Василь Галаса - провідник ОУН на Закерзонні | Ірина Фаріон
Вставка
- Опубліковано 12 січ 2025
- Василь Галаса (12.11.1920-5.10.2002) - бандерівець, націоналіст, полковник Армії Нескорених - УПА. У травні саме таких маємо возвеличити і вшанувати.
Один із очільників націоналістичної боротьби на Закерзонні. В.о командира УПА-Північ.
Його кредо життя:
"Ми не капітулювали. У нас не було поразки, ми чесно йшли до бою на своїй землі. Ми не воювали проти ніякого народу, проти ніякої держави, не займали чужих земель" (Василь Галаса). Посли Ізраілю і Польщі у своєму зверненні до ВР виступили проти вшанування цього Героя на державному рівні. Дякуємо, що звернули увагу на Героя. Обов'язково вшануємо. Саме з цією метою ця студія "Гену українців". Наша земля - наші герої.
🔸10 років підпільної боротьби за Соборну Українську Державу.
🔸10 років московсько-сталінських концтаборів.
🔸Нескорений і жертовний. Незламний і послідовний.
Підписуйтеся, коли Ваша ласка, на мій ютуб-канал. Працюю тут не так часто, бо тьма науки, але тут завжди є нові відео.
Частіше працюю на сторінках:
Facebook www.facebook.c...
Twitter / farion_iryna
Блог "Українська правда" blogs.pravda.c...
Проєкт "Від книги до мети" www.vid-knyhy-d...
#Фаріон #Галаса #Ген_українців
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую за неймовірну студію про ще одну постать України.
Цікаво було слухати про Василь Галас, як очільника УПА на північно-західному напрямі, і одержимість ідеєю своєї Батьківщини це справді заслуговує поваги.
Новим для мене було те, що мати мати віддала його у найми. Коли Василю було лише 6 років, він вже, пас овець, робив усю необхідну господарську роботу, яку йому наказували робити багатші люди.
Вражаючий ( з неприємної сторони) для мене був той факт, що Василя Галаса здавали ворогам земляки. На сьогодні, нажаль, ситуація не змінилась, адже українці і досі можуть зраджувати свої принципи та батьківщину заради чогось незначного.
Одружєння Василя з Марією Савчин є виховним для мене. Вона теж була членом УПА , провадила активну агітаційну і пропагандистську діяльність, і також друкувала дуже багато матеріалів, які писав її чоловік., вона написала 600 сторінок спогадів про їхню з Василем спільну боротьбу. - бо це приклад того вічного кохання, яке розділяє з тобою і горе і щастя .
Виховним в цій постаті є те, що після важких життєвих випробувань, він став членом ОУН .Він розповсюджував свої ідеї Західною Україною, і залучав все більше людей до ОУН і разом боровся за визволення.
Дякую
Не можу слухати про зраду
без болю в серці і в душі.
Чужі фізично нас вбивали,
Духовно вбили нас свої.
Чи відродились українці?
Хотів би вірити, але....,
Яке відродження народу
Прекрасно видно в справі з ЗЕ.
Народ, народ, коли дозрієш?
З темниці вилізеш, з оков?
Ти ж здібний, майже все умієш,
А просиш милостиню знов.
Готовий чоботи лизати
Отим, що топчуть рідний край,
Служити їм, допомагати,
Навіть не кажеш: не вбивай.
Я скільки прошу: не ведися,
Підлим не вір, лише собі.
Їм дуже добре в Україні,
Та їх думки завжди в Москві.
Когда, спрашиваешь, народ дозреет? Никогда, Ярик. Забей, расслабься и хотя бы попытайся получить удовольствие.
Героям Слава! Дуже дякую, за таку пізнавальну й цікаву студію. Виділю декілька основних тез:
1.Я вперше почув про таку людину, як Василь Галаса, який був провідником ОУН на Закерзонні. Дуже шкода, що про таку людину нічого не має у підручниках з історії України.
2.Натхненним для мене стало те, що він закінчив тільки 4 класи, але займався самоосвітою та брав активну участь у просвітницькому русі.
3.Патріотичним стало те, наскільки рано у ньому пробудилась національна свідомість.
4.Прикрим я вважаю, те що Василя і Марію здали своїж земляки. Здавалося б одна з найдавніших подруг, яка ніколи тебе зрадить...
5.Я вже навіть недивуюсь тому, що інші країни хочуть знищити нашу національну свідомість. Вони хочуть знищити всіх постатей, які можуть стати прикладом для наслідування для молодих українців.
Дякую
Христос воскрес! Шановна Ірина Дмитрівно. Знову із захопленням слухаю Ваші студії, і знову ті ж риторичні запитання: чому шкільна програма не містить вивчення діяльності таких феноменів українського відродження.
Що для мене нове ? Про діяльність таких постатей я почув уперше з Ваших уст. На щастя Василь Галаса дожив до наших днів, якими строкатими, помережаними кров'ю були рядки його життєпису.
Вражає те, що знову держава Ізраїль "сильно заклопотана" такими боротьбистами України і вкотре диктує нам, українцям, кого слід визнавати, а кого ні.
