сприймав на серіо?! та чи читав) то вже інше
Мій 9-річний онук, побачивши мене з книгою, дуже здивувався, мовляв, навіщо я читаю. Коли я сказала, що для задоволення, що книга дуже цікава, дитина була дуже тим здивована. В нього не вкладається в голові, що читання може приносити радість...
А чого тоді "книголюби" масово почали в 90-х опромінювати воду біля телевізора, їсти траву і вішати вирізані фото з газети різноманітних магів?
Працювати за направленням - погано. А ось не знайти роботи після отримання диплому (всі хочуть із досвідом) і піти працювати продавцем на ринок - те що треба.
@АлександрШаповал-в7ь
А поїхати до віддаленого села, працювати "за фахом" за мінімалку новоспечені "власники дипломів" не хочуть? Як це часто траплялося в совку?
До нашої фірми (зв'язок) приходили студенти на неповний робочий тиждень. Хто на телефон техпідтримки, хто асистувати монтажникам апаратури та кабельних шаф чи інші малопрестижні посади. І на момент отримання дипломів вони вже мали досвід та наші рекомендації. І проблем з працевлаштуванням в них не було.
тут ви праві, хоч цього, не повинно бути в нормальній економіці, тоді за нас все вирішували, ( для низів) гроші як сьогодні, так і тоді вирвшували все , моя мама шла на золоту, прийшли сказали, (десь 1957)щоб дід дав 2000 , небуло дали срібну😢
Як же всі працевлаштовувались? Мені довелося для набуття досвіду йти на малопрестижну малооплачувану роботу але за фахом і вже через 2роки у мене був досвід.
@@berko9608 вам мабуть не відомо, що ті хто зараз у 2025 році на бюджеті вчаться, так само мають відпрацювати за скеруванням 3 роки, і так само можуть скерувати до села, тільки при цьому житла толком не дають і зарплата така, що смішно просто.... а щоб не їхати хто зна куди потрібно хабар дати... тим хто вчиться на електроніці то їм простіше, скерувань в глушину не буде, бо там вони не потрібні, але випускники медуніверситетів, педагоги і т.д. мають так само кріпачити як і за совку, тому не потрібно так гордо плювати в минуле, якщо і в наш час все те саме тільки ще гірше...
Хто хоче працювати - той шукає способи. А хто не хоче - шукає причини.
Тим хто не застав совдепію, нагадаю: щороку цілі стада випускників заганялися у так звані "НИИ". Де на одного "локомотива" приходилося по 15-30 штук "планктона", баласта.
Чомусь зарплати "локомотива" і "баласта" різнилися не в 10 і навіть не у три рази. Ось така була прихована форма боротьби з безробіттям.
У 90-х роках життя розставило усіх по правильних місцях: "локомотиви" отримали запрошення від вітчизняних або закордонних компаній або відкрили власні бізнеси. А "планктон" продає шкарпетки на ринках.
В мене прадід,після фронту пішов вчителювати в навчальні класи.
Я з ним йшли по вулиці,з ним віталися.Дуже доброзичливим були.Могли просто пройти повз,але ні...До сих пір пишаюсь що,його учні з таким теплом та добротою.Немає поганої освіти.Є недобрі вчителі.
Всім добра,та мирного неба!)
Ну так це ж правда - якщо учень не розуміє, значить вчитель погано пояснює. Зрозуміло, що не в усіх однаковий потенціал, але ж треба дітей заохочувати, а не просто бла бла бла і ура дзвінок.
А зараз нах вчителів посилають, час змінився
З. хорошою людиною i. зараз. здороваються......
@@СережаФэстмозначить заробив.
Відео не про поганих вчителів, а про інше.
А зараз? Освіта?Житло? Що скажете ?
Безплатний тільки сир в мишоловці😅
@@LubaVaclo Безплатне воно було хіба що для партноменклатури. В черзі на житло стояли по 20 років. Мої свекри, наприклад. Хоча працювали на великому підприємстві.
Що вибираєте, те й маєте(((
А що з освітою? Зараз є вибір. Навчайтеся безкоштовно. Не хочете/не можете? Платіть. Все справедливо
@@yahohajo І грантова допомога Джорджа Сороса )))
Доповню про міф 7-й. Ніхто з радянських випускників шкіл не володів іноземними мовами, хоч вчили з 5-го класу.
Хто хотів та вчив - той володів
@@suomynonaanonim4414, для можливості добре знати іноземну мову має бути можливість спілкуватись з носіями , а бо можливість чути тих носіїв .Мають бути методики .Іноземну мову знали одиниці , зазвичай ті кого готували після спілкування з КГБ
Підтверджую. І не тільки в школах, - в вишах також.
Ни пизди хто хтів той вчив!
якщо хто хотів той вчив, то нахєра тоді держава? і вчити ще не значить володіти. тим більше бодай якось скористатись тими знаннями, щоб второпати, що ніхєра ти не навчився, можливості не було. ото як училка сказала - так і правильно.
Який сенс у створенні подібних відео? Ви розкажіть про те, як і де навчають творчо, системно, якісно. Де існують нові технології у навчанні. Сама система освіти у інших країнах. Це дуже цікаво. А оце "бла,бла,бла...." Для чого?
Так і є. Замість дати об'єктивний погляд на сучасність, замість орієнтирів в найближчій перспективі --- розказують як було все погано років 30+ назад.
@@grys.en.wit.wildekat-10237 І то звіздять.
Так це ж дуже просто - вмикаєш камеру і починаєш мазати брудом все, що пригадав з тих часів.
А зробити якісну аналітику, да ще й незаангажовану, то ж треба довго збирати матеріали, заглиблюватись в тему...
А тут - записав, лайки різних дурнів, готових підтримувати все, що зі знаком мінус, назбирав і ОК, справу зроблено.
Запамятайте ,що чим гірше умови життя на сьогодні,то тим більше пропагандують про важкі та страшні умови які були раніше, і бажано тоді коли вас не було....
Чим далі тим страшніше було жити в СССР.
@@СерыйКащей І більш за всіх страшно жити в СРСР тим, хто народився в 90-ті і пізніше.
А ми, народжені в 60-ті, жили, раділи життю, закохувались, народжували дітей і плювати хотіли на ідеологію, марксизм-ленінізм і все таке інше...
І освіта у нас була така, що за неї не соромно і сьогодні, а не на рівні "ліквідації неписемності"...
Відверта брехня. По-перше, обов"язковий розподіл існував, але не на 5, а на 3 роки, да й ті можна було не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства. По-друге, кожний ВНЗ видавав певну кількість вільних дипломів. По-третє - розподіл виконував ще одну функцію - забезпечення випускників ВНЗ робочими місцями, яких самостійно можна було й не знайти.
А головне полягає в тому, що, поливаючи брудом радянську систему освіти, якої автор на власні очі й близько не бачив, ці "критики" не можуть похвалитись, що створили щось краще, або, як мінімум, не гірше.
Те, що ми маємо сьогодні - це жах жахливий! 90% випускників шкіл, а часто й ВНЗ, не в змозі привести дві дробі до спільного знаменника, не знають таблиці множення і пишуть з такою кількістю граматичних помилок, що виходить за всі рамки здорового глузду. А столицею США вважають Африку...
Отож, перш, ніж щось поливати брудом, треба створити альтернативне, що якісно відрізнялось би від попереднього. А ляпати язиком про те, чого не бачив на власні очі, то не є ознакою розуму і тієї ж освіти, це дешевий прийом монетизації Ютуб-роликів.
Я з Вами цілком згідний. Не зовсім розумію людей в коментарях які відкрито підтримують автора ролика. От створіть щось своє набагато краще ніж було радянське, тоді вже критикуйте. Так було багато і доброго і поганого. Так візьміть проаналізуйте все , і можливо і візьміть звідти те добре. Так ні , все що було совкове все погане , це не так. Освіта, особисто мені більше подобалася, та що була тоді, ніж та що тепер. Я не є прихильник совка, але те що зараз , це не освіта. Зрештою хто захоче вчитися той буде при любому ладі.
@@ИгорьД-ш9ы В тому-то й справа, що сьогодні стало дуже вигідно (в прямому, матеріальному сенсі) мазати брудом все огульно, що стосується СРСРа і не тільки. Адже ж гнівно звинувачувати - не мішки носити, деякі інтернет-бізнесмени це швидко збагнули. Запиши ролик про погане радянське... далі можна ставити будь-що - освіта, медицина, естрада, будівництво - що завгодно, і тобі гарантовані оплески не дуже мислячої публики.
Ламати ми навчились - поливати зеленкою пам"ятники тим, хто жодного віднощшення не має ні до комунізму, ні до путінізму - Пушкіну, Булгакову, а тепер дотягнулись і до академіка Павлова...
Тільки всі ці сучасні шарікови самі не в змозі створити хоч що-небудь путнє, вони тільки псують і ламають все, що створене інтелектом і руками людей талановитих, до яких їм, як до Китаю пішки. Войовнича сірість і бездарність завжди деструктивна, хоча і мислить себе рушійною силою прогресу.
і взагалі, розпочинав він із шкільної освіти., а перескочив на вищу. А щодо шкільної, то те, що він говорив немов би з іронією, все була правда! І діти по-іншому навчалися, і вчителі навчали! Можу це стверджувати як вчитель з 50-річним стажем@@ИгорьД-ш9ы
Такий собі аргумент, чесно кажучи. Я ось, наприклад, не бачив як холокостили євреїв, але це не означає що холокосту не було. А щодо сучасного покоління, то поцікався рівнем знань у їх батьків, які отримували Самоє лучшеє в мірє савєцкає абразаваніє, а що вони винесли з совкової школи? І ще одне, особисте: скільки планет в нашій сонячній системі?
"Відверта брехня. По-перше, обов"язковий розподіл існував, але не на 5, а на 3 роки, да й ті можна було не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства..."
Не брехня, а неточність. Дійсно, 3 роки. А от коментар - таки брехня.
