Porównanie irygatorów Waterpik WP160 vs WP660🧐

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 13

  • @dardunki
    @dardunki 5 місяців тому

    Super, merytorycznie, dobrze się oglądało i słuchało. Konkretnie podane informacje. Jedyne co bym zmienił, to gram na gramy, bo ciężko się słucha, np. 800 gram. Szkoda, że zabrakło danych dot. długości przewodów zasilających, bo ta informacja jest b. ważna, mając na uwadze kwestię ustawienia urządzenia.

  • @P17-y4g
    @P17-y4g Рік тому +4

    Mila pani opowiada częściowo prawdziwe wiadomości: obydwa urządzenia podają takie samo ciśnienie, wężyki z uchwytem są dostępne do obydwu (a lubią się ułamywać po 2 latach), wyższy model różni się tylko ceną, detalami niepotrzebnych akcesoriów, niepotrzebnym pulsacyjnym programem i kształtem zbiorniczka. Końcówki wygodniej schować w szufladzie niż upychać w obudowie, bo to niepraktyczne, a nie jest to model na wyjazdy. Polecam jeszcze dostępny WP100, po prostu dobrze działa.

  • @JC-wn5cf
    @JC-wn5cf 2 місяці тому

    Witam, mogła by pani doradzić jaki wybrać irygator stacjonarny do domu. Z góry dziękuję

  • @gostek9071
    @gostek9071 Рік тому

    chcialem zapytac specjalistke co najpierw pasta do zebow a potem płyn czy na odwrót? i czy plyny nie biale powoduja ciemniejsze zeby? i najlepiej uzywac plynow bialych lub przezroczystych?

    • @happydentalacademy5630
      @happydentalacademy5630  Рік тому +1

      Wszystko zależy od tego, w jakim celu stosujemy dany płyn. Wyróżniłabym tu 3 główne sytuacje, czyli leczenie, działanie przeciwpłytkowe i odświeżenie.
      Jeśli mówimy o leczeniu, czyli gdy w jamie ustnej pojawia się stan zapalny, podrażnienie lub np. wykonywany był zabieg chirurgiczny, wówczas najczęściej zaleca się stosowanie płynów zawierających, np. chlorheksydynę, która działa antyseptycznie i pomaga wyciszyć stan zapalny. Takie płukanki stosujemy jako ostatni krok codziennej higieny, czyli płuczemy nimi jamę ustną po umyciu zębów. W tym przypadku bardzo ważnym jest, że aby zapewnić sobie efektywne działanie wspomnianego składnika, powinniśmy wybrać pastę do zębów bez SLS-u (SLS wchodzi w reakcję z chlorheksydyną, niwelując jej działanie).
      W przypadku działania przeciwpłytkowego, czyli ograniczającego odkładanie lub rozbijającego płytkę nazębną, możemy pokusić się o zastosowanie płynu przed szczotkowaniem. Wówczas zawarte w preparacie składniki (najczęściej chlorek cetylopirydyny) wpływają na obluzowanie płytki nazębnej i niejako przygotowują zęby do szczotkowania (w teorii łatwiej nam wówczas tę płytkę usunąć).
      O działaniu odświeżającym natomiast możemy mówić w sytuacji, gdy w ciągu dnia nie jesteśmy w stanie umyć zębów i ratunkiem staje sie przepłukanie jamy ustnej płynem. Wówczas zawarte w płukance składniki działają antybakteryjnie, wyrównują pH w jamie ustnej i zabezpieczają nasze zęby przed próchnicą.
      Jeśli natomiast nie mamy problemów ze stanami zapalnymi, a stosowanie płukanki chcielibyśmy włączyć jako formę jeszcze dokładniejszego dbania o swój uśmiech, radziłabym przedyskutować ten fakt z higienistką/higienistą stomatologicznym, ponieważ nie zawsze zastosowanie płynu nam pomoże, a często mówimy o tym, że stosując pastę z fluorem powinniśmy jedynie odpluć jej nadmiar i niczym już ust nie płukać, aby pozwolić właśnie na działanie tego pierwiastka.
      Gdybym miała odnieść się do koloru płynu, uważam że nie ma on większego znaczenia (chyba, że nosimy aparat ortodontyczny i wybieramy jasne ligatury), a przebarwienia o których wspominasz moga mieć miejsce w przypadku przedłużonego stosowania płynów z wysokim stężeniem chlorheksycyny. Wówczas może dojść do zabarwienia płytki nazębnej na brązowo-brunatny kolor. Jest to jednak proces odwracalny i nie dotyczy naturalnego koloru zębów.
      To (w sporym skrócie) chyba tyle 🙂 Pozdrawiam, Ania 🙂

  • @marekgodzieszka4450
    @marekgodzieszka4450 3 місяці тому

    Wszystko fajnie, ale bolą uszy, gdy słyszy się "gram", "gram"... GRAMÓW!!!!!!

    • @marekgodzieszka4450
      @marekgodzieszka4450 3 місяці тому +1

      centymetry odmieniane są dobrze xD

    • @happydentalacademy5630
      @happydentalacademy5630  3 місяці тому

      Szanowny Panie Marku, bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi, choć oczy nieco bolą od ilości wykrzykników 😉

  • @johnxto
    @johnxto Рік тому

    Who IS the best? Don t understand anything

    • @happydentalacademy5630
      @happydentalacademy5630  Рік тому +1

      It depand 🙂 Both of these irrigators are relly good and effective. The difference lies in the modes (WP-660 has two modes os worf: clssic irrigation and massage), the set (different heads e.g.) and the appearance. So if you need simple irrigator in good price - WP-160 should be better. But if you want to have possibility of usign two cleaning/work modes - choose WP-660. That's it in brief. Greetings, Ania 🙂

  • @Saules_Dievas
    @Saules_Dievas Рік тому

    which of these 2 is quieter?

  • @gostek9071
    @gostek9071 11 місяців тому

    wezcie zamowcie cos nowego typu pasty i plyny do sklepu na black friday zwlaszcza seysso gold advanced whitening

    • @happydentalacademy5630
      @happydentalacademy5630  10 місяців тому

      Mamy świetne promocje do -50% na wybrane produkty więc zapraszamy. Akcja trwa jeszcze cały poniedziałek 🙂 Pozdrawiam, Ania 🙂