Коли почув про святе подружжя Василя Галаси і Марії Савчин, чомусь спали на думку рядки поеми Шевченка "Гайдамаки", а саме розділ "Гонта в Умані", де головний герой жертвує своїми синами на благо боротьби. Зв'язкова Марічка змушена була втекти, залишивши свого сина Зенона ворогам. Як краялось її материнське серце, але жінка розуміла, що ставить на кін.
Коли Василь Галаса вступив в активну діяльність як оунівець, то він був моїм ровесником, а його дружина й поготів - у віці 14 років, і на превеликий жаль, сучасна молодь. Чи готова пожертвувати собою, своїм будучим заради боротьби, чи не успадкувала вона комплекс меншовартості. Тому, я вважаю, що у шкільній програмі з історії України є "білі плями" - це такі герої, які успадкували ген українців, і їхнє життя має стати прикладом для кожного школяра!
Дякую. Блискуче.
Слава Україні, пані Ірино. Дуже хороша студія про Василя Галаса. Хочу виділити кілька тез, які мені запам'яталися.
1. Василь Галаса вихідець із простенької сільської сім'ї, де бітько був малярем. Закінчивши 4 класи, він почав займатимя самоосвітою. Виріс на українській літературі, тому й виріс він справжнім українським націоналістом.
2. Вступивши до ОУН Василь Галаса став сином поневоленого народа. Він багато, що перережив за ці роки, навіть і ув'язнення. Настільки сильна людина, яка не відійшла від свої поглядів і все витримала.
3. Підпільна активна діяльність і справді є знаковою в житті Василя і долі України. Він написав свою знамениту брошуру "Українсько-польські взаємини 1945 року", адже він думав за Україну, він закликав Польшу до об'єднаної боротьби проти Росії задля збереження української ідентичності і свідомості.
4. Також дуже важливий етап у житті Василя Галаси стається у 1945, він одружується із Марією Савчен. Ця жінка є дуже сильною, вона всіма способами підримує свого чоловіка, допомагає в національних справах. Та ось втративши свого сина, вони продовжують національну боротьбу, тому, що вони сильні духом люди.
5. Мене дуже вразило, що йогт видавали його ж знайомі, друзі, але він сам ніколи не ставав на бік ворога, щоб не ставалося в його житті. Це, мабуть, через те, що він справжній українець, патріот та людина свого слова.
Дякую
Excellent and informative lectures. This is a good opportunity for the citizens of Ukraina and diaspora to learn Ukrainian history. Slava Ukraini!
Героям Слава!!!
Дякую.Бережімо себе і Україну!
Пані Ірино дякую за неймовірно цікаву студію❤
Вбираю Ваші лекції як найчистіше і найсвіжіше повітря! Дякую !
Дякую
Безмежна вдячність та низький уклін пані Ірині Фаріон за національно- патріотичну позицію, за правду, за нашу ідентичність, за важку боротьбу за Україну!❤️🖤🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
Величезна вдячність за таку потужну національно - ратріотичну позицію. Ініормацію як цінний скарб! ❤️🖤🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛
Доброго дня, Ірино Дмитрівно, дуже сподобалася ця студія я виділила для себе таких 5 тез:
1.Я вперше почула про таку видатну особу, як Василь Галас і я була вражена тим, що Василь Галас був очільник УПА на північно-західному напрямі, і також як ви і сказали він дуже був одержимий ідеєю своєї Батьківщини це і справді заслуговує поваги.
2.Також я була захопилася тим що доля цього чоловіка була важкою ще з початку дитячих років, Василь Галас з малечку ріс сильним та відважним, хоч і батько його помер ще коли Василь був зовсім малим, а мати віддала його у найми. Коли Василю було лише 6 років, він вже, пас овець, робив усю необхідну господарську роботу, яку йому наказували робити багатші люди.
3.Надзвичайно неприємний був той факт, що Василя Галаса були здавали ворогам його земляки, я думаю це дуже велика така проблема українців, тому що вони можуть зраджувати свої принципи та батьківщину заради чогось незначного. Тому такі особистості, як Василь Галас є дуже цінними для нашої Батьківщини.
4.У 1945 р. Василь Галаса одружується з Марією Савчин. Вона теж була членом УПА , провадила активну агітаційну і пропагандистську діяльність, і також друкувала дуже багато матеріалів, які писав її чоловік., вона написала 600 сторінок спогадів про їхню з Василем спільну боротьбу.
5. Дуже є зразковим те що після важких життєвих випробувань, він став членом ОУН. Проводив активну просвітницьку діяльність, намагався донести до людей національні погляди.Він розповсюджував свої ідеї Західною Україною, і залучав все більше людей до ОУН і разом боровся за визволення.
гамарджоба
Дякую
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! На жаль, у підручниках із історії України нічого не написано про цю видатну людину - Василя Галасу. Тож, чую про нього та його родину вперше.