Не можна було "не відробляти повністю по домовленості з адміністрацією підприємства" - не було у підприємства таких повноважень. Питання можна було вирішити лише через галузеве міністерство. У моєму випадку - через "мінобщємаш" у москві. Можливо, у якихось випадках можна було вирішити і на "республіканському" рівні.
Що таке "вільні дипломи" - не чув ні разу. І не бачив жодного разу їх щасливих власників. Як і тих, хто недопрацював 3 роки. Хоча, допускаю, що такі в природі й існували.
"...розподіл виконував ще одну функцію - забезпечення випускників ВНЗ робочими місцями, яких самостійно можна було й не знайти..."
Це теж брехня - схоже, автор коментаря в совку не жив, а переписує тут фантазії з методички або переказує тут брехні якогось старого склеротика-комуняки. В совку не було проблем з "працевлаштуванням". Якщо, звісно, мова не йшла про роботу в якомусь міністерстві або про роботу, де можна було виїжджати за кордон. В ссср був гострий (штучний) дефіцит кадрів. Людей на підприємства заманювали, придумуючи для цього різні "заманухи". Козирні "заманухи" були зазвичай пов'язані з можливістю отримати житло не через 15-20 років, а через років з п'ять. На периферії або на якомусь полігоні можна було й щвидше. В основному так заманювали робітників-верстатників або молодих випускників престижних вишів. Основна функція "розподілу молодих спеціалістів" полягала у "перемішуванні" представників різних народів і формування "єдіного совєцкого народа" - по-суті московізація вихідців з національних республік. Я закінчив московський виш, а тому легко потрапив назад в Україну. На заводі у нас не бачив жодного випускника київського вишу (не кажу вже про Львів), але, крім місцевих, було ще багато вихідців з москви, пітера, різних расєйскіх *бєнєй. Приїжджим отримати квартиру було значно простіше ніж місцевим.
"...90% випускників шкіл, а часто й ВНЗ, не в змозі привести дві дробі до спільного знаменника..."
Про 90% автор коментаря в черговий раз "загнув", але відсоток тих, хто цього не може зробити таки великий. Знаю це не з методичок - більше 20 років відпрацював у різних навчальних закладах. Водночас, згадуючи совок, хочу повідомити, що в кінці 1980-х таких було десь трохи менше за 70%. Тим, хто не "тягнув програму", закривши очі ставили "трійки". І як казав мій однокласник: "Що там той екзамен здавати? П'ять минут пазора - і все!" Він теж не міг зводити дроби до спільного знаменника. А ще - на екзамені з історії у випускному десятому класі (1979 рік) повідомив, що під час війни з Японією, ссср "скинув атомні бомби на Хіросім і Нагасак". Нічого - все життя прокрутив "баранку" (крутить її досі), заробив на комфортне життя собі і сім'ї. Коли ми бачились з ним десь років 7-8 тому, розповідав мені, як доїхати до Мілана і як купався взимку в якомусь каналі в Німеччині. Хрін би він в тому совку побачив, а не Мілан чи Німеччину.
Досить вже лякати минулим.
Роззуйте очі та подивіться на сучасне.
Розкажіть, чим сьогоденна освіта краще, які в неї здобутки?
Таке скорочення в освіті, що мама не журись.
На жаль, це правда.
@@АндрейМаксимович-н5язараз, краще, вже, тим, що з дітей не роблять гвинтиків системи. А те, що ми так, зараз, живемо - так гвинтиків виховали багато - от і вибрали спочатку партноменклатурника Кравчука, потім, Кучму і тд. Самі, все знаєте. Виховували, щоб не думали, а слухались
"Досить вже лякати минулим."-а що там було такого доброго?!
"Розкажіть, чим сьогоденна освіта краще, які в неї здобутки?"-по-перше, навчальні програми адаптовані до Болонської системи і наші дипломи визнаються у Європі і не тільки. По-друге-з навчального курсу вилучені побрехеньки в стилі "Краткого курса історії ВКП(б)".
@volodymyrkyzyma9191 саме через те, що наші дипломи визнаються, нашим спеціалістам треба переучуватися, проходити сертифікації, ще якісь процедури, і це все затягується на два-три роки, а для молоді просто є купа оголошень про "навчання в Європі з подальшим отриманням міжнародного диплому", все вірно?
@@Наталія-е8й зараз і раніше більшість просто не хоче думати. Бо це природа така. Нашо напрягатися, якщо є кому за тебе це зробить. Більшість сучасних дітей щиро в цьому зізнаються. Старшим доводиться мовчати, щоб не позориться в очах тих ще старших, які всупереч обставинам і хотіли думати, і йшли проти системи, і т.д.
Висміювання помилок з зошитів двієчників чи троєчників було постійною розвагою вчителів й усього класу. Вчителька зачитувала їх уголос, а той хто допустив помилки у написанні, стояв перед класом у червонів. Тільки вже у старшому віці я повною мірою зрозуміла, наскільки це було огидно й як морально пригнічено почувалися ці діти.
Але ще дитиною, у школі, мене завше дратувало, що двоєчнику чи троєчнику жодного разу не поставлять оцінку 5 й майже ніколи 4 навіть тоді, коли дитина раз на місяць чи раз на чверть дійсно вивче домашнє завдання на відмінно. Це неймовірно обурювало, що дитині наступного разу й не схочеться вивчати щось, бо ж гарну оцінку йому все одно не поставлять!
А ми з цих помилок щиро сміялися і навіть я сам із своїх. І вони відкладалися в памяті, бо були обговорені всім класом і "Оюжартовані". Напеіно, все залежить від того, як вчитель це пояснить
А у нас в першому класі один хлопчик упісявся на уроці, бо не наважився проситися в туалет. І всі дуже весело з нього сміялися, тільки він один чомусь плакав. От дивак, це ж так весело! @@and_cookie
Моя мама иногда завышала отметку тем кто старался.На оценки в табеле это не влияло но старание поддерживало
Обговорення навчання дітей відбувалося на батьківських зборах.
І це робили вчителі за Незалежності також.
мені поставили
Преподавания в школах - институтах ухудшалось из года в год. Профессия преподавателя была мало оплачена, большие нагрузки .Шли в пед институты не по желанию и призванию , а по остаточному принципу .Никуда не поступил , в училище не престижно ...ну тогда в пед .Поэтому учителя были не самые умные , но уже с задатками злости от того , что жизнь не сложилась . В пед коллективах тоже друг друга ненавидели .Вся эта злость выплескивалась на учеников . Про подарки от родителей , чтобы задобрить учителей , про поборы на ремонт и шторы - это вообще" отдельная" история радостей бесплатного образования
Для тех что нет дороги- шагайте в педагоги. Так просветила меня одноклассница что из хулиганки стала учительницею. Правда неплохой но хулиганистою.
@@dereviankoigor6818 , ваша подруга скорее исключение из системы , чем правило .Конечно , были единицы тех хороших учителей , но ..это только одинокие случае .Я лично ,учась в мат классе получила дубовую математику . Это стало ещё более очевидным , когда она заболела и ее пришла заменять евреечка-учительница , которая к тому времени уже была на пенсии.Вау ..все были в восторге , но не долгим было наше счастье .
Вы лучше расскажите чему и как сегодня учат, и сколько это стоит.
при совку на ремонт та штори не збирали.Це вже потім цей вайб пішов і до сьогодення.
Ума нет - иди в Пед.
Совести нет - иди в Мед
А если нет ни там, ни тут - иди в сельхозинститут 😂
А юридический - только после 2-х лет работы...
Що ви морозите? Мені зараз 70, а я провчився, як ви говорите, при совку. Хто хотів вчитися, той учився добре. З відки ви це все взяли? Ви училися в той час? Не паплюжити те, чого не знаєте. Я провчився у школі, закінчила академію, пропрацювала більше 30 років, але на теперішній час, стидно сказати, яку маю пенсію. А школа у нас була хороша і знання були . Не говоріть дурості, а знання мої залишилися на сьогоднішній день.
Я 1971 р. 10 класів школи закінчив безкоштовно. Харчування в школі, принаймні в мене було супер...( Додатково біля школи на стадіоні було кафе "Старт", там пиріжки різноманітні були по 5 копійок... )
На мою думку,в 70-80 роки і вчителі і лікарі були від Бога,так кажуть в народі.Я виросла без батька,в бідній сімї,була в інтернаті в перших класах,а потім мама мене забрала додому.Аое мені було дуже цікаво в школі,зірок не хапала,але ніхто мене не ображав,хоча в класі були сини дочки дужееее повпжних осіб.Жартома самі себе розділили в класі на аристократів,робочих і селян.Але дружили між собою.У нас була класний керівник від Бога,були гуртки,співали в хорі.А зараз?моя старша онука не луже сподобалась вчительці укр.мови,буває не склалося,в результаті 10 балів і ігнорувпння щі сторони вчительки.Закінчила онука навчання,поступила в університет і перебуваючи на канікулах вдома,зайшла в свій ліцей,привітати вчителів.Як ви думаєте,кого вона першим зустріла в коридорі,вірно,вчительку укр.мови.Моя онука ввічливо привіталася,вчителька,навіть не відповіла,пройшла повз наче не помітила.Як ви думаєте,ця вчителька навчає дітей,вічного,доброго,розумного? У мене вища освіта,але теперішня освіта мене загнала в кут,я відчуваю себе школяркою,яка не справляється з програмою.До речі шкільна форма нас єднала,ми були однакові,і не відчувала себе чорною вороною в класі.
А хто виховав тих вчителів? Не радянщина? В школах 90% савєццкіх кадрів так і лишилось.
Раз освіта була така класна, то чому совок розпався? (Арррррряяяяяяя, пєедоси розвалилм) якщо так, то чому совок такий слабкий? Може, він виховував худобу,
В школах унижали, оскорбляли, це дуже хорошо пам'ятаю
Правда так було в радянські часи але всі дипломи СРСР приймалися майже в усіх Країнах світу це історія з якої ми взяли уроки і що зараз хочу не хочу не роблю а піду покурю це зараз нормально всі люди які працюють на заводах фабриках полях ухиляти а всі військові збройні формування які зобов'язані захищати кардони і суверенітет держави вони забезпечують геноцид працьовитих чесних порядних людей мабуть зараз для цієї системи це нормально.
