Lakáshitel: Miért a dupláját fizeted vissza?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 жов 2024
  • Tudd meg, hogyan számolnak a bankok, amikor lakáshitelt veszel fel. Sokan nem értik, hogyan lesz néhány százalékos kamatból dupla akkora visszafizetés, pedig az egész egyszerű matek.
    Ha szeretnéd bölcsen kezelni a pénzed, gyere el a tréningre: www.szendreiadam.hu/trening
    Ha érdekel mélyebben a lakáshitel téma, itt egy teljes útmutató: www.szendreiadam.hu/hitel/lakashitel-utmutato/

КОМЕНТАРІ • 31

  • @Szeretemaszepet
    @Szeretemaszepet 5 місяців тому +1

    Parasztvakítás! Lényegében sokkal többet fizetsz vissza mint a hitel és kamat együtt. Szabadrablás!

  • @mraksi
    @mraksi 6 місяців тому

    Jól érthetően magyaráztad el. Köszönöm! Ezt a táblázatot bizonyos bankok kiadják az ügyfélnek hitel folyósításnál. Edukáció!! 👍👋

  • @Himeiros
    @Himeiros 11 місяців тому +10

    Ez volt szerintem az egyik legjobb videód eddig...!

    • @Himeiros
      @Himeiros 11 місяців тому

      Pénzügyileg képzettnek gondoltam magam, de a 8%-os kamat az nagy benézés volt. Mert az is éves, pont mint a betéti kamat. Ez nagy aha élmény volt.

    • @Lengyel.Kalman
      @Lengyel.Kalman 11 місяців тому +1

      @@Himeiros Nah igen, én is sokáig hittem azt, hogy a kamat az a teljes futamidőre értendő, nem pedig évente. :D

    • @HongaarseDuif
      @HongaarseDuif 7 місяців тому

      @@Lengyel.Kalman ès miböl gondoltad, hogy az a banknak megérné? :D

  • @adamkulics3962
    @adamkulics3962 11 місяців тому +2

    Nagyon jó videó! Személy szerint soha az életben nem akarok hitelt felvenni. A bank azt adja el az embereknek, ami senkié... az időt. Ezt a rendszert nem kívánom pénzelni.

  • @Lengyel.Kalman
    @Lengyel.Kalman 11 місяців тому +1

    Nagyon tanulságos, köszönjük!

  • @21szazalek
    @21szazalek 11 місяців тому +1

    Már értem hogy annak idején egy sima 400e ft-os hitelből miért lett végül 1M....ami rohadtul fájt! Köszönöm ezt a profi tájékoztatást!

  • @mariabalog7678
    @mariabalog7678 8 місяців тому

    Nagyob hasznos videò, köszönöm szépen!

  • @juditb.6715
    @juditb.6715 11 місяців тому

    Szia Ádám!
    Jó lett a videó,. Köszönjük! Bár én eddig is értettem, miért annyit fizetek lakáshitelre amennyit, de abban elbizonytalanodtam, hogy érdemes- e most előtörleszteni, vagy végtörleszteni, amikor az infláció az egekben, a hitelem meg a 2019- ben felvett, akkori legkedvezőbb prémium minősített fogyasztóbarát lakossági lakáshitel, ami 4,55%- os THM- el van jegyezve. 10 évig fix kamatozású. Még az elején tartok az egész folyamatnak, sőt a covid ideje alatt ugye másfél év moratóriumi nem fizetés is benne van az egészben.
    A futamidő 20 év lenne, de az élet olyan fordulatot hozott, hogy a közeljövőben vissza fogom tudni fizetni. Mivel az elején kell a legnagyobb kamatokat kifizetni, én úgy gondolom, hogy megéri végtörleszteni. Te lehet, hogy ezt máshogy látod. Mit gondolsz erről?
    Válaszodat előre is köszönöm!
    Üdvözlettel: Judit

    • @Limaksik
      @Limaksik 11 місяців тому

      Szerintem nem éri meg végtörleszteni. Ha van 4,5 % hiteled és valamilyen formában pénzhez jutsz akkor azt kell nézni hogy te ennél jobb hozamot el tudsz e érni a bafektetéseiden. Jelen helyzetben a kockázatmentes állampapír is többet hoz ennél jóval, de hosszútávra nézve részvény vagy ingatlanbefektetés is jó lehet.
      Szóval még ha nagyon biztonsági játékos vagy és alacsony a kockázattűrő képességed, még akkor is jobban jársz ha azt a pénzt amivel végtörleztenél állampapírban tartod, és több lesz a hozama mint a törlesztőrészleted.