1. Перш за все, мою увагу привернуло те, що доля цього чоловіка була важкою ще із дитячих років. Батько його помер ще коли Василько був зовсім малим, а мати віддала його у найми. Коли хлопчикові було всього 6 років, він вже бавив шестирічну дитину, пас овець, робив усю необхідну господарську роботу, яку йому наказували робити багатші люди.
2. Мене також вразило те, що він закінчив лише чотири класи школи але, попри все, займався самоосвітою: читав українську літературу, брав активну участь у просвітницькому русі. А згодом хлопець сам розповідав про діячів української культури, та розповідав так, що його із захопленням усі слухали, хотіли щоб він продовжував і говорив ще.
3. Мене зацікавив той факт, що українського націоналіста із Василя зробила, як він сам каже, акція пацифікаціції. На час проведення акції йому було всього 10 років. Він запевняє, що саме це стало вирішальним поштовхом до того, щоб у 17 років він став членом ОУН. Мене так захопили його слова: "Я почувався не безіменним наймитом, а сином свого великого поневоленого народу, борцем за його визволення".
4. У 1945 р. Василь Галаса одружується з Марією Савчин. Вона теж була членом УПА , відомою зв'язковою "Марічкою", провадила активну агітаційну і пропагандистську діяльність, згодом друкувала дуже багато матеріалів, які писав її чоловік. Шлях цієї жінки, як і шлях Василя був усвідомленим і сповненим служіння українській національній ідеї, а почався ще коли їй було 14 років. Також вона написала 600 сторінок спогадів про їхню з Василем спільну боротьбу.
5. Також у грудні 1945 року у них народився син, якого вони назвали Зеноном. Розуміючи, що дитинці потрібні хоч якісь умови, вона не могла залишитсь в криївці, тож мешкала в Польщі під конспіративним іменем. Коли її викрили і влаштували на неї облаву, жінка, розуміючи, що не врятує сина, вистрибує через вікно і біжить у ліс до криївки, де був Василь. Чоловік зразу ж запитав Марію, де їхній син, але коли вона розповіла ту жахливу історію, він зрозумів її і виправдав.
Ці надзвичайні люди пережили таку трагедію, та незважаючи ні на що продовжили боротьбу. У них треба вчитися. Вчитися стійкості і сили, міцності духу і відданості Україні та нашій національній ідеї.
Дякую
Дорога Ірино Дмитрівно, доземно схиляємо голови перед вашою працею, світла вам пам'ять! Ця студія не просто трепетна, вона розриває струни людської душі.
Слава Україні!Дякую за цікаву студію. Хотілось відзначити декілька основних тез:
1. Василь Галаса - полковник УПА "Орлан", один із небагатьох кавалерів Золотого хреста заслуги - найвищої відзнаки організованого націоналістичного підпілля.
2.Доля цього чоловіка була важкою ще з початку дитячих років, Василь Галас з малечку ріс сильним та відважним, хоч і батько його помер ще коли Василь був зовсім малим, а мати віддала його у найми. Коли Василю було лише 6 років, він вже, пас овець, робив усю необхідну господарську роботу, яку йому наказували робити багатші люди.
3. Також цікаво було, що Василь Галаса був очільником УПА, а згодом - провідником ОУН. Він став сильним духом і не підкорявся нікому, а мав тільки свою гостру думку. А саме, коли його зраджували близькі люди.
4.У травні 1945 р. Василь одружився з Марією Савчин - "Марічкою", яка тоді була надрайонною провідницею Українського Червоного Хреста Перемишльщини. Їхня історія переповнена біллю і карколомними поворотами долі.
5.Виховним для мене став той факт, що Василь Галаса здебільшого займався самоосвітою. Він сам долучився до просвітницького руху і надалі сам розповідав про постатті української культури.
Дякую
Слава Україні! Дякую, за таку цікаву та повчальну студію..
Мене вразило те, що він закінчив лише чотири класи класи, але він займався самоосвітою: читав українську літературу, брав активну участь у просвітницькому русі.
Не дивлячись на те, що доля цього чоловіка була важкою ще із дитячих років, Василь Галаса виріс сильним духом та відважним. Батько його помер ще коли той був зовсім малим, а мати віддала його у найми. Коли хлопчикові було всього 6 років, він вже бавив шестирічну дитину, пас овець, робив усю необхідну господарську роботу, яку йому наказували робити багатші люди.
Після усіх життєвих випробувань, він став членом Організації Українських Націоналістів. Проводив активну просвітницьку діяльність, намагався донести до люду національні погляди.
З болем у серці, я слухала про те, як сина Василя виховали чужі люди, та про те, як його дружина попадала в неприємності.
Дякую
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Дуже дякую вам за цю студію!
1. Постать Василя Галаса стала абсолютно новою для мене. На превеликий жаль, я ніколи раніше не чула про цю видатну людину. Саме тому із захопленням слухала розповідь про очільника УПА на північно-західному напрямі. Дуже мені сподобались Ваші слова про те, що це була людина, одержима ідеєю своєї Батьківщини. Гадаю, вони якнайкраще характеризують цього непереможного борця за волю України
2. Надзвичайно обурив мене той факт, що Василя здавали ворогам його ж земляки. В цьому, на мою думку, і є найбільша проблема українців. Вони зраджують свої ідеали та свою країну заради чогось незначного. Саме тому такі постаті як Василь Галаса є особливо цінними для нашого народу.