Не все так пагано було,але зараз краще не стало....
А ти мене колись уже стрічав...
У тих століттях, що давно минули.
Як слід метелика, у сутінках втрачав,
Як шепіт трав, що у зимі заснули.
Ось-ось, і згадка ледве оживе...
Чи, може, все оте мені наснилось?
Як і колись, зима твої сніги мете...
Як і колись, моя весна спізнилась...
І знову розійшлися у світах,
Як нічка в небі зорі розгубила.
І знову я живу в своїх казках
В яких недожила й недолюбила.
Мабуть, зустрінемось наступного життя,
Як не забудемо свої паролі.
Згадай моє й своє серцебиття,
Коли потрапим у тенета долі.
31. 01. 2021.
Людмила Галінська
Вважаю поезію Галини новим відкриттям для себе. Наша " нова"Ліна Костенко. Дякую автору і каналу
так, написала. людина з радянської освіти, ви порівняйте хоча б ; так ніхто не кохав, через тисячу літ, лиш приходить подібне кохання... і "наше" вам з кісточкою. ; ми познайомились на танцях, а ти була в рожевих штанцях... аж настрій піднімається. ну не в душе конечно же, а в моїх ш....х... хо хо. ДУМАЙ. ТЕ.
Харків. 1976-1986. Точно не найщасливіші роки мого життя). Я любила літературу і історію. На дух не переносила математику і фізику з 5 класу. Через учителя-класного керівника. Він мене теж не любив. Я просиділа пару років за останньою партою ВТРЬОХ ще з двома дівчатами. Поки не втратила зір. За ці пару років він жодного разу не пересаджував дітей. Результат - зір -6. Але то таке. Найбільше приниження за все життя я відчула на уроці фізики десь у 8 класі. Фізику я не знала і не розуміла. Викликала мене до дошки вчителька якусь задачу розв'язувати. Я ні в зуб ногою. Щось про закон тяжіння. А вона мені і каже: "от якщо тебе за косу підвісити, то ти куди ногами висіти будеш?" І це вважалася одна з кращих вчительок. Потім в районо працювала. А ще одна вчителька російської літератури у 86 році, коли вже перебудова почалася, стала щось про репресії розповідати, я зраділа, що можу і свої 5 копійок вставити, підняла руку і розказала, що мій дідусь був репресований у 1937 році. А вона питає: "А ким він був?". Кажу - вчителем. А вона : "учителей не репрессировали, тьі что-то путаєш". Я сіла, як дура і не розуміла, як таке може бути???. Бо я з дитинства про 1937 рік і про діда-вчителя від батька слухала. Отакі мої спогади. Є і інші і приємні теж, але загальне враження таке: це точно не найкращі роки мого життя!
Ніхто тобі не винен , що ти була така тупа. Знаючи літературу не могла хоч на найнижчому рівні знати фізику і математику?! А ЯКУ ІСТОРІЮ ТИ ЛЮБИЛА???? КПСС??????
я вам співчуваю, знаю, як принижували, а у нас вчителька казала, що в голові суп вчорашній, тирса!! /! /
Так,так!Пам*ятаємо!Мене ,одразу після школи,морили голодом ,а потім у товарному вагоні відправили на Сибір.А зараз зовсім інша справа.
Математику і фізику знати треба. Шкільні підручники досить нескладні. Дивно, що вам було складно навчатися. Уроки з фізики досить цікаві і дуже багато прикладів з нашого повсякденного життя. Життя дитини земної, не космічної. 🤔
@@navuhodon жаль,что вернули и не оставили в Сибири. Таким там сейчас место.
Діти і внуки! Доки живі ваші батьки і діди - слухайте їхні спогади, записуйте. Прийде час, коли ні в кого буде спитати, а підручники з історії кожна влада переписує під себе. Життя в СРСР було спробою матеріалізувати рай на землі, нині матеріалізують пекло...
Щодо взяток - не було їх взагалі! Навчалася з 1967-1977 роки. Не було марксизма-ленінізма. Це було вже в вишах. Пощастило , що директор школи викладав в царській гімназії. Нікого подібного до нього вже не зустрічала: вихованість, !зібраність, доглянутисть. В районі де були заводи, скрізь були прості люди. Він виглядав трошки з іншої цивілізації. Його всі поважали.
"Щодо взяток - не було їх взагалі! Навчалася з 1967-1977 роки. "-навчався в 1965-75рр. Хабарі були, але вони мали набагато менше значення, бо головну роль грав "блат".
"Не було марксизма-ленінізма."-було. Все "суспільствознавство" як предмет було побудовано на ньому. Також в старших класах його завантажували на уроках історії.
Я вчилася в 1976-1986. Мама була в батьківській трійці. Купували подарунки вчителям. На свята. Вже не пам'ятаю - чи день вчителя, чи 8 березня. Одного разу подарували набори постілі. Так за словами мами, одна завучка кинула цей набір, як негідний такого вчителя як вона. ("Летів набір через весь коридор" - там мама багато років розповідала). Чекала на золотий ланцюжок, як батьки казали. Отак було. Школа була престижна. Харків.
@@history_ua1060 Значить в райцентрах люди були порядніші, ніж у великих містах, де начальство ближче.
@@grys.en.wit.wildekat-10237 , я навчалася в київській школі! Я не бачила взяток і цього взагалі не було! Ми й досі зустрічаємося з однокласниками. Через війну тільки пропустили, а так - кожен рік , і все життя після школи збиралися кожну першу суботу лютого. Тому я не навчилася сама їх давати (хабаря) і не робила цього, чим ускладнила життя своїм дітям. На 1 вересня - квіти, це все. Хто погано навчався - самі діти підтягували, був один викладач колишній солдафон , він міг собі дозволити познищатися з дітей, але всі інші - нормальні люди. Я не знаю…моя школа розпочалась під керівництвом директора, який дотримувався норм, які були в царських гімназіях. Але потім заступила на посаду інша директорка - і теж саме, порядки не змінилися.
@@history_ua1060 ніколи не розуміла. нашо вчителям дарувати шось більше, ніж квіти та коробка цукерок..... самі винні
Як же ті високоосвідчені громадяне так легко піддалися Чумакам і Кашпіровським ? І головне питання , хто виховав тих самих гвалтівників і вбивць ,які сьогодня вбивають Українців . Тих ,хто вбивав мирне населенн Грозного ,хто танками вчили Словаччину демократії ?
А як наші високоосвічені громадяни так легко дозволяють маніпулювати собою на виборах ? Цікаво ...
@@vladUkrOp116більшість отаких же неосвідчених нащадків своїх батьків, які не знають навіщо їм освіта, бо (диплом нужен для галочки, чесним ділом гроші не заробиш,не висовуйся не виділяйся, инициатива наказуєма)
1 Яку Словаччину? Та що Чехословакія? То туди прилізли всі - і поляки, і німці, які взагалі були найправильніші: проводили лінію - хто за неї заходив - розстрілювали. Ніяких лаж, як у солдатів СРСР, де їм танки палили. Мирне населення Грозного - здебільшого росіяни (бо чеченець не піде на завод працювати, тільки ванька-дурак), так, відгрібли. Можна подумати, якби ЗСУ штурмували Донецьк - там не було би жертв? Армія не вміє штурмувати міста, це дорого.
В Україні немає своїх гвалтівників та вбивць? це такі ж люди, як і ми з вами. Просто щось в них у голові по-іншому. А якщо ви про російських солдатів - то уявіть собі ситуацію: в вас є чарівна палка, ви можете кого схочете, коли і як схочете. Покарання немає, як нікого не можна позбавити чарівної палички чи вбити. І так в кожного. Години через 2-3 - всі всіх того, 100%. Хоча не всі - будуть ще ті, кому подобається дивитися, знімати тіктоки, кому набридне й т.ін.. За тиждень вже всім буде пофігу.
Гордона забули
@@vladUkrOp116результат совєцкого образования, вчителі ще ті совкодрочєри, за гречку на панель стануть.
Агітпроп. Правда лише частково. Рабовласницька система зобов'язана забезпечити раба дахом, медобслуговуванням, необхідним фаховим рівнем. Але те що наступило потім, коли мародери без зобов'язань безкарно грабують та скорочують популяцію, що привело до втрати науки, технологій, обороноздатності і фізично ліквідації населення - незрівнянно гірше
Хто тебе випустив з підвалу? Ану назад, худоба
ЗАЛИШ НАДІЮ КОЖЕН, ХТО ДО НАС ЙДЕ З МЕЧЕМ ! 🇺🇦✌
Слава нашим воїнам-героям минулого і сьогодення!
Вічна пам’ять Героям,які полягли в боях за Україну!
Слава їх героїзму відданості і мужності!
Ніч любить чорне. Панчохи з капрону.
Високі підбори і сукні до п'ят
з шовку, пайєток, тонкòго шифону.
Лèгкі, ажурні. Такі, як до свят...
Ніч любить срібло. В коси вплітає
люрекс небесних старих павутин.
Часом -- сміється. Часом -- зітхає.
Кутає плечі в м'який палантин.
В темній коморі, де світла немає,
зорі, як квіти, в горнятках ростуть.
Ніч любить серцем. Щедро кидає,
срібні монети -- хай зорі цвітуть...
Хай тішать смертних. Хай звеселяють.
Їй бо не шкода. То -- благодать.
Люди -- кумедні. Буває, кохають.
Буває, беруться про долю гадать...
Ніч любить тишу. Спів колисанок.
Бавиться з Місяцем в справжню любов.
І у сузір'ях колишніх коханок
стигне й холоне її тепла кров...
Ніч любить чари. Древні, як всесвіт.
Мовчки пантрує небес таїну.
І, ніби циркуль, по темному креслить
кола містичні... Не знає чому...
Хоче сказати, щоб не гадали,
не ворожили, доля -- одна...