    • @Lengyel.Kalman
      @Lengyel.Kalman 11 місяців тому +1

      Amíg a PMÁP hozama (14,75%) többszöröse a hitel kamatának, addig ott érdemes tartani a pénzt. Amint az pár éven belül visszaáll 5% körülre, akkor már érdemes lesz elő-, végtörleszteni - annak aki teheti.

    • @juditb.6715
      @juditb.6715 11 місяців тому

      @@Lengyel.Kalman Köszönöm! Erre is gondoltam, csak ugye itt az a kérdés, hogy meddig ilyen magas a PMÁP hozama. Mert már megy lefelé. Talán még 1 év .

  • @gaborh7655
    @gaborh7655 11 місяців тому +1

    Nagyon jó

  • @gergelyhideg1706
    @gergelyhideg1706 11 місяців тому +3

    Jó videó. A futamidő alatt történő extra befizetés teljes egészében a tőketartozásból vonódik le? Ha igen, akkor vele együtt az összes ehhez tartozó kamat is automatikusan? Köszönöm

  • @kriptokrisz2282
    @kriptokrisz2282 11 місяців тому +2

    Szia Ádám!
    Nagyan tetszett a videód!
    Ven e rá lehetőség, hogy az exel táblázatot elérhetővé (letölthetővé) tedd számomra?
    Üdv: Krisztián

  • @Zero1k97
    @Zero1k97 9 днів тому

    Legjobb az egészben, ha te lekötöd a pénzed 20 évre a geciládáknak nem kell dupláját visszafizetni...(örülhetsz ha 30-50% jár neked...

  • @szabiracer
    @szabiracer 11 місяців тому

    a gond, hogy "átlagember" nem érti, hogy 10, 20 évenként a VILÁG és az ember ÉLETHELYZETE teljesen megváltozik és borul minden!Pl, volt 2009ben, hogy a ingatlan értéke felét ért a hitelnek, és még vevő sem volt, vagy jön egy válás, betegség, vagy az ország lepusztul.....stb

  • @mikloskassai1194
    @mikloskassai1194 11 місяців тому +6

    Minek hitelt felvenni? Meg kell tanulni a pénzt befektetni.
    Meg minek rögtön az álomlakást elsőre megvenni? Egy olcsóban is lehet kezdeni, később eladni, újat venni. Ha már egy önrészre futotta, akkor csak türelem kell és okos befektetési stratégia, és lehet abból jóval többet csinálni. De persze az egyszerű, bemenni a bankba és hitelt felvenni, mert ahhoz nem kell tanulni.
    Egy lakáshitellel elköteleződsz évtizedekre és dolgozhatsz a banknak.
    Az aki meg nem kockáztat az meg hogyan akar sok pénzt csinálni, egyáltalán vagyont építeni, ha meg nem akar kockáztatni fogadja el, hogy annyi van amennyi.
    Számomra meglepő, hogy az emberek inkább vesznek fel egy lakáshitelt, mint sem mondjuk kockázatosabb, nagyobb nyereséggel járó befektetésekben gondolkoznak. Pedig ki tudja, azon ha buksz legalább a lakhatásod nem úszik el…
    Ez a trend itthon, ahelyett, hogy a pénzügyi tudásukat fejlesztenék az emberek. 20 milliót bàrki fel tud venni, ahhoz èsz nem kell, de 5 millió forintból 20 milliót csinálni na, akkor már túl kell lépni a bankbetét szintjén. A bankok persze abban érdekeltek, hogy alacsony pénzügyi műveltséggel rendelkezz, mert nyilván akkor sokat keresnek rajtad!

