Rekuperator z pompą ciepła - Centrala wentylacyjna ENERVENT ZEHNDER

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 жов 2024
  • Pompa ciepła połączona z centralą wentylacyjną? - TAK! ENERVENT ZEHNDER - cz.3
    Tym razem przedstawiamy możliwości i zaawansowanie fińskich central wentylacyjnych.
    Przedstawiliśmy już centrale wentylacyjne ENERVENT ZEHNDER, które posiadają szereg zalet i są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.
    Pokazaliśmy również, że serwis to nic strasznego i każdy jest w stanie go wykonać samodzielnie bez utraty gwarancji.
    Idziemy o krok dalej. Przedstawiamy urządzenie, które dzięki połączeniu dwóch rozwiązań może nie tylko wentylować pomieszczenia i odzyskiwać energię z najwyższą sprawnością, ale także je dodatkowo dogrzewać i schładzać.
    Możesz zrezygnować z klimatyzatorów w budynku. Urządzenie doskonale sprawdza się również do dogrzewania.
    To naprawdę świetne rozwiązanie, które łączy w sobie wiele funkcji.
    Ustawiasz wymaganą temperaturę i reszta dzieje się automatycznie w najbardziej ekonomiczny sposób.
    Zapraszamy do obejrzenia materiału 😉
    P.S. Zostań z nami, a już w kolejnym odcinku dowiesz się jak takie urządzenie pracuje. 👍
    Centrala Wentylacyjna ENERVENT ZEHNDER cz.3

КОМЕНТАРІ • 2

  • @luma-1984
    @luma-1984 3 роки тому

    Bardzo fajne urzadzenie, po ilu latach nalezy to urzadzenie wymienic? jaka jest jego zywotnosc? czy mozna wymieniac poszczegolne elementy np. wymiennik obrotowy?

    • @oemenergy
      @oemenergy  3 роки тому +1

      Gwarancja na urządzenia Enervent Zehnder to 2+3, czyli 5 lat w standardzie. Zazwyczaj urządzenie działa bezproblemowo przez kilkanaście lat. Fabryka Enervent w Finlandii działa na rynku od 1983 roku i mamy sygnały zwrotne od użytkowników urządzeń, że pracują one bezproblemowo przez 10-12 lat. Po tym czasie zdarzają się wymiany wentylatorów ze względu na zużycie łożysk, ale tylko w niektórych przypadkach.
      Niemal każdy element jest wymienny. Komponenty zamienne są dostępne nawet do modeli już niedostępnych w sprzedaży czy modeli zastąpionych nowszymi, bardziej zaawansowanymi technologicznie.
      Jeżeli chodzi o sam wymiennik obrotowy, to w standardowych warunkach (środowisko nie jest agresywne, brak zanieczyszczeń chemicznych, jak np. chlor z basenów) nie trzeba go wymieniać - nie niszczy się. Natomiast pasek wymiennika obrotowego jest częścią eksploatacyjną i trzeba go wymienić, gdy się zużyje. Warto jednak pamiętać, że do urządzenia jest dołączony zapasowy pasek w zestawie, a standardowa żywotność paska to około 8 lat.