3. Надзвичайно цікавим для мене став той факт, що десятирічний хлопчик розумів те, що не всі можуть зрозуміти навіть сьогодні. В 17 років він вже творив історію своєї Батьківщини, вважаючи себе сином поневоленого народу, борцем за визволення. Така свідомість молодого юнака захоплює. Дуже шкода, що дуже мало українців мають таку ж позицію.
4. Виховними для мене стали слова Василя Галаса: «Мені не страшно вмерти за те, в що я вірю». Його постать стала для мене прикладом незламності. Незважаючи на всі перешкоди та особисту драму, цей чоловік вперто відстоював ту ідею, у яку вірив усім серцем, і навіть не допускав думки про те, що вона може бути неправильною. Це справжній взірець того, як потрібно безкомпромісно дотримуватися своїх принципів.
5. Світоглядною для мене стала думка: «Не про Польщу нам йшлося, а про Україну». Я цілком погоджуюся із цими словами. Ми повинні дбати про свою Батьківщину, а не про добробут своїх сусідів. Нашим основним завданням є боротьба за незалежність України, її цілковиту самостійність, а все інше - це вже другорядне.
6. 6. Вперше почула таке цікаве слово, як «тожсамість». На мою думку, воно доволі милозвучне.
дякую
Вкотре кажу, що Пані Ірина мусить очолити Міністерство освіти! Україні потрібна така очільниця освіти!
Президентом !
Императором объединённых галактик вселенной
@@arkettmood112 каким нахер президентом???? Она и её дед предатели. Одна в партии комсоргом работала, а её "героический дидусь в Красной Армии служил". Это для вас была тайна?
ну і що ? Добряча третина УПА перед тим служили в РККА.
Вибачте, будь ласка, а чому вона "Ірина", а не "Ярина"? Цій же, вибачте на слові, пані, дістало розуму прийти до школи та перейменовувати маленьких дітей з "Машеньки" в "Марічку", то де ж її власний "камінг-аут"?
Дякую вам велике
Перечитала спогади Маріїї Савчин за ніч
Ця дорогоцінна книга не має собі рівних і показує нам ,що українські жінки унікальні
Я ше ніколи не читала таких трепетних у кожному реченні споминів
Міцний був. І скритний. Скільки не питав у нього про його минуле, нічччччого не розповів. Нікому. Тільки книжка. Така доля накладає певний відбиток на все життя. Дякую.
Дякую, Ірино Дмитрівно, що розповіли про Василя Галаса - провідника ОУН на Закерзонні. Мене вразила доля цього чоловіка, тому слід зазначити 5 найважливіших тез:
1. Величну роль у житті Василя відіграло його складне дитинство. Закінчивши тільки 4 класи, він не зламався, а почав займатися самоосвітою. Тому насамперед вчив правдивої історії України, яка висвітлювалася в школі з антиукраїнських позицій.
2. Також цікаво було, що Василь Галаса був очільником УПА, а згодом - провідником ОУН. Він став сильним духом і не підкорявся нікому, а мав тільки свою гостру думку. А саме, коли його зраджували близькі люди.
3. Варто виокремити його дружину, Марію Савчин, та її влучні слова: «Мова - це найточніший показник політичного статусу народу.» Отже, на сьогодні саме мова є основною ознакою національної ідентичності, об’єднує людей в націю, тобто є основним націєтворчим чинником. Відтак українська мова, як атрибут державності, дотепер лишається найбільш вагомою.
4. Мене найбільше вразило, що внаслідок цих важких моментів їхнього спільного подружнього життя, що вони були вимушені покинути своїх власних дітей. Це показує саме зразок відданих Героїв, які були готові на все.
5. Марія Савчин та Василь Галаса -це саме ті постаті, якими ми маємо пишатися та возвеличувати. Вони були прикладом, а саме борцями за незалежну Україну, які відіграли важливу роль, як патріоти своєї держави.
Дякую
Україна понад усе!
Дякую.
@@ДідОстап А ДАЛІ ІДИ В ДУПУ!!!
Плакала після цього випуску, страшні і важкі долі у наших Героїв. Слава Україні!
Дякую за роботу, пані Ірино! В правді наша сила!
Надихаєте разом з героями ваших передач!👍✌👏
Цэ кривда.
Шановна пані Ірино, дякуємо дуже!!!
Величезну справу робите! Бережіть себе, гідна донька України.
Василь Галаса та його дружина Марія Савчин -- люди з великої літери, яких не зупиняло ніщо.
Новим для мене була їхня втрата дітей. Що може бути гіршим...
Мене здивувало, що їх зраджували свої ж люди.
Вражаючим є те, що з ранніх років Василь розумів, що його вчителька -- не наша, і казав "міста -- наші, а України на мапі нема". Вже в 17 він став ураїнським націоналістом.
Виховним є Василева вірність своїм ідеалам. Попри всі труднощі він боровся за честь країни.