    • @peterkovacs233
      @peterkovacs233 11 місяців тому

      Attól mert valaki hitelt veszt fel, még nem biztos, hogy pénzügyileg nem művelt. A hitel pont egy nagyon jó eszköz a pénzügyileg művelt, intelligens embernek. A kockázatosabb nagy hozamot hozó befektetésekhez néhány millióval nem nagyon férsz hozzá. a hitellel előrébb hozod a saját lakást/ingatlant. Az utóbbi 10 évben az ingatlanárak úgy elszaladtak, hogy nem volt az az általánosan hozzáférhető befektetés amivel összehoztad volna az árát, főleg ha egy havi fizetésből befektetőről beszélünk.

  • @kozosules9470
    @kozosules9470 11 місяців тому +2

    Azért hozzátenném ,hogy osztrákban arányosan törleszted a kamattartozást és a hitelt. Emiatt jóval kevesebbe fizetsz vissza.

    • @JohnBlue-kh3ei
      @JohnBlue-kh3ei 11 місяців тому +1

      Azt felejsd el. Az anuitás képlet mindenhol a világon ugyanaz. Kérj nyugodtan az osztrák bankodtól egy törlesztőrészletezőt, és ugyanazt fogod látni, mint Ádám mutat. A külömbség csak a kamatszázalék.

    • @kozosules9470
      @kozosules9470 11 місяців тому

      @JohnBlue-kh3ei
      Nem számoltam utána ,de felületesen végig gondolva a dolgot lehet különbség.
      Ha meghatározott a futamidő nem mindegy, hogy a kamatot törleszted vagy a tőkét, mert az csökkenti az összesített adósság mértékét.
      Kockázat kezelésen kívül illetve persze a törvények szerint nincs meghatározva, hogy a bank a kamatot vagy az eredeti tőkét kérje előbb. Ha csak a kamatot törleszted akkor előtörlesztésnél a bank szignifikánsan jobban jár mint ha 50-50% lett volna. (a valóságtól elszakadva ugye lehetne kedvezőbb is)
      Tehát mivel a részletfizetési periódus is változhat ezért nem mindegy milyen arányban mit fizetsz.

    • @JohnBlue-kh3ei
      @JohnBlue-kh3ei 11 місяців тому +1

      Szia, kamatot nem lehet törleszteni, mivel az egy költség. A kamatot fizeted, nem törleszted. Mint mondtam, kérj az osztrák bankodtól egy részletezőt. Nem létezik olyan, hogy válogatunk a tőketörlesztés és a kamat között.

    • @Lengyel.Kalman
      @Lengyel.Kalman 11 місяців тому

      @@kozosules9470 Ahogy talán Ádám is említi, minél rövidebb a futamidő, annál közelebb lesz egymáshoz a tőke és a kamat mértéke a törlesztőrészletben már a kezdetektől. Pl. 5-10 év esetén simán elképzelhető a fele-fele arány.

    • @HongaarseDuif
      @HongaarseDuif 7 місяців тому

      @@kozosules9470 Nem tud 50-50% lenni havonta a törlesztö (max. csak egyetlen adott kamatszintnél és futamidönél), mert nem egyezik a fizetendö összes kamat és a töketartozás végösszege.

  • @lajosrobertsarkozi
    @lajosrobertsarkozi 11 місяців тому +2

    Ez nem hitel hanem zsugora kamat! És az ilyet megengedik. Szégyen! A hitel az amit kölcsön adok é ugyan annyit vagy kicsivel többet kapok vissza, de itt nem az a helyzet.

    • @szabiracer
      @szabiracer 11 місяців тому +1

      a durva , hogy nincs is annyi pénz a rendszerben, hogy mindenki visszatudja fizetni az adósságot(tőke+kamat) , és így mindig valaki bebukik és jön a kilakoltatás.........így darálja be folyamatosan a bankrendszer a lakosságot