Душі, як зорі... Ніч повкривала
їх срібним шовком. І в ранок пішла...
30.01.2023
Людмила Галінська
До чого цей віршик?
Щиро дякую, що поділилися чудовою поезією, а для пані, яка написала, " до чого тут віршик" , напевно вершиною творчості є "перли" 95 кварталу.
@@ЛідіяЗалевська При чому перли 95 кварталу? Я 95 квартал терпіти не можу. У відео йдеться мова про освіту в Радянському союзі. Я написала коментар до відео. Я згодна з автором відео.
Дякую,що поділилися.Сподобався.Збиває градус стресу.
@@molfar1000 Дякую вам за чудову поезію. До серця.
Якщо відмінники залишаються на узбіччі життя, а успіхів досягають трійошники отже гріш ціна тій освіті.
не в тому справа - двійошник зі справкою та з лапою краще усіх відмінників скопом!!!
ВИБАЧТЕ, ТУТ УЖЕ , ЯК СКЛАДЕТЬСЯ , МІЙ ВЧИВСЯ НА ТРІЙКИ, ПІСЛЯ УЧИЛМЩА ПОСТУПИВ ЗАОЧНО В ІНСТИТУТ ,Я НАВІТЬ НЕЗНАЛА, СЬОГОДНІ ПРАЦЮЄ ПО СПЕЦІАЛЬНОСТІ, ЙОМУ38
@@Дікфан6912 та толку ? В мене знайомий купив диплом і буде працювати по спеціальності.
"Ошібка віжівшего". Двійки чи пятірки - то все до одного місця. Якщо мозок працює і натренований - то будь яку професію можна освоїти.
Так треба не лише вчити факти зубрити, а й використовувати знання
Зараз теж є збори на потреби школи, і дзвінок теж для вчителя, і багато вчителів теж вважають, що мають рацію тільки вони, і забагато зайвих предметів, особливо в старших класах. Це я говорю як вчитель!))
На жаль, нам ще не скоро вирватись з лап совка.
А як Ви, як вчитель, розподіляєте предмети на зайві і незайві? Який критерій Ви застосовуєте, щоб він однаково підходив всім школярам?
Вирвались.Тільки - куди?
@@12name14 Є предмети програма, яких закінчується в 9 класі. І не всім потрібні поглиблені знання, щоб продовжувати їх вивчення в 10-11 класах.
В старших класах учень мав би сам визначати пріоритети у вивченні предметів. В деяких школах України вже є розподілення в старших класах на різні напрями: гуманітарні, математичні, природничі. Там роблять акцент на збільшенні годин вивчення відповідних предметів, але й там ніхто не прибирає зайвих предметів.
Ми всі знаємо , що більшість інформації, яку учень має вивчити в школі, щоб отримати оцінку, ніколи в дорослому віці йому не знадобиться. Навіщо учню, який буде вступати в гуманітарній ВНЗ, наприклад, вивчення природничих наук? Ніхто на це відповіді не знає. Адекватні вчителі це розуміють і закривають очі на невідповідну підготовку учня до свого предмету, щоб не погіршити оцінку в атестаті. Але не всі вчителі адекватні! Й підготовка до їх предметів забирає час, який безцінний в випускному класі.
Предмети в старших класах потрібно суворо розділити на тих, що допоможуть підготуватися до іспитів і на ті, що будуть забирати час від підготовки. Останні і є зайвими. Гарний приклад такого розподілу - Польща. Тут в останньому класі йде виключно підготовка до складання державних іспитів. Чула, що в інших країнах теж таке є. Але особисто зіткнулася в Польщі.
Так почніть з себе
Я вчився в училищі і нам ще платили стіпендію за яку ходили на концерти співаків які приїздили з зокордону
Освіта при СРСР була нормальною. Багато випускників поступали в технікуми і інститути. Робоче місце було гарантовано. Наші інженери були непогані спеціалісти. В Україні були кращі констукторські бюро... Будували непогані літаки, збирали кораблі, комбайни.
Звісно, та й за кордоном працювали багато, будували ГЕСи, АЕСи, заводи, і багато чого з того і зараз працює, і ніхто не жалівся. Мабуть, автор із тієї ж прослойки, що Вересень-Ситник, бувша "золота молодь", яка зараз показово страшенно ненаввидить радянські часи, ну зовсім нічого хорошого там не бачать, а от зараз.... Їсти ж кожний день хочеться!
То все було фікцією,мильною бульбашкою.А непогане то ворог гарному!
Вчили креслення, була така дисципліна, діти розбиралися у техніці, щоб бути творцями. Зараз креслення нема, щоб були споживачами китайських дешевих товарів. Оцього достатньо, щоб знати різницю і мету навчання тоді і зараз.
Брехня від першого і до останнього слова , окрім в вчення іноземних мов. Їх дійсно навчали так, щоб розмовною мовою не володів майже ніхто, а то ще воржі голоси по радіо слухатимуть і все розумітимуть.. Пишу цей коментар як педагог в третьому поколінні, випускник радянської школи та рядянського педагогічного вишу ї з сококадворічним досвідом практичної педагогічної роботи. Я з тих " совітських" педагогів, яким учні при зустрічі дякують, навіть якщо я їх невпізнаю, вони самі підходять. Про освіту того часу таке паскудство може написати лише той, хто там не навчався. І доречі, пане автор, зверніть увагу на те які світлі та добрі об личчя дівчат на виставленех світлинах. Я таких вже давно в такій кількості і в одному мі ці не бачив. Типові жертви "совітської тоталі арної" освіти судячи з ваного допису.
Хто б ще позахищав те совкове паскудство, як не рупор комуняцького режиму, який в трьох поколіннях дітям мізки виїдав.. Зараз таке як ти дуже потрібно на окупованих територіях, орки тебе з обіймами приймуть.. Такі паскуди там в честі. Правда вже і їх почали на болотяних заміняти..Бо зрадники нікому не потрібні..
Після вишів мали відпрацювати три роки, а ніяких не п'ять! Не брешіть!
Було по різному,після ПТУ або технікуму три роки,або два,після институту п'ять
І навіть ці 3 роки можна було не відпрацьовувати зовсім чи частково - існувало багато законних способів цього не робити.
Ск вам років? Було
@ В якому році? У 1980 - 17.
все фігня, а якщо щось і було не так, то вам воспітанікам ювенільної педагогіки цього не зрозуміти. дуйте в Європу, там вас навчать бистро. читайте Макаренко, Сухомлинського Ушинського і будьте здорові. А бла, бла, бла, то таке. рабам освіта не потрібна... Казав один великій : ДУМАй. ТЕ...
Ще не нагадали, як страждали діти, котрі були лівші. Ніколи не забуду, як вчителька указкою била по руках мою однокласницю, коли та писала лівою рукою. Це було жахливо! І відношення вчительки до цієї дитини було, ясна річ, не дуже позитивне. Тітку навіть не зупиняли сльози, котрі моя однокласниця не могла стримувати від болю. Мій чоловік розказував те ж саме. Його, також, вчителі і його рідний батько (бо так треба) - "виліковували" від такої "пагубної звички": перші - указкою, а другий - ремнем. в І це були зовсім різні школи. Навіть, міста.
Таке мабуть було у кожній школі в той час. В моєму класі теж таким методом одну дівчинку "вчили писати правильною рукою".
@@vishnya2019 моя би бабця, то все ,,розрулилаʼʼ ! Вона в мене була така! А в радгосп ми ходили на полуницю, яблука в сад, томати, все по сезону, а на шкільних грядках були цікаві уроки з ботаніки , навіть залік здавали… уроки праці були : хлопці щось по дереву, ще ходили в радгосп, набували знання по сільськогосподарській техніці…
Моя мамочка никого не гнобила.Царство ей небесное.Ее любили и уважали
@@vishnya2019 Вперше чую таке про лівшів. .то вчителька була не сповна розуму.
Это правда при левшей. Их переучивали .этого делать нельзя.
Тепер я знаю, Чому ми сьогодні так ДОБРЕ живемо. - У нас освіта на Найвищому рівні !....
Всі жили якимось цікавим здоровим життям... Ніхто нічого не забороняв... Слухали метал і хард рок, тусовались по дворам, грали на гітарах улюблену музику...
Дякую. Було та спливло. Треба наводити порядки заново. І чужому научайтесь і свого не цурайтесь. Треба брати все хороше з минулого
А що було хороше? Репресії? Може війна де сталін разом з гітлером світ хотіли поділити? Може безкоштовний труд? Чи може каральна психіатрія?
😮 На початок 1991 року нас було 52 мільйона . А вже ще ДО 1991 року було залежве 28 млн. - результат соціального законодавчо затвердженого ГЕНОЦИДУ . Зараз - завершальна фаза геноциду - зачистка до останнього українця 😮
Родичі не платили.Я в Вузе не платила,гуртожиток копійки платили.В школі не збирали,як тепер
як хорошо що я був індивідуаліст... мені не треба був колектив... а на випускний зовсім не ходив - отримав диплом і додому - ну ненавиджу я бухати!!!
Чесно кажучи, не все тут правда, рівень освіти, все одно, був доволі високим, скільки прикладів, коли батьки, які вчилися ще в часи срср десь до 9 класа могли спокійно займатися зі своїми дітьми, які вчилися уже після розвалу срср. Да Ів інститутах також для того часу був дуже високий рівень підготовки.
Згодна, навіть зараз наші діти вигідно відрізняються за кордоном. Я не буду сперечатися про методи навчання в совковій школі, це іноді треш. Але на вихлопі рівень знань був високий.
Розкажу про свою шкільну травму. Я - відмінниця з поганим почерком. Одного разу з геометрії дали дмашку з зірочкою. Тиждень я билися над тією задачею, але таки вирішила. Горда собою була - не передати. Пам'ятаючи про свій гидотний почерк, завела новий зошит, максимально акуратно все розписала, під лінійку максимально акуратно зробила всі креслення. Результат: вчителька перевіряла домашку, проходячи між рядами. Проводить мені в зошиті червону риску і ставить 4. Чому? Бо я поля не провела. А те, що я вирішила ту драну задачу - мимо. Це була моя остання зроблена домашка. До кінця школи так і було: самостійна/контрольна - 5, домашня - 2
це вже окремий випадок, а ,що, зараз не буває прискіпливих вчителів?