Світоглядним для мене стали його слова "Я не боюсь вмерти за те, у що вірю". Василь -- це надзвичайно сильна духом людина.
Дякую
Вічна і світла пам’ять пані Ірині 🙏🇺🇦
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Про Василя Галасу довелося почути вперше. Дуже вдячна Вам за те, що ви даєте змогу дізнатись про видатних українських постатей. З цієї студії я виділила такі тези:
1. Надзвичайно цікавим постає те, скільки надзвичайних людей має наша держава. І ці надзвичайні люди - Василь Галаса і Марія Савчин. На мою думку, кожен українець повинен знати історію цих воїнів, які боролися з вогнем в серці за нашу державу.
2. Обурює те, що інші держави думають, що в праві диктувати нам, українському народу, кого ми можемо вшановувати, а кого ні. Це просто безглуздо.
3. Вразило мене те, що хлопець в свої 17 років вже мав сформовані погляди, думку і мав мотивацію до вступу в ОУН, і казав, що він почувається борцем за визволення народу. Дивує сила цієї людини, яка не поступилася своїми ідеями, принципами і продовжувала боротися.
4. Виховним для мене став той факт, що Василь Галаса здебільшого займався самоосвітою. Він сам долучився до просвітницького руху і надалі сам розповідав про постатті української культури.
5. Світоглядним для мене стало те, що близькі люди можуть тільки здаватися ними. Як сталося у Василя і Марії, але навіть тоді вони не зрадили своїм поглядами, як це зробили їх земляки. Також світоглядними для мене стали слова "не страшно вмерти за те, в що я вірю".
Дякую Вам!
Дякую
👍Фаріон - найздоровіша клітина імуної системи України
Україна видужає від всіх окупаційних зараз коли її тіло буде виробляти більше Фаріонів👍
спорим, развенчаю любой миф, догмат от Ирыны Дмитрыевны?
@@alru7307 , зачем???!!! Историческая правда, факты и догматы, как говорят в Одессе, это две большие разницы. Да, как утверждает римское право: "На один и тот же факт можно посмотреть по-разному". Так что не надо спорить. У вас свой взгляд, у нас - свой. Желаю понимания.
Доброго вечора, Ірино Дмитрівно! На жаль, вперше довелося чути про Василя Галаса. 1. Вразило те, як рано в малого Василька почала пробуджуватись національна свідомість, палке бажання мати своє, українське. 2.Виховним для мене було, те наскільки сильно Василь був одержимий національними ідеями, що він не занепав духом, не зважаючи ні на що. 3.Новим для мене було те, що, окрім діяльності заступника ОУН ,він ще мав хист до написання творів, брошур. 4.Світоглядним для мене було те, його дружина пройшла такий ж шлях, як і Василь , Марія була сильна духом, яка знайшла в собі сили не занепасти духом після втрати сина, та йти далі. 5.Проте було неймовірно боляче дізнатись крізь що пройшли ці неймовірні люди, які неодноразово пізнали зраду «своїх» Слава Україні!
Дякую
Цю систему освіти необхідно міняти. ТЕРМІНОВО!!! Мною трясе від думки, що я нічого не знала. Інтелектуальний та культурний рівень розчаровує...
Нажаль, і сьогодні убивають за мову і Україну, як окупанти, так і продажні манкурти " какая разніца ", але ніяким істотам не дано убити ген свободолюбивого українця ! Вічна пам'ять Ірині Фаріон і всім героям за незалежність України !
❤👍👍👍👤 🌹🌹🌹
ДЯКУЄМО !!!
Слава Україні !
1) Новим для мене була постать Василя Галаса. Дуже шкода, що я вперше чую про цього провідника ОУН та полковника УПА.
2) Захопливим для мене було те, що Василь закінчив всього лиш чотирикласну школу, а все решта - це була самоосвіта. Він активно долучився у просвітницький рух і вже сам розповідав про визначні постаті української культури . Його слухали люди з таким захопленням , що не хотіли, щоб він закінчував бесіду . Він був дуже щирою та відкритою людиною .
3) Цікавим для мене було те, що Василь Галаса мав фантастичний дар до писання. Він написав книгу «Наше життя і боротьба» . Була видана у 2005 році та перевидана у 2019 році. Тепер цю книгу може прочитати кожен.
4) Світоглядним для мене було те, що під час одного уроку, який вела польська вчителька, почалося пробудження українського гена , який хоче мати своє: свою землю та свою державу. Ось звідки у Василя з‘явився дух націоналізму.
5) Виховним для мене було те, що після того як дружина Василя Галаси- Марія Савчин , після втечі прибуває в Криївку до свого чоловіка , на перше питання яке задає чоловік про сина, вона розповідає страшну історію. Але Василь Галаса зрозумів і виправдав дружину. Цим він показує, що дружину він кохав і зміг її вибачити та зрозуміти.
Дякую за студію!
Дякую
Панi Iрина дякую!
Просто важко повірити , що були такі люди, які так самовіддано любили свою Батьківщину, і боролися всіма силами до кінця!!! Дякую Вам вельмишановна пані Ірина!!! Слава Україні! Слава Героям! 🇺🇦💙💛
Історія повторюється!!!Україна завжди наступає на ті самі граблі....
І все - по яйцях, по яйцях... )))))))))))))))))))))
@@АлексейИванец-ф5м там уже вместо яиц вмятина всмятина
@@РомаРома-я4т Да их (яиц) там отродясь и не было.
Супер!
Пани Ирыно❤
Вы неперевершена❤
Свитла пам'ять Вам🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
1) Такі постаті не виростають самі по собі. Поштовхом , який змотивував Василя Галазду вивчати справжню історію України та щиро бути нею зацікавленим - це , мабуть , випадок з польською вчителькою в школі в часи політики пацифікації. Ні що так не обурює , як неповажне ставлення до твоєї історії. Всього 4 класи освіти , але таке стремління до самоосвіти є справжнім прикладом.Перечитав багато художніх творів: «Кобзар» Тараса Шевченка, історичні повісті Андрія Чайковського, Михайла Старицького, спогади учасників визвольних змагань 1917-1921 років. Це поглиблювало й зміцнювало національну свідомість, формування якої довершила польська пацифікація українських сіл і міст у 1930 році.
2)Вже в 17 років він вступив в ОУН
Через декілька місяців його призначили районним провідником юнацької мережі ОУН. А в травні 1939 року він був заарештований польською поліцією за приналежність до ОУН.
3) Тяжко було слухати та читати про його родину. Батько помер , коли Василь був ще дититною. Складне дитинство.
У травні 1940 року його матір вивезли в Сибір, де вона й померла , в цей час сам Василь знаходився в тюрьмі.
Неймовірні звісно стосунки з дружиною. Дві людини , які , певно, повністю збігались в поглядах та розуміли важливість своєї діяльністі. Навіть не можу уявити , що відчувають батьки , які втратили спочатку першу дитину, та не мали можливості , навіть , побачити її. А потім й другу...
4) Пункт , котрий перекочовує з однієї до іншої студії. Незадоволеність представників Ізраїлю та Польщі, певно, й меж не має. Цікаво , чи є в українській історії борці за незалажність , які б не обурювали їх?
5) Марія Савчин - ще одна Велика жінка в історії України. Настільки віддаватися своїй справі з безпам'ятством , жертвувати всім , навіть , власними дітьми заради боротьби за незалежність заслуговує особливої пошани. Неможливо не наректи це подвигом і самопожертвою!
Дякую
Як приємно спостерігати ігнор ботів!
Дякую👍
Марія Галаса: Мова - це найточніший показник політичного статусу народу. Ця упосліджена і зневажена совєтами мова не давалася їм легко, штибніла, пручалася у їхній вимові, в горлі їм застрявала, гей би не бажала, щоб оскверняли їй тут, у тій установі. Дякую, друже Ірино.
Так! Не людина,але мова обирає собі людину)
Дякую ВАМ!
Пані Ірина дякую Вам за гірку історію наших патріотів України, нажаль на сьогодні така ж ситуація як тоді ,слухаю надихаєте мене ,мої предки також втікали з Тернопільщини ще в 188..р.опинилися на Київщині старший син 1890 Петро село Ставки він там народився ні яких документів про моїх не знайдено можливо ви щось знаєте про архіви , дуже-дуже дякую Вам за все.
Велике дякую, пані Ірино! Слава Героям!...
Важке життя в них було, у Василя й Марiчки, та й у всих упiвцiв, але вони продовжили й заклали основу для сьогоднiшньоi боротьби з москолотою
Ця студія...це молитва🙏
Дякую Вам 🙏❤️🖤
Дякую! Цікаво, повчально і водночас боляче, бо більшість біомаси дивиться на своїх
Героїв через ворожі окуляри. Ваша ж робота благородна і не даремна. Підтримую.
Харків.
Пізнавально...
Дуже і дуже цікаво. Дякую
Дякую!
Блискуче!
Синові змінили ім'я, коли Марія залишала Тараса в селі, та жінка сказала, що в їхньому селі таких імен не дають, і вони погодились називать сина Петрусем.
Дякую за працю!
Слава Україні!
З Вашої студії я, нажаль, вперше дізнаюся про діяльність Василя Галаси. Чесно кажучи, я не розумію, чому МОН не вживає заходів щодо поширення інформації про діяльність борців за незалежність нашої держави. Дивним для мене є також те, що шкільні підручники не містять навіть згадки про цих людей. Натомість усі ми добре знаємо про Катерину Другу, Петра Першого, генерала Жукова, які винищували українців. Ми вивчаємо творчість Миколи Гоголя, який зрадив батьківщину, заради престижу. А про таких постатей, як Василь Галаса, Наталена Королева, Святослав Караванський - ми навіть не чули!
1. Ця антиукраїнська політика української влади мене бентежить. Якщо Василь Галаса казав, що міста наші, а України на мапі нема, то зараз все навпаки. Україна на мапі є, але міста, на жаль, не наші. Окупавані не тільки Крим і Донбіс, але вся українська культура! І мені болить, що українці не зважають на це, що вони самі обирають до влади зрадників, які розповідають нам про Пєтю і Катю, і жодного слова не кажуть про героїв України, яким був Василь Галаса.