@МарияЛистицкая не зрозуміла. Ви хочете сказати, що вірно вирішена задача щ зірочкою менш важлива, ніж проведене поле? Я б зрозуміла, якби до мене прискіпалися до почерку чи нерівних креслень (почерк реально, наче курка лапою, можна слова сплутати, нерівне креслення теж може вказати на похибку в розрахунках, я це зрозуміла, тому і взяла чистий зошит і зробила все максимально акуратно) але поле! Яким, мать його за лабу, поле може вплинути на результат? Мої старання марні? Бо все вирішує дране поле? Ви серйозно?
Прискіпливий вчитель (обрАзи на неї якраз не тримаю) - це коли я в 10 класі збунтувалась і відмовилась читати росіянських класиків і ми уклали угоду: я дуже уважно перечитую "герой нашево врємєні" і, якщо відповім на ВСІ її питання, далі буду читати, що хочу і писати твори по тих книгах, які буду читати. Вершина її питань - як звали коня брата Белли. Карагьоз, якщо що. Я відповіла на всі питання і читала зарубіжну класику і сучасну зарубіжку. Фінальний твір я писала по "Звіяних вітром". Українською. На відмінно. З похвалою перед усіма. Це - прискіпливий і справедливий вчитель. До речі, з нею непоняток стосовно почерку не було ні разу.
Отак недовчитель крила підрізає учням...
@@ОляБоднарук-о6у "Хєроя нашего врємені" читали в 8-му класі. На початку 80-х.
@@MariaVenceremos можливо, не буду сперечатись. Це якось міняє суть?
Між іншим, не пам'ятаю, хто така Белла, що там робив її брат, до чого там той кінь. Запам'яталося тільки тому, що абсурдне питання.
Проте діти вчилися і да боялися вчителів, тим паче директора. А зараз вчителі бояться дітей, а директор боїться батьків. Діти на уроках вчителя матом може послати, зривають уроки, а ті діти, які хочуть вчитися не можуть отримати знання, так як таких некерованих дітей майже половина класу. Виховання у дітей зараз залишає бажати кращого. Мені 45 років, а я сину пояснюю математику у 8 класі. 30 років пройшло, а я все пам'ятаю. Ось вам і совкова освіта!
Але і вчителі не дуже вчать дітей, мої внуки ходять до репетиторів
@@Fiona-ke1wn багато просто не знає нащо їм освіта.
А батьки не заохочують дітей йти в школу бо контрольна - нащо дитині зайвий стрес.
І діти знають - батьки порішають.
Мотивації багато хто не має. Нащо ВИШ, коли потім за копійки працювати. Багатьом, нічого не вміючи, треба все і одразу.
Є мудрі діти! Багатьох знаю.
Хай там що, а виховання йде з родини.
Прошу не узагальнювати. Вчителі не бояться, а діти "не посилають". Як і тоді, та і зараз є таки випадки і в наступному залишаться. Про себе не скажу, але деяких мої однокласники теж займалися з репетиторами. Це було наприкінці 80-х років в Полтавській області
Пояснювати математику у 8 класі надто пізно. В радянські часи був вчитель математики, але він викладав окремо геометрію і окремо алгебру. Якщо б батьки з народження дитини показували їй різні геометричні фігури і математичні знаки (символи), то тоді б, навпаки, діти пояснювали батькам математику. Все життя, усі відносини підпорядковані знакам: математичним знакам і дорожним знакам в основі яких логіка мамематичних обчислень. Книга природы написана языком математики. Галилео Галилей.
Какие прекрасные коменти, не перевелись ще розумні люди в Україні.
А буллинг яка прекрасно явище зараз,, не зрівняти с совком.
І учеба на фіг, диплом купляеттся запросто. Все добре.
Почитати коментарі - то якийсь жах.
Ото підняли каламуть.
Хтось, хто совка не бачив і не пам'ятає пишуть повну дичину. Зашкарублі совки не відстають за "дітьми".
Що ж хотіли сказати автори відео? Що теперішня освіта краща стала? Так то брехня. Вона має ще більше недоліків як совкова.
Згоден на всі сто. Одна пропаганда не вийшла з одних, а друга прийшла до інших.
Розраховано як ви сказали на тих хто там не жив і не цікавився від батьків як там жилося.
@@МесьеМонсегюр на виході одні зомбі
@luckyman2600
Не всі, але більшість. На що і розраховані сучасні шкільні програми і такі відосики.
@@МесьеМонсегюр ви цікаво , а в чому ж "пропаганда" в цьому відео. А ось стосовно тих , в кому совкова пропаганда й досі міцно сидить , з вами повністю погоджуюсь
Дякую за якісний україномовний контент, намагаюся завжди коментувати, підтримувати і поширювати
Супер! Дякую Вам за це! 💙💛
Дякуємо!
Це взірець якісного звіздьожу. Ах, українською, ой як добре! Справді? Досягнення - автор знає українську. А китаєць - китайську, і що?
400р до 1961р - це 40р після. Це менше місячної зарплатні. В гривнях 2024р це буде тисяч 8-30, якщо зробити поправку на інфляцію. Можемо взяти морозиво пломбір, 20коп/100г, чи масло по 3,5крб (ціни 80-х). Якщо уявити, що взявши машину часу, на 40р ми придбали 13 пляшок горілки до здорожчання, потім її загнали по 10 (вже 130), купили морозиво по 20коп (650 пачок) й продали його зараз по 30грн/100грам пачка - отримаємо 19500грн. Можемо взяти золото чи бензин - тоді цифри будуть дещо іншими.
"Збирали гроші в школах" - а зараз ми не збираємо по кількасот грн/міс в "фонд класу", окремо в "фонд школи"? Не купуємо дітям підручники, бо ось такі - вчителю "такі", а від "міносвіти" - "не такі"? На подарунки вчителям, директорам?
Відпрацювати 5 років - а зараз "бюджетники" не мають таке робити?
І взагалі - скільки людей працюють зараз за тією спеціальністю, яку вони отримали у ВНЗ? Скільки з них у своїй роботі взагалі потребують вищу освіту? Без взаємодії бізнесу та держави - освіта перетворюється на профанацію. В СРСР - бізнес і держава були єдиним цілим, був план - скільки й яких і де спеціалістів потрібно, було відповідне фінансування й підготовка.
Ідеологія? Чим концептуально відрізняється від того, що є в нас зараз? Ті ж яйця, тільки Леніна замінили на Бандеру, викреслили "імперських" письменників з шкільної програми. От зараз розповідаєте, як все було погано, тільки є один простий як граблі показник:
Чисельність населення - за СРСР воно збільшувалось. А от ні Україна, ні РФ, ні інші республіки СРСР - не можуть похвалитись таким, суцільний демографічний капець. "Нас 52,000,000" дуже швидко перетворилося на 48,000,000, а потім взагалі рахувати перестали. Єдине досягнення РФ - віджали у України кілька мільйонів людей. Але це ж не змінює картини, це як тяжко хворому влили трохи свіжої крові й він трохи ожив.
"Піонер з хусткою" - це "піонерська КРАВАТКА". Я вже мовчу про те, що хустки, зазвичай, квадратні. Нам зараз не розповідають про "рівність перед законом"? Як нездійсненну мрію... Так, ми в школі всі були рівними - незалежно, від того, ким були твої батьки. Так, діти прибиральниці й сантехніка вчилися в одній школі з дітьми академіка, директора заводу чи партійного діяча. Так, хтось мав можливість кататись на дерев'яних санчатах, що коштували як кілька алюмінієвих, чи писати іноземною ручкою, яку тато-капітан привіз з закордонного плавання, але в цілому - нікому з нас до голови не приходило вихвалятися своїми батьками чи їх зв'язками. Звичайно - не все було ідеально, ні ми, ні вчителі - не були ідеальними. Нормальних вчителів - ми поважали, неадекватних - тролили і зживали зі школи :). Іноді за участі впливових батьків.
"Знання про все" - так, про все потроху, але як інакше виявити - до чого є здібності, чого хочеш і що реально можеш? Так, можливо це купа просраних грошей та часу, але це реальний шанс дитині з простими батьками отримати те, на що вона здатна.
Зарплати вчителів? Зараз? без матів не можу - в мене в дітей зараз в початковій школі їх змінилося стільки, що питання про контрацепцію та оральний секс вже важко було не задавати на батьківських зборах. Бо на з/п вчительки зараз вижити нереально без чоловіка, який заробляє. Порівнювати гроші - потрібно за купівельною спроможністю, а не тупо цифри. 100 карбованців на початку 80-х - це під 20,000грн в реаліях 2024р. Так, співвідношення цін змінилося - можна знайти те, що тоді коштувало більше, наприклад - горілка (10крб проти 100грн) та цукор (0,78крб проти 30-40грн) - штучно завищені, електроніка (тут технології виробництва та доступність), чи +- однаково, наприклад електрика у місті (але у селі - в 4 рази менше).
Не бачу нічого поганого в тому, щоб замість "найміть репетитора" вчитель позаймався з дитиною після уроків. Хто не хотів - завжди міг втікти.
Я побився з воєнруком під кабінетом директора школи. Жодних наслідків. А от зараз дитина послала в сраку викладача (обгрунтовано навіть трохи...) - то тут хіба до поліції не дійшло.
Було і добре, по погане - так завжди було і буде, це сутність людей. Так, людей не готували до розвалу СРСР, "прихватизували" все тодішні еліти й начальство, потім підтягнувся кримінал.