2. Власне, мене найбільше вразило, звідки у Галаси з'явився дух націоналізму. Зазвичай діти подібні до своїх батьків, або до вихователей, проте Василь Галаса втратив батька ще у ранньому дитинстві, матір віддала його у найми, а вчителька-полька навчала учнів ненавидіти своїх співвітчизників. Тобто він самостійно навчився аналізувати навколишні процеси, робити коректні висновки і правильно ідентифікувати людей навколо себе. Хоча він здобув усього чотирирічну освіту, пережив акцію пацифікації у ранньому віці, але не поступився своїми національними погоядами, яких дійшов власними роздумами!
3. Зразково те, що після усіх життєвих випробувань, він став членом Організації Українських Націоналістів. Проводив активну просвітницьку діяльність, намагався донести до люду національні погляди. Свої націєцентричні ідеї він розповсюджував Західною Україною, щоб залучати все більше людей до ОУН і разом боротися за визволення.
4. Головною ідеєю його діяльности була, на мій погляд, боротьба з мocкалями. Хоча на західних землях завжди існувала проблема у відносинах із Польщею, Василь Галаса - один з небагатьох, хто бачив реальну загрозу саме зі Сходу. Тому він долучився до діяльности Романа Шухевича, який вважав за необхідне об'єднатися з поляками і воювати проти Москви. З приводу цього він пише свою брошуру "Українсько-польські відносини" в 1945 році, де викладає засади миру із західним сусідом. Як на це відреагувала Польща не настільки важливо, яким важливим кроком до автономізації став той вектор політики, який обрав Василь Галаса. Бо саме цей напрям і став наріжним каменем незалежности України.
5. Велику роль в житті Василя відіграла його дружина, Марія Савчин, яка залишила спадок про їхню боротьбу на Закерзонні у вигляді грубезної праці "Літопис УПА". Ця праця зараз має неабияку цінність для української культури, бо в ній зосереджені основні засади боротьби за свою національність. А на сьогодні це є дуже актуальною темою для нашої держави.
Тож, Василь Галаса для мене відкрився як запеклий борець за Україну, за нашу культуру, мову, цінності. Пам'ять про таких постатей ми повинні зберігати, та ще й поширювати усим світом, як приклад невтомної боротьби за свою землю!
Марія Савчин написала книжку "Тисяча доріг", яка увійшла в "Літопис УПА" окремим томом.
@@ТатьянаПодо дійсно, праця "Тисяча доріг" Марії Савчин стала 28 томом "Літопису УПА", я помилилась. Проте, це не відміняє її важливости для нашої культури, бо цей том відрізняється від решти. На це вплинули 9 років підпільницької діяльности Марії та Василя. Тож, я вдячна Вам за зауваження, хоча краще б Ви звернули увагу на мої роздуми щодо антиукраїнської політики нашої влади, а також щодо націєцентричних поглядів Василя Галаси, власне, яким присвячений мій коментар. Дякую.
@@ЛюбовТрофіменко-з8к Я з Вами не сперечаюсь. Хто хоче знайти книжку за назвою - в інтернеті є файл .pdf.
Дякую
Вподобайка!!!!!
Дякуємо уклінно ❤
Потужно, які сильні люди- особистості! Дякую.
Терміново треба змінювати систему освіти в Україні: ІСТОРІЯ,МОВА,ЛІТЕРАТУРА - ключові. На це точно не здатні ті,хто ,хто повсякчас принижував пані професора Ірину Фаріон.На жаль,їм вдалося перервати її політ пострілом.Ну а ми???Дбаймо про майбутнє,пам'ятаючи уроки нашої історії.СЛАВА НАЦІЇ!!!
Зараз цю книжку читають на Радіо, і вже вдруге на Радіо Культура.
Героям Слава!
Дякую.
А я вже тижні 2 слухаю аудіокнигу "1000 доріг" Марії Савчин з 23-15 до 23-47 по Українському радіо (105 FM)
На Радіо Культура почали читати приблизно тиждень тому. Кожного дня о 20.30 20 хвилин.
На Радіо початок був 18 квітня. Архів усих записів можна переслухати у мобільному додатку Суспільне радіо.
В уривку з книжки, що читають зараз на Радіо - цитата про мову.
Героям слава! Хотів би відразу висловити слова подяки за вашу грандіозну працю.
1) Чесно кажучи я перший раз почув про цю видатну особу, цікаво чому наші освітні програми не розповідають про таких видатних українських діячів як Василь Галаса, особливо зараз, коли Україну хочуть знищити.
2) Вразила мене доля цього чоловіка, а ще більше його дитинство, смерть батька в ранньому віці, щоденна праця на багатіїв, це все вплинуло на малого і він став тим ким він став. Завдяки таким людям як Василь Галаса ми, наші діти та діти наших дітей, вже не житимуть таким життям яке спіткало Василя, я вдячний йому та іншим великим постатям української історії за те що я живу в вільній державі.
3) Василь Галаса був очільником УПА, а згодом - провідником ОУН, на мою думку його дитинство відіграло дуже важливу рось в тому ким він став, він зміг пробудити в собі дух націоналізму, він бажав кращого життя для України, і він робив все що було в його силах аби знищити кайдани в які була закута наша ненька.
4) «Мені не страшно вмерти за те, в що я вірю», цікаво скільки зараз знайдеться людей які зможуть сказати те саме?
5) Хотів би також відзначити і дружину Василя, Марію Савчин, ця жінка також показала себе як видатний борець за Україну, вона внесла свою лепту в історію України, таких людей потрібно шанувати і пам’ятати!
Дякую
Ирино, Дмитрівно, зробіть будь-ласка випуск про СТЕПАНА БАНДЕРУ
Вже зроблено аж ДВА. Дивіться Велич особистости.
У Поляків теж дещо у пушку.
Слава Україні
Оце доля у полковника УПА Василя Галаса.
Слава Україні!
Сьогодні вперше дізналася про таку цікаву постать, як Василь Галаса. З цієї студії, хочу виділити, декілька основних тез:
1. У Василя Галаси було тяжке дитинство. Ще зовсім малим його віддали у найми і він, у такий дитячий вік, уже виконував різні накази панів.
2. Цікаво було почути про те, що він був очільником УПА, а згодом - провідником ОУН. А також, чоловік не боявся висловлювати на загал свої національні погляди і брати активну участь у просвітницькому русі.
3. Обурило те, що інші народи знову "пхають" свій довгий ніс в українську історію і звинувачують таких постатей у нацизмі. Погоджуюсь з Вашими словами, що це повна маячня.
4. Світоглядною тезою, стали для мене слова Василя Галаси: "мені не страшно вмерти за те, в що я вірю". А віра - це найкраще, що дається нам, людям, щоб досягти бажаного.
5. Його дружина, Марія Савчин, також показала себе, як борець за українську свідомість. Ця жінка написала багато корисних матеріалів, які зробили великий внесок в українську історію.
Саме з таких величних постатей нам всім потрібно брати приклад. Приклад мудрості, єдності і незламності українського духу.
Дякую!
Дякую
а літопис червоної калини Василь галасу львів'янин
а ви часом не француженка Анна і серж годин фаріон
цікавинок
Розум без любові - робить людину хитрою.
Віра без любові - робить людину фанатиком.
Честь без любові - робить людину зарозумілою.
Влада без любові - робить людину гвалтівником.
Знання без любові - робить людину непоступливою.
Правда без любові - робить людину критиканом.
Багатство без любові - робить людину жадібною.
Виховання без любові - робить людину дволикою.
Обов’язок без любові - робить людину дратівливою.
Привітливість без любові - робить людину лицемірною.
Справедливість без любові - робить людину жорстокою.
Відповідальність без любові - робить безцеремонною
Дякую .Багато у України ворогів ...
Дякую
👍✌
Цікаво, дякую!
"Тисяча доріг" книга Марії Савчин написана класно.Хто інтересується всі знають хто такий Василь Галаса та його дружина Марія Савчин.
Шановна Пани Ирэна, дужэ дякую. И дужэ вдячна людям, яки пышуть коментари на украинський мови. Тэж допомогають кращэ володиты ридною мовою.
а чьому ви не навчилися ?
@@РомаРома-я4т , чому ж нэ навчылася?! Розумию, чытаю, спиваю. Алэ володию нэ дужэ добрэ в спилкуванни. Бажаю здоров'я та мыру.
@@dimondimon5431 нащо це Вам потрiбно ?)))
👍👍👍👍👍👍
П. Ірино, Ви напевно немаєте часу читати коментарі( Це Закерзоння - мабуть прикордонні території, які ввійшли до складу сучасної Польщі?! Цікаво як у Польщі відносяться до українських меншин?! В. Галаса був надзвичайно розумною і відважною людиною, з сильним стержнем. Шкода, що при владі здебільшого обмежені, зарозумілі бізнесмени-бандюки як в Україні, так і в Польщі, так і в Росії. Усі біди через таких.
❤❤❤
Галац - місто у Румунії.
шлемкевич загублена українська душа: що дасте взамін exchange?
+
-
РАША - ПАРАША
@@алекстот-в8щ чья бы мычала и хрюкала про парашу
Даже не сомневайся РАША - ПАРАША ВОНЮЧАЯ!!!
@@алекстот-в8щ так смешно слушать это от тех , ко превратил свою страну в подобие кучи говна , единственным достоинством которой являются бредовые сказки фанатиков , полу террористов , которые ни чего не создали за свое существование , а на оборот уничтожили все достижения (((
тебе самому не противно быть частью сумасшедших ?
👍
Не люблю слухати меланхолійної музики, і класичну музику люблю "гірська орлиця" Ольга Юліаніана +1942
Киринеєць другий
совок належить дезінтегрувати СНД
совок вже почил давно 30 лет назад. А у вас он всё маячит. Сделайте життя лучше, чем при совке, и он сам по себе уйдёт в небытие.
Овцана