В мене була вчителька географії, Царство їй Небесне, заслужений вчитель України! В 90 роках. Так як вона викладала, зараз просто рядом не стоять. Вона цей предмет знала бездоганно, завдяки їй я обрала географічний факультет. Ця людина залишила слід на все мое життя. Вона одним словом могла учня поставити на місце. Ніхто не міг зірвати урок чи балуватись. Я могла не читати книжок, а пам'ятать її уроки. Так можу і сказати про вчительку укр мови, навчальних класів. Навіщо автор все пише у негативному ключі? Зараз мало молоді хоче йти в школу, як ви думаєте чому? У кого є родичі вчителі, той знає всю теперішню систему недонавчання. При союзі я не навчалася, але коли пішли уже молоді вчетилі, тіпа вчитель мови який заїкався, і не міг тримати десципліни, то вже не навчання було. А тим вчителям що мене вчили із совецькою закалкою, я вдячна! І мої батьки памятають всю шкільну программу, були дуже грамотні.
Не дослухала до кінця! Закінчила в 1977 році школу! Ні за що не платили! Школа була чудова! Вчителі були різні! Як і зараз! Хто хотів - той вчився!
Я закінчила школу в 1976 в Києві і з четвертого класу ми повинні були влітку відробляти по дві неділі, хоть щось. Памь'ятаю як біологічка нам наказала ножицями різати траву на газоні. Потім на руках такі мозолі були. І були такі батьки які відмазували своїх діточок від відробляння. А після 9 класу місяц відробляння. А із хороших вчителів була лише одна вчителька української мови і літератури Стефа Федотівна, царство їй небесне.
Ви погано слухали. В 1977 році вже (відкрито) не платили. Але це не означає, що учні не працювали. ПРАЦЮВАЛИ, та ще й як! Я молодша за вас - ви закінчили школу, а я народилась! Але я мозолі на своїх руках (і не тільки я) дуже добре пам'ятаю! Коли нам з підприємств приносили усіляку роботу, щоб ми привчались, таким чином, до праці! А якщо не підприємтва нам роботу підкидували, то в садах роботи теж вистачало! Я уважно прослухала і продивилась інформацію, то навіть доповнила в загальному коменті - як "перевиховували" указками тих, хто був лівшою! І били, до речі, по руказ так, що аж руки були червоні! Привіт із Києва.
@@vishnya2019співчуваю. Добре пам'ятаю, як вчителька по рукам указкою гахнула! Я палички вирішила скласти в коробочку. Підкралася тишком до мене і гахнула зненацька. Взагалі любила бити учнів. Моя перша вчителька.
@@НатальяЧижова-е5уце ж якась дикість з ножицями
@@НатальяЧижова-е5у мої онуки до 2022 теж відпрацьовували ці два тижні. Зараз діти, можливо, не відпрацьовують, бо й навчаються дистанційно.
Зараз освіта супер, на хабарі на роботі треба працювати бо ніхріна не здаси.
в 1975 году я закончила физмат пединститута. Мама моя ничего не платила в школе.а в институте я получала стипендию,Отработала по направлению год и перевелась в другую школу, через некоторое время перешла работать в институт инженером-технологом.Никогда никто мне ничего не запрещал, я жила как хотела и сейчас живу как хочу.Моя дочь в 1999 году закончила Ветакадемию абсолютно бесплатно,только стипендию им не платили(задерживали),потом-магистратура и аспирантура.Были тогда тяжелые времена перемен и мы бы все равно не смогли оплачивать обучение.Возможно рассказанное было раньше , я такого не застала...
Нашо ото патякати пусте.Хто хотів-вчився.І не гірше від закордонних ВНЗ.Багато винаходів були успішно реалізовані за кордоном.Зараз з освітою біда.
Я пам'ятаю ті часи. Мене постійно принижували і вчителі, і учні. Закінчив школу з атестатом 3 бали. По деяким предметам трійку мені подарували.
Зарз я - педагог. Працюю з дітками, які не можуть засвоїти предмети. Навчаю їх мислити.
@@АлександрФри-б4л такою повинна бути освіта - вчити мислити.
@mariiaivash5547 "Повинна бути" і "Є" - це різні речі. Вчителі державних шкіл не мають часу на підготовку, на самоосвіту, на спілкування з колегами. Вони завантажені ніякому не потрібними паперами
Тобто Ви своїм життям доводите той факт, що, не дивлячись на приниження і атестат 3 бали, освіту Ви все ж таки отримали, і непогану...
@ Вчителі державних шкіл "завантажені" насамперед тим, що їх копійчана зарплатня ніяк не пов"язана з результатами роботи. А якщо і пов"язана, то через єдиний критерій - оцінки учнів.
Тому вчителю набагато спокійніше поставити всім "крутим" діткам, яких не відірвати від смартфонів, непогані оцінки і не псувати собі нерви.
@12name14 Все, що я знаю, вмію, роблю, всьому цьому я навчився а ні в школі, а ні в Інституті. Знаходив семинари, книжки, спілкувався з колегами... Так що це не завдяки, а навпаки
А хіба зараз в дитсадках порції у дітей різняться? Аж ніяк... Це трохи перебор.
Все що він розповідає повна маячня. Порівнювати треба з сьогоденням. Тупість радянської школи значно менша сучасної.
хорошо читаеш кемто написанное ,брехня разбавленная правдой, лучше скажы как может юрист ставить на паузу конституцию?подписывать постановления противоречащие конституции?в каких школах учились те кто сидит в раде и те людоловы на улицах? одни мосты строили ,метро ,заводы,самолеты корабли а другие только памятники валяют и улицы переименовывают. а где королевы, антоновы ,амосовы?
У мене точно було таке навчання,тому дякую вам за правдиву історію
А у мене точно таке ж... не було!
Це правда. Дякую!
Це наша історія як не крути і не треба казати, як тоді було погано, а тепер "зашибись". Хто хотів вчитись, той вчився. Вчителі теж були різні. Я ще застала ті часи, що деякі вчителя займались з учнями, хто бажав, додатково не за гроші.
От дивлюсь такі відоси і кипить все від люті. ,,міфи про освіту,, ,, міфи про безкоштовне житло,, вам би тільки брудом все поливати. Ви розкажіть краще про реалії сьогоднішнього дня у порівнянні з радянськими міфами. Хіба ви сьогодні не платите податків??? Платите. А чи можете розраховувати на безкоштовне житло? Ні. Так який міф? Про безкоштовну освіту . В самих віддалених селах, які ви тут дірою називаєте, жили люди, працювали, народжували дітей. Але для вас це діра. Добре. В тих дірах працювали школи і діти отримували освіту, безкоштовну доречі. А зараз в містах половина шкіл закрита, про рівень освіти я взагалі мовчу. Тому було б дуже добре якби ви створювали такі відоси , але з порівнянням . Як було сіро і погано там в Радянській Україні, і як тепер нарешті зажили і вільній та незалежній, без міфів, з реаліями сьогодення. Огидно дивитись і слухати цю брехню.
Ну і в чому проблема?краще, як зараз , в телефони втикать? Та шукати на дупу пригод від кількості вільного часу. Це норм,коли дитина змалку привчається до роботи. Ніхто не мордував їх на плантаціях , деякі ще й гроші іноді отримували. А як в Європі працювати йдуть студенти та школярі. Неважливо,який дохід в твоїх батьків і якаа посада.В школах шиють щось там, старші проводять уроки в малих і тд. , торгують на шкільних ярмарках. Норм. Не робіть з мухи слона
В європі учні йдуть на 2тижні волонтерства, що є +до вступу, але аж ніяк не на збирання буракіі
@@svaleks566І зараз на буряках не працюють, бо їх уже й не сіють, краще ж за кордоном купити. Чи б не переробилися, якби трохи попрацювали.
Зараз лише невігласи втикають у телефони. Зараз будь-який навчальний матеріал є доступним в Інтернеті. Його в Інтернеті можна купувати за гроші, - якщо немає безкоштовного варіанту.
@@svaleks566Волонтерство може бути і у формі важкої фізичної праці теж. Але не з метою збагачення вашого хазяїна.
Коли Водний інститут перевели в Рівне, мої батьки і ще одна сім'я, до речі з дітками, жили в одній кімнаті в гуртожитку... Студенти написали колективне звернення і нам дійсно дали двохкімнатну квартиру, площею 48 квадратів... Там вже і народився мій менший брат...
Вот!
Критикувати радянську освіту не буду, бо за якістю і доступністю в світі були і кращі, і гірші. Але нам казали, що вона Найкраща і Найдоступніша. І всі вірили, бо іншого не знали. Це була така ж брехня, як найкраща і безкоштовна медицина, найкрутіший цирк, найначитаніші люди, дружба народів, ми за мир, ми завжди перемагали і скоро полетимо на Марс. В дитинстві я думала, що весь світ- це якесь повне або часткове пекло і раділа, як же мені пощастило народитись в єдиній Нормальній країні. За багато років я зробила висновок, що освітня система в нас була посередня. Зі свого і з чужого досвіду знаю, що вона могла бути достойною лише завдяки окремим відданим справі вчителям, професорам, директорам шкіл. Біда в тому, що такі люди на систему не впливали. Часто вони робили свою справу, як то кажуть, ''не завдяки, а всупереч''. І, щодо муз.шкіл- я росла в маленькому містечку, але кілька моїх знайомих не вчились музиці, тому що навіть та невелика плата була для їх батьків невиправданою. Хто націлився на музичну кар'єру чи професію викладача музики-так. А платити за те, що дитина просто хоче навчитись грати на інструменті- яке там.. Що це за дурні забаганки? Їжа в школі в 80-х була смачна лише та, що за гроші продавали на перервах (пончики, ватрушки) Пам'ятаю, однокласниця якось казала ''Боже, як я люблю наші котлети в тісті. Але, коли їси- краще в неї не дивитись''))
Коли б однокласниця не лінилась, то котлети в тісті зробила би дома, а котлети були часто наполовину з хліба.
Зараз хороших і знаючих вчителів одиниці. Ніхто з вчителів не буде займатися з дітьми безкоштовно. Хочешь, шоб дитина вчилась на відмінно - плати.
В старших классах у нас был " трудовой лагерь", месяц в палатках спали и днем работали на полях, делали все, пололи, собирали. Я не в селе жила, а в городе, то есть везли в село.
И было весело. И кормили и отдыхали. Бедные несчастные.
Дякую Вам за працю та цікаве відео.
Дякуємо, що Ви з нами!
колись якісь советські гумористи, памʼятаю жартували, у 80х, що у двієчника є 2 речі, квартира, машина. У трієчника 3- квартира машина, дубльонка. У пятірочника , пʼять. Лисина, очки, головна біль, борги, і золота медаль з нержавіючої сталі за відмінне навчання.
Давайте розділимо: суп окремо, і мухи - окремо. Освіта окремо, свобода слова і ідеологія теж окремо. Щодо освіти:
1. Я 1952 року народження і про плату за навчання почула тільки від вас.
2. Збирали гроші з батьків у школі - так. І зараз теж збирають!
3. Вступила до КПІ за власним вибором БЕЗКОШТОВНО!. А зараз можливість навчатися обмежується наявністю грошей: перевагу мають багаті батьки, а не розумні діти.
4. Відпрацювати після інституту - так (3 роки). Але за направленням їхали ті студенти, які не мали прописки у місті, де навчалися і могли обирати, куди їхати - чи додому вертатися, чи у нові місця податися.
5. Щодо "не можна змінити спеціальність" - неправда. Я за освітою інженер електрик, працювала гідроакустиком, конструктором, наладчиком, програмістом - де було цікаво.
Резюме: я совок не люблю з дитинства, бо в ньому не було справедливості, але й у цьому відео справедливості теж НЕМАЄ!
А сейчас справедливости 100%.
Щодо пенсій, зарплат , безкоштовних навчання і медицини , дешевої комуналки ... - Справедливість Була.
...
"...зараз можливість навчатися обмежується наявністю грошей: перевагу мають багаті батьки, а не розумні діти..."
Цю казку розповідають діти, які не хочуть вчитися. І повторюють її не дуже розумні батьки та дєдушкі з бабушкамі. Мої діти вчились вже в 21 столітті - на бюджеті. Дочка закінчила школу з золотою медаллю, син був переможцем і призером учнівських олімпіад різного рівня з кількох дисциплін. Працюю в коледжі, в моїй групі є 3 відмінниці (отримують підвищену стипендію). А є ті, хто вчиться відверто слабо. У "відмінників" і "хорошистів" - розуміння того, як досягається успіх у житті. Ті, хто вчиться "не дуже", знають, що заважає їм вчитись і які нездоланні перешкоди на цьому шляху.Люди різні, але розумний і сильний проб'ється навіть через асфальт. Але є й категорія, якій завжди щось заважає.
@@vladUkrOp116 Так-так - часо згадую совєцьку "стоматологію" - страшно, боляче, але безкоштовно :)
@@GRABLI-ut6tc О, це окрема тема з розділу маньяків і катів.. Приїзд "зубників" в школу, був найбільший страх серед учнів(для дічаток таким самим страхом був приїзд генікологів). Що те, що те виглядало як медогляд в концтаборі. Зі сльозами, насильством і медичними послугами без обезболювального..
До речі, коли служив на флоті, зуби нам рвали також без анестезії. Просто пара твоїх "сокамерників"))) міцно тебе тримали, поки "док" видирав по живому зуба.. Відчуття я Вам скажу, ще ті.. Єдине, що трішки присолоджувало процедуру, це на палець "шила" в стакані.. Хоч і толку 0, але хоч щось...
Ми не чули.Ми бачимо що зараз робиться в освіті😂😂 😂
Для чого нам згадувати ,що було?! Давайте думати про те, як нам бути сьогодні,і що нас чекає в майбутньому!
На мою думку, потрібно дивитися на результат. Які знання мав випускник СССР, і які знання мають зараз. Станом на сьогодні, діти мають нижщий показник, хоча програма набагато спрощена.
Ненавиділа я ті мереживні комірці і манжети. Доводилось пришивати, кожну неділю. Того, завжди сварилась, коли форму дуже хотів батьківський комітет, коли навчались мої діти.Дійсно, форма вигл, дає як уніформа гувернанток і прибиральниць. Якось, мама дала мені на форму червону кофту, щоб я вділа в клас, так класна мене висварила і сказала, щоб зняла.
Та невже?! А мені дуже подобались дівчатка саме у такій формі. І сучасне "гермафродитське" вбрання якось, м'яко кажучи, викликає блювотні рефлекси...
@suomynonaanonim4414 яке, це-"гермафродітське, по-перше. А по друге, я, взагалі, проти нав'язування, будь-якої, форми. І не треба говорити про те, що в формі всі як рівні. Ні!
@@suomynonaanonim4414, ну тоді й в колоній за гратами дуже гарне вбрання .Таке у всіх не "гермафродитське" ( хай Бог милує , де ви вирили таке )
У мене була рожева, то директор як побачив, то заставив зняти і забрав
@@suomynonaanonim4414це ж треба таку тупість висрати)
З тими білими комірцями теж була ціла наука. Бо прості комірці - то для бідних. Дівчата заможних батьків могли дозволити собі носити комірці з більш вишуканого мережива та файних ниток. І по комірцю та галстуку завжди можно було побачити хто з якої родини. Тож рівність - то рожеві фантазії про минуле. Так і створюється альтернативна історія.
У Львові комірці вишивали українським взором самі учні (і дівчатка, і хлопчики) на уроках ручної праці!
@@meros4656 У Харкові комірці повинні були бути бездоганно білими. Можна було мереживо, але біле.
Заткай писок,освіта в СРСР була одна з найкращих 😊
Хорошо помню что отучившись в училище на механизатора должен был отработать в совхозе 2 года в районе где живеш. Права тракториста лежали у директора совхоза в сейфе и отдали только когда призвали в армию.
Бесплатное? Бюджет составлялся из средств самих граждан. Налог подоходный (13%) - это только верхушка айсберга. Все налоги предприятий, не малые, закладывались в цену и оплачивались нами - покупателями. На импортные товары и товары не повседневного спроса (авто, телевизор, мебель, украшения для женщин) были огромные государственные наценки в 100-200-500% и больше. Я уже не говорю, про мизерные зарплаты и "бесплатные" природные ресурсы.
Подяка за тему 👌😍
Я випустилась з універу в 2011 і теж мала відробити "безкоштовне навчання". Без договору з підприємством по розподілу диплом не видавали. Якщо не відробив, то дипломом можна було підтерти дупу. Випускники платили гроші за фіктивні договори, щоб отримати диплом, а потім не могли за дипломом влаштуватись на роботу, поки договір не закінчиться і влаштовувались за атестатом зі школи. Відробляти треба було за 2 копійки і висіти на шиї батьків ще кілька років, бо зарплатні не вистачало навіть на оплату житла. Годі казати про те, щоб ще й щось поїсти. І це вже 20 років Україна була незалежна. Сподіваюсь зараз це відійшло в небуття.
Так, ви все вірно описали. А зараз, як і раніше вже в незалежній державі, диплом можна просто купити.
Я сам випускник металургійної академії з фаху спеціальна металургія пішов за батьками робили в 00 підприємство робили було майбутнє но за рік до випуску в місті цех закривають пішов після вищу в торгівлю заробляв більше батьків и не програв
ЬЯ вчився за часів СРСР, і стверджую, що все це брехня. Тільки навіщо? Тепер, я зрозумів, що для таких як Ви, які в 2011 році закіньчили .Тільки при чому тут СРСР і сучасна Україна? Довбуть мозги людям і вішають лапшу. Будьте розумні, якщо Ви дійсно вчилися.
На жаль, зараз все відійшло в небуття!!!
Лапшу у нас дуже поважають, це щоб зараз усе казалось прекрасно, треба облити дерьмом усе минуле.
Комірці прали, крохмалили, прасували хіба це погано? Навчити дитину до порядку. Дитина не народжується з правильним світозором її потрібно навчити. Я пам'ятаю як у нас вчителі старались навчити дитину лічити, писати, щоб у зошити були охайні, щоб зрозуміли фізику, математику. Кожна людина після навчання мала роботу. Можливо були свої недостатки, але поріняти із сучасністю, коли діти ростуть невиховані, курять, вживають хто зна що, неслухняні. Не всі звичайно, все залежить від батьків. Але це не порівняти.
Згоднi з Вами на всi 100 % ❤
А ВАМ що завидно що дівчата носили таку форму? Як було красиво! Перегляньте на даний момент хтось в шортах хтось без трусів і це дуже красиво!!!!!
Якщо відбирали учнів найбільш здібних у клас "А" ,- підтримую на 100% Не повинні геній і дурень вчитися за однією програмою. У школах були гуртки різного профілю. А бажаючі займатися спортом - будь ласка у будь яку секцію .Безкоштовно.
Спорный вопрос.
Ну як би нічого подлого в этом нет
підтримую, але не дурні, всі ми різні без робочих рук всі панами не стануть...
В нашому "Б" класі діти мали більш кращі оцінки. З першого по восьмий клас. Після восьмого класу було сформовано один дев'ятий, більша кількість учнів залишилася з "Б" класу. Майже всі одразу після закінчення школи вступили до ВНЗ. Я не бачила, щоб в нашій школі вчителі ділили учнів на поганих і хороших по навчанню. Що заслужив, те й отримав. Підлітки все добре бачили.
Зараз не краще.Сучасність дозволяе керувати стадом іншими методами,а дивиденди у рази більші.
Дякую
а мене за те що я перед вчителем вишморгався в піонерський галстук вигнали зі школи, бо ще тоді ненавидів все піонерське й комуністичне. Пішов в іншу школу яка "рахувалась" нібито для недорозвинених, хоча насправді там навчались діти звичайних робітників. Ту школу я закінчив з гарним атестатом, вступив до інституту, вже давно маю гарну роботу. до чого я. Якби я залишився з багатенькими дітками які були тупі як пробки то навряд чи я добре закінчив ту школу, бо там не знання поважались а статус батьків. Як я туди потрапив, зовсім банально, тітка прибиральниця була першим коханням директора.
Дякуємо за ваші круті відео)) 🔥
Дякуємо, що Ви з нами!
Я не страждаю за срср, але нинішні форми навчання, коли учні купляють увагу та оцінки від нинішніх викладачів, то руйнує не тільки психіку учня, а саме майбутнє країни. Навіть під час війни студент має сплатити викладачу тільки за дозвіл складати іспит чи залік. Що далі?!
Неправда, ніхто нічого не платить
А далі - повний пиз..ць!
Щось згадалося як мене у 8 му класі 1978 році вчителька англійської заставляла підстригти довге волосся що майже закривало вуха. Коли другий раз я прийшов не підстрижений то вона вигнала мене з класу, назвавши мене дурнем і я пішов але не підстригся. В даний час діти у школу мають здати 600 гривень на ремонт, на вікна , на фарби, миючі засоби. У кожному часі була несправедливість.
Здирництво та привчання до дисципліни , трохи різні речі .
Друге хоча б пов'язано з вихованням . 😏
якi гривнi в 1978 роцi
а ще збирають вчителям на подарунки.та ще й з переборами, як то; сервіз вже маю, телевізор дарили, хочу не знаю що... так всі забаганки виконує батьківський комітет - як правило зборище не байдужих жополизів, а інші як вівці.
@@мирон-э1я , про це й мова .Ви навіть уважно коментар прочитати не взмозі
Деточка, на ремнот мои родители тоже давали деньги... это вт периот с 1957 по 1967 года... потом я давал деньги за своих детей это уже позже...И удар по кошельку получал не меньше чем вы ныне.
Так було багато питань до радянського підходу, але автор як ти живеш з такою ненавистю в сердці до країни де народилися твої батьки?
А де та країна? До речі, труп совка трохи ожив, і все лайно яке за ним сумує, може відправлятись в московію, щоб і не смерділо вами тут
Та краще зарядка перед уроками, ніж наркотик за школою
Не поділяю зачудування совком, але які знання дає сучасна школа, які зарплати вчителів, як знають бодай англійську мову учні та студенти????
А кого виховує освіта зараз ?!
Автор на 90% описав українську школу середини 1990х-2000х років.
Потужно, репресивно, без прикрас. Але дуже інформативно і неймовірно результативно для тренування мозку.
Мабуть залежно від школи.
Не вірний вислів ...савєтська школа в Україні
До 1991, коли школи були за часів СРСР.
До1991. Ходили дівчата на щедрівку, ми хлопці супроводжували. На другий день ледь не вороги народу на шкільній лінійці. Стерти особисту думку це так. Завжди хотів щоб в моїх дітей було по іншому.
Я в цей час вчилась, але на 99% не погоджуюсь. Нам повезло з учителями
В основному брехня чим мити кисткипрошлому гляньте пильно на сьогодення шо зараз твориться? Цеж повний пипец!!!😮
😮 КОРИСНІШЕ АНАЛІЗУВАТИ В ЧОМУ І ПІД КИМ МИ ТЕПЕР ЖИВЕМ ! ОПУБЛІКУЙТЕ КОШТОРИС НА ЗАЛІКИ , КУРСОВІ , ЕКЗАМЕНИ .... СКІЛЬКИ КОШТУЄ НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ ТЕПЕР !!! 😮
А навіщо ви даєте хабарі? Особливо ті що вчаться на контрактах задля диплома і тільки. Не працюють потім за освітою. Треба скоротити кількість вузів і студентів. Як згадаю скільки загальних непотрібних було для інженера - історія кпрс, маркссисько- ленінська філософія, політекономія, науковий комунізм с госекзаменом на 5курсі. Приходиш на завод- тобі кажуть- забудь що вчив в інституті. Навчайся заново.
Що значить жити під ким? Ви що підневольна людина? Чи може ви в окупації ? Самі себе туди поселили?
У 1984 році без Київської прописки неможливо було поступити в училище в Києві ,навіть з Київської області.То це як назвати?така ситуація була в сене,довелося повертатися у свою область додому
Дякую за вашу працю
Було, було. А були ми юні і молоді, були шкільні вечори і дискотеки, піонерські табори, студентські буд.загони і збирання врожаю в колгоспах, були мрії, здавалося , що все життя попереду, що ми народжені творити історію. Нас дійсно так вчили. А потім життя розставляло все по місцях.Але то було потім. Особисто мені "совєцька закалка" добряче допомогла йти по життю (потім). Не можна просто так, взяти і переклеслити , викинути із життя юність, молодість. Але , якщо комусь це до вподоби, що ж вперед.
Ніхто не примушує " викреслювати" .тут дивіться яка штука- громадяни Естонії,Литви та Латвії за совка могли мати в совку прекрасне дитинство й молодість,звичайно ж,з молодими ж взагалі ще живими батьками .могли навіть мати в цілому непогане( відносно совка,звичайно) життя.АЛЕ- всі вони чітко знали,що їх батьківщина в окупації.й демонстративно відмовлялися розуміти расєйську язику й на ній розмовляти.
А от українці чомусь не можуть виявити,що без сисисири в них також була б юність ,здоров'я та молоді батьки.це я ще мовчу про тотальне засирання мізків" брацтвом"...
При чому тут ваша юність і молодість. Хто куди її викидає?
Вам контактують факт про те, яке навчання було тоді, причому тут викидування молодості і як це можна викинути?
Кому как повезло ! Я ні полслова кривого не можу сказати не про школу ні про інстітут.,ні про вчителів.
І хочь і воротнічкі пришивали, то без всякої ненавісті, а щоб були чистенкькі.
Тут мені про навчання втирають.яке якісне було.
Якщо був вчитель хороший,то й навчалися в нього добре,- але так було б будь де й в будь якій країні.я навіть більше скажу- якби вчителям тоді не впарювали " вєчно живого валодю со товаріщі( дитячий садок та молодша школа) ,підбір матеріалу згідно" лінії партії" й тому подібну муть штибу історії кпрс,( середня школа й далі аж до вишу) то вони б могли використати цей час для того щоб ще краще вкласти знання дітям,- в ті шматочки мозку ,що доводилося засмічувати вище переліченим сміттям...
Как же мы неграмотные ,закончившие советские школы смогли отстроить страну,построить все что сейчас забрали себе в собственность и ничего не построили нового,мне со своих76 лет хочется сказать что автор все перекрутить,сколько вам заплатили за эту охинею
💯👍
Плата за обучение 200 рублей в год в 40 году, это 20 рублей после реформы 61 года. То есть, 20 рублей в год.!!! Это разве деньги большие?. При зарплате средней 75 рублей в 1965 году, 20 рублей,в нод - это ничего. Но в 1965 году за обучение уже никто не платил. Ни за кружки, ни за что не платили. Дворец пионеров, спортшкола , - ходи, не хочу....
Квартиры?... Та сейчас 90% украинцев живут в советских квартирах! А шо построили за 30лет для людей буржуи?
Просте питання: навіщо скільки брехні і дурних вигадок? Я закінчила школу, а потім вуз у 80-х. Ніхто мене не примушував відпрацьовувати після отримання диплому, куди захотіла , туди і поїхала, на розподіл можна було не зважати. А освіта була справді якісною, дипломами тоді не торгували. І у школі ми себе почували значно краще і вільніше, ніж наші діти, народжені в 90-х. Пам'ятаю, ходили в школу переважно хто у чому хоче, могли фарбувати волосся, нігті, чи що завгодно. І сперечалися з учителями, відстоюючи свою думку. Було багато різних, цікавих і при цьому безкоштовних гуртків. Я ходила у музичну школу, танцювальний та спортивний гурток. І ніяких міфічних поборів у школі не було. І жили в хороших нових квартирах, отриманих батьками безкоштовно. І при цьому батьки не були членами партії. Так, щось подібне до сказаного десь могло і бути, роках в 30-50-их. Але такі перекручення та перебільшення стосовно будь якого періоду мають певну мету. Це не лише хайп заради кращої монетизації. Подібні відео розраховані на молодих, щоб посіяти у них уявлення, що нинішній бандитсько-олігархічний лад - це не так вже й погано. А, між іншим, Герой України політв"язень Степан Хмара, який пройшов радянські табори, казав, що те, що зараз - страшніше і жорстокіше.
На кого навчались?
@svaleks566 Медицина
Брехня!
На безкоштовну квартиру твоїх батьків працювали безкоштовно селяни у радгоспах.
Мабуть ти жила десь за хмарами.
Починаючи з 4 курсу моя тітка тих самих років навчання в ВУЗі мала клопіт домовлятись / випрошувати / ... щоб залишитись хоча б тій же області по розподілу після майбутнього закінчення. Моя однокласниця після Мед.училища мала там же в Ватутіно відпрацьовувати. Не вірю, що можна було закінчити мед.ВУЗ і бути "не прикріпленим" - це як? Вільний ринок праці? Як ви вибирали місце роботи?
Загалом, ми будували освіту незалежної держави 30 років, а результати гірші, ніж у совковій школі. Нині освітою керують і т.д. уже не совєцькі люди. І що? Ще гірші, взагалі. Кароч, чесно, так собі сюжет. Якби в нас були зараз реальні якісні переваги, ну, крім "а раніше в школі били і принижували, а щараз ні" - то вже вибачте. Зараз у школах з булінгом діточки, яких не можна увалить, якщо то падло заробило, бо веде ся як та мразь, от, ті діточки з побоями, приниженнями і т.д. прекрасно справляються. Святе місце пустим не буває.
Єдине досягнення - це ліберальне ставлення до дрес-коду. Слава всім кому там, ніякої форми і т.д. Правда, до вчителів претензії не пропали, як свідчить стандарт освіти. Складений, до речі, молодими кадрами. Уйобки МОНістерські, блядь. Успішно справляються з завданням знищити останнє, що ще якось трималося купи.
Кароч, можете мене тапками закидати, звісно, але мені глибоко фіолетово. Шо то гівно, що нині ще більше гівно. 😢😢